• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חזרה לדרך הישר

עדכון יולי 2022 - אמצע שנה טובה :)

בשבוע הבא אתחיל עבודה חדשה, עליה של כמעט פי 2 בTC (אחרי ירידת המניה של החברה הנוכחית)
TC חדש: באזור 60 אלף שקל בחודש (משכורת + בונוס + RSU, בלבד) לא חישבתי הרבה הטבות שאקבל כמו טלפון וכאלה אז אני מניח שארוויח אפילו יותר.
ויתרתי על RSU שהיה אמור להבשיל באוקטובר, לפי החישוב שלי עד ינואר הפער יצטמצם ומינואר אתחיל להרוויח יותר בעצם.

אני מאוד מופתע מההתקדמות שלי בחצי שנה האחרונה, שכן יצא לי לטוס פעם אחת (ולסגור עוד טיסה לעוד שבועיים, ששילמתי עליה כבר את הרוב המוחלט (נגיד 85%)) ולהעלות את ההוצאה שלי על "לייףסטייל" (תוספי תזונה, מכון כושר, ועוד כמה דברים בסגנון) ובאופן כללי ההוצאות שלי נשארו גבוהות (ממוצע של 10 אלף ש"ח בחודש, טיפה פחות אולי)
וכמובן, השגתי עבודה חדשה שאני מאוד מבסוט עליה.

בקרוב אקנה רכב, אז אני מניח שהחצי שנה הבאה תהיה די זהה לחצי שנה הקודמת, ביולי הבא אקבל כמות מניות עצומה שתקח אותי מאוד קרוב ל200 אלף דולר (אני מעריך).

נכסים שברשותי:
חשבון השקעות בIB: כ 47k$ - ברבעון הקודם הפקדתי כמעט 9 אלף דולר, לכן זה נראה כאילו לא נפגעתי יותר מדי מהירידות.
מעכשיו אכתוב גם את הערך השקלי של חשבון ההשקעות (שהציל לי את הירידות של החודש למשל, רק לשם השוואה כמובן) - 167k ש"ח
קרן השתלמות: 41k ש"ח - עלתה ל 49k ש"ח
קרן פנסיה: 37k ש"ח (בערך, לא ממש הבנתי מה כתבתי) - עלתה ל77k ש"ח
מניות של חברה קודמת שעבדתי בה
ESPP שאמור להשתחרר - סדר גודל של 33k ש"ח (עיגלתי למטה)
כ- 18k בעובר ושב (לפני הוצאות חודשיות, אחרי אשראי)

התחייבויות:
הלוואה של כ 30 אלף ש"ח (נשארו 25835, החזר חודשי כ980 ש"ח) - ירד ל23,336 - ירד ל 18,338 (החזר חודשי 833 כרגע קבוע)
לימודים: בשנה הקרובה אשלם על הלימודים עוד כ10 אלף ש"ח (ואסיים לשלם על התואר בכך) - נשאר כ-2500 בערך נגמר! (מסיים תואר במרץ)

סה"כ נכסים שעלו (לא כולל פנסיה):
כשפרסמתי לאחרונה, הדולר היה 3.1 לכן התיק עלה ב12 אלף ש"ח
סה"כ בלי הפנסיה:
עליה של 54 אלף ש"ח

התחייבויות שירדו:
5k (הלוואה) + 2.5k (לימודים)
סה"כ 7.5k ירידה בהתחייבויות. אולי אסגור את ההלוואה עד ינואר הבא (רעיון ששיחקתי איתו לאחרונה, למרות שזה כסף בחינם..)

כלומר עליה של 61k בשווי הנקי, שאמור לעמוד היום בהתאם על 240 אלף ש"ח :) (באקסולידית הוא מראה יותר, בעדכון הבא אכתוב מ0.)
בקצב הנוכחי לא אצליח להגיע ליעד של 100 אלף דולר עד 2023 (350 אלף ש"ח בשער הנוכחי), צריך להתאמץ יותר.
(עם הפנסיה עליה של 100 אלף ש"ח!!)
מדהים! בהצלחה בעבודה החדשה.

את העבודה הקודמת אני מניח שהתחלת ב 10.2021 ואת זו אתה מתחיל ב07.2022 - פחות משנה, למרות העליה הגדולה במשכורת קח בחשבון איך זה נראה בקו"ח,
אם זה חד-פעמי זה לא מעניין, אם זו תבנית זו יכולה להיות בעיה - יהיו כאלו שייפסלו על זה.

מה גרם לך לחפש עבודה חדשה?
וכמובן כל הכבוד!
ובהצלחה!

עדכון יולי 2022 - אמצע שנה טובה :)

בשבוע הבא אתחיל עבודה חדשה, עליה של כמעט פי 2 בTC (אחרי ירידת המניה של החברה הנוכחית)
TC חדש: באזור 60 אלף שקל בחודש (משכורת + בונוס + RSU, בלבד) לא חישבתי הרבה הטבות שאקבל כמו טלפון וכאלה אז אני מניח שארוויח אפילו יותר.
ויתרתי על RSU שהיה אמור להבשיל באוקטובר, לפי החישוב שלי עד ינואר הפער יצטמצם ומינואר אתחיל להרוויח יותר בעצם.

אני מאוד מופתע מההתקדמות שלי בחצי שנה האחרונה, שכן יצא לי לטוס פעם אחת (ולסגור עוד טיסה לעוד שבועיים, ששילמתי עליה כבר את הרוב המוחלט (נגיד 85%)) ולהעלות את ההוצאה שלי על "לייףסטייל" (תוספי תזונה, מכון כושר, ועוד כמה דברים בסגנון) ובאופן כללי ההוצאות שלי נשארו גבוהות (ממוצע של 10 אלף ש"ח בחודש, טיפה פחות אולי)
וכמובן, השגתי עבודה חדשה שאני מאוד מבסוט עליה.

בקרוב אקנה רכב, אז אני מניח שהחצי שנה הבאה תהיה די זהה לחצי שנה הקודמת, ביולי הבא אקבל כמות מניות עצומה שתקח אותי מאוד קרוב ל200 אלף דולר (אני מעריך).

נכסים שברשותי:
חשבון השקעות בIB: כ 47k$ - ברבעון הקודם הפקדתי כמעט 9 אלף דולר, לכן זה נראה כאילו לא נפגעתי יותר מדי מהירידות.
מעכשיו אכתוב גם את הערך השקלי של חשבון ההשקעות (שהציל לי את הירידות של החודש למשל, רק לשם השוואה כמובן) - 167k ש"ח
קרן השתלמות: 41k ש"ח - עלתה ל 49k ש"ח
קרן פנסיה: 37k ש"ח (בערך, לא ממש הבנתי מה כתבתי) - עלתה ל77k ש"ח
ESPP שאמור להשתחרר - סדר גודל של 33k ש"ח (עיגלתי למטה)
כ- 18k בעובר ושב (לפני הוצאות חודשיות, אחרי אשראי)

התחייבויות:
הלוואה של כ 30 אלף ש"ח (נשארו 25835, החזר חודשי כ980 ש"ח) - ירד ל23,336 - ירד ל 18,338 (החזר חודשי 833 כרגע קבוע)
לימודים: בשנה הקרובה אשלם על הלימודים עוד כ10 אלף ש"ח (ואסיים לשלם על התואר בכך) - נשאר כ-2500 בערך נגמר! (מסיים תואר במרץ)

סה"כ נכסים שעלו (לא כולל פנסיה):
כשפרסמתי לאחרונה, הדולר היה 3.1 לכן התיק עלה ב12 אלף ש"ח
סה"כ בלי הפנסיה:
עליה של 54 אלף ש"ח

התחייבויות שירדו:
5k (הלוואה) + 2.5k (לימודים)
סה"כ 7.5k ירידה בהתחייבויות. אולי אסגור את ההלוואה עד ינואר הבא (רעיון ששיחקתי איתו לאחרונה, למרות שזה כסף בחינם..)

כלומר עליה של 61k בשווי הנקי, שאמור לעמוד היום בהתאם על 240 אלף ש"ח :) (באקסולידית הוא מראה יותר, בעדכון הבא אכתוב מ0.)
בקצב הנוכחי לא אצליח להגיע ליעד של 100 אלף דולר עד 2023 (350 אלף ש"ח בשער הנוכחי), צריך להתאמץ יותר.
(עם הפנסיה עליה של 100 אלף ש"ח!!)
עדכון אוקטובר 2022
הרבעון האחרון היה לא נחמד בשוק ההון, הכנסתי המון כסף לתיק ממש לקראת סוף גל העליות שהיה לפני חודש+ ומאז התיק שלי קרס 20%, אז האקסולידית מראה די עמידה במקום למרות שחסכתי המון כסף
גם הRSU שלי נפלו כמעט 10%, אבל בסדר, תקופה קשה ואני עדיין צומח, אין תלונות.
הזמנתי רכב, כבר לקחתי את ההלוואה (P+0.4, קרן כמעט 80k), אבל אני עדיין לא בטוח איך אני רוצה להציג אותה, אז לא שמתי את זה כאן.
שעתיים אחרי שהזמנתי אותו המחירון עלה ל7 אלף שקל מעל המחיר שקניתי, אז גם אחרי הריבית של ההלוואה, לא הפסדתי המון עדיין על הרכב (סדר גודל של 2000 ש"ח)

משהו מעניין שקרה בחודש אוגוסט:
בין ה1 ליולי ל1 באוגוסט חוויתי עליה של 63k בשווי, בזכות ESPP ועלייה של המניות
כמובן מאז כולל הירידה של המניות והחסכון החודשי השווי הנקי שלי בקושי עלה.

אני חושב שבעדכון הבא אקבל בונוס שנתי, למרות שיכול להיות שאקבל את הבונוס רק בפברואר, עדיין לא בטוח על התזמונים.

נכסים שברשותי:
חשבון השקעות בIB: כ 58k$ (207k ש"ח) עלייה מ49k$ (167k ש"ח)- ברבעון האחרון הפקדתי כמעט 20 אלף דולר, לכן רואים עלייה גדולה, אבל בפועל הפסדתי מהקריסה כמו כולם.
קרן השתלמות:56k ש"ח, עלייה מ49k ש"ח
קרן פנסיה: 101k ש"ח, עלייה מ77k ש"ח, כולל הפיצויים מהעבודה הקודמת.
ESPP שאמור להשתחרר - סדר גודל של 33k ש"ח (עיגלתי למטה) כבר הופקד לתיק ההשקעות ולסגירת ההלוואה
כ- 23k (לעומת 18) בעובר ושב (לפני הוצאות חודשיות, אחרי אשראי)

התחייבויות:
הלוואה של כ 30 אלף ש"ח (נשארו 25835, החזר חודשי כ980 ש"ח) - ירד ל23,336 - ירד ל 18,338 (החזר חודשי 833 כרגע קבוע) נסגרה באוגוסט

התחייבויות שירדו:
18k: ההלוואה נסגרה

סה"כ עליה בשקל (נטו, לא כולל פנסיה): 70k
סה"כ עליה בשקל (נטו, כולל פנסיה): 94k

שווי נקי (בלי פנסיה): 283k
שווי נקי (עם פנסיה): 384k

לפי שער הדולר אני במרחק 72 אלף ש"ח מהיעד שהצבתי, הדרך היחידה שלי להגיע ליעד כרגע היא אם הבורסה תעלה משמעותית בחזרה (ההכנסות שלי ברבעון הזה יהיו באזור 60k, לפני הוצאות), אבל אני לא מתבאס כי התקדמתי משמעותית ועשיתי כל מה שיכולתי מבלי לפגוע באיכות החיים שלי.

עדכון אוקטובר 2022
הרבעון האחרון היה לא נחמד בשוק ההון, הכנסתי המון כסף לתיק ממש לקראת סוף גל העליות שהיה לפני חודש+ ומאז התיק שלי קרס 20%, אז האקסולידית מראה די עמידה במקום למרות שחסכתי המון כסף
גם הRSU שלי נפלו כמעט 10%, אבל בסדר, תקופה קשה ואני עדיין צומח, אין תלונות.
הזמנתי רכב, כבר לקחתי את ההלוואה (P+0.4, קרן כמעט 80k), אבל אני עדיין לא בטוח איך אני רוצה להציג אותה, אז לא שמתי את זה כאן.
שעתיים אחרי שהזמנתי אותו המחירון עלה ל7 אלף שקל מעל המחיר שקניתי, אז גם אחרי הריבית של ההלוואה, לא הפסדתי המון עדיין על הרכב (סדר גודל של 2000 ש"ח)

משהו מעניין שקרה בחודש אוגוסט:
בין ה1 ליולי ל1 באוגוסט חוויתי עליה של 63k בשווי, בזכות ESPP ועלייה של המניות
כמובן מאז כולל הירידה של המניות והחסכון החודשי השווי הנקי שלי בקושי עלה.

אני חושב שבעדכון הבא אקבל בונוס שנתי, למרות שיכול להיות שאקבל את הבונוס רק בפברואר, עדיין לא בטוח על התזמונים.

נכסים שברשותי:
חשבון השקעות בIB: כ 58k$ (207k ש"ח) עלייה מ49k$ (167k ש"ח)- ברבעון האחרון הפקדתי כמעט 20 אלף דולר, לכן רואים עלייה גדולה, אבל בפועל הפסדתי מהקריסה כמו כולם.
קרן השתלמות:56k ש"ח, עלייה מ49k ש"ח
קרן פנסיה: 101k ש"ח, עלייה מ77k ש"ח, כולל הפיצויים מהעבודה הקודמת.
ESPP שאמור להשתחרר - סדר גודל של 33k ש"ח (עיגלתי למטה) כבר הופקד לתיק ההשקעות ולסגירת ההלוואה
כ- 23k (לעומת 18) בעובר ושב (לפני הוצאות חודשיות, אחרי אשראי)

התחייבויות:
הלוואה של כ 30 אלף ש"ח (נשארו 25835, החזר חודשי כ980 ש"ח) - ירד ל23,336 - ירד ל 18,338 (החזר חודשי 833 כרגע קבוע) נסגרה באוגוסט

התחייבויות שירדו:
18k: ההלוואה נסגרה

סה"כ עליה בשקל (נטו, לא כולל פנסיה): 70k
סה"כ עליה בשקל (נטו, כולל פנסיה): 94k

שווי נקי (בלי פנסיה): 283k
שווי נקי (עם פנסיה): 384k

לפי שער הדולר אני במרחק 72 אלף ש"ח מהיעד שהצבתי, הדרך היחידה שלי להגיע ליעד כרגע היא אם הבורסה תעלה משמעותית בחזרה (ההכנסות שלי ברבעון הזה יהיו באזור 60k, לפני הוצאות), אבל אני לא מתבאס כי התקדמתי משמעותית ועשיתי כל מה שיכולתי מבלי לפגוע באיכות החיים שלי.
עדכון ינואר 2023, שנה טובה לכולם!

נתחיל מפרטים יבשים, אני עדיין לא מחשב את ערך הרכב (אם כי לפי החישובים שלי יש לי שם כמה אלפי שקלים).

נכסים שברשותי:
חשבון השקעות בIB: כ 65k$ (228k ש"ח) עלייה מ58k$ (207k ש"ח)
קרן השתלמות:69k ש"ח, עלייה מ56k ש"ח
קרן פנסיה: 126k ש"ח, עלייה מ101k ש"ח, כולל הפיצויים מהעבודה הקודמת.
כ- 25k בעו"ש

סה"כ עליה בשקל (נטו, לא כולל פנסיה): 39k
סה"כ עליה בשקל (נטו, כולל פנסיה): 64k
שווי נקי (בלי פנסיה): 322k
שווי נקי (עם פנסיה): 448k

סה"כ בהתחשב במצב השוק ברבעון האחרון העליה ממש מספקת אותי, במיוחד בהתחשב בעובדה שהוצאתי ברבעון הזה סדר גודל של 40 אלף שקל על מותרות (ביטוח רכב, טיסות וכו'), הRSU שלי המשיכו להפגע לצערי, אבל מה אפשר לעשות.

אני מרחק 8 אלף דולר מהיעד שהצבתי בספטמבר 21', שזה ממש נחמד בהתחשב במצב הרעוע של השוק בשנה האחרונה.

עוד לא קיבלתי בונוס שנתי, אבל אם אני מחשב את הבונוס השנתי שאני אקבל ברבעון הקרוב או אפילו רק את הRSU שלא חישבתי פה עדיין, הגעתי ליעד שהצבתי (הרבה יותר אנטיקליימקטי ממה שחשבתי).

בקרוב אסיים את התואר ואצטרך לחשוב מה לעשות עם כל הזמן הפנוי שישאר לי, לא הצלחתי בשנה האחרונה להתחיל לבשל כמו שרציתי או להתחיל להתאמן, אולי השנה יהיה לי זמן ורצון לעשות זאת.
בעבודה החדשה מאוד מעניין ומאתגר ואני מקווה שזה ימשיך ככה גם לתוך 2023.
העדכון הבא יהיה ביולי ככל הנראה, ומעניין אותי לדעת מה יהיה עוד חצי שנה, גם מבחינה כלכלית וגם מבחינה אישית.

הרבה קרה מאז העדכון האחרון,
סיימתי את התואר, קיבלתי העלאה ואז קידום, וגם הבונוס השנתי(שקיבלתי על החצי שנה שעבדתי בה) חולק בזמן הזה.
הTC שאני צופה לשנה הבאה הוא סדר גודל של 800k, תלוי בבונוס שאקבל.

ברמה האישית יצאתי לטיול של כמה שבועות (לאחר התואר), חזרתי בשבועות האחרונים ואני מנסה לחשוב מה לעשות עם כל הזמן הפנוי שיש לי (תואר שני קורץ לי, משום מה..)
חגגתי יום הולדת 23, ובקרוב אעבור דירה (גדלתי על הדירה הנוכחית שלי, כבר אין לי מקום :) )

את ערך הרכב אני עדיין לא מחשב (וגם לא את ההלוואה שלו) אבל סביר להניח שאמכור אותו בקרוב, אם אעבור קרוב לעבודה.

נכסים שברשותי:
חשבון השקעות בIB: כ 80k$ (291k ש"ח) עלייה מ65k$ (228k ש"ח)
קרן השתלמות:82k ש"ח, עלייה מ69k ש"ח
קרן פנסיה: 170k ש"ח, עלייה מ126k ש"ח.
כ- 52.5k בעו"ש (חלק גדול יעבור לIB)

סה"כ עליה בשקל (נטו, לא כולל פנסיה): 103k
סה"כ עליה בשקל (נטו, כולל פנסיה): 147k
שווי נקי (בלי פנסיה): 425k
שווי נקי (עם פנסיה): 595k

אין ספק שהחודשים האחרונים היו חיוביים בצורה קיצונית, גם בבורסה וגם עם הבונוס והכל.
אבל, הוצאתי כמה עשרות אלפי שקלים על טיול ועדיין הצלחתי לצמוח ככה וזה די מדהים אותי (אני לא 100% מעכל את הסכומים עדיין)

בעדכון הבא תהיה עוד צמיחה גדולה כי אמכור מניות (RSU), מה שלא חישבתי פה עד עכשיו.
הגעתי למקום בחיים שבו יש לי (הרבה) יותר כסף ממה שאני צריך, אמנם אני עדיין לא עצמאי כלכלית, אבל אני לא חוסך על עצמי בכלום.
עכשיו צריך למצוא מטרות שונות (מכסף), ולהמשיך לחסוך עד שאוכל לפרוש (למרות שכנראה לא אפרוש בגיל צעיר)

הרבה קרה מאז העדכון האחרון,
סיימתי את התואר, קיבלתי העלאה ואז קידום, וגם הבונוס השנתי(שקיבלתי על החצי שנה שעבדתי בה) חולק בזמן הזה.
הTC שאני צופה לשנה הבאה הוא סדר גודל של 800k, תלוי בבונוס שאקבל.

ברמה האישית יצאתי לטיול של כמה שבועות (לאחר התואר), חזרתי בשבועות האחרונים ואני מנסה לחשוב מה לעשות עם כל הזמן הפנוי שיש לי (תואר שני קורץ לי, משום מה..)
חגגתי יום הולדת 23, ובקרוב אעבור דירה (גדלתי על הדירה הנוכחית שלי, כבר אין לי מקום :) )

את ערך הרכב אני עדיין לא מחשב (וגם לא את ההלוואה שלו) אבל סביר להניח שאמכור אותו בקרוב, אם אעבור קרוב לעבודה.

נכסים שברשותי:
חשבון השקעות בIB: כ 80k$ (291k ש"ח) עלייה מ65k$ (228k ש"ח)
קרן השתלמות:82k ש"ח, עלייה מ69k ש"ח
קרן פנסיה: 170k ש"ח, עלייה מ126k ש"ח.
כ- 52.5k בעו"ש (חלק גדול יעבור לIB)

סה"כ עליה בשקל (נטו, לא כולל פנסיה): 103k
סה"כ עליה בשקל (נטו, כולל פנסיה): 147k
שווי נקי (בלי פנסיה): 425k
שווי נקי (עם פנסיה): 595k

אין ספק שהחודשים האחרונים היו חיוביים בצורה קיצונית, גם בבורסה וגם עם הבונוס והכל.
אבל, הוצאתי כמה עשרות אלפי שקלים על טיול ועדיין הצלחתי לצמוח ככה וזה די מדהים אותי (אני לא 100% מעכל את הסכומים עדיין)

בעדכון הבא תהיה עוד צמיחה גדולה כי אמכור מניות (RSU), מה שלא חישבתי פה עד עכשיו.
הגעתי למקום בחיים שבו יש לי (הרבה) יותר כסף ממה שאני צריך, אמנם אני עדיין לא עצמאי כלכלית, אבל אני לא חוסך על עצמי בכלום.
עכשיו צריך למצוא מטרות שונות (מכסף), ולהמשיך לחסוך עד שאוכל לפרוש (למרות שכנראה לא אפרוש בגיל צעיר)
מרשים ביותר, כיף לראות את ההתקדמות! בהצלחה בהמשך

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y פדיון תכנית פנסיה אמריקאית לאחר חזרה מרילוקיישן מיסים 5
א חזרה ללוח השרטוטים יומני מסע אישיים 24
K השקעה במדד שמחלק או משקיע חזרה דיווידנד, איך מבצעים? שוק ההון 4
ע מיסוי על אופציות שהחברה רוצה לרכוש חזרה מהעובד מיסים 3
A קניית דירה על הנייר לפני חזרה מרילוקיישן נדל"ן 18
ד חזרה ללימודים -רלוונטי היום אפילו לשקול דבר כזה??? התפתחות אישית 13
S האם יש דרך חזרה? נדל"ן 20
שלי חזרה לשגרה - עבודה אוף טופיק 56
ע שלום איך הלכה למעשה עובדת ריבית דריבית? אני אמור להשקיע חזרה את התשואה? שוק ההון 17
הסולידית אי התייצבות לטיסה חזרה אוף טופיק 21
א תקופת אכשרה בקרן פנסיה לאחר חזרה מויתור על שארים צרכנות פיננסית 5
Liron2035 עמלת העברת כסף מ-IB חזרה לחשבון בנק בארץ? שוק ההון 2
Y הדרך המשתלמת ביותר למשוך כסף חזרה מIB צרכנות פיננסית 1
כ חזרה לגיל 20 יומני מסע אישיים 10
Mamaof היתרון בקרן שמשקיעה חזרה את הדיבידנדים שוק ההון 21
tpr חזרה לארץ - חודש ראשון יומני מסע אישיים 13
B חזרה לשיגרה מאוזנת יומני מסע אישיים 54
c881 משפחה מטיילת חזרה לארץ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 32
V האם בקרנות מחקות אג"ח ממשלתי הקופונים מושקעים חזרה בקרן? שוק ההון 3
G סטודנט שרוצה כבר לצאת לדרך ולהתחיל התפתחות אישית 3
I בן 26 - יוצא לדרך, טייק 2# יומני מסע אישיים 8