• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חזרה ללימודים -רלוונטי היום אפילו לשקול דבר כזה???

דפנלה

משתמש רשום
דירוג
0
אני נמצאת בחל"ת מאז מרץ והתחלתי לחשב מסלול מחדש כי לא נראה שיחזירו אותי לעבודה...
מבחינתי המסלול החדש חייב להיות מתוך חשיבה פרקטית כי לצערי עד עכשיו מה שהכריע בהחלטות שמתייחסות ללימודים זה לימודים מעניינים מבלי לחשוב מה זה ייתן לי וככה סיימתי תואר ראשון בקרמינולוגיה שהיה מאוד מעניין אבל לא באמת הצלחתי למצוא עבודה מקצועית.
מכיוון שאין לי באמת כיוון ספציפי לעבודה הלאה, החלטתי שאולי כדאי להתחיל תואר שני במשהו שבאמת יאפשר לי למצוא עבודה שיש לה ביקוש. אז היו כמה אפשרויות על הפרק ואחת הבולטות זה תואר שני בייעוץ שני בייעוץ חינוכי. ההתלבטות היא איפה ללמוד.
הייתי רוצה ללמוד במסלול הזה בגלל המיקום בצפון שמבחינתי זו הזדמנות לשינוי מקום - שינו מזל:
https://www.oranim.ac.il/sites/heb/academic-units/advanced-studies-faculty/med/educational-counselling-class/pages/default.aspx
או במכללה ברמת גן שהיא קל"ב ודווקא נראית מקום נחמד:
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5558704,00.html
2. שאלות:
1. עם מי באמת אפשר להתייעץ לגבי המקום הכי נכון ללמוד כדי שייחשב מקום נחשב להשיג עבודה אחר כך? ביררתי אצל יועצים מטעם המכללות וברור שלא אובייקטיבי...
2. האם בכלל רלוונטי בתקופה הזאת לחזור ללמוד תקופה לא מבוטלת ולקוות שהשוק יקלוט אותי אח"כ למרותשיש כאלה עם ניסיון או שכדאי לחשוב פרקטית ולהתחיל להפשיל שרוולים ולחפש בכל הכוח מקום שלא מחייב מקצוע ספציפי ולהגיד בכלל תודה שאתה מוצא משהו???

אני נמצאת בחל"ת מאז מרץ והתחלתי לחשב מסלול מחדש כי לא נראה שיחזירו אותי לעבודה...
מבחינתי המסלול החדש חייב להיות מתוך חשיבה פרקטית כי לצערי עד עכשיו מה שהכריע בהחלטות שמתייחסות ללימודים זה לימודים מעניינים מבלי לחשוב מה זה ייתן לי וככה סיימתי תואר ראשון בקרמינולוגיה שהיה מאוד מעניין אבל לא באמת הצלחתי למצוא עבודה מקצועית.
מכיוון שאין לי באמת כיוון ספציפי לעבודה הלאה, החלטתי שאולי כדאי להתחיל תואר שני במשהו שבאמת יאפשר לי למצוא עבודה שיש לה ביקוש. אז היו כמה אפשרויות על הפרק ואחת הבולטות זה תואר שני בייעוץ שני בייעוץ חינוכי. ההתלבטות היא איפה ללמוד.
הייתי רוצה ללמוד במסלול הזה בגלל המיקום בצפון שמבחינתי זו הזדמנות לשינוי מקום - שינו מזל:
https://www.oranim.ac.il/sites/heb/academic-units/advanced-studies-faculty/med/educational-counselling-class/pages/default.aspx
או במכללה ברמת גן שהיא קל"ב ודווקא נראית מקום נחמד:
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5558704,00.html
2. שאלות:
1. עם מי באמת אפשר להתייעץ לגבי המקום הכי נכון ללמוד כדי שייחשב מקום נחשב להשיג עבודה אחר כך? ביררתי אצל יועצים מטעם המכללות וברור שלא אובייקטיבי...
2. האם בכלל רלוונטי בתקופה הזאת לחזור ללמוד תקופה לא מבוטלת ולקוות שהשוק יקלוט אותי אח"כ למרותשיש כאלה עם ניסיון או שכדאי לחשוב פרקטית ולהתחיל להפשיל שרוולים ולחפש בכל הכוח מקום שלא מחייב מקצוע ספציפי ולהגיד בכלל תודה שאתה מוצא משהו???
שאלה
ייעוץ חינוכי זאת עבודה עם ביקוש?

@דפנלה,
אתייחס קודם כל לתואר בקרימינולוגיה. הרבה עושים את הטעות הזו והולכים ללמוד קרימונולוגיה ואז מגלים שלרוב המשרות יש צורך בתעודה של עובד סוציאלי. אם התחום מעניין אותך ורק נשברת מהמצב, אולי כדאי לעשות הסבה ללימודי עבודה סוציאלית. המוסדות מאפשרים מסלולי הסבה כאלה, במיוחד לאנשים עובדים (הסבת אקדמאים ל.. בדרך כלל מכירים לך בהרבה קורסים בתואר).
לייעוץ חינוכי יש ביקוש, רק שבדרך כלל מתחילים מחלקיות משרה. אם את רוצה משהו יותר יציב, כדאי אולי שתהיה לך תעודת הוראה (הסבת אקדמאים ל..). זה גם נותן יותר אפשרויות וגם מעדיפים בדרך כלל יועצות מתוך המערכת. לפי מה שאני שומעת, אין כל כך הבדלים בין מוסדות הלימוד בקבלה, אבל אין לי הכירות עמוקה מאד עם המערכת.
אם את רוצה מקצוע שתמיד יידרש, אפשר לעשות גם הסבה לסיעוד. אבל זה מסלול יותר תובעני. אפילו מאד תובעני ולא בטוח שיתאים לך.
סליחה שהתפרצתי ועניתי לשאלות שלא שאלת ומקווה שעזרתי.

ככה סיימתי תואר ראשון בקרמינולוגיה שהיה מאוד מעניין אבל לא באמת הצלחתי למצוא עבודה מקצועית.
לא אמרת בעבר שסיימת תואר ראשון בחינוך וששקלת לעשות הסבה להוראה?

עשית תואר אחד - לא יצא מזה כלום. למה שתואר שני (שייקח ממך עוד לפחות 3 שנים, שבהם תמשיכי לא לעבוד ורק להוציא כספים) ישנה את זה?
לדעתי, תעצרי את הלופ פה. תעשי חושבים עם עצמך איזה עבודה את כן רוצה (מבחינת עניין, פוטנציאל תעסוקה, שכר משוער וכו') ואז תביני איך להגיע לשם, אל תעשי עוד תואר סתם בשביל התקווה שאולי זה ישיג לך עבודה שאת עוד לא יודעת מה היא. אולי תספרי לנו על החיפושים שכבר עשית, יש לנשים נטייה להגיש קורות חיים רק למשרות שהן מתאימות ל90%-100% מהדרישות, בניגוד לגברים שלרוב יגישו קורות חיים לאיפה שהם רוצים בלי קשר למידת ההתאמה. אני לא אומרת שזה מה שקורה אצלך, רק שזאת אופציה, אני באמת הבנתי בדיעבד שזה היה נכון לגביי ועכשיו אני עובדת במשרה שהייתי צריכה ללמוד מאפס 70% מדרישות התפקיד... אז לא להתבייש, זה בדיוק סוג התפקידים שמקדמים אותך הכי הרבה.

my ten cent, אני הייתי במצב דומה, אולי יותר קשה מבחינה אקדמאית ומקצועית, לבסוף בגיל מבוגר עשיתי הסבה לתואר ראשון בעו"ס ועכשיו באמצע תואר שני בעו"ס, אני חושב שעו"ס (למרות שאלו לא ימים לומר דברים כאלו...) הוא מקצוע שפות מספר נתיבים, ניהולים/טיפוליים, ואחר כך אפשר גם שהמשכורת תעלה eventually... אני מרוצה מהבחירה שעשיתי על אף קשייה ומורכבותה, וד"א יש גם מקומות שאפשר לעשות הסבה לעו"ס תואר ראשון ושני ביחד, לא קל אבל יש לזה יתרונות, תחפשי קבוצות של עוסי"ם בפייסבוק, יפתחו בפנייך אופקים

כי לצערי עד עכשיו מה שהכריע בהחלטות שמתייחסות ללימודים זה לימודים מעניינים מבלי לחשוב מה זה ייתן לי וככה סיימתי תואר ראשון בקרמינולוגיה שהיה מאוד מעניין אבל לא באמת הצלחתי למצוא עבודה מקצועית.
זה אכן מצער מאוד, אבל אל תתבלבלי! התואר הזה לא היה נותן הרבה גם בכלכלה שמלפני הקורונה.

אני חושב שהשכלה זו תמיד השקעה טובה - במקצוע מבוקש. לדעתי, הוראה מעולם לא היתה חסרת ערך כמו שהיא היום. והקורונה חשפה אותה עוד יותר במערומיה. יתכן שעדיף ללמוד משהו שאי אפשר להחליף בשירות סטרימינג באינטרנט, כמו מקצועות המחשוב, פרא-רפואה וכד׳...

זה אכן מצער מאוד, אבל אל תתבלבלי! התואר הזה לא היה נותן הרבה גם בכלכלה שמלפני הקורונה.

אני חושב שהשכלה זו תמיד השקעה טובה - במקצוע מבוקש. לדעתי, הוראה מעולם לא היתה חסרת ערך כמו שהיא היום. והקורונה חשפה אותה עוד יותר במערומיה. יתכן שעדיף ללמוד משהו שאי אפשר להחליף בשירות סטרימינג באינטרנט, כמו מקצועות המחשוב, פרא-רפואה וכד׳...

הוראה לא הולכת להיות מוחלפת בסטריצימג באינטרנט..זה לא ככ פשוט.

רוב האנשים צריכים מסגרת כדי ללמוד .

הוראה לא הולכת להיות מוחלפת בסטריצימג באינטרנט..זה לא ככ פשוט.

רוב האנשים צריכים מסגרת כדי ללמוד .
לא באופן מוחלט, אבל זה בהחלט הולך לסנדל את הביקוש לאנשי הוראה חזק למטה. ואלה נפוצים כמו חול.
הקורונה בסך הכל הראתה לנו את מה שאלה מאיתנו שלמדו בעבר מרחוק כבר ידעו לפני.

לא באופן מוחלט, אבל זה בהחלט הולך לסנדל את הביקוש לאנשי הוראה חזק למטה. ואלה נפוצים כמו חול.
הקורונה בסך הכל הראתה לנו את מה שאלה מאיתנו שלמדו בעבר מרחוק כבר ידעו לפני.

תבדוק פעם מה אחוז המסיימים ב-MOOCs ומה הפרופיל של המסיימים.

תבדוק פעם מה אחוז המסיימים ב-MOOCs ומה הפרופיל של המסיימים.
אני חושב שאפשר להסביר את זה בהרבה דרכים. כלומר, בגלל שהתחום הזה עדיין חדש ולא הבשיל ושבקורסים האלה אין הרבה at stake כמו תעודת בגרות או תואר ראשון.
אני מכיר לפחות חמישה אנשים שסיימו תואר שלם בפתוחה. הם באמת לא היו צריכים שום שיעור פרונטלי. אני גם, החל משנה ב׳ לא התייצבתי לשום שיעורים פרונטליים יותר כי ראיתי כמה שזה בזבוז זמן. כשמדובר בבגרות/תואר שלך, אתה תדחוף את עצמך. לא MOOC עם תעודה פשוטה.

אני חושב שאפשר להסביר את זה בהרבה דרכים. כלומר, בגלל שהתחום הזה עדיין חדש ולא הבשיל ושבקורסים האלה אין הרבה at stake כמו תעודת בגרות או תואר ראשון.
אני מכיר לפחות חמישה אנשים שסיימו תואר שלם בפתוחה. הם באמת לא היו צריכים שום שיעור פרונטלי. אני גם, החל משנה ב׳ לא התייצבתי לשום שיעורים פרונטליים יותר כי ראיתי כמה שזה בזבוז זמן. כשמדובר בבגרות/תואר שלך, אתה תדחוף את עצמך. לא MOOC עם תעודה פשוטה.
כמעט כל האנשים שאני מכירה קצת לעומק קיבלו יותר מ-700 בפסיכומטרי. מה זה אומר על האוכלוסיה הכללית? כלום ושום דבר.

גם בפתוחה יש הנחיה. לפעמים מקוונת, אבל בהחלט יש, מניסיון אישי. כלומר, רוב האנשים זקוקים למורים ברמה זו או אחרת, אחרת הם לא היו בוחרים לשלם על האופציה הזו, אלא בוחרים באופציה של רישום לקורס ללא מפגשי הנחיה.

אם את אוהבת את המקצוע, אני לא הייתי מוותר על החלום, חלומות צריך להגשים.
הייתי אף ממשיך ללמוד לתואר שני או מסלול ישיר לדוקטורט.
ולצורך כלכלה חשבת על אפשרות להתגייס למשטרת ישראל שב"ס, שב"כ, משרד המשפטים?
יש לכולם מחלקת גיוס, לדוגמא במשטרה מגייסים כל הזמן:
https://www.police.gov.il/join

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y פדיון תכנית פנסיה אמריקאית לאחר חזרה מרילוקיישן מיסים 5
א חזרה ללוח השרטוטים יומני מסע אישיים 24
K השקעה במדד שמחלק או משקיע חזרה דיווידנד, איך מבצעים? שוק ההון 4
F חזרה לדרך הישר יומני מסע אישיים 47
ע מיסוי על אופציות שהחברה רוצה לרכוש חזרה מהעובד מיסים 3
A קניית דירה על הנייר לפני חזרה מרילוקיישן נדל"ן 18
S האם יש דרך חזרה? נדל"ן 20
שלי חזרה לשגרה - עבודה אוף טופיק 56
ע שלום איך הלכה למעשה עובדת ריבית דריבית? אני אמור להשקיע חזרה את התשואה? שוק ההון 17
הסולידית אי התייצבות לטיסה חזרה אוף טופיק 21
א תקופת אכשרה בקרן פנסיה לאחר חזרה מויתור על שארים צרכנות פיננסית 5
Liron2035 עמלת העברת כסף מ-IB חזרה לחשבון בנק בארץ? שוק ההון 2
Y הדרך המשתלמת ביותר למשוך כסף חזרה מIB צרכנות פיננסית 1
כ חזרה לגיל 20 יומני מסע אישיים 10
Mamaof היתרון בקרן שמשקיעה חזרה את הדיבידנדים שוק ההון 21
tpr חזרה לארץ - חודש ראשון יומני מסע אישיים 13
B חזרה לשיגרה מאוזנת יומני מסע אישיים 54
c881 משפחה מטיילת חזרה לארץ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 32
V האם בקרנות מחקות אג"ח ממשלתי הקופונים מושקעים חזרה בקרן? שוק ההון 3
ל דילמה בנוגע ללימודים התפתחות אישית 21
F תואר ראשון ללימודים מה כדאי? התפתחות אישית 7
מ מתלבט בנוגע ללימודים התפתחות אישית 6
ב מתלבט מה לעשות בנוגע ללימודים התפתחות אישית 1
O התלבטות בנוגע ללימודים אוף טופיק 1
O יעוץ בנוגע ללימודים אוף טופיק 3
O התלבטות בנוגע ללימודים התפתחות אישית 1
O עזרה בנוגע ללימודים אוף טופיק 1
מ התלבטות בנוגע ללימודים ותעסוקה התפתחות אישית 1
M חיסכון ללימודים שוק ההון 8
א התלבטות בקשר ללימודים וקריירה התפתחות אישית 6
M התלבטות בנוגע ללימודים וקריירה התפתחות אישית 1
Delta מחשב ללימודים אוף טופיק 40
H מחפשת מחשב נייד ללימודים אוף טופיק 14
S התלבטות בנוגע ללימודים פול-טיים התפתחות אישית 40
הפרופסור התלבטות מה רלוונטי יותר לתעשיה, היום ובעתיד התפתחות אישית 6
א האם התפרסם נתון רלוונטי לאינפלציה היום ? למה אג"ח מדינה שיקלי ירד מהותית ? שוק ההון 2
S חיפוש משרה ראשונה בפיתוח תוכנה כאשר אין ניסיון רלוונטי התפתחות אישית 11
G סוכן: "גוף שסוגר את הפעילות לא רלוונטי ההבטחות שלו" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
O חוק מס' 1 עדיין רלוונטי? שוק ההון 2
A zero-comission trading רלוונטי גם לאזרחים ישראלים? שוק ההון 25
S איך להישאר רלוונטי בשוק העבודה - פיתוח תוכנה בסביבית . NET אוף טופיק 65
A מחיר הזהב הנוכחי - רלוונטי או לא שוק ההון 16
amidar זכייה במחיר למשתכן - במקום לא רלוונטי למגורים - מה עושים? נדל"ן 237
זאב "המשקיע הנבון" פרק 19 - האם הוא רלוונטי למשקיע הפסיבי ? צרכנות פיננסית 8

נושאים דומים

Back
למעלה