• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חזרה לדרך הישר

מה לגבי מנות שהבשילו לפני השנתיים וביום ההבשלה אין רווח הון? את מוכרת או מחזיקה עד לשנתיים?
אנחנו אישית מחזיקים יותר משנתיים. אבל זה בגלל שאנחנו לא במצב של פות״ש.
א. אנחנו ממש לא בתחילת דרכנו (למעשה כבר הגענו לעצמאות כלכלית) ולכן יכולים (רגשית וכלכלית) לסכן את החלק הזה ולהשאיר אותו במניה בודדת.
ב. מדובר בחברה מאוד חזקה כך שיש פחות סיכון (להערכתנו) במניה הספציפית הזו (יחסית אולי למניה שאולי היא קצת פחות יציבה/חזקה).

בעיקרון אם אין רווח הון אז ברור שגם אין משמעות לאופן מיסוי הרווח.
לכן אם מדובר בחברה מאוד תנודתית שלא ממש סומכים עליה (אולי עם פוטנציאל אבל גם עם סיכון גדול להיעלם) אז בהחלט אפשר (ואולי אפילו רצוי) למכור.

עדכון ינואר 2022 - שנה טובה :)

נכסים שברשותי:
חשבון השקעות בIB: כ 50k$ - לא השתנה הרבה.
קרן השתלמות: 30k ש"ח - עלתה ל33 אלף, בנוסף, הופקדו עוד 8 אלף עם המשכורת האחרונה (שעוד לא עודכן), כלומר סה"כ 41k
קרן פנסיה: 25k ש"ח - עלתה ל37 אלף (פיצויים ממקום העבודה הקודם הופקדו חזרה לקרן), הופקדו עוד 9700 (לא כולל פיצוים) במשכורת האחרונה (יש גם פנסיה משלימה כרגע, לאחר שהכל יתעדכן אני אקבל תמונת מצב טובה יותר)
כ 1000 ש"ח שאני אמור לקבל ממס הכנסה (החזרי מס) - קיבלתי (כלומר, עבר לעו"ש)
מניות של החברה הקודמת שעבדתי בה - לא השתנה, מלבד העובדה שאני כבר לא עובד בה :)
כ- 17k בעובר ושב (לאחר הוצאות חודשיות)

התחייבויות:
בחודש הבא אני מסיים לשלם הלוואה של 25 אלף ש"ח (נשארו 1900) (הלוואה זו היתה שכר דירה שלי למשך 10 חודשים, בתמורה לשיפוץ יחידת דיור) (3 אחוז ריבית)
הלוואה של כ 30 אלף ש"ח (נשארו 25835, החזר חודשי כ980 ש"ח) - ירד ל23,336
לימודים: בשנה הקרובה אשלם על הלימודים עוד כ10 אלף ש"ח (ואסיים לשלם על התואר בכך) - נשאר כ-2500 בערך
תשלום על מניות בחברה שאותה אני עוזב: 3,000 ש"ח (שירדו מהמשכורת הקרובה)
ולדובדבן שבקצפת: לקחתי הלוואה מחבר על סך 4,000 ש"ח, כי סגרתי טיסה ולא שמתי לב שאין לי כסף בעו"ש והייתי צריך מזומן, זו הלוואה שאחזיר בחודש הקרוב

סה"כ הכנסות שעלו (לא כולל פנסיה):
24k ש"ח

התחייבויות שירדו:
19k ש"ח

כלומר עליה של 43k בשווי הנקי, שאמור לעמוד היום בהתאם על 179 אלף ש"ח :)

נכסים שברשותי:
קרן השתלמות: 30k ש"ח - עלתה ל33 אלף, בנוסף, הופקדו עוד 8 אלף עם המשכורת האחרונה (שעוד לא עודכן), כלומר סה"כ 41k
קרן פנסיה: 25k ש"ח - עלתה ל37 אלף (פיצויים ממקום העבודה הקודם הופקדו חזרה לקרן), הופקדו עוד 9700 (לא כולל פיצוים) במשכורת האחרונה (יש גם פנסיה משלימה כרגע, לאחר שהכל יתעדכן אני אקבל תמונת מצב טובה יותר)

התחייבויות:
בחודש הבא אני מסיים לשלם הלוואה של 25 אלף ש"ח (נשארו 1900) (הלוואה זו היתה שכר דירה שלי למשך 10 חודשים, בתמורה לשיפוץ יחידת דיור) (3 אחוז ריבית)
לימודים: בשנה הקרובה אשלם על הלימודים עוד כ10 אלף ש"ח (ואסיים לשלם על התואר בכך) - נשאר כ-2500 בערך
ולדובדבן שבקצפת: לקחתי הלוואה מחבר על סך 4,000 ש"ח, כי סגרתי טיסה ולא שמתי לב שאין לי כסף בעו"ש והייתי צריך מזומן, זו הלוואה שאחזיר בחודש הקרוב

24k ש"ח

התחייבויות שירדו:
19k ש"ח

מה היעד שלך? אחרי ה100k דולר

מה היעד שלך? אחרי ה100k דולר
200k?
סתם, אני עוד לא יודע, אני מסיים את התואר עוד קצת יותר משנה, לאחר מכן או שארצה לטייל קצת או ללמוד לתואר שני(או שניהם).
המטרה קיימת כדי שאני אדע לאן אני אמור לכוון, אין לה סיבה כלכלית, יותר מנטלית

אפשר
החישוב שלי היה מורכב מ:
משכורת
RSU (תרגמתי את הערך בדולר לשקל)
1000 ש"ח לאוכל
קרן השתלמות ( חישבתי רק את ההפרש בין תקרת ההפקדה למה שאני מקבל, לא את כל ההפרשה)

לא חישבתי ESPP כי אני עדיין לא יודע בדיוק מה הסכום
עריכה: גם בונוס

כתבתי כמעט שנתיים, לא חצי שנה (מה שאומר שהיום יש לי נסיון של כמעט 3 שנים בתחום, מתוכם 2 בטכנולוגיה שאני עוסק בה היום). יתרת הלימודים שלי היא גם כן כמעט שנתיים.
אני עובד במשרה מלאה כמובן, לכן הנתון של הסטודנט לא מאוד רלוונטי.
הגעתי לתחום מקורס מקצועי שעשיתי, את העבודה הנוכחית שלי מצאתי רק לאחר שהתחלתי את התואר

יש לי המון דרכים להסביר את הקפיצה, כמובן שרק ספקולציות..
אפשר לשאול איך אתה סטודנט ועובד במשרד מלאה? מניח שאתה לומד באוניברסיטה הפתוחה?

הבנתי, אפשר לשאול כמה קורסים פלוס מינוס אתה מצליח לשלב בסמסטר ביחד עם משרה מלאה?
והאם אתה מתחרט שלא הלכת ללמוד באוניברסיטה "רגילה",
אני פשוט בסמסטר ראשון בפתוחה כרגע ומתלבט בנוגע לעתיד.
תודה רבה

הבנתי, אפשר לשאול כמה קורסים פלוס מינוס אתה מצליח לשלב בסמסטר ביחד עם משרה מלאה?
והאם אתה מתחרט שלא הלכת ללמוד באוניברסיטה "רגילה",
אני פשוט בסמסטר ראשון בפתוחה כרגע ומתלבט בנוגע לעתיד.
תודה רבה
3
אין לי 10 שנות לימוד, אז אוניברסיטה אחרת לא היתה אופציה ככ

אני עובד במשרה מלאה כמובן, לכן הנתון של הסטודנט לא מאוד רלוונטי.
הגעתי לתחום מקורס מקצועי שעשיתי, את העבודה הנוכחית שלי מצאתי רק לאחר שהתחלתי את התואר
אפשר לשאול למה אתה עושה תואר? לא נשמע שאתה צריך את זה.
אתה מרגיש שזה יתרום לך, או שאתה עושה את זה כי כולם עושים?

אפשר לשאול למה אתה עושה תואר? לא נשמע שאתה צריך את זה.
אתה מרגיש שזה יתרום לך, או שאתה עושה את זה כי כולם עושים?
אני מעולם לא עשיתי משהו ״כי כולם עושים״
ראה ערך 2 הודעות מעליי.
התואר נתן לי יותר ערך מאשר כל דבר אחר שעשיתי בחיים.
אני מאוד מאמין באקדמיה ומקווה להתקדם בה.

נכסים שברשותי:

התחייבויות:

24k ש"ח

התחייבויות שירדו:
19k ש"ח

עדכון יולי 2022 - אמצע שנה טובה :)

בשבוע הבא אתחיל עבודה חדשה, עליה של כמעט פי 2 בTC (אחרי ירידת המניה של החברה הנוכחית)
TC חדש: באזור 60 אלף שקל בחודש (משכורת + בונוס + RSU, בלבד) לא חישבתי הרבה הטבות שאקבל כמו טלפון וכאלה אז אני מניח שארוויח אפילו יותר.
ויתרתי על RSU שהיה אמור להבשיל באוקטובר, לפי החישוב שלי עד ינואר הפער יצטמצם ומינואר אתחיל להרוויח יותר בעצם.

אני מאוד מופתע מההתקדמות שלי בחצי שנה האחרונה, שכן יצא לי לטוס פעם אחת (ולסגור עוד טיסה לעוד שבועיים, ששילמתי עליה כבר את הרוב המוחלט (נגיד 85%)) ולהעלות את ההוצאה שלי על "לייףסטייל" (תוספי תזונה, מכון כושר, ועוד כמה דברים בסגנון) ובאופן כללי ההוצאות שלי נשארו גבוהות (ממוצע של 10 אלף ש"ח בחודש, טיפה פחות אולי)
וכמובן, השגתי עבודה חדשה שאני מאוד מבסוט עליה.

בקרוב אקנה רכב, אז אני מניח שהחצי שנה הבאה תהיה די זהה לחצי שנה הקודמת, ביולי הבא אקבל כמות מניות עצומה שתקח אותי מאוד קרוב ל200 אלף דולר (אני מעריך).

נכסים שברשותי:
חשבון השקעות בIB: כ 47k$ - ברבעון הקודם הפקדתי כמעט 9 אלף דולר, לכן זה נראה כאילו לא נפגעתי יותר מדי מהירידות.
מעכשיו אכתוב גם את הערך השקלי של חשבון ההשקעות (שהציל לי את הירידות של החודש למשל, רק לשם השוואה כמובן) - 167k ש"ח
קרן השתלמות: 41k ש"ח - עלתה ל 49k ש"ח
קרן פנסיה: 37k ש"ח (בערך, לא ממש הבנתי מה כתבתי) - עלתה ל77k ש"ח
מניות של חברה קודמת שעבדתי בה
ESPP שאמור להשתחרר - סדר גודל של 33k ש"ח (עיגלתי למטה)
כ- 18k בעובר ושב (לפני הוצאות חודשיות, אחרי אשראי)

התחייבויות:
הלוואה של כ 30 אלף ש"ח (נשארו 25835, החזר חודשי כ980 ש"ח) - ירד ל23,336 - ירד ל 18,338 (החזר חודשי 833 כרגע קבוע)
לימודים: בשנה הקרובה אשלם על הלימודים עוד כ10 אלף ש"ח (ואסיים לשלם על התואר בכך) - נשאר כ-2500 בערך נגמר! (מסיים תואר במרץ)

סה"כ נכסים שעלו (לא כולל פנסיה):
כשפרסמתי לאחרונה, הדולר היה 3.1 לכן התיק עלה ב12 אלף ש"ח
סה"כ בלי הפנסיה:
עליה של 54 אלף ש"ח

התחייבויות שירדו:
5k (הלוואה) + 2.5k (לימודים)
סה"כ 7.5k ירידה בהתחייבויות. אולי אסגור את ההלוואה עד ינואר הבא (רעיון ששיחקתי איתו לאחרונה, למרות שזה כסף בחינם..)

כלומר עליה של 61k בשווי הנקי, שאמור לעמוד היום בהתאם על 240 אלף ש"ח :) (באקסולידית הוא מראה יותר, בעדכון הבא אכתוב מ0.)
בקצב הנוכחי לא אצליח להגיע ליעד של 100 אלף דולר עד 2023 (350 אלף ש"ח בשער הנוכחי), צריך להתאמץ יותר.
(עם הפנסיה עליה של 100 אלף ש"ח!!)

נערך לאחרונה ב:
עדכון יולי 2022 - אמצע שנה טובה :)

בשבוע הבא אתחיל עבודה חדשה, עליה של כמעט פי 2 בTC (אחרי ירידת המניה של החברה הנוכחית)
TC חדש: באזור 60 אלף שקל בחודש (משכורת + בונוס + RSU, בלבד) לא חישבתי הרבה הטבות שאקבל כמו טלפון וכאלה אז אני מניח שארוויח אפילו יותר.
ויתרתי על RSU שהיה אמור להבשיל באוקטובר, לפי החישוב שלי עד ינואר הפער יצטמצם ומינואר אתחיל להרוויח יותר בעצם.

אני מאוד מופתע מההתקדמות שלי בחצי שנה האחרונה, שכן יצא לי לטוס פעם אחת (ולסגור עוד טיסה לעוד שבועיים, ששילמתי עליה כבר את הרוב המוחלט (נגיד 85%)) ולהעלות את ההוצאה שלי על "לייףסטייל" (תוספי תזונה, מכון כושר, ועוד כמה דברים בסגנון) ובאופן כללי ההוצאות שלי נשארו גבוהות (ממוצע של 10 אלף ש"ח בחודש, טיפה פחות אולי)
וכמובן, השגתי עבודה חדשה שאני מאוד מבסוט עליה.

בקרוב אקנה רכב, אז אני מניח שהחצי שנה הבאה תהיה די זהה לחצי שנה הקודמת, ביולי הבא אקבל כמות מניות עצומה שתקח אותי מאוד קרוב ל200 אלף דולר (אני מעריך).

נכסים שברשותי:
חשבון השקעות בIB: כ 47k$ - ברבעון הקודם הפקדתי כמעט 9 אלף דולר, לכן זה נראה כאילו לא נפגעתי יותר מדי מהירידות.
מעכשיו אכתוב גם את הערך השקלי של חשבון ההשקעות (שהציל לי את הירידות של החודש למשל, רק לשם השוואה כמובן) - 167k ש"ח
קרן השתלמות: 41k ש"ח - עלתה ל 49k ש"ח
קרן פנסיה: 37k ש"ח (בערך, לא ממש הבנתי מה כתבתי) - עלתה ל77k ש"ח
מניות של חברה קודמת שעבדתי בה
ESPP שאמור להשתחרר - סדר גודל של 33k ש"ח (עיגלתי למטה)
כ- 18k בעובר ושב (לפני הוצאות חודשיות, אחרי אשראי)

התחייבויות:
הלוואה של כ 30 אלף ש"ח (נשארו 25835, החזר חודשי כ980 ש"ח) - ירד ל23,336 - ירד ל 18,338 (החזר חודשי 833 כרגע קבוע)
לימודים: בשנה הקרובה אשלם על הלימודים עוד כ10 אלף ש"ח (ואסיים לשלם על התואר בכך) - נשאר כ-2500 בערך נגמר! (מסיים תואר במרץ)

סה"כ נכסים שעלו (לא כולל פנסיה):
כשפרסמתי לאחרונה, הדולר היה 3.1 לכן התיק עלה ב12 אלף ש"ח
סה"כ בלי הפנסיה:
עליה של 54 אלף ש"ח

התחייבויות שירדו:
5k (הלוואה) + 2.5k (לימודים)
סה"כ 7.5k ירידה בהתחייבויות. אולי אסגור את ההלוואה עד ינואר הבא (רעיון ששיחקתי איתו לאחרונה, למרות שזה כסף בחינם..)

כלומר עליה של 61k בשווי הנקי, שאמור לעמוד היום בהתאם על 240 אלף ש"ח :) (באקסולידית הוא מראה יותר, בעדכון הבא אכתוב מ0.)
בקצב הנוכחי לא אצליח להגיע ליעד של 100 אלף דולר עד 2023 (350 אלף ש"ח בשער הנוכחי), צריך להתאמץ יותר.
(עם הפנסיה עליה של 100 אלף ש"ח!!)
מטורף, בהצלחה בהמשך!

שמע, הסיפור שלך מדהים לחלוטין.
אין לי מה להוסיף מחוץ לכל הכבוד! אתה לחלוטין בדרך הנכונה אם תמשיך כך.

חומר למחשבה - תהנה גם מהדרך, ותחשוב על איך אתה גם משמר את האנרגיה כדי לא להוציא את הרוח מהמפרשים.

נראה מעולה, שאלה קטנה מדוע אתה לוקח תוספי תזונה?
בתור בחור צעיר אם אין לך בעייה מיוחדת ממזון בריא שנמצא בכל חנות אתה יכול להסתדר.

שבוע הבא אתחיל עבודה חדשה, עליה של כמעט פי 2 בTC (אחרי ירידת המניה של החברה הנוכחית)
חברת גאמפ"א או מחוץ לגאמפ"א (יוניקורן)?

נראה מעולה, שאלה קטנה מדוע אתה לוקח תוספי תזונה?
בתור בחור צעיר אם אין לך בעייה מיוחדת ממזון בריא שנמצא בכל חנות אתה יכול להסתדר.
אני בחור גדול וקשה לי לאכול כמויות של חלבון -> קונה אבקה

ויש לי כמה מחסורים בויטמינים וכאלה.. לא משהו מיוחד

בשבוע הבא אתחיל עבודה חדשה
את העבודה הקודמת אני מניח שהתחלת ב 10.2021 ואת זו אתה מתחיל ב07.2022 - פחות משנה, למרות העליה הגדולה במשכורת קח בחשבון איך זה נראה בקו"ח,
אם זה חד-פעמי זה לא מעניין, אם זו תבנית זו יכולה להיות בעיה - יהיו כאלו שייפסלו על זה.

מה גרם לך לחפש עבודה חדשה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y פדיון תכנית פנסיה אמריקאית לאחר חזרה מרילוקיישן מיסים 5
א חזרה ללוח השרטוטים יומני מסע אישיים 24
K השקעה במדד שמחלק או משקיע חזרה דיווידנד, איך מבצעים? שוק ההון 4
ע מיסוי על אופציות שהחברה רוצה לרכוש חזרה מהעובד מיסים 3
A קניית דירה על הנייר לפני חזרה מרילוקיישן נדל"ן 18
ד חזרה ללימודים -רלוונטי היום אפילו לשקול דבר כזה??? התפתחות אישית 13
S האם יש דרך חזרה? נדל"ן 20
שלי חזרה לשגרה - עבודה אוף טופיק 56
ע שלום איך הלכה למעשה עובדת ריבית דריבית? אני אמור להשקיע חזרה את התשואה? שוק ההון 17
הסולידית אי התייצבות לטיסה חזרה אוף טופיק 21
א תקופת אכשרה בקרן פנסיה לאחר חזרה מויתור על שארים צרכנות פיננסית 5
Liron2035 עמלת העברת כסף מ-IB חזרה לחשבון בנק בארץ? שוק ההון 2
Y הדרך המשתלמת ביותר למשוך כסף חזרה מIB צרכנות פיננסית 1
כ חזרה לגיל 20 יומני מסע אישיים 10
Mamaof היתרון בקרן שמשקיעה חזרה את הדיבידנדים שוק ההון 21
tpr חזרה לארץ - חודש ראשון יומני מסע אישיים 13
B חזרה לשיגרה מאוזנת יומני מסע אישיים 54
c881 משפחה מטיילת חזרה לארץ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 32
V האם בקרנות מחקות אג"ח ממשלתי הקופונים מושקעים חזרה בקרן? שוק ההון 3
G סטודנט שרוצה כבר לצאת לדרך ולהתחיל התפתחות אישית 3
I בן 26 - יוצא לדרך, טייק 2# יומני מסע אישיים 8