• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ה-EUSSR מגיע לסולידית - אנא עזרתכם!

הסולידית

מנהל
מייסדת
דירוג
5,926
מפלצת הבירוקרטיה הסוציאליסטית-מוסרנית דמתקראת "האיחוד האירופי" (EU), או בשמה המתאים יותר EUSSR, התקינה בשנת 2012 תקנות דרקוניות במיוחד שמחייבות כל בעל אתר לקבל את הסכמתו המפורשת של כל גולש תושב ה-EU לשימוש בקובצי "עוגיות" (cookies) -- קבצי אינטרנט שבאמצעותם מותאם התוכן המוצג באופן אישי לגולש.

לפי התקנות, אתר שלא יעשה זאת חשוף לקנסות כבדים של מאות אלפי אירו.

באתר הסולידית, כידוע, נעשה שימוש בקובצי עוגיות. אני מפרטת את השימוש המדויק בעוגיות הללו במדיניות הפרטיות של האתר, תוך הסבר כיצד ניתן להימנע מהן (opt out) למעוניינים בכך.

אז למה אני -- כבעלת אתר ישראלי שפונה לגולשים ישראלים -- צריכה לשים קצוץ על הגחמות הפסיכוטיות של הדיקטטורים האירופים?

ובכן, לאחרונה, גוגל, שמנסה כנראה לפייס את ה-EU (שבתורו מנהל נגדה הליכים משפטים אגרסיביים בכמה חזיתות), הודיעה שכל אתר שעושה שימוש בשירותיה - הן שירות הפרסום (אדסנס) והן שירות ניתוח התעבורה (אנליטיקס) - מחויב לעמוד בתקנות -EU עד ה-30 בספטמבר, ואם לא יעשה כן -- תיגדע ההתקשרות עמו. למען הסר ספק -- מספיק שגולש אחד בלבד יגלוש לאתר ממדינת EU כדי ליצור את החובה הזו.

אז בייסיקלי, אין לי ברירה.

מה שכן, אני לא רוצה להטריד את כל הגולשים באתר עם הודעה קופצת בנוסח "אתר זה עושה שימוש בעוגיות.. אתה מאשר, בלה בלה בלה".

שאלתי לפורום: האם מישהו מכיר דרך יעילה לבצע Geo-Targeting כך שההודעה על השימוש בעוגיות יופיע אך ורק לגולשים ממדינות ה-EU? אם מישהו מכיר פלאגין קיים בשוק, בחינם או בתשלום, אשמח לשמוע. אם מישהו יודע לתכנת דבר כזה, אפילו יותר טוב :)

תודה!

נערך לאחרונה ב:
אישית אני לא מאשר אף פעם לשום אתר לשאול איפה אני נמצא.
תושבי EU כנראה גם לא יסכימו שאתר ידע מאיפה הם גולשים, או לפחות חלק מהם.
הודעה קופצת, מניח שתצטרך להיות בעברית/אנגלית נשמע לי האופציה הבטוחה.

@c881 אתה מתכוון אולי לשאלה שהדפדפן מבקש לאשר לאתר גישה למיקום geo שלך. לא חייבים את זה בשביל לעשות מיפוי geo מדוייק, עושים את זה ע״ב האייפי בלבד.

@הסולידית על אף הכוונה הטובה אני חושב שהגישה שלך תהיה טעות.
מיפוי איי פי הוא די מדוייק אבל לא 100% מדוייק. טבלאות האייפי כל הזמן מתעדכנות ואת צריכה או לעדכן אותן בעצמך לעיתים תקופות או לסמוך על השירות החיצוני שיעשה זאת.
וכמובן ששום דבר לא מבטיח לך שגוגל לא יתייגו אותך בכל מקרה כמפרה את התקנה כי מישהו שם החליט שישראל זה אירופה, או כי יש להם באג או יש לך באג.
גוגל ידועים בחוסר המוחלט של תקשורת מול אתרים קטנים. לא אכפת להם לדרוס 20 אלף אתרים קטנים אם זה משפר את סיכוייהם מול רגולציה בעלות של מיליארדי דולרים ב0.1%.

אז ממליץ פשוט לשים את ההודעה הזאת. ראיתי אתרים מממשים זאת בצורה אלגנטית מספיק.

טבלאות האייפי כל הזמן מתעדכנות
נכון, אבל זה לא חשוב כי בודקים על בסיס מדינה לא לפי הפרט.
לכול מדינה יש קידומת והקצאת מספר קידומות כך שהרשימה לא כול כך גדולה.
לגופו של עניין, אני אבדוק את העניין.

נערך לאחרונה ב:
לא להתעסק עם ip. זה לא מבטיח הצלחה ב100%, למען האמת זה מבטיח ב100% שלא תהיה הצלחה. מה קורה עם מישהו גולש דרך שרתי VPN\TOR או כל דרך אחרת שבה הוא מגיע עם ip אחר??

יש כאן כבר קוד מוכן עם הסבר לעניין:
https://code.google.com/p/cookie-warning/

מה קורה עם מישהו גולש דרך שרתי VPN\TOR או כל דרך אחרת שבה הוא מגיע עם ip אחר??
אני מניח שזה פותר את בעל האתר מאחריות, כוונת החוק לגולשים רגילים ולא לתכמנים...

לא להתעסק עם ip. זה לא מבטיח הצלחה ב100%, למען האמת זה מבטיח ב100% שלא תהיה הצלחה. מה קורה עם מישהו גולש דרך שרתי VPN\TOR או כל דרך אחרת שבה הוא מגיע עם ip אחר??
בדיוק. אני משתמש ב-TOR כאשר אני בעבודה.
לדעתי כדאי לך לבקש אישור מכל גולש בפעם הראשונה שהוא נכנס לאתר שלך. זו לא טרדה גדולה מדי.

אני מניח שזה פותר את בעל האתר מאחריות, כוונת החוק לגולשים רגילים ולא לתכמנים...
יוסי, למה לדעתך גלישה דרך TOR היא תחמנות? למה אני צריך לחשוף לספקי האינטרנט באיזה אתרים אני גולש?

בדיוק. אני משתמש ב-TOR כאשר אני בעבודה.
לדעתי כדאי לך לבקש אישור מכל גולש בפעם הראשונה שהוא נכנס לאתר שלך. זו לא טרדה גדולה מדי.

יוסי, למה לדעתך גלישה דרך TOR היא תחמנות? למה אני צריך לחשוף לספקי האינטרנט באיזה אתרים אני גולש?
אין לזה שום קשר למה ש @הסולידית שאלה.
התשובה שלך בכלל לא רלוונטית לשאלתה של הסולידית.
מדובר באנשים נורמטיבים תמימים מצד אחד ובעלי אתרים שחייבים לעבוד לפי החוק והרגולציה.
הסולדית שאלה שאלה ואני עניתי ונתתי לה אולי פתרון ספציפי לשאלה שלה.
אם אתה גאון אינטרנט אז אתה יכול לתרום לדיון ולא להסיטו לכיוונים אחרים.

אין שום דרך אמינה שניתן לקבוע ב-100% וודאות שגולש מגיע מהאיחוד האירופאי, האינדיקטור הכי קרוב הוא ניתוח ה-IP אבל כמובן זה לא בהכרח אמין אבל זה מה שהגדולים עושים אין דרך אחרת, טכנית ניתן לבצע גילוי IP באמצעות בקשה לשרת מרוחק ולקבל ממנו את התשובה, החסרון הוא תלות בשרת אחר (יכול להיות עומס, קרס, תוקפים אותו) וזמן הבקשה (כמה מאות מילי שניות), היתרון הוא שלא צריך לעדכן קבצים פעם בשנה+-, ניתן גם לאחסן את קבצי המידע אודות כתובות ה-IP בשרת המקומי, החסרון הוא שצריך לעדכן כל שנה+-, היתרון הוא מהירות וזמינות תמידית, את הבדיקה ניתן לבצע בכניסה הראשונה של המשתמש לאתר בלבד ובכך לחסוך את הבדיקה בכל עמוד.

חוץ מזה המלצה להטמיע את segment.com, השירות מטמיע בפשטות המון ספקים כמו גוגל אנליטיקס, Mixpanel ורבים אחרים טובים דרך פיסת קוד אחת באתר, יש נותני שירותים לאנליטיקה יותר פשוטים מגוגל אנליטיקס לא חייבים להסתמך עליו בלעדית, כך שאם תמצאי שירות אחר שיתן לך מידע אנליטי על אתר והרי את לא משתמשת באדוורדס לטראפיק ממה שידוע לי אלא רק טראפיק אורגני אין ממה לפחד לא?

אם תצטרכי עזרה טכנית בהטמעה בכייף.

נערך לאחרונה ב:
לדעתי הסיכון הוא לא רק פגיעה בגוגל אנליטיקס ואד וורדס, יש גם סיכון של פגיעה בדירוג האתר לפי האלגוריתם של גוגל.

תודה לכולכם על האינפוט

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A מדד תשומות הבניה ירד לאחר תשלום המדד, האם מגיע לי החזר? נדל"ן 52
c881 כשנציג מכירות אומר לך "אולי לא מגיע לך"... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
M מאיפה מגיע הרווח? שאלה עקרונית נדל"ן 8
Liron2035 מה עשיתם/מתכננים לעשות כששווי חשבון IB מגיע ל-250K$? שוק ההון 5
I מכירת rsu לאחר עזיבת חברה, מגיע כתלוש שכר? שוק ההון 2
אורן לא הבנתי איך הגיעו לתשואה מצטברת 20.38% כשאני מגיע ל18.74% שוק ההון 10
U הדיוט בתחום, התפטרתי, מה מגיע לי? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
ה פנסיה במיטב דש - הכסף שאני מפקיד לא מגיע שוק ההון 29
ע הגדלת ההפרשה מהברוטו לקרן השתלמות עבור שכיר שאינו מגיע לגובה הפטור צרכנות פיננסית 2
עומר "כשזה מגיע לכסף שלך - באיזה צד אתה בוחר להיות?" (פרסומת של שקל - סוכנות לביטוח) אוף טופיק 23
yossik האם מגיע הקץ ליס והוט כפי שאנו מכירים או שהן צריכות לשנות את המודל העיסקי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 64
Gari האם what goes down must come up כשזה מגיע לבורסה ? שוק ההון 7
c881 המודל הציליאני מגיע לישראל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
yossik כבוד לסולידית בראיון לגלובס שער הקהילה 20
חובב_פנסיה2022 יישר כח לסולידית על תגובתה לגרטה טונברג אוף טופיק 88
צ למה אין גרסת מובייל לסולידית אוף טופיק 2
שם משתמש בעייתי אג"ח לא משתלם? איזו השקעה שהיא לא אג"ח נחשבת לסולידית? שוק ההון 18
פסיוני מזל''ט לסולידית דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 29
מומו הברווז רמת ורבר פ"ת (ולא בקטע של סטוקינג לסולידית) נדל"ן 1
E המקביל הנדל"ני לסולידית? נדל"ן 5
S יש לסולידית פוסט שמראה את כל האופציות של קרנות מחקות מדדים עולמיים? שוק ההון 2
ס donation לסולידית? אוף טופיק 24
yossik ברכות לסולידית - 3000, 4000, 5000, 6000 7000, 8000 9000 11K 10K חברים אוף טופיק 22
yossik ברכות לסולידית - 2000 חברים אוף טופיק 12
ד שאלה לסולידית: פוסט "נתינת נייר ערך כמתנה" שוק ההון 3
Y מוקדש, באהבה, לסולידית אוף טופיק 4
שרון שנה אזרחית מדהימה לכולם ותודה לסולידית על עוד שנה נפלאה של למידה אוף טופיק 0
Myrath פינת המשקיעים - לא קצת מנוגדת לסולידית? שוק ההון 20
ר יש כאלה שלא רוצים פרישה מוקדמת בגיל 55 גם עם שכר משולש לסולידית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7

נושאים דומים

Back
למעלה