• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התמודדות עם לחץ חברתי לרכישת דירה

דוקטור לכלכלה שעבד ככלכלן ומלמד כלכלה בחוג לחשבונאות.
תשמע אני לא למדתי כלכלה באופן פורמלי.
ירון זליכה אולי מבין בכלכלה. הדברים שהוא אומר לא מציגים שום הבנה בכלכלה.
אבל הרבה הבנה בפופוליזם.
@yossik / @מתכנת @FIYaacov
תוכלו בבקשה להעביר את הודעות 8 (אם אפשר לשכפל כי היא עדיין רלוונטית) , 11 ו14-21 לשרשור נפרד (כותרת אפשרית: "עוד שרשור על זליכה")

אנחנו גרים בישראל, שבה (לטוב או לרע) התחביב הלאומי הוא לדחוף את האף לעניינים של אחרים, אז אני בטוח שאני לא היחיד בפורום שמתמודד עם מתקפות צולבות כאלו על בסיס קבוע.
אמת , ולכן אתן לך מהשנקל שלי.
חמותי גייסה לפני כמה שנים אותי ואת בעלי לשיחת אתם מאחרים את הרכבת , דירה להשקעה לפחות אם לא למגורים, אנחנו נעזור לכם כלכלית וכו. ישבנו מולה והסברתי הכי הגיון הסולידית למה נדלן ממש לא על הפרק כרגע (בחמש שנים הקרובות לפחות). בכל מקרה מאז כל פעם שהנושא עולה , אני חוזרת לשיחה ההיא (כבר דיברנו על זה והסברנו למה לא נדלן עכשיו) וזהו. בלי לתת טיעונים בלי הסברים בלי כלום. לסגור את הדיון לפני שהוא מתחיל וכל אחד יכול לתת מדעתו.
במקרה שלך - כבר הסברנו, אנחנו חוסכים עוד. זהו נא לעבור לנושא הבא על סדר היום. כל דיון עם עובדות טיעונים וכו רק גורם לצד השני לחשוב שאתה מעוניין בדעה שלו ולכן הוא ימשיך לתת לך אותה.

חברים, נושא השרשור הוא לא זליכה ומשנתו.
תוכלו בבקשה להעביר את הודעות 8 (אם אפשר לשכפל כי היא עדיין רלוונטית) , 11 ו14-21 לשרשור נפרד (כותרת אפשרית: "עוד שרשור על זליכה")
עייפתי כבר מלמזג או לעביר שרשורים לנושא הנכון - הגזמתם עם זרועות התמנון שלכם וחטיפת שרשורים.
מעכשיו, מה שלא קרוב לנושא [פחות או יותר עם % סווינג מקובל] אתחיל למחוק תגובות שלא קשורות לנושא השרשור.

ובחזרה לנושא שלנו.
כשאימה שלי אמרה לי 'צריך לקנות דירה' אמרתי לה - כן אמא יקרה, את צודקת, האם יש את יכולה לעזור לי?
מאז לא שמעתי שום כלום ממנה בנושא.

נערך לאחרונה ב:
3. הדירות שאנחנו מעוניינים לרכוש כדי לגור בהן יעלו היום סדר גודל 4-5 מיליון ש"ח (4 חדרים חדשות\משופצות בצפון תל אביב...)
מה עם לרכוש דירה במחיר נמוך יותר כהשקעה שתכסה משכנתה עתידית?
למה מ- 0 ל- 5 מליון בבת אחת?

כשאימה שלי אמרה לי 'צריך לקנות דירה' אמרתי לה - כן אמא יקרה, את צודקת, האם יש את יכולה לעזור לי?
אם היו קצת יותר אמהות כמו שלך, כנראה אולי המחירים היו קצת פחות יקרים.

אם היו קצת יותר אמהות כמו שלך, כנראה אולי המחירים היו קצת פחות יקרים.
לא סביר, יותר שוכרים על אותה כמו דירות אומר עליה בשכר דירה ותשואה גבוהה יותר שתמשוך הון מהשקעות אלטרנטיביות וחזרה לשיווי משקל הנוכחי.

תשמע אני לא למדתי כלכלה באופן פורמלי.
אבל הרבה הבנה בפופוליזם.
זכותך כמובן. הוא עדיף בעיני על פרופסור לכלכלה שטוען שעדיף למדינה שלא יהיה לה תקציב.

נערך לאחרונה ב:
הרבה כלכלנים רואים את העולם בצורה כלכלית מידי ופולטים שטויות על בסיס קבוע.
זה שמישהו למד משהו והוא אפילו דוקטור, לא מבטיח לך שהוא לא מדבר שטויות.
חלום שלי שר אוצר שלא מונע מאינטרס פוליטי אך גם לא רובוט ללא נשמה.

שלח אותם למצוא לך דירה עם 5% תשואה ושיחזרו עם הצעה קונקרטית. מבטיח לך שקט להרבה זמן. כשהם ימצאו, ולא תהיה בעיה נוראית בדירה, שקול לקנות אותה.
אני עדיין מנסה להבין איך (מבחינת תשואה נטו, ברור שהתעסקותית אין מה להשוות דירה לשוק ההון) דירה לא עדיפה על שוק ההון? סתם לדוגמא יש לי חברים ב4 דירות שונות שמכירים כולן באותו איזור, המחיר הממוצע לדירת 3 חדרים פה זה 4 אלף והסתכלתי באינטרנט והמחיר הממוצע של דירה כזאת הוא 880,00, עכשיו בהנחה ואתה מוריד חודש שכד אחד על הוצאות תחזוקה וכו' 44 אלף בשנה זה 5% תשואה, כשאתה מוסיף עלית ערך של 2-3% בשנה אתה כבר על 7-8%!! עכשיו אם זאת דירה יחידה שלך זה בלי מס, מצד שני בשוק ההון בתיק 100 אחוז מנייתי אתה תעשה בערך 8% תשואה, בפועל הרוב לא על 100% אז זה עוד יותר נמוך מזה, אם תוריד מס רווחי הון 25% יוצא לך 6% תשואה, ושוב פעם זה במקרה שאתה 100% מנייתי, בפועל כנראה זה יותר קרוב ל5% מה אני מפספס פה? בנוסף עוד יתרון זה שאם באמת אין לך כסף כי נקלעת למצב לא טוב, אם אתה בשוק ההון אין לך כלום ביד, בטח אם השוק נפל בעוד שאם יש לך דירה אתה לפחות תוכל תמיד לגור בה ולחסוך לשלם שכירות.
באמת אשמח אם מישהו יוכל לענות לי על זה כי אני מאוד בעד שוק ההון ורוצה להבין מה אני מפספס כי מבחינתי זה נראה כאילו השקעה בדירה היא עדיפה

אני עדיין מנסה להבין איך (מבחינת תשואה נטו, ברור שהתעסקותית אין מה להשוות דירה לשוק ההון) דירה לא עדיפה על שוק ההון? סתם לדוגמא יש לי חברים ב4 דירות שונות שמכירים כולן באותו איזור, המחיר הממוצע לדירת 3 חדרים פה זה 4 אלף והסתכלתי באינטרנט והמחיר הממוצע של דירה כזאת הוא 880,00, עכשיו בהנחה ואתה מוריד חודש שכד אחד על הוצאות תחזוקה וכו' 44 אלף בשנה זה 5% תשואה, כשאתה מוסיף עלית ערך של 2-3% בשנה אתה כבר על 7-8%!! עכשיו אם זאת דירה יחידה שלך זה בלי מס, מצד שני בשוק ההון בתיק 100 אחוז מנייתי אתה תעשה בערך 8% תשואה, בפועל הרוב לא על 100% אז זה עוד יותר נמוך מזה, אם תוריד מס רווחי הון 25% יוצא לך 6% תשואה, ושוב פעם זה במקרה שאתה 100% מנייתי, בפועל כנראה זה יותר קרוב ל5% מה אני מפספס פה? בנוסף עוד יתרון זה שאם באמת אין לך כסף כי נקלעת למצב לא טוב, אם אתה בשוק ההון אין לך כלום ביד, בטח אם השוק נפל בעוד שאם יש לך דירה אתה לפחות תוכל תמיד לגור בה ולחסוך לשלם שכירות.
באמת אשמח אם מישהו יוכל לענות לי על זה כי אני מאוד בעד שוק ההון ורוצה להבין מה אני מפספס כי מבחינתי זה נראה כאילו השקעה בדירה היא עדיפה

השקעה כמו שציינת כאן בהחלט יכולה להיות עדיפה מהשקעה בשוק ההון, על אחת כמה וכמה אם מדובר בדירה יחידה ופטורה ממס.
עם זאת, המצב שתיארת הוא בהחלט לא המצב השכיח, בספק אם קיים, ואני אישית לא מכיר איזור בו יש דירות ב880,000 שמושכרות ב4000.
איזה איזור זה בדיוק אם אפשר לשאול? ובאיזו שנה אנחנו?

עם זאת, המצב שתיארת הוא בהחלט לא המצב השכיח, בספק אם קיים, ואני אישית לא מכיר איזור בו יש דירות ב880,000 שמושכרות ב4000.
קיים ע״י חלוקה בלתי חוקית של הדירה (וכל המשתמש מכך).

@הסקרן הגדול ל5% תשואה אפשר אם קצת מתאמצים להגיע חוקי לגמרי. סכום ההשקעה יהיה קצת יותר גבוהה מ880K לפחות בדרכים שידועות לי. כל התזה שכתבת מינוס הדירה המחולקת הלא חוקית זו בערך הסיבה שהחלטנו לקחת צעד אחורה ממניות ולקנות נדל"ן.

איך אתם מתמודדים
לפני יותר מעשור לחצו עלינו לקנות דירה. אמרנו שאין לנו כסף (באמת לא היה לנו) ועמדנו בגבורה בלחצים להתמנף הרבה ולקבל כספים מהמשפחה לצורך ההון העצמי.
מאז המחירים הכפילו את עצמם באזור ההוא, ועד היום זוכרים לנו את זה שהרסנו את ההזדמנות להרוויח כל כך הרבה.

כמה שנים אח"כ כבר השתכנענו/נשברנו וקנינו דירה להשקעה במחיר למשתכן. עד הרגע האחרון לא האמינו לנו שאנחנו באמת לא מעוניינים לגור בה.

אז אנחנו לא דוגמה לאיך עומדים בלחצים.

ממרום גילנו, כבר נראה הגיוני לגדר את עלויות הדיור באמצעות דירה להשקעה.

@הסקרן הגדול ל5% תשואה אפשר אם קצת מתאמצים להגיע חוקי לגמרי. סכום ההשקעה יהיה קצת יותר גבוהה מ880K לפחות בדרכים שידועות לי. כל התזה שכתבת מינוס הדירה המחולקת הלא חוקית זו בערך הסיבה שהחלטנו לקחת צעד אחורה ממניות ולקנות נדל"ן.
אז למה פה סול טוען שזה לא מצב שכיח להרוויח 5% רק מהשכירות? ולמה אז זה כזה קונצנזוס שעדיפה שקעה בשוק ההון, אני תמיד שואל וזה נראה שאת מבין הבודדים פה שחושבים כך. אני באמת ובתמים מנסה להבין מה עדיף ולא מצליח להחליט כי כל צד פשוט אומר דברים שונים ואין לי מושג מה נכון ולמי להאמין. 5% רק על השכירות פלוס 3% עליית ערך כל שנה זה 8%, זה יוצא בערך 2% יותר משוק ההון ואפילו אולי יותר (כמובן שנטו בגלל היעדר המס על דירה יחידה)

אז למה פה סול טוען שזה לא מצב שכיח להרוויח 5% רק מהשכירות? ולמה אז זה כזה קונצנזוס שעדיפה שקעה בשוק ההון, אני תמיד שואל וזה נראה שאת מבין הבודדים פה שחושבים כך. אני באמת ובתמים מנסה להבין מה עדיף ולא מצליח להחליט כי כל צד פשוט אומר דברים שונים ואין לי מושג מה נכון ולמי להאמין. 5% רק על השכירות פלוס 3% עליית ערך כל שנה זה 8%, זה יוצא בערך 2% יותר משוק ההון ואפילו אולי יותר (כמובן שנטו בגלל היעדר המס על דירה יחידה)

תראה עליית ערך זו ספקולציה וכל מי שאומר לך אחרת כנראה מוכר לך משהו. 5% תשואה זה לא קל, זה משקיע שרואה עשרות נכסים ומחפש מציאה. במקרה הספציפי שלי זה נעשה באמצעות שילוב של מערכת סולארית על הגג (וגם אז יש בערך 4.9%), אבל כאן היה לי אילוץ חזק על שכונת מגורים. בכל מקרה, בבאר שבע אפשר בוודאות למצוא נכס מספיק טוב עם מספיק מאמץ. מעבר לזה יש קצת מתח בין תשואה פירותית (שכירות) לבין עליית ערך - בגדול איפה שהייתה עליית ערך בעבר התשואה הפירותית נמוכה, ואיפה שהייתה פחות היא יחסית גבוהה. לא שהעבר מעיד בהכרח על העתיד, בשביל עליית ערך פונטציאלית יש למצוא נכס מניב שיושב במקום טוב בעיר שישתפר בעתיד. זה כמובן מקשה עוד על החיפוש.

בדיעבד היינו מתחילים עם נדל"ן זול להשקעה כי הטבות מס ועליו בונים תיק מניות. מבחינתי גם 5% שכירות בלי עליית ערך זה פנטסטי כי נכס בודד כמעט ואין מיסוי. וזה לא שיש לי משהו נגד מניות או שוק ההון, נדל"ן לא יותר או פחות טוב משוק ההון ובטח שהתשואה היא לא המדד. מדובר באפיק אחר עם מאפיינים אחרים, תנודתיות נמוכה יותר אבל ריכוזיות וסיכונים ספציפים לנכס שקנית.

תיק אידיאלי מבחינתי יכיל גם נדל"ן וגם מניות כדי לנצל את הייתרונות של שניהם.

נערך לאחרונה ב:
ממרום גילנו, כבר נראה הגיוני לגדר את עלויות הדיור באמצעות דירה להשקעה.
נכון, וממרום גילי גם הגיוני לא להתנות סיוע כספי לילדים ברכישת דירה.
אם הכסף שלא ניתן לפני עשור, היה מועבר בלי תנאי ומושקע בסנופי ... (לא רוצה לעורר מהומות)

נכון, וממרום גילי גם הגיוני לא להתנות סיוע כספי לילדים ברכישת דירה.
אם הכסף שלא ניתן לפני עשור, היה מועבר בלי תנאי ומושקע בסנופי ... (לא רוצה לעורר מהומות)
מה לעשות, ההורים השקיעו פעם במניות שנמחקו, ומאז מבחינתם בורסה = קזינו. הכי קרוב לזה שהם מוכנים להגיע זה קופת גמל מנוהלת.
כסף ללימודים/ חתונה/ דירה - הם יתנו בשמחה רבה, אם יש להם, אבל בשביל "משחקים בבורסה" - לא.
אנחנו גם לא ביקשנו לקבל.

בינתיים אנחנו מרוצים מהשקעת הנדל"ן הסבירה שיש לנו, ומקווים שנתחיל להרוויח יותר בקרוב, ונוכל לאזן את ההשקעה עם השקעה במדד מניות (לפחות אני מקווה - אנחנו לא בדיוק באותו ראש... בלי מסע שכנועים קטן מצדי, כנראה שהכסף היה נשאר מתחת למזרון. אבל זה כבר לא קשור לשרשור הזה, חוץ מזה שכל אדם הוא תוצר של משפחתו).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T התמודדות עם מסרונים לא רצויים מה לעשות? אוף טופיק 13
M התמודדות עם אבא חולה נפש ותהיות קריירה.. התפתחות אישית 31
deussex התמודדות עם אי תיאום ציפיות בעבודה ויציבות נפשית התפתחות אישית 17
deussex התמודדות עם קנאה התפתחות אישית 69
ז התמודדות עם דירה שכנה שמושכרת בBooking אוף טופיק 59
IAmSam התמודדות וחלוקה של הון חדש צרכנות פיננסית 21
A דרכי התמודדות עם מגפת הקורונה אוף טופיק 4
Wonko התמודדות עם טעות של מס הכנסה מיסים 9
Yuval328 התמודדות מול מס הכנסה - ברוקר זר צרכנות פיננסית 11
nick מס רכישה - דרכי התמודדות נדל"ן 54
unrealx התמודדות פסיכולוגית עם ירידות בתיק מנייתי גדול שוק ההון 59
T התמודדות עם הנושאים הפחות קריטיים אך המשתקים יותר שוק ההון 14
פשוט התמודדות עם שטף המידע אוף טופיק 34
Dor95 התמודדות עם המשפחה לגבי ההחלטה לחסוך במקום ללמוד אוף טופיק 20
D התמודדות עם צאצאים שלא עובדים / לומדים אוף טופיק 93
C התמודדות עם התמכרויות התפתחות אישית 16
סתןלי ת'כסף התמודדות עם קרובים לא-סולידיים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
H התמודדות עם אי-סימטריה במס בין בני זוג צרכנות פיננסית 27
זאב התמודדות דור ה- y מול דור ה -x פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 62
ארגמן התמודדות של מס הכנסה עם מי שמגיע לעצמאות כלכלית צרכנות פיננסית 17
Homer אין לחץ מים חמים במטבח אוף טופיק 8
C האם הייתם משלמים כל חודש כדי לא למכור מניות מתוך לחץ בירידות? שוק ההון 7
D האם בהכרח יש לחץ בסטארטפים? אוף טופיק 2
T לחץ בהייטק אוף טופיק 256
ש לחץ נפשי אוף טופיק 15
L מכשיר אינהלציה ומד לחץ דם - יש המלצות לרכישה מהרשת? (יש לי הפניה) אוף טופיק 8
A ריביות למשכנתה + האם יש לחץ לקחת הצעה ? נדל"ן 3
Yos אג"ח חברתי שוק ההון 4
ליאת - איפה שיש רצון... קוראי הארץ מאוד נחרדים לקרוא שהשרה לשוויון חברתי שולחת את ילדיה לחינוך פרטי אוף טופיק 112

נושאים דומים

Back
למעלה