• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השינה כיום - כמה שעות שינה אתם ישנים, ומתי אתם מתעוררים?

הולך לישון בסביבות 21:00 עד 24:00, כתלות בעייפות ובמצב הרוח (הרצון לכבות את העולם ולהסתלק).
בדר"כ אם צריך ממוצע עלשהוא אז בסביבות 22:00...
היו תקופות ארוכות (חצי שנה ויותר) שכיביתי את העולם גם ב- 19:00 ואז קמתי יותר מוקדם (נניח ב- 04:00).
היו תקופות ארוכות (חצי שנה ויותר), בעיקר בלימודים, שכמעט ולא ישנתי והייתי המון המון המון עייף תמיד ומנקר בהרצאות (7 שנות משמרות לילה עושות את שלהן), ואז הייתי מסתדר עם שינות שבורות של שעה עד שלוש שעות מתי שהתאפשר.
היום מתעורר ב- 05:30 עם שעון מעורר של החכםפון (שנמצא על השידה אבל רחוק מהראש) ועם עוד שעון מעורר אמיתי כגיבוי שמכוון ל- 05:45.
הסוד לקום מבלי לפספס?
ברגע שקם, פשוט קם, מתיישב, מוריד רגליים לרצפה ומתמתח.

ישן כמו תינוק... לא חושב מחשבות ולא כלום. נרדם כמו מכונה.
כל לילה הוא לילה מעולה כי אני ממש שמח לכבות את העולם כשמגיע הרגע והזמן כאשר הגוף עייף ומצפה למצב שכיבה.
ותודה לטנקים (מרכבה 2 ב') ולנגמשים ולרק"מים של הצבא שלימדו אותי לישון בכל מצב, בכל סיטואציה, בכל מנח, בכל רעש סביבתי או חיצוני, בכל הזדמנות, עם מזרון או על מכסה מנוע של ריו, עם כרית או בלי כרית, מכורבל בחרמונית או ערום לגמרי... מסוגל לכבות את העולם ולהדליק אותו בהינף יד.
לפני השינה יש טקס קבוע שהוא חובה שמערב קפה נמס ומקלון ניקוטין, אבל עיקרו סגירת היום עם מחשבות, תלונות ומענות למי שאני כמו שאני ועל מה שאני, והמון המון דיבור לעצמי והלקאה נפשית.
ישן בחושך, בלי נורת לילה.
תריסים תמיד פתוחים עד הסוף, גם בחורף (אלא אם כן יש סופה וכאלו יש בקושי 10 ימים בשנה), כדי לאוורר את החדר ובעיקר כדי להתעורר עם השמש ככל שניתן (מלטונין טבעי וגם לברך את העולם בחזרה).

לא קורא בחכםפון לפני השינה. אבל זו לא חוכמה כי יש לי עייפון 4 ואני בקושי גולש בו, רק כשממש צריך.
לא קורא ספרים במיטה.
לא מתעסק עם מיקו.

מזכיר לי הפלגות "צ'ופר" לחיילים מצטיינים.
הראשונים באו הקיאו את הנשמה ומספרים לכולם אעזה כיף היה, שגם הם יבואו ויסבלו.

לא מבין איך אנשים מתייחסים ל8 שעות שינה כמו פינוק.
אני מבין אם לא תמיד יש זמן זמן בחיים אבל זה כמו שאין כסף לאכול בריא, לא מצב תקין.

איך שאני קם בבוקר משפיע לי על מהלך כל היום אז אני מקפיד ללכת לישון בסביבות 21:30 עד 22:30 ולקום בלי שעון מעורר.

סוגר את הדלת והחלון לפני השינה ומדליק מזגן (הגוף נרדם ויושן יותר טוב בטמפרטורה נמוכה.) לא משתמש בטלפון, לא מתקלח במים חמים (עוד פעם עניין של טמפרטורה)
לא עושה כושר ממש לפני ועוד.
הכי חשוב עניין ההרגל, הגוף מתרגל ללכת לישון בשעה מסויימת אז אני כבר אוטומתית מרגיש עייף בסביבות .21:00

בסופו של דבר יושן כמו תינוק ומתעורר מלא אנרגיות ומצב רוח טוב.

בסופו של דבר יושן כמו תינוק
א. ישן. ואני לא בטוח שאתה יודע איך תינוק ישן.
ב. קח לדוגמה את השעה שמצויין שהגבתי כרגע. 5:15
התעוררתי אחרי 3 שעות שינה, לא הצלחתי לחזור לישון ובין 4 ל-5 גם תפעלתי 2 זעטוטים שהחליטו שעכשיו בוקר, הם חזרו לישון.

כל ערב בשעה 20:00 מכבה את הטלפון, ישן בממוצע בין 5 ל 6 שעות, אני מתחיל את יום העבודה בשעה 3 לפנות בוקר בממוצע.

כל ערב בשעה 20:00 מכבה את הטלפון, ישן בממוצע בין 5 ל 6 שעות, אני מתחיל את יום העבודה בשעה 3 לפנות בוקר בממוצע.
זה טווח שעות מאד לא רגיל. הכרתי רק אישה אחת שזה היה הטווח שלה.
כאילו שאתה מעדיף לבלות כמה שפחות עם אנשים :)

יש קשר הפוך בין שעות השינה שלי למשחקי הפלייסטיישן שיצאו באותו החודש.

היה לי שכן עם בית דפוס עצמאי, היה יוצא ב-3 לפנות בוקר לעבודה, חוזר ב-11.
היה משפר את המהירות הממוצעת של איילון.

הסמקתי :)
ויש ספר מעולה ״זה הולך לכאוב״ של אדם קיין שמתאר את חייו של מתמחה בגניקולוגיה מאנגליה. הוא כתוב בהומור ומי שלא מהתחום יכול לקרוא אותו לחשוב שמדובר בהגזמה פראית, אבל הכלללל נכון ! למעשה לא רק שהוא לא מגזים הוא מייפה את האמת. ממש ממליצה ספר מעולה.

אם כבר ממליצים על ספרים הומוריסטיים שעוסקים במתמחים אז חובה לציין את בית האלוהים. הייתי מאושפז כשקראתי אותו וכל איש סגל רפואי שנכנס וראה את הספר התחיל לצחוק.
אני חושב שזה בסילבוס של בתי ספר לרפואה בארץ ושמאוד מטריד שרופאים ואחיות מזדהים עם הספר....

היה לי שכן עם בית דפוס עצמאי, היה יוצא ב-3 לפנות בוקר לעבודה, חוזר ב-11.
האישה שאני הכרתי? היה לה עדר עיזים ושני פעוטות. היתה קמה בארבע בבוקר -מבשלת, מנקה, מכבסת, - הולכת לדיר לחלוב. הבעל היה קם עם הפעוטות, מארגן אותם ושם במעון ומצטרף לדיר ולעבודה נוספת. היא עוד הספיקה לחזור לפנה"צ ולנוח לפני קבלת הילדים. בשמונה בערב סגרה את הבסטה יחד עם הקטנים.
אחרי כמה שנים הלכה להיות דוקטורית :) באמת טיפוס מיוחד במינו.

אני מסיים את יום העבודה בשעה זו, והולך לישון מעט מאוחר יותר, לצערי אני פוגש אנשים און ליין בעיקר,
החיים שלי ווירטואליים, כחלק מהתייעלות עסקית המחייבת זאת, זה לחלוטין שונה מהעסוק שלי בעבר, מטבעי אני איש של אנשים. :)

אם כבר ממליצים על ספרים הומוריסטיים שעוסקים במתמחים אז חובה לציין את בית האלוהים. הייתי מאושפז כשקראתי אותו וכל איש סגל רפואי שנכנס וראה את הספר התחיל לצחוק.
אני חושב שזה בסילבוס של בתי ספר לרפואה בארץ ושמאוד מטריד שרופאים ואחיות מזדהים עם הספר....
בית האלוהים הוא ספר קצת כבד וממש מפחיד. הסצינה הראשונה בו מאוד קשה לעיכול. וזה שכל הצוות הרפואי אומר ״כן ככה זה באמת״ זה עוד יותר מפחיד. שהייתי סטודנטים חשבתי שכותב הספר מגזים / מקצין/ ככה זה היה פעם. לצערי גיליתי שלא רק שהוא לא הגזים הוא גם ייפה את המציאות.
הוא רושם שם שהוא התחבר עם צוות המכבסה בשביל לא לקבל מדים עם פישפשים, אני מחביאה כרית בארון שהאחות הראשית שמרה לי, ובבוקר שהצוות ניקיון מגיע מתחננת שיפסיקו לקחת לי את הכרית מהארון של התורנים. כי אז אני צריכה להביא כרית חדשה, וזה פדיחה ללכת בכל הבית חולים עם כרית ביד (שאני מביאה מהמחלקה).
טור הנמלים בשירותים של החדר תורן זכה להתעלמות מוחלטת מכל הצוותי ניקיון וטופל רק אחרי שאחד המתמחים הביא ספריי וריסס עצמאית. והרשימה עוד ארוכה.... לעומת זאת חייבת לציין שאצלנו מאוד יבש מבחינת כל היחסים האינטימים שהלכו שם בספר.

ויש ספר מעולה ״זה הולך לכאוב״ של אדם קיין שמתאר את חייו של מתמחה בגניקולוגיה מאנגליה.
לא זוכר מתי פעם אחרונה קראתי ספר (לבושתי, אני נרדם עם טלוויזיה...)
אבל רכשתי, קראתי ביומיים וממש נהנתי :) אני חיפשתי שירחיב דווקא על הקטעים הקשים של העייפות, האחריות וחוסר התמיכה של המערכת. אבל כל הסיפורים מסביב היו מעניינים לא פחות. חבל שהוא כזה קצר...
תודה על הממלצה!

אז איך אתם מצליחים בכל זאת לישון?
הסוד הוא... להיות רווק?
מניח שלהורים לילדים קטנים (רואה את זה על החברים שלי) יש הרבה יותר דאגות וממש פחות זמן לישון (כי מישהו קם בוכה בלילה).
הם מגיעים לעבודה נראים כאילו דרס אותם שופל (ובצורה מפתיעה מתפקדים דווקא יופי).

אתה מדבר על תאורה, ומחשבים וכל מיני הסחות דעת שהן (לדעתי) מינוריות בחיי היומיום ולא אמורות להרוס את השינה. אולי יש משהו מעבר לזה?

1. רווק, MGTOW, RED PILL, לנצח, ללא ילדים, ללא קשרים, ללא חתונות = זמן לישון בטוח יש לי.
2. הולך לישון בין 21:00 ל23:00, יקיצה טבעית קבועה ב6:30-7:00, לא משנה מתי נרדמתי.
3. נגמלתי מקפה לחלוטין לפני שבועיים - שינוי מספק ומשמעותי - אין עייפות בוקר, אין תחושת באסה בבוקר, רואה צבעים יותר טוב, ישן יותר טוב.
(נהגתי לשתות כ5 כוסות קפה ביום, 2-3 בבוקר לפני העבודה - במקינטה, השאר במהלך היום. לאחר ההפסקה המיידית - יומיים של כאבי ראש, תחושת הזיה, כאבי שרירים בכל הגוף, ללא ספק הקפאין מחזיק את המוח וכלי הדם בלחץ)
4. ביומיים שניסיתי לישון ללא בגדים כלל בהמלצת ידידה - אכן היתה לי תחושת "לידה מחדש" ושינה מושלמת, אך לא בשבילי.
5. ידוע לי שמומלץ לכלול את השעות 22:00-02:00 בשינה.
6. חוסר בויטמין B12 תורם לעייפות כרונית ותשישות - מומלץ לבדוק כדי לאזן את התחושה במהלך היום.
7. לעולם לא משתמש בסמארטפון במיטה \ בחושך. היה לי מספיק NITM לחיים האלה, סמארטפון הורס את העיניים. endmyopia.org

יש לי 4 בנות, ישן בפעימות...חחח.
רק בשישי בערב מצליח איכשהו לישון 7-8 שעות ברצף.
קם כל בוקר ב-4:45 לא משנה מתי הולך לישון.

אתם מרגישים שחוסר השינה דופק לכם את השכל? זה ההסבר הכי טוב שיש לי להדרדרות הקוגניטיבית שאני חווה. זה, ונוסטלגיה; אולי בעצם אף פעם לא היה לי שכל כמו שנדמה לי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
לאץ' "פקטור השינה הערבה" מחוץ לעולם ההשקעות. התפתחות אישית 45
P פקטור השינה הערבה: מה אתם עושים כדי לישון טוב? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 32
Smile איך איכות השינה שלכם? אוף טופיק 24
Y הערכה גסה לעלות משכנתא כיום פוסטים מאיכות נמוכה 1
A בתי השקעות שמוכנים לתת הלוואה כיום כנגד קה"ש נזילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש מה ההצדקה כיום להשקעה בביטקוין לטווח ארוך? השקעות אלטרנטיביות 48
ח מה לדעתכם עדיף כיום לצעיר בן 23 לסכומים של כמה עשרות אלפי שקלים ולטווח ארוך, לא למסחר מדי אקטיבי שוק ההון 16
shirbi אני לא מבין למה הבנקים המרכזים קונים אגרות חוב ממשלתיות כיום שוק ההון 35
cypriano de rore האם יותר קשה למצוא כיום אמנות איכותית מבעבר? אוף טופיק 45
M האם אני יכול לפרוש כבר כיום? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 21
ITS מהי הדרך הטובה ביותר להתנייד כיום בגוש דן ללא רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 44
K מה סוג ההשקעות האטרקטיבי ביותר כיום לסכומים מעל 100K שוק ההון 12
N הבדלים בתשואות שלא מצאתי להן סיבה אחרי מעל 40 שעות קריאה שוק ההון 5
Tim_Duncan 0 שעות עבודה בחודש מסוים כשכיר במשרה חלקית אוף טופיק 2
J הפרשות סוצילאיות עבור שעות נוספות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S עדיף דקה ביום מאשר שעות בסוף שנה :) מיסים 1
L למישהו יש רעיון מה אפשר לעשות עם שעות פנויות וידע בתכנות אוף טופיק 8
א שעות קניה קרן נאמנות שוק ההון 7
ג רעיונות להעביר 6 שעות בתל אביב אוף טופיק 31
Aslan באילו ימים / שעות הכי אידיאלי לסחור במניות ארה"ב ? שוק ההון 2
P קבלת הלוואה קצרה תוך כמה שעות? פוסטים מאיכות נמוכה 25
E שעות עבודה אוף טופיק 12
B שעות קנייה קרנות בלאקרוק פוסטים מאיכות נמוכה 3
M קרן מחקה עם הפרשי שעות במסחר - איך זה עובד? שוק ההון 3
Trevor תשלום על שעות כוננות אוף טופיק 5
T קניית בלאקרוק- שעות מסחר שוק ההון 5
D שעות עבודה של איש תוכנה? התפתחות אישית 28
G להייטיקיסטים שכאן - כמה שעות עבודה אתם עובדים ביום? אוף טופיק 2
O שאלה טכנית על שעות שניתן לסחור בהן שוק ההון 4
Yos שעות מסחר בetf ארה"ב ביום שישי שוק ההון 1
ר באיזו ימים / שעות כדאי לקנות את הקרנות של בלאקרוק המשווקת בארץ (א"ש)? שוק ההון 2
S שאלה למי שעובד בהייטק בשכר של 18+ ברוטו, כמה שעות אתם עובדים ביום אוף טופיק 31
unrealx 2 מעסיקים, משרה מלאה + לפי שעות שוק ההון 12
מתכנת שכר גלובלי כולל שעות נוספות צרכנות פיננסית 19
Y האם יש בארץ קהילה שחייה חיים עם מנימום שעות עבודה? אוף טופיק 46

נושאים דומים

Back
למעלה