• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הבנת דוח רבעוני בקרן הפנסיה

הסקרן הגדול

משתמש רגיל
דירוג
67
פתחתי קרן פנסיה בהלמן מחקה SP500 לפני כ4 חודשים אבל משום מה עכשיו בדוח רשום לי במסלולי השקעה 2 שורות, אחת באמת על הSP שרשום 10% תשואה ומעליה מסלול לבני 50 ומטה שבו רשום -2.34% תשואה, מה זה ולמה זה מופיע לי?
בנוסף בכספים שהופקדו 922 שקל בינתיים, רשום שהרווח שלי בניכוי הוצאות ניהול השקעה הוא 4 שקלים, ואחרי הורדות של דמי ניהול וביטוח נכות זה יוצא שאני מופסד, איך זה הגיוני אם רשום שהמסלול מחקה סנופי עלה ב10%???

לגבי החלק הראשון, הניחוש שלי הוא שכספי התגמולים מושקעים ב-S&P 500, אך כספי הפיצויים מושקעים במסלול ברירת מחדל.
גם אני העברתי לאחרונה את הפנסיה למסלול הנ"ל, והתבקשתי להחתים את המעסיק על אישור השקעת כספי הפיצויים במסלול שאינו ברירת מחדל.

היית פעם במסלול ברירת מחדל (לבני 50 ומטה) ועברת מסלול? אם לא, אז מה ש @Trevor אמר נשמע סביר מאוד.

בדקת את תקופת הדו"ח?
הדו"ח הרבעוני שמגיע בימים אלה הוא עדכני לספטמבר כך שמסלול מחקה SP500 היה מאוד צעיר אצלך בתקופת הדו"ח.
אם עברת מסלול אחד לאחר במהלך תקופת הדו"ח אז הגיוני ששניהם יופיעו בדו"ח.

תבדוק באיזור האישי באינטרנט מה הנתונים שם (אמורים להיות עדכניים יותר מהדו"ח)

לגבי החלק הראשון, הניחוש שלי הוא שכספי התגמולים מושקעים ב-S&P 500, אך כספי הפיצויים מושקעים במסלול ברירת מחדל.
גם אני העברתי לאחרונה את הפנסיה למסלול הנ"ל, והתבקשתי להחתים את המעסיק על אישור השקעת כספי הפיצויים במסלול שאינו ברירת מחדל.
היית פעם במסלול ברירת מחדל (לבני 50 ומטה) ועברת מסלול? אם לא, אז מה ש @Trevor אמר נשמע סביר מאוד.

בדקת את תקופת הדו"ח?
הדו"ח הרבעוני שמגיע בימים אלה הוא עדכני לספטמבר כך שמסלול מחקה SP500 היה מאוד צעיר אצלך בתקופת הדו"ח.
אם עברת מסלול אחד לאחר במהלך תקופת הדו"ח אז הגיוני ששניהם יופיעו בדו"ח.

תבדוק באיזור האישי באינטרנט מה הנתונים שם (אמורים להיות עדכניים יותר מהדו"ח)
אבל הקטע הוא שלא היתה לי קרן פנסיה ופתחתי אותה ממש לפני שהתחלתי לעבוד המסלול נמחקה סנופי, אז איך זה הגיוני שהעבירו לי חלק למסלול כללי? בתלושי שכר היה רשום שזה הועבר למסלול מחקה סנופי

בול מה שהם ענו לי במייל.
האם אני יכול לדרוש פיצוי על התשואה הפוטנציאלית שהפסדתי? (המסלול הכללי עשה -2% בעוד שסנופי +10%) הם לא עדכנו אותי כשרק התחלתי להפקיד שצריך אישור כזה ובנוסף באתר כאשר נכנסתי היה רשום שכל הכספים במסלול עוקב סנופי ולא היה רשום בשום מקום שרק חצי מהם שם

יש 2 אפשרויות:
- הסוכן (בהנחה ונעזרת באחד) לא מילא נכון את טופס ההצטרפות.
- הסוכן מילא נכון את טופס ההצטרפות, אבל לא העביר לך את הטופס עליו צריך להחתים את המעסיק, שמאשר להשקיע את כספי הפיצויים במסלול שונה מברירת המחדל.

הייתי מתחיל מלברר מה מסומן בטופסי ההצטרפות, וממשיך משם. ככה זה אמור להראות:
Capture.png

בול מה שהם ענו לי במייל.
האם אני יכול לדרוש פיצוי על התשואה הפוטנציאלית שהפסדתי? (המסלול הכללי עשה -2% בעוד שסנופי +10%) הם לא עדכנו אותי כשרק התחלתי להפקיד שצריך אישור כזה ובנוסף באתר כאשר נכנסתי היה רשום שכל הכספים במסלול עוקב סנופי ולא היה רשום בשום מקום שרק חצי מהם שם
אנחנו מדברים פה על שלושה חודשים וקופה של 1000 ש"ח. בשביל מה לך הכאב ראש הזה?
מה גם שבאותה מידה סנופי יכל היה יכול ליפול ב 20% מתישהו ברבעון הזה וכניראה שאז לא היית רץ לבנק לבקש להעביר כסף להלמן.
החישוב שלך הפיצויים שאתה לכאורה אמור לקבל צריך לקחת בחשבון את הביטחון שקיבלת במסלול עם סיכון נמוך יותר.

אנחנו מדברים פה על שלושה חודשים וקופה של 1000 ש"ח. בשביל מה לך הכאב ראש הזה?
מה גם שבאותה מידה סנופי יכל היה יכול ליפול ב 20% מתישהו ברבעון הזה וכניראה שאז לא היית רץ לבנק לבקש להעביר כסף להלמן.
החישוב שלך הפיצויים שאתה לכאורה אמור לקבל צריך לקחת בחשבון את הביטחון שקיבלת במסלול עם סיכון נמוך יותר.
אני רוצה שהכל יהיה במסלול עוקב סנופי, גם ככה הרי אני אצטרך להעביר את זה בסופו של דבר אז למה לחכות לעוד כמה שנים ולא מעכשיו

אני רוצה שהכל יהיה במסלול עוקב סנופי, גם ככה הרי אני אצטרך להעביר את זה בסופו של דבר אז למה לחכות לעוד כמה שנים ולא מעכשיו
דיברתי על הדרישה שלך לקבל פיצויים מהחברה.
המעבר למסלול עוקב סנופי עוד היום הוא כמובן מבורך.

לאחר חודש של טרטורים ענו לי משאבי האנוש אצלנו שהם לא מוכנים לחתום על הטופס איזור מעסיק כדי להעביר את זה לשם, יש לי משהו לעשות או שנדפקתי?
בנוסף סתם 2 שאלות נוספות שמעניינות אותי באתר של הלמן יש בריכוז קופות את הפנסיה של העמית ואז יש עמודה קרן פנסיה מעסיק ששם יש סכומים קצת שונים יש בה בערך 200 שקל פחות ממה שיש בקרן פנסיה שלי, מה זה הדבר הזה?
בנוסף בד.נ כתוב שלקחו לי 1.53 מההפקדה, איך זה הגיוני אם הד.נ הם 1.49?

לשאלתך הראשונה, אם המעסיק מפריש לך 6% כספי פיצויים - כן, נדפקת. זו זכותו של המעסיק להחליט מה קורה עם כספי הפיצויים מכיוון שבסיום ההעסקה הוא יצטרך להשלים את הכספים האלו וזכותו לא לסכן אותם. לעומת זאת, אם מופרשים לך 8.33% מדי חודש, זו כראה טעות של המעסיק ואתה צריך ללכת ולבקש את החתימה. לפרטים:
https://www.kolzchut.org.il/he/רכיב_פיצויים_בביטוח_פנסיוני

לגבי שאלתך השניה,לא הבנתי את שאלה.

בתכל'ס הדבר החשוב שאתה צריך להתעסק איתו זה לוודא שמפקידים לך הסכום הנכון לקופה, ושאתה במסלול הנכון. הסיכוי לטעויות אחרות די אפסי.

נערך לאחרונה ב:
שאלתך השניה,לא הבנתי את שאלה.

בתכל'ס הדבר החשוב שאתה צריך להתעסק איתו זה לוודא שמפקידים לך הסכום הנכון לקופה, ושאתה במסלול הנכון. הסיכוי לטעויות אחרות די אפסי
קודם כל תודה רבה על התשובה.
בנוגע לשאלה השניה, פשוט באתר של הלמן יש עוד עמודה שבה רשום קרן פנסיה מעסיק (ליד העמודה של קרן פנסיה עמית, שהיא קרן הפנסיה שלי) ששם יש סכום ששונה מהסכום שיש לי, מה זה הדבר הזה? אולי צילום מסך מהאתר יעזור?
ובנוגע לשאלה השלישית, רשום שם פשוט שלקחו לי ד.נ של 1.53, למהה זה לא 1.49? יכול להיות שלוקחים לי יותר ד.נ משום מה?

עדיין לא הבנתי, תביאצילום מסך בלי פרטים אישיים?

לגבי דמי ניהול, לא יודע מה הקטע, רבל הצביר שלך נמוכה, אז עזוב את זה, סביר זה יסתדר עד הדוח הבא.

קרן פנסיה מעסיק זה מה שהמעסיק מפקיד, כולל החלק שלך (תגמולי עובד).
האם יכול להיות שקרן פנסיה עמית אלו כספים שהפקדת באופן עצמאי? אולי זו קופה קודמת שהייתה לך? אם זה לא זה ולא זה - תתקשר להלמן ותשאל מה זה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א הבנת דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S שינוי תמהיל עקב הבנת סיבולת סיכון שוק ההון 14
E הבנת נסח טאבו נדל"ן 8
G עוסק מורשה - הבנת ההוצאות אל מול הכנסות צרכנות פיננסית 0
R הבנת הנקרא שוק ההון 9
T הבנת הבדלים בין קרנות מחקות סנופי שוק ההון 6
ח הבנת טופס של רשות המיסים - 867 צרכנות פיננסית 1
L המרת מטבע -עזרה בחישוב - הבנת הרציונל... שוק ההון 1
מ הבנת 120% חשיפה למניות שוק ההון 6
לאץ' הבנת דוחות שנתיים שוק ההון 1
לא חשוב שמות הגשת בקשות להחזרי מס - הבנת סעיפים מסוימים בטפסים. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
liranviper הבנת דו"ח מס בIB שוק ההון 31
Waler [בקשת עזרה] הבנת ההבדלים בין קרנות שונות שוק ההון 3
ל הבנת תשקיף קרן אג"ח - מה קורה עם הקופונים שוק ההון 7
A הבנת מסלולי השקעה של קרן פנסיה צרכנות פיננסית 31
Sailor המלצה לספר - הבנת העולם התאגידי אוף טופיק 5
E הגשת דוח שנתי מיסים 13
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
S האם אני חייב להגיש דוח אם יש לי חשבון באינטראקטיב ולא הרווחתי מיסים 16
ר דוח מס על רווחי הון מיסים 14
P מתי אפשר להגיש דוח שנתי 1301 לשנת 2023? מיסים 6
S אופן מילוי דוח שנתי כתושב חוץ מיסים 0
L דוח שנתי רישום משיכת כספי פיצויים ופנסיה מיסים 3
Y הגשת דוח שנתי באיחור שוק ההון 39
ד איך שולחים דוח מס עבור חשבון ב IB מיסים 0
D האם אחזקת תיק מניות במספר ברוקרים שונים מחייבת בהגשת דוח שנתי? שוק ההון 7
G דוח מס שנתי - אלטרנטיבה לרו"ח מיסים 3
ה מילוי דוח שנתי לשכיר + עוסק פטור מיסים 4
V דוח שנתי 1301 -מענק פרישה מיסים 3
I שאלה לגבי דוח שנתי 1301 מיסים 2
S "דוח שאילתת מס הכוללת שערי מניות לכל מניה לפי שכבות" בדולרים פוסטים מאיכות נמוכה 1
avi.perez הגשת דוח שנתי + נספח הון (מכירת דירה) מיסים 3
M דוח שנתי - רווחי הון שהתקבלו כעבור שנה ממועד המכירה מיסים 4
yanosh34 דוח מלא במס הכנסה בפעם הראשונה מיסים 23
S סוגיות במילוי דוח שנתי כאשר טוענים לתושבות חוץ (ניתוק תושבות). מיסים 1
Y דוח שנתי - ברוקר זר המרת מטח בברוקר מציגה רווח לא ברור בפירוט פעולות מיסים 2
O דוח שנתי - עוסק מורשה ובעל תיק השקעות מיסים 5
C דוח מסלקה פנסיונית ללא כרטיס אשראי אוף טופיק 8
מ דוח שנתי לאחר חתונה מיסים 1
Y האם כל השכירים נאלצים לשלם ריבית עד אפריל בהגשת דוח מס? מיסים 8
S הגשת דוח שנתי 1301 כשישנו הסכם ממון ברקע מיסים 1
מ הגשת דוח שנתי - עוסק פטור ובעלי תיק השקעות מיסים 6
N שאלה לגבי דוח פעילות שנתי בInteractive - לטובת דוח שנתי למס הכנסה מיסים 5