• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הבדל בין קרנות מחקות מדד זהה

harel06

משתמש רשום
דירוג
2
שלום,
האם אמור להטריד שווי יחידה נמוך או חוסר במחזור לקרנות בדמי ניהול 0? עדיף לבחור באחת הקרנות עם דמי ניהול 0?
הנל עבור חשבון קרן השתלמות פטור ממס כך שאין בעיה להחליף קרן במידה דמי ניהול עולים.

דמי ניהול 0:
5122627
5124482
5127469
5129275
5130851

דמי ניהול 0.25-1:

1150333
5113998
5117601
5118419
1144385
1146471
1149517
1149020
5122924
1144906
1148162
1147065
1144302
1144294

האם אמור להטריד שווי יחידה נמוך או חוסר במחזור לקרנות בדמי ניהול 0? עדיף לבחור באחת הקרנות עם דמי ניהול 0?
לדעתי עדיף לבחור קרן ותיקה ששמרה הרבה זמן על 0.25%.

רק להבנה, למה לא לבחור בקרן עם דמי ניהול 0?
מעשית אבחר בקרן השקלית של בלקרוק.

רק להבנה, למה לא לבחור בקרן עם דמי ניהול 0?
אתה צודק שבIRA אין סיכון שתיהיה שבוי בקרן אחרי שהיא תעלה דמי ניהול (כי אין מס על רווחי הון).
אבל קח בחשבון שבהשוואה מלאה בחשבון פטור CSPX מנצחת בקלות קרן ישראלית ב0 דמי ניהול (בגלל יעילות מיסוי דיבידנדים ששווה כ0.4% בשנה).

אכן מעשית אבחר בשיקלית של בלקרוק.
בהנחה ואני יכול לבחור רק מבין אלו שציינתי בתחלי
אתה צודק שבIRA אין סיכון שתיהיה שבוי בקרן אחרי שהיא תעלה דמי ניהול (כי אין מס על רווחי הון).
אבל קח בחשבון שבהשוואה מלאה בחשבון פטור CSPX מנצחת בקלות קרן ישראלית ב0 דמי ניהול (בגלל יעילות מיסוי דיבידנדים ששווה כ0.4% בשנה).

מסכים ומעשית אבחר באפשרות זו.

רק לצורך הבנה, לדוגמה במידה והאפשרות לבחירה הינה רק מהקרנות שציינתי, האם לבחור בקרן עם 0 דמי ניהול?

רק לצורך הבנה, לדוגמה במידה והאפשרות לבחירה הינה רק מהקרנות שציינתי, האם לבחור בקרן עם 0 דמי ניהול?
אין ספק ששיקול המחיר הוא אחד העיקריים.
כלומר בהנחה ששאר הפרמטרים זהים (והם לא בהכרח זהים), אז הייתי הולך על הקרן הזולה ביותר.

כמובן שגם בחשבון פטור יש עלות למעבר בין קרנות, אבל היא נמוכה יחסית.

הי חברים, שמי משה בן 28 סטודנט די חדש בתחום שוק ההון, רציתי לשאול את חברי הפורום בעניין קרנות מחקות,

אני מדבר על קרן מחקה S&P 500 ורציתי להבין בעניין קביעת השער, נניח שאני נותן את ההוראה בשעה 15.00 של יום שני, שזה אומר עוד לפני שמתחיל המסחר בארה"ב, באיזה שעה יקבעו את השער? האם זה יקרה היום בכלל? ואם זה לא יקרה היום, מדוע ההוראה יכולה להגיע רק עד השעה 16.00?

וכן שאלה כללית, אם אני נותן הוראה לקניית מדד חול, ואז התברר שביום המסחר שלפיו נקבע השער (שעדיין אין לי תשובה מדויקת לפי איזה יום...) היו נפילות ענק בבורסה, האם זה לא הופך את כל העניין להימור אדיר?

הי חברים, שמי משה בן 28 סטודנט די חדש בתחום שוק ההון, רציתי לשאול את חברי הפורום בעניין קרנות מחקות,

אני מדבר על קרן מחקה S&P 500 ורציתי להבין בעניין קביעת השער, נניח שאני נותן את ההוראה בשעה 15.00 של יום שני, שזה אומר עוד לפני שמתחיל המסחר בארה"ב, באיזה שעה יקבעו את השער? האם זה יקרה היום בכלל? ואם זה לא יקרה היום, מדוע ההוראה יכולה להגיע רק עד השעה 16.00?

וכן שאלה כללית, אם אני נותן הוראה לקניית מדד חול, ואז התברר שביום המסחר שלפיו נקבע השער (שעדיין אין לי תשובה מדויקת לפי איזה יום...) היו נפילות ענק בבורסה, האם זה לא הופך את כל העניין להימור אדיר?
אתה מנסה לתזמן את השוק?

ממש לא מנסה לתזמן את השוק!! תקרא שוב את השאלות שהעליתי.

בכל מקרה אשמח לתשובות..

אין ספק ששיקול המחיר הוא אחד העיקריים.
כלומר בהנחה ששאר הפרמטרים זהים (והם לא בהכרח זהים), אז הייתי הולך על הקרן הזולה ביותר.

הסתכלתי על מספר מדדים.
הוצאתי ממאגר מאיה את כל הקרנות וראיתי מספר קרנות עם דמי ניהול 0 שלא נסחרו כלל מיום חמישי האחרון.
המסקנה הינה לא להתקרב עקב מחזור סחירות נמוך עד אפסי? ועדיף לבחור בקרן עם דמי ניהול טיפה יותר גבוהים אך עם מחזור סחירות גדול יותר.

כמובן שגם בחשבון פטור יש עלות למעבר בין קרנות, אבל היא נמוכה יחסית.

הסתכלתי על מספר מדדים.
הוצאתי ממאגר מאיה את כל הקרנות וראיתי מספר קרנות עם דמי ניהול 0 שלא נסחרו כלל מיום חמישי האחרון.
המסקנה הינה לא להתקרב עקב מחזור סחירות נמוך עד אפסי? ועדיף לבחור בקרן עם דמי ניהול טיפה יותר גבוהים אך עם מחזור סחירות גדול יותר.

הסתכלתי על מספר מדדים.
הקרנות הישראליות על מדדי חו"ל נסחרות רק בימים ב'-ה'

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T האם יש הבדל בין קרנות הפנסיה מחקות מדד S&P 500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ג הבדל בין קרנות סל אג"חיות לקרנות מחקות אג"ח שוק ההון 16
R לא מצליח לראות הבדל בין קרנות כספיות של אותה החברה שוק ההון 3
I הבדל בין קרנות על תל אביב 125 שוק ההון 10
Y הבדל בחשיפה לדולר ומט"ח בכללי - קרנות איריות מול אמריקאיות שוק ההון 1
Z יש הבדל מהותי בין השקעה במניות דרך קרנות סל לקרן נאמנות? שוק ההון 3
ש הבדל בין קרנות מחזיקות למוסדיים שוק ההון 4
A למה יש הבדל בעלויות בין סנופי אינבסקו לסנופי איישרס? פוסטים מאיכות נמוכה 7
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
A הבדל בתשואות מקמ ואגח שוק ההון 8
S הבדל בין קרן מחקה תל בונד לקרן אג"ח שוק ההון 4
B הבדל בסיכון בין אג"ח קונצרני לקרן כספית שוק ההון 22
ש הבדל בין המדדים? פוסטים מאיכות נמוכה 8
מ האם יש הבדל בין טופס W8 לבין טופס W8-BEN מיסים 2
S האם יש הבדל מיסויי בין קופת גמל (לתגמולים) לקרן פנסיה בעת קבלת קצבת פנסיה? (לשכירים) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
א מחלקת או צוברת איך בודקים והאם יש הבדל בין אותו נייר בבורסות שונות? שוק ההון 2
B רכישה קרן אירית רחבה ב-IB לעומת רכישת אותה קרן בארץ: יש הבדל במדד היחוס? מיסים 7
E קרן פנסיה מול גמל IRA - הבדל תשואות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
S הבדל בין היקף נכסים וחשיפות לבין פירוט הרכב הנכסים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
F משמעות של הבדל מ"ר בין נסח טאבו למציאות ? נדל"ן 10
M האם יש הבדל בסיכון מנפיק בין אגח בנקים לבין פקדונות בבנקים (או קרן כספית שמחזיקה פקדונות ג'מבו בבנקים)? שוק ההון 2
M הבדל בין חברות לניהול פנסיה במסלול מחכה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א הבדל בין אותה קרן שנסחרת במקומות שונים פוסטים מאיכות נמוכה 5
W למה קיים הבדל במחיר של ביטוח חובה לרכב בין החברות ביטוח השונות פוסטים מאיכות נמוכה 1
4 האם יש הבדל בין חבילות גלישה ומהירות גלישה באינטרנט של הפלאפון אוף טופיק 1
Tsachi01 האם יש הבדל מהותי בחווית המשתמש בין האפליקציות בבנקים? צרכנות פיננסית 8
M לאחר גיל פרישה האם יש הבדל בין קופת גמל נזילה לבין תיק השקעות פרטי? שוק ההון 1
G הבדל בין ivv+spy לבין קרן בלארוק ישראלית ענק שוק ההון 4
C הבדל בין דמי משמורת לדמי ניהול שוק ההון 9
C הבדל בין TWR ל-Un\realized P\L שוק ההון 5
ש הבדל באינטרנט בייתי בין בזק, הוט, אקספון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 17
ד הבדל בין קניית ני"ע אמריקאי או מקבילה ישראלית שוק ההון 0
ב האם יש הבדל אם אני קונה את המניה בלונדון או ברלין? שוק ההון 22
B הבדל של 1% בתשואה בין אינטרגמל להלמן-אלדובי במסלול S&P500 שוק ההון 1
unrealx הבדל בשווי של מנייה בין האפליקציה של הבנק לגוגל שיטס שוק ההון 1
Yos הבדל בדמי ניהול - קרן מחקה S&p 500 שוק ההון 8
F המרת מט"ח - הבדל 100 פיפס בסכום גדול שוק ההון 7
A הבדל בין פיקדון בבנק לאג"ח של הבנק שוק ההון 1
H שאלת מתחיל: הבדל בין מחקה מדד S&P500 לבין מחקה מדד מניות חו"ל שוק ההון 9