• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם מומלץ להיעזר בסוכנויות ביטוח?

GunnerWSM

משתמש רגיל
דירוג
224
אני מעוניין להעביר את הפנסיה שלי לחברה אחרת (אני צעיר יש בה רק כמה אלפים, אבל הדמי ניהול גבוהים ומתכוון לעבוד בקטנה כשהלימודים יהיו פחות עמוסים) ואני רוצה גם לפתוח קופת גמל להשקעה קטנה.
עברתי על ההטבות במועדון "בהצדעה", וראיתי שיש להם "הטבות" דרך סוכנויות שאתה משאיר פרטים ורק אז חוזרים אליך ואומרים איזה מוצר או מה התנאים או עם איזה חברה הם עובדים בכלל...
ראיתי שבעיקר סוכנות ביטוח בשם "יחד" מופיעה שם.
האם בכלל בדרך כזו זה אמור לצאת יותר זול (משמע דמי ניהול יותר זולים)? הרי כאן זה לא אני מול סתם נגיד מיטב דש, אלא יש גם סוכנות, נגיד היחד שדיברתי עליה, שגם בעניין. הם הרי גם צריכים להרוויח.
וכשאני נעזר בסוכנות ביטוח האם בעצם אני מתנהל מולם אחרי סגירת העסקה?
ובכללי - אם מישהו כאן דרך סוכנות יחד אשמח לשמוע חוות דעת, תודה!

אני מעוניין להעביר את הפנסיה שלי לחברה אחרת (אני צעיר יש בה רק כמה אלפים, אבל הדמי ניהול גבוהים ומתכוון לעבוד בקטנה כשהלימודים יהיו פחות עמוסים) ואני רוצה גם לפתוח קופת גמל להשקעה קטנה.
עברתי על ההטבות במועדון "בהצדעה", וראיתי שיש להם "הטבות" דרך סוכנויות שאתה משאיר פרטים ורק אז חוזרים אליך ואומרים איזה מוצר או מה התנאים או עם איזה חברה הם עובדים בכלל...
ראיתי שבעיקר סוכנות ביטוח בשם "יחד" מופיעה שם.
האם בכלל בדרך כזו זה אמור לצאת יותר זול (משמע דמי ניהול יותר זולים)? הרי כאן זה לא אני מול סתם נגיד מיטב דש, אלא יש גם סוכנות, נגיד היחד שדיברתי עליה, שגם בעניין. הם הרי גם צריכים להרוויח.
וכשאני נעזר בסוכנות ביטוח האם בעצם אני מתנהל מולם אחרי סגירת העסקה?
ובכללי - אם מישהו כאן דרך סוכנות יחד אשמח לשמוע חוות דעת, תודה!
מניסיון מר שלי,
הדרך הקצרה היא הארוכה והארוכה היא הקצרה.
אין מנוס מלחקור פה לעומק [באדיבות הסולידית המלכה האם] + פנסיוני של נדב טסלר המלך + להשתמש ביועץ בלתי תלוי,
וזאת משום שלרוב סוכניות הביטוח לא לוקחות ממך כסף ואם אין כסף, כנראה שאתה המוצר ....

מניסיון מר שלי,
הדרך הקצרה היא הארוכה והארוכה היא הקצרה.
אין מנוס מלחקור פה לעומק [באדיבות הסולידית המלכה האם] + פנסיוני של נדב טסלר המלך + להשתמש ביועץ בלתי תלוי,
וזאת משום שלרוב סוכניות הביטוח לא לוקחות ממך כסף ואם אין כסף, כנראה שאתה המוצר ....

שלום לכולם, קודם כל גילוי נאות, עובד חצי שנה בסוכנות ביטוח פנסיוני. לפני כן עבדתי שנתיים בבית השקעות.
אגב, כל העניין הזה בתחום, עד כדי תעסוקה הגיע בעקבות קריאה ב-הסולידית...לפני כן עסקתי במשהו אחר לחלוטין. שינתה את חיי.

במסגרת ההסמכה אני בדיוק לומד חקיקה בכל מה שקשור לביטוח, בדגש על פנסיוני. ויש את העניין הנ"ל:
"חברה מנהלת לא תשלם לאדם עמלה או כל תמורה אחרת בשל הצטרפות עמית לקופת גמל או המשך חברותו בה, או בשל הפקדת כספים בקופה או משיכתם או העברתם ממנה, זולת אלה:
(תיקון מס' 6) תשע"א-2011
(א) עמלת הפצה ליועץ פנסיוני, כהגדרתו בחוק הייעוץ והשיווק הפנסיוני;
(ב) עמלת הפצה לבעל רישיון סוכן ביטוח בענף ביטוח פנסיוני כהגדרתו בסעיף 28(א)(3) לחוק הפיקוח על הביטוח, ליועץ השקעות ולמשווק השקעות כהגדרתם בחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, התשנ"ה-1995;
(תיקון מס' 13) תשע"ו-2015
(2) השר, באישור ועדת הכספים, רשאי לקבוע תנאים שבהם רשאית חברה מנהלת לשלם עמלת הפצה כאמור בסעיף קטן זה, והוראות לענין סכומה או שיעורה, המרבי, של עמלה כאמור ואופן חישובה;
(תיקון מס' 20) תשע"ז-2017
(3) עמלת ההפצה כאמור בפסקה (1) לא תחושב בזיקה לשיעור דמי הניהול שהחברה המנהלת תגבה מעמית."

הדגשתי את מה שרלוונטי לפתוח הפוסט, לפני שנתיים נותק הקשר לחלוטין בין דמי הניהול שלקוח משלם, לבין מה שסוכן מקבל, מנסים להפוך את הסוכנים ליותר אובייקטיבים.
אדרבה, בתור סוכן,במצב כיום, אם הלקוח שלי ישלם פחות דמי ניהול, ויעשה תשואה גבוהה יותר יהיה לו יותר כסף בקופה, ואני כסוכן ארוויח יותר...רוב הגופים לא ישווקו את עצמם בדמי ניהול נמוכים יותר ממה שהסוכנות שבה אני עובד תציע. לא יודע מה לגבי מקומות אחרים.
היתרון המהותי זה באמת איש מקצוע שלא עובד עם גורם אחד אלא עם כל השוק, בניגוד למשווק של בית השקעות בודד (Been there...), וההתנהלות היא רק מולו ולא מול מוקד של חברה.
אגב, בתור עצמאי אני מביא גם את כל התובנות שלמדתי בפורום ובבלוג הסולידית לגבי הקצאת נכסים נכונה, בדגש על מסלולים פאסיביים ועוד..
באופן אישי, אני מרגיש שאני נותן שירות טוב ולא מוטה. ובאותה נשימה, אני בטוח שיש סוכנים אי-שם שעובדים ע"פ שיקולים זרים...בקיצור, מצטרף להמלצה שמעלי, ללמוד ולהעמיק. אבל אני לא מסכים שב100% מהמקרים אם הלקוח לא משלם הוא בהכרח נדפק. (או כפי שהציגו "הוא המוצר")

אבל אני לא מסכים שב100% מהמקרים אם הלקוח לא משלם הוא בהכרח נדפק. (או כפי שהציגו "הוא המוצר")
ובכן, באשר אליך, איננו מכירים וכמו שאתה אומר אתה שנים מועטות בתחום.
אינני טוען לרגע שזה במזיד או שהסוכנים "דופקים" את הלקוחות אבל זה לא סוד שחברות ביטוח עושות ימי כיף,טיסות לחו"ל, צ'ופרים כאלו או אחרים וכו' וכו'.
אוטומטית הסוכן מפנה את הלקוח לאיפה שיש יותר שומן מבחינתו.
לאן אני חותר?
ישבתי עם 10 סוכני ביטוח, לאחר שנהייתי "שמשון הגיבור" בעזרת הפורום וחבריו המדהימים/פנסיוני.
בצורה חד משמעית, 100%, אף סוכן ביטוח שישבתי מהנ"ל, לטובתי או לטובת משפחתי או חבריי לא היה שקוף,
תמיד המליץ על חברה ספציפית אחת [שלרוב הוא עובד רק איתה], תמיד, אבל תמיד העמלות היו גבוהות מהממוצע, וכולם, אבל כולם
נחרדו למשמע הביטוי "מחקה מדד", מה שאומר שהם חיים בפעם.

אם יש צדיקים בסדום, כמוך למשל. אני שמח לראות. מקווה שתמשיך ככה.
מניסיוני, רק כשהלכתי ליועץ חיצוני ולא מטעם סוכנות זו או אחרת, ניכר היה ההבדל ברמות, מחירים ובייעוץ.

לפני שנתיים נותק הקשר לחלוטין בין דמי הניהול שלקוח משלם
מנסים להפוך את הסוכנים ליותר אובייקטיבים
אני חושב שעצם הצורך בשינוי שכזה מראה כמה התחום סרח בעשרות שנות קיומו וכמה הרגולטור בעצמו התרשם שהסוכנים לא היו אובייקטיבים מספיק. כלומר, לא מדובר ב"סוכנים אי שם" אלא בבעיה יותר רחבה שהחליטו לנסות ולתקן מעכשיו. זאת בהחלט התחלה טובה, אבל לא נראה לי שבשנתיים האלה כל העוסקים בתחום כבר הספיקו להפוך את עורם ושאפשר לעבוד איתם בראש שקט.

שלום לכולם, קודם כל גילוי נאות, עובד חצי שנה בסוכנות ביטוח פנסיוני. לפני כן עבדתי שנתיים בבית השקעות.
אגב, כל העניין הזה בתחום, עד כדי תעסוקה הגיע בעקבות קריאה ב-הסולידית...לפני כן עסקתי במשהו אחר לחלוטין. שינתה את חיי.

במסגרת ההסמכה אני בדיוק לומד חקיקה בכל מה שקשור לביטוח, בדגש על פנסיוני. ויש את העניין הנ"ל:
"חברה מנהלת לא תשלם לאדם עמלה או כל תמורה אחרת בשל הצטרפות עמית לקופת גמל או המשך חברותו בה, או בשל הפקדת כספים בקופה או משיכתם או העברתם ממנה, זולת אלה:
(תיקון מס' 6) תשע"א-2011
(א) עמלת הפצה ליועץ פנסיוני, כהגדרתו בחוק הייעוץ והשיווק הפנסיוני;
(ב) עמלת הפצה לבעל רישיון סוכן ביטוח בענף ביטוח פנסיוני כהגדרתו בסעיף 28(א)(3) לחוק הפיקוח על הביטוח, ליועץ השקעות ולמשווק השקעות כהגדרתם בחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, התשנ"ה-1995;
(תיקון מס' 13) תשע"ו-2015
(2) השר, באישור ועדת הכספים, רשאי לקבוע תנאים שבהם רשאית חברה מנהלת לשלם עמלת הפצה כאמור בסעיף קטן זה, והוראות לענין סכומה או שיעורה, המרבי, של עמלה כאמור ואופן חישובה;
(תיקון מס' 20) תשע"ז-2017
(3) עמלת ההפצה כאמור בפסקה (1) לא תחושב בזיקה לשיעור דמי הניהול שהחברה המנהלת תגבה מעמית."

הדגשתי את מה שרלוונטי לפתוח הפוסט, לפני שנתיים נותק הקשר לחלוטין בין דמי הניהול שלקוח משלם, לבין מה שסוכן מקבל, מנסים להפוך את הסוכנים ליותר אובייקטיבים.
אדרבה, בתור סוכן,במצב כיום, אם הלקוח שלי ישלם פחות דמי ניהול, ויעשה תשואה גבוהה יותר יהיה לו יותר כסף בקופה, ואני כסוכן ארוויח יותר...רוב הגופים לא ישווקו את עצמם בדמי ניהול נמוכים יותר ממה שהסוכנות שבה אני עובד תציע. לא יודע מה לגבי מקומות אחרים.
היתרון המהותי זה באמת איש מקצוע שלא עובד עם גורם אחד אלא עם כל השוק, בניגוד למשווק של בית השקעות בודד (Been there...), וההתנהלות היא רק מולו ולא מול מוקד של חברה.
אגב, בתור עצמאי אני מביא גם את כל התובנות שלמדתי בפורום ובבלוג הסולידית לגבי הקצאת נכסים נכונה, בדגש על מסלולים פאסיביים ועוד..
באופן אישי, אני מרגיש שאני נותן שירות טוב ולא מוטה. ובאותה נשימה, אני בטוח שיש סוכנים אי-שם שעובדים ע"פ שיקולים זרים...בקיצור, מצטרף להמלצה שמעלי, ללמוד ולהעמיק. אבל אני לא מסכים שב100% מהמקרים אם הלקוח לא משלם הוא בהכרח נדפק. (או כפי שהציגו "הוא המוצר")
אני בטוח שהסולידית תהיה גאה :)

לאחר שנהייתי "שמשון הגיבור"
כמו כולנו

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
Bonfire חבר שלח הזמנה לכריית המטבע Pi - מומלץ? השקעות אלטרנטיביות 3
ב אגח מומלץ בעקבות נתוני אינפלציה/ריבית שוק ההון 1
D קורס מומלץ לייעוץ משכנתאות והשקעות נדל"ן שוק ההון 0
A בית השקעות מומלץ למסחר עצמאי בארה״ב שוק ההון 9
S רו"ח ישראלי מומלץ עבור הייטקיסט אזרח ארה"ב מיסים 30
הסולידית ★★★קורס השקעות ופנסיה מומלץ בהנחה לגולשי הסולידית - Simplifynance★★★ שוק ההון 0
I מישהו מכיר סוכן של בית השקעות מומלץ? פוסטים מאיכות נמוכה 0
D מעוניין בהמלצה על רדיאטור, לחדר 3*3. שיהיה איכותי חזק. בטיחותי. עם אחריות ארוכה. כמה צלעות מומלץ? פוסטים מאיכות נמוכה 0
A האם מומלץ להשקיע בשוק ההון דרך אתר ישראלי או בחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 5
O כל כמה זמן מומלץ לשנות את הקצאת הנכסים בתיק השקעות ( לא לעשות איזון) בהתאם לשינוי פרופיל הסיכון? שוק ההון 1
D חברות :"בדק בית" של דירה ישנה, אך משופצת, האם מומלץ? ויש ריח רע של ביוב באחד החדרים, מה יכולה להיות הסיבה? נדל"ן 18
F כרטיס אשראי מומלץ להוצאות גבוהות פוסטים מאיכות נמוכה 13
ה רוצה להעביר את הקרן השתלמות, קופת הגמל, והפנסיה מאלטשולר, למקום אחר למסלול עוקב מדד s&p. בסלייס יש מסלול כזה עם דמי ניהול 0.3 אבל הבנתי שלא ככ מומלץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
V מה הכלי הכי מומלץ למבוגר בן 60 ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
1337justme לחצן מצוקה לקשישים - איזה מומלץ? אוף טופיק 17
S סדר פעולות מומלץ אחרי תאונת דרכים אוף טופיק 12
משה גל טלפון אלחוטי מומלץ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
Y מגן ברקים\נחשולי מתח - האם מוצר נחוץ? ומה מומלץ? אוף טופיק 16
א הסבה, וייעוץ תעסוקתי - מומלץ? התפתחות אישית 15
Y סטרימר מומלץ עם כניסת רשת קווית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
I מה מומלץ למי שמעוניין להחזיק קרן לשעת חירום שתוכל לתת מענה לשלל מצבי קיצון? שוק ההון 12
M כרטיס אשראי מומלץ צרכנות פיננסית 2
T מקור מומלץ לנתונים היסטוריים לשערי המטבעות פוסטים מאיכות נמוכה 1
E רכב מומלץ עם 3 כסאות בטיחות מאחורה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 38
D למה לא מומלץ למשוך כסף מקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 36
א מחפש רו"ח מומלץ צרכנות פיננסית 0
P איך למצוא מנתח מומלץ? פוסטים מאיכות נמוכה 23
M777 אג"ח ממשלתי לא צמוד - מה היתרון באחזקתו ובאיזה הרכב מומלץ למשקיע הפאסיבי? שוק ההון 52
Y ניוד ל 019, מומלץ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
ה מדד מחקה מדד 500 S&P עבור פנסיה - מה מומלץ? צרכנות פיננסית 18
N קורס אנגלית מומלץ? התפתחות אישית 1
guesto אזור מומלץ לשכור דירה מרווחת בזול צרכנות פיננסית 5
מ איזה רכב מומלץ לקנות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 35
ח כיסא מחשב מומלץ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A מה אפיק ההשקעה הכי מומלץ לסכום של כ 30,000 ₪ ? שוק ההון 4
ל חוף מומלץ בת"א אוף טופיק 56
E יועץ פרישה מומלץ? למה לשים לב? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
Z איך מומלץ לעשות קניות מטח? צרכנות פיננסית 2
M גובה כיסוי מומלץ לביטוח צד ג' דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
L מסך מחשב מומלץ אוף טופיק 3