• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אתגר המזון-בואו וספרו לנו מה אתם עושים

הכי גרוע אילו ירקות מהדרין בגלל החשש לתולעים וכו׳ ואז זה לא יהיה פרווה ולכן הם מרוססים בטונות של חומרי הדבדה.
ירקות שגדלים בהידרופוניקה לא צריכים ריסוסים וחוץ משכר משגיח אין סיבה לא לקרא להם מהדרין.

מכיר... יש המון כאלה. אני באמת ובתמים לא מבין את מרבית הציבור שקונים מוצרים של שטראוס/עלית/אסם/נסטלה/תנובה ועוד ועוד כששני מטר ליד יש את אותו הדבר בחצי העלות.
מוצרי חלב גם ברמי לוי ואושר עד הם משטראוס, טרה ותנובה לפחות גבינה שמנה, קוטג ויוגורט

אז גם אני ממליצה על מקפיא אני קניתי של 4 מגירות ו2 מדפים ב1100 שקל וככה גם אני קונה במבצעים או מקפיא מנות שמכינה
גיליתי שבחנויות\סופרים רוסים רוב פירות היער זה ל250-300 גרם קפוא 10 שקל ואפילו כשר! ולא מזמן פעם ראשונה הזמנתי מפרי ברי ויש פירות יער שיצאו לי 26 שקל לקילו (צריך לקנות 2 קילו בשביל מחיר כזה) אז מקפיא מאד משתלם, נכון שיש פירות יותר זולים אבל זה אם מתחשק לגוון
מתכון נחמד שהמצאתי לא מזמן (זה אולי נשמע מוזר אבל זה טעים ומריח טוב)
דג מקרל (קונה שלם קפוא 20 שקל לקילו, צריך רק לחתוך את ההבטן ולהוציא את המעיים 2 דק עבודה) דג בריא ומלא אומגה 3
קודם כמו שהוא בערך 20 דק בתנור שיתבשל
אחר אני לוקחת חלב קוקוס (או שאני טוחנת פתיתי קוקוס עם מים או שאם אני ממש מתעצלת אני לוקחת מפחית\קרטון במבצע אפשר למצוא ב5 שקל למשהו נורמלי שלא מופצץ חומרי שימור) שמה את זה בסיר , מוסיפה כף מחית קארי ירוק (לרוב אני קונה כשיש מבצעים אז זה יוצא 12 שקל לקופסה או פחות ומספיק להמון זמן)
מוציאה מהדג את העצמות והעור ושמה חתיכות בסיר
והשוס מוסיפה פרוסות בננה!

נערך לאחרונה ב:
ועוד משהו קטן מכירים סקיני פסטה? אוהבים או מתחלחלים? אני דווקא אוהבת אז לרוב זה עולה איזה 12-13 שקל לפעמים יש מבצע של 10 שקל אז בחצי חינם יש (לא תמיד פעם אחרונה שבדקתי לא היתה סחורה) חברה אחרת שעולה 7 שקל וזה בול אותו מוצר ואותו טעם (ואפילו עטוף רק בשקית אחת ולא אחת בתוך השניה ככה שזה יותר אקלוגי) אז זה נחמד מידי פעם
אני אוהבת להכין ציר דגים (שומרת ראשים ועצמות של דג המקרל) שמה מים בסיר, לפעמים מוסיפה איזה עשב אם יש לי (קליפות גזר, קצוות בצל מה שיש) מרתיחה מבשלת קצת ומסננת ומחלקת למנות למקפיא
אחר כך כשאני רוצה לאכול אטריות
אני מוציאה מנת ציר לסיר מחממת, מוסיפה חצי כפית מיסו כהה ומעט כורכום, לפעמים גוזרת אצת נורי לפנים, שמה את האטריות טעים ומשביע, כיף לי לנשנש את זה מול סדרה קוריאנית בעיקר כשאני לא רוצה הרבה קלוריות
אבל עשיתי חישוב שאם אני אוכלת 5 מנות זה 35 שקל לשבוע (לא כולל הרוטב\מרק) שזה 140 לחודש אולי זה נשמע לא כל כך הרבה
אבל אם אני לוקחת אורז בסמטי מלא\רגיל בחבילה יש כ4 כוסות אורז כשאר כוס יכולה להספיק לי ל5 מנות וזה עולה 10 שקל! אפילו אם אקח מנה כפולה אז 20 שקל לעומת 140 שקל! זה פי 7 עכשיו לגבי הקלוריות ברור שכאן באורז יש יותר קלוריות אם אני לא רוצה קלוריות אז אני עדין אעדיף את האטריות (ולכן אני כן אוכלת אותן לפעמים וגם סתם בשביל הגיוון והטעם) ואם אני כן רוצה קלוריות אז זה אפילו יותר חסכוני כי זה מספק קלוריות לעומת האטריות שלא מספקות ואז אני צריכה לאכול עוד משהו (ויש לי ימים כאלו שאני בעבודה ולא אוכלת כמעט כלום ודוקא כן צריכה קלוריות בארוחה אחר כך) ואגב בסמטי רגיל אפשר גם ב8 שקל לקנות ואפשר גם אורז לבן 5 שקל (או 3 שקל) וזה גם סבבה
ולמה כתבתי את כל זה 1 כדי לעדכן על אטריות זולות יותר למי שאוהב\ת
2 כדי להראות כמה שאנחנו יכולים למצוא מוצר שנראה יותר זול אבל אם נמשיך ונשווה למוצר אחר נראה שלפעמים יש פער גדול ומוצר אחר הרבה יותר זול (וזה די דומה לשניהם אין הרבה ערך תזונתי, אם כי האורז אם נוסיף קטניה יתן חלבון מלא, אבל זה בעיקר נועד להשביע\לנשנש מול הטלוזיה, בכוונה לא השוותי את זה לפרי או בשר וכו')
3 לפעמים יש עוד שיקולים חוץ מהמחיר

אני אוהבת להכין ציר דגים (שומרת ראשים ועצמות של דג המקרל) שמה מים בסיר, לפעמים מוסיפה איזה עשב אם יש לי (קליפות גזר, קצוות בצל מה שיש) מרתיחה מבשלת קצת ומסננת ומחלקת למנות למקפיא
אני מכין מראשי סלמון, נמכר בסופר הרוסי במחיר ריצפה, כ 10 ש״ח לקילו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
breezblock אתגר המזון 2- בואו וספרו לנו עם מה אתם מבשלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
c881 "הנחה את הרמטכ"ל "לשמור על כשירות ומוכנות צה״ל בשגרה ובחירום לכל אתגר" פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 24
T התנהלות כלכלית נכונה - אתגר תכנוני צרכנות פיננסית 5
cypriano de rore בקשת עזרה יצירתית עם אתגר תעסוקתי אוף טופיק 4
A ניצול ימי מבצעים קבועים ברשתות המזון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
1 איך ידעתם שמיקסמתם את היכולת לצמצם את תקציב המזון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
c881 מתי ואיך יצאו הנשים לעבוד - המזון שאנו אוכלים אוף טופיק 13
משה הרצאה על יעילות בתחום המזון אוף טופיק 23
N בואו נדבר ת'כלס שוק ההון 6
נ פקדונות מכל הסוגים - בואו נעשה סדר שוק ההון 20
אשר בואו נדבר על תמהיל שלישים נדל"ן 23
מ בואו נדבר על זה - נאסד"ק 100 או S&P 500? שוק ההון 119
נ בואו נדבר על הנושא האהוב עליכם - מעבר לIB צרכנות פיננסית 9
ה בואו נתכנן תיק השקעות ביחד שוק ההון 16
eivgeni בואו נדבר על עיתוי השקעה נדל"ן 3
M בואו לעזור לי לא להפסיד :-) שוק ההון 3
S בואו נעשה סדר בנוגע למס מלכה (UK) מיסים 22
ח בואו נלמד על אינפלציה בארה"ב שוק ההון 5