• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך חסכתי 1000 ש"ח בחודש ב 45 דקות

סערה

משתמש רגיל
דירוג
109
סיפור מהיום.
את הנקיון בבית אנחנו מתחזקים בעצמנו, בדרגות שונות של הצלחה ועיקביות.
היום נכנסתי לחדר שירותים של היחידה של ה teenager בבית - שאמורה להיות מנוקה באופן קבוע, והזדעזעתי מהמצב.
מכיון שאני עייפה אחרי שבוע עבודה, ועוד אמורה להספיק בישולים\סידורים - אני חוטפת קריזה.
הבית ריק.
זה רק אני והאסלה המטונפת, והקירות.

אני מתחילה לנקות, תוך כדי שאני מתעצבנת בטירוף בשקט בלב. "אי אפשר ככה יותר. לאף אחד אין כאן אחריות. הם לא יודעים לנקות. לא איכפת להם. נמאס לי. אני חייבת עוזרת בית. ממחר. כל שבוע. חייבת. לא יכולה יותר."
מתעצבנת ומנקה. מתעצבנת ומנקה.
ולאט לאט, ההתעצבנות מפנה את מקומה לתחושת הישג.
איזה יופי.
יש לי בעיה, ובמקום לפתור אותה בהוצאה של 1000 ש"ח לחודש, אני משתמשת בשתי הידיים שלי, מנקה מה שצריך, ופשוט פותרת את הבעיה.
(אגב, בשביל לעודד את עצמי, ניקיתי את כל הדרוש ניגוב בעזרת חבילת מגבונים. בזבזני להפליא, אבל הרבה יותר זול מלהחזיר עוזרת הביתה. )

אז כן, זה ילווה גם בחיזוק ושיפור יכולות הניקיון של הילדים, אבל זה פרוייקט חינוכי שיקח זמן. ובינתיים - אני יודעת שאני יכולה להתמודד עם ליכלוך.
(אגב, בשירותים שאני אחראית עליהם הכל נוצץ. מנקה כל יום קצת, מנגבת מה שצריך וגמרנו - 2 דקות עבודה)

באיחולי שירותים נוצצים לכולנו.

ניקית אסלה עם מגבונים?
אני מקרצפת אסלה עם אקונומיקה כאילו שזו שמפניה בארוחת חג של לואי ה-16, שופכת ושופכת, ועד שאני לא חוטפת כמה שפריצים בעין ומתעלפת מהאדים וחושבת איך הפרמדיקים יפרצו לדירה שלי וימצאו אותי מעולפת, אני לא מפסיקה...:$
זה כמובן אחרי הניקוי של הסיבוב הראשון עם החומר ניקוי הראשון.
והכותרת הצחיקה אותי, נשמעת כמו סוחרת פורקס D:

גם אני מנקה עם אקונומיקה... אוהבת את הלובן והבוהק..D:

הילדים שלי עדיין לא בני עשרה, ואין להם שירותים משלהם, אבל אם נשליך ממטלות סידור החדרים שלהם, הגישה שלנו היא שזו בעיה שלהם. לא יסדרו בארון את הבגדים הנקיים והמקופלים שמסרנו להם אחרי הכביסה? שילכו עם בגדים מקומטים. זרקו את החולצה על הרצפה במקום לשים בסל הכביסה? שילבשו בגדים מלוכלכים עד שחברים שלהם יצחקו עליהם. לא יסדרו את החדר? שיחיו בבלגן ולא ימצאו את הדברים שלהם, רק אסור לזה לזלוג לחלקים אחרים של הבית וכדומה. אם משום מה אני נאלץ לעשות זאת עבורם, שישלמו לי מדמי הכיס שלהם.

בקיצור, אם את מנקה לה את השירותים המלוכלכים שלה, נגיד כי הזוהמה כבר הפכה למפגע תברואתי, ולא רק עניין אסתטי, לא רק שחסכת עוזרת, לשיטתי הילדה עוד צריכה לשלם לך, בין אם היא רוצה ובין אם לא, ואפילו תרוויחי קצת ;)

[הוספתי אחר כך] למעשה כשזה הופך למפגע ואת צריכה להתערב היא צריכה לקבל קנס ולנקות בעצמה, ואם היא לא תעשה זאת, רק אז תעשי זאת בעצמך ותנכי לה את שכרך מדמי הכיס שלה, או משהו כזה. זה לא עניין של חיסכון או רווח, כמובן, אלא של חינוך...

נערך לאחרונה ב:
מזכיר לי קצת את הבדיחה עם המגפיים
אישה באה בערב לבעל ואומרת לו "אהובי, חסכתי 1200 ש"ח היום.. - ראיתי זוג מגפיים מה זה יפות ב 4000 ש"ח, אבל בסוף קניתי את אלה ב 2800"..

מה קרה לעזאזל שאפילו לנקות את החרא של עצמך נחשב הישג וסיבה לגאווה?
זאת לא אמורה להיות ברירת המחדל?

וסליחה על הבוטות..

מזכיר לי קצת את הבדיחה עם המגפיים
אישה באה בערב לבעל ואומרת לו "אהובי, חסכתי 1200 ש"ח היום.. - ראיתי זוג מגפיים מה זה יפות ב 4000 ש"ח, אבל בסוף קניתי את אלה ב 2800"..

מה קרה לעזאזל שאפילו לנקות את החרא של עצמך נחשב הישג וסיבה לגאווה?
זאת לא אמורה להיות ברירת המחדל?

וסליחה על הבוטות..
נחמד, אבל מסתייג משני המשפטים האחרונים שלך...

יוסי למה אתה מסתייג?

יוסי למה אתה מסתייג?
אענה בשמי ולא בשמו של יוסי, משום שאני מסכים עם הסתייגותו. נדמה לי שרבים מהכותבים כאן נמצאים בשלב מסויים של מסע מתמיד של גילוי עצמי שכולל התנערות מהרגלים, התניות, והשקפת עולם שהוטמעו בנו חברתית שנים ארוכות. על כך רבים מאיתנו חשים, בצדק, סיפוק וגאווה. לא אדבר בשמו של איש: כך אני מרגיש לגבי עצמי. לעיל נפתח השרשור הזה בסיפור אישי של מישהי שחוותה צעד חשוב באותו כיוון בדיוק. אז אולי אחדים כאן נמצאים כבר שני צעדים לפניה. אולי הם מראש לא היו צריכים להשתחרר מאותן התניות. כל הכבוד להם. זו לא סיבה לזלזל באחרים והלגלוג על מישהי שחלקה עם כולנו את הרגע האישי הזה שלה, שעבורה היה משמעותי מספיק כדי לחלוק כאן, הוא משהו שאני מסתייג ממנו. וחשוב לומר זאת כדי שיהיה מקום גם לאחרים לשתף ולחלוק רגעים שכאלו בעתיד. ואני בטוח שכותב ההערה לא התכוון לפגוע באיש או להתנשא על מישהו, אבל כך עלולים אחרים לקרוא את הדברים.

אולי זה ישמע קצת צרכני ואמנם זה לא פיתרון לניקוי אסלות אבל לדעתי הרובוטים שמנקים רצפות עושים אחלה עבודה וחוסכים בזמן.
כדאי גם לקנות שלט "this house is clean enough to be healthy and dirty enough to be happy" :)

אני מקרצפת אסלה עם אקונומיקה כאילו שזו שמפניה בארוחת חג של לואי ה-16, שופכת ושופכת, ועד שאני לא חוטפת כמה שפריצים בעין ומתעלפת מהאדים וחושבת איך הפרמדיקים יפרצו לדירה שלי וימצאו אותי מעולפת, אני לא מפסיקה...:$
רצוי לא להפריז בשימוש באקונומיקה, זהו מוצר המכיל חומר מסוכן ביותר לאדם ולסביבה, יש לגוף שלך סיבה טובה לאותת לך להפסיק עם החשיפה לחומר זה...

אצלי כמעט אין מצב שהבית מבולגן או מלוכלך מסיבה מאוד פשוטה - הוא מכיל מעט מאוד כך שאין מה לבלגן.
המצב היחיד של בלגן הוא אחרי שמארחים כמה חברים והסלון מתמלא כלים. חוץ מזה, צריך ממש להתאמץ כדי לבלגן. כשאין שמונצעס, מדפים עמוסים, שטיחים בכל חדר (יש אחד בסלון), כמויות של בגדים, רהיטים מיותרים והשד יודע מה עוד - קשה מאוד לבלגן. ואם מתבלגן, לסדר ולנקות זו מטלה די מינימלית. כדי לשטוף ריצפה לא צריך להרים כלום, להפוך כיסאות ולגלגל שטיחים (רק לגלגל חלקית את השטיח בסלון). צריך רק לשפוך מים על הרצפה ולגרוף למרפסת. מבחינת אבק - המדפים מכילים בעיקר ספרים, דיסקים ותקליטים המסודרים בקווים ישרים, בלי כל מיני פסלונים ושטויות שצריך לאבק אינדיבידואלית (טוב, כמעט בלי...), אז זה רק לקחת מטלית לחה ולעשות "ווישט". הריהוט עצמו גם כן קל ופתוח מכל הכיוונים, לא ארונות מדפים עמוקים עם דלתות זכוכית וכל מיני וויטרינות, אלא ארוניות מדפים פשוטות מעץ (כמו של עציצים). באמבטיה אין כמויות של תכשירי קוסמטיקה שמצטברים בערימות על הכיור ובכל מיני מדפים - המעט שיש בתוך ארון סגור מתחת לכיור. פינת המחשב מכילה לפטופ ולא מחשב שולחני עם אינספור כבלים מדובללים.
היכן שיש די הרבה כבלים (מערכת סטריאו הכוללת כמה רכיבים נפרדים ופטיפון) - הכל עבר Cable management רציני, דהיינו איגוד של הכבלים בצינור אחד.
אם היינו מביאים עוזרת הביתה מסיבה כלשהי, אפילו אחרי הזנחה ממושכת, אחרי חצי שעה פשוט לא היה לה מה לעשות.

אני כנראה לא אהיה פופולארי, אבל לטעמי עודף ניקיון (נגיד מעבר למה שצריך בשביל לא לחלות) הוא גם קצת סמל סטטוס...(-:

אני ובת זוגי לא רואים סיבה לנקות את הבית יותר משעתיים פעם בשבועיים (וכלים בכל יום). אולי זה כשהייתי קטן, לכל החברים העניים שלי היו הבתים הכי נקיים - אז ניקיון מתקשר אצלי עם עוני (-:

זו לא סיבה לזלזל באחרים
@אורי - תודה על דבריך.

הרגע האישי הזה שלה, שעבורה היה משמעותי מספיק כדי לחלוק כאן
אכן, למרות שגם היה צד קומי בכל העסק. זה לא באמת על הפרק לקחת עוזרת. אבל לפעמים אני גולשת לתחושות קורבניות. וקצת רציתי לצחוק על עצמי.

ניקית אסלה עם מגבונים?
אני מדברת על כל המסביב, לא על האסלה עצמה. המגבונים היה עזרה לראשונה, כדי שקודם כל לא אראה מול העיניים את הכתמים. ברור שגם אקונומיקה היתה מעורבת בחגיגה.

ולגבי דבריו של כסף_כסף - כבר הבנתי מתגובות אחרות ש 1) הוא חי חיים שונים משלי 2) הוא לא נוטה להפגין הבנה לנקודות מבט של אחרים 3) הוא לא עדין בהתנסחויות. ולכן - נעבור הלאה.

@אורי - תודה על דבריך.

ולגבי דבריו של כסף_כסף - כבר הבנתי מתגובות אחרות ש 1) הוא חי חיים שונים משלי 2) הוא לא נוטה להפגין הבנה לנקודות מבט של אחרים 3) הוא לא עדין בהתנסחויות. ולכן - נעבור הלאה.

שלושת הסעיפים כולם נכונים
שמח שלקחת את זה בקלות ובלי להיעלב כי באמת שזאת לא הייתה הכוונה

אני כנראה לא אהיה פופולארי, אבל לטעמי עודף ניקיון (נגיד מעבר למה שצריך בשביל לא לחלות) הוא גם קצת סמל סטטוס...(-:
י (-:

יתרה מזאת
מחלת נקיון מתקשרת לשתלטנות ומחלת שליטה.
בברכ

אולי זה כשהייתי קטן, לכל החברים העניים שלי היו הבתים הכי נקיים - אז ניקיון מתקשר אצלי עם עוני (-:
מעניין...
אני חושבת שאני מקשרת ניקיון מוגזם לכך שלאשה בבית אין שום אפיק לביטוי הכשרונות שלה חוץ מתחזוק הבית בצורה מדהימה.
ויש איזשהי ציפיה חברתית, שלי אישית לקח\לוקח שנים להשתחרר ממנה, שהערך שלי בתור אשה ואמא נמדד אך ורק באיכות הניקיון והסדר בבית, בלי קשר לכך שאני עובדת, שאני מגדלת ילדים ומחנכת אותם, שאני תורמת לקהילה, ועוד.

אני אעדיף לרעוב ללחם, ולא לוותר על המנקה שלנו.
אני יודע.. לא הכי סולידי מצידי, אבל אין פעולה שנואה עלי יותר מאשר לנקות ולסדר, ובמקביל אני ממש אוהב סדר ונקיון.

אני אעדיף לרעוב ללחם, ולא לוותר על המנקה שלנו.
אני יודע.. לא הכי סולידי מצידי, אבל אין פעולה שנואה עלי יותר מאשר לנקות ולסדר, ובמקביל אני ממש אוהב סדר ונקיון.
לך על השיטה שלי... הכי פשוט. ;)

@Roy_L
השיטה שלך יחסית עבדה לי שנים ארוכות..
אבל
1. לי יש אישיות מבולגנת. גם אם יהיה לי רק חפץ אחד, אני בטח אצליח לבלגן גם אותו.
2. אני חולק את חיי עם שלושה יצורים שמביאים איתם בחוצפתם חפצים שמתבלגנים. לשניים מהם עדיין אין באמת יכולת לסדר אחרי עצמם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס אנקדוטה: איך חסכתי עשרות אלפי שקלים על ביטוח חיים צרכנות פיננסית 7
CoinCollector חסכתי למשכנתא - מה עכשיו ? נדל"ן 21
ת כמה חסכתי בחודש מרץ ואיך מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
F חסכתי, מעוניין לפתוח תיק השקעות ראשון - כמה שאלות שוק ההון 16
H חסכתי 200 אלף איך אני משקיע אותם בנדלן??? שוק ההון 52
yossik 1000 אוף טופיק 2
ל כמה צדקה אתם נותנים בחודש פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 132
ר איך להבין לכמה כסף אני זקוקה בחודש? שוק ההון 19
Tim_Duncan 0 שעות עבודה בחודש מסוים כשכיר במשרה חלקית אוף טופיק 2
F כתבת התמסכנות חדשה? 4800 שקל לאוכל בחודש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 44
ט מסחר דרך בנק one zero (ללא עמלת המרת מטח ו-10 פעולות חינם בחודש) שוק ההון 6
א ללמוד שפה בחודש? התפתחות אישית 25
I באיזה יום בחודש עדיף לרכוש מדדים בקרן ההשתלמות שלי? שוק ההון 8
Tsachi01 פינת נוסטלגיה : מודעה פרסומית מטעם בנק הדואר, מתוך ירחון ישן שיצא בחודש אוג׳ 1969 פוסטים מאיכות נמוכה 9
ט איך הגעתי ל30K בחודש בהייטק *בלי ללמוד תכנות* יומני מסע אישיים 60
1337justme משיכה מהתיק בפרישה, פעם בשנה או פעם בחודש? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
Tsachi01 התייעצות: אמא מוציאה מאות שקלים בחודש על Candy Crush אוף טופיק 28
M תוכנית להשקעה לטווח ארוך - יעד של 15000 הכנסה פסיבית בחודש שוק ההון 5
K כך אפשר לחיות מ3 אשח בחודש - בטרנדינג של יוטיוב אוף טופיק 4
JG1 עצמאי שלא שורד עם פחות מ25K שקל בחודש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 99
T הכנסה פאסיבית של יותר מ10,000 שקלים בחודש התפתחות אישית 57
נ כמה עולה לכם הרכב בחודש? אוף טופיק 86
א הפקדת מלוא סכום פטור שנתי לקרן השתלמות בחודש בודד שוק ההון 6
Z הכנסה קבועה של כ-10K יורו בחודש - האם כדאי ואיך לפתוח חשבון בנק באירופה? צרכנות פיננסית 37
unrealx הברוקר הישראלי המשתלם ביותר ל 1-3 פעולות בחודש? שוק ההון 1
T הוצאות מזון ומצרכים בחודש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
Waler ״האם אתם או חברים שלכם מצליחים לחסוך בחודש 4000 ש״ח ומעלה?״ אוף טופיק 37
R כמה כסף צריך בשביל הכנסה פסיבית של 8000 שקל בחודש פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 29
ח מוזיאונים בחינם בירושלים בימי חמישי בחודש דצמבר בין השעות 9 בערב עד 1 בלילה אוף טופיק 0
ה 8000 ש"ח בחודש וחי כמו מלכה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 103
adamshalev סקר: כמה אתם מוציאים בחודש (לאדם בוגר במשפחה) ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10

נושאים דומים

Back
למעלה