• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אוכל לחתול

החתול מפונק ואני מוציאה על האוכל שלו כ80 על האוכל הרגיל וכ200 פלוס על האוכל הרך.
אז אם תהיי מוכנה לקבל עצה, הנה היא:
כל מה שתחסכי על החתול, תשלמי אצל הווטרינר עם דמעות וביוקר (כי ווטרינר הוא תמיד רופא פרטי שעושה רפואה פרטית ולא ציבורית ולכן הוא כזה יקר).
בעל חיים זה מוצר יחסית יקר לאחזקה (במיוחד חתול/כלב).
א' ב' של ג' ד':
א. תחזוקת מנע תמיד תמיד תמיד עדיפה על טיפול שבר.
ב. תזונה היא מקור ענק להמון פתרונות והמון בעיות ולכן היא גם כל כך חשובה.

ג. כשרוצים, אבל באמת רוצים - זה נהיה קל.
ד. את מה שלא תשלמי בהתאמצות שלך לדעת ולברר ולעשות, את תשלמי במאמצים אחרים לכסות, להצטער ולהתחרט.

1. וותרי על האוכל הרך לחלוטין (כל קופסאות השימורים למינהם, ללא יוצא מן הכלל כמעט).
לא משנה מה הוא וכמה איכותי (כי אני בטוח שאת לא קונה מותג פרימיום כמו Orijen או Acana) וצאי מהנחה שזה זה זבל מתועש ואכיל מכל מיני שאריות של חלקים שאת בטוח לא היית מכניסה לפה... אז למה החתול שלך כן?.
לחיות שהיו לי התעקשתי שלא לרכוש אוכל רטוב לבע"ח בקופסאות שימורים שיצא ממפעל.
טונה במים - מעולה.
ביצה קשה - מעולה.
קוטג' (גבניה דלת לקטוז באופן טבעי) - מעולה.
נקניקיות זולות של כל חברה כלשהיא מעוף או כבש או מה שיהיה - מעולה (הרבה יותר טוב מכל אוכל רך כמעט).
לגשת לקצביה בסופרמרקט ולבקש מהקצב שאריות של פסטרמות למיניהן לחתול (משלמים עליהןם אולי 1 ש"ח לקילו) - מעולה ועדיף על כל אוכל רך או חטיף. זה בסה"כ בשר מעובד באיכות של בני אדם.
עוד כל מיני דברים של בית שאפשר לתת - אפשר לגגל.

2. תבשלי לחתול שלך.
זה דורש מרכיבים בסיסיים וזולים מאוד, סיר, ליטר או שניים של מים, וחצי שעת בישול אפילו בלי לערבב.
קחי שלל דגנים, קטניות וכל מה שחתול יכול ומסוגל לאכול (גגלי מה מותר ומה אסור) ותבשלי לו חצי שעה על הגז עם חלקים ושאריות עוף מהקצביה.
או שתפני לקצביה פרטית ותבקשי שאריות בשר לחתול או שתכלי אפילו לקצביה של הסופרמרקט ותדברי עם הקצב שישמור לך חלקים.
או שתבקשי מחבר/ידיד לעשות את זה כי את טבעונית ואטליז יעשה לך צמרמורת.
את השאריות זרקי לסיר ותשימי יחד עם אורז מלא, קינואה, כוסמת, דוחן, עדשים כתומות, עדשים ירוקות וכל מה שעולה לראש כמעט (שוב, לברר מה רעיל ומה לא).
והנה, כבר גיוונת לחתול את התזונה ותשמרי על הבריאות שלו.
את האוכל המבושל - לערבב עם האוכל היבש (כופתאות תעשייתיות). וכבר הוא יהיה כל כך מרוצה וכולם שמחים.

כ80 על האוכל הרגיל
3. איך אפשר להביע חוות דעת על מחיר בלי משקל המוצר ובלי המותג/חברה מייצרת?
80 ש"ח לכמה ק"ג של מה?...
הייתי ממליץ לך לרכוש אוכל מתועש (כופתאות) ברמה טובה.
לא הייתי רוכש לחיות המחמד שלי כופתאות מחברות מוכרות שכמעט כולם קונים ושמפרסמות את עצמן ללא הרף (חלקן גם עושות ניסויים בבעלי חיים): לא Royal Canin ולא Proplan.
כן הייתי רוכש לחיות המחמד שלי Orijen/Acana או NOW/GO או Taste of the wild נניח.
יש לא מעט מותגים מאיכות מצויינת, צריך רק להתעניין ולקרוא מה טוב ומה לא.

4. הייתי ממליץ לך מאוד שתמיד יהיו 2 שקים של אוכל בהישג יד - כדי לערבב ביניהם וליצור תזונה מגוונת לחתול.
כמה שיותר מגוון יותר טוב, זה העקרון.
אני תמיד רכשתי 2-3 שקים ועשיתי ערבוב ביניהם. ככה גם מונעים אלרגיות וחושפים את בעל החיים לכמה שיותר מרכיבים שיתרגל אליהם.

5. שימי לב טוב טוב למרכיבים של הכופתאות שאת רוכשת.
המקומות הראשונים הם המרכיב העיקרי של הכופתאות. מה שבא ראשון הוא יותר גם מבחינה משקלית (ומכאן גם מבחינה אחוזית).
כמה שפחות תירס, כמה שפחות חיטה.
כמה שיותר ביצים, בשר, וכל מרכיב של בעל חיים כלשהוא (חתולים הם קרניבורים מטבעם).

6. עד לפני 3 שנים הייתי פעיל מאוד בפורום חתולים בתפוז.
חפשי פוסטים שלי מסביבות השנים 2016-2017, אני מופיע שם כ- DAHUJI.
dimitrygo בחור נהדר. נדמה לי שהוא כבר הפך למנהל הפורום והוא מאוד עוזר בשאלות כאלו.
אני והוא עשינו קורס אוניברסיטאי יחד של תזונת בעלי חיים בתקופת הזמן ההיא.

שיהיה בהצלחה.
אני לא אייעץ יותר ותסלחי לי אם לא אענה שוב היות שהנושא הזה כבר מאחוריי והוא חלק מהעבר הרחוק והמתרחק שלי.
תקראי שוב את התשובה שלי, מקווה שתוכלי להפיק ממנה כמה שיותר (תשובות דומות, וארוכות ומפרוטות יש בפורום חתולים של תפוז בשנים 2016-2017 כמו שאמרתי).
ומילה אחרונה לסיום - אם תרצי, תוכלי לדעת הרבה מאוד לבד, בכוחות עצמך, מבלי להיות ביולוגית או רופאה, ומבלי להבין בתזונה במיוחד רק מלקרוא ברשת, להתעמק ולהתעניין וללמד את עצמך (תוך הפעלת הגיון בריא וסינון מידע רלוונטי). ככה תחסכי לבעל החיים שלך המון סבל עתידי ולך המון כסף).

אני מסכימה עם כל מה שנאמר פה.
בנושא של אוכל לחיות, הזול הוא יקר.
(או במקרה שלנו... היקר והלא איכותי הוא יקר)
הכלב שלי היה אוכל במשך עשור רויאל קנין שקנינו מהווטרינר בהמלצתו במחיר מופקע.
התחילו להיות לו דלקות אוזניים כל הזמן, הוא היה ממש מסכן קטן. סבל כל כך. הווטרינר (ששוב, באותו זמן כבר טיפל בו כמעט 11 שנים) רק דחף עוד ועוד תרופות.
הלכנו לווטרינר אחר שמיד אמר להחליף לו אוכל. כזה שינוי פשוט פתר את הבעיה.
היום הוא כבר בן 15, עדיין חיי את החיים הטובים, בעייפות קלה חחח מקפץ ונובח וישן הרבה

נערך לאחרונה ב:
אני לא אייעץ יותר ותסלחי לי אם לא אענה שוב
חבל מאד במיוחד ש
אני והוא עשינו קורס אוניברסיטאי יחד של תזונת בעלי חיים
ולקרוא באיטרנט עצות בנושא זה אחד הדברים המייאשים ביותר. הוטרינרים הרי נמצאים בניגוד אינטרסים ולכן הם תמיד ממליצים רק על אוכל יבש ויקרררר.
כמה שיותר מגוון יותר טוב, זה העקרון.
באתר הוטרינרי הזה כתוב שלא טוב לגוון. באף מקום לא ראיתי המלצה לבשל לו דגנים וקיטניות כמו שכתבת.
אפשר לקרוא דברים והיפוכם בכל רחבי האינטרנט וזה מתייחס גם לכלבים.

ולקרוא באיטרנט עצות בנושא זה אחד הדברים המייאשים ביותר. הוטרינרים הרי נמצאים בניגוד אינטרסים ולכן הם תמיד ממליצים רק על אוכל יבש ויקרררר.
הוטרינרים הם רופאים שלמדו רפואה מערבית. זה לא אומר כלום חוץ ממה שזה אומר בדיוק.
הם האורים והתומים שלנו ולכן גם מותר ורצוי וחובה עלינו לשמוע דעה שניה או דעות אחרות.
אפשר להתחיל למשל כאן.
זה אתר מצויין של יצרן מכובד, מצויין, הוגן, אמין ורציני, שלא ממליץ רק על עצמו ועל הכופתאות היבשות והמגעילות שלו כאוכל האולטימטיבי (את הכלב והחתולה שלי האכלתי במזון מתוצרתו כשעוד נמכר בארץ).
באתר הזה התחלתי להתעניין ומשם התפתחתי לייעוץ לא פורמלי ולהשכלה כן פורמלית (גם אם מועטה).

ברור שכתוב... סליחה, לא מתכוון לקרוא.
משפט אחר כך אני ראק מניח שיהיה כתוב שהכי טוב לתת כופתאות תעשיתיות מאוזנות ומלאות שמכילות את כ-ל מה שבעכל החיים (חתול?) צריך.
צודק או מפגר?
אם חושבים על זה, הכופתאות התעשייתיות באו לעולם רק כי לבני אדם נוח מאוד לשנע, להוביל, לייצר ולהאכיל בהם את בעלי החיים המסכנים שלהם. שווה לקרוא מאמר או שניים על ההיסטוריה של הגעת הכמזון היבש התעשייתי לעולמם של בני האדם וחיות המחמד שלהן.
כנ"ל פרות ותירס.
כנ"ל תרנגולות והאוכל התעשייתי שמאכילים אותן (ע"ע הסופר מייקל פולאן ודילמת השפע).

באף מקום לא ראיתי המלצה לבשל לו דגנים וקיטניות כמו שכתבת
תסלחי לי שאני מטיל ספק בהגדרה "באף מקום".
אני רק מניח שאני ואת לא קוראים באותם המקומות ולא באותה רמת התעמקות (נכתב כמובן לא מתוך התנשאות חלילה).
אני רושם את זה רק כי כשאימצתי כלב והצלתי חתולה החלטתי שהמזון שלהם משמש לי כפרוייקט מחקר ולמידה, משהו שמאוד נהנתי ומאוד מאוד עניין אותיח (Vרבה יותר מהשקעות למשל, שבהן אני עושה את ההכרחי בלבד וקצת מעבר) והתעמקתי בתחום בצורה שמעט מאוד אנשים יכולים לה, במיוחד כאלו ללא רקע מדעי/ביולוגי (ה- OCD שלי גם עזר לי).

אפשר לקרוא דברים והיפוכם בכל רחבי האינטרנט וזה מתייחס גם לכלבים.
לכל דבר... בכל תחום כמעט... בכל דבר.
אני נתקל בכך בעיקר בכל הקשור לחיסונים ועמותת מדעת.
יש סיבה טובה מאוד לכך - זה נקרא "בלבל את האויב".
האויב הוא הצרכן.
כמה שהוא יותר מבולבל ולא החלטי ולא יודע איך לגשת ומה לעשות, ככה הוא יותר susceptible ליפול בשמחה לבור של פרדוקס הבחירה ולהישאר באיזור הנוחות שלו (=במקרה הזה זה לרכוש שק מזון יבש וחלאס כי מה יותר פשוט מזה, והמקסימום שיעשה זה לרכוש ביותר כסף כי זה סמן ראשוני די מוצלח בעולם הצריכה שלנו לאיכות גבוה יותר של מזון ובכלל).

אסיים בלרשום שוב שהתשובות שלי לשאלות של אנשים בקשר למזון חתולים עדיין נמצאות בפורום חתולים של תפוז (לא הרבה השתנה מאז אם בכלל). הן שם ולמי שזה באמת חשוב יהיה מספיק כח לחפור ולמצוא את התשובות הללו בחיפוש די פשוט וממצה במקום שאחזור על עצמי גם פה.

הוטרינרים הם רופאים שלמדו רפואה מערבית. זה לא אומר כלום חוץ ממה שזה אומר בדיוק.
אין לי כבוד גדול, כידוע לך, לרפואה בכלל והמערבית בפרט. אבל מעבר לזה, יש את החוצפה שוטרינרים עשו יד אחת עם המשווקים לגבי אוכל "רפואי" כך שרק להם מותר למכור אוכל כזה. לא ברור לי איך מרשים להם.
אני גרה בכפר ולכן תמיד היה ברור לי שאפשר לתת לבע"ח את האוכל היבש הכי פושטי והם כבר יעשו השלמות מהסביבה. הבעיה היא שהם הזדקנו ופיתחו רגישויות. מאז אני עוברת מסע לניסוי וטעיה לגבי המזון שלהם. כבר מצאתי את עצמי מבשלת ריאות לכלב (איכס) או מכינה לו תוספות של אורז עם גזר מגורר ואפונה מבושלת. בקושי יש לי כוח לבשל לנו אז גם את הצרה הזאת? ועוד מפחידים באזהרות על כל מיני מאכלים ואיזה נזק איום ונורא יקרה אם יאכלו עצמות נאות או מבושלות או יטעמו אוכל מתובל בשום, פלפל ומלח. אגב, במסע שלי גם הזמנתי פעם וטרינרית הומיאופטית...חתיכת הזיה.
בכל מקרה, לפורום תפוז לא אכנס כי יש גבול ליכולת שלי לקרוא פיטפוטים. אם יש לך לינק להודעה מפורטת שכתבת, אני אשמח. ואם לא זה גם בסדר :)

למה לא לקנות לבעל חיים שלך את ההכי טוב שאת יכולה? אם את לא יכולה להרשות לעצמך לטפל בו כמו שצריך אל תקחי אותו מחתחילה..
עם כמה שאני מת לאמץ 2 חתולים וכלב(ואני ממששש רוצה) אני יודע שאין לי את הבסיס הכלכלי להביא להם את מה שהייתי רוצה אז אני מחכה עם זה לתקופה טובה יותר

למה לא לקנות לבעל חיים שלך את ההכי טוב שאת יכולה?
בוא נתחיל בכך שתספר לי מה הכי טוב, או שמבחינתך מה שהכי יקר הוא הכי טוב?
אם את לא יכולה להרשות לעצמך לטפל בו כמו שצריך אל תקחי אותו מחתחילה
ואוו! אם זאת תפיסת המציאות שלך, אין מצב שתגדל בע"ח או ילדים :)
אז אני מחכה עם זה לתקופה טובה יותר
ואולי עכשיו זאת התקופה הכי טובה שתהיה לך? לא חבל להחמיץ את החיים היפים ואת חברתם של חתול ו/או כלב בהמתנה למשיח? החיים קורים עכשיו, חבר, אל תהיה בהמתנה.

בעקבות הלינק שלך עשיתי היכרות עמם והזמנתי אוכל גם לכלב וגם לחתול, תודה לך!
אחזור לספר המלצות או אכזבות לאחר שיתחילו לאכול מזה אבל מוכרחה לציין שנראה מבטיח. למה? באתר שלהם מפורטים כל הרכיבים לכל שק בצורה מדוייקת ומפורטת. הם אורזים כל 5 ק"ג בנפרד לשמירה על טריות ואפשר להזמין בכפולות עד 4 שקים. המחיר לשק האוכל שבחרנו לחתול הוא 84 ש"ח ל-5 ק"ג שזה זול מאד ביחס לאיכות הרכיבים (הכי זול שמצאנו קודם היה 120 ש"ח ל-5 ק"ג). מצאנו אוכל לכלב הזקן והאלרגי שלנו באיכות שנראית מעולה ובמחיר של 105 ש"ח ל-5 ק"ג לעומת המחיר של 145 ש"ח מהחנות המקומית (אוכל מיוחד ללא תירס וסויה שהוא אלרגי אליהם) ולא אהב לאכול.
הערה: נתקלנו בבעיות בהזמנה דרך האתר (באגים) אז הזמנתי טלפונית בסוף. לא נורא :)
גם אני הזמנתי, החתול שלי (גור בן חודשיים) אוהב מאד.
אני רוצה לנסות לחסוך על חול. מלמדת אותו לעשות צרכים בארגז עם גזרי עיתונים. בנתיים מצליח לנו. גם אין חול מפוזר בכל הבית.

בוא נתחיל בכך שתספר לי מה הכי טוב, או שמבחינתך מה שהכי יקר הוא הכי טוב?
גילוי נאות - לא היה לי חיה שלי ותמיד יצא שביליתי עם חתולים של המשפחה או עכשיו עם החתול של חברה שלי, אבל כמו שהתגובה של הבחור שכתב פה שנשמע ראוי אם מישהו רוצה באמת להשקיע שיפתח גוגל, יחפש מחקרים יחפש מקורות רפואים אמינים ויראה מה הם צריכים ולפי זה יעבור על כל חברות אוכל שיש ויבדוק ערכים תזונתיים... אם בשביל עצמי עשיתי את זה עם כל אוכל שהכנסתי לפה למה לחיה שלי לא מגיע שאעשה את זה?
ואוו! אם זאת תפיסת המציאות שלך, אין מצב שתגדל בע"ח או ילדים :)
או שפשוט ארגיש יציב כלכלית ואז אטפל? כנראה התפיסה שלי באמת שונה כי נראה שלרוב האנשים בעולם לא כל כך מדאיג אותם המצב הכלכלי שלהם כשהם צריכים לדאוג לנפש נוספת... ילד במיוחד לדעתי להביא ילד לעולם שאתה לא מבוסס עם עבודה וסגור(בערך) על החיים שלך זה מתכון לכאבי ראש ואולי אסון ולא הוגן בשום אופן כלפי הנפש שאתה מתחייב לטפל בה ולעזור לה להתפתח לפוטנציאל הכי גבוה שלה
ואולי עכשיו זאת התקופה הכי טובה שתהיה לך? לא חבל להחמיץ את החיים היפים ואת חברתם של חתול ו/או כלב בהמתנה למשיח? החיים קורים עכשיו, חבר, אל תהיה בהמתנה.
תאמת שמצחיק אותי ממש שאומרים לי שהחיים קורים עכשיו ואין למה לחכות, ואז שאני מספר מה הספקתי לעשות ולחוות ולראות בחיי שאני כל כך צעיר התגובות משתנות ממש :lol:
תודה על הדאגה(באמת) אבל החיים באמת יפים ואני נהנה ממש מהחתול של חברה שלי ואינספור תמונות של חתולים וכלבים חמודים באינסטגרם

אם מישהו רוצה באמת להשקיע שיפתח גוגל, יחפש מחקרים יחפש מקורות רפואים אמינים
אשמח שתמליץ לי מי אמין ולמה. אני איבדתי אמון מזמן.
ולפי זה יעבור על כל חברות אוכל שיש
בהצלחה לך עם זה. ניסית?
ילד במיוחד לדעתי להביא ילד לעולם שאתה לא מבוסס עם עבודה
הבאתי ילדים בלי להיות מבוססת בשיט. התבססנו תוך כדי גידול הילדים והכלבים והחתולים והנה אני כאן כדי לספר שהכל טוב.

אשמח שתמליץ לי מי אמין ולמה. אני איבדתי אמון מזמן.
מכיוון שאין לי באמת שמץ של כיוון להתחלה לגבי אונבסיטאות וחוקרים בתחום המזון לחיות אין לי המלצות לתת.
אך אם תרצי בתחום המחקרים של כושר ופיתוח גוף יש לי מספר מקורות אמינים שאני סומך עליהם לאחר שדיברתי עם אנשים שמבינים מאוד בתחום ובדקתי בעצמי את המחקרים שהם פירסמו, אני מניח שאותה לוגיקה יכולה להיות מיושמת בכל תחום שיש בו כמות נחמדה של מחקר מדעי ומומחים שעליהם את סומכת.
בהצלחה לך עם זה. ניסית?
בתחום המזון לעצמי כן, כמה פעמים לגבי מגוון מוצרים.
הבאתי ילדים בלי להיות מבוססת בשיט. התבססנו תוך כדי גידול הילדים והכלבים והחתולים והנה אני כאן כדי לספר שהכל טוב.
כל הכבוד לך ושהכל ימשיך להיות רק טוב!
אני לא חושב שאני אהיה מסוגל לעשות את הגאגלינג וההקרבות שצריך בשביל לעשות תואר/להתקדם בעבודה/לעבור מדינות וערים תוך כדי גידול ילד..

בעקבות הלינק שלך עשיתי היכרות עמם והזמנתי אוכל גם לכלב וגם לחתול, תודה לך!
אחזור לספר המלצות או אכזבות לאחר שיתחילו לאכול מזה אבל מוכרחה לציין שנראה מבטיח. למה? באתר שלהם מפורטים כל הרכיבים לכל שק בצורה מדוייקת ומפורטת. הם אורזים כל 5 ק"ג בנפרד לשמירה על טריות ואפשר להזמין בכפולות עד 4 שקים. המחיר לשק האוכל שבחרנו לחתול הוא 84 ש"ח ל-5 ק"ג שזה זול מאד ביחס לאיכות הרכיבים (הכי זול שמצאנו קודם היה 120 ש"ח ל-5 ק"ג). מצאנו אוכל לכלב הזקן והאלרגי שלנו באיכות שנראית מעולה ובמחיר של 105 ש"ח ל-5 ק"ג לעומת המחיר של 145 ש"ח מהחנות המקומית (אוכל מיוחד ללא תירס וסויה שהוא אלרגי אליהם) ולא אהב לאכול.
הערה: נתקלנו בבעיות בהזמנה דרך האתר (באגים) אז הזמנתי טלפונית בסוף. לא נורא :)
אשמח לעדכון

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E האם המשפט “אקנה דירה , מקסימום לא אוכל לעמוד בהחזרים ,אז אמכור אותה”-הוא מטעה מאוד נדל"ן 18
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
sharon ניהול התיק במקרה לא צפוי שאני לא אוכל לנהל אותו בעצמי שוק ההון 20
סול אוכל כל יום בחוץ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 83
4 לבעלי הכלבים בינינו- איפה אתם קונים אוכל לכלב? אוף טופיק 1
caterpillar האם/איך אוכל להלוות את ניירות הערך שלי ל'שורטיסט'? שוק ההון 2
S חושב עם עצמי על ארוחת צהריים בעבודה ללא חדר אוכל אוף טופיק 101
O היכן אוכל ללמוד על השקעות נדל"ן? נדל"ן 3
M איך לחסוך כסף על אוכל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
א אשמח אם אוכל לקבל מידע על הוראות המסחר שוק ההון 3
S חיסכון על אוכל בעבודה צרכנות פיננסית 0
T בן 19 - איך אוכל להתחיל להשקיע שוק ההון 13
M אוכל חינם או טוחן חינם? התפתחות אישית 23
unrealx טרנד מניות הקנאיס משתנה ל.. אוכל מעובד? אוף טופיק 6
G מנסה לחשב איך אוכל לשרוד את שנות התואר. צרכנות פיננסית 54
E המלצות לחסכון בקניות אוכל שוטפות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 31
ק אוכל כיפי לטיולים בעיר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
ר איך אפשר לחסוך על אוכל לכלב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
K תקציב אוכל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
P תשואה חנות אוכל אוף טופיק 15
סתןלי ת'כסף מה העולם אוכל?? אוף טופיק 1
ר כיצד אוכל להגדיל את ההפרשה לקרן השתלמות עד התקרה המותרת? שוק ההון 5
R אז כמה באמת צריך להוציא על אוכל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 109
V אני רוצה לקנות לאחיינית שלי כיסא אוכל לבית ולא מבין בזה כלום, יש למישהו המלצה? אוף טופיק 10
I אז אם שאלתם את עצמכם מה אוכל נשיא המדינה שמעון פרס אוף טופיק 10
ג ממי אוכל לשאול את הספר Early Retirement Extreme? אוף טופיק 2
ETL אוכל כלבים סולידי אוף טופיק 15
DiverGirl כמה אתם מוציאים על אוכל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 139

נושאים דומים

Back
למעלה