• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה.

• פותח הנושא zoom
  • פורסם בתאריך

פיצויים: למשוך או לא למשוך?

• סך הכל מצביעים
    16

zoom

משתמש סולידי
דירוג
5
היי,
סוכני ביטוח לרוב ממליצים לא למשוך את הפיצויים, אבל מה לגבי משקיעים לטווח ארוך?
כמובן שיש 25% הפסד בגלל פטור ממס על הרווחים מהפיצויים וגם מענק שמקבלים אם לא מוציאים את הפיצויים 32 שנים לפני פרישה (אשמח לפירוט ממישהו שמבין בעניין המענק הזה)
אבל מי יודע כמה ישאר שם בגיל הפנסיה? אינפלציה? סיכונים אחרים? לחכות 30 שנה? מי יודע מה יקרה עד אז.. אולי עדיף להשקיע עצמאית של הכסף?
באיזה מקרים כן למשוך? באיזה מקרים לא למשוך?
מה דעתכם?

נערך לאחרונה ב:
מענק שמקבלים אם לא מוציאים את הפיצויים 32 שנים לפני פרישה (אשמח לפירוט ממישהו שמבין בעניין המענק הזה)
כספי קצבה שמקורם בכספים שקיבלו הטבת מס בעת ההפקדה נקראים קצבה מזכה.
כשאתה מושך את אותם כספים, בין אם בצורה הונית (לפי המגבלות) או כקצבה, זו הכנסה חייבת במס כמו כל הכנסה אחרת מיגיעה אישית.
המדינה מצד שני נותנת לך פטור ממס על סכום מסוים, בערך מיליון ש"ח, שאותו אתה יכול למשוך ללא מס כסכום הוני, או במשיכה כקצבה מחלקים את אותו סכום ב 180, כלומר כ6000 ש"ח בחודש קצבה שתהיה פטורה ממס ולא תשפיע על חישוב המס של הכנסות אחרות.

אבל כדי לקבל את אותו סכום פטור ממס, המדינה בודקת כמה פיצויים פטורים משכת, ב32 השנים האחרונות שלך כשכיר.
על כל שקל פיצויים פטורים שמשכת, מורידים לך ממיליון השקלים 1.35 ש"ח פלוס הצמדה למדד ממועד משיכת הפיצויים.

היי, תודה על התשובות, כמה שאלות
כשאתה מושך את אותם כספים ... זו הכנסה חייבת במס כמו כל הכנסה אחרת מיגיעה אישית. המדינה מצד שני נותנת לך פטור ממס על סכום מסוים
הכוונה היא כאשר אני מושך לפני גיל הפנסיה? או שכספי הפנסיה בגיל הפנסיה פטורים עד מליון שקל?

על כל שקל פיצויים פטורים שמשכת, מורידים לך ממיליון השקלים 1.35 ש"ח פלוס הצמדה למדד ממועד משיכת הפיצויים.
אם אני מוציא את הפיצויי הפטורים לפני גיל הפנסיה אני בעצם משלם קנס עתידי של 35% על הסכום? הבנתי נכון?
אם כן, איך אפשר לקרוא לזה פיצויים פטורים ממס אם בפועל אשלם את המס (או קנס) בעתיד?

הכוונה היא כאשר אני מושך לפני גיל הפנסיה?
לפני גיל פרישה זו משיכה שלא כדין, ויש עליה מיסוי של 35% או מס שולי, הגבוה מביניהם.

או שכספי הפנסיה בגיל הפנסיה פטורים עד מליון שקל?
זה. אבל תוכל למשוך רק סכום באופן שמשאיר בצבירה של הקרן קצבה מזערית, שזה כ5000 ש"ח בחודש.

אם אני מוציא את הפיצויי הפטורים לפני גיל הפנסיה אני בעצם משלם קנס עתידי של 35% על הסכום? הבנתי נכון?
אתה מקטין את הסכום שעליו יש הטבת מס ב1.35 ש"ח לכל שקל. כדי לחשב את גובה ה"קנס", צריך להעריך מה יהיה שיעור המס שלך לאחר הפרישה.
אם למשל תהיה בשיעור מס מירבי של 31%, אז הקנס יהיה לכל היותר 31% מהמיליון המדובר (שגם הוא בעצמו לא בדיוק מיליון).

אני חשבתי שכל כספי הפנסיה בגיל הפרישה פטורים ממס, אבל אתה אומר שהם פטורים עד סכום שהוא נמוך ממליון שקל, מפתיע מאוד
בן אדם שיש לו פנסיה של 4 מליון שקל, ישלם מס על 3 מליון?

עדיין אני לא הבנתי 100% אבל תשובה על השאלה הזו תעזור לי להבין:
במידה ואני מושך פיצויים פטורים היום, כדי שזו תהיה פעולה משתלמת בתאוריה אני צריך עד גיל הפרישה לעשות עם הכסף הזה לפחות תשואה ששווה לתשואה שקרן הפנסיה הייתה עושה עד יום הפרישה ועוד המס (נניח 31%) של 35% מהסכום שהוצאתי היום (כדי "להחזיר" את הטבת המס)?
(אני מנסה להבין תאורתית כמה תשואה אני צריך לעשות כדי שהמהלך של הוצאת פיצויים פטורים היום תשתלם)

נערך לאחרונה ב:
בן אדם שיש לו פנסיה של 4 מליון שקל, ישלם מס על 3 מליון?
כל סכום שמעל גובה הפטור יהיה סכום חייב במס פירותי. פה כבר נכנסים גם שיקולי מס אישיים שעניינם נקודות זיכוי וכו׳, ניכויים וכו׳.
שים לב שאם הייתה לך הפקדה גבוהה בשוטף, אז חלק מהקצבה שלך מקורו בכספים שמוסו במקור, ואז החלק הזה צבוע כקצבה מוכרת - פטורה ממס.

אני צריך עד גיל הפרישה לעשות עם הכסף הזה לפחות תשואה ששווה לתשואה שקרן הפנסיה הייתה עושה עד יום הפרישה ועוד המס (נניח 31%) של 35% מהסכום שהוצאתי היום (כדי "להחזיר" את הטבת המס)?
נשמע נכון, מלבד זה שהתעלמת מהצמדה למדד (שקל שמשכת בפיצויים פטורים פוגע ב1.35 ש"ח צמוד מדד) ובמס רווח הון שתצטרך לשלם עליו בהשקעה העצמאית.

ובמס רווח הון שתצטרך לשלם עליו בהשקעה העצמאית.
אבל נניח ויש לי בפנסיה בגיל הפרישה הרבה מעל מליון שקל (פלוס הצמדה) עדיין אצטרך לשלם על הרווחים של קרן הפנסיה מס פירותי, הבנתי נכון?
כמה בערך באחוזים זה מס פירותי? (לא חייב מספר מדוייק, גם בערך זה מספיק) או הסבר בקצרה איך מחשבים אותו?

נערך לאחרונה ב:
כמה בערך באחוזים זה מס פירותי? (לא חייב מספר מדוייק, גם בערך זה מספיק) או הסבר בקצרה איך מחשבים אותו?
מס הכנסה רגיל (מיגיעה אישית), כמו במשכורת.

אבל נניח ויש לי בפנסיה בגיל הפרישה הרבה מעל מליון שקל (פלוס הצמדה) עדיין אצטרך לשלם על הרווחים של קרן הפנסיה מס פירותי, הבנתי נכון?
יש מדרגות מס להכנסה פירותית שמתעדכנות כל שנה.
אחרי שמחשבים את גובה המס, יש נקודות זיכוי שתלויות בכל מיני משתנים אישיים, שמקטינות את גובה המס שאתה נדרש לשלם.
יש גם כל מיני תכנוני מס:
- אפשר לרוקן את הקרן בלי לשלם מס (נכות רפואית צמיתה 75% לך או לקרוב משפחה דרגה ראשונה, שהחלה לאחר שהקרן נפתחה).
- יש פטור ממס על הורשת תגמולים.
- מגורים ביישוב מועדף וכו׳

וכן, אם הפנסיה גבוהה, משלמים מס. בסופו של דבר המטרה היא למקסם רווח ולא להקטין תשלום מס.

היי,
סוכני ביטוח לרוב ממליצים לא למשוך את הפיצויים, אבל מה לגבי משקיעים לטווח ארוך?
כמובן שיש 25% הפסד בגלל פטור ממס על הרווחים מהפיצויים וגם מענק שמקבלים אם לא מוציאים את הפיצויים 32 שנים לפני פרישה (אשמח לפירוט ממישהו שמבין בעניין המענק הזה)
אבל מי יודע כמה ישאר שם בגיל הפנסיה? אינפלציה? סיכונים אחרים? לחכות 30 שנה? מי יודע מה יקרה עד אז.. אולי עדיף להשקיע עצמאית של הכסף?
מה דעתכם?
בערך כל 4 שנים מושך את הפיצויים (כל מה שללא מס)
שוקל למשוך את הכל (ולשלם מס) בעוד כ 3-5 שנים, תלוי בסף כלשהו
סיבות, כל מה שציינת (לא יודע, כן, כן מלא אחרים, לא,אף אחד לא יודע, עדיף לי עצמאית)
לא ממליץ כמובן

אני מושך בכל מעבר עבודה את כל מה שפטור ממס ומשקיע לבד.

מה שפטור ממס זה מה שכבר מוסה במועד ההפקדה (כי היה מעבר לתקרת הפטור)?

כמובן שיש 25% הפסד בגלל פטור ממס על הרווחים מהפיצויים
זה לא נכון.
אם ההכנסה שלך גבוהה יש סיכוי טוב שתשלם הרבה יותר מ25% על הכספים הללו אם תשאיר אותם בפנסיה.
לחלופין אם ההכנסה שלך נמוכה יש סיכוי טוב שתשלם פחות מ25% על הרווחים בתיק הממוסה.
אבל מי יודע כמה ישאר שם בגיל הפנסיה? אינפלציה? סיכונים אחרים? לחכות 30 שנה?
מה זה משנה אם אתה מושך או לא? הסיכונים הללו זהים בין הפנסיה לתיק הממוסה.
מה דעתכם?
אם אתה יודע מה אתה עושה (כלומר יש לך כבר תיק השקעות) אז פתח אקסל ותחשב (על סמך הנחות המתאימות לך) איזה משתי האופציות יותר משתלמת.
זה לא חישוב מסובך. החלק הקשה זה רק ההערכה של ההכנסה שלך (ומכאן של הקצבה שלך בפרישה)

מלבד זה שהתעלמת מהצמדה למדד (שקל שמשכת בפיצויים פטורים פוגע ב1.35 ש"ח צמוד מדד)
אל תשכח שגם תקרת הפטור צמודה למדד, ולכן אפשר להתעלם מהצמדה למדד בשני הצדדים (זה מתקזז).

אל תשכח שגם תקרת הפטור צמודה למדד, ולכן אפשר להתעלם מהצמדה למדד בשני הצדדים (זה מתקזז).
נכון, אפשר לדבר בתשואה ריאלית ואז להתעלם מהמדד בשני הצדדים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Fitch כשהקצבה נמוכה, למה לא למשוך פיצויים ולהשלימה על ידי הבטחת הכנסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ב זמן טוב למשוך כספי פיצויים ? פוסטים מאיכות נמוכה 7
א סיבה אמיתית למה לא למשוך פיצויים פטורים ממס? פוסטים מאיכות נמוכה 24
מ עד מתי ניתן למשוך כספי פיצויים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U סטטוס כספי פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
L דוח שנתי רישום משיכת כספי פיצויים ופנסיה מיסים 3
C פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
I משיכת פיצויים - כל המידע שצריך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
A תביעה לקבלת פיצויים בגין נזקי גוף בתאונת דרכים, השלכות? צרכנות פיננסית 0
S העברת כספי פיצויים לקופת גמל והמשך הפקדות תגמולים לקרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
The Stoic משיכת פיצויים פטורים ממס בתום העסקה מיסים 13
ס משיכת פיצויים לעומת משיכת קה"ש שוק ההון 0
I משיכת פיצויים - מה המס בגין הרווח ? מיסים 14
T משיכת כספי פיצויים מיסים 3
M משיכת פיצויים מעל התקרה הפטורה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Y העברת קופת גמל ישנה (פיצויים) ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
F משיכת כספי פיצויים - פגיעה בקצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
I אישור מס ירושת מוטב לקופת ביטוח מנהלים הכוללת פיצויים מיסים 0
ב העברת פנסיה משלימה לקופת גמל IRA ללא רכיב פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש רצף פיצויים - פטור ממס רווחי הון על הרווחים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
stamEhad סיום עבודה - מימון רכישת אופציות ע"י כספי פיצויים + ימי חופשה מיסים 6
דו דו פיצויים פטורים פחות משנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
נ ניכוי מס מכספי פיצויים בקרן הפנסיה מיסים 17
M דרך חוקית להתפטר ולקבל פיצויים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
IAmSam חישוב כדאיות של פרישה מרצון עם מרכיב פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
איליה סיפור על משיכת רצף פיצויים או הדיסוננס בין האנשים במערכת למערכת עצמה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
ק הוצאת כספי פיצויים לחשבון ב-IB פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R קרן פנסיה משלימה או קופת גמל ופיצול תגמולים פיצויים - שכר 45k פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
B סירוב מס הכנסה למשיכת פיצויים פטורים מ 2019 מיסים 4
M תשלום מס על משיכת כספי פיצויים מקרן פנסיה מיסים 1
עפרי קביעת אחוזי פיצויים ותגמולים במסלול מחקה מדד S&P 500 של הפניקס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ה הבהרת נקודות - משיכת פיצויים מול רצף פיצויים לעובד צעיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
R הפרשה לגמל/פיצויים מעל התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
A הבהרה על ניוד כספי פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
I תשלום פיצויים קרן פנסיה ממעסיק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
P משיכת פיצויים ע"י יורשים, סכומים קטנים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D המרת פיצויים הוניים לקצבתיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
O שאלה לגבי מיסים על כספי פיצויים בגיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ר כספי פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
bayov רצף פיצויים - מה אני מפספס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Wonko קבלת מענק פיצויים נמוך מהצפוי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I החזר מס- השפעה של משיכת פיצויים מיסים 6
T ניוד פיצויים מקרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
Z התלבטות בנוגע לכספי פיצויים/קרן השתלמות/הלוואה לצורך רכישת רכב צרכנות פיננסית 9
א פיצויים שנצבעו בתור תגמולים - כדאי לתקן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
P כספי פיצויים בגמל של עובד שהתפטר לפני שנים רבות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
D משיכת כספי פיצויים להשקעה - השלכה עתידית מיסים 6
flower כספי פיצויים במסלול S&P פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
S פיצול פיצויים ותגמולים בשכר מעל 34K פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
S איך מבצעים רצף פיצויים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10

נושאים דומים

Back
למעלה