• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

החזר מס- השפעה של משיכת פיצויים

ilya1131

משתמש סולידי
דירוג
9
אני בתהליך בחברה שעוסקת בהחזרי מס,
בקצרה- סכום ההחזר הראשוני היה גבוהה בכמעט שליש מהסכום לאחר בדיקה וקבלת מסמכים מחברות הביטוח.
אני אסביר- אני מעוניין לקבל החזר על השנים 2018,2020 ו2021.
2018 מגיע לי החזר מאחר והשתחררתי מהשירות הצבאי ועבר פרק זמן מתחילת השנה ועד תחילת העבודה לכן מבחינת המס מגיע לי סכום מסויים- כאן אין שום בעיה.
2020- סיימתי לעבוד במקום העבודה, ומשכתי כספי פיצויים- פטורים ולא פטורים, כלומר הכל. מה שקרה בעצם בבדיקה הראשונה של החברה הם כנראה לא היו מודעים לעובדה שמשכתי פיצויים, וכרגע לטענתם העובדה שמשכתי פיצויים כמעט לחלוטין ביטלה את ההחזר הצפוי לאותה השנה. יותר מחצי מההחזר הצפוי הראשוני שהם הציגו בפני.
וכאן בעצם נמצאת הבעיה, הרי על השנה הזו מגיע לי סכום דיי גדול אך לטענתם העובדה שמשכתי את כספי הפיצויים גרמה לכך שיש ירידה בהחזר, אני מציין שוב ששילמתי מס על קרוב למחצית מסכום הפיצויים(סכום חייב במס), מאוד מוזר לי העניין הזה.

2021- בעקרון אי אפשר עדין להכליל אותה, אך להבנתי בעוד כחודש כל המידע הדרוש עבור אותה השנה אמור להיות זמין. מה שמוזר לי שהם מנסים לדחוף לכך שאני יעשה את 2021 בנפרד(אשלם להם אקסטרא), אין לי בעיה עקרונית לחכות עוד חודש-חודשיים, אך מדובר בטענה משונה: "נוכל כעת להגיש את הבקשה לשנים 2018,2020 ובהמשך להגיש גם את שנת 2021 אם אכן תהיה זכאי להחזר עבורה", אם אני מבין נכון ההגשה היא עד 6 שנים אחורה, לכן לא אמורה להיות שום מניעה מלחכות עוד חודש חודשיים, ולהגיש במרוכז ולחסוך את האקסטרא עמלה הזו.

2018 מגיע לי החזר מאחר והשתחררתי מהשירות הצבאי ועבר פרק זמן מתחילת השנה ועד תחילת העבודה לכן מבחינת המס מגיע לי סכום מסויים- כאן אין שום בעיה.
2020- סיימתי לעבוד במקום העבודה, ומשכתי כספי פיצויים- פטורים ולא פטורים, כלומר הכל. מה שקרה בעצם בבדיקה הראשונה של החברה הם כנראה לא היו מודעים לעובדה שמשכתי פיצויים, וכרגע לטענתם העובדה שמשכתי פיצויים כמעט לחלוטין ביטלה את ההחזר הצפוי לאותה השנה. יותר מחצי מההחזר הצפוי הראשוני שהם הציגו בפני.
וכאן בעצם נמצאת הבעיה, הרי על השנה הזו מגיע לי סכום דיי גדול אך לטענתם העובדה שמשכתי את כספי הפיצויים גרמה לכך שיש ירידה בהחזר, אני מציין שוב ששילמתי מס על קרוב למחצית מסכום הפיצויים(סכום חייב במס), מאוד מוזר לי העניין הזה.
לא ברורה הטענה שלך.
מהרגע ששנת מס נגמרת, ידוע מה חבות המס שלך באותה שנה בהתחשב בכל ההכנסות והזיכויים שלך.
אם ניכו ממך מס במקור (דרך המשכורת) יותר מחבות המס השנתית שלך, תקבל החזר.
אם ניכו ממך פחות, תהיה חייב במס (או שלא תגיש עבור אותה שנה ותקווה שיעבור למס הכנסה מתחת לרדאר).

אם יש לך הכנסות נוספות (כמו הפיצויים הלא פטורים) זה בהחלט הגיוני שזה יקזז החזר שהיית זכאי לו אילולא משכת.

אתה מוזמן בהחלט להעלות את הנתונים לכאן, ואני (ואחרים) נוכל לאמת/להפריך את הטענות שלהם.

מה ההבדל בשכר הטרחה שאתה משלם להם בין להגיש על שנתיים בפעם אחת לבין להגיש עליהן בנפרד?
ותשקול גם ללמוד למלא בעצמך במקום לשלם למישהו על זה.

ושאלת בונוס - כשהחלטת למשוך פיצויים, לקחת בחשבון את ההשפעה של זה על הפנסיה שתקבל?

לא ברורה הטענה שלך.
מהרגע ששנת מס נגמרת, ידוע מה חבות המס שלך באותה שנה בהתחשב בכל ההכנסות והזיכויים שלך.
אם ניכו ממך מס במקור (דרך המשכורת) יותר מחבות המס השנתית שלך, תקבל החזר.
אם ניכו ממך פחות, תהיה חייב במס (או שלא תגיש עבור אותה שנה ותקווה שיעבור למס הכנסה מתחת לרדאר).

אם יש לך הכנסות נוספות (כמו הפיצויים הלא פטורים) זה בהחלט הגיוני שזה יקזז החזר שהיית זכאי לו אילולא משכת.

אתה מוזמן בהחלט להעלות את הנתונים לכאן, ואני (ואחרים) נוכל לאמת/להפריך את הטענות שלהם.
אז לגבי 2020, עבדתי עד סוף מאי, כלומר כמעט חצי מהשנה, וכמובן בזמן הזה שילמתי מס גבוהה מאוד(35 מס שולי אם אני זוכר נכון), ומאותו הרגע בעצם ההכנסה נעצרה כלומר שילמתי הרבה יותר ממה שהייתי צריך באותה השנה- מה שכמובן אומר שיש קייס להחזר.
הפיצויים היו כ28 פטור, וכ26 חייב, כאשר למיטב זכרוני שילמתי כ8-9 מס על המשיכה.
איך ואיזה נתונים להעלות(איזה נתונים להציג\להסתיר, ואיזה מסמכים).

מה ההבדל בשכר הטרחה שאתה משלם להם בין להגיש על שנתיים בפעם אחת לבין להגיש עליהן בנפרד?
ותשקול גם ללמוד למלא בעצמך במקום לשלם למישהו על זה.

ושאלת בונוס - כשהחלטת למשוך פיצויים, לקחת בחשבון את ההשפעה של זה על הפנסיה שתקבל?
ההבדל הוא שיש תקרה על העמלה(אני עושה בפיבו)- 1500 שמגיע בערך בפיצוי של 12K, אז אני מעדיף לעשות הכל במכה ואז לשלם רק את ה1500 ולא פעמיים וכנראה שאז זה יצא יותר מזה.

אני חשבתי על למלא בעצמי, אך זו פעם ראשונה ואני מעדיף שמישהו אחר ישבור את הראש, גם אם זה כרוך בעמלה מוסיימת, מה שכן אני מצפה שאם כבר אני משלם עמלה אז שלא יתפספס כלום ואני אקבל את כל מה שמגיע לי.

בנוגע להשפעה על הפנסיה, בתפיסה שלי אני מעדיף את הכסף עכשיו ולבחור מה לעשות איתו בעצמי מאשר לתת לקרן פנסיה לעשות את אשר עולה על רוחה,
בנוסף הסבירות שאני אקבל תספורת על הסכום שיש שם מתישהו בעתיד קיימת- ואני לא סומך על כך שאני אקבל באמת משהו בעתיד מזה,
אם כן זה מבורך אבל לא מסתמך על זה, מעדיף להשקיע עצמאית.

בנוגע להשפעה על הפנסיה, בתפיסה שלי אני מעדיף את הכסף עכשיו ולבחור מה לעשות איתו בעצמי מאשר לתת לקרן פנסיה לעשות את אשר עולה על רוחה,
בנוסף הסבירות שאני אקבל תספורת על הסכום שיש שם מתישהו בעתיד קיימת- ואני לא סומך על כך שאני אקבל באמת משהו בעתיד מזה,
אם כן זה מבורך אבל לא מסתמך על זה
לא מכיר אותך ולא יודע מה ההבנה הפיננסית שלך, אבל הרוב הגדול של האנשים שבוחרים למשוך את הפיצויים עושים זאת מהסיבות הלא נכונות, ויגלו בעוד כמה עשרות שנים איזה נזק עצום הזה גרמו לעצמם.
מעדיף להשקיע עצמאית.
ולאורך זמן אתה מכה בצורה עקבית את תשואת קרן הפנסיה במסלול מנייתי?

שכחת את שנת 2019
אם עבדת במקום העבודה במשך 3 שנות מס (גם אם חלקיות) אז ניתן לפרוס את תקבולי הפיצויים החייבים, על אותן 3 שנים בחלוקה שווה.
השליש של 2018, סביר להניח שיחוייב בשיעורי מס נמוכים יותר בגלל השחרור ותקופת העבודה הקצרה באותה שנה.
השליש של 2019 סביר להניח שיחוייב בשיעורי מס 35% כמו שהערכת את המס השולי שלך.
והשליש של 2020 יצטרף לסך ההכנסות שלך באותה שנה והמס יחושב לפי מדרגת המס השולי החדשה וכמובן נקודות הזיכוי (של חייל משוחרר ושל תושב) שלא נוצלו בחודשי העבודה.
לפי הנתונים שלך תוספת הפיצויים לשנה השלישית היא רק כ־9 אלף.

בכל מקרה תעשה תחשיב גם לפי פריסת פיצויים וגם בלי פריסה(כל הסכום בשנה השלישית)

ובקשר לשנת 2021, כמו שרשמת אתה יכול להגיש בקשה להחזר עד 6 שנים מתום שנת המס, כלומר על 2018 תוכל להגיש עד סוף שנת 2023.
אם אתה לא לחוץ על הכסף היום ומעוניין להשתמש בשרותי החברה הזו, אז חכה חודשיים ותגיש את כל ארבעת השנים יחד.

נערך לאחרונה ב:
איך ואיזה נתונים להעלות(איזה נתונים להציג\להסתיר, ואיזה מסמכים).
מתוך ה106, את שדות 158, 244, 248, 045, 042

בנוסף, את הסכום המדויק של הפיצויים החייבים והמס שנלקח במקור.

ההבדל הוא שיש תקרה על העמלה
אתה בטוח שהתקרה היא לא עבור כל שנת מס בנפרד?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
M החזר מס והפסדים ברי קיזוז ב 867 מיסים 4
ולנטין כיצד תמליצו לי לפעול בנוגע החזר מס ? מיסים 5
ד החזר מס שכיר - הצמדה וריבית - תאריך ערך מיסים 25
B החזר מס - טופס 106 - אין סעיף (218/219) מיסים 1
Max Hyper החזר מס לאדם שנפטר מיסים 7
D החזר מס ל-IRS כ-dual status alien מיסים 7
edangz החזר מס עבודה באילת מיסים 0
Maureen החזר מס לשכיר עמית מוטב מיסים 28
ש החזר מס על הפסדים בבורסה מול מס רכישה לדירה שניה שוק ההון 3
כ החזר מס לידועים בציבור מיסים 2
ד החזר מס לשכיר עם הכנסות ממספר מקומות עבודה מיסים 1
JBUZZ החזר מס בעזרת אלפי מיסים 8
P החזר מס לשכיר- הפרשים משנה קודמת מיסים 4
מ החזר מס על השקעה בBTB ובקרן כספית ועל המס שלקחו לי על דבידנד של מניות מיסים 8
R החזר מס רווח הון ששולם בעקבות הפסד הון בשלב מאוחר יותר מיסים 1
Omerman החזר מס לשכיר - השתלמות מקצועית בחו"ל מיסים 3
ס מכירת תיק השקעות בשביל החזר מס מיסים 9
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
J קבלת החזר מס על כנס מקצועי בחו"ל לשכיר פוסטים מאיכות נמוכה 13
Y מגן מס לעומת החזר מס מהכנסה על שנה קודמת. מיסים 1
S החזר מס, שכיר בשינוי משכורת אצל אותו מעסיק מיסים 5
ב החזר מס שבח עצמאית נדל"ן 8
tomchoook בירור ריבית על המשכנתא לצורך החזר מס נדל"ן 24
deussex החזר מס - החזר דמי ביטוח vs החזר מס הכנסה מיסים 2
ע האם החזר הצמדד מדד הוא הוצאה מוכרת לניכוי בעת חישוב מס שבח? נדל"ן 0
מ החזר מס על תשלום מס על דבידנד מיסים 3
J קוד 206 בטופס החזר מס הכנסה מיסים 8
מ שמירת החזר מס אמריקאי לשנה הבאה מיסים 2
A החזר על מס רכישה - שאלה מיסוית נדל"ן 5
מ החזר מס שוק ההון עם קבלות על פי סעיף 46 מיסים 2
D דוח שנתי למס הכנסה 1301 - החזר מס על הפקדה לביטוח חיים - באיזה סעיף? מיסים 4
מ החזר מס בגין קיזוז עם אינפציה מיסים 5
C 867 החזר מס מיסים 1
I החזר מס על הלוואות חברתיות השקעות אלטרנטיביות 2
א מידע על החזר מס שהתקבל מיסים 9
S מילוי טופס 135 החזר מס מקוצר ודיווח רווח הון מניות אמריקאיות בברוקר ישראלי מיסים 2
A הגשת דוח מס הכנסה לקבלת החזר מיסים 21
ד החזר מס לשכירים - תעודת תושב מיסים 10
M החזר מס הכנסה בריבית 4% מיסים 8
ה תרגום הנתונים בחישוב החזר מס מיסים 10
K החזר מס ודוח שנתי מיסים 15
י החזר מס בגין הפקדות לפנסיה מיסים 6
S החזר מס אחרי סוף שנה על השקעות מיסים 1
flower ימי מחלה - החזר מס מיסים 5
ה קבלת החזר מס מיסים 2
T דו״ח שנתי, החזר מס - שכיר מיסים 8
Y החזר מס דרך המעסיק מיסים 2
G החזר מס על רווחים גם או רק על הפסדים ? מיסים 6