• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משיכת פיצויים פטורים ממס בתום העסקה

The Stoic

משתמש רגיל
דירוג
387
היי,
אני עוזב את מקום העבודה לטובת מקום אחר ומנסה להבין מה יהיה אופטימלי לעשות עם כספי הפיצויים.
יש לי כרגע כ-370 אלף בפנסיה כולל הפיצויים, אני בן 26 (בקרוב 27) ועוזב מקום עבודה ומתחיל במקום חדש מיד לאחר מכן.

במקום הנוכחי עבדתי כמעט 5.5 שנים, ולהבנתי פיצויים פטורים הם כ-13,310 לשנה, זאת אומרת בערך 70,000 ש"ח אמור להיות פטור. להבנתי אם אמשוך את ה-70,000 האלה, זה יפגע בהטבת מס שמתקבלת בפנסיה, מישהו יכול להסביר את החישוב בדיוק? איך זה יפגע בקצבה מהפנסיה? זכור לי שקראתי שיש סכום גדול (מיליון בערך?) שעליו יש פטור ממס מהפנסיה ואז מה שמשכתי יורד בעצם מהסכום הזה, אבל אני לא זוכר איפה קראתי את זה ואני לא מצליח למצוא מידע ברור על זה.

עכשיו, בהינתן שאני מושך את הפיצויים הפטורים ומייעד את השאר לרצף קצבה, ובהינתן שלא חשובה לי במיוחד הטבת המס בפנסיה כי אני בונה על פרישה מהפורטפוליו ומבחינתי הפנסיה היא רק בונוס, האם זה הפתרון האידיאלי? האם יש סיבה כלשהי שאני מפספס שבגללה עדיף להימנע לחלוטין מהמשיכה או לבחור ברצף פיצויים מאיזושהי סיבה?
כמו כן, אני חתום על סעיף 14, האם יש חשיבות מיסויית כלשהי לרווחים שנצברו לאורך תקופת ההעסקה אם אני מושך רק את הפיצויים הפטורים?

אם יש למישהו משהו חכם להוסיף בנושא אני אשמח, זאת פעם ראשונה שאני עוזב מקום עבודה :)

הערות שנלקחו מהאתר:
- האם הפטור ממס עלול להשפיע על הטבות מס עתידיות? באיזה אופן?
כן. אם מושכים את הפיצויים מתוך הביטוח הפנסיוני ומבקשים לנצל את הפטור ממס עליהם, הדבר עשוי להקטין את גודל הטבת המס בעתיד עם קבלת קצבת הפנסיה החודשית. על קצבת פנסיה יש פטור ממס עד סכום מסוים. במקרה שנמשכו פיצויים הפטורים ממס, הסכום שיהיה פטור ממס מתוך קצבת הפנסיה העתידית יהיה קטן יותר.
- אם אתה מושך

נקודות בעד רצף פיצויים:
- הכסף הולך לקופת גמל במסלול SP500 או משהו בסגנון, ואתה מחליט שוב בסוף ההעסקה אצל המעסיק הבא מה לעשות. (חיסרון אחד למשל הוא דמי ניהול גבוהים יותר מניהול עצמי)
- הסכום שלא פטור ממס, גם הוא הולך לקופת גמל הזו וממשיך לצבור רווחים כמובן, אבל בגלל שהוא ברצף פיצויים ולא כבר נועד לקצבה וכו', אפשרי בעתיד למשוך אותם עם פריסה של מס הכנסה שנים קדימה לפי וותק אצל המעסיקים ברצף.
---- "כאשר פיצוי הפיטורים (הן הסכום המשולם לעובד על-ידי המעסיק והן כספי הפיצויים שהופרשו לביטוח הפנסיוני) מחויבים במס הכנסה, ניתן לפרוס את המס על פני מספר שנים. למידע נוסף ראו פריסת תשלום מס הכנסה על פיצויי פיטורים." (מאותו הלינק)

כמובן שאין לי מושג בכלום ועדיף להתייעץ עם איש מקצוע.

תבדוק כמה מתוך ה 370,000₪ הם פיצויים

משיכת פיצויים משפיעה רק אם זה בתקופת הזמן של עד 32 שנים לפני הפרישה לפנסיה, כלומר אצלך לא תהיה השפעה

שנת עבודה מוגדרת איך? אם בנאדם עובד פעם בחודש למשך כל השנה. נחשבת שנת עבודה?

הערות שנלקחו מהאתר:
- האם הפטור ממס עלול להשפיע על הטבות מס עתידיות? באיזה אופן?
כן. אם מושכים את הפיצויים מתוך הביטוח הפנסיוני ומבקשים לנצל את הפטור ממס עליהם, הדבר עשוי להקטין את גודל הטבת המס בעתיד עם קבלת קצבת הפנסיה החודשית. על קצבת פנסיה יש פטור ממס עד סכום מסוים. במקרה שנמשכו פיצויים הפטורים ממס, הסכום שיהיה פטור ממס מתוך קצבת הפנסיה העתידית יהיה קטן יותר.
- אם אתה מושך

נקודות בעד רצף פיצויים:
- הכסף הולך לקופת גמל במסלול SP500 או משהו בסגנון, ואתה מחליט שוב בסוף ההעסקה אצל המעסיק הבא מה לעשות. (חיסרון אחד למשל הוא דמי ניהול גבוהים יותר מניהול עצמי)
- הסכום שלא פטור ממס, גם הוא הולך לקופת גמל הזו וממשיך לצבור רווחים כמובן, אבל בגלל שהוא ברצף פיצויים ולא כבר נועד לקצבה וכו', אפשרי בעתיד למשוך אותם עם פריסה של מס הכנסה שנים קדימה לפי וותק אצל המעסיקים ברצף.
---- "כאשר פיצוי הפיטורים (הן הסכום המשולם לעובד על-ידי המעסיק והן כספי הפיצויים שהופרשו לביטוח הפנסיוני) מחויבים במס הכנסה, ניתן לפרוס את המס על פני מספר שנים. למידע נוסף ראו פריסת תשלום מס הכנסה על פיצויי פיטורים." (מאותו הלינק)

מעניין לא הכרתי את הפריסה, אז הדילמה בעצם היא אם למשוך הכל ולשלם מס כאילו פרסתי ל-5.5 שנים (המקסימום זה 6) או למשוך פיצויים פטורים ולשים את השאר ברצף קצבה.

הבעיה שכשאני בוחר ברצף פיצויים אני מאבד את האפשרות למשוך את הפיצויים נקיים ממס (70 נקי ממס מתוך 120 זה די הרבה).
המס בפריסה הוא כאילו מס שולי? אם כן ואני במדרגה של 35% מס זה נשמע שאם אני אמשוך הכל אז אני משלם 42 אלף מס ואז בסך הכל נשאר לי 78 אלף ביד? נשמע כמו דיל גרוע בדרגות מס גבוהות

תבדוק כמה מתוך ה 370,000₪ הם פיצויים
בערך 120

32 שנות עבודה, אאל"ט. יכול להיות שכן, יכול להיות שלא.
די בטוח שלא, בחישובים שלי אני מתייחס לזה שתהיה פגיעה ודאית.

מעניין לא הכרתי את הפריסה, אז הדילמה בעצם היא אם למשוך הכל ולשלם מס כאילו פרסתי ל-5.5 שנים (המקסימום זה 6) או למשוך פיצויים פטורים ולשים את השאר ברצף קצבה.

הבעיה שכשאני בוחר ברצף פיצויים אני מאבד את האפשרות למשוך את הפיצויים נקיים ממס (70 נקי ממס מתוך 120 זה די הרבה).
המס בפריסה הוא כאילו מס שולי? אם כן ואני במדרגה של 35% מס זה נשמע שאם אני אמשוך הכל אז אני משלם 42 אלף מס ואז בסך הכל נשאר לי 78 אלף ביד? נשמע כמו דיל גרוע בדרגות מס גבוהות
שתי חלקים:
1. באופציה של רצף פיצויים, אתה לא מאבד את האפשרות למשוך פיצויים נקיים ממס, אלא אתה דוחה את זה להתחשבנות בפעם הבאה שתחליף מעסיקים. לשם הדוגמא, אם תבצע רצף פיצויים ותעבוד אצל המעסיק הבא עוד 4.5 שנים (5.5 אצל הקודם + 4.5 אצל החדש) אז במעבר הבא תוכל להחליט אם למשוך 13,310 כפול 10 פטורים ממס.
- גם כנראה ה13,310 יהיה יותר גבוהה כי כל שנה זה עולה בקצת לפי מה שראיתי.

2. בהינתן שעשית פריסה, תוכל גם למשוך פיצויים לא פטורים באותו המעמד, ואם תרוויח פחות בשנים האלה (נגיד תצא לפרישה מוקדמת), אז תשלם עליהם מס מופחת.

שתי חלקים:
1. באופציה של רצף פיצויים, אתה לא מאבד את האפשרות למשוך פיצויים נקיים ממס, אלא אתה דוחה את זה להתחשבנות בפעם הבאה שתחליף מעסיקים. לשם הדוגמא, אם תבצע רצף פיצויים ותעבוד אצל המעסיק הבא עוד 4.5 שנים (5.5 אצל הקודם + 4.5 אצל החדש) אז במעבר הבא תוכל להחליט אם למשוך 13,310 כפול 10 פטורים ממס.
- גם כנראה ה13,310 יהיה יותר גבוהה כי כל שנה זה עולה בקצת לפי מה שראיתי.

2. בהינתן שעשית פריסה, תוכל גם למשוך פיצויים לא פטורים באותו המעמד, ואם תרוויח פחות בשנים האלה (נגיד תצא לפרישה מוקדמת), אז תשלם עליהם מס מופחת.

1. אני מבין למה זה יתרון עבור אדם שמרוויח פחות מהסף שפטור ממס ועשוי להרוויח יותר בעתיד אבל זה לא המצב אצלי, וגם ה-13 כנראה לא יגדלו יותר מאשר אם אני אשקיע אותם איפשהו בפרק הזמן הזה

2. אני צפוי להרוויח יותר וגם כנראה לא אצא לפרישה מוקדמת בשנים הקרובות אז אני לא חושב שזה ייתן לי משהו באמת

אני חושב שאני אלך על משיכת הפיצויים הפטורים ואשים את השאר ברצף קצבה. תודה!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C משיכת כספי פיצויים פטורים משפיע על פטור מס עתידי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
1337justme משיכת כספים לא פטורים מקה"ש וכספי פיצויים מהפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
S בעד ונגד משיכת כספי פיצויים פטורים מקרן פנסיה מחקה S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
L דוח שנתי רישום משיכת כספי פיצויים ופנסיה מיסים 3
I משיכת פיצויים - כל המידע שצריך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ס משיכת פיצויים לעומת משיכת קה"ש שוק ההון 0
I משיכת פיצויים - מה המס בגין הרווח ? מיסים 14
T משיכת כספי פיצויים מיסים 3
M משיכת פיצויים מעל התקרה הפטורה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
F משיכת כספי פיצויים - פגיעה בקצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
איליה סיפור על משיכת רצף פיצויים או הדיסוננס בין האנשים במערכת למערכת עצמה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
M תשלום מס על משיכת כספי פיצויים מקרן פנסיה מיסים 1
ה הבהרת נקודות - משיכת פיצויים מול רצף פיצויים לעובד צעיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
P משיכת פיצויים ע"י יורשים, סכומים קטנים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
I החזר מס- השפעה של משיכת פיצויים מיסים 6
D משיכת כספי פיצויים להשקעה - השלכה עתידית מיסים 6
L משיכת פיצויים לאחר סיום עבודה מיסים 4
D.Tanz משיכת פיצויים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
Myrath משיכת כספי פנסיה (בדגש על פיצויים וחלקים שפטורים ממס) אוף טופיק 18
M מס על משיכת פיצויים מעבר לתקרת הפטור צרכנות פיננסית 4
Jenia29 משיכת פיצויים מקרן פנסיה עבור חצי שנת עבודה צרכנות פיננסית 2
מתכנת חישוב פטור משיכת פיצויים כשחל שינוי בשכר/שיעור המשרה צרכנות פיננסית 3
J משיכת כספי פיצויים? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
Jenia29 משיכת כספי פיצויים ע"ס 50 אלף צרכנות פיננסית 4
C משיכת פיצויים והפקדה בקופ״ג להשקעה שוק ההון 20
Cfy משיכת פיצויים וקופ"ג להשקעה שוק ההון 3
סנופקין אשמח לייעוץ על משיכת כספי פיצויים צרכנות פיננסית 38
ל מיסוי על משיכת פיצויים עד גובה הפטור עם רווחים נלווים מיסים 12
K משיכת כספי פיצויים צרכנות פיננסית 25
I משיכת כספי פיצויים לפני גיל 35 צרכנות פיננסית 7
א משיכת כספי פיצויים במעבר עבודה שוק ההון 1
A משיכת כספי פיצויים ללא מס בעזיבת מקום העבודה- האם ניתן לשמור על הזכאות? צרכנות פיננסית 56
P משיכת כספי פיצויים לצורך השקעה? שוק ההון 11
ס כדאיות ביטוח מנהלים לעומת משיכת התגמולים/פיצויים ממעסיקים קודמים שוק ההון 7
O משיכת פנסיה מחו"ל לקופה בארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M משיכת כספי פנסיה בעקבות נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
N משיכת כסף מ-IB שלא דרך IBAN - אפשרי? שוק ההון 6
S משיכת כספים מפוליסת חיסכון שוק ההון 9
edangz משיכת כסף מחשבון הIB שוק ההון 12
S משיכת כספי תגמולים והגבלת ניוד עתידי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
G משיכת כספי פיצוים עבור משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S משיכת כסף בנסיבות משמחות - באיזה צורה? צרכנות פיננסית 7
R משיכת קופת גמל להשקעה עבור תיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8