• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בואו לומר שלום!

fish and chips

משתמש רשום
דירוג
29
שלום לסולידיים ולסולידיות.
בתור חובבת מספרים וסיכונים שאינם מזיקים, אני מאוד נהנית לקרוא את הבלוג הזה ולאחרונה התחלתי גם לבנות השקעה בעקבות התעניינותי. אומנם אני לא חולמת להפסיק לעבוד (כי זה חלק חשוב בחיים שלי) אבל אשמח אם לא אצטרך להסתמך על המשכורת. מעבר לכך, אני חיה חיים די פשוטים ולא בזבזניים בלונדון ואני מניחה שיהיו לי שאלות לגבי ההשקעה שלי שאינה בשוק ההון הישראלי, אלא בבריטניה.
מחכה כבר שהכסף שלי יתחיל לעבוד עבורי כפי שאני עובדת קשה עבורו!

מוריארטי

משתמש רגיל
דירוג
492
היי, אני בן 20, סטודנט להנדסת מכונות. "ליברטריאן" (איזו מילה מכוערת... חבל שאי אפשר פשוט להגיד ליברל). גם אני שונא את תרבות הצריכה.

קצת קשה לי להבין את הקיצוניות של לצאת לפנסיה בגיל 40, אני בסה"כ שואף לעשות עבודה שאני נהנה ממנה. באתי כדי ללמוד להגן על הכסף מאינפלציה.

yossik

מודרטור
דירוג
15,824

נתנאל

משתמש רשום
דירוג
10
היי,
בן 27, נשוי כשלושה חודשים, ואחרי חודשיים של ביסוס הבית והבנה של חשבונות, מנסים להתחיל לחסוך באגרסיביות ככל הניתן.
סטודנט להנדסת מערכות תקשורת, ליברטראן ב90% (נמצא בקונפליקט פנימי בנושאים מסויימים).

נהנה מאוד מהבלוג ומהפורום, מוצא אותם כמקור ידע עצום ויקר לאין ערוך.
מקווה שאוכל כל חיי לעבוד במקומות שאהנה מהם (מוצא ערך בעבודה עצמה, לא אוהב חוסר מסגרת), ולחיות את החיים בהנאה ושמחה.

בכל מקרה שמח להצטרף :)

yossik

מודרטור
דירוג
15,824

Nimrod

משתמש רגיל
דירוג
193
שלום לכולם :)
אני נמרוד, בן 30 מפ"ת. אחרי שני תארים בהנדסה מכנית (לא יודע למה דווקא הנדסה מכנית) החלטתי לעשות שינוי כיוון לפיתוח תוכנה. עד לכאן עם הפרטים היבשים :)

לפורום נכנסתי רק לפני כשבוע, אחרי כמה חודשים שאני קורא את הפוסטים של דורין בפייסבוק ואת הכתבה בבלוג. הפרט המשעשע שבהתחלה ראיתי אנשים בפייסבוק שעשו שיתוף לפוסטים של דורין והמליצו לקרוא, אבל כנראה שזה יצא על דברים שהיו לי קצת קשים לעיכול :) . מתישהו ראיתי משהו על השקעות וזה היה מעניין, ומאז אני קורא את כל הפוסטים החדשים בבלוג (גם קראתי כמה ישנים) :)
תמיד היה לי עניין כללי בכלכלה, אבל לפני כמה חודשים טובים ראיתי במקרה גרף של הדאו ג'ונס מ-1900 חקרתי אותו והרגשתי שעליתי על משהו שלא שמתי לב אליו כל השנים על התנהגות שוק ההון. הגרף נתן לי לראות דברים בzoomout, שלא רואים אותם אם לא רואים רק רואים מה מדד או מניה עשו בכמה שנים בודדות. התחלתי להתעניין יותר ויותר בשוק ההון, קראתי הרבה כתבות אינפורמטיביות מהרבה אתרים, התחלתי ללמוד על משקיעים גדולים ועל אסטרטגיות ההשקעה שלהם וזה היה ממש מעניין. The Investor's Manifesto של ברנשטיין היה ספר ההשקעות הראשון שקראתי והוא נכלל בין הספרים שהכי השפיעו עליי עד היום. הרגשתי שהוא פתח לי מעין דלת לעולם שלא באמת הכרתי, ומאז השאר הסטוריה.
אני מאוד מתעניין באסטרטגיות השקעה שונות, קורלציות בשוק ההון, התנהגות של שוק ההון, שווקים שונים בעולם (עם יותר מיקוד בארה"ב), פסיכולוגיה של משקיעים ודברים בסגנון.

אני מאמין בהוצאות שקולות ומחושבות, אבל פחות מתחבר לצד החסכן האגרסיבי (אם כבר יותר למשקיע האגרסיבי), אז כנראה שתראו אותי בפורום יותר בפינת המשקיעים ופחות במינימליזם.

נערך לאחרונה ב:

Fitch

משתמש בכיר
דירוג
3,006
אני ניר, בן 29 נשוי לעדי ומהנדס מכונות במקצועי.
קורא יותר בקהילה ופחות בבלוג של דורין. החלטתי להירשם אחרי כשבוע מעקב מהצד.

חברים תמיד היו בטוחים שהעמוד פייסבוק 'קמצן מורשה' זה עליי.
חסכן איפה שאפשר, בזבזן איפה שצריך.

כרגע מנהלים תיק ני"ע בעזרת דוד של אשתי, הרבה קרנות (90%) ומעט מניות (10%).
לאחר המשכנתא (בעוד 5 שנים), נתחיל לחסוך שוב מ-0 ולהשקיע לבד - אז אני כאן ללמוד בעיקר על תחום זה.

yossik

מודרטור
דירוג
15,824
@Fitch , ברוך הבא לפורום!

Raul

משתמש רשום
דירוג
0
שלום לך הסולידית!
אני נשוי + אבא ותיק, ובחיפוש במה להשקיע חיסכון, נתקלתי בבלוג שלך ומצאתי שהוא מסקרן, מוסיף לי ידע וגם מאוד עניין אותי להבין את דרכך/השקפתך. יש לי אלייך שאלה שמאוד הייתי רוצה לדעת את תשובתך והיא:
אם היית זוכה ברגע זה (לא חשוב איך), בסכום כסף שהיה מבטיח לך חיי רווחה ללא צורך לחסוך עד סוף חייך, איזה מטרה/דרך היית מוצאת בחיים?

yossik

מודרטור
דירוג
15,824
ברוך הבא לפורום!

תומר אאא

משתמש רגיל
דירוג
333
היי :)
תומר, בן 32.
מתכנת בתחום הפיננסי.
התחלתי לקרוא באתר לפני בערך חודשיים בעקבות רצון לעשות סדר פיננסי בחיי ואני רק יכול להתחרט שלא עשיתי את לפני כמה שנים.
נהנה מאוד לקרוא - כיף לראות אנשים שמעמיקים וחוקרים בנושאים.

yossik

מודרטור
דירוג
15,824

RonaR

משתמש רגיל
דירוג
58
שלום לכולם,
שמי רונה - אני סטודנטית צעירה, לומדת וחוקרת כאורח חיים, ופילוסופית מושבעת.
התוודעתי לסולידית זה מכבר; מאז ומתמיד הייתי חסכנית יחסית, וחייתי לפי עקרונות סולידיים, גם אם לא באופן מוצהר. התחברתי לתכנים, והתחלתי בהדרגה לרכוש את ה'שפה'. לאחרונה, עם פתיחת הפרק העצמאי בחיי, התחלתי גם לתכנן את השקעותיי שלי, וחזרתי לעיין רבות באתר כדי ללומדו לעומק ולהשתמש בכלים שבו ביחס לשאיפותיי.
אין ברשותי נכסים מרובים, אך אני מתכננת רחוק, ומקוה להגיע לעצמאות כלכלית בעוד מועד - או למצער להגדיל את חסכונותיי. נראה אם אצליח. בסופו של יום, אני מאמינה שעניינים פיננסיים הם נדבך חשוב בהתנהלות החיים, אך לא העיקר.

yossik

מודרטור
דירוג
15,824

oz1987

משתמש רגיל
דירוג
256
אהלן
עוז בן 28 - כרגע סטודנט בניהול רשתות.
התוודעתי לסולידית דווקא בפורום בנושא אחר לגמרי מאחד המשתמשים שהמליץ בחום והתוודעתי לכתבות ולאחר מכן גם לפורום.
כרגע מעוניין לבדוק אופציות השקעה(רואה את ה"שפה" שבה אתם מדברים ולא מבין מילה) ומנסה לעשות לעצמי סדר(אשמח לקישורים למדריכים) עם כמויות החומר המטורפות שיש כאן.
תמיד התעניינתי בהשקעות וביצירת אפיקי הכנסה(מניח שהרבה כאן קראו מתישהו בחייהם את "אבא עשיר, אבא עני" של רוברט קיוסאקי או ספרים אחרים בנושא) אבל תמיד חשבתי שהאופציות היחידות שלי הן בורסה או סגירת חשבון עם סכום מסוים וריבית אפסית דרך הבנק ושתי האופציות בעיתיות.
הולך לבדוק בימים הקרובים אופציה של עבודה עם סוכן ביטוח ופתיחת חשבון חסכון(אתייעץ אתכם בפוסט נפרד) כדי להתחיל את ההשקעה הראשונה שלי.

yossik

מודרטור
דירוג
15,824

youngpanther

משתמש רגיל
דירוג
494
היוש

בת 0+, מהנדסת תוכנה

נחשפתי לפורום בעקבות דיונים בעבודה וקוראת הדוקה כבר מספר חודשים. לאחרונה אזרתי אומץ (בכל זאת, מתכנתת צעירה וביישנית) והצטרפתי לפורום. נהנת מכל רגע ומחכימה מרובם.
אני אוהבת את העבודה מאוד ולא רוצה לפרוש ממנה (אם כי אני רק בתחילת הקריירה, who knows) אלא רוצה את האפשרות לקום וללכת.

מתכנת

מודרטור
דירוג
8,702
אני אוהבת את העבודה מאוד ולא רוצה לפרוש ממנה (אם כי אני רק בתחילת הקריירה, who knows)
מאחל לך שתמשיכי להינות לאורך זמן!
באופן אישי נהניתי מעבודה אך היא נמאסה עלי ביום שגילית את הסולידית (טוב או לא?!)

OnTheVerge

משתמש בכיר
דירוג
2,658
אהלן לכולם,
בן 25, סטודנט לפסיכולוגיה (מרגיש עוף מוזר עם ים המהנדסים והמתכנתים כאן..).

הפורום הזה מדהים ברמתו האנושית ולמדתי כאן המון מכולם. אני מרגיש בר מזל שנפלה בחלקי הזכות להיחשף לבלוג הנפלא בגיל צעיר יחסית. אין ספק שהסולידית שינתה את חיי מן הקצה אל הקצה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N בואו נדבר ת'כלס שוק ההון 6
נ פקדונות מכל הסוגים - בואו נעשה סדר שוק ההון 20
אשר בואו נדבר על תמהיל שלישים נדל"ן 23
מ בואו נדבר על זה - נאסד"ק 100 או S&P 500? שוק ההון 119
נ בואו נדבר על הנושא האהוב עליכם - מעבר לIB צרכנות פיננסית 9
ה בואו נתכנן תיק השקעות ביחד שוק ההון 16
eivgeni בואו נדבר על עיתוי השקעה נדל"ן 3
M בואו לעזור לי לא להפסיד :-) שוק ההון 3
S בואו נעשה סדר בנוגע למס מלכה (UK) מיסים 22
ח בואו נלמד על אינפלציה בארה"ב שוק ההון 5
ק בואו להמר - זה בחינם שוק ההון 73
משה בואו ללקט פטריות יום שישי ה06/01 ביער ראש העין אוף טופיק 21
Osterreicher בואו תקטלו לי את התיק! שוק ההון 43
breezblock אתגר המזון 2- בואו וספרו לנו עם מה אתם מבשלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
הקוקיה אתגר המזון-בואו וספרו לנו מה אתם עושים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 66
F קרן כספית שקלית - למה נוהגים לומר שכסף רב יושקע בה לזמן קצר (חודשים בודדים)? שוק ההון 15
tomer111 האם צריך לעשות לבצע פעולה אקטיבית בקרן הפנסיה לומר לה שפורש בגיל 60 שמתחיל לקבל פנסיה בגיל 60? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Z מגן מס ממכירת נייר ערך זר. האם נכון לומר שמגן מס הוא הנמוך מבין ה2 מיסים 12
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
C נבואות זעם, מלאכים של שלום פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 25
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
ה שלום. חדש. החלטתי לעשות צעד ראשון - הורדתי את האקסולידית אוף טופיק 3
G שלום שאלה מינוף או לא יש לי כל הסכום נדל"ן 11
N דילמה- תשלום וועד בית לפי שטח הדירה או באופן שיוויוני ושמירה על שלום בית בבניין נדל"ן 25
ע שלום איך הלכה למעשה עובדת ריבית דריבית? אני אמור להשקיע חזרה את התשואה? שוק ההון 17
K שלום =] יומני מסע אישיים 4
M שלום איך לחסוך בהוצאות של אכול בריא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
ג שלום, חדש כאן ומעוניין בספרים התפתחות אישית 2
ש שלום אני חדש בשכונה יומני מסע אישיים 1
T היי שלום אני בן 17 שוק ההון 12
ה באתי להגיד שלום יומני מסע אישיים 6
ט שלום. אשמח להתייעץ שוק ההון 1
T שלום לכולם יומני מסע אישיים 2
Ram Vegas שלום, אני רם :) יומני מסע אישיים 3

נושאים דומים

למעלה