• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בואו לומר שלום!

הסולידית

מנהל
מייסדת
דירוג
5,926
הגיע הזמן להתניע את הדבר הזה :)

אני הסולידית, בת 30 פלוס, גיקית פיננסית, אוטו-דידקטית, פילוסופית, קפיטליסטית הלכה למעשה, משקיעה חובבת, ובשנה וחצי האחרונות גם הדיקטטורית הנאורה שחולשת על הבלוג (ועכשיו גם הפורום) הזה, מתוך מטרה לעודד אנשים לחיות חיים יעילים יותר ועשירים יותר במונחים של זמן וכסף.

תורכם.

נערך לאחרונה ב:
אני טל, בן 25, מהנדס בקבע, קורא קבוע.
שואף לייעל את חיי ולהשיג עצמאות כלכלית מתוך תפיסה של חירות ואי-הישענות על האחר, מיישם טיפין-טיפין.

אורי. אבא. היסטוריון. מורה. תלמיד.
מאמין באחריות אישית לצד אחריות חברתית. חשדן כלפי שוק ההון. מעדיף לעזור לאחרים למלא צרכים בסיסיים, קורת גג למשל.

אני יואב, בן 25, סטודנט לגיאולוגיה. קראתי את כל הבלוג בחודש האחרון ועובר תהליך שינוי פיננסי- מהשקעה באמצעות ה"נחמדים" מהבנק להשקעה עצמאית. שואף לייעול פיננסי ובשאיפה להכנסה פאסיבית באמצעות הכלים המדהימים שהבלוג נותן. מרגיש שהבלוג הזה פורץ דרך בקנה מידה עצום.

אני יבגני, בן 20+,מהנדס תוכנה בקבע, חוסך וותיק ומשקיע טרי.
BIG FAN של הסולידית :)

אני יוסי, בן 30, קורא וותיק, מתעניין בפילוסופיה והשקעות. מזדהה עם כמעט כל מילה שכתבה הסולידית בבלוג משחר קיומו.

שמי טל
נשוי +2, בן 35, מהנדס תוכנה

כמעט ושכחתי, שלום :)

שלום ,
שמי רון
סטודנט להנדסת מכונות
קורא את הבלוג מימיו הראשונים , מתעניין בהשקעות בשוק ההון עוד מימי התיכון , וחוסך מכל מקום שאפשר ..
רוצה להגיע לעצמאות כלכלית על מנת להיות חופשי ומאושר ..

הולה !
שמי שלומי ואני מכור ל"סולידית" ;)
קורא אדוק במשך מעל לשנה וממליץ גדול.
כולי תקווה לממש את החזון: להיות אדון לזמני וגורלי תוך אימוץ חיים מודעים, צריכה נבונה, חסכון אגרסיבי ופרישה מוקדמת ..
בהצלחה לנו !

שלום,

כבר מספר שנים ב״תחום״, בעיקר http://earlyretirementextreme.com ו-http://www.mrmoneymustache.com. נשוי + מספר ילדים. מרחק שנתיים מעצמאות כלכלית (אבל מאושר במקום העבודה שלי).

קורא פסיבי בבלוג יחסית מימיו הראשונים. מאוד שמח לראות את ההשקעה של הסולידית בארץ הקודש.

שלום :)
אני בת 30+, אם חד הורית ואמא לילד קטן.
עובדת במשרה מלאה בתחום אדמיניסטרציה + בעלת עסק בהיקף של כחצי משרה.
שמחה מאד שפתחת את את הפורום! :)

נערך לאחרונה ב:
שלום,
כאן יוני. נהנה לקרוא את הסולידית. מנסה לחסוך (די מצליח), לאזן בין עבודה למשפחה (לא תמיד מצליח) ולחנך את הילד על עקרונות של העדפת איכות על כמות ושל חסכנות (קצת מתקשה מול הסביבה הכללית).

תתחדשי על הפורום ובהצלחה.

היי, שמי ליאת,
סטודנטית לתואר שני במדעי המחשב.
לומדת המון לגבי שוק ההון מבלוג זה - לא מסכימה עם הכל אבל בהחלט מעריכה את הכלים המוצעים.
וכנראה בנתיים הבחורה היחידה?!?!
הסולידית, בהצלחה!

אני סנופי, בת +40, פרשתי מעולם העבודה לפני שבע שנים. משקיעה בנדל"ן ובשוק ההון, מנהלת קבוצות משקיעים. נהנת מכל רגע. מאוד אוהבת את הבלוג, על אף שבתחום החסכנות עד העצם, פחות מזדהה.

הי שמי גלית,
מהנדסת במקצוע וכלכלנית חובבת. ;) קראתי את כל הבלוג ואת הספר Early retirement extreme.
מיישמת את עצות הבלוג והספר וחוסכת. עדיין קצת מפחדת משוק ההון אבל בקרוב...
תודה על בלוג נפלא.

היי,
דורון בן 23 חייל משוחרר... לומד מהבלוג המון על השקעות וקורא הדוק!!!
המטרה - לחיות חיי שפע ללא תלות במקום העבודה בגיל 30.
הסולידית, יישר כוח ענק.

עזיז, בן 57, עוסק במחקר בתחום האבולוציה במחלקה לזואולוגיה באונ' ת"א, מתמטיקה, נגרות אמנותית, מתרגם מיפנית קלאסית למודרנית ולעברית, סיוף יפני (קנג'וטסו), קשתות זן (קיודו), ציור בשמן על בד, הייתי מדריך בחברה להגנת הטבע 15 שנים במקביל לעבודתי באוניברסיטה, ריצה מרחקים ארוכים, ו...עוד כמה דברים. עד היום עסקתי במחקר של סיכוני טריפה ובתחרות על משאב יחיד בביולוגיה של אוכלוסיות. עכשיו אני שואל שאלות הקשורות במושגי היעילות של ניצול משאבי הסביבה על רקע של עוני או עושר משאבים תוך שימוש במשוואות דפרנציאליות. אני סקרן לדעת איך אחי בני האדם מבצעים שיקול אסטרטגי בעניינם.

אבי, מהנדס מערכות, משפחה עם חמישה ילדים, חבר קיבוץ שיתופי, חי מתקציב קבוע שלחסוך ממנו זו משימה בלתי אפשרית. בינתיים...לוחם ללא חת בתרבות הצרכנות של זוגתי ושתי הבנות הגדולות. הצלחה חלקית בלבד נרשמת. מנהל תיק השקעות מדירת פריפריה זולה שמכרנו. חציו בניהול בית השקעות של הבנק. חציו בניהול עצמי. לומד מזה חודשיים את הסולידית. נפלתי ברשתה, או כן, אבל עדיין לא מיישם כמעט כלום. אמשיך לעדכן...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N בואו נדבר ת'כלס שוק ההון 6
נ פקדונות מכל הסוגים - בואו נעשה סדר שוק ההון 20
אשר בואו נדבר על תמהיל שלישים נדל"ן 23
מ בואו נדבר על זה - נאסד"ק 100 או S&P 500? שוק ההון 119
נ בואו נדבר על הנושא האהוב עליכם - מעבר לIB צרכנות פיננסית 9
ה בואו נתכנן תיק השקעות ביחד שוק ההון 16
eivgeni בואו נדבר על עיתוי השקעה נדל"ן 3
M בואו לעזור לי לא להפסיד :-) שוק ההון 3
S בואו נעשה סדר בנוגע למס מלכה (UK) מיסים 22
ח בואו נלמד על אינפלציה בארה"ב שוק ההון 5
ק בואו להמר - זה בחינם שוק ההון 73
משה בואו ללקט פטריות יום שישי ה06/01 ביער ראש העין אוף טופיק 21
Osterreicher בואו תקטלו לי את התיק! שוק ההון 43
breezblock אתגר המזון 2- בואו וספרו לנו עם מה אתם מבשלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
הקוקיה אתגר המזון-בואו וספרו לנו מה אתם עושים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 66
F קרן כספית שקלית - למה נוהגים לומר שכסף רב יושקע בה לזמן קצר (חודשים בודדים)? שוק ההון 15
tomer111 האם צריך לעשות לבצע פעולה אקטיבית בקרן הפנסיה לומר לה שפורש בגיל 60 שמתחיל לקבל פנסיה בגיל 60? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Z מגן מס ממכירת נייר ערך זר. האם נכון לומר שמגן מס הוא הנמוך מבין ה2 מיסים 12
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
C נבואות זעם, מלאכים של שלום פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 25
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
ה שלום. חדש. החלטתי לעשות צעד ראשון - הורדתי את האקסולידית אוף טופיק 3
G שלום שאלה מינוף או לא יש לי כל הסכום נדל"ן 11
N דילמה- תשלום וועד בית לפי שטח הדירה או באופן שיוויוני ושמירה על שלום בית בבניין נדל"ן 25
ע שלום איך הלכה למעשה עובדת ריבית דריבית? אני אמור להשקיע חזרה את התשואה? שוק ההון 17
K שלום =] יומני מסע אישיים 4
M שלום איך לחסוך בהוצאות של אכול בריא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
ג שלום, חדש כאן ומעוניין בספרים התפתחות אישית 2
ש שלום אני חדש בשכונה יומני מסע אישיים 1
T היי שלום אני בן 17 שוק ההון 12
ה באתי להגיד שלום יומני מסע אישיים 6
ט שלום. אשמח להתייעץ שוק ההון 1
T שלום לכולם יומני מסע אישיים 2
Ram Vegas שלום, אני רם :) יומני מסע אישיים 3

נושאים דומים

Back
למעלה