• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

באתי להגיד שלום

הבחור החדש

משתמש סולידי
דירוג
22
אמלק - לא כזה מעניין, רק תקראו את סעיף 3 בהתלבטויות.
היי כולם.

קודם כל, תודה רבה לכולכם על הידע שאתם משתפים כאן. בהחלט העשרתם את הידע הפיננסי שלי. נהניתי לקרוא וללמוד.
אז נעים להכיר! קצת עלי:
אני בן 22, גר במושב בשפלה, אוהב לטייל לנגן ולבשל בירה. אין לי עדיין תכנית מפורטת לפרישה מוקדמת, ובינתיים התכנית המוגדרת היא לשפר את ההתאמה של הפנסיה וקרן ההשתלמות שלי לצרכים שלי, ולהשקיע חלק מהעובר ושב שלי שמתמלא לו, כדי להקל על אני העתידי, אולי עד כדי כך שלא יצטרך לעבוד (אם כי אני בספק)
מרגיש בנוח לשתף שאני מרוויח כ 13 ברוטו, ומבזבז בערך 2-3 בחודש.
בינתיים הספקתי להעביר את הפנסיה למיטב ד"ש, אבל עדיין לא העברתי אותה למסלול מנייתי. דמי הניהול החדשים נמוכים יותר פי 3/25 (צבירה/הפקדה). בנוסף, הוצאתי טפסים להעביר את קרן ההשתלמות למסלול מחקה S&P, עדיין לא העברתי למעסיק. דבר שלישי, פתחתי חשבון בבית השקעות. עדיין הכנסתי אליו כסף, ועוד לא התחלתי להשקיע.

יש לי כמה התלבטויות שנותרו:
1. לא בחרתי עדיין את הקצאת הנכסים שלי. מניח שאתחיל מ 50 אחוז מניות אג"ח ומשם אשנה אותו בהמשך הדרך.
2. אני לא יודע כמה להשקיע. לא החלטתי אם אני לומד בשנה הקרובה או שאחריה, וזה משאיר בערפל גם את תיק ההשקעות. כנראה שאתחיל מסכום שבוודאות לא אצטרך גם אם אלמד בשנה הקרובה, ובמידה ולא אלמד ארפד את התיק עוד.
3. קראתי על קופת גמל, ועלה לי רעיון. אמא שלי בת 52. אם אני מעביר לה כסף כדי שתפתח קופת גמל, אוכל לגשת לכסף כשהיא תגיע לגיל 60, בתור איזושהי קצבה חודשית ללא מס (כשאהיה בערך בן 30). ראיתי שדמי הניהול יותר גבוהים, ותהיתי אם זה משתלם. בנוסף, האם יש איזשהי בעיה חוקית בנושא?
4. אח שלי רוצה שנקנה ביחד דירה ונשכיר אותה, ואני רוצה לקרוא עוד קצת על התחום הזה לפני שאני מכניס את הכסף להשקעה

זהו. בגדול אני קצת עם רגליים בנוגע להשקעה עצמה בגלל סעיפים 3,4. אבל אני שמח על השינויים בפנסיה ובקרן השתלמות.
תודה שוב לכולכם!

1. https://www.hasolidit.com/כשהצעירים-לא-משקיעים

https://www.hasolidit.com/למה-לא-100-מניות
2. קרן חירום כבר יש לך? אולי קרן לימודים?
3. אם זה משתלם לא ברור. אבל מה אתה מתכנן להרוויח במהלך זה?
4. הסיכון הכי גדול בהשקעה הזו, היא מה שזה יכול לעשות למערכת היחסים בינכם כאחים.

ולבשל בירה.
מוזמן להרחיב

ברוך הבא לפורום!
4. אח שלי רוצה שנקנה ביחד דירה ונשכיר אותה, ואני רוצה לקרוא עוד קצת על התחום הזה לפני שאני מכניס את הכסף להשקעה
החברים הוותיקים כבר יודעים מה דעתי על עסקים משותפים עם בני משפחה...

החברים הוותיקים כבר יודעים מה דעתי על עסקים משותפים עם בני משפחה...
בנוסף על הנאמר רבות לגבי ההשפעה הפוטניצאלית של זה על היחס המשפחתי, שווה לקרוא גם את השרשור רכישת דירה עם שותף שהנכתב בו רלוונטי לא פחות כאשר השותף הוא בן משפחה..

תודה על התגובות.
1. 100% מניות: הקרן השתלמות ב 100% מניות בגלל פוטנציאל הרווח הגדול, שעדיף שיהיה נקי ממס. היא תהיה חלק מתיק השקעות שייפתח בקרוב.
2. דירה להשקעה: חקרתי וחשבתי עוד על הנושא, ואני די יורד מנושא הרכישת דירה.
3. קופת גמל דרך ההורים: הרווח המרכזי הוא קבלת הכסף בעוד כ-10 שנים, ללא תשלום מס רווחי הון. עקרונית אוכל גם לא למשוך אותו, והוא יעבור בירושה (מי יתן שכמה שיותר מאוחר) נקי ממס. רק החוקיות של המהלך לא ברורה, וכמה ההפרש בדמי הניהול משמעותי. לא ראיתי דיון מעמיק בנושא.
4. בישול בירה: ממליץ מאוד לאנשים שאוהבים בירות מיוחדות. התהליך מאוד מדעי, ומי שלמד בחייו ביולוגיה ימצא שימוש פרקטי למושגים כמו נשימה אנאירובית, דנטורציה, אנזימים, רב/חד סוכרים ועוד. בגדול הוא מתחלק לכמה שלבים:
א. השריית לתת בסיר ענק בטמפ 60-70 מעלות- מפרקים רב סוכרים לא מסיסים לחד סוכרים מסיסים.
ב. הוצאת הלתת והרתחת התירוש (הנוזל עם סוכר הלתת) עם כשות (צמח תבלין לבירה שהוא גם חומר משמר טבעי)
ג. קירור לטמפ' חדר והוספת שמרים למיכל סגור לשבוע שבועיים - השמרים יוצרים את האלכוהול בבירה.
ד. הוספת כמות סוכר מבוקרת והעברה לבקבוקים- הסוכר מתפרק לפחמן דו חמצני (וכהל), ומגיז (מלשון משקה מוגז) את הבירה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה באתי לעזרת חבר שוק ההון 9
אופיר.כ. איך אני מתקדם בינתיים (ספוילר: באתי להשוויץ) יומני מסע אישיים 12
S בקשה להעלאת שכר איך נכון לעשות? מה להגיד? אוף טופיק 65
H חבר שואל להגיד שיש לו עבודה או להמשיך לחתום אבטלה? אוף טופיק 11
waskindalost הפחד להגיד ש ... מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 91
ל מישהו יכול להגיד מה התנאים ב-IRA של מיטב? צרכנות פיננסית 19
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
C נבואות זעם, מלאכים של שלום פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 25
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
ה שלום. חדש. החלטתי לעשות צעד ראשון - הורדתי את האקסולידית אוף טופיק 3
G שלום שאלה מינוף או לא יש לי כל הסכום נדל"ן 11
N דילמה- תשלום וועד בית לפי שטח הדירה או באופן שיוויוני ושמירה על שלום בית בבניין נדל"ן 25
ע שלום איך הלכה למעשה עובדת ריבית דריבית? אני אמור להשקיע חזרה את התשואה? שוק ההון 17
K שלום =] יומני מסע אישיים 4
M שלום איך לחסוך בהוצאות של אכול בריא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
ג שלום, חדש כאן ומעוניין בספרים התפתחות אישית 2
ש שלום אני חדש בשכונה יומני מסע אישיים 1
T היי שלום אני בן 17 שוק ההון 12
ט שלום. אשמח להתייעץ שוק ההון 1
T שלום לכולם יומני מסע אישיים 2
Ram Vegas שלום, אני רם :) יומני מסע אישיים 3
הסולידית בואו לומר שלום! שער הקהילה 414

נושאים דומים

Back
למעלה