• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שלום איך לחסוך בהוצאות של אכול בריא

• פותח הנושא may
  • פורסם בתאריך

may

משתמש רגיל
דירוג
208
היי אני לומדת הרבה מהבלוג והפורום אבל עדין לא מצליחה ממש לחסוך בהוצאות של אוכל בריא , בגדול אני כן קונה בסופר זול\ שוק, ירקות העונה וכו' אבל יש שני דברים בגדול שמייקרים לי את הסל ואני לא בטוחה שכדאי לי בריאותית לוותר עליהם
1 רוב הזמן כשאני מצמצת לקניית ירקות 2-3 שקל זה הרוב פחמימתי כגון סלק גזר בטטה בצל לפעמים יש גם כרוב או קישוא אבל מאד תלוי בעונה
2 עלים ירוקים שחשוב לי גם לקנות בל הרבה ריסוס כשאפשר וגם בלי חרקים בגלל כשרות אז נגיד עלי בודק זה 7 שקל לחבילה של נענע וכו' או חסלט אז חסה 6 שקל עלי ביבי 10 שקל ואני מאד אוהבת, גם מנסה לאכול פחות פחמימות ופחות קלוריות, והבנתי שיש בעלים ירוקים סידן ומגנזיום ודברים שלא בא לי להצטרך תוספים בסוף (אני לא אוכלת כמעט מוצרי חלב)
בקיצצור יכול לצאת לי איזה 70 - 100 שקל לירקות פירות ועלים (לפעמים יוצא 50) וזה מבאס קצת כי בלי עלים וירקות מעל 5 שקל לקילו יכול לצאת אולי 20 שקלים , או למשל אני קונה חזה עוף 3 קילו ב100 וזה מספיק לי לשבועיים וחצי +שקית אורז ב10 שקל בסמטי (כן אפשר גם בפחות) אבל לא נראה לי בריא לאכול ככה , מה אפשר לעשות?

כיף לראות שלעתים יש כאן פוסטים שדנים בתכל'ס - האיזון/הומאוסטזיס בין כל הדברים החשובים בחיים, במקום בהתמקדות בכסף בלבד.

מזדהה מאוד עם הקונפליקט שהצגת. מה שסייע לי עד כה זה להיזכר בעובדה שבזמן שרוב חברי שורפים כסף על מסעדות ואפילו אנשים "סולידים" מרשים לעצמם לקנות לפחות איזה סנדוויץ' ב-10 ש"ח כמה פעמים בשבוע (במחשבה שנייה, זה אפילו יכול להיות מאוד חסכוני אם זה חוסך ממני את קניית המרכיבים בנפרד, התחזוקה וההכנה שלהם לאכילה), ה-"צרות" שלי בחיים מסתכמות לכאורה בשאלה האם שרפתי 7 שקלים על חסה אורגנית או 4 שקלים על מרוססת. לצורך העניין, גם אם "הפזרנות" שלי תסתכם ב-300 ש"ח לשבוע רק בגלל שאני מעדיף לצרוך אוכל בריא במידה (לא בגדי מותגים, לא אלכוהול, לא תזמון שוק ההון - אלא ירקות, פירות וקיטניות אורגנים), מצבי טוב הרבה יותר מאשר היה אילו הייתי בוחר לחסוך אותם כעת אבל לשרוף אותם בעוד 20 שנים על תרופות/תוספים/טיפולים כשתוצאות צריכת הריסוס יבואו לידיי ביטוי או שתיווצר הוצאה ממקור בלתי צפוי אחר רק בגלל שהזנחתי היבטים חשובים מאוד בחיים (כגון בריאות) לשם "חיסכון" מדומה.

שורה תחתונה, אם אלו הן הדילמות שלך, לטעמי סיכוי סביר שאת נמצאת בליגה מאוד גבוהה שגם אם תפסידי בה לפעמים, אין מה להשוות בכלל לרווחים בליגות נמוכות יותר שיהיו הרבה פחות אפקטיביים או אטרקטיביים.

נערך לאחרונה ב:
היי אני לומדת הרבה מהבלוג והפורום אבל עדין לא מצליחה ממש לחסוך בהוצאות של אוכל בריא , בגדול אני כן קונה בסופר זול\ שוק, ירקות העונה וכו' אבל יש שני דברים בגדול שמייקרים לי את הסל ואני לא בטוחה שכדאי לי בריאותית לוותר עליהם
1 רוב הזמן כשאני מצמצת לקניית ירקות 2-3 שקל זה הרוב פחמימתי כגון סלק גזר בטטה בצל לפעמים יש גם כרוב או קישוא אבל מאד תלוי בעונה
2 עלים ירוקים שחשוב לי גם לקנות בל הרבה ריסוס כשאפשר וגם בלי חרקים בגלל כשרות אז נגיד עלי בודק זה 7 שקל לחבילה של נענע וכו' או חסלט אז חסה 6 שקל עלי ביבי 10 שקל ואני מאד אוהבת, גם מנסה לאכול פחות פחמימות ופחות קלוריות, והבנתי שיש בעלים ירוקים סידן ומגנזיום ודברים שלא בא לי להצטרך תוספים בסוף (אני לא אוכלת כמעט מוצרי חלב)
בקיצצור יכול לצאת לי איזה 70 - 100 שקל לירקות פירות ועלים (לפעמים יוצא 50) וזה מבאס קצת כי בלי עלים וירקות מעל 5 שקל לקילו יכול לצאת אולי 20 שקלים , או למשל אני קונה חזה עוף 3 קילו ב100 וזה מספיק לי לשבועיים וחצי +שקית אורז ב10 שקל בסמטי (כן אפשר גם בפחות) אבל לא נראה לי בריא לאכול ככה , מה אפשר לעשות?
עגבניה? מלפפון? לפעמים שומר, חציל, דלורית...

בגדול, זה מצויין לשהקיע בדברים כל עוד מבינים את ההשלכות. האם 70-100 זה לחודש? נניח 100 לחודש. אז עפ״י כלל 300 זה בערך 30,000 ש״ח לירקות עשירים לכל החיים = X חודשי עבודה.
האם משתלם לך לעבוד X חודשים כדי להנות מבריאות משופרת (איכות חיים ואולי גם להאריך חיים בכמה חודשים)ֿ, לחסוך Y חודשי עבודה על קניית תוספים וטיפולים בריאותיים, ולהנות מירקות טעימים?
אם כן, נראה לי שאין סיבה להתבאס על קניית ירקות עלים.

תתחילי לצום (ברצינות)
חפשי intermittent fasting בגוגל
יש לזה מלא יתרונות בריאותיים גם.

אני כבר מעל שנה עושה 16:8 כלומר 16 שעות ביום אני צם (רק מים) ו-8 שעות אוכל. זה בדכ אומר ארוחה או 2 ביום וזהו.

מצמצם את כמות האוכל שאת צריכה לקנות משמעותית.
יש עוד כל מיני שיטות לצום לסרוגין, את יכולה לקרוא על זה

מעבר לזה, לדעתי, לא כדאי לחסוך בטיב המוצרים שאת מכניסה לגוף שלך.

נערך לאחרונה ב:
אני לא חוסך יותר מידי בירקות ופירות. בתור אחד שאוהב אוכל בריא ומבין את החשיבות של להיות אנרגטי, פרודקטיבי ובריא - מבחינתי זה השקעה.
אני נמנע לאכול בחוץ ולקנות מזון במחירים מופרזים אבל כן מתפנק על פירות וירקות איכותיים. מהניסיון שלי כשמנסים לחסוך בפירות וירקות רוב הסחורה מסיימת בפח (בעיקר פירות וירקות טריים).

אפשר להוריד הוצאות על אוכל באמצעות שימוש מושכל ברכיבים מבלי לשנות את איכותם. לדוגמא אם הופכים חזה עוף לשניצל, הבשר שהוא יקר יחסית יהיה הרכיב העיקרי של המנה. אותו חזה עוף שישמש במוקפץ כזה או אחר יהיה חלק קטן יותר מסך הארוחה.

יש בלוג שנקרא בישול בזול שמכיל כל מיני טיפים כאלו ומתכונים שונים. שווה להציץ בו פעם.

2 עלים ירוקים שחשוב לי גם לקנות בל הרבה ריסוס כשאפשר

הזכיר לי את הבדיחה על ההבדל בין גידולים אורגניים לגידולים רגילים: את האורגני מרססים בלילה.

מצטער לאכזב אותך אבל אמרת אוקסימורון
את מחפשת אוכל בריא בלי ריסוס אבל לא מתפשרת על כשרות וקונה עלי בודק/חסלט = מוצרים שמשתמשים בהרבה ריסוס על-מנת להפטר מכל החרקים.
עדיף לך כבר לקנות ירקות ירוקים רגילים ולהשרות אותם במי מלח ולשטוף אותם ואז יהיה לך הרבה פחות ריסוס וגם בלי חרקים.
אגב, יש יותר ויותר יצרנים אורגניים שמשתמשים בהדברה ביולוגית (מבוססת דבורים וזבובים) של קיבוץ שדה אליהו על-מנת להפטר מחרקים.

אנחנו קונים בבית המון ירקות ופירות - מעדיף להשקיע בזה על-פני אוכל מעובד.

מה אפשר לעשות?
לא הבנתי כלום ממה שכתבת. מה הבעיה שלך בעצם? מה את רוצה לקבל מאיתנו בשרשור הזה?
את מוציאה היום X על מזון ורוצה להפחית? את לא בטוחה שאת קונה את הדברים הנכונים לך מבחינת בריאות?

להבין שהכל מרוסס [אורגני = בלילה / אחרים = באור יום], בנוגע לכשרות, הסירי דאגה מלבך, כל המדינה הזאת לא כשרה והכל בצע כסף [היכרות אישית]. אף גידול שדה לא יוכל לעמוד כלכלית אם הוא לא יעבוד בשישי-שבת. ואף רב לא יוכל לבדוק את זה.
אי לכך:
להבין שהכל מרוסס -> להפנים -> להגיע הביתה להשרות במים -> לייבש טוב טוב -> להכין טחינה טובה ובתיאבון!

* או להכין בבית גינת ירק ושלום על ישראל.

אורגני לא הוכח כיותר "בריא". בשום פנים ואופן לא.
אין פה וויכוח. אך מגדל ומשווק של ירקות אורגניים לא הצליח להוכיח שהסחורה שלו יותר בריאה (אפילו שאולי יהיה קשה להוכיח).
אורגני כן הוכח כהרבה הרבה ההרבה הרבה יותר רווחי למשווקים.
באו פירסומאים וייצרו במו ידם נישת שוק, כמובן שהגיונית, כמובן שמרגישה נכונה ומתאימה, והנה הם מצליחים לעבוד על כולם שזה "יותר בריא" בלי הוכחה אחת אפילו.
בהצלחה עם כל האורגני.

צום גם מאריך חיים (Calorie restriction).
האמת היא שמדעית, נכון לעכשיו, הפרקטיקה היחידה לכרגע שנחשבת באופן כמעט וודאי כיכולה (יכולה! לא שונה מעלולה) להאריך חיים, היא צום. לא להתבלבל בין אנורקסיה (מחלה נפשית) לבין צום.
מדובר בהגבלת קלוריות, שזה אומר לאכול מעט. ממש מעט.
ואפשר גם פשוט לנסות ולא לאכול הרבה, ארוחה אחת ביום, מתרגלים לזה, אני משתדל להקפיד על זה.

הוזלת סל הקניות:
שווקים.
לרכוש המון כשיש במבצע, בעיקר כל מה שקשור למוצרים יבשים.
לא להתעצל ללכת לסופרמרקטים שמוכרים בזול כמו אושר עד.
להימנע מכל מה שיוצא ממפעל - שתיה ממותקת, חטיפים, קרקרים, חטיפי סוכר למיניהם וכו'.
לאכול עונתי וטבעי.
הסולידית נתנה אז עצות מיעולות. מכירה את הפוסט שלה - "סיכול ממוקד לתקציב המזון"?
ומכירה את זה:
"אני מחזיקה בביתי כמויות מזון יבש שנרכשו בסיטונאות, בהיקף שלא יבייש מכולת קטנה. את “מזווה הפלא” שלי אני ממלאת בתדירות נמוכה יחסית ורק על פי הצורך (בעיקר במוצרים שתוקפם מוגבל). אני מבשלת בעצמי, בכמויות גדולות, שמספיקות לשבוע ואף יותר, ומסתמכת בעיקר על מוצרים הנמכרים במבצע / מחירי הפסד. אני משתדלת לא לצרוך מזון מזיק (חלב, בשר אדום, ממתקים). התוצאה המצטברת היא שתקציב המזון שלי מזערי."

דברים כמו נענע ועשבי תיבול אחרים הרבה יותר זמינים וטעימים באדנית קטנה בבית (וכנראה שזה גם זול יותר)

יש מצב שסל אורגני כזה בסגנון יכול לעזור? https://www.thegreen.co.il/Show_product/8
יש גם 25 שקל דמי משלוח. סה"כ 125 שקל, נותן מגוון יחסית טוב של ירקות ועלים. ירקות במשקל של כ-0.6 ק"ג, 5-6 סוגי עלים.
אם זה משהו שמעניין אותך, תעשי חיפוש בגוגל "משלוחי ירקות אורגניים". די בטוח שתמצאי עוד חקלאים

מחיר מטורף!
וואי רק עכשיו שמתי לב לטעות כתיב שלי
זה "כ-0.6 ק"ג מכל מוצר".
לא יודע עד כמה זה מחיר מטורף זה די תלוי כמה מוצרים מכניסים לקופסאת משלוח.
כנראה שנתתי פה דוגמה גרועה לשירות שכזה..

כנראה שנתתי פה דוגמה גרועה לשירות שכזה..
לאו דווקא, המחירים של האורגני בכלל והמשלוחים בפרט הם פסיכים לחלוטין.
במקום להעסיק את הראש בשטויות של אורגני או לא, עדיף ללכת ולקנות ירקות טריים בכמויות שלא יספיקו להירקב.
לנו יש גינה אורגנית בחורף אבל את שאר הירקות ובשאר העונות אני קונה מהמכולת/סופר בלי בעיה בכלל. רק הלחץ הנפשי מכל הרזולוציות של האוכל יכולים להביא מחלות על האדם.

לפי דעתי אורגני זה לאו דווקא בריא יותר לבני אדם אלא יותר טוב לסביבה. כרגע מי שקונה אורגני משלם פרמיה על "ייצור" מיוחד של ירקות כאלו. למרות שזה לא שונה כל כך מגידול רגיל. עדיין יהיו בעיות עם חרקים ומזיקים, לא משנה איך החקלאי מגדל את התוצרת שלו..

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
C נבואות זעם, מלאכים של שלום פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 25
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
ה שלום. חדש. החלטתי לעשות צעד ראשון - הורדתי את האקסולידית אוף טופיק 3
G שלום שאלה מינוף או לא יש לי כל הסכום נדל"ן 11
N דילמה- תשלום וועד בית לפי שטח הדירה או באופן שיוויוני ושמירה על שלום בית בבניין נדל"ן 25
ע שלום איך הלכה למעשה עובדת ריבית דריבית? אני אמור להשקיע חזרה את התשואה? שוק ההון 17
K שלום =] יומני מסע אישיים 4
ג שלום, חדש כאן ומעוניין בספרים התפתחות אישית 2
ש שלום אני חדש בשכונה יומני מסע אישיים 1
T היי שלום אני בן 17 שוק ההון 12
ה באתי להגיד שלום יומני מסע אישיים 6
ט שלום. אשמח להתייעץ שוק ההון 1
T שלום לכולם יומני מסע אישיים 2
Ram Vegas שלום, אני רם :) יומני מסע אישיים 3
הסולידית בואו לומר שלום! שער הקהילה 414
ש הגעתי למסקנה לחסוך לטווח ארוך בקרן סל S&P500 שוק ההון 37
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
א לקחת משכנתא יותר גדולה כדי לחסוך לנכס נוסף נדל"ן 5
Sp0 קניית יאכטה למגורים כדי לחסוך פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
ס בן 27 שמתחיל לחסוך לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M האם הייתם מרגישים בנוח לחסוך את חסכונות חייכם בקרן מחקה עולמית\סנופי *סינטתית*? פוסטים מאיכות נמוכה 13
מ כמות הכסף שצריך לחסוך בשנה לדירה - שאלה עם וריאציה אחרת נדל"ן 5
D כמות הכסף שצריך לחסוך בשנה בשביל "להשיג" את עליית מחירי הנדלן נדל"ן 93
M כיצד לחסוך מזומן שבידיי ובנוסף הפקדות חודשיות לטובת פרישה לגמלאות בעוד 10-12 שנים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
M שיטות לחסוך כסף בצורה יומ-יומית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 103
S מה המקסימום צבירה שניתן לחסוך בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
F מתכנן לחסוך ל 20 שנה בשביל אפקט ריבית דריבית שוק ההון 11
A האם אני יכול לחסוך עבור משפחתי, מבלי אישור שלהם? שוק ההון 36
aminadav מה דעתכם על מנת לחסוך בדמי ניהול לקנות ישירות את המניות ולא דרך קרנות מחקות? שוק ההון 3
A פרעון מוקדם למשכנתא - כל הטריקים לחסוך כסף צרכנות פיננסית 62
I הגבול בין לחסוך ולהשקיע לבין להנות יומני מסע אישיים 21
I הגבול שבין לחסוך ולהשקיע לעתיד לבין לחיות כאן ועכשיו יומני מסע אישיים 2
בייניש רק עוד מילניאל שמחפש לחסוך יומני מסע אישיים 4
E חוות דעת והצעות לשיפור ההשקעות לחסוך מתחיל וצעיר שוק ההון 9
R לחסוך מתוך ההכנסה הפסיבית שחיים ממנה. איך זה משפיע ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
K דרך הכי נוחה לחסוך לילדים שוק ההון 8
M איך לחסוך כסף על אוכל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
ר איך אפשר לחסוך בגידול הכלב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
הנודדת איך לחסוך כסף בהזמנת לינה ובהזמנת טיסות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
S איפה לחסוך/להשקיע לשנה אחת מהיום. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
B היכן לחסוך לדירה ובאיזה אופן? שוק ההון 108
מ האם לצאת מבית ההורים או לחסוך? יומני מסע אישיים 107
נולי מה עושים כשכבר לא משתלם לחסוך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 146
klayhamn איך לחסוך בהוצאות מזון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
מ הדרך הטובה ביותר לחסוך מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
D חייל משוחרר - מתלבט כיצד לחסוך לדירה ולפנסיה שוק ההון 3
Dor95 התמודדות עם המשפחה לגבי ההחלטה לחסוך במקום ללמוד אוף טופיק 20
M 27 דרכים לחסוך כסף דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 6

נושאים דומים

Back
למעלה