• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בואו לומר שלום!

אני סטודנט לכלכלה, ירושלמי בדירת שותפים, התחלתי לקרוא את הבלוג בשירות הקבע ולמדתי המון. היה כיף לקבל פידבק על יומן המסע (עם תגובה מחמיאה מבעלת הבית), להגיב לאחרים בנושאים שונים וללמוד משהו חדש בכל פעם שאני נכנס לפורום.
שאיפה - להיפטר מעוגנים כלכליים לא מודעים (כמו פוליסות ביטוח מיותרות שאני תמיד מרגיש שיש לי) ולהעלות את הכספים המופקדים בבנק בריבית נמוכה על המסלול הנכון והמבוזר ביותר, בסיכון גבוה יחסית למס' עשורים.

בן שלושים ושש, נשוי +3, אבא ואיש משפחה לפני הכל, יזם, מזליסט, לא יודע להתנהל במסגרות, חובב פיננסים והשקעות, קפיטליסט, חובב סיכון ומינופים. נהנה לקרוא כאן ולהחכים מאחרים

בת 29 עוד שבועיים, מסיימת בקרוב תואר שני, גרה בעיר האורות פתח תקווה.
כאן כדי למצוא שוגר דדי.
סתם :>
חלום בטווח הקצר-בינוני: שיהיו לי יותר חברות נשים שאוהבות לדבר על כסף - אני על זה! (ולחלוטין פתוחה לרעיונות)
גיקית לייט, חובבת אחיינים ובינה מלאכותית, לעיתים לא נרדמת מחרדות על פוטנציאל הדיפ פייק, ונעלבת באופן אישי מאנשים בטוויטר שאומרים שהסולידית היא לא אישה. עובדת על זה.:'(
חלומות לטווח הארוך: להבין מה אני רוצה מחיי בטווח הארוך.

פאן פאקט: ראשי התיבות שלי הם א"ק.

מחר בבוקר בטוח אערוך את הפוסט הזה
לילה טוב

שלום, אלון, בן 30 וקצת. סטודנט לעיצוב. נרשמתי בעקבות פתיחת ההרשמה להגרלות היום. פחות מכיר את הפורום. רוב הזמן שלי בבלוג. עדיין לומד את הבסיס. מקווה להיות פעיל.

עידו, בן 27 מהצפון. סטודנט (בימים הקרובים אגלה סטודנט למה! מנסה לשנות חוג). ראיתי בפורום שיחה על מפגשים במרכז, האם גם יש מפגשים בצפון? :)

שלום, יוסף, בן 24, נשוי, חוסך מגיל 6 ומשקיע מגיל 23 (קצת מבואס מהעובדה שהרווחתי יותר על ההשקעה מאשר כל מה שחסכתי 15 שנה ומעודד מהשילוב של השניים בעתיד),מאוד מזדהה עם רוב המושגים בבלוג כמו פשטות מרצון, אחריות אישית, סולידיות, סבלנות ועוד
שאיפה, להמשיך ככה כמה עשורים ובנתיים למלאות את החיים בכל מה שאני מאמין בו.
בהצלחה לכולם!

היי
אני אושר ועושר :lol:
בת 40, נשואה עם ילדים
התחלתי לקרוא את הסולידית לאחרונה
וחוטפת סחרחורת...
מרוויחים מעט כסף (יחסית, כן?!)
ולא מצליחים כמעט לחסוך שקל (חוץ מפנסיה, קרה"ש אין לנו-
כמובן העברנו את הפנסיה למנייתי, כדי למקסם רווחים וכן חסכון לכל ילד)
חיים על הקצה , אפילו שאנחנו סולידיים ממש (עוד בלי להכיר את ה"סולידית")
משתדלים לחסוך כל חודש משהו, אבל מידי פעם יש בלת"מ שאוכל את החיסכון
(מקלחות- אנחנו משתמשים במים חמים...אבל מסעדות, מלונות, חול, אוכל בחוץ- מחוץ לתחום לגמרי)
אני רואה את הסכומים שאנשים כותבים שמרוויחים
ואני פשוט מסתחררת... איך מרוויחים כ"כ הרבה?
כל אחד מאיתנו לא עבר מעולם את ה 10K ברוטו, יותר בין 6-8K למשרה מלאה, או כמעט מלאה.
אולי בגלל שלא למדנו מקצוע נורמלי מעולם?
האם יש מקצוע שניתן ללמוד לא בהרבה שנים, וניתן להרוויח בו סכום מכובד? (לא מדברת על 30K, יותר על 12-15K)
מעדיפה משהו שניתן לעבוד בו גם במשרה חלקית, (סוג 7 שעות עבודה נניח, כמובן שהמשכורת בהתאם)

זה מיעוט זניח, לדעתי אפילו בין חברי הפורום.
האם יש מקצוע שניתן ללמוד לא בהרבה שנים, וניתן להרוויח בו סכום מכובד?
לק ג'ל, הנהלת חשבונות, מנהלת משרד, שיעורים פרטיים אחרי הצהריים/ערב... תפתחי שרשור יעודי עם יותר פרטים וננסה לחשוב איתך.
ברוכה הבאה!

היי
אני אושר ועושר :lol:
בת 40, נשואה עם ילדים
התחלתי לקרוא את הסולידית לאחרונה
וחוטפת סחרחורת...
מרוויחים מעט כסף (יחסית, כן?!)
ולא מצליחים כמעט לחסוך שקל (חוץ מפנסיה, קרה"ש אין לנו-
כמובן העברנו את הפנסיה למנייתי, כדי למקסם רווחים וכן חסכון לכל ילד)
חיים על הקצה , אפילו שאנחנו סולידיים ממש (עוד בלי להכיר את ה"סולידית")
משתדלים לחסוך כל חודש משהו, אבל מידי פעם יש בלת"מ שאוכל את החיסכון
(מקלחות- אנחנו משתמשים במים חמים...אבל מסעדות, מלונות, חול, אוכל בחוץ- מחוץ לתחום לגמרי)
כל אחד מאיתנו לא עבר מעולם את ה 10K ברוטו, יותר בין 6-8K למשרה מלאה, או כמעט מלאה.
אולי בגלל שלא למדנו מקצוע נורמלי מעולם?
האם יש מקצוע שניתן ללמוד לא בהרבה שנים, וניתן להרוויח בו סכום מכובד? (לא מדברת על 30K, יותר על 12-15K)
מעדיפה משהו שניתן לעבוד בו גם במשרה חלקית, (סוג 7 שעות עבודה נניח, כמובן שהמשכורת בהתאם)
אכן מצטיירת תמונה קצת לא נכונה שכלל חברי הפורום בעלי ממון רב .
שימי לב שחלק גדול מבעלי הממון שנוצר מחיסכון עמוק חיים בגפם או או רק עם בן/ בת זוג . וחס וחלילה לא נוקט עמדה כלשהי אבל יש לכך השפעה .
מעבר לכך כמו ש @בת העמק רשמה ,יש הרבה אופציות להעלות את ההכנסות בלי למידה משמעותית .
אף פעם לא מאוחר ללמוד משהו ולסדר את הנושא הכלכלי וטוב שנכנסת לזה עכשיו .
אנחנו חיים בעולם שבו הכל מוחצן ונראה כאילו כולם מיליונרים ובעצם רבים ממונפים עד צוואר .

נערך לאחרונה ב:
יש תחרות על אנשים בתחומים מסוימים בהייטק. יש מספר חברות בין לאומיות גדולות (אפל, גוגל, נוידיה, אמאזון, מיקרוסופט, ועוד), שטיפסו לשווי של טריליון דולר (אלף מליארד), וצריכות את האנשים. בגדול זה אותם האנשים. ישראל מרכז ידע שני בעולם אחרי עמק הסיליקון, במספרים מוחלטים, לא יחסית לאוכלוסיה. חוקי תחרות של ארה״ב חלים עליהם כאן, ולא מאפשרים להם לכפות צינון, כפי שהיה נהוג בישראל לפני שהם נכנסו (שנתיים לא לעבוד בתחום - אני חתמתי על כאלה).

התוצאה זה עלות שכר כוללת (משכורת ברוטו, בונוס שנתי כספי, מענק מניות שנתי שמחולק ל 4 שנים, ועוד) שיכולה להתקרב למליון ש״ח בשנה, לפעמים לעבור. מתוך זה המדינה לוקחת חצי מיסים, 15-20% בערך נקבר עד גיל פנסיה, והשליש שנשאר זה הנטו בבנק. כלומר אם מוכרים את המניות.

חברות בין לאומיות גדולות (אפל, גוגל, נוידיה, אמאזון, מיקרוסופט, ועוד), שטיפסו לשווי של טריליון דולר
אתה לא מעודכן. שווי שוק של יותר מ-1.0T זה מהקטנות יותר: פייסבוק. ;)
כרגע גוגל ואמזון יותר מ-1.5T, נווידיה יותר מ-2.0, אפל יותר מ-2.5, ומיקרוסופט הגיעו ל-3.0 לפני חודש.

אני גימפל (שם בדוי)
דתי
מהמרכז
עובד עם נוער בסיכון
נשוי + 2
ובחודשים האחרונים הצלחתי להעביר את המאזן הכלכלי שלי, ממינוס 3,000 ש"ח בחודש, לפלוס משהו.
סוף סוף התכנים של הפורום נהיו רלוונטיים עבורי, (אני יכול להתחיל לחסוך).
שמח,
בהצלחה לכולם!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N בואו נדבר ת'כלס שוק ההון 6
נ פקדונות מכל הסוגים - בואו נעשה סדר שוק ההון 20
אשר בואו נדבר על תמהיל שלישים נדל"ן 23
מ בואו נדבר על זה - נאסד"ק 100 או S&P 500? שוק ההון 119
נ בואו נדבר על הנושא האהוב עליכם - מעבר לIB צרכנות פיננסית 9
ה בואו נתכנן תיק השקעות ביחד שוק ההון 16
eivgeni בואו נדבר על עיתוי השקעה נדל"ן 3
M בואו לעזור לי לא להפסיד :-) שוק ההון 3
S בואו נעשה סדר בנוגע למס מלכה (UK) מיסים 22
ח בואו נלמד על אינפלציה בארה"ב שוק ההון 5
ק בואו להמר - זה בחינם שוק ההון 73
משה בואו ללקט פטריות יום שישי ה06/01 ביער ראש העין אוף טופיק 21
Osterreicher בואו תקטלו לי את התיק! שוק ההון 43
breezblock אתגר המזון 2- בואו וספרו לנו עם מה אתם מבשלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
הקוקיה אתגר המזון-בואו וספרו לנו מה אתם עושים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 66
F קרן כספית שקלית - למה נוהגים לומר שכסף רב יושקע בה לזמן קצר (חודשים בודדים)? שוק ההון 15
tomer111 האם צריך לעשות לבצע פעולה אקטיבית בקרן הפנסיה לומר לה שפורש בגיל 60 שמתחיל לקבל פנסיה בגיל 60? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Z מגן מס ממכירת נייר ערך זר. האם נכון לומר שמגן מס הוא הנמוך מבין ה2 מיסים 12
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
C נבואות זעם, מלאכים של שלום פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 25
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
ה שלום. חדש. החלטתי לעשות צעד ראשון - הורדתי את האקסולידית אוף טופיק 3
G שלום שאלה מינוף או לא יש לי כל הסכום נדל"ן 11
N דילמה- תשלום וועד בית לפי שטח הדירה או באופן שיוויוני ושמירה על שלום בית בבניין נדל"ן 25
ע שלום איך הלכה למעשה עובדת ריבית דריבית? אני אמור להשקיע חזרה את התשואה? שוק ההון 17
K שלום =] יומני מסע אישיים 4
M שלום איך לחסוך בהוצאות של אכול בריא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
ג שלום, חדש כאן ומעוניין בספרים התפתחות אישית 2
ש שלום אני חדש בשכונה יומני מסע אישיים 1
T היי שלום אני בן 17 שוק ההון 12
ה באתי להגיד שלום יומני מסע אישיים 6
ט שלום. אשמח להתייעץ שוק ההון 1
T שלום לכולם יומני מסע אישיים 2
Ram Vegas שלום, אני רם :) יומני מסע אישיים 3

נושאים דומים

Back
למעלה