• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בואו נדבר ת'כלס

n22y11

משתמש רשום
דירוג
3
היי חברים שלום לכולם

אני אשמח להכוונה ממש "ברחל בתך הקטנה"
אז פתחתי חשבון מסחר באקסלנס ואני רוצה להתחיל להשקיע, לחסוך, לצבור תשואה על הכסף ששוכב בעוש.

אני אדגיש שהמטרה שלי היא לא לסחור באופן יומי ולהיות במחשב כל יום כל היום, אלא להפקיד סכום ראשוני ו/או להפקיד כל חודש סכום כלשהו כאשר משך זמן החסכון הוא 10-15 שנים.

קראתי חומר על עוקבי מדד, קרנות ,תעודות וכד' אבל יש כל כך הרבה שמרוב עצים לא רואים את היער.

רציתי לדעת איך בדיוק ומה בדיוק המוצר שמתאים לי ?
האם אני אמור להתעסק עם זה באופן יומי/שבועי/חודשי/רבעוני?
אם אני רוכש אך ורק קרן מחקה מדד האם זה מספיק? כלומר בקרן הזאת יש מספיק פיזור אז זה לא מספיק ?

קראתי כמה וכמה מדריכים, מאמרים פה באתר וגם ברחבי הרשת ואני אציין שהמידע קיים אבל חסר איכשהו את האחד שיעשה את הסדר ויפיל את האסימון.
בנוסף אני כן מחפש על כמה קורסים שיתנו לי פרספקטיבה ראשונית על התחום.

**יש לי תואר שני במנהל עסקים-מימון כך שיש לי הבנה בתחום אבל לא נסיון

אני מדגיש - אני לא מבקש שתרשמו לי איזה מניות לקנות וכו' אלא הסבר אבל ת'כלס

תודה מראש לכל העונים.ות

בואו נכתוב כותרות ת'כלס

במידה ואתה רוצה לקנות איזושהי קרן מחקה, אתה עושה מחקר לגבי סוגי הקרנות, מי מנהל אותן וכמה הן גובות על הניהול שלהן.
לאחר שהחלטת איזו קרן אתה רוצה לקנות, אתה נכנס למערכת מסחר של אקסלנס ומבצע פקודה לקנייה של אותה הקרן. מזין את הסימול שלה בחיפוש ומוצא אותה.

במידה ואתה רוצה לקנות מניות ספציפיות, אתה בודק מה סימול המנייה של החברה שאתה רוצה לקנות, לדוג׳ חברת אפל = AAPL ומבצע פקודת קנייה במערכת מסחר.

רכישות של קרנות מחקות ממה שאני קראתי וראיתי, רוב האנשים קונים פעם בחודש/רבעון/חצי שנה/שנה.
המוצר שמתאים לך הוא נגזרת של תוחלת זמן ההשקעה שלך והידע שלך בניתוח חברות - אם אתה יודע להעריך אומדן של שווי חברה מסויימת ולהבין האם המנייה שלה זולה/יקרה בהתאם לשווי הזה אז אתה יכול לבחור ולקנות את אותה המנייה.
אם אין לך מספיק ניסיון,ידע,זמן לשבת ולנתח את החברות, יכול להיות שקניית מדד היא הדרך הטובה עבורך.
מבחינת תוחלת זמן, לדעתי, היא אמורה להיות ארוכה ככל שניתן (על פני עשרות שנים).

*אין לראות המלצה/ייעוץ בכל מה שכתבתי

במידה ואתה רוצה לקנות איזושהי קרן מחקה, אתה עושה מחקר לגבי סוגי הקרנות, מי מנהל אותן וכמה הן גובות על הניהול שלהן.
לאחר שהחלטת איזו קרן אתה רוצה לקנות, אתה נכנס למערכת מסחר של אקסלנס ומבצע פקודה לקנייה של אותה הקרן. מזין את הסימול שלה בחיפוש ומוצא אותה.

במידה ואתה רוצה לקנות מניות ספציפיות, אתה בודק מה סימול המנייה של החברה שאתה רוצה לקנות, לדוג׳ חברת אפל = AAPL ומבצע פקודת קנייה במערכת מסחר.

רכישות של קרנות מחקות ממה שאני קראתי וראיתי, רוב האנשים קונים פעם בחודש/רבעון/חצי שנה/שנה.
המוצר שמתאים לך הוא נגזרת של תוחלת זמן ההשקעה שלך והידע שלך בניתוח חברות - אם אתה יודע להעריך אומדן של שווי חברה מסויימת ולהבין האם המנייה שלה זולה/יקרה בהתאם לשווי הזה אז אתה יכול לבחור ולקנות את אותה המנייה.
אם אין לך מספיק ניסיון,ידע,זמן לשבת ולנתח את החברות, יכול להיות שקניית מדד היא הדרך הטובה עבורך.
מבחינת תוחלת זמן, לדעתי, היא אמורה להיות ארוכה ככל שניתן (על פני עשרות שנים).

*אין לראות המלצה/ייעוץ בכל מה שכתבתי
@Danila תודה רבה על תשובתך,
אכן אני מעוניין לרכוש קרן סל שעוקבת אחרי מדד, וכמו שציינתי יש המון סוגים ואני כרגע בשלב הלמידה של מה לרכוש.
בנוסף אני מתעניין בקורס שיכניס אותי לעולם הזה בצורה קצת יותר טובה מאשר חיפוש ברחבי הרשת - אם כי האתר @הסולידית הוא אתר מעולה ביותר!

@Danila תודה רבה על תשובתך,
אכן אני מעוניין לרכוש קרן סל שעוקבת אחרי מדד, וכמו שציינתי יש המון סוגים ואני כרגע בשלב הלמידה של מה לרכוש.
בנוסף אני מתעניין בקורס שיכניס אותי לעולם הזה בצורה קצת יותר טובה מאשר חיפוש ברחבי הרשת - אם כי האתר @הסולידית הוא אתר מעולה ביותר!
לעניות דעית - הבלוג של הסולידית יהיה לך יותר טוב מכל קורס שקיים בתשלום. כל המידע נמצא בחינם ברחבי האינטרנט. ניתן לצפות בראיונות מוקלטים עם המשקיעים המובילים בעולם, לקרוא ספרים כגון ״המשקיע הנבון״ ולצבור הבנה עמוקה בנושאים

נושאים דומים

נושאים דומים

Back
למעלה