• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בואו נעשה סדר בנוגע למס מלכה (UK)

sol-e-d

משתמש רגיל
דירוג
37
אז קראתי לא מעט בפורום על מס מלכה (ב-UK), על הסיבות בהן הוא נלקח, וסתירות לכך. אז, חשבתי שכדאי לארגן שרשור מסודר על הנושא וליישב אותו בצורה מסודרת. ברור שאני לא מממליץ ולא מבין כלום, אז אין להסיק שום דבר ממה שאני כותב :)
הבעיה המקורית:
מתי מחוייבים "מס מלכה"\Stamp Duty\Stamp Duty Reserve Tax?

אז חיפשתי באינטרנט, ומצאתי באתר של London Stock Exchange את המסמך "Stamp Duty and Stamp Duty Reserve Tax exemption on eligible AIM and High Growth Segment securities":
http://www.londonstockexchange.com/...utyexemption/factsheetforprivateinvestors.pdf

שם אפשר לראות שכתוב:
"From 28 April, Stamp Duty and SDRT will not be levied on purchases in eligible AIM and High Growth Segment securities. Purchases made by private investors in an eligible security will therefore be Stamp Duty / SDRT exempt."

בנוסף, באתר יש עמוד "STAMP DUTY EXEMPTION" - http://www.londonstockexchange.com/...ors/stampdutyexemption/stampdutyexemption.htm

שם כתוב:
SDRT & Stamp Duty apply primarily to transactions when you buy:

• Shares in a UK company
  • Shares in a foreign company with a share register in the UK

בנוסף, במסמך PDF לעיל, כתוב את הסיבה בגינה הוא בוטל:
"London Stock Exchange, together with market participants and stakeholders, has called for removal of the stamp duty tax on growth markets as a measure to help reduce the cost of capital for growth businesses over the medium to long term. For an end investor, removal of the tax reduces the cost of investing in the security, providing an incentive to a wider set of investors to back high growth SMEs in the UK.

לבסוף כתוב מה ניתן לעשות במידה ונגבה המס בצורה לא נכונה:
8. If Stamp Duty is incorrectly applied, how do I receive a refund? If you purchased eligible securities and tax was charged incorrectly, you can apply to the Birmingham Stamp Office for a refund. Further guidance from HMRC on how to do this is available from: www.hmrc.gov.uk/sdrt/reliefs/refunds.htm

אז מכאן אני מבין, שקרנות סל כמו CSPX.LN ו-IDWA LN (הנסחרות בלונדון) אמורות להיות פטורות ממס מלכה היות והן מיושבות מחוץ ל-UK (אני מניח שזה בגלל שהן נמצאות באירלנד ולא בצפון אירלנד, אשר נמצאת בUK).
יש משהו שאני מפספס? :)

נ.ב,

שבוע נעים :)

אז מכאן אני מבין, שקרנות סל כמו CSPX.LN ו-IDWA LN (הנסחרות בלונדון) אמורות להיות פטורות ממס מלכה היות והן מיושבות מחוץ ל-UK (אני מניח שזה בגלל שהן נמצאות באירלנד ולא בצפון אירלנד, אשר נמצאת בUK).
בגדול נכון. בנוסף גם אם הETF מאוגד באנגליה אין עליו מס מלכה. (עד כמה שאני מבין המס חל רק על מניות של חברות)
Do I pay a transaction tax when I buy an ETF?
No. On most UK share purchases there is a transaction fee called Stamp Duty charged at 0.5%. However stamp duty is not payable on overseas domiciled ETFs that trade in London. ETFs from the main providers are all domiciled in Ireland, Luxembourg and France. Stamp duty on UK-domiciled ETFs was abolished in April 2014.
(הציטוט מכאן)

למיטב זכרוני לא שילמתי מס מלכה על idwa

@sol-e-d עזרת מאוד בעניין מס המלכה - אתה מלך!
תודה

אחרי שקניתי לעצמי בארץ קרנות איריות, אני עוזר לבן משפחתי עם תיק ההשקעות.
הוא "תקוע" עם סכום דולרי נכבד מאוד בעו"ש (קרוב ל250k דולר), הוא בבנק מזרחי, עלות ההמרה לשקלים נוראית, גם אחרי מיקוח רב, ולכן המרה וקנית הקרנות בארץ לא משתלמת, הוא פוחד ממס ירושה באמריקיות, נשארנו עם האיריות באירופה.

המסחר בשוויץ יקר מדיי, ואין בורסות אחרות שסוחרות בקרנות איריות דולריות פרט ללונדון, בה אי אפשר לסחור אונליין דרך מזרחי, לכן בלת ברירה פניתי לחדר המסחר, הבחור בחדר המסחר טוען שיש מס מלכה על הקרנות האיריות, התעקשתי שלא יתכן ושיבדוק שוב, הוא ניסה להתעקש שזה המידע שקיבל וזה מה יש, התעקשתי חזרה שיברר עם מישהו מוסמך יותר, אמר שיחזרו אלי, כמובן שלא חזרו.
על אף רמת השירות הירודה, הוא גרם לי לפקפק בכך שהקרנות הדולריות פטורות ממס מלכה.

כיצד ניתן לברר בוודאות אם יש מס כזה? מישהו קנה בבנק מזרחי קרנות איריות בלונדון שנקובות בדולרים ויכול לעדכן לגביי העמלות המדויקות?.

הוא פשוט לא יודע. אין מס מלכה על IWDA.
אין קשר לבנק, זה לא שהם יכולים לגבות את זה לבד.

נערך לאחרונה ב:
@1337justme
שיפתח חשבון ב-ib
העברה לחשבון ב-סיטיבנק ישראל.
המרה ועמלות בעלות מצחיקה לעומת הבנק

@1337justme
שיפתח חשבון ב-ib
העברה לחשבון ב-סיטיבנק ישראל.
המרה ועמלות בעלות מצחיקה לעומת הבנק

יש לו תנאים טובים סה״כ במזרחי, רק עמלת ההמרה בעייתית.
אני מניח שהכי טוב זה לעשות קנית ניסיון של הקרנות בסכום נמוך ולראות מהן העמלות.

בלי קשר, להעביר דולרים מבנק לib, לא כרוך גם בעמלה לא זניחה? העברה בארץ היא מפוקחת ועומדת על 10$ לפי מה שראיתי, אבל האם ההעברה דרך סיטי בנק נחשבת להעברה בתוך הארץ או לחו״ל?.

אתה בטוח בנושא? חבר פורום שלנו (@ETL ) נאלץ לשלם מס מלכה כשקנה את הגרסה הנקובה בליש"ט של IWDA (קרי, SWDA).
יצא לי לקנות וגם למכור IWDA נקוב בדולרים בבורסת לונדון, גם דרך חשבון ממוסה ב-IB וגם בחשבון IRA שמתנהל ב-IBI. אף פעם לא שילמתי מס מלכה.

יצא לי לקנות וגם למכור IWDA נקוב בדולרים בבורסת לונדון, גם דרך חשבון ממוסה ב-IB וגם בחשבון IRA שמתנהל ב-IBI. אף פעם לא שילמתי מס מלכה.
תודה!

מישהו התנסה בקניה של אחת מאלו ויכול לומר אם שילם מס מלכה?
1) EIMI
2)CSPX
3) IMEA

גם לי. כמו שכתבתי, דובר על SWDA - הגרסה הנקובה בליש"ט של הנייר.
השאלה הייתה לגבי הערתו של @sagilevi לפיה אין מס מלכה על רכישות של ETF בלונדון באופן כללי, שמאז תיקן כדי למקד שכוונתו רק ל-ETF הנקוב בדולר, IWDA.

מישהו התנסה בקניה של אחת מאלו ויכול לומר אם שילם מס מלכה?
1) EIMI
כשרכשתי הקפדתי לקנות את גרסת הקרן הנקובה בדולר, ולכן לא שילמתי מס.

בלי קשר, להעביר דולרים מבנק לib, לא כרוך גם בעמלה לא זניחה? העברה בארץ היא מפוקחת ועומדת על 10$ לפי מה שראיתי, אבל האם ההעברה דרך סיטי בנק נחשבת להעברה בתוך הארץ או לחו״ל?.
אי אפשר להעביר דולרים לחשבון הבנק של IB בישראל.
תצטרך להעביר אותם לחשבון הבנק של IB בארה"ב, לפי העמלות שהבנק שלך גובה על העברה לחו"ל (עדיין לא אמור להיות יותר מידי יקר, במיוחד אם אתה אומר שיש לך תנאים טובים יחסית במזרחי).

אי אפשר להעביר דולרים לחשבון הבנק של IB בישראל.
במיוחד אם אתה אומר שיש לך תנאים טובים יחסית במזרחי.
התנאים הטובים זה בשוק ההון, במט״ח הם בעיתיים.
העברת מט״ח לחול זה 0.19% - אולי אחרי מיקוח יורידו קצת, לא יודע כמה זה שווה את הטרחה במעבר לib, במיוחד כשמדובר בחשבון של אדם מבוגר שחושש ממס ירושה (אמנם קונה קרנות איריות ולא אמריקאיות, אבל יש חשש קצת, תקן אותי אם אני טועה)

גם לי. כמו שכתבתי, דובר על SWDA - הגרסה הנקובה בליש"ט של הנייר.
השאלה הייתה לגבי הערתו של @sagilevi לפיה אין מס מלכה על רכישות של ETF בלונדון באופן כללי, שמאז תיקן כדי למקד שכוונתו רק ל-ETF הנקוב בדולר, IWDA.

כשרכשתי הקפדתי לקנות את גרסת הקרן הנקובה בדולר, ולכן לא שילמתי מס.
כלומר על iwda וeimi לא שילמת מס מלכה בגרסא הדולרית? רק כשקנית את הגרסא הנקובה בליש״ט שילמת?

יש הבדל של 0.1% בדמי ניהול של cspx + imea + eimi לעומת iwda + eimi.
0.097% לעומת 0.197%.
יש טעם לקנות את השלשה בדולר במקום את הצמד כדי לחסוך את ההפרש הזה?. (בסכום גבוהה וכנראה חד פעמי של כ250 אלף דולר).

נערך לאחרונה ב:
מנצל:נניח שרכשתי משהו בחשבון ממוסה, ושילמתי מס מלכה, או את מס רכישת המניות הצרפתי.
מה המדיניות לגבי תשלום מס בארץ? האם ההוצאה הזו מוכרת בדרך כלשהי לצורך חישוב רווחי הון?

מנצל:נניח שרכשתי משהו בחשבון ממוסה, ושילמתי מס מלכה, או את מס רכישת המניות הצרפתי.
מה המדיניות לגבי תשלום מס בארץ? האם ההוצאה הזו מוכרת בדרך כלשהי לצורך חישוב רווחי הון?
להערכתי בדיווח (במכירה עתידית) אתה אמור להשתמש בערך של עלות הרכישה הכוללת וזה יכלול את עמלת הקניה וכל מס ספציפי שנוסף.

רציתי לעדכן שהיום קניתי את SWRD בלונדון דרך פסגות ולצערי נגבה ממני מס מלכה בשיעור של 0.5%.

א) האם זה אכן המצב או שזו טעות? אם זה לא טעות אז לידיעת מי שמתעניין...אני ביקשתי מהבחור מפסגות לבדוק שוב והוא אמר לי שהוא בדק עם הבנק ברוקר שהם קונים דרכו בלונדון ושאמרו לו שיש מס מלכה.

ב) אותו נייר נסחר בדולרים גם בשוויץ. האם יש מניעה להחזיק בתיק את הנייר המקביל בשוויץ בנוסף לנייר בלונדון אפילו שהם באותו מטבע? אם כן זה כדאי?

בעקבות שיחה עם Ranmusic נבדק מול חדר מסחר בבנק והם אישרו שיש מס מלכה על חלק גדול מהקרנות שנסחרות בלונדון. איו אפשרות לטענתם לדעת מראש אלא צריך לברר פר קרן. מרגיז אבל כנראה נכון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
נ פקדונות מכל הסוגים - בואו נעשה סדר שוק ההון 20
N בואו נדבר ת'כלס שוק ההון 6
אשר בואו נדבר על תמהיל שלישים נדל"ן 23
מ בואו נדבר על זה - נאסד"ק 100 או S&P 500? שוק ההון 119
נ בואו נדבר על הנושא האהוב עליכם - מעבר לIB צרכנות פיננסית 9
ה בואו נתכנן תיק השקעות ביחד שוק ההון 16
eivgeni בואו נדבר על עיתוי השקעה נדל"ן 3
M בואו לעזור לי לא להפסיד :-) שוק ההון 3
ח בואו נלמד על אינפלציה בארה"ב שוק ההון 5
ק בואו להמר - זה בחינם שוק ההון 73
משה בואו ללקט פטריות יום שישי ה06/01 ביער ראש העין אוף טופיק 21
Osterreicher בואו תקטלו לי את התיק! שוק ההון 43
breezblock אתגר המזון 2- בואו וספרו לנו עם מה אתם מבשלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
הקוקיה אתגר המזון-בואו וספרו לנו מה אתם עושים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 66
הסולידית בואו לומר שלום! שער הקהילה 414
M נעשה פה ריכוז/השוואה של קרנות פנסיה עם מסלולים מחקי מדד ברוח הסולידית? צרכנות פיננסית 190
c881 השיטה הישראלית - קודם נעשה אחרי זה נבדוק אוף טופיק 26
M סדר פעולות בקניית דירה נדל"ן 20
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
yanosh34 סדר משיכה מקרן השתלמות עם הפקדות מעל התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
לאץ' איך לעשות סדר בדירה שכורה שהתנהלה עד כה בצורה לקויה? נדל"ן 19
A סדר בכרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 12
stamEhad ביטוחי בריאות - סדר בבלאגן צרכנות פיננסית 9
stamEhad קצת סדר בראש לגבי האימרה ״סנופי עשה ~7% תשואה שנתית ב50 שנה האחרונות״ שוק ההון 10
ה סדר עולמי חדש במזרח התיכון אוף טופיק 14
Finfree עושים סדר...משפחה באמצע החיים יומני מסע אישיים 25
I קרנות כספיות שמישהו יעשה סדר? שוק ההון 9
י מנסה לעשות סדר בפנסיה שוק ההון 6
S סדר פעולות מומלץ אחרי תאונת דרכים אוף טופיק 12
בייניש מעוניין לעשות סדר בקופות שלי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I סדר בפנסיה והשתלמות - התייעצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
stamEhad סדר מכירת אופציות / RSUs בצורה אופטימלית שוק ההון 7
F צריך קצת סדר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
הדבורה מיה סדר קיזוז המס כנגד הפסד ומס משנים קודמות מיסים 12
M סדר ותכנון פיננסי לצעיר סולידי בתחילת דרכו שוק ההון 11
K סדר בפתיחת קרן השתלמות ותיק ממוסה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ב צריך עזרה לעשות סדר בפנסייה וביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
V עושה סדר בפנסיה (והאם יש איך להתכונן לקראת פגישה עם יועץ פנסיוני?) - התייעצות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
השקעה לא מזל איך אתם מתארים את סדר היום שלכם בפרישה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 92
D סדר בתיק הפנסיוני שוק ההון 0
ש סדר בבלאגן קרן השתלמות שוק ההון 2
R לעשות סדר התפתחות אישית 5
J סדר בתוכנית לעתיד (קופ"ג, השתלמות, פנסיה וביטוחים להמשיך החיים ותיכנון סגירה המשכנתא מוקדם) צרכנות פיננסית 7
ח מהו סדר הפעולות הנכון ברכישת דירה בישראל? נדל"ן 20
F תביעת ביטוח משלים-שב"ן ואז את השב"ן (סדר הפוך) צרכנות פיננסית 13
W תיק השקעות פאסיבי ראשון ועשיית סדר בבלאגן שוק ההון 14
R סדר בנושא עמלות/דמי ניהול בתיק השקעות - שאלה של מתחילים צרכנות פיננסית 4
unrealx סדר במניות/דיבידנדים דרך ESPP + RSU שוק ההון 41
I לעשות סדר בעלויות קה״ש וגמל IRA שוק ההון 42
N קצת סדר בנושא השקעות שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה