• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

SIM Lock - האם חשוב?

1337justme

משתמש בכיר
דירוג
984
יש סוג של פיצ'ר שאפשר לנעול את הSIM עם סיסמא כדי שאם הטלפון נאבד\נגנב לא יוכלו להשתמש בSIM, אני חושב שזה דיי חשוב, במיוחד אם זה קורה בחו"ל ולא תמיד פשוט ליצור קשר מהיר עם החברת סלולר בארץ ולבקש לבטל את הסים.

הבנתי שצריך לבקש מחברת הסלולר את הPIN בן 4 ספרות של הSIM כדי שיהיה אפשר לנעול אותו, מישהו כאן התנסה בזה בארץ? האם זה באמת אמצעי אבטחה חשוב? האם יש עם זה בעיות?.

אני תמיד משתמש בזה - אם גונבים לך את הטלפון (גם בארץ), זה מונע שימוש של הסים בטלפון אחר וגישה למגוון שירותים שמזדהים בהם באמצעות SMS.

לרוב ברירת המחדל היא משהו פשוט (0000, 1111), או שרשומה על הכרטיס ממנו הסים נשלף (עד כדי שצריך לגרד בשביל לראות). אפשר לשנות דרך הגדרות הטלפון.

אני תמיד משתמש בזה - אם גונבים לך את הטלפון (גם בארץ), זה מונע שימוש של הסים בטלפון אחר וגישה למגוון שירותים שמזדהים בהם באמצעות SMS.

לרוב ברירת המחדל היא משהו פשוט (0000, 1111), או שרשומה על הכרטיס ממנו הסים נשלף (עד כדי שצריך לגרד בשביל לראות). אפשר לשנות דרך הגדרות הטלפון.
זהו שניסיתי לנחש את הקוד אבל יש רק 3 ניסינות שאחריהן הסים ננעל :| אז לא רוצה לקחת סיכון...אני מניח שחברת הסלולר תוכל לתת אותו פשוט?

זהו שניסיתי לנחש את הקוד אבל יש רק 3 ניסינות שאחריהן הסים ננעל :| אז לא רוצה לקחת סיכון...אני מניח שחברת הסלולר תוכל לתת אותו פשוט?
תנסה ותגלה... על הכרטיס רשום גם קוד לשחרור נעילה במקרה וטועים אחרי 3 ניסיונות, תשאל על הדרך אם יודעים לתת לך גם אותו.

קוד ה-puk מאפשר לך לשחרר נעילה
ובנוסף אחרי ששחררת את הנעילה תתבקש להכניס קוד pin חדש בן 4 ספרות. זו דרך לשנות לקוד שאתה מכיר ותזכור.

למפעילה צריך להיות דרך לשחזר את הקוד puk במידה וזרקת את הפלסטיק של הכרטיס.
אצל המפעילה שלי (חו''ל) ניתן לצפות בקודים באופן עצמאי בשירות האישי באתר...

אגב עוד עצה זה לעבור לeSim בלבד,
ואז הנעילה הרגילה של הטלפון מגנה עליך מפני גניבת סים כי אין סים פיזי שאפשר לגנוב.

אני שמעתי על זה פעם ראשונה בהקשר של קריפטו סקאם. אדם מתקשר לחברת סלולר ומזדהה כבעל המנוי, טוען שאיבד את הטלפון ושיעבירו לו את המספר לסים חדש וזהו לנוכל יש את המספר שלך. אפשר לקבל סמס כדי לאפס סיסמאות וכל הכסף הלך.

הסיכוי מאוד קטן, וכנראה שצריך לטרגט אותך במיוחד וזה לא סתם מהאוויר.. אבל יכול לקרות

דא, גם במערכת ספארק מקבלים סיסמא זמנית בהודעת סמס כשעושים איפוס סיסמא. כל מה שצריך זה מספר זהות ומספר משתמש והסיסמא החדשה מגיעה ישר לטלפון

קוד ה-puk מאפשר לך לשחרר נעילה
ובנוסף אחרי ששחררת את הנעילה תתבקש להכניס קוד pin חדש בן 4 ספרות. זו דרך לשנות לקוד שאתה מכיר ותזכור.

למפעילה צריך להיות דרך לשחזר את הקוד puk במידה וזרקת את הפלסטיק של הכרטיס.
אצל המפעילה שלי (חו''ל) ניתן לצפות בקודים באופן עצמאי בשירות האישי באתר...

אגב עוד עצה זה לעבור לeSim בלבד,
ואז הנעילה הרגילה של הטלפון מגנה עליך מפני גניבת סים כי אין סים פיזי שאפשר לגנוב.
תודה, בסוף הצלחתי לנחש לבד :)
אני שמעתי על זה פעם ראשונה בהקשר של קריפטו סקאם. אדם מתקשר לחברת סלולר ומזדהה כבעל המנוי, טוען שאיבד את הטלפון ושיעבירו לו את המספר לסים חדש וזהו לנוכל יש את המספר שלך. אפשר לקבל סמס כדי לאפס סיסמאות וכל הכסף הלך.

הסיכוי מאוד קטן, וכנראה שצריך לטרגט אותך במיוחד וזה לא סתם מהאוויר.. אבל יכול לקרות

דא, גם במערכת ספארק מקבלים סיסמא זמנית בהודעת סמס כשעושים איפוס סיסמא. כל מה שצריך זה מספר זהות ומספר משתמש והסיסמא החדשה מגיעה ישר לטלפון
אבל הוא גם צריך להשיג את השם משתמש איכשהו.
וגם בקריפטו סקאם יש את העניין הזה לא?

כן, זאת בעיה ידועה עם כל המערכות שמשתמשות בSMS לצורך זיהוי.
למה שזה יהיה יותר קשה מלקבל סים חדש על מספר של מישהו אחר?
פשוט מתקשרים לברוקר, מזדהים כבעל המנוי. טוענים ששכחת את שם המשתמש והסיסמא שלך ומבקשים לאפס. יגידו לך מה שם המשתמש וישלחו אימות לטלפון לצורך זיהוי.

תודה, בסוף הצלחתי לנחש לבד :)

וגם בקריפטו סקאם יש את העניין הזה לא?

נכון אבל בדרך כלל זה משהו שפחות שומרים עליו בסוד

אגב,
אפשר לשנות pin ישירות מהאנדרואיד למי שזוכר את הקוד pin הישן...
נמצא תחת הגדרות אבטחה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
yossik שיחות בחו"ל - איזה SIM הזול והנוח ביותר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
D למה חשוב רצף ביטוחי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Y מה חשוב ברו"ח עבור משקיע בחו"ל מיסים 2
A חשוב תשואה שצפויה מהשקעה במדדים: שוק ההון 4
M חשוב מאוד - לבעלי חשבון ואן זירו- מסלול ברירת המחדל הוא בתשלום צרכנות פיננסית 1
A חשוב מס הכנסה על מדדי מניות בחו"ל שוק ההון 1
Y מעוניין לפתוח חשבון באקסלנס, מה הפרמטרים שהכי חשוב לבחון בהצעה ולמה ? פוסטים מאיכות נמוכה 4
Michel המלצה לטלוויזיה 65 אינץ' ? האם חשוב OLED/QLED ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 30
S ערבי חברה - חשוב להגיע? אוף טופיק 4
סול מה חשוב לכם בנכס מניב? השקעות אלטרנטיביות 7
H מלווה / יועץ - כמה חשוב לבעל ניסיון שמחפש סקליבליות? נדל"ן 23
E על מה חשוב לשים לב בחוזה עבודה בדגש על האופציות? אוף טופיק 6
בובין חוט-השני מה הדבר הכי חשוב שאנשים שלוקחים משכנתא לא יודעים נדל"ן 80
סול למה מחבואים הוא משחק חשוב לילדים (ובעצם, לכולם) התפתחות אישית 0
P חשוב לשייך הפקדת פנסיה לכל חודש וחודש? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
D עד כמה חשוב המאזן האקטוארי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
unrealx מעבר בין עבודות - מה חשוב לדעת? פוסטים מאיכות נמוכה 27
4 עד כמה חשוב לקנות מייבואן/משווק רשמי? אוף טופיק 25
T קניית דירה להשקעה - עד כמה חשוב להתמנף? נדל"ן 13
מ מה חשוב לדעת לפני עריכת צוואה צרכנות פיננסית 68
Y ביטוח מנהלים ? חשוב או בזבוז כסף ? צרכנות פיננסית 3
Brightside טיפ חשוב לשליחת מסמכים אונליין אוף טופיק 49
Cleo מה לדעתכם הכי חשוב בבחירת זוגיות? אוף טופיק 34
Jasper כרגע מנסה לקרוא את כל הבלוג, נתקלתי במשהו שדורין אומרת שהוא הכי חשוב. שוק ההון 14
M למה חשוב לא להיות תלוי במקום העבודה ובשום בוס. אוף טופיק 14
ה ג'ון אוליבר מסביר למה חשוב להיות מודע לעמלות, ומשעשע כתמיד צרכנות פיננסית 2
yossik אל תשמרו שום דבר חשוב בשרותי ענן לפני שיצרתם גיבוי במחשב האישי. אוף טופיק 8
Couch Potato כמה חשוב אכ"ע עיסוקי להייטקיסט? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14

נושאים דומים

Back
למעלה