• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

1159235 תעודת סל ISHARES MSCI ACWI UCITS

ואני טוען שאי אפשר לומר כי קיימת קורלציה של 100% בין החלשות/התחזקות השקל ובין המחירים בסופר. ולכן אדם (המודד את רווחיו בשקלים) יכול למצוא את עצמו קונה נייר ערך X ולהפסיד או להרוויח בכוח הקניה בגלל החלשות/התחזקות השקל.
אין קורלציה של 100%, אבל הפער מוגבל.
יכול להיות לך אולי הפרש של 10-20% לכאן או לכאן לתקופות זמן מסויימות, אבל הפערים לא יכולים לגדול לאינסוף. (זה לא שזה מוגבל ל10% בשנה אלא 10% סה״כ)
בסוף יש גבול כמה מוצר יכול להיות יותר זול/יקר בארץ לעומת מדינות אחרות.
בנכסים (מניות, פיאט וכו'), לעומת זאת, אין באמת גבול.
זה מעניין אם אני מודד את ההשקעה שלי בשקלים. אם הייתי מודד אותה בביטקוין אז הייתי מושפע מאוד מהתחזקות/החלשות הביטקוין.
אבל אין באמת סיבה למדוד אותה בשקלים.
מה יעזור לך שעשית תשואה נומינלית מעולה ושיש לך מליון שקל, אם כיכר לחם במכולת עולה 5 מליון?
בסוף מה שמעניין זה שווי ריאלי - כמה "דברים" (לחם, חלב שקי אורז, מכוניות, טיולים וכו') אני יכול לקבל עבור הנכסים שלי.

בניגוד למה שאנשים חושבים, מטבע הוא לא נכס יציב ויש מקרים שבו הוא מאבד מערכו בחדות.
קודם, אי אפשר לטעון לקורלציה של 100% בין החלשות/התחזקות השקל לבין האינפלציה
לא טענתי שיש 100% קורלציה. טענתי שיש קורלציה.
לפעמים אפילו קורה תהליך הפוך: תהליך של שגשוג יכול לגרום להתחזקות השקל מצד אחד אבל לעליות מחירים מצד שני
זה נכון שתהליך של שגשוג יכול לגרום למחירים לעלות ריאלית (ללא קשר לתנודות המטבע). זה כי באופן כללי במדינות עשירות עלות העבודה גבוהה יותר ולכן עלות של הרבה מוצרים גם גבוהה יותר.
ראה מחירי הדירות בארץ ב10 השנים האחרונות
דירות הן לא מוצר צריכה והן לא חלק מהמדד.
ולכן האמירה: "אפס חשיפה" למטבע למי שמודד את השקעתו בשקלים לא עומדת במבחן המציאות.
מה שיוצר לך את מה שאתה קורה לו "חשיפה לשקל" היא עצם העובדה שאתה גר בישראל, ולא הנכס שבו אתה משקיע.
וגם, החשיפה היא לא לשקל (כמו שבעצמך אמרת, עליות המחירים יכולות להיות אפילו מעבר לעליית המטבע עצמו) אלא ל "יוקר המחיה" במדינת ישראל (המדינה שבה אתה חי).

אני חושב שזה גם המקום להזכיר את הסיפור המצויין על שלמה וארצי, מאת @adamshalev :

חכם סיני פעם אמר "עם שקלים אתה הולך למכולת אבל עם ערכם אתה קונה בה" אחרי שקראת את הסיפור של אדם תקרא את המשפט שהמצאתי לדעתי תסכים איתנו.
אבל זה בדיוק העניין. אם אני ישראלי שמודד את הונו בשקלים, השקעתי בקרן לא מגודרת והפסדתי כסףבגלל שהשקל התחזק, ועכשיו אני מגלה שמחירי הדירות בכלל גם עלו. אז מה זה אומר? שההשקעה שלי היתה חשופה לשינויי המטבע.

נערך לאחרונה ב:
אוקי אם ככה נראה לי שאנחנו מסכימים. לדעתי רבים וטובים מאזרחי ישראל מודדים את שווי ההשקעה שלהם בשקלים.
מודדים בשקלים מטעמי נוחות בלבד, מה שמשנה בפועל זה כוח הקנייה. אני לא מכיר הרבה אנשים שישמחו לעשות תשואה שקלית של 100% בזמן שהייתה אינפלציה של מאות אחוזים בשקל.
נשארת רק השאלה האם החשיפה הזאת יכולה להשפיע על כוח הקניה.
ברור שלא, זו "חשיפה" חישובית בלבד. כאשר אני מודד בשקלים התוצאה "חשופה" לשקל, אם הייתי מודד ב-X התוצאה "חשופה" ל-X, ברור שאין קשר בין צורת המדידה וכוח הקנייה בפועל.
לא משנה אם אתה מודד את שווי הדירה שלך ביחס לשווי הדירה של יעקב או ביחס לשווי הדירה של רחל, הדירה היא אותה דירה, צורת המדידה לא משפיעה על המציאות.
ואני טוען שאי אפשר לומר כי קיימת קורלציה של 100% בין החלשות/התחזקות השקל ובין המחירים בסופר.
מסכים לגמרי שאין התאמה של 100% בין היחלשות/התחזקות השקל (ביחס לסל מטבעות?) ובין המחירים (בשקלים) בסופר.
אני גם מסכים שהבדלי האינפלציה בין מדינות לא תואמים ב-100% את השינויים בשערי המטבעות.
ולכן אדם (המודד את רווחיו בשקלים) יכול למצוא את עצמו קונה נייר ערך X ולהפסיד או להרוויח בכוח הקניה בגלל החלשות/התחזקות השקל.
אדם בהחלט יכול לקנות נייר ערך X ולמצוא את עצמו מפסיד בכוח הקנייה, הבעיה היא בסוף המשפט שלך, "בגלל החלשות/התחזקות השקל". אם זה היה סתם "השקל נחלש/התחזק" אז הייתי מצפה שהוא נחלש/התחזק באותו יחס להכל, גם המניות וגם המוצרים בסופר. אם הוא לא נחלש/התחזק במידה שווה ביחס להכל אז כנראה שזה לא סתם "השקל נחלש/התחזק"' אלא קיימת ברקע סיבה Z שגרמה בו-זמנית לכך שהשקל יתחזק ביחס למניות אבל ייחלש ביחס למוצרים בסופר.
במקרה זה הייתי אומר שההשקעה חשופה ל-Z (ביחס לכוח הקנייה שלי בישראל), לא חשופה לשקל ולא חשופה למט"ח.

למשל חרם עולמי על ישראל יכול להוות מאורע Z שבו השקל מתחזק ביחס למניות בחו"ל אך נחלש ביחס לסל הצריכה שלי.

אין קורלציה של 100%, אבל הפער מוגבל.
יכול להיות לך אולי הפרש של 10-20% לכאן או לכאן לתקופות זמן מסויימות, אבל הפערים לא יכולים לגדול לאינסוף. (זה לא שזה מוגבל ל10% בשנה אלא 10% סה״כ)
בסוף יש גבול כמה מוצר יכול להיות יותר זול/יקר בארץ לעומת מדינות אחרות.
בנכסים (מניות, פיאט וכו'), לעומת זאת, אין באמת גבול.
מסכים. הפערים מוגבלים בסופו של דבר. לא יודע לומר לכמה אחוזים אבל הם מוגבלים וזאת הסיבה להעדיף קרן שאינה מגודרת. כי בקרן כזאת אתה חשוף לסיכון שבאותם "פערים מוגבלים" ואילו בקרן מגודרת הסיכון הוא אינסופי.

אבל אין באמת סיבה למדוד אותה בשקלים.
מה יעזור לך שעשית תשואה נומינלית מעולה ושיש לך מליון שקל, אם כיכר לחם במכולת עולה 5 מליון?
בסוף מה שמעניין זה שווי ריאלי - כמה "דברים" (לחם, חלב שקי אורז, מכוניות, טיולים וכו') אני יכול לקבל עבור הנכסים שלי.

זה נכון אבל עדיין אנחנו מודדים את ההון שלנו בשקלים. גם כשאתה מבקש משכורת או מוכר משהו ביד 2 אז זה בשקלים ולא במספר כיכרות לחם. גם הדו"ח השנתי של קרן הפנסיה שלי או המס שאני משלם הם בשקלים.

לא טענתי שיש 100% קורלציה. טענתי שיש קורלציה.
וזה אומר שהמשפט "אפס חשיפה" לשינויי מטבע הוא לא נכון.

דירות הן לא מוצר צריכה והן לא חלק מהמדד.
זה לא קשור למדד וזאת רק דוגמה. אפשר להחליף במכוניות או בשכירות. גם הם לא ירדו כשהשקל התחזק
.
מודדים בשקלים מטעמי נוחות בלבד, מה שמשנה בפועל זה כוח הקנייה. אני לא מכיר הרבה אנשים שישמחו לעשות תשואה שקלית של 100% בזמן שהייתה אינפלציה של מאות אחוזים בשקל.
נכון, אותו דבר לגבי משכורת, מיסים, מוצרים בחנות וכו'. את כולם אנחנו מודדים בשקלים מטעמי נוחות.

למשל חרם עולמי על ישראל יכול להוות מאורע Z שבו השקל מתחזק ביחס למניות בחו"ל אך נחלש ביחס לסל הצריכה שלי.
הנה אתמול, הבורסות בארה"ב נפלו בחדות. מי שמודד את הונו בדולרים הפסיד בערך 1% אבל ערך התיק של ישראלי שמודד את הונו בשקלים דווקא עלה. מה הסיבה לכך אם לא החלשותו של השקל? אז האם היום בסופר המחירים יהיו יקרים ב1% בגלל זה? ברור שלא, יש עוד הרבה דברים אחרים שמשפיעים על יוקר המחיה מלבד החלשות/התחזקות השקל. זהו רק גורם אחד מתוך רבים.

נערך לאחרונה ב:
היום לא, בעוד חודש כן.

אתה ממש לא יכול לדעת את זה בוודאות. אם יחליטו להכריז מלחמת חורמה על יוקר המחיה? יגבירו תחרות, ייפתחו אתת השוק ליבוא, במקביל יגלו מצבור גז שיוריד את מחירי האנרגיה וכו' וכו'.
אני מסכים עם מה שכתב רונן שלא יכול להיווצר פער אינסופי בין התחזקות/החלשות השקל ובין יוקר המחיה וכי קיימת קורלציה.
אני לא מסכים שהקורלציה הזאת היא 100% ולכן אי אפשר להכריז "אפס חשיפה למטבע" למי שמודד את הונו בשקלים וקונה מניות זרות.

כי בקרן כזאת אתה חשוף לסיכון שבאותם "פערים מוגבלים" ואילו בקרן שאינה מגודרת הסיכון הוא אינסופי.
הפוך.
בקרן מגודרת הסיכון הוא אינסופי.
בקרן לא מגודרת הפער מוגבל (עד כדי השינוי בשווי המניות עצמן).
זה נכון אבל עדיין אנחנו מודדים את ההון שלנו בשקלים. גם כשאתה מבקש משכורת או מוכר משהו ביד 2 אז זה בשקלים ולא במספר כיכרות לחם. גם הדו"ח השנתי של קרן הפנסיה שלי או המס שאני משלם הם בשקלים.
רק מטעמי נוחות.
בסוף שקלים הם כלי, לא מטרה.
השווי של השקל עצמו חסר משמעות. אם שנה הבאה השווי שלו יחתך פי 2 אז המחיר בש"ח של כל הדברים שהזכרת יעלה פי 2.
וזה אומר שהמשפט "אפס חשיפה" לשינויי מטבע הוא לא נכון
אתה מבין שלפי ההגיון שלך אפשר לטעון שמניות ישראליות שנסחרות בש"ח בעצם חשופות למט"ח?

אני מוכן לזרום איתך, החשיפה היא לא 0 אלא היא זהה לחשיפה שיש במניות ישראליות.
יותר טוב?

אתה ממש לא יכול לדעת את זה בוודאות
הממשלה ניסתה לעשות "רפורמה" וגרמה לפיחות של השקל.
עברו חודש חודשיים וקיבלנו אינפלציה שלא נראתה בארץ 25 שנה. אתה באמת רוצה לטעון שאין קשר בין הדברים?

הפוך.
בקרן מגודרת הסיכון הוא אינסופי.
בקרן לא מגודרת הפער מוגבל (עד כדי השינוי בשווי המניות עצמן).
נכון, תיקנתי.

אתה מבין שלפי ההגיון שלך אפשר לטעון שמניות ישראליות שנסחרות בש"ח בעצם חשופות למט"ח?
מניות ישראליות זה נושא אחר וגם שם עלולה להיות חשיפה למט"ח במידה והחברה עוסקת ביצוא/יבוא. זה לא קשור לשאלה אם המניות ישראליות או נסחרות בשקלים אלא בתחום ובאזור הגאוגרפי של פעילותם. אם חברה אמריקאית נסחרת בארה"ב ותחום פעילותה כולו נעשה בישראל אז אין חשיפה כזאת.
הממשלה ניסתה לעשות "רפורמה" וגרמה לפיחות של השקל.
עברו חודש חודשיים וקיבלנו אינפלציה שלא נראתה בארץ 25 שנה. אתה באמת רוצה לטעון שאין קשר בין הדברים?
כתבתי שיש קשר בין הדברים אבל הוא לא מוחלט (אין 100% קורלציה). בשביל לטעון שאין חשיפה למטבע, הקורלציה אמורה להיות 100%.

מי שמודד את הונו בדולרים הפסיד בערך 1% אבל ערך התיק של ישראלי שמודד את הונו בשקלים דווקא עלה.
נכון. שתי המדידות תלויות במטבע, והיחסים בין המדידות זהים לשינויים בשער מט"ח.
מה הסיבה לכך אם לא החלשותו של השקל?
כתבתי כבר קודם ואכתוב שוב: למה אתה מחליט שהחלשותו של השקל זו הסיבה ולא סתם תוצאה של סיבות אחרות? למה בכלל השווקים זזים כל הזמן והמחירים של מניות משתנים גם ביחס למטבעות וגם בינם לבין עצמם? יש מיליון ואחת סיבות.
אם הסיבה הייתה סתם "השקל נחלש" אז הייתי מצפה שייחלש ביחס להכל במידה שווה, אם הוא לא נחלש ביחס להכל כנראה שמעורבות כאן סיבות אחרות.
מניות ישראליות זה נושא אחר וגם שם עלולה להיות חשיפה למט"ח במידה והחברה עוסקת ביצוא/יבוא. זה לא קשור לשאלה אם המניות ישראליות או נסחרות בשקלים אלא בתחום ובאזור הגאוגרפי של פעילותם. אם חברה אמריקאית נסחרת בארה"ב ותחום פעילותה כולו נעשה בישראל אז אין חשיפה כזאת.
מצטרף לבקשתו של רונן: תסביר למה הטיעונים שלך לא תקפים בדיוק באותה מידה לזהב או מניות שפועלות רק בישראל למשל. גם מי שמחזיק זהב ומודד בדולרים או שקלים ראה אתמול תוצאות שונות בהתאם למטבע, האם זה אומר שזהב חשוף למט"ח?

דוד ודויד קנו מנית טבע.
דוד קנה אותה בשקלים בישראל
דויד קנה אותה בדיוק באותו זמן בדולר
כרגע שער הדולר הוא 3
אחרי שנתיים שניהם מחרו את המניה בדיוק באותו זמן ושער הדולר הוא בדיוק 4.
מי לדעתך הרוויח יותר?

דוד ודויד קנו מנית טבע.
דוד קנה אותה בשקלים בישראל
דויד קנה אותה בדיוק באותו זמן בדולר
כרגע שער הדולר הוא 3
אחרי שנתיים שניהם מחרו את המניה בדיוק באותו זמן ושער הדולר הוא בדיוק 4.
מי לדעתך הרוויח יותר?

לצורך הנוחות, נניח ומחיר המניה בדולרים נשאר קבוע.

דויד השקיע 100 דולר ואחרי שנתיים יש לו עדיין 100 דולר מבחינתו הוא לא הרוויח דבר.
דוד השקיע 300 שקלים ועכשיו יש לו 400 שקלים, הרוויח מבחינתו 100 שקלים.
כמובן שאם מה שעלה בארץ 300 שקלים עולה אחרי שנתיים 400 שקלים אז אין לדוד באמת רווח וכנ"ל לגבי דויד בארה"ב.
הסיכוי שזה בדיוק מה שקרה (מבחינת עלויות המחירים) הוא אפסי.

עכשיו אשאל אותך אחרת:

דוד קנה דולרים מדויד. נתן לו 300 שקלים וקיבל תמורתם 100 דולר.
אחרי שנתיים החליט דוד להמיר חזרה את הדולרים לשקלים.
הוא נתן לדויד את 100 הדולר וקיבל תמורתם 400 שקלים.
מי לדעתך הרוויח יותר? ולמה זה שונה מהשאלה שלך?

במידה והחברה עוסקת ביצוא/יבוא
לא קשור ליבוא/יצוא.
קשור לעובדה שזה נכס ריאלי שלא צמוד לשקל.
מבחינתך הרי כל דבר שלא צמוד לשקל בעצם חשוף לשקל (שזה בדיוק ההיפך מהגישה של כולם, אבל נזרום).
כתבתי שיש קשר בין הדברים אבל הוא לא מוחלט (אין 100% קורלציה). בשביל לטעון שאין חשיפה למטבע, הקורלציה אמורה להיות 100%.
שאני אבין, אתה מסכים עם 99.9% ממה שכתבו כאן, והויכוח היחיד שנשאר לך זה אם החשיפה למטבע היא 0.001% או 0.002%?
נו באמת. חבל על הזמן שלי ושלך. זה ויכוח מיותר לחלוטין.

זכור לי ויכוח זהה עם אותן נפשות פועלות. או שאני הוזה, או ש @roneng יותר אופטימי ממני בהלסביר לאנשים משהו שהם מסרבים בכל תוקף להבין.

זכור לי ויכוח זהה עם אותן נפשות פועלות. או שאני הוזה, או ש @roneng יותר אופטימי ממני בהלסביר לאנשים משהו שהם מסרבים בכל תוקף להבין.
אני חושב שהצלחנו להתקדם קצת.

עכשיו @Michel מסכים שהתעודה הישראלית ה"חשופה למט"ח" קונה אותה כמות זהב כמו תעודה דולרית בחו"ל.

עברנו לדון על הטענה "מי שמחזיק תעודה לא מגודרת, שומר על כוח הקנייה"
כאן באמת ייתכנו אפקטים קצרי טווח שבהם המט"ח משפיע. לדוגמה, המחירים בסופר לא מתעדכנים כל יום.
אבל זו טענה שקשה למדוד כי "כוח קנייה" הוא אינדיבידואלי לסל צריכה של אדם.

אני חושב שהצלחנו להתקדם קצת.

עכשיו @Michel מסכים שהתעודה הישראלית ה"חשופה למט"ח" קונה אותה כמות זהב כמו תעודה דולרית בחו"ל.

כאן באמת ייתכנו אפקטים קצרי טווח שבהם המט"ח משפיע. לדוגמה, המחירים בסופר לא מתעדכנים כל יום.
אבל זו טענה שקשה למדוד כי "כוח קנייה" הוא אינדיבידואלי לסל צריכה של אדם.
נראה לי היינו בערך שם גם בסיבוב הקודם, כש"קנינו" ישירות זהב - פעם בשקלים, ופעם בדולרים...
בסוף מתנקזים ל"החיים שלי בשקלים, אני לא קונה בסופר עם זהב ותעודות איריות".

שאני אבין, אתה מסכים עם 99.9% ממה שכתבו כאן, והויכוח היחיד שנשאר לך זה אם החשיפה למטבע היא 0.001% או 0.002%?
נו באמת. חבל על הזמן שלי ושלך. זה ויכוח מיותר לחלוטין.
אבל אתה בעצמך כתבת

כול להיות לך אולי הפרש של 10-20% לכאן או לכאן
אז עכשיו ירדת מ10%-20% ל 0.001% ? תחליט בבקשה.

אתה לא חייב להשתתף אם איבדת סבלנות. מבחינתי לעומת זאת, אין בעיה להמשיך ולהסביר לאנשים כמוך שמסרבים בכל תוקף להבין.

היה שלב שאמרתי משהו אחר?

זה היה הדיון כל הזמן. הטענה המרכזית שלכם היא "אפס חשיפה למטבע" כי כל הפסד/רווח שקלי שנגרם לי בגלל תנודתיות שלו מתקזז עם האינפלציה/דפלציה.

אז נראה לי שכולנו מסכימים שיש חשיפה. השאלה עכשיו היא אם היא קצרת או ארוכת טווח או אם היא של 0.001% או של 10%-20%

היה שלב שאמרתי משהו אחר?
זה היה כל הדיון, מניות הן חברות ולא בהכרח חשופות למט"ח רק בגלל המטבע שבו קונים אותן.
זה היה הדיון כל הזמן. הטענה המרכזית שלכם היא "אפס חשיפה למטבע" כי כל הפסד/רווח שקלי שנגרם לי בגלל תנודתיות שלו מתקזז עם האינפלציה/דפלציה.
לא ראיתי את הטענה הזו, אולי שבטווח הארוך מצפים שתהיה התאמה בין יחס שיעורי האינפלציה והשינוי בשער המטבעות.
אז נראה לי שכולנו מסכימים שיש חשיפה. השאלה עכשיו היא אם היא קצרת או ארוכת טווח או אם היא של 0.001% או של 10%-20%
החשיפה היא לא למט"ח ולא של הנכס עצמו אלא של איך אתה רוצה להשתמש בו.
כלומר אם המטרה שלך היא להגדיל כמה שיותר את כוח הקנייה בישראל אז אתה חשוף לשינויים בכוח הקנייה בישראל. אם המטרה שלך היא לקנות כמה שיותר אננס בברזיל אז אתה חשוף לשינויים בשווי האננס בברזיל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
צ פתיחת חשבון ב IB, תעודת סל לטווח ארוך ב IB ועוד. שוק ההון 35
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
M האם יש קרן סל שקלית עוקבת RUSSELL 2000? שוק ההון 9
L האם יש קרן סל מחקה מדד עולמי שנסחרת ביורו? שוק ההון 1
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
Gari קרנות סל על מדדים סקטורים\מדדים דפנסיביים בשלב המשיכה כדי למזער נעילת הפסדים בשוק דובי שוק ההון 34
ה מסחר עצמאי - קרנות סל שוק ההון 5
ה מכירת קרן סל פוסטים מאיכות נמוכה 7
מ קרן סל עם דמי "נאמן" שוק ההון 6
מ הבדלים בין תעודת סל-לקרן סל )ספצייפים ברמה הפרקטית( שוק ההון 2
D תעודת סל אירית לאגח ארהב 5 שנים שוק ההון 1
S סחירות בקרנות סל בבורסת ת"א + רגולציה על עושה שוק שוק ההון 0
מ האם החזקת קרן סל ישראלית מחקה מדד חו"ל שווה להחזקת כספים בחו"ל שוק ההון 1
Sp0 קרן סל לחלק הסולידי בתיק שתענה על כמה דרישות מצטברות שוק ההון 11
א תעודות סל ישראליות עוקבות SP500 בפער ענק מהSPY , למה ? שוק ההון 12
מ קנית קרנות סל ביטקיון באינטראקטיב ברוקר השקעות אלטרנטיביות 16
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
N סיכון מט"ח בהשקעה בקרנות סל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 2
D קרן סל על הביטקוין - איזו עדיפה? השקעות אלטרנטיביות 2
ב קרן סל איישרס ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 2
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
U קרנות סל/קרנות מחקות אחרי מדדי הבנקים פוסטים מאיכות נמוכה 1
Anrala האם עדיף להשקיע דרך קרן סל עם חוזים עתידיים על הביטקוין או דרך קרן ספוט? השקעות אלטרנטיביות 20
א יש תעודת/קרן סל עוקבת אינדקס נדלן למגורים ? שוק ההון 0
א קרנות סל לבעל אזרחות כפולה אוף טופיק 3
T קרן נאמנות/סל/כספית, האם אלו באמת נחשבים PFIC? מיסים 1
ש הגעתי למסקנה לחסוך לטווח ארוך בקרן סל S&P500 שוק ההון 37
T אזרח ישראלי אמריקאי מעוניין להשקיע בקרנות/תעודות סל מחקות מדד שוק ההון 5
N שיקולים במעבר בין קרנות סל שוק ההון 2
מ קרן סל העוקבת רק אחרי החוזים העתידיים על הS&P שוק ההון 0
D קרנות סל שקליות להשקעה בחו״ל שוק ההון 4
ד כיצד קרן סל של ביטקוין משמשת כ"זהב דיגיטלי" ? השקעות אלטרנטיביות 8
ד מה מיוחד בניסיון של בלקרוק לאשר קרן סל של ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 10
ס מה עדיף קופגל"ה או קרן סל ישראלית שוק ההון 21
S השקעה אופטימילית לטווח קצר בקרנות סל אג"חיות שוק ההון 7
T תעודות סל- המינימום לקניה שוק ההון 6
M קרן סל או קרן מחקה שוק ההון 4
avivaviv שאלת הדיוט לגבי הראל סל NIKKEI 225 מנוטרלת מט"ח שוק ההון 5
D קרן סל לעומת קרן נאמנות שוק ההון 6
ס תעודת סל 1159235 שוק ההון 6
צ השוואה בין קרנות סל שוק ההון 0
N שאלה לגבי קרנות סל - השקעה ראשונה שוק ההון 2
L קרן סל בלאקרוק s&p500 שוק ההון 4
M התייעצות לגבי קרן סל נאסדק של אינבסקו שוק ההון 5
י קרן מחקה (או קרן סל) עולמי וסנופי שוק ההון 6
S אתר למיון קרנות וקרנות סל? שוק ההון 3
A מה עדיף בין לרכוש תעודת סל בארץ או בארה"ב? שוק ההון 1
B סיכון לקרן סל מטעם בנק שיכול ליפול שוק ההון 6
N מה קובע את המחיר של קרן סל ישראלית הצמודה למדד אמריקאי/עולמי? שוק ההון 13
ס שתי קרנות סל זהות בביצועים, אך שונות במחיר, עמלות וגודל. מה הייתם קונים? שוק ההון 8

נושאים דומים

Back
למעלה