• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תל אביב (ישראל?) מקום 1 ביוקר המחייה

זה לא סיפור אחר. זה אחד המיסים הגדולים ביותר וזה בפירוש מס על הקרן.
אינפלציה זה "מס" על הכל. זה לא רק על כסף שאתה משקיע אלא גם על כסף שאתה סתם מחזיק בבנק.
וגם על הלוואות שאתה לוקח (רק שפה אתה זה שמרוויח אותו).

אז אם אתה רוצה "לדפוק" את המערכת, אולי שווה למנף את התיק :)

על מה הייתם עושים את המחאה?
לפי הסדר הבא:
1. דרישה להעיף את כל הלוביסטים מהכנסת
2. פירוק מכון התקנים, ההסתדרות, המועצות והועדים
3. הורדת חסמי יבוא
4. דרישה לתקופת צינון ארוכה לפוליטיקאים לאחר סיום תפקידם
5. קיצוץ הפנסיות של משרד הביטחון ודרישה למעבר לצבא מקצועי, קטן ויעיל
6. קיצוץ המגזר הציבורי ואיחוד רשויות
7. דרישה לתחבורה ציבורית מלאה בשבת

אלו עיקרי הדברים שלדעתי שווה לצאת לרחובות בשבילם ושיישום שלהם אמור להיטיב עם רובנו באופן משמעותי ומיידי.

במקרה שלי אני מרוויח בין 2% ל10% על כל סליקה. גם אם תוריד מזה 1% שבעל העסק משלם, אני עדיין ברווח די גדול.
אז כן, להרוויח בין 1% ל9% על כל ההוצאות שלי זה מאוד נחמד (ואגב, זה רק על ההוצאות. הלוואי וזה היה על כל הכסף שלי).

בטח שזה זהה להוצאות כמו חשמל וכו'.
יש אפשרות לשלם במזומן, זה לא חוסך לך כלקוח כסף. כמעט כל העסקים לוקחים אותו דבר בין אם תשלם במזומן או באשראי. יותר מזה, העלות לעסק ברוב המקרים אפילו נמוכה יותר אם תשלם באשראי מאשר במזומן (אין גניבות, אין טעויות בעודף, אין שטרות מזוייפים. אין עמלת הפקדת מזומן בבנק. אין צורך לשמור את הכסף בכספת ולשלם עליו ביטוח וכו').

אגב, אתה יכול באותה מידה להגיד שאם אתה קונה מהעסק בשעות היום אז אתה אמור לשלם פחות , כי ביום לא צריך להדליק אור והוא חוסך ככה חשבון חשמל.
זה לא עובד ככה, בדיוק כמו שזה לא עובד ככה עם מזומן.

או הרוויח 100 ש"ח.
תלוי איך אתה משתמש בכטיסים שלך...
איך אתה מרוויח? קאשבק וכאלה מועדונים כביכול?
אני לא רואה את עניין החשמל כמו עניין הכפייה של עמלת הסליקה.. פעם הייתה אופציה לקבל הנחה באופן חוקי על רכישה במזומן, היום היא לאט לאט מצמטצמת כאשר רף האפשרי לרכישה במזומן מצטמצם.. מוצר גדול מעבר לרף חובה לרכוש באשראי ויש עמלת סליקה.. אלא אם יש לך איזה מועדון וקיבלת נקודות שאתה תמיר בעתיד למשהו אחר.. זה פלסטר שעובד אבל הטיעון שלי על כפיית העמלה נותר על כנו.

אבל בסופו של יום בורסת תל אביב מקרטעת כי חברות חדשות לא מנפיקות ולמה? כי אין כסף זול ולמה? כי אולי אם המס היה 15% ולא 25% אז היו קמות חברות קטנות ומגייסות כסף על חשבון החלק הספקולטיבי בתיק של כולנו.
נניח 5% מהחברות האלו היו מצליחות, נניח אלו חברות תחליפי קוטג', שיטות ייצור חדשניות, חברות ייבוא חדשות, וכוליי וכוליי.
כן... אתה באמת חושב שחסר עכשיו כסף זול?
בפועל חברות מישראל מגייסות כסף בכל העולם, בורסת תל אביב היא לא יותר מאשר עסק (שנסחר גם הוא בבורסת תל אביב) והיא מקרטעת מהסיבות שלה, כמו הרבה עסקים כאן בארץ (קרנות ריט מקומיות אהמ אהמ).
קח את כספך ותשקיע עכשיו בחברה הבאה שתפתח תחליף לקוטג', היא מחכה לך בבורסות בניו-יורק, שנחאי, לונדון...
* לא המלצה, קצת הלצה

אחרי המחאה של 2011 שהתמקדה בקוטג'
בקוטג'? כנראה היית ילד קטן מאד אז.
מחאות 2011 היו בעיקר בגלל הדיור, ובאופן כללי יותר -יוקר המחיה והיאוש של הדור הצעיר. דפני ליף היא הדמות המזוהה ביותר עם המחאה הזאת ולא הבחור הדתי של הקוטג'. סתיו שפיר ואיצק שמולי התחילו שם (וסיימו בינתיים?) את הקריירה הפוליטית שלהם.
מילה על מחאות בארץ - היו כמה בולטות לאורך השנים, והן השפיעו מאד. לא תמיד באופן מיידי ולא תמיד כפי שהמוחים התכוונו, אבל השפעה היתה.
מחאתו של מוטי אשכנזי לאחר מלחמת יוה"כ הובילה בסופו של דבר לעליית מח"ל לשלטון (הליכוד של ימינו).
המחאה על טבח סברה ושתילה במלחמת לבנון הראשונה הובילה להרחקת אריק שרון לכמה שנים מקבלת החלטות וגם כנראה להתפטרותו של בגין.
המחאות על הסכם אוסלו הובילו בסוף לרצח רבין ועלייתו של בנימין נתניהו לקדמת הבמה.
המחאות בגין יוקר המחיה ב-2011 הובילו (עדיין יש השפעות מתמשכות) לדיור למשתכן ולרגולציה נשכנית יותר בענייני העלאת מחירי מזון מתואמת.

אז כבר 35+2+17 מהברוטו שלך זה 54% מהברוטו שעדיין לא הגיע אלייך.
איזה חישוב מופרך :)
תעשה לעצמך טובה ואל תתבלבל בין מס עבור הכנסה למס עבור הוצאה ובטח לא עבור הוצאה נטו.
לא יודעת למה ניטפלת דווקא לאחוז הסליקה שמוסיפים לך לעלות המוצר - כמו שרונן כתב, כל עסק מעמיס עליך את כל ההוצאות שלו ומוסיף אחוז מסויים בשביל הרווח.
אם מחר יורידו את עמלת הסליקה לעסק אבל יעלו לו את השכ"ד/ארנונה/חשמל/שכ"ע - לא תרוויח שום הוזלה מזה.
את המע"מ אתה משלם עפ"י ההוצאה החייבת במס הזה. שכר דירה, פירות וירקות, הלוואות בנקאיות, ארנונה ועוד - אין עליהם מע"מ.

לפי הסדר הבא:
1. דרישה להעיף את כל הלוביסטים מהכנסת
2. פירוק מכון התקנים, ההסתדרות, המועצות והועדים
3. הורדת חסמי יבוא
4. דרישה לתקופת צינון ארוכה לפוליטיקאים לאחר סיום תפקידם
5. קיצוץ הפנסיות של משרד הביטחון ודרישה למעבר לצבא מקצועי, קטן ויעיל
6. קיצוץ המגזר הציבורי ואיחוד רשויות
7. דרישה לתחבורה ציבורית מלאה בשבת

אלו עיקרי הדברים שלדעתי שווה לצאת לרחובות בשבילם ושיישום שלהם אמור להיטיב עם רובנו באופן משמעותי ומיידי.
ברור לך אבל שחוץ מסעיף 7 בשביל האזרח הממוצע כל מה שרשמת פה נראה כמו אכדית עתיקה?
אלא אם אתה מתכנן לגייס למחאה כלכלנים בלבד?
אפילו חברי הכנסת לא בטוח שיבינו מה אתה רוצה מהחיים שלהם.

איך אתה מרוויח? קאשבק וכאלה
כן.

מועדונים כביכול
לא.

אני לא רואה את עניין החשמל כמו עניין הכפייה של עמלת הסליקה
אתה אולי לא.
כל שאר העולם (כולל העסק) כן.

פעם הייתה אופציה לקבל הנחה באופן חוקי על רכישה במזומן, היום היא לאט לאט מצמטצמת
פעם עמלת הסליקה הייתה גבוהה.
היום היא עולה בערך אותו דבר כמו עלות הטיפול במזומן (אם לא פחות).

אבל הטיעון שלי על כפיית העמלה נותר על כנו.
לא יודע על איזה כן שמת אותו, אבל הוא טיעון פשוט לא נכון.
אף אחד לא כופה על העסק לעבוד עם כרטיסי אשראי ולשלם עמלת סליקה.
עסקים בוחרים לעבוד עם כרטיסי אשראי (אגב, לא כולם. יש עסקים שלא מקבלים אשראי) כי זה משתלם לעסק.
אתה מתעלם מכל מה שאמרתי קודם על זה שגם לטיפול במזומן יש עלות לא מבוטלת מצד העסק.

ברור לך אבל שחוץ מסעיף 7 בשביל האזרח הממוצע כל מה שרשמת פה נראה כמו אכדית עתיקה?
יותר גרוע, הציבור הרחב חושב שחלק מהסעיפים כאן הם רעים.
למשל ידוע שההסתדרות והוועדים שומרים על החלשים, אז למה לפרק?!

זה נכון, בפרט שכל סעיף קשור לתחום אחר ואינספור זכויוות ואינטרסים שצריך לאזן ביניהם וכמו בכל נושא לכל אחד מההסדרים יש רציונל שהוא לא רע מוחלט.
הבעיה העיקרית בדיונים בנושאים האלו (ובעצם בכל נושא של מדיניות ציבורית) היא שהמיעוט שנהנה מההסדר המיטיב הרבה יותר מאורגן ובעל כוח פוליטי מאשר הציבור הרחב שנפגע מההסדר אשר גם אם מבין את הבעיה, הנזק לכל אחד מפרטיו די מינורי וממילא תמיד ההסדרים האלו עטופים באינספור כללים מבלבלים. אני בטוח שאם היו מבקשים מכל הורה של ילד מהכיתה לשלוח כל חודש צ'ק לאבא של נופר שיצא לפנסיה מאגף התקשוב בגיל 42, היתה קמה מחאה.

כל הסעיפים, כולל סעיף 7, הם ביטויים גנרים שמופיעים בתקשורת שוב ושוב וכל אזרח ממוצע (כולל אותי, אותך, כלכלן בכיר ואיש הברזל) ולכל אחד יש דעה שונה מה המשמעות של הסעיף ומה צריך לעשות. בינתיים, רוב התגובות בשרשור לגבי ה"צריכים" די שונות מדעתי למשל.
אבל כדי להתייחס ברצינות לכל סעיף, אולי צריך לפתוח שרשור יעודי בשבילו.
בכל אופן, לדעתי רוב מוחלט של יוקר המחיה נובע משיקול דעת של האדם הפרטי ולא מכשלים כאלה ואחרים של המדינה. ואני כמעט בטוחה שאם הכל יהיה פה זול ב-50%, רוב האנשים יצרכו עוד יותר - עד ששורת ההוצאות תתאזן מחדש עם שורת ההכנסות.

ואני כמעט בטוחה שאם הכל יהיה פה זול ב-50%, רוב האנשים יצרכו עוד יותר - עד ששורת ההוצאות תתאזן מחדש עם שורת ההכנסות.
זה נכון, אבל בסטנדרטים צרכניסטים רמת החיים תעלה, כי אם ההוצאות ההכרחיות זולות יותר, יש יותר כסף למותרות. בעיני רוב האנשים המעבר מטיסה אחת לשנה לחמש זו עלייה רצויה ברמת החיים.
לסולידים ודאי המצב ישתפר כי אם קונים רק מה שצריך, פחות או יותר, אז החסכון יגדל וכך גם החוסן הכלכלי.

במקרה שלי אני מרוויח בין 2% ל10% על כל סליקה
אפשר לדעת איך אתה מגיע לרווח קבוע כזה על כל סליקה? (אין רשימה סופית של אתרים וחנויות שרק בהם ההחזר תקף?) האם זה מתאפשר גם עם כרטיסי אשראי ישראליים או רק אמריקאים?.

נערך לאחרונה ב:
אפשר לדעת איך אתה מגיע לרווח קבוע כזה על כל סליקה?
הוא לא קבוע, הוא משתנה.
במקרה שלי המינימום הוא 2.65%, ויש קטגוריות שמגיעות גם לאזור ה10%.
מצד שני 2.65% זה קצת קשה, אבל יש מספיק כרטיסים שנותנים 2% על הכל. בגלל זה אמרתי 2% בקצה הנמוך.
אין רשימה סופית של אתרים וחנויות שרק בהם ההחזר תקף?
לא.
יש קטגוריות שבהן יש צבירה יותר גדולה (נניח "מסעדות" או "סופרים"), אבל יש כרטיסים שנותנים 2% (ואפילו 2.65%) על "הכל" בלי קטגוריות.
האם זה מתאפשר גם עם כרטיסי אשראי ישראליים או רק אמריקאים?.
האחוזים האלה הם רק באמריקאים.
בישראלים תגיע כנראה לאזור ה0.7%, שזה גם עדיף על 0%.

בישראלים תגיע כנראה לאזור ה0.7%, שזה גם עדיף על 0%.
ממה שאני זוכר בישראלים יש רשימה מוגבלת של חנויות\אתרים...איך אפשר להשיג החזר על כל סליקה ללא תלות בחנות כזו או אחרת?

לגביי כרטיס אמריקאי, האם הכרטיסים מקושרים לחשבון אמריקאי שלך (IB)? אפשר לקשר לחשבון ישראלי? האם אתה קונה גם בשקלים דרכם?

ממה שאני זוכר בישראלים יש רשימה מוגבלת של חנויות\אתרים...איך אפשר להשיג החזר על כל סליקה ללא תלות בחנות כזו או אחרת?
אתה מתבלבל בין הנחה לבין קשבק/צבירת מיילים.
כרטיסים שצוברים מיילים/קשבק עושים את זה על הכל, אולי למעט "מוסדות ממשלתיים" וכאלה (למרות שגם פה יש כרטיסים שצוברים רגיל ויש כאלה שצוברים, אבל פחות).
יש דיון נפרד על כרטיסים כאלה. חבל לחטוף את הדיון הזה.

לגביי כרטיס אמריקאי, האם הכרטיסים מקושרים לחשבון אמריקאי שלך (IB)? אפשר לקשר לחשבון ישראלי? האם אתה קונה גם בשקלים דרכם?
גם פה יש דיון נפרד:

אבל בסטנדרטים צרכניסטים רמת החיים תעלה, כי אם ההוצאות ההכרחיות זולות יותר, יש יותר כסף למותרות. בעיני רוב האנשים המעבר מטיסה אחת לשנה לחמש זו עלייה רצויה ברמת החיים.
הלו...שכחת את כדור הארץ ושאר יושביו?
מבחינתי שכולם יחזרו לתקופת האבן, אבל אם נשאר במחוזות האנושות האידיוטית (שהישראלים הם נציגים גאים שלה) - עדיף כנראה שהכל יהיה יקר יותר.
שבת שלום! לכו לבשל, צאו עם כוס קפה למרפסת ותהנו מהציפורים הנודדות והמקומיות ומהעצים :)

לא הייתי ממהר לזלזל באזרח הממוצע.
זה אולי נראה ככה למראית עין אבל די בטוח שזאת פשוט הדחקה, כשהאדישות הכללית שהוא פיתח לגבי המצב נובעת מהסיבות הבאות:
1. הוא לא מבין את גודל החשיבות וההשפעה של העניינים האלה על החיים שלו.
2. הוא עצלן ומיואש ולכן הוא לא מאמין שאפשר באמת לשנות משהו, ומכאן הוא מעדיף לעשות את המקסימום לביתו ולהתנער מכל אחריות קולקטיבית.
3. הוא מפחד למחות כי סיפרו לו שמחאה אמיתית תחליש אותנו מבפנים ותהפוך אתנו לטרף קל לאויבים מבחוץ. כאן מדובר בהנדסת תודעה קלאסית לגבי אי היציבות הביטחונית במדינה שמשרתת את השלטון כבר שנים רבות.
גם טראומת הגלות שצרובה חזק בגנים של העם הזה משחקת פה תפקיד די משמעותי.

בכל אופן, אני חושב שכל אלה פשוט מביאים את רוב הציבור להשלמה עם המצב, ובגלל זה אנחנו לא רואים שום מחאה אמיתית שמצליחה להתרומם מעבר לעצומות דיגיטליות ודפי מסרים ברשתות החברתיות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R תל אביב 35 לאחר הודעת בנק ישראל שוק ההון 3
ספייק לי שימוש בנוסחאות google finance ב- google sheets לבורסת תל אביב אוף טופיק 2
ד תל אביב רובע 5 נדל"ן 4
ג תל אביב 125 שוק ההון 2
M מתי נסחרת קרן סנופי של בלקרוק בבורסת תל אביב שוק ההון 10
נ מהו הקסם של תל אביב שמרתק כל כך הרבה ישראלים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 38
ש תל אביב 135 שוק ההון 1
S איך עובד מדד תל אביב 125? שוק ההון 5
I הבדל בין קרנות על תל אביב 125 שוק ההון 10
M מדד תל אביב נדלן או נדלן מניב מול דירה להשקעה בחמש שנים שוק ההון 2
נ מה ההבדל בין מדד תל אביב נדלן למדד תל אביב בניה? נדל"ן 3
X קרן סל תל אביב 125 שוק ההון 5
D BLACKROCK (ishares) בבורסת תל אביב לעומת אותן קרנות בווסלטריט שוק ההון 5
ע מה עם מדד תל אביב-מעלה? שוק ההון 4
cypriano de rore המלצה על מתקין מזגנים באזור תל אביב אוף טופיק 1
P האם תל-אביב היא העיר היחידה במדינה? פוסטים מאיכות נמוכה 104
ש מדדי תל אביב שוק ההון 3
T שאלה לגבי קניית כמות של יחידות באיגרת חוב ממשלתית לפני השלב הרציף בבורסת תל אביב שוק ההון 0
M מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב התפתחות אישית 30
מתכנת ני״ע נקוב דולר בבורסת תל אביב שוק ההון 8
S מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב או בטכניון? התפתחות אישית 27
O תל אביב צמיחה מרקיעה שחקים שוק ההון 8
O אוניברסיטת תל אביב מול המכללה למנהל התפתחות אישית 8
L מדד תל אביב 35/25 חזר לרמה, שהוא היה בה ב-2007 שוק ההון 24
י תל אביב 35 או s&p 500? שוק ההון 16
R השקעה במדד תל אביב 35 שוק ההון 18
ה האם תל אביב שווה את המחיר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 144
ש בורסת תל אביב - מדוע? שוק ההון 2
Kipodi Interactive Brokers תומכים במסחר בבורסת תל אביב? שוק ההון 4
Yoss תשואות תל-אביב מול סנופי - האמנם חוסן מקומי? שוק ההון 6
N הזמנה להיפגש בירושלים \ תל אביב בשביל לעזור ליישם אסטרטגית השקעה שוק ההון 11
B השקעה בפריים ארה"ב מבורסת תל אביב שוק ההון 2
Aranchik דיור בר השגה - תל אביב נדל"ן 6
Yevgeny אינטראקטיב ברוקרס מצטרפת לבורסת תל אביב כ"חבר רחוק" שוק ההון 134
א קרנות מחקות תל אביב 90 שוק ההון 1
ayeletavr מדד תל אביב יתר וראסל 2000 שוק ההון 17
Rio אקדמיה: פתוחה, תל אביב או בינתחומי? אוף טופיק 21
S הבדל בין קרן מחקה תל בונד לקרן אג"ח שוק ההון 4
R מדד תל בונד-דולר והתחזקות הדולר שוק ההון 0
הטירונית אג"ח ממשלתי 5116181 MTF מחקה תל גוב-כללי - השפעת הארועים הפוליטיים על הקרן שוק ההון 22
א תל בונד 20, לא מבין שוק ההון 18
T תל אביבי שרוצה רילוקיישן בארץ ואין לו מושג אוף טופיק 20
מסעו של צעיר תל אביבי יומני מסע אישיים 12
S תל"ג ותמ"ג אוף טופיק 14
M רכישה פרוייקט BE מתחם מגורים לסטודנטים - תל חי נדל"ן 5
קפה שחור מדד תל-בונד גלובל שוק ההון 14
שניצלוינאי שאלה בסיסית לגבי קרנות על מדדי תל בונד שוק ההון 7
nick מדד תל דיב שוק ההון 60
גיא_87 דרושים תל אביביים סולידים אוף טופיק 10
פשוט תל אופן מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13

נושאים דומים

Back