• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סדרת כתבות על דור ה-Y

דוגמה נוספת ונפוצה יותר, אני מניח, הם אותם אנשים בעלי מודעות בריאה שמעוניינים ללמוד כיצד להתנהל פיננסית בצורה נבונה, אך פשוט לא מצליחים מסיבות מגוונות שלא תלויות בהכרח בהם.
אין ספק שהמדינה צריכה לממן טיפולי המרה לכל מי שלא יכול להתעלם מפרסומות וקונה ככל העולה על רוחו.

2. לדעתי מדובר ב-Deal breacker. אם לחברה/מדינה אין באמת יכולת לספק נקודת מוצא ממנה כל אזרח (גם הלא כשיר אקדמית) יכול ללמוד או להתמקצע בכל דבר בו הוא מעוניין, אז ניתן לפתוח את החוזה החברתי מחדש (רק אסתייג - ללא מקרים יוצאים מן הכלל כמו מחלה מולדת או בעיה פיזיולוגית או קוגניטיבית שממש מפריעות לתפקוד, להן אפשר לספק התייחסות [ותקציב שמן מאוד ובלתי מבוטל] מיוחדת).

אתה בא בגישה שהמדינה חייבת לך משהו רק כי הועלת בטובך להיוולד בה.
החיים לא עובדים ככה ואף אחד לא חייב לך כלום.
מה לעשות שלא כל בני האדם נולדו שווים (מבחינת יכולות), וכמו שיש גבוהים ונמוכים ככה יש חכמים וטיפשים.
כל אחד צריך למצות את הטוב ביותר מהיד שהוא קיבל.

אתה לא יכול לצפות שהמדינה תשלח אותך להתחרות באולימפיאדה אם אתה לא מסוגל לרוץ

אקדים ואומר שאין לי כוונה להתריס חלילה אבל לא אתפלא אם לא תאמינו בכך בהתחשב בדברים הבאים שחייבים להיאמר:

האמת שאין לי שמץ של מושג מאיפה להתחיל את התגובה הזאת או איזו שריפה לנסות לכבות קודם.. את החשיבה המכלילה והאוטומטית ששלושת התגובות האחרונות ביטאו היטב, את הסקת המסקנות המוזרה או ההתעלמות מהנקודה המהותית, לפחות בעיניי, בכל הדיון הזה, את הניסיון להאפיל את הדעות שאני הצגתי כאילו יש בהן זדון או כאילו מזכירות דיקטטורה.

נראה שההבדל העמוק אינו באמת טמון בדעות השונות שלנו, אלא במנגנון שעובד במוח וצורת המחשבה השונה שאני לפחות ניסיתי לכבד אבל נראה שלא מכבדים את זו שלי בחזרה, כאילו מנסים להשתמש באד הומינם בדיון הזה שדווקא התחיל בצורה מעניינת.

כאן אסיים. תודה רבה על אתגר אינטלקטואלי (במידה זו או אחרת) ומעניין :)
מקווה שבדיונים הבאים האתגרים הללו יזרמו יותר טוב.

נערך לאחרונה ב:
אקדים ואומר שאין לי כוונה להתריס חלילה אבל לא אתפלא אם לא תאמינו בכך בהתחשב בדברים הבאים שחייבים להיאמר:
דוקא מההודעות האחרונות שלך אני לא חושב שיש למישהו רושם שבאת להתריס.
דעות שונות זה דבר לגיטימי בגדול.
האמת שאין לי שמץ של מושג מאיפה להתחיל את התגובה הזאת או איזו שריפה לנסות לכבות קודם.. את החשיבה המכלילה והאוטומטית ששלושת התגובות האחרונות ביטאו היטב, את הסקת המסקנות המוזרה או ההתעלמות מהנקודה המהותית, לפחות בעיניי, בכל הדיון הזה, את הניסיון להאפיל את הדעות שאני הצגתי כאילו יש בהן זדון או כאילו מזכירות דיקטטורה.
לא יודע מאיפה להתחיל, אבל תתחיל מאיפשהו.
כרגע לא הבנתי מה אתה טוען. איזה חשיבה מכלילה, איזה הסקת מסקנות ומאיזה נקודה מהותית אתה חושב שהתאלמו?
ואני לא חושב שאף אחד ניסה לטעון שבדעות שלך יש זדון או דיקטטורה.
בסה"כ אמרו רוב האנשים אמרו שהם לא מסכימים עם גישת ה"מגיע לי" שלך. אם אתה חושב אחרת אתה מוזמן להסביר.
נראה שההבדל העמוק אינו באמת טמון בדעות השונות שלנו, אלא במנגנון שעובד במוח וצורת המחשבה השונה שאני לפחות ניסיתי לכבד אבל נראה שלא מכבדים את זו שלי בחזרה, כאילו מנסים להשתמש באד הומינם בדיון הזה שדווקא התחיל בצורה מעניינת.
לא ראיתי פה אף אחד שלא כיבד אותך. דעות לעומת זאת זה לא משהו שצריך לכבד בהכרח :) (למשל אם אני מחזיק בדיעה שצריך לרצוח את כל העניים כי הם לא תורמים לחברה, זאת לא דיעה שצריך לכבד יותר מידי).
כאן אסיים. תודה רבה על אתגר אינטלקטואלי (במידה זו או אחרת) ומעניין :)
מקווה שבדיונים הבאים האתגרים הללו יזרמו יותר טוב.
חבל.
דוקא היה דיון מעניין.

מי שאתה מכיר, מי הם? פריפריה חברתית או סתם פריפריה גיאוגרפית? כי כפר ורדים או עומר או עין חרוד זה לא בדיוק הפריפריה שאנחנו מדברים עליה, נכון?

אני מדבר על צעירים בני עיירות פתוח, וערים כגון עכו וטבריה, שהיו בזמן הלמודים באוניברסיטה (לא מכללה) רווקים ויכלו להקדיש כל זמנם ללמודים.

קצת קשה להסביר למי שלא הגיע מאותו רקע או היסטוריה, מה הקשיים או האתגרים שעמדו בדרך, אז לכן לפעמים עדיף לשמור על שקט.

אז למה קיים הפורום?
הטענה שלי היתה שהאוניברסיטאות הם כלי טוב לניידות חברתית, כמו גם הצבא, לאלו שבאים מהפריפריה.

מכיר אישית לא מעט אנשים מאוד מוכשרים בתחום שלי שלא סיימו תואר, לא באו מבית עשיר ועדיין מאוד מצליחים בעבודה (ולא רק בוגרי 8200/ממר"מ וכד').

אתה מדבר על היוצאים מן הכלל ואני מדבר על הכלל. הרוב המוחץ של עובדי ההייטק הם בעלי תואר (ובוני אתרי אינטרנט לאינסטלטורים זה לא הייטק, וגם לא קידום אתרים).
אם אתה רוצה להתקדם מתוך עיירת פתוח, חותמת של אוניברסיטה במקצוע נחשב עם ציונים טובים עוזרת מאד, אחרת , למה יזמנו אותך לראיון?

לילד מדימונה תהיה בעיה להשיג מורה פרטי לפיזיקה גרעינית.

דווקא בדימונה? :)

נערך לאחרונה ב:
לדוגמה, אם אדם סקרן לדעת כיצד היקום שסביבו עובד מבחינה חומרית ולכן ניגש ללמוד באופן אוטודידקטית לגמרי (לא בין כותלי האקדמיה) כימיה ופיזיקה אך בגלל נתונים מולדים או כאלה שהתגבשו במהלך הילדות המוקדמת הוא אינו באמת מצליח להבין את החומר או להסיק מידיעותיו בנושאים אלו על תופעות אותם פוגש בעולם החיצון - יש כאן בעיה יסודית שעל החברה לפתור, לא על האינדיבידואל.
מעניין אותי למה הדוגמא הזו מייצגת בעיה שעל החברה לפתור,ואיך היא אמורה לפתור אותה?

ראיתי את הפרק השני של הסדרה. אנשים אומרים שם שבגלל שממילא אי אפשר לחסוך לדירה, כבר עדיף ללכת לבתי קפה ולהינות מהחיים. כנראה שזה עניין של גישה. אני ארוץ לרכבת גם אם כמעט בטוח פספסתי אותה, רק בשביל הסיכוי שאולי גם היא תאחר, ואספיק אליה בכ"ז. נראה לי שלאנשים עם אופטימיות מסוג כזה יש יותר סיכוי להגיע לחסכון משמעותי.

ראיתי את הפרק השני של הסדרה. אנשים אומרים שם שבגלל שממילא אי אפשר לחסוך לדירה, כבר עדיף ללכת לבתי קפה ולהינות מהחיים. כנראה שזה עניין של גישה. אני ארוץ לרכבת גם אם כמעט בטוח פספסתי אותה, רק בשביל הסיכוי שאולי גם היא תאחר, ואספיק אליה בכ"ז. נראה לי שלאנשים עם אופטימיות מסוג כזה יש יותר סיכוי להגיע לחסכון משמעותי.
אני מסכים וחושב שהגישה הזו מאוד מטופשת. זה לא שונה מאדם חולה סרטן שמעשן ״כי הוא גם ככה חולה״.

הפרק השני כבר בזיון ממש. איזה בליל של שטויות. חבל על הצפייה.

הפרק השני כבר בזיון ממש. איזה בליל של שטויות. חבל על הצפייה.
לא נתפס שהם סיימו במשפט:
זה לא שהצעירים לא יכולים לקנות דירה כי הם יושבים בבתי קפה כל היום, הם יושבים בבתי קפה כי הם לא יכולים לקנות דירה.
פשוט נורא שזה המסר...

לא נתפס שהם סיימו במשפט:
זה לא שהצעירים לא יכולים לקנות דירה כי הם יושבים בבתי קפה כל היום, הם יושבים בבתי קפה כי הם לא יכולים לקנות דירה.
פשוט נורא שזה המסר...

וזה עוד כספי המיסים שלך שמממנים את המסר הזה! :)

למה נורא? זה מעולה לקידום הכלכלה.
גם ככה יותר מידי אנשים בארץ קונים דירות...
כי יתכן שבעתיד אנחנו אלו שנצטרך לממן אותם (במיסים) כשיגיעו לשלב בו הם לא יכולים לעבוד והפנסיה שלהם לא תספיק. אני מאוד מקווה שלא אבל מעדיף שכל אחד יהיה אחראי לעצמו.

אז היום יצא הפרק השלישי, שעוסק באוניברסיטאות ובתארים שלא רלוונטים לשוק העבודה.
אני חייב לציין, שהפרק הזה דווקא נראה יותר טוב בהשוואה לפרקים הטובים, אבל-אף מהנדס, מתכנת, רוקח, רופא, כלכלן, בנקאי וכו' לא הופיע בו.
המקסימום שהיה זה הנדסאי שאמר שהעבודה הייתה מעולה אבל דיכאה אותו אז הוא פרש. רוב מי שהופיעו היו תלמידי התוארים הממוצעים-מזרח אסיה, ''חקירת סכסוכים'' וכו'

לא הייתי רץ להספיד את האקדמיה, אם יודעים לבחור נכון, זה כלי מדהים למוביליות חברתית ולהכנסה גבוהה

לא הייתי רץ להספיד את האקדמיה, אם יודעים לבחור נכון, זה כלי מדהים למוביליות חברתית ולהכנסה גבוהה
לי תמיד עצוב לשמוע שככה אנשים תופסים את האקדמיה.
באופן אישי אני רואה את המיקום ההיררכי שלה בדיוק הפוך (כמו אצל מאסלו) - זו מותרות שצריך בשבילה כסף ולא כלי להניב משכורת גבוהה יותר.

לי תמיד עצוב לשמוע שככה אנשים תופסים את האקדמיה.
באופן אישי אני רואה את המיקום ההיררכי שלה בדיוק הפוך (כמו אצל מאסלו) - זו מותרות שצריך בשבילה כסף ולא כלי להניב משכורת גבוהה יותר.

אני דווקא חולק עלייך, לבעלי תואר יש שכר ממוצע גבוה יותר מאשר בעלי השכלה תיכונית בלבד, אז אני מניח שזה כן תורם להנבת משכורת גבוהה יותר.
זה גם פותח את הדרך ללמידה של מקצועות שאי אפשר ללמוד רק מניסיון-למשל, רפואה או רוקחות.
מצד שני, תארים כמו הנדסת תוכנה ככל הנראה אפשר ללמוד גם בעזרת כמה קורסים באינטרנט, כמו שחלק מדוברים שם מספרים עשו, ויש תארים שאני לא מבין למה בכלל צריך אליהם תואר-''ניו מדיה'' למשל ואפילו תארים שמיועדים למקצועות קיימים-כמו בנקאות (למה בנקאי, שהוא בפועל פקיד שנותן שירות,חייב לדעת את ההיסטוריה של הכלכלה?) או אפילו הוראה (קורס ראשון באוניברסיטה+קצת ניסיון יכול להוביל למורה לא פחות טוב מאשר אדם בעל שני תארים ותעודת הוראה).
יש גם מי שאמרה שהתואר הוא בשביל לסמן וי, ואני מסכים שזה באמת ככה בחלק מהמקצועות

אני דווקא חולק עלייך, לבעלי תואר יש שכר ממוצע גבוה יותר מאשר בעלי השכלה תיכונית בלבד, אז אני מניח שזה כן תורם להנבת משכורת גבוהה יותר.
לא אמרתי שלא. כל מה שאמרתי זה שלי עצוב שתפקידה של האקדמיה (בהמון מקרים) הפך להיות מקפצת שכר. זה תפקיד שונה מאוד מתפקידה ההיסטורי שהיום כבר בא לביטוי הרבה פחות.
מה שאתה אומר דווקא מחזק את המחשבה שלי.

זה גם פותח את הדרך ללמידה של מקצועות שאי אפשר ללמוד רק מניסיון-למשל, רפואה או רוקחות.
מצד שני, תארים כמו הנדסת תוכנה ככל הנראה אפשר ללמוד גם בעזרת כמה קורסים באינטרנט, כמו שחלק מדוברים שם מספרים עשו, ויש תארים שאני לא מבין למה בכלל צריך אליהם תואר-''ניו מדיה'' למשל ואפילו תארים שמיועדים למקצועות קיימים-כמו בנקאות (למה בנקאי, שהוא בפועל פקיד שנותן שירות,חייב לדעת את ההיסטוריה של הכלכלה?) או אפילו הוראה (קורס ראשון באוניברסיטה+קצת ניסיון יכול להוביל למורה לא פחות טוב מאשר אדם בעל שני תארים ותעודת הוראה).
יש גם מי שאמרה שהתואר הוא בשביל לסמן וי, ואני מסכים שזה באמת ככה בחלק מהמקצועות
שוב, כל התפיסה הזו מבוססת על ראיה הפוכה לחלוטין מתפקידה המקורי של האקדמיה

לא אמרתי שלא. כל מה שאמרתי זה שלי עצוב שתפקידה של האקדמיה (בהמון מקרים) הפך להיות מקפצת שכר. זה תפקיד שונה מאוד מתפקידה ההיסטורי שהיום כבר בא לביטוי הרבה פחות.

אהה, לא הבנתי אותך נכון.
מסכים,חבל שזה כך, ואולי אם היו מוסדות שמיועדים להכנה לשוק העבודה וללימוד שהיו נתפסים טוב בשוק התעסוקה (המכללות היום הם ברמה נמוכה יותר מהאוניברסיטה ונתפסות כך גם בשוק העבודה, וזה מגולם בשכר של הבוגרים), האוניברסיטה הייתה יכולה לחזור לתפקידה ההיסטורי

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
oz1987 סדרת כתבות בערוץ 10 - "החוב הלאומי" מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
Rahash סדרת iBonds של בלאקרוק - עכשיו עם אג״ח ממשלתי שוק ההון 23
D המלצה על סדרת טלוויזיה אוף טופיק 10
Sesquiterpene סדרת פוסטים מעניינת על שיעור המשיכה הבטוח מהתיק פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
משה סדרת הרצאות סולידיות אוף טופיק 22
מ מכירים את סדרת הריאלטי על הקמצנים הקיצוניים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
N כתבות מלאות בטעויות בנושא הפנסיה צרכנות פיננסית 52
הסולידית שימו לב - ציטוט כתבות ממקורות חיצוניים אוף טופיק 0
B מסתבר שאפילו בטמקא יש כתבות שמעודדים סוכנות אוף טופיק 0
גרהם שתי כתבות מאד מטרידות בנושא הפנסיה צרכנות פיננסית 78
R כתבות בנוגע למצב הבורסה שוק ההון 20
E צוואה המדלגת דור - הפחתת סיסוכי נכדים + רעינות לאבני דרך ועוד צרכנות פיננסית 21
H יומן מסע | דור ה-Y יומני מסע אישיים 17
deussex איך ההורים שלכם (דור הפנסיה) שומר על ערך הקניה של הכסף שלהם בבנק ? שוק ההון 16
U קרינה דור 5 ואייפונים אוף טופיק 31
המהנדל הכנת דור העתיד לעולם האמיתי התפתחות אישית 8
ד השאלות של דור ה-Z (אוטומטיזציה ועוד) אוף טופיק 5
נ השפעת המגפה בעולם על דור הY והZ, דעתכם בנושא? אוף טופיק 47
דור דורים טיוטת התיק של דור דורים שוק ההון 48
oz1987 חוסכים בלי מטרה - כך מתנהלים בני דור ה-Y עם הכסף שלהם אוף טופיק 5
זריקת תבונה השטויות שההורים שלנו (דור ה-X) עשו ועושים עם הכסף שלהם אוף טופיק 9
הסולידית על דור המילניום המפונק אוף טופיק 371
זאב התמודדות דור ה- y מול דור ה -x פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 62

נושאים דומים

Back
למעלה