סדרת כתבות על דור ה-Y

הנושא בפורום 'מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות' פורסם ע"י oz1987, ‏23/5/19.

1. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

אין ספק שהמדינה צריכה לממן טיפולי המרה לכל מי שלא יכול להתעלם מפרסומות וקונה ככל העולה על רוחו.

ת.אוקהם, roneng ו-youngpanther אוהבים את זה.
  2. roneng

roneng משתמש בכיר

אתה בא בגישה שהמדינה חייבת לך משהו רק כי הועלת בטובך להיוולד בה.
    החיים לא עובדים ככה ואף אחד לא חייב לך כלום.
    מה לעשות שלא כל בני האדם נולדו שווים (מבחינת יכולות), וכמו שיש גבוהים ונמוכים ככה יש חכמים וטיפשים.
    כל אחד צריך למצות את הטוב ביותר מהיד שהוא קיבל.

אתה לא יכול לצפות שהמדינה תשלח אותך להתחרות באולימפיאדה אם אתה לא מסוגל לרוץ

3. לא חשוב שמות

לא חשוב שמות משתמש ותיק

אקדים ואומר שאין לי כוונה להתריס חלילה אבל לא אתפלא אם לא תאמינו בכך בהתחשב בדברים הבאים שחייבים להיאמר:

האמת שאין לי שמץ של מושג מאיפה להתחיל את התגובה הזאת או איזו שריפה לנסות לכבות קודם.. את החשיבה המכלילה והאוטומטית ששלושת התגובות האחרונות ביטאו היטב, את הסקת המסקנות המוזרה או ההתעלמות מהנקודה המהותית, לפחות בעיניי, בכל הדיון הזה, את הניסיון להאפיל את הדעות שאני הצגתי כאילו יש בהן זדון או כאילו מזכירות דיקטטורה.

נראה שההבדל העמוק אינו באמת טמון בדעות השונות שלנו, אלא במנגנון שעובד במוח וצורת המחשבה השונה שאני לפחות ניסיתי לכבד אבל נראה שלא מכבדים את זו שלי בחזרה, כאילו מנסים להשתמש באד הומינם בדיון הזה שדווקא התחיל בצורה מעניינת.

כאן אסיים. תודה רבה על אתגר אינטלקטואלי (במידה זו או אחרת) ומעניין :)
    מקווה שבדיונים הבאים האתגרים הללו יזרמו יותר טוב.

נערך לאחרונה ב: ‏26/5/19
    בת העמק אוהב/ת את זה.
  4. roneng

roneng משתמש בכיר

דוקא מההודעות האחרונות שלך אני לא חושב שיש למישהו רושם שבאת להתריס.
    דעות שונות זה דבר לגיטימי בגדול.
    לא יודע מאיפה להתחיל, אבל תתחיל מאיפשהו.
    כרגע לא הבנתי מה אתה טוען. איזה חשיבה מכלילה, איזה הסקת מסקנות ומאיזה נקודה מהותית אתה חושב שהתאלמו?
    ואני לא חושב שאף אחד ניסה לטעון שבדעות שלך יש זדון או דיקטטורה.
    בסה"כ אמרו רוב האנשים אמרו שהם לא מסכימים עם גישת ה"מגיע לי" שלך. אם אתה חושב אחרת אתה מוזמן להסביר.
    לא ראיתי פה אף אחד שלא כיבד אותך. דעות לעומת זאת זה לא משהו שצריך לכבד בהכרח :) (למשל אם אני מחזיק בדיעה שצריך לרצוח את כל העניים כי הם לא תורמים לחברה, זאת לא דיעה שצריך לכבד יותר מידי).
    חבל.
    דוקא היה דיון מעניין.

5. איש(3718)

איש(3718) משתמש בכיר

אני מדבר על צעירים בני עיירות פתוח, וערים כגון עכו וטבריה, שהיו בזמן הלמודים באוניברסיטה (לא מכללה) רווקים ויכלו להקדיש כל זמנם ללמודים.

אז למה קיים הפורום?
    הטענה שלי היתה שהאוניברסיטאות הם כלי טוב לניידות חברתית, כמו גם הצבא, לאלו שבאים מהפריפריה.

אתה מדבר על היוצאים מן הכלל ואני מדבר על הכלל. הרוב המוחץ של עובדי ההייטק הם בעלי תואר (ובוני אתרי אינטרנט לאינסטלטורים זה לא הייטק, וגם לא קידום אתרים).
    אם אתה רוצה להתקדם מתוך עיירת פתוח, חותמת של אוניברסיטה במקצוע נחשב עם ציונים טובים עוזרת מאד, אחרת , למה יזמנו אותך לראיון?

דווקא בדימונה? :)

נערך לאחרונה ב: ‏26/5/19
    דאוד אוהב/ת את זה.
  6. לנצח נתהה

לנצח נתהה משתמש ותיק

מעניין אותי למה הדוגמא הזו מייצגת בעיה שעל החברה לפתור,ואיך היא אמורה לפתור אותה?

נתן ו-roneng אוהבים את זה.
  7. דאניל

דאניל משתמש ותיק

ראיתי את הפרק השני של הסדרה. אנשים אומרים שם שבגלל שממילא אי אפשר לחסוך לדירה, כבר עדיף ללכת לבתי קפה ולהינות מהחיים. כנראה שזה עניין של גישה. אני ארוץ לרכבת גם אם כמעט בטוח פספסתי אותה, רק בשביל הסיכוי שאולי גם היא תאחר, ואספיק אליה בכ"ז. נראה לי שלאנשים עם אופטימיות מסוג כזה יש יותר סיכוי להגיע לחסכון משמעותי.

רוני, efrat, hilabar ו-4 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  8. cypriano de rore

cypriano de rore משתמש בכיר

אני מסכים וחושב שהגישה הזו מאוד מטופשת. זה לא שונה מאדם חולה סרטן שמעשן ״כי הוא גם ככה חולה״.

9. דאניל

דאניל משתמש ותיק

כמו מישהו שאוכל המון כי ממילא כבר שבר את הדיאטה.

גרהם ו-cypriano de rore אוהבים את זה.
  10. hilabar

hilabar משתמש רשום

הפרק השני כבר בזיון ממש. איזה בליל של שטויות. חבל על הצפייה.

cypriano de rore אוהב/ת את זה.
  11. cypriano de rore

לא נתפס שהם סיימו במשפט:
    זה לא שהצעירים לא יכולים לקנות דירה כי הם יושבים בבתי קפה כל היום, הם יושבים בבתי קפה כי הם לא יכולים לקנות דירה.
    פשוט נורא שזה המסר...

12. hilabar

hilabar משתמש רשום

וזה עוד כספי המיסים שלך שמממנים את המסר הזה! :)

13. cypriano de rore

:(

נתן, דור ה-Z, FIYaacov ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  14. roneng

roneng משתמש בכיר

למה נורא? זה מעולה לקידום הכלכלה.
    גם ככה יותר מידי אנשים בארץ קונים דירות...

15. cypriano de rore

כי יתכן שבעתיד אנחנו אלו שנצטרך לממן אותם (במיסים) כשיגיעו לשלב בו הם לא יכולים לעבוד והפנסיה שלהם לא תספיק. אני מאוד מקווה שלא אבל מעדיף שכל אחד יהיה אחראי לעצמו.

16. דור ה-Z

דור ה-Z משתמש ותיק

אז היום יצא הפרק השלישי, שעוסק באוניברסיטאות ובתארים שלא רלוונטים לשוק העבודה.
    אני חייב לציין, שהפרק הזה דווקא נראה יותר טוב בהשוואה לפרקים הטובים, אבל-אף מהנדס, מתכנת, רוקח, רופא, כלכלן, בנקאי וכו' לא הופיע בו.
    המקסימום שהיה זה הנדסאי שאמר שהעבודה הייתה מעולה אבל דיכאה אותו אז הוא פרש. רוב מי שהופיעו היו תלמידי התוארים הממוצעים-מזרח אסיה, ''חקירת סכסוכים'' וכו'

לא הייתי רץ להספיד את האקדמיה, אם יודעים לבחור נכון, זה כלי מדהים למוביליות חברתית ולהכנסה גבוהה

Fitch ו-iury אוהבים את זה.
  17. cypriano de rore

לי תמיד עצוב לשמוע שככה אנשים תופסים את האקדמיה.
    באופן אישי אני רואה את המיקום ההיררכי שלה בדיוק הפוך (כמו אצל מאסלו) - זו מותרות שצריך בשבילה כסף ולא כלי להניב משכורת גבוהה יותר.

roneng אוהב/ת את זה.
  18. דור ה-Z

דור ה-Z משתמש ותיק

אני דווקא חולק עלייך, לבעלי תואר יש שכר ממוצע גבוה יותר מאשר בעלי השכלה תיכונית בלבד, אז אני מניח שזה כן תורם להנבת משכורת גבוהה יותר.
    זה גם פותח את הדרך ללמידה של מקצועות שאי אפשר ללמוד רק מניסיון-למשל, רפואה או רוקחות.
    מצד שני, תארים כמו הנדסת תוכנה ככל הנראה אפשר ללמוד גם בעזרת כמה קורסים באינטרנט, כמו שחלק מדוברים שם מספרים עשו, ויש תארים שאני לא מבין למה בכלל צריך אליהם תואר-''ניו מדיה'' למשל ואפילו תארים שמיועדים למקצועות קיימים-כמו בנקאות (למה בנקאי, שהוא בפועל פקיד שנותן שירות,חייב לדעת את ההיסטוריה של הכלכלה?) או אפילו הוראה (קורס ראשון באוניברסיטה+קצת ניסיון יכול להוביל למורה לא פחות טוב מאשר אדם בעל שני תארים ותעודת הוראה).
    יש גם מי שאמרה שהתואר הוא בשביל לסמן וי, ואני מסכים שזה באמת ככה בחלק מהמקצועות

19. cypriano de rore

לא אמרתי שלא. כל מה שאמרתי זה שלי עצוב שתפקידה של האקדמיה (בהמון מקרים) הפך להיות מקפצת שכר. זה תפקיד שונה מאוד מתפקידה ההיסטורי שהיום כבר בא לביטוי הרבה פחות.
    מה שאתה אומר דווקא מחזק את המחשבה שלי.

שוב, כל התפיסה הזו מבוססת על ראיה הפוכה לחלוטין מתפקידה המקורי של האקדמיה

roneng ו-דור ה-Z אוהבים את זה.
  20. דור ה-Z

דור ה-Z משתמש ותיק

אהה, לא הבנתי אותך נכון.
    מסכים,חבל שזה כך, ואולי אם היו מוסדות שמיועדים להכנה לשוק העבודה וללימוד שהיו נתפסים טוב בשוק התעסוקה (המכללות היום הם ברמה נמוכה יותר מהאוניברסיטה ונתפסות כך גם בשוק העבודה, וזה מגולם בשכר של הבוגרים), האוניברסיטה הייתה יכולה לחזור לתפקידה ההיסטורי

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
סדרת כתבות בערוץ 10 - "החוב הלאומי" מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏4/6/18
מכירים את סדרת הריאלטי על הקמצנים הקיצוניים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏2/2/15
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.