• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

נשים בפורום

@breezblock
בדיון הקודם התחיל דיון למה יש פחות נשים ולמה מרגישות פחות בנוח.
עכשיו זה כבר קיבל צורה של האשמה במילטנטיות ורמזים שזו הסיבה למיעוט אז איך לרכך את הפורום בשביל שיהיה יותר נעים לנשים השבריריות.
נשים כתבו שפחות מעניין להן או חסר כוח וזמן ולכן ממעטות להגיב.

יהיה מאד נחמד שיהיו עוד נשים, ניסיתי כמה וכמה פעמים לפרסם את הפורום בקבוצות גדולות של נשים (קבוצות פמיניסטיות), מדברת עליו עם חברות ומכרות בעבודה בסמול טוק, אבל לא נראה שהיתה היענות.
באיזה עוד מרחבים נשיים אפשר להפיץ את הבלוג?

@אנא-אל אני לא בהכרח מסכימה עם הטענה - כי "אמהות מבשלות ביחד" פי אלף יותר מיליטנטי והוא נשי לחלוטין,
אבל לציין שפורום הוא מיליטנטי ושכדאי לעדן אותו זו התקרבנות?

@אנא-אל אני לא בהכרח מסכימה עם הטענה - כי "אמהות מבשלות ביחד" פי אלף יותר מיליטנטי והוא נשי לחלוטין,
אבל לציין שפורום הוא מיליטנטי ושכדאי לעדן אותו זו התקרבנות?

כשמישהו לא מסכים עם הטענה הזאת ואז להגיד שזאת הדוגמא לזלזול בנשים זו מלכודת.

לא טענתי שקבוצות נשים יכולה להיות יותר מילטנטיות .התיחסתי לעובדה שיש פחות נשים ומה אפשר לעשות בנדון- לפרסם את הבלוג במרחבים האלה.

ובעיקר איזה זובור ורדיפת מכשפות שנעשה ל @יהואחז הפיקי . הוא אומנם טרול מוכר בבלוגוספירה אך לא מזיק ברובו.
מי שנכווה ברותחין נזהר בפושרין.
מצטער אם עצבנתי אותך בדרך.
אבל עוד לא פגשתי "טרול לא מזיק ברובו".

אבל זה רק חלק קטן מה"פסיכוזה" שלי. זה בא עם ניהול פורומים.

אני לא חושב ש @קמיליה טרולית, היא פשוט הגיעה לכאן עם אג'נדה שלא תואמת את רוח הפורום ...

אני בחרתי לטלטל את הסירה. ולראות מה יקרה אם אצעק שהאתר הזה אינו ' woman friendly
התגובה שלה היא הגדרה קלאסית ל-טרול.

ה opinionated אולי חושבים אחרת והם מוזמנים להביע דיעה/ו/או/ביקורת אבל כמשתמש חדש ראוי ללמוד את רוח הפורום ולהחליט אם הפורום מתאים לו/ה לפני שמטיחים האשמות לא הוגנות ללא בסיס במציאות.
אני יכול להכנס לפורום של "שוברים שתיקה" ולהתלונן למה הם פועלים בצורה שהם פועלים וכנראה שאמצא את עצמי בחוץ מהר מאוד.
או שאני יכול להמשיך לחפש "קבוצת שמאל רדיקלי" אחרת שתתאים למה שאני רוצה לעשות.
כמובן ייתכן ואצטרך לפתוח קבוצה חדשה.

@c881
לעניות דעתי הצנועה (לא להאמין אף פעם למי שטוען כך) הפורום או זירת הטוקבקים התנהלה מצויין ללא "ניהול" או בניהול חלקי של הדיקטטורית הנאורה גם קודם. מוזרה גם קצת הטענה בפורום ליברטראני( שגם לא מזיק ברובו :) ) שפורום צריך ניהול נוקשה ומדינה מוקפת אוייבים כמעט ולא (סתם , הייתי חייב).

אני עכשיו עברתי על השירשור שפתחה @קמיליה ושמתי לב שקודם באה טענת הטרול לגביה
ורק אחר כך היא טענה את טענת "אני בחרתי לטלטל את הסירה."
בכל מקרה , לפי כמות התגובות והעניין נראה שהיה צורך לטלטל את הסירה.
בכל מקרה2 , למה ל @קמיליה אסור לטלטל סירות בעוד של @הסולידית שהיא מטלטלת סירות ידועה מותר?
בכל מקרה3 , הייתי שמח אם אם היו מגיבים כאן בפורום באותה נחישות וגינוי להתקפות אישיות שמתבצעות כאן פה ושם מאשר להתקפות(יותר נכון, טלטולי סירה )
על הכלל. זה דורש קצת יותר אומץ לדעתי.

@גיא ל אני לא מנהל פה... רק נשאר לי מפורום אחר.
אני לא יודע אם אתה צודק או לא.
בכל מקרה , לפי כמות התגובות והעניין נראה שהיה צורך לטלטל את הסירה.
דעתך. אני חושב ההיפך.
בכל מקרה2 , למה ל @קמיליה אסור לטלטל סירות בעוד של @הסולידית שהיא מטלטלת סירות ידועה מותר?
את הסירה של מי היא טלטלה? או שאתה מתכוון ל"טלטל" דעות של אנשים שנכנסו לקרוא את הבלוג שלה?

לגבי "בכל מקרה3" כן, גם @AlexNOSAM גורם לי לחשוב כל הזמן מה יקרה לילדה שלי כשתגדל ותפגוש אנשים כמוהו.
אבל, בדרך כלל קוטלים אותו וממשיכים הלאה, אז לא התייחסתי אליו.

נ.ב.
יש מי שטוען שאני טרול ויכול להיות שהם צודקים ברמת ה"צריך אחד כדי לזהות אחד".

נערך לאחרונה ב:
אני יכול להכנס לפורום של "שוברים שתיקה" ולהתלונן למה הם פועלים בצורה שהם פועלים וכנראה שאמצא את עצמי בחוץ מהר מאוד.
זו דוגמה נהדרת, לבעייתיות בגישתך.
האם באופן מזדחל, נוצר פה קונפורמיזם, הבא להזין את עצמו ואת כלליו? ומי שבא לקרוא תיגר יקרא טרול?
האם מה שקורה פה, זה מן מעשה "אוננות" קבוצתי- והמטרה היא רק לעשות טוב אחד לשני, מבלי חלילה לעורר סבל בדיעות לא מקובלות על הקונצנזוס בקרב בעליי הגישה "הסולידית" (בלשון סוציולוגית: "תת- תרבות"), ובמיוחד לא להרגיז את בעליי הוותק ?
אגב נדמה לי שצורת השיח הגברי היא קצה קרחון, הקונפורמיות גולשת לתחומים נוספים. לדוגמה: גישה מאוד שמרנית בלקיחת סיכונים, העדפת הכנסות פסיביות בשוק ההון על נדל"ן או אפיקים אחרים. "חשיבה של שכירים" ועוד....

@סנופי
אני רגיל שמתרגמים אותי באופן שגוי.
אני אנסה להסביר את עצמי.
[אזהרה מראש] אני לא מבטיח שיהיה יותר ברור.
בפורום שניהלתי בעבר היו נכנסים יוזרים חדשים, שמעו מחברים על הפורום הותיק שכולם מבינים ועוזרים ו...
אז הבחור החדש היה בא עם כל ההתלהבות, נרשם, פותח שרשור רק כדי לקבל תגובות של
"נא לחפש לפני שפותחים שרשור", "קרא את השרשור לגולשים חדשים", ...
(וזה בפורום של גולשים חדשים, בתת קבוצה של ה"טכני" - המנהל היה בחור רוסי חביב עם חינוך סובייטי)
לפעמים היוזר החדש היה מתעצבן על המנהל שהעתיק תשובה לקונית ומתחיל לענות בטונים שעלו עד חסימה.
לפעמים הוא רק היה פותח שרשור חדש על
איזה אנשים לא נחמדים פה.
שכחתם כבר את הימים שהתלהבתם מכל ... והראש היה מסתובב...
כלומר, לכל פורום יש מחזור חיים של צבירת יוזרים קבועים, הגעת חדשים ששמעו, חלק יצטרפו, חלק יתעצבנו שה-ותיקים לא מבינים אותם, חלק מהותיקים יפסיקו לקרוא להגיב כי "פני הפורום השתנו" וחוזר חלילה.

אז לשאלותיך...
לא, אנחנו לא "מאוננים בפארסיה" (אני מעדיף לבד, תודה).
אנחנו לא עושים טוב אחד לשני, את זה אני מעדיף עדיין עם בת זוגתי.
אני גם מעדיף להתעצבן/לחנך היום את ילדי שלי ולא את של השכן, מספר השערות השחורות שלי נמוך מכדי להצטרף להנהלה של פורום, שוב.
@daat99 פתח לעצמו שרשור על ה"שיטה שלו", מאתגרים אותו, שואלים אותו... יכול להיות שמצא שהכי נכון בשבילו לפתוח את הבלוג.
@adamshalev פתח בלוג לעצמו.
כל אחד וסיבותיו שלו.
יש את @אורי ו- @רוני שמשקיעים בנדל"ן (אני חושב ש- @אורי בתחומים נוספים)
הבלוג שממנו התחיל הפורום דיבר על שיטת השקעות מסויימת.
את חושבת שלא נותנים לשיטה שלך מספיק משקל?
אולי הגיע הזמן לפתוח שרשור וללמד את השיטה? או בלוג?
בינתיים, עד כמה שזכור לי הקמת קבוצה לנשים לקידום. מישהו הפריע? התלונן? שאל למה רק נשים ולא גברים?

וטרול יותר מ"לטלטל סירה", מטרתו היא לגרום לסתם הוצאת אנרגיה של אחרים, אז מבחינה זו @קמיליה היא איפשהו בין "מתחיל" ל"בינוני".
הפורום הזה קטן ומספר האנשים שמוציאים בגללה קיטור שואף ל-0.

ייתכן ומישהו ישווה כתובות IP וימצא שהיא בכלל יוזר אחר במקור.

בזאת נסתיימו שידורינו להיום.
טרולים הם כבר לא העסק שלי.

נ.ב.
נקודה אחרונה למחשבה.
בזמנו הכרתי בחור משעשע שהסתבר כי הוא דיסלקט.
בשיחה אחד על אחד, הוא הסביר את עצמו נהדר, אממה בפורומים לא מדברים, כותבים. אז הוא התעצבן שצוחקים עליו.
הוא עזב פורום אחד והיה בדרך לעזוב את הפורום שניהלתי.
כמוצא אחרון הצעתי לו שישלח לי כל פוסט וערכתי לו את התגובות (כן, אפילו WORD לא הבין אותו).
אחרי שבועיים, כשהיוזרים הקיימים למדו להכיר את היוזר החדש, לדעת שיש ידע מאחורי הכותב והבעיה היא רק במדיה, הם יותר מקיבלו אותו.
הם אימצו אותו וכשיוזר חדש היה יורד עליו... היו מגנים בחירוף נפש.
מה הסיפור בא לספר?
לכל סיפור, יש מספר נקודות מבט, כמספר המשתתפים.

ואם את חושבת שההנהלה לא עושה עבודתה, אני בטוח ש- @הסולידית תשמח לקבל מתנדבות חדשות לניהול.

נ.נ.ב.
כמו שציינתי, אני לא "הנהלה", ייתכן והמנהלים באתר חושבים בדיוק הפוך ממני ואז אפשר לשכוח מכל מה שכתבתי.
זכרו, גלשו רק איפה שאתם רוצים.

נערך לאחרונה ב:
אז @קמיליה אמנם דיברה על "הדרת נשים", אבל בסופו של דבר גרמה לדיון על :

א) התלהמות יתר ומילטנטיות לעיתים.
ב) הדרה של משתמשים חדשים.

אני אמנם לא מסכים עם זה שקיימת "הדרת נשים", אבל כן מרגיש ששני הבעיות האחרות שהצפתי קיימות (קשה להגדיר באיזו רמה).
אני חושב שהפורום הזה מאד חשוב, ואם לא נקבל בברכה אנשים חדשים , ונבין שאנשים חדשים יכולים להיות אנשים עם המון ידע שיכולים לתרום המון, הפורום הזה לא ימשיך להתפתח, וחבל.

איכשהו שכחנו שכולם בני אדם

אבל זה רק בגלל שהוא בן ובחורות לא עושות את זה

אגב , בקשר להדרה - עברתי עכשיו סטטיסיטית על רשימת המגיבות (המוצהרות(*)) ומבדיקה מקדימה נראה שיחס הלייקים למגיבות גבוה בהרבה מהמגיבים.
אז ככה מבלי להעמיק את הבדיקה ייתכן שנשים נותנות יותר לייקים לנשים אחרות אך אם גברים נותנים את הלייקים זה מוריד קצת מטענת ההדרה.
בכל מקרה , @adamshalev הוא גם חבר הנהלה (שאין לי כלל טענות כלפיו) וגם מוכשר בבדיקות סטטיסטיות ואם ירצה ארשה לו להמשיך את ה"מחקר" הכמותי בעניין :)

(*) @קפבלנקה , אני עקבתי והייתי מודע לכל רשימת שמות העט שלך אבל הרגת אותי :) לא עליתי על זה למרות שהיה לי חשד :) ותודי שהייתי בכיוון .

נערך לאחרונה ב:
רגע, רגע.... מה הקשר להדרה? ובטח מכוונת? לא מרגישה שיש כאן את התופעות האלה ובכלל יש לי הרגשה שפסה ההדרה על רקע מגדר מעולם התוכן שלנו (ואם יביאו לי דוגמאות הפוכות, לא אתווכח).
אני טוענת למשהו אחר - צורת הדיון (ויכוח) כאן היא חדה (שזה מצוין), לא עניינית, וגולשת לדברים שאינם קשורים למהות. אולי, ורק אולי, צורת השיח בין נשים יותר סובלנית מאשר בין גברים שלעיתים עושה רושם שמתווכחים על למי יש יותר גדול (לא מחזיקה ולא מייעצת). זכור לי דיון פורה במיוחד בין כמה (לדעתי גברים, אבל כבר אי אפשר לדעת) על האם וורן באפט עושה due dilligence או לא לפני שהוא מחילט לקנות חברה. באיזושהוא שלב הלכתי לאיבוד בדיון הזה בגלל מיקוד מעורפל והתקפות הדדיות של המגיבים.

אז ככה מבלי להעמיק את הבדיקה ייתכן שנשים נותנות יותר לייקים לנשים אחרות אך אם גברים נותנים את הלייקים זה מוריד קצת מטענת ההדרה.
בכל מקרה , @adamshalev הוא גם חבר הנהלה (שאין לי כלל טענות כלפיו) וגם מוכשר בבדיקות סטטיסטיות ואם ירצה אששה לו להמשיך את ה"מחקר" הכמותי בעניין :)
חמוד, יכול לתת תובנה או שתיים מעניינות. בכל מקרה אין לי גישה למידע הזה באופן סדור (אולי לסולידית) והתחושה שלי היא שרוב משתתפתי הדיון יותר מעוניינים בלהביע את דעותיהם הסובייקטיביות מאשר בסטטיסטיקה.

@שרון (ובכלל בנושא הדיון הזה) - חשוב להבין משהו לגבי הפורום ופורומים בכלל - תמיד יהיו ירידות לפסים אישיים, טרולים, העלבות, התלהמות ומה לא. ישנו איזון שצריך לשמור עליו בין חופש ביטוי מלא לבין משטר צנזורה דיקטטורי. אין קו ברור וחלק בין השניים. לי ולסולידית וליוסיק יש קוים אדומים שונים ואנחנו עושים את המיטב למצוא את הקו הזה. תמיד יהיו אנשים שיחשבו שהוא מתירני מדי וכאלו שיחשבו שהוא הדוק מדי.
צריך לקחת את הדברים בקלילות ולהבין שזאת במה *ציבורית* וכמובן שכל אחד יעשה את חלקו בלהפוך את הבמה הזאת לאיכותית - שמרו על שפה נאותה, אל תרדו לפסים אישיים, תתרמו מהידע שלכם לטובת הכלל (וזה גם בסדר להיות רק קוראים פסיביים 99% מהזמן) ואם יש בעיה תדווחו והיא תטופל (שימו לב שכפתור הדיווח שולח הודעה רק לסולידית).

חשוב להבין משהו לגבי הפורום ופורומים בכלל - תמיד יהיו ירידות לפסים אישיים, טרולים, העלבות, התלהמות ומה לא. ישנו איזון שצריך לשמור עליו בין חופש ביטוי מלא לבין משטר צנזורה דיקטטורי. אין קו ברור וחלק בין השניים. לי ולסולידית וליוסיק יש קוים אדומים שונים ואנחנו עושים את המיטב למצוא את הקו הזה. תמיד יהיו אנשים שיחשבו שהוא מתירני מדי וכאלו שיחשבו שהוא הדוק מדי.
צריך לקחת את הדברים בקלילות ולהבין שזאת במה *ציבורית* וכמובן שכל אחד יעשה את חלקו בלהפוך את הבמה הזאת לאיכותית - שמרו על שפה נאותה, אל תרדו לפסים אישיים, תתרמו מהידע שלכם לטובת הכלל (וזה גם בסדר להיות רק קוראים פסיביים 99% מהזמן) ואם יש בעיה תדווחו והיא תטופל (שימו לב שכפתור הדיווח שולח הודעה רק לסולידית).

מסכימה עם כל מילה.
1. בכל פורום - בדיוק כמו בחיים האמיתיים - יש כל מיני אנשים, כולל שובניסטים, גסי רוח, כאלה שקמו בבוקר על רגל שמאל ( גם לנשים זה קורה, אגב :))) ).
2. לא הרגשתי שמישהו לא מתייחס אליי ברצינות, בגלל שאני אישה.
3. מבחינת האווירה: יש לי נסיון עם הרבה פורומים, ולדעתי כאן דווקא המצב מצויין ביחס למקומות אחרים ברשת. אגב, פורום/קבוצה של נשים לרוב הוא מקום בלתי נסבל להיות בו, עם כבוד הדדי ששואף לאפס, קישקושים ומלחמות בלי סוף.
4. הפורום לא הפך למוטה גברים. הוא היה מוטה גברים מאז ומתמיד, וטוב שכך (ראו סעיף 3).

זו דוגמה נהדרת, לבעייתיות בגישתך.
האם באופן מזדחל, נוצר פה קונפורמיזם, הבא להזין את עצמו ואת כלליו? ומי שבא לקרוא תיגר יקרא טרול?
האם מה שקורה פה, זה מן מעשה "אוננות" קבוצתי- והמטרה היא רק לעשות טוב אחד לשני, מבלי חלילה לעורר סבל בדיעות לא מקובלות על הקונצנזוס בקרב בעליי הגישה "הסולידית" (בלשון סוציולוגית: "תת- תרבות"), ובמיוחד לא להרגיז את בעליי הוותק ?
אגב נדמה לי שצורת השיח הגברי היא קצה קרחון, הקונפורמיות גולשת לתחומים נוספים. לדוגמה: גישה מאוד שמרנית בלקיחת סיכונים, העדפת הכנסות פסיביות בשוק ההון על נדל"ן או אפיקים אחרים. "חשיבה של שכירים" ועוד....
אני מסכים עם האבחנה הזו וגם אני שם לב לקונפורמיות היחסית. הביטוי הברור ביותר שלה היה בביטויים שנתקלתי בהם שוב ושוב כמו ״אבל אנחנו מאמינים ש...״ או ״אבל בפורום הזה מעדיפים...״ וכדומה. אני מבין למה זה קורה. אני לא יוצא למלחמת עולם לשנות זאת. אבל זה מאכזב וכלל לא מזמין בעלי עמדות השונות מהזרם המרכזי. אני כן חושב שחל שיפור מינורי בקרב ה״וותיקים״ לעומת החודשים הראשונים, אבל אולי רק נדמה לי כי קהיתי קצת ואיכפת לי פחות.

קונפורמיות היחסית
מסכים איתך, אבל זה לדעתי נובע מעצם כך שהפורום צמח מתוך הבלוג, ולכן, קרוב יותר להשקפה שדורין מציגה בבלוג כסוג של נקודת מוצא או קו מנחה - על אף שהמשתתפים בפועל הם בעלי מגוון רחב של גישות. נכון שמשתמש שישאל על השקעות במוצרי פסיביים מחקה מדדים יתקל בפחות שאלות נוקבות ממישהו שישאל על השקעות בזהב או בנדלן.
ומצד שני - להתרשמותי יש בהחלט פתיחות לקבל טיעונים מנומקים לחלופות. ל״מקובלות״ של נושא הנדלן למשל, אני חושב שתרמו הרבה הפוסטים שלך, של רוני, סנופי ועוד משתמשים. ויש כמובן את פועלו הבלתי נדלה (ויש שיאמרו מיסיונרי קמעה) של דעת שמציג בפירוט נרחב את גישת מניות הדיבידנדים הצומחים. והשרשור המסכם את ״גלריית התיקים״ שלנו לדעתי מציג מגוון די רחב של אפשרויות, הרבה יותר רחב מזה שמוצג בבלוג בתור הגישה ה״מועדפת״.

כמו שציינתי, אני לא "הנהלה", ייתכן והמנהלים באתר חושבים בדיוק הפוך ממני ואז אפשר לשכוח מכל מה שכתבתי.
זכרו, גלשו רק איפה שאתם רוצים.
כתבת הרבה, ואני דווקא לא רציתי להתנצח.
קודם כל בגלל שאני מעריכה את פועלך בפעמונים, שזה חורג בעייני בהרבה מגבולות הקשקשת.
שנית, בגלל שזה פורום ובלוג שאני מאוד אוהבת, גם אם אייני מסכימה לו בדברים מסויימים, יש בו הרבה אינפורמציה שעבורי רלבנטית.
ברמה האישית אני לא מלינה על כלום, מתקיימים אצלי כרגע מפגשיי נשים מאותגרות כלכלית, ואני שמחה שפגשתי אותן פה, אותי זה מפרה ומקווה שגם אותן.
הנקודה היא אם בפורום הזה נוצרה איזה צדקנות, או סוג של קונפורמיזם, הפוגע בעצמו.
סתם שאלה העלאת סרטונים, שמתי לב שהרשות הזו נתונה למועדון מצומצם, למה ?
התשובה לכל זה היא לא בהכרח: אם לא מתאים לך תלך?
אפשר גם לדבר ולשכנע, ואולי גם להקשיב לביקורת שמושמעת פה ולשנות משהו.

@אורי , מאוד מסכימה איתך, וגם שוחחנו בנושא לא מעט. אם אני זוכרת נכון בנושא הקונפורמיות, דורין באיזשהו שלב כתבה על זה משהו, לא זוכרת איפה.

סתם שאלה העלאת סרטונים, שמתי לב שהרשות הזו נתונה למועדון מצומצם, למה ?
יש מגבלות בפרסום קישורים חיצוניים למשתמשים חדשים בשביל למתן ספאמרים שיוצרים חשבון רק בשביל לפרסם את עצמם, נתקלת בבעיה כזאת גם היום?
http://www.hasolidit.com/kehila/threads/מדיניות-קישורים-חיצוניים-בפורום-הסולידית.151/

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
שודד הפינג פונג נשים בפורום אוף טופיק 59
Ben Dover נשים באקדמיה אוף טופיק 96
S סקר - כמה נשים מביאות הביתה נטו ? אוף טופיק 191
nick נשים בהייטק בישראל אוף טופיק 140
I איך מחליפים שם משתמש בפורום? (מצאתי בהגדרות פרופיל) אוף טופיק 1
M שליחת הודעה פרטית בפורום פוסטים מאיכות נמוכה 2
M שליחת הודעה פרטית בפורום פוסטים מאיכות נמוכה 7
T יצירת קהילה קריפטוגרפית בפורום אוף טופיק 2
ה מקווה שאני שואל את זה בפורום הנכון - דרופשיפינג השקעות אלטרנטיביות 1
ב שאלה על דמי הניהול שמופיעים פה בפורום שוק ההון 33