• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

נשים בפורום

קשה לי להסכים איתך. אם בגלל כל פגיעה רגשית נסוג ונשב בבית הכי רחוק שנגיע זה לחבק דובי במיטה. ותאמיני לי שאני מאד רגישה.
אני נכנסת לפה בשביל ללמוד ולתת את השנקל שלי בנושאים שאני מבינה בהם על מנת שאחרים יוכלו ללמוד מהנסיון/ ידע שלי. ברגע שדיון סביב נושא מסוים יורד לפסים אישיים וכל אחד תוקף את האחר (וזה קורה מהר מאד), כל העניין שלי בדיון פורה עף דרך החלון. אני רוצה ללמוד מאנשים שיוכלו ללמד ולהביע דיעות מנוגדות/חוסר הסכמה בצורה עניינית.

אם בגלל כל פגיעה רגשית נסוג ונשב בבית הכי רחוק שנגיע זה לחבק דובי במיטה.
סליחה שאני מגיבה בשם שרון, אבל בסה"כ מדובר בלהימנע מהפורום, לא על למרר בבכי במיטה.

אין כאן הדרה נקודה!
יוסי, עם כל הכבוד - לא נראה לי שאתה יכול לקבוע דבר כזה, גם חשוב לי להדגיש שקמילה בהודעה המקורית בכלל לא הזכירה את המילה הדרה, זה מונח שהופיע כמה תגובות אחרי, בתור איזו טקטיקת איש קש כנראה.

בסופו של דבר יש עובדות - יש מיעוט נשים בפורום, חלק מהנשים שכותבות פה בחרו להתחזות לגברים - ונראה שאין תופעה הפוכה.
מחפשים סיבות, ומנסים להבין אם זה בכלל משנה.

האם יש הדרה אקטיבית וממוסדת? לא נראה לי.
האם הפורום משקף איזשהו הלך רוח בחברה שנותן פחות קרדיט לנשים בעניינים פיננסיים? לדעתי כן.
האם בא לנו לעשות בקשר לזה משהו? אני הייתי רוצה.

מה שמוזר זה שלא באו בהאשמות לאף אחד, אבל גברים מסויימים היו חייבים לקפוץ, להתגונן ולבטל את התחושה שחלק מהמשתתפות העלו.
אל תבטלו, רבאק. תקשיבו. זה לא הורג.

וואו, אז הגענו כבר למצב שאנחנו בכלל לא יכולים לקבוע אם יש הדרה או לא, אפילו לא מסוגלים לזהות אותה.
הקשבנו, חשבנו, וזה נשמע לנו כמו שטויות (לי לפחות). שטויות במיץ עגבניות. ממש ככה.
אם את בוחרת "להתחזות" לגבר זה זכותך המלאה, אני לא רואה שום סיבה שגבר יעשה את זה בדיוק כמו שאני לא רואה סיבה שאת תעשי את זה.
נראה לי פשוט הדימיון שלך\כם עובד שעות נוספות. זה באמת לא נעים להגיד את זה אבל זה מה שנראה לי.
כבר אמרתי לפני זה, אם העניין הזה קיים - שנשים מקבלות התייחסות גרועה\ביקורת\זלזול וכו' העניין הזה אמור להיות שמור בדפי הפורום.
אז בבקשה, שמישהו\י כאן תביא קצת קישורים במקום לדבר באוויר על כל מיני תיאוריות קשר.
וויכוח\דיון אפשר לנהל על עניינים עובדתיים - ברגע שמתחילים סתם לדבר באוויר אין לזה שום עניין.

וזה נשמע לנו כמו שטויות
תודה רבה שחלקת איתנו את מחשבתך, כולנו מעריכים.ות את זה.

ויכוח\דיון אפשר לנהל על עניינים עובדתיים
כמו שבוודאי קראת בהודעה שלי - ציינתי שתי עובדות שניתן לנהל עליהן דיון.

נשים מקבלות התייחסות גרועה\ביקורת\זלזול
זה כבר איש קש.

עובדה 1: יש פחות נשים מגברים בפורום.
מצטער. לכתוב שיש מיעוט נשים בפורום ומזה להסיק שיש סוג של הדרת נשים או כל נתון כלשהוא לפורום זה שגוי ללא הוכחת סובב ומסובב (גורם שהוביל לסיבה p->q)
מזכיר לי בדיחה ישנה: https://www.facebook.com/jokes4kids/posts/1685981394969619

עובדה 2: יש נשים שמתחזות לגברים ואין תופעה הפוכה.
בינתיים ידוע על 2. קאפלנקה שאמרה שאין לזה קשר לאיך שמתייחסים כאן לאנשים\נשים ואת שטוענת שכן זה בגלל הרגשה כלשהיא.

"האם יש הדרה אקטיבית וממוסדת? לא נראה לי.
האם הפורום משקף איזשהו הלך רוח בחברה שנותן פחות קרדיט לנשים בעניינים פיננסיים? לדעתי כן.".
אז בואי תראי לי בבקשה אפילו פעם אחת.. לא יותר מזה.. אחת, שמישהו כאן איכשהוא בעזות רוח הצליח איכשהוא לשדר זלזול\פחיתות כלפי אשה שכתבה כאן. וואלה אני באמת רוצה לראות. לא בצחוק. שונא דברים כאלה.

אמממהה ממהה, עכשיו יוצא מכל ההודעה הזאת שאני נשמע כאילו אני אנטי.

ומזה להסיק שיש סוג של הדרת נשים או כל נתון כלשהוא לפורום זה שגוי ללא הוכחת סובב ומסובב (גורם שהוביל לסיבה p->q)

אף אחד לא הסיק את זה. העלו פה סברה. אפשר לנהל דיון, כן, לא, אולי..
אתה חושב שזה לא קשור, בסדר. יש דרך מנומסת לכתוב את זה בלי לנסות להוציא אותי מטומטמת.

ואגב - הנה לך דוגמא להודעה כמו שאתה דורש!
עד היום, כל עוד הייתי בארון, אף אחד לא כתב לי בטון כל כך מתנשא כמו שלך.
פעם אחת, מספיקה?

כבר רשמתי את זה בסוף ההודעה למעלה -זה הקורבניזם המושלם. לעולם אי אפשר לענות לשום טענה כי ברגע שעונים למשהו, הנה אנחנו תוקפים, הנה אנחנו משפילים וכו' הסולידית הזכירה את זה הרבה בהקשר של "מעמד הביניים".
לא נסיתי להוציא אף אחד מטומטם ולא ניסיתי להתנשא

ואגב - הנה לך דוגמא להודעה כמו שאתה דורש!
עד היום, כל עוד הייתי בארון, אף אחד לא כתב לי בטון כל כך מתנשא כמו שלך.
פעם אחת, מספיקה?

סליחה שאני מגיבה בשם מודלה, אבל לדעתי הזלזול הוא על ההתקרבנות בלבד.

חברה, לא להסחף.

@breezblock - מודלה טען טענה לגיטימית וביקש בקשה לגיטימית.

דמיינו שאנחנו דנים בהאם מס דיבידנדים הוא 15% או 25% כאשר הוא נכנס מארה״ב לקרן אירית שמוחזקת ע״י ישראלי אזרח ארה״ב בחשבון קרן השתלמות פטור ממס ונהלו דיון ענייני בבקשה.

@ברלינית אני תמיד נהנית לקרוא את התגובות שלך, עוד משנת 2013 :).
אישית הורדתי הילוך בפורום כי יש תחושה שעל כל שאלה מקצועית יהיו כמה שיקפצו ויענו, אז אני לא מרגישה צורך להטריח את עצמי. מנגד, ישנן תהיות/שאלות שעולות שמבחינתי הן כל כך שאלות של מתחילים שלא מעניין אותי להכנס לזה ולענות.
אני יותר נהניתי מהבלוג לפני שהוא גדל למימדים של היום. בזמנו 50% מההנאה שלי נבעה מקריאת התגובות לפוסטים. לצערי פחות משמיעים קולם מגיבים נוספים מתקופת ההתחלה של הבלוג( @גיא ל , את @ברלינית ) ועוד אחרים ולכן התחושה האישית שליוותה אותי בהתחלה התמוססה.
בנוסף, כמו שכבר אמרו פה לפני, יש תחושה שהרבה אנשים פה רק רוצים לצעוק אני אני אני ולהוכיח טענות מסוימות, ומה לעשות שלי אין סבלנות להתווכח על פני דפי האינטרנט. אולי נשים אחרות מרגישות כך גם, ולכן פחות לוקחות חלק פעיל וגלוי.

"אז בואי תראי לי בבקשה אפילו פעם אחת.. לא יותר מזה.. אחת, שמישהו כאן איכשהוא בעזות רוח הצליח איכשהוא לשדר זלזול\פחיתות כלפי אשה שכתבה כאן. וואלה אני באמת רוצה לראות. לא בצחוק. שונא דברים כאלה."

יש לי דוגמה מאתמול...( אני מקווה שזה מספיק" טרי " לטעמך )
התגובה השנייה בשרשור היתה של אלקס. אני מניחה שרובכם לא הספקתם לקרוא אותה... אבל היא הייתה מזלזלת מעליבה (ולא פחות חמור מכך עילגת. ) ובמקרה הספציפי הזה הייתה לחלוטין קשורה לזה שאני אשה
למזלי היא הוסרה מעט אחרי שעוד הספקתי להגיב אליה. (לדעתי תוך שלוש דקות... כל הכבוד על התגובה המהירה של ההנהלה)
יחד עם התגובה הנאותה ברמה הפורמלית מאד מבאס אותי בכלל להגיע למצב שבו אני מקבלת תגובה כזו ..
מבחינתי כפי שציינתי זה לא קרה בעבר בפורום הזה...
אבל ביקשת "פעם אחת, לא יותר מזה "..
אז הנה.

@ברלינית אכן, זו הייתה תגובה פרסונלית ולא לעניין (דיווחתי עליה וזה גם טופל במהירות לשמחתי).
מבחינתי זו הייתה דוגמא לכך שזו לא התנהגות מקובלת בפורום וטופלה במהירות האפשרית. ומצד שני, בעיני זה די יוצא מהכלל יחסית לסך ההתנהלות בפורום, ממה שיוצא לי לראות (ואני נוטה לקרוא את רוב אם לא כל השרשורים, גם אם איני מגיב).

נראה שאנחנו יורדים פה לקטנות כביכול, אבל קיימת חשיבות רבה לשיח הזה, על תרבות ההתייחסות כלפיי נשים.
ברמה האישית, כמו שתמיד שמתי לעצמי דגש על מנועיי צמיחה עיסקית ופחות על מנועיי חיסכון, כך גם פחות נתתי משקל לאיך מתייחסים אליי כאישה ופשוט (לא תמיד) הבעתי את דעתי. מי שקצת מכיר אותי מהנועזת ומרעידת אדמה בקרן קלע, יודע בדיוק על מה אני מדברת.
אבל ברור לי שישנן נשים שנבהלות, ישנן נשים שקולן הכלכלי עדיין בוסרי, וממהרות להשתתק כשגברבר בקול בוטח מתנסח בבריונות, גם אם אין לו מושג על מה הוא מדבר. מסכימה איתך @ברלינית, כל הכבוד לך שהלכת נגד הזרם.

w3awa.jpg

"אז בואי תראי לי בבקשה אפילו פעם אחת.. לא יותר מזה.. אחת, שמישהו כאן איכשהוא בעזות רוח הצליח איכשהוא לשדר זלזול\פחיתות כלפי אשה שכתבה כאן. וואלה אני באמת רוצה לראות. לא בצחוק. שונא דברים כאלה."

יש לי דוגמה מאתמול...( אני מקווה שזה מספיק" טרי " לטעמך )
התגובה השנייה בשרשור היתה של אלקס. אני מניחה שרובכם לא הספקתם לקרוא אותה... אבל היא הייתה מזלזלת מעליבה (ולא פחות חמור מכך עילגת. ) ובמקרה הספציפי הזה הייתה לחלוטין קשורה לזה שאני אשה
למזלי היא הוסרה מעט אחרי שעוד הספקתי להגיב אליה. (לדעתי תוך שלוש דקות... כל הכבוד על התגובה המהירה של ההנהלה)
יחד עם התגובה הנאותה ברמה הפורמלית מאד מבאס אותי בכלל להגיע למצב שבו אני מקבלת תגובה כזו ..
מבחינתי כפי שציינתי זה לא קרה בעבר בפורום הזה...
אבל ביקשת "פעם אחת, לא יותר מזה "..
אז הנה.
לא קראתי את ההודעה שנחסמה השאלה היא האם הכותב הגיב שונה מהרגיל האם מה שכתב הוא בסגנון הרגיל שלו בלי הבדל מין , שוב , לא קראתי , את התגובה הראשונית, ההת'רד הזה קצת מהיר מידי עבורי

אני דווקא לא חושב שהפורום מיליטנטי. הרבה פעמים אנשים אומרים לי שאני טועה וזה נפלא וטוב וכך אני לומד. אף פעם לא התקיפו אותי אישית (בניגוד לטובקים בכל מקום באינטרנט...).

אשריך וטוב לך. אני על תגובה תמימה למדי (לענ"ד) חטפתי פה התנפלות שהייתה גורמת לאדם רך לבב לסגור את המשתמש ולמחוק לצמיתות את הבוקמרק.
מאז התחלתי להגיב אפילו פחות מבדרך כלל, וגם לצנזר את עצמי בתוכן התגובות, פשוט כי אין לי חשק לפתוח בוויכוח מטופש עם אחד שחייב תמיד להראות שהוא צודק בכל דבר ועניין + אחד שמאשים אותך בג'נוסייד כי האג'נדה שלך קצת שונה משלו + אחד שסתם בא לו להעליב אותך כי יש לך פחות הודעות מאשר לו, בכל פעם שאני רוצה להביע את דעתי באיזה שהוא נושא.

סליחה?! הטייה? הצהרה שלא נשמעת טוב ממשתמש/ת חדש/ה.
כמשתמש חדש ראוי ללמוד את רוח הפורום ולהחליט אם הפורום מתאים לו/ה לפני שמטיחים האשמות לא הוגנות ללא בסיס במציאות.

זו עוד רעה חולה בפורומים - במקום להתייחס למה שאדם אומר מתייחסים לכמה הודעות יש לו. חבל שזה בא מצד משתמשים ותיקים שפיתחו תחושת בעלות על הפורום וחבל שבעתיים כשזה בא גם מצד ההנהלה. נכון שאתם משקיעים בפורום את הכסף והזמן ומשלמים על המקום על השרת וכו', אבל מניסיון פורום שמתייחס כך לחדשים הופך בסופו של דבר למקום לא נעים ומשעמם.

זו עוד רעה חולה בפורומים - במקום להתייחס למה שאדם אומר מתייחסים לכמה הודעות יש לו. חבל שזה בא מצד משתמשים ותיקים שפיתחו תחושת בעלות על הפורום וחבל שבעתיים כשזה בא גם מצד ההנהלה. נכון שאתם משקיעים בפורום את הכסף והזמן ומשלמים על המקום על השרת וכו', אבל מניסיון פורום שמתייחס כך לחדשים הופך בסופו של דבר למקום לא נעים ומשעמם.
טוב, יש משהו בדבריך אבל, אבל גדול. הפורום הזה הוא לא פייסבוק או רשת חברתית דומה.
הפורום נוצר ע״י @הסולידית כהמשך טיבעי לבלוג והפלטפורמה מאפשרת דיונים בנושאים מגוונים.
מטרת הפורום הוא דיונים בנושאי צרכנות, השקעות, חיסכון, העצמה אישית וכן, גם הבעת דיעות כמו בכיכר העיר.
וכאן האבל שלי והקשר לוותק - מגיע משתמש חדש שכנראה לא זיפזף בפורום ולא הבין את מטרת הפורום וכבר אחרי יומיים מטיח רפש כמו טוקבקטיסט ביינט.
אשריך וטוב לך. אני על תגובה תמימה למדי (לענ"ד) חטפתי פה התנפלות שהייתה גורמת לאדם רך לבב לסגור את המשתמש ולמחוק לצמיתות את הבוקמרק.
שלח לי בפרטי את התגובה הספציפית ואבדוק.

שתהיו לי בריאות , אני בסך הכל מסכים עם טענת השירשור.
הסולידית עצמה , למרות שאינה אוהבת להתקרבן היתה קורבן עצמה להתקפות מרושעות שכנראה היתה סובלת הרבה פחות מהן אם היתה בלוגר זכר
ובמיוחד התקפות מצד נשים.
@קרן תודה על הצלצול והמחמאות. הרבה זמן לא השתמשתי ב@.
בקצרה, כי אין לי זמן , אני בסך הכל מסכים אחד לאחד עם @פריכיהו (שממש אינו מגיב חדש. כאילו יש לזה חשיבות גדולה מחוץ החשיבות לנסות לקבוע היררכיות מעמדיות) אבל הרגשתי צורך להוסיף שיש פה כמה נשמות שתמיד נמצאות פה לעזור וכולם והם עצמם יודעים מי מהם אז לא צריך להתחיל להיות רגשניים בעניין.
אני בחוץ מאז שעיצבנו אותי כמה דברים ובעיקר איזה זובור ורדיפת מכשפות שנעשה ל @יהואחז הפיקי . הוא אומנם טרול מוכר בבלוגוספירה אך לא מזיק ברובו.
אם מקשיבים לו רואים שמידי פעם הוא ממש יכול לדבר לעניין ...
בכל מקרה , אם תאזינו ותפתחו את הלב שלכם תגלו שהטרולים הם בדיוק כמונו או משהו כזה :)

טוב ,אין לי זמן , זו ככה תגובה מהירה מהבטן , בלי לחשוב , מניסיון הן יוצאות הכי מדוייק.

אהה , הכי חשוב.
פתגם סיני עתיק גורס שלא כל מסיבה שלא הזמינו אותך אליה היא בהכרח מסיבה רעה.
לא הזמינו? אם מסיבות הן הקטע שלך אז חפש מסיבה אחרת כי חבל להתבכיין מחוץ למסיבה.
אם בכיינות היא הקטע שלך אז לפחות השתדל להנות ממנה.
הכי חשוב 2 , בחיים אף פעם , בדרך כלל , לא מודיעים לך אם המסיבה פתוחה או סגורה ואתה צריך להבין לבד.

בברכה

נערך לאחרונה ב:
ההתקרבנות
אני אשמח אם תגידי לי איפה יש התקרבנות.

מודלה טען טענה לגיטימית וביקש בקשה לגיטימית.
מודלה לא טען טענה לגיטימית - פעמיים ניסיתי להסביר לו שאני לא טוענת שיש הדרה בהכרח, אלא מחפשת סיבה למיעוט הנשים ולסיבה שיש נשים שמספרות שהן מרגישות לא בנוח.

מודלה: תוכיחי שיש הדרה!!!!
בריז: אבל לא אמרתי שיש הדרה.
מודלה: אז אין לך הוכחה שיש הדרה!!

זאת באמת דרך לנהל דיון?

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
שודד הפינג פונג נשים בפורום אוף טופיק 59
Ben Dover נשים באקדמיה אוף טופיק 96
S סקר - כמה נשים מביאות הביתה נטו ? אוף טופיק 191
nick נשים בהייטק בישראל אוף טופיק 140
I איך מחליפים שם משתמש בפורום? (מצאתי בהגדרות פרופיל) אוף טופיק 1