מתחילה מאפס...

הנושא בפורום 'יומני מסע אישיים' פורסם ע"י Nina_Ninush, ‏24/8/15.

1. adamshalev

adamshalev מודרטור

לא רק שלך. אני צריך לתת שם עוד קצת עבודה. אתה יכול ללחוץ על הכותרת הראשית ולהגיע לדף הבית. ממנו לגלול דרך כל הפוסטים.

2. שלי

שלי משתמש ותיק

ברוכה הבאה.
    מצטרפת להמלצות ללמוד את התחום.
    זה לא נורא מסובך, ואין מה להילחץ.
    כן כדאי מאוד לשים יעד חסכון חודשי , גם אם את לא יודעת כרגע מה לעשות עם הכסף.
    זה הרגל שכדאי לאמץ , שיגביל אותך גם בפזרנות.
    בנוסף, כדאי לעשות מעקב הוצאות צמוד כדי להבין לאן הולך הכסף, ולקרוא בפורום איך שאר הבזבזניות מתמודדות :)
    כל הכבוד שהחלטת לטפל בנושאים האלה.
    זה לא טריויאלי.

Nina_Ninush אוהב/ת את זה.
  3. אורי

אורי משתמש בכיר

הנה ארבע הפרוטות שלי:
    • דבר ראשון תגבש יעדים, פיננסיים ושאינם פיננסיים. אלו ישפיעו על בחירת ההשקעות שלך. כל אלו צריכים להרשם בסופו של דבר במונחים כספיים ועם תאריך יעד. למשל, אם את רוצה בגיל 45 לבלות את ימיך בחופשות בחול, תחשבי כמה זה יעלה. אם את רוצה לקנות תוך עשר שנים בית במצפה בגליל, חשבי כמה זה עולה, וכן הלאה.
    • שנית תגדירי את המאפיינים של ההשקעה הרצויה שלך במונחים של, למשל, נזילות, טווח השקעה, כמה אקטיבית את מוכנה להיות (ומה ״אקטיבי״ אומר עבורך), אילו סיכונים את מוכנה לקחת, איזו תשואה את מחפשת (כדי להגשים את המטרות שלך בפרק הזמן המבוקש). במילים אחרות: מה מתאים לך, בלי קשר למה יש וקיים איפה שהוא.
    • רק אחרי זה תתחילי ללמוד מעט על סוגי נכסים והמאפיינים שלהם. בשלב זה עדיין אל תיכנסי לאסטרטגיות השקעה אלא תביני את המאפיינים של נכסים שונים. מניות שונות מאג״ח ושתי אלו שונות מנדל״ן למגורים שבתורו שונה מהשקעה בנפט וגז או בבית מלון בבליז. תעשי רשימה של מאפיינים לכל נכס ותשובי אותה לרשימת המאפיינים שרצית לעצמך בשלב הקודם. ככה תבחרי באילו נכסים להשקיע (רמז: הימנעי מהנטייה לזהות את המונח ״השקעה״ עם שוק ההון בלבד ולהתעלם מראש מאופציות אחרות)
    • אחרי שבחרת את סוג הנכס המתאים לאופייך ולמטרותייך, זה הזמן להתחיל ללמוד על אסטרטגיות השקעה שונות באותו סוג נכס.
    תגיעי לשלב הזה ונמשיך את השיחה. כל ניסיון לדלג על שלב יסתיים בכך שאת עושה משהו לפי המלצה שאולי מתאימה לך ואולי לא, ושאולי תוביל להגשמת המטרות שלך ואולי לא. אין קיצורי דרך.

נערך לאחרונה ב: ‏25/8/15
  4. רובי1

רובי1 משתמש בכיר

משתמע מדבריך שהיא צריכה להחליט באפיק השקעה אחד ולהתמקד בו, אני אישית הייתי בוחר בפיזור ההשקעה בין כמה אפיקים. כאשר ההחלטה כמה אחוזים לתת לכל אפיק נובעת מהמאפיינים הרצויים לי. אם אני רוצה נזילות, זה לא אומר שכל הסכום צריך להיות נזיל יתכן שמספיק לי 20% נזיל ואז את השאר אני יכול להשקיע באפיק אחר. ה"ה לגבי כל מאפיין אחר.

Nina_Ninush ו-daat99 אוהבים את זה.
  5. אורי

אורי משתמש בכיר

זה נכון במידה מסויימת, אבל אפיק השקעה איננו אותו דבר כמו סוג נכס. מניות הם סוג של נכס, ועכשיו אפשר לעשות כל מני דברים בכל מני תכניות. נדל״ן הוא סוג של נכס, ועכשיו יש בתים ויש בניינים, יש מגורים ויש משרדים או תעשייתי, יש בארץ ויש בחו״ל, ועוד. Paper assests יכולים להיות גם משכנתאות, או הלוואות, ולא רק מניות, ויש דרכים שונות לעבוד איתם. מתכות יקרות הם סוג של נכס. עסק מתפקד הוא סוג של נכס, ועכשיו יש בית קפה ויש סופרמרקט, יש מלון ויש דוכן פלאפל.

אם אתה רוצה נזילות אתה בהחלט יכול להחליט שאתה צריך נזילות ל-100,000 ולכן תשים אותם בסוג נכס שמתאפיין בנזילות, ואת שאר ה-500,000 אתה לא צריך כלכך נזיל, אבל אתה רוצה שהוא יעשה עבורך דבר אחר ולכן זה יושקע במקום אחר. אין בעיה. אבל אלו החלטות שונות לגמרי מאשר ״תשקיעי במדדים״ או ״תקחי את תיק הארי בראון עם התאמה לישראל וקרנות איריות״ או ״תקני דירה בחריש״ או אפילו לבין ״תשקיע בנדל״ן״ או ״תשקיעי בבורסה״. אולי חלק יושקע הנדל״ן וחלק בבורסה, אבל זה צריך לקרות כי אתה יודע בדיוק מה כל נכס עושה וזה מה שאתה רוצה שסכום כסף מסויים יעשה עבורך.

חוץ מזה אני בהחלט מאמין בהתמחות, אלא אם כן אתה משקיע בהכל ואז אתה לא צריך להתמחות כי ממילא אתה לא שואף לתשואה ראלית אחרי אינפלציה ומיסים. זה מחיר הפיזור.

daat99 אוהב/ת את זה.
  6. לא סולידי YET

לא סולידי YET משתמש ותיק

אחזור שוב על העצה שלי:
    תעברי על הבלוג פוסט אחרי פוסט (ייקח קצת זמן, אבל שווה את זה). זה יעזור לך להתמקד יותר בשאלות, והכי חשוב - את תסיקי מהכתוב את המסקנות שלך ושנכונות לך , ולא תעשי את מה שאחרים הסיקו בשבילך, בלי להכיר אותך בכלל.

Nina_Ninush אוהב/ת את זה.
  7. izik_b

izik_b משתמש ותיק

היי נינה,
    במקביל לכל המטלות שקיבלת כאן ;), אני מציע שגם תיקבעי פגישה עם יועץ השקעות בבנק ופשוט תלכי לשמוע בלי להתחייב, זה יתן לך פרספקטיבה על התחום.
    ניתן לעשות שיעורי בית לפני פגישה כזו ולקרוא פוסט או שתיים של הסולידית על קרנות נאמנות ותעודות סל.

יש מסלול חיסכון גם דרך חברות הביטוח וגם פה לסולידית יש פוסט על הזה, שווה לקרוא ולבדוק אילו עמלות את יכולה להשיג דרך מקום העבודה שלך.

daat99 אוהב/ת את זה.
  8. תל אביבי

תל אביבי משתמש בכיר

רעיון טוב, רק חשוב לזכור בפגישה שהוא לא יועץ אובייקטיבי אלא סוכן מכירות. לא להסכים על המקום לשום דבר שהוא מציע, אלא לחזור הביתה ולבדוק!

izik_b, daat99 ו-שלי אוהבים את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
מתחילה חיים חדשים בגיל 60+ יומני מסע אישיים ‏16/4/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.