• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מתחילה מאפס...

נתקלתי כעת פעם ראשונה בבלוג שלך, על פניו נראה מעניין מאוד אבל התקשיתי מאוד (או יותר נכון -לא הצלחתי) לנווט מהנייד, זו בעיה שלי?
לא רק שלך. אני צריך לתת שם עוד קצת עבודה. אתה יכול ללחוץ על הכותרת הראשית ולהגיע לדף הבית. ממנו לגלול דרך כל הפוסטים.

תודה על התשובה המהירה וההבהרות :)
בגדול רוצה לחסוך לדירה בעתיד, ובלי קשר- כן רוצה למקסם איכשהו את הכסף שאני חוסכת. כמובן שאחרי החדשות שאני קוראת ביומיים האחרונים אני לחוצה יותר מהרגלי, אבל שומעת על חברים שהתחילו עם סכום X ותודות להשקעות נבונות הגיעו אחרי תקופה לסכום 2X (פחות או יותר,כן?),אז כן מעוניינת להשקיע סכום מסויים מהחסכון.
אני אעבור על הפוסטים שהמלצתם עליהם.
אגב, אני ממש מנסה לצמצם את הפזרנות שלי. זה לא קל D: כחובבת קניות באינטרנט (בגדים,נעליים) וישיבה במסעדות אני מנסה להציב לעצמי איזשהו רף סביר לבזבוזים הללו. לא פשוט כל העניין הזה. הצעד הראשון: להשתמש במסמך האקסל של הסולידית. עד לפני רגע הצלחתי לצמצם לא מעט מההוצאות שלי לחודש הנוכחי,ואז האוטו מת והחזרתי בעלות התיקון את כל מה ש"צמצמתי" מחודש שעבר :(
ברוכה הבאה.
מצטרפת להמלצות ללמוד את התחום.
זה לא נורא מסובך, ואין מה להילחץ.
כן כדאי מאוד לשים יעד חסכון חודשי , גם אם את לא יודעת כרגע מה לעשות עם הכסף.
זה הרגל שכדאי לאמץ , שיגביל אותך גם בפזרנות.
בנוסף, כדאי לעשות מעקב הוצאות צמוד כדי להבין לאן הולך הכסף, ולקרוא בפורום איך שאר הבזבזניות מתמודדות :)
כל הכבוד שהחלטת לטפל בנושאים האלה.
זה לא טריויאלי.

הנה ארבע הפרוטות שלי:
  • דבר ראשון תגבש יעדים, פיננסיים ושאינם פיננסיים. אלו ישפיעו על בחירת ההשקעות שלך. כל אלו צריכים להרשם בסופו של דבר במונחים כספיים ועם תאריך יעד. למשל, אם את רוצה בגיל 45 לבלות את ימיך בחופשות בחול, תחשבי כמה זה יעלה. אם את רוצה לקנות תוך עשר שנים בית במצפה בגליל, חשבי כמה זה עולה, וכן הלאה.
  • שנית תגדירי את המאפיינים של ההשקעה הרצויה שלך במונחים של, למשל, נזילות, טווח השקעה, כמה אקטיבית את מוכנה להיות (ומה ״אקטיבי״ אומר עבורך), אילו סיכונים את מוכנה לקחת, איזו תשואה את מחפשת (כדי להגשים את המטרות שלך בפרק הזמן המבוקש). במילים אחרות: מה מתאים לך, בלי קשר למה יש וקיים איפה שהוא.
  • רק אחרי זה תתחילי ללמוד מעט על סוגי נכסים והמאפיינים שלהם. בשלב זה עדיין אל תיכנסי לאסטרטגיות השקעה אלא תביני את המאפיינים של נכסים שונים. מניות שונות מאג״ח ושתי אלו שונות מנדל״ן למגורים שבתורו שונה מהשקעה בנפט וגז או בבית מלון בבליז. תעשי רשימה של מאפיינים לכל נכס ותשובי אותה לרשימת המאפיינים שרצית לעצמך בשלב הקודם. ככה תבחרי באילו נכסים להשקיע (רמז: הימנעי מהנטייה לזהות את המונח ״השקעה״ עם שוק ההון בלבד ולהתעלם מראש מאופציות אחרות)
  • אחרי שבחרת את סוג הנכס המתאים לאופייך ולמטרותייך, זה הזמן להתחיל ללמוד על אסטרטגיות השקעה שונות באותו סוג נכס.
תגיעי לשלב הזה ונמשיך את השיחה. כל ניסיון לדלג על שלב יסתיים בכך שאת עושה משהו לפי המלצה שאולי מתאימה לך ואולי לא, ושאולי תוביל להגשמת המטרות שלך ואולי לא. אין קיצורי דרך.

נערך לאחרונה ב:
תעשי רשימה של מאפיינים לכל נכס ותשובי אותה לרשימת המאפיינים שרצית לעצמך בשלב הקודם. ככה תבחרי באילו נכסים להשקיע
משתמע מדבריך שהיא צריכה להחליט באפיק השקעה אחד ולהתמקד בו, אני אישית הייתי בוחר בפיזור ההשקעה בין כמה אפיקים. כאשר ההחלטה כמה אחוזים לתת לכל אפיק נובעת מהמאפיינים הרצויים לי. אם אני רוצה נזילות, זה לא אומר שכל הסכום צריך להיות נזיל יתכן שמספיק לי 20% נזיל ואז את השאר אני יכול להשקיע באפיק אחר. ה"ה לגבי כל מאפיין אחר.

משתמע מדבריך שהיא צריכה להחליט באפיק השקעה אחד ולהתמקד בו, אני אישית הייתי בוחר בפיזור ההשקעה בין כמה אפיקים. כאשר ההחלטה כמה אחוזים לתת לכל אפיק נובעת מהמאפיינים הרצויים לי. אם אני רוצה נזילות, זה לא אומר שכל הסכום צריך להיות נזיל יתכן שמספיק לי 20% נזיל ואז את השאר אני יכול להשקיע באפיק אחר. ה"ה לגבי כל מאפיין אחר.
זה נכון במידה מסויימת, אבל אפיק השקעה איננו אותו דבר כמו סוג נכס. מניות הם סוג של נכס, ועכשיו אפשר לעשות כל מני דברים בכל מני תכניות. נדל״ן הוא סוג של נכס, ועכשיו יש בתים ויש בניינים, יש מגורים ויש משרדים או תעשייתי, יש בארץ ויש בחו״ל, ועוד. Paper assests יכולים להיות גם משכנתאות, או הלוואות, ולא רק מניות, ויש דרכים שונות לעבוד איתם. מתכות יקרות הם סוג של נכס. עסק מתפקד הוא סוג של נכס, ועכשיו יש בית קפה ויש סופרמרקט, יש מלון ויש דוכן פלאפל.

אם אתה רוצה נזילות אתה בהחלט יכול להחליט שאתה צריך נזילות ל-100,000 ולכן תשים אותם בסוג נכס שמתאפיין בנזילות, ואת שאר ה-500,000 אתה לא צריך כלכך נזיל, אבל אתה רוצה שהוא יעשה עבורך דבר אחר ולכן זה יושקע במקום אחר. אין בעיה. אבל אלו החלטות שונות לגמרי מאשר ״תשקיעי במדדים״ או ״תקחי את תיק הארי בראון עם התאמה לישראל וקרנות איריות״ או ״תקני דירה בחריש״ או אפילו לבין ״תשקיע בנדל״ן״ או ״תשקיעי בבורסה״. אולי חלק יושקע הנדל״ן וחלק בבורסה, אבל זה צריך לקרות כי אתה יודע בדיוק מה כל נכס עושה וזה מה שאתה רוצה שסכום כסף מסויים יעשה עבורך.

חוץ מזה אני בהחלט מאמין בהתמחות, אלא אם כן אתה משקיע בהכל ואז אתה לא צריך להתמחות כי ממילא אתה לא שואף לתשואה ראלית אחרי אינפלציה ומיסים. זה מחיר הפיזור.

אחזור שוב על העצה שלי:
תעברי על הבלוג פוסט אחרי פוסט (ייקח קצת זמן, אבל שווה את זה). זה יעזור לך להתמקד יותר בשאלות, והכי חשוב - את תסיקי מהכתוב את המסקנות שלך ושנכונות לך , ולא תעשי את מה שאחרים הסיקו בשבילך, בלי להכיר אותך בכלל.

היי נינה,
במקביל לכל המטלות שקיבלת כאן ;), אני מציע שגם תיקבעי פגישה עם יועץ השקעות בבנק ופשוט תלכי לשמוע בלי להתחייב, זה יתן לך פרספקטיבה על התחום.
ניתן לעשות שיעורי בית לפני פגישה כזו ולקרוא פוסט או שתיים של הסולידית על קרנות נאמנות ותעודות סל.

יש מסלול חיסכון גם דרך חברות הביטוח וגם פה לסולידית יש פוסט על הזה, שווה לקרוא ולבדוק אילו עמלות את יכולה להשיג דרך מקום העבודה שלך.

היי נינה,
אני מציע שגם תיקבעי פגישה עם יועץ השקעות בבנק ופשוט תלכי לשמוע בלי להתחייב, זה יתן לך פרספקטיבה על התחום.

רעיון טוב, רק חשוב לזכור בפגישה שהוא לא יועץ אובייקטיבי אלא סוכן מכירות. לא להסכים על המקום לשום דבר שהוא מציע, אלא לחזור הביתה ולבדוק!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ג שאלות למשקיעה מתחילה בברוקר זר שוק ההון 0
ד שאלות של משקיעה מתחילה שרוצה להתחיל להשקיע אבל אין לה את האומץ ויש לה הרבה שאלות שוק ההון 37
ד משקיעה מתחילה שקצת אובדת עצות שוק ההון 4
ה ההיא - יומנה של מתחילה יומני מסע אישיים 10
S שאלות של מתחילה שוק ההון 11
יערה מתחילה מההתחלה שוק ההון 29
Y שאלה של מתחילה שוק ההון 12
ה מתחילה חיים חדשים בגיל 60+ יומני מסע אישיים 40
V מתחילה לעשות סדר - אשמח לעצות שוק ההון 15
smadga שאלה של מתחילה בקשר לשעות מסחר שוק ההון 2
B הדרך לעצמאות הכלכלית שלי מתחילה כאן. עזרו לי. שוק ההון 22
N סיוע בבניית תיק השקעות מאפס למטרת generational wealth שוק ההון 36
ס מתחיל מאפס יומני מסע אישיים 63
קרמיט מאפס למיליון תוך חצי שנה יומני מסע אישיים 30
2 המסע שלי לשקט מתחיל מאפס יומני מסע אישיים 14
S בניית תיק פשוט מאפס לבן משפחה מבוגר שוק ההון 3
צ תכנות מאפס (או אחד) התפתחות אישית 10
Bonfire איך מרהטים דירה שלמה מאפס באלפיים שקל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
ה עסק שני: ניהול כספים (או: איך יוצאים מפשיטת רגל ומתחילים מאפס) יומני מסע אישיים 15
G פרישה - השקעות מאפס למאה בX חודשים שוק ההון 15
ה פתיחת קרן השתלמות מאפס: האם עדיף לחכות עם ה-IRA? שוק ההון 5
Jane Doe ניצול אופטימלי של תקציב רילוקיישן - איך הייתם מרהטים דירה מאפס? אוף טופיק 34

נושאים דומים

Back
למעלה