• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מתחילה מאפס...

Nina_Ninush

משתמש רשום
דירוג
5
אז כפי שהכותרת מציינת,אני טאבולה ראסה בכל מה שקשור להשקעות, חסכונות וכו'. עד כה נתתי לאקס לנהל לי את הפן הזה בחיים,אבל כרגע הגיע הזמן לנהל אותו בעצמי,עקב כניסתי המחודשת לרווקות.
אז בגדול אני לא מבינה בכל נושא ההשקעות הפאסיביות כלום. לפי פוסטים שקראתי בבלוג, לא ניכר שיש לי טעם להתחיל אפילו להתעסק בזה,אבל כן הייתי מעריכה את דעתכם בנושא. חוכמת ההמונים או מה? :)
המצוי: רווקה ללא ילדים בת 30, עובדת בהייטק, משכורת ברוטו של 20K. ללא הלוואות,לא במינוס (בעו"ש בסביבות ה-17K ברגע נתון). יש לי 60K בקרן השתלמות וחסכונות של 100K. לא חסכנית גדולה ונוטה לעיתים לפזרנות....בעוונותי.
הרצוי: לעשות משהו עם ה-100K הזה במקום שימשיך לשבת בפק"מ. לא מעוניינת לרכוש דירה, אלא להמשיך לחיות בשכירות.
מה דעתכם?

ברוכה הבאה לפורום נינה!

רק להביר - אסור לחברי הפורום לתת המלצות אישיות להשקעות כך שלא נוכל להגיד לך במה להשקיע את הכסף אבל נשמח לעזור לך לשאול את השאלות הנכונות כך שתדעי לענות על זה לבד.

מה הייעוד של הכסף שאת רוצה להשקיע?
מתי את חושבת שתצתרכי את הכסף? כשתחליטי לקנות דירה? כשתתחתני? כשתרצי לקחת חל״ת לשנה שנתיים?
את חייבת לדעת מה הייעוד של הכסף בשביל לתכנן מה לעשות איתו. לפעמים להחזיק בפק״מ זה עדיף (קראת חדשות ביומיים האחרונים?).

אם קראת רק כמ פוסטים בבלוג אני מציע שכן תקראי את כולו. זה יתן לך רקע להבין הרבה מהדברים שנידונים פה ובמיוחד תביני שיש טעם להתעסק בזה כמה שיותר מוקדם.

אז כפי שהכותרת מציינת,אני טאבולה ראסה בכל מה שקשור להשקעות, חסכונות וכו'. עד כה נתתי לאקס לנהל לי את הפן הזה בחיים,אבל כרגע הגיע הזמן לנהל אותו בעצמי,עקב כניסתי המחודשת לרווקות.
אז בגדול אני לא מבינה בכל נושא ההשקעות הפאסיביות כלום. לפי פוסטים שקראתי בבלוג, לא ניכר שיש לי טעם להתחיל אפילו להתעסק בזה,אבל כן הייתי מעריכה את דעתכם בנושא. חוכמת ההמונים או מה? :)
המצוי: רווקה ללא ילדים בת 30, עובדת בהייטק, משכורת ברוטו של 20K. ללא הלוואות,לא במינוס (בעו"ש בסביבות ה-17K ברגע נתון). יש לי 60K בקרן השתלמות וחסכונות של 100K. לא חסכנית גדולה ונוטה לעיתים לפזרנות....בעוונותי.
הרצוי: לעשות משהו עם ה-100K הזה במקום שימשיך לשבת בפק"מ. לא מעוניינת לרכוש דירה, אלא להמשיך לחיות בשכירות.
מה דעתכם?
כדאי לנצל את השנים הקרובות ככול הניתן לחסכון מקסימאלי והשקעה(לפני שלב המשפחה עם ילדים), לשנות את ההרגלים של הפזרנות. אני מציע לך להציב יעד ולשאוף להגיע אליו.בנתיים מומלץ לחקור וללמוד את הנושא של הכנסות פסיביות.

תודה על התשובה המהירה וההבהרות :)
בגדול רוצה לחסוך לדירה בעתיד, ובלי קשר- כן רוצה למקסם איכשהו את הכסף שאני חוסכת. כמובן שאחרי החדשות שאני קוראת ביומיים האחרונים אני לחוצה יותר מהרגלי, אבל שומעת על חברים שהתחילו עם סכום X ותודות להשקעות נבונות הגיעו אחרי תקופה לסכום 2X (פחות או יותר,כן?),אז כן מעוניינת להשקיע סכום מסויים מהחסכון.
אני אעבור על הפוסטים שהמלצתם עליהם.
אגב, אני ממש מנסה לצמצם את הפזרנות שלי. זה לא קל D: כחובבת קניות באינטרנט (בגדים,נעליים) וישיבה במסעדות אני מנסה להציב לעצמי איזשהו רף סביר לבזבוזים הללו. לא פשוט כל העניין הזה. הצעד הראשון: להשתמש במסמך האקסל של הסולידית. עד לפני רגע הצלחתי לצמצם לא מעט מההוצאות שלי לחודש הנוכחי,ואז האוטו מת והחזרתי בעלות התיקון את כל מה ש"צמצמתי" מחודש שעבר :(

המלצתי האישית: לקרוא את "הליכת אקראי בוול סטריט"
הספר כתוב בצורה זורמת ויש מצב טוב שייתן לך מושג ראשוני על עולם ההשקעות.
כפי ש @adamshalev כתב, אסור לנו להמליץ לך משהו. תתחילי לקרוא ולשאל שאלות.

הרי אם חברי הפורום יגידו לך למשוך 100K ולפזר אותם בשטרות של 200 שח באוויר אז כפי הנראה לא תעשי זאת. אז למה שתכשיבי מבלי להבין לעצות של אנשים זרים אך להשקיע את כספיך?

• אהבתי
Reactions: MSS
מה, למה? לפי הפרופיל שלך זה תפור עלייך (צעירה, מרוויחה הרבה, נטיות ריאליות)
האמת שאני לא זוכרת באיזה פוסט קראתי את זה,אבל אני זוכרת שלא הומלץ לי להתחיל להשקיע עם הסכום הזה. אגב, אני אמנם מתכנתת אבל לא מבינה כלום כלום כלום בהשקעות או בכלל בכסף. כן זה די מחפיר, אני יודעת. פשוט עד עכשיו סמכתי על מישהו אחר שיעשה את העבודה הזו במקומי. כעת מתקנת את שגיאותיי :)

המלצתי האישית: לקרוא את "הליכת אקראי בוול סטריט"
הספר כתוב בצורה זורמת ויש מצב טוב שייתן לך מושג ראשוני על עולם ההשקעות.
כפי ש @adamshalev כתב, אסור לנו להמליץ לך משהו. תתחילי לקרוא ולשאל שאלות.

הרי אם חברי הפורום יגידו לך למשוך 100K ולפזר אותם בשטרות של 200 שח באוויר אז כפי הנראה לא תעשי זאת. אז למה שתכשיבי מבלי להבין לעצות של אנשים זרים אך להשקיע את כספיך?
אני אתחיל לקרוא- תודה!
לא ציפיתי שתגידו לי בדיוק באיזה מניה לשים את הכסף,אבל קיוויתי לאיזה סוג של הנחיות של איך להתחיל את כל התהליך הזה....בנתיים קיבלתי הרבה עזרה :)

אגב, אני אמנם מתכנתת אבל לא מבינה כלום כלום כלום בהשקעות או בכלל בכסף. כן זה די מחפיר, אני יודעת. פשוט עד עכשיו סמכתי על מישהו אחר שיעשה את העבודה הזו במקומי. כעת מתקנת את שגיאותיי :)
כל הכבוד! אני גאה בך :)

לגבי ההשקעות, מצטרף לעצות לעיל (קריאה שיטתית של הבלוג, קריאה של "הליכת אקראי בוול סטריט").
אני חושב שכן אפשר להמליץ לך בחום, לעבור למתכונת של חסכון מתוכנן. זה יכול להיות סכום יעד חודשי (או רבעוני), וזה יכול להיות ע"י יצירת מסגרת הוצאות - זה לא אומר צנע, זה יכול להיות מסגרת הוצאות מאוד מאוד רחבה, כאשר הדגש הוא יצירת תשתית קבועה לצבירה.

החסכון המתוכנן הזה, יכול להיות פקטור בעל משמעות מטורפת. חסכון של 20% מהברוטו מכפיל לך את החסכון תוך שנתיים וחודש בלי שנגעת בהשקעות (התעלמתי לרגע מהאינפלציה)

אמל"ק, מעבר לחסכון מתוכנן, יכול להיות צעד ענק קדימה.

לגבי ההשקעות, מצטרף לעצות לעיל (קריאה שיטתית של הבלוג, קריאה של "הליכת אקראי בוול סטריט").
אני חושב שכן אפשר להמליץ לך בחום, לעבור למתכונת של חסכון מתוכנן. זה יכול להיות סכום יעד חודשי (או רבעוני), וזה יכול להיות ע"י יצירת מסגרת הוצאות - זה לא אומר צנע, זה יכול להיות מסגרת הוצאות מאוד מאוד רחבה, כאשר הדגש הוא יצירת תשתית קבועה לצבירה.

החסכון המתוכנן הזה, יכול להיות פקטור בעל משמעות מטורפת. חסכון של 20% מהברוטו מכפיל לך את החסכון תוך שנתיים וחודש בלי שנגעת בהשקעות (התעלמתי לרגע מהאינפלציה)

אמל"ק, מעבר לחסכון מתוכנן, יכול להיות צעד ענק קדימה.

שקלתי לעשות את את זה (חסכון מתוכנן חודשי) - סתם לצורך העניין,לשים כל חודש 3000 ש"ח (יוצא לי נטו של 12,500~). אבל גם במקרה הזה, הכסף סתם יושב בצד ולא צובר כלום.אז זה פחות מועיל לי, לא? בלי קשר מנסה לעשות מסגרת הוצאות כי אני בזבזנית איומה :\

נסי להסתכל על עצמך בצורה הוליסטית, לקחת בחשבון את קרן ההשתלמות, החיסכון ושיעור החסכון החודשי (הכנסות פחות הוצאות).
בקשר לקרן ההשתלמות, אילו דמי ניהול את משלמת? כמו כן רבים מעדיפים להעביר אותה למסלול מנייתי.

נסי להסתכל על עצמך בצורה הוליסטית, לקחת בחשבון את קרן ההשתלמות, החיסכון ושיעור החסכון החודשי (הכנסות פחות הוצאות).
בקשר לקרן ההשתלמות, אילו דמי ניהול את משלמת? כמו כן רבים מעדיפים להעביר אותה למסלול מנייתי.

משלמת דמי ניהול של 0.87. על מסלול מנייתי כרגע. יש לי גם כמובן ביטוח מנהלים (מלפני 2013).

מה דעתכם?
תתחילי לקרוא את הארכיון של הבלוג מהפוסט הראשון בצורה כרונולוגית. לרוב השאלות שלך (גם כאלה שעוד לא שאלת) יימצאו תשובות

משלמת דמי ניהול של 0.87. על מסלול מנייתי כרגע. יש לי גם כמובן ביטוח מנהלים (מלפני 2013).
את משלמת הרבה יותר מדי בשביל הסכום שלך. תחפשי בפורום. בסכום שלך אפשר לשלם 0.5 או 0.4 % בקלות. אולי דרך מועדון 'ההייטק זון'

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ג שאלות למשקיעה מתחילה בברוקר זר שוק ההון 0
ד שאלות של משקיעה מתחילה שרוצה להתחיל להשקיע אבל אין לה את האומץ ויש לה הרבה שאלות שוק ההון 37
ד משקיעה מתחילה שקצת אובדת עצות שוק ההון 4
ה ההיא - יומנה של מתחילה יומני מסע אישיים 10
S שאלות של מתחילה שוק ההון 11
יערה מתחילה מההתחלה שוק ההון 29
Y שאלה של מתחילה שוק ההון 12
ה מתחילה חיים חדשים בגיל 60+ יומני מסע אישיים 40
V מתחילה לעשות סדר - אשמח לעצות שוק ההון 15
smadga שאלה של מתחילה בקשר לשעות מסחר שוק ההון 2
B הדרך לעצמאות הכלכלית שלי מתחילה כאן. עזרו לי. שוק ההון 22
N סיוע בבניית תיק השקעות מאפס למטרת generational wealth שוק ההון 36
ס מתחיל מאפס יומני מסע אישיים 63
קרמיט מאפס למיליון תוך חצי שנה יומני מסע אישיים 25
2 המסע שלי לשקט מתחיל מאפס יומני מסע אישיים 14
S בניית תיק פשוט מאפס לבן משפחה מבוגר שוק ההון 3
צ תכנות מאפס (או אחד) התפתחות אישית 10
Bonfire איך מרהטים דירה שלמה מאפס באלפיים שקל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
ה עסק שני: ניהול כספים (או: איך יוצאים מפשיטת רגל ומתחילים מאפס) יומני מסע אישיים 15
G פרישה - השקעות מאפס למאה בX חודשים שוק ההון 15
ה פתיחת קרן השתלמות מאפס: האם עדיף לחכות עם ה-IRA? שוק ההון 5
Jane Doe ניצול אופטימלי של תקציב רילוקיישן - איך הייתם מרהטים דירה מאפס? אוף טופיק 34

נושאים דומים

Back
למעלה