• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחשב ללימודים

• פותח הנושא Delta
  • פורסם בתאריך

Delta

משתמש סולידי
דירוג
53
שלום לכולם,
מתחיל ללמוד באוקטובר הקרוב :)
בעקרון אני חובב אפל, עם מק בוק פרו כבר עוד מעט 5 שנים.
אבל, אני מודע לזה שאני שייך לקבוצת מיעוט. הבנתי שגם באקדמיה (הישראלית לפחות) ווינדוס עדיין שולט... ולא בא לי להתחיל להזיע כל פעם שאצטרך לכתוב עבודה גדולה / לקבל קובץ פאוור פוינט וכו׳...
אני מודע לזה שיצאו גרסאות Office למק אבל מניסיון הן לא פועלות טוב ב-100% לפחות עם עברית.

אז,
על איזה מחשב נייד אתם ממליצים? דרישות מינימום: זיכרון פנימי 8 ג׳יגה וכונן SSD.
תודה!

דבר ראשון - בהצלחה.
ברצוני להציע לך אולטרנטיבה אחרת.
לקמפוס - טאבלט עם זיכרון מורחב, ובבקשה לא אפל כי זה גן נעול ויש בעיות בהעברת קבצים למערכות פתוחות יותר.
לבית - מחשב שולחני מיד 2 מדור קודם, למה? כי תוכל למצוא מחשב משומש שכבר מותקן עליו אופיס מלא.
בנוסף, על מחשב שולחני תוכל להתקין את Kodi ולהתנתק טוטאלית מהכבלים (פס אינטרנט רחב של 15 מגה מספיק)
** עריכה **
כמובן שהאפשרות האחרת והנוחה יותר ואם יש לך אבא עשיר זה לרכוש מחשב לפטופ/טאבלט היברידי עם כול החידושים האחרונים שצריך לקחת משכנתא עבורו.

נערך לאחרונה ב:
תנסה לפתוח חשבון ב-OUTLOOK.COM ולעבוד עם הגרסת ONLINE של OFFICE ש-מיקרוסופט מציעה.

האמת שגם SPREDSHEET של GOOGLE יעבוד רוב הזמן.

תנסה לפתוח חשבון ב-OUTLOOK.COM ולעבוד עם הגרסת ONLINE של OFFICE ש-מיקרוסופט מציעה.

אופציה נהדרת שעובדת יפה + גיבוי לדיסק-און-קי.
בכול אופן, לעניות דעתי, אין כמו מחשב ביתי שולחני לעיבוד נתונים מהיר עם שרירים.

מתחיל ללמוד מה?

היי, יש לך ניסיון עם הגרסת online של מיקרוסופט? האם אני יכול לטעון לשם מצגות פאוורפוינט שישלחו לי?
@Sinister מדעי המוח

זה מאוד תלוי למה אתה צריך אותו. רק לאופיס?
ומתחיל ללמוד מה? גם זה משנה. יש הבדל עצום בין מחשב של מתכנת, משהו גרפי או מדעי דשא.
אופציה נהדרת שעובדת יפה + גיבוי לדיסק-און-קי.
בכול אופן, לעניות דעתי, אין כמו מחשב ביתי שולחני לעיבוד נתונים מהיר עם שרירים.
לא יכולתי להסכים איתך יותר. למחשב השולחני עדיין אין אלטרנטיבה שיכולה לפצות עליו ב-100%.
אני עדיין זוכר את התחזיות של השוטים האלה שציפו שמי שבעולם ה-3 לא נחשף למחשב PC מעולם, גם לא יחשף כי "הטאבלטים יחליפו את כולם". זה היה בתקופה העליזה שאפל הוציאה את ה-iPad הראשון. היום אפילו הם מודים שלא יהרגו את ה-PC מהר כל כך.

זה מאוד תלוי למה אתה צריך אותו. רק לאופיס?
ומתחיל ללמוד מה? גם זה משנה. יש הבדל עצום בין מחשב של מתכנת, משהו גרפי או מדעי דשא.

לא יכולתי להסכים איתך יותר. למחשב השולחני עדיין אין אלטרנטיבה שיכולה לפצות עליו ב-100%.
אני עדיין זוכר את התחזיות של השוטים האלה שציפו שמי שבעולם ה-3 לא נחשף למחשב PC מעולם, גם לא יחשף כי "הטאבלטים יחליפו את כולם". זה היה בתקופה העליזה שאפל הוציאה את ה-iPad הראשון. היום אפילו הם מודים שלא יהרגו את ה-PC מהר כל כך.
מדעי המוח.
יש לי pc (נייח ווינדוס) ומקבוק פרו נייד... בוודאי שהנייד יכול להיות תחליף ראוי לנייח.

מדעי המוח.
יש לי pc (נייח ווינדוס) ומקבוק פרו נייד... בוודאי שהנייד יכול להיות תחליף ראוי לנייח.
זה תלוי מה עושים איתו.
אני לא רואה את עצמי מתכנת על מחשב נייד וזה לפני שהתחלתי להתלונן על הבעיתיות הארגונומית שמחשב נייד מייצר.

@Delta כל כך הרבה זמן שלא עבדתי עם PP..
פתח חשבון (OUTLOOK.COM / GOOGLE.COM) ונסה.
זה לא עולה כסף.

@Delta תקציב ? צרכים (מתכנת, פוטושופ, עריכת וידאו ...) ?

@Delta כל כך הרבה זמן שלא עבדתי עם PP..
פתח חשבון (OUTLOOK.COM / GOOGLE.COM) ונסה.
זה לא עולה כסף.
אז לאחר בדיקה - קבצי וורד ניתן להעלות ולערוך ללא בעיה, אך כשמדובר במצגות PP לא ניתן לערוך אותן בגרסת האונליין (ושמתי לב שעברית יוצאת קצת הפוכה)

תכלס נראה לי מיותר, אני עשיתי תואר ראשון במת' ופיסיקה עם PC ישן. יש מיליון חוות מחשבים בקמפוסים.

אני מייעץ לך ללמוד סמסטר ולראות אם באמת חסר לך משהו, אז גם תדע את הצרכים שלך יותר טוב.

@Delta התקציב שלך גדול מספיק בשביל רוב הניידים הטובים. אם אין לך צורך בעריכות וידאו כבדות הייתי שם דגש על מעבד I5 ומעלה עם 4GB זכרון ומעלה עם SSD גדול מ-256GB. שים לב למשך האחריות : DELL נותנים על חלק מן הניידים 3 שנים אחריות מה שמהווה יתרון גדול. לא הייתי לוקח מסך גדול מ-15.6 עבור מחשב שאתה באמת מתנייד איתו. בטריה של 9 תאים תיתן לך אורך נשימה בין טעינה לטעינה אבל תכביד עליך. 6 תאים מינימום (זה גם ברירת המחדל ברובם).

אם יש לך צורך בכרטיס מסך חזק המחירים עולים משמעותית, אני לא הייתי מכוון לכל צורך אלא מבין מה הצרכים שלי ורק אז קונה מחשב. מחשבים ניידים עם כרטיסי מסך חזקים עולים יותר מ-5 בהגדרה.

תכלס נראה לי מיותר, אני עשיתי תואר ראשון במת' ופיסיקה עם PC ישן. יש מיליון חוות מחשבים בקמפוסים.

אני מייעץ לך ללמוד סמסטר ולראות אם באמת חסר לך משהו, אז גם תדע את הצרכים שלך יותר טוב.
הדיון הזה מזכיר לי דיונים של איזה קלמר לקנות לילד שעולה לכיתה א׳ - מפלסטיק תוצרת סין שעולה 1 שקל או מעץ מהודר שעולה 100 ש״ח :)
יש לך מחשב מק-בוק-פרו, נכון? אז מה צריך יותר מזה? אולי טאבלט קליל לצורך הקלטות ורשימות.
אם בכול אופן חשקה נפשך ׳לזרוק׳ כסף אז גם כן אין צורך במעבד חזק יותר מ i3 + 4gb עם כרטיס מסך מובנה בלוח אם.
כול השאר זה חרטא. SSD 256GB יעלה לך כמו מחשב שולחני i3.

גם לי יש מקבוק פרו וזה ללא ספק המחשב המושלם לא הייתי מחליפה אותו בשום מחשב אחר בטח שלא מחשב מבוסס וינודז.
מה שאני עשיתי זה להתקין דרך Bootcamp וינדוז 7 וכאשר יש לי מצגות עבודות לערוך בעברית אני פותחת את הוינדוז שאר הזמן בIOS.
מניסיון זה עובד מעולה הוורד והפואר פוינט .
הבעיה היא שזה בסה שכל פעם שאני רוצה לערוך מצגת אני צריכה להפעיל מחדש את המחשב.
לא הייתי קונה מחשב חדש מהסיבה שאם יש לך מחשב שולחני אין צורך אמיתי בעוד נייד, בשביל שיקרא מסמכים של וורד או לערוך אותם אז את העריכה תעשה מהבית דרך השולחן הנייח.
טאבלט לא יהיה יעיל בשום מצב, ואני מוצאת את הטאבלט שלי מיותר לחלוטין מלבד לראות סרטים בטיסות לא ברור לי עד הסוף בשביל מה צריך אותו.

גם לי יש מקבוק פרו וזה ללא ספק המחשב המושלם לא הייתי מחליפה אותו בשום מחשב אחר בטח שלא מחשב מבוסס וינודז.
מה שאני עשיתי זה להתקין דרך Bootcamp וינדוז 7 וכאשר יש לי מצגות עבודות לערוך בעברית אני פותחת את הוינדוז שאר הזמן בIOS.
לא הייתי קונה מחשב חדש מהסיבה שאם יש לך מחשב שולחני אין צורך אמיתי בעוד נייד, בשביל שיקרא מסמכים של וורד או לערוך אותם אז את העריכה תעשה מהבית דרך השולחן הנייח.
טאבלט לא יהיה יעיל בשום מצב, ואני מוצאת את הטאבלט שלי מיותר לחלוטין מלבד לראות סרטים בטיסות לא ברור לי עד הסוף בשביל מה צריך אותו.
מסכים איתך בהחלט. לדעתי, במחשבים ניידים לפחות, איכות החומרים וההרכבה של מקבוקים עולה בהרבה על המחשבים האחרים בשוק.
אנשים לא חושבים על זה, אבל כשקונים מחשב מבוסס וינדוס צריך להוסיף בערך 1000 ש״ח על מערכת הפעלה ומעבדי תמלילים למיניהם (אופיס) מה שמגיע בחינם במחשבי אפל...
האם הכל פועל לך 100% כשורה כשאת משתמשת בוינדוס שהותקן על מקבוק דרך bootcamp? (אשמח שתשתפי מאיפה למדת לעשות זאת)

תודה! :)

אין למק פתרונות כמו virtual box שמאפשרים להתקין מערכת הפעלה אחרת כמערכת אורחת?

הדיון הזה מזכיר לי דיונים של איזה קלמר לקנות לילד שעולה לכיתה א׳ - מפלסטיק תוצרת סין שעולה 1 שקל או מעץ מהודר שעולה 100 ש״ח :)
אז הילד עולה שנה הבאה לכיתה א'...
מה עדיף עפרון H2 או עיפרון מכני עם גריפ ארגונומי?

• אהבתי
Reactions: Roi
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H מחפשת מחשב נייד ללימודים אוף טופיק 14
N מחשב נייד זול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
ט קניית מחשב גיימינג סולידי אוף טופיק 11
ט מחשב נייח סולידי למשחק ספציפי (cs 2) אוף טופיק 5
V קניית מחשב נייד מחודש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
E מחשב גיימינג פוסטים מאיכות נמוכה 10
H המלצה לעמדת עבודה / שולחן מחשב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
T המלצה למפרט מחשב עבור ML / AI אוף טופיק 12
מ המלצות על מחשב נייד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
R מחשב נייד לתואר במדמח אוף טופיק 27
Harvey בריאות עיניים בעבודה מול מחשב אוף טופיק 20
L מחשב נייד לגרפיקה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
א משתחרר עוד שמונה חודשים: היה לי מסלול בראש אני אני מחשב מסלול מחדש (עו"ד) התפתחות אישית 5
ל כסא מחשב והעסקים בישראל אוף טופיק 3
סול מחשב נייח סולידי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
ח כיסא מחשב מומלץ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
1337justme לפטופ או מחשב נייח לצפיה בסרטי 4k ואולי משחקים צרכנות פיננסית 14
O קניית מחשב נייד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
L מסך מחשב מומלץ אוף טופיק 3
cypriano de rore המלצה על מחשב נייד לעריכת וידאו אוף טופיק 48
cypriano de rore המלצה על מסך מחשב אוף טופיק 15
N מחפש מחשב גיימינג זול אוף טופיק 38
adamshalev מחשב נייד לפיתוח אוף טופיק 135
ח כיצד להגן על המידע האישי בעת גניבת מחשב אוף טופיק 61
N מחשב נייד סולידי צרכנות פיננסית 45
פסיוני לימוד יישומי מחשב התפתחות אישית 18
א כבר המציאו כזה דבר? (מחשב/טאבלט) אוף טופיק 22
משה הצטרפו להרפתקה וירטואלית - משחק מחשב כדרך להגברת מוטיבציה ופרודקטיביות התפתחות אישית 9
nicepo1 המלצה על כיסא מחשב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 61
F מישהו שיודע לקרוא פלט מבדיקה של מחשב רכב? אוף טופיק 6
א סרגל כלים של מחשב/טאבלט אוף טופיק 5
שרון קניית מחשב נייד חדש אוף טופיק 45
Sinister בדיקות על מחשב יד שנייה אוף טופיק 13
yossik ווינדוס 10 - לאחר תיקון מחשב אוף טופיק 4
ל דילמה בנוגע ללימודים התפתחות אישית 21
F תואר ראשון ללימודים מה כדאי? התפתחות אישית 7
מ מתלבט בנוגע ללימודים התפתחות אישית 6
ב מתלבט מה לעשות בנוגע ללימודים התפתחות אישית 1
O התלבטות בנוגע ללימודים אוף טופיק 1
O יעוץ בנוגע ללימודים אוף טופיק 3