• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כבר המציאו כזה דבר? (מחשב/טאבלט)

אנא-אל

משתמש בכיר
דירוג
2,514
המחשב הנייד בן 8 ומראה סימני גסיסה, ואני לא מעודכנת טכנולוגית.

אני מתחילה לחשוב על מה חשוב לי במחשב חדש.
1. קל, שאפשר לקחת לאוניברסיטה או ממקום למקום בבית. המחשב הנוכחי יחסית עבה וכבד (dell 13)
2. גודל. לא בטוחה לגבי זה, אני חושבת שעדיף גדול אבל חייב להיות קל
3. חושבת שמסך טאצ' יכול להיות נוח מאד. האם יש היום מחשבים ניידים כאלה או שזה רק טאבלט?

4. השאלה לשמה פתחתי את השרשור:
בהנחה שאפשר להפריד בין המסך למקלדת- מכירים מגביהה מסך? או איזה סטנד לטאבלט/מסך שאפשר להתאים את הגובה שלו שיהיה מול העיניים?
הורג אותי במחשב הנוכחי שהוא נמוך (בגלל החיבור עם המקלדת).

פיצ'ר נוסף שרוצה לנסות זה שאפשר לכתוב על המסך עם "עט", ושזה הופך את כתב היד לכתב מחשב.
למישהו יש נסיון עם עט כזה? האם זה נוח או שאין כמו דף ועפרון?

בגלל שאני צריכה תוכנות מסוימות, האם יש טאבלט עם ווינדוס?

תודה.

סדרת ה surface של מיקרוספט תענה לדעתי על כל הדרישות שציינת. הוא גם זוכה לביקורות מעולות והמחיר בהתאם. יש בפורמט טאבלט ויש לאפטופ פרופר.

גם סדרת yoga של לנובו יכולה להתאים לרוב הדרישות. יש לי יוגה 2 קליל מאד, דקיק, מתקפל 180 מעלות, מסך מגע, רזולוציה 4k (בלתי שמיש במסך קטן אבל). שתי החסרונות הם שקניתי דגם עם מעבד חלש יותר מהצורך הממוצע של השימוש בו לכן הוא לעיתים קרובית מקרטע אז חשוב לשים לב למפרט ואם הוא מתאים, בייחוד המעבד. החסרון השני הוא המחיר - יקר ובדיעבד לא נתן תמורה למחיר (שוב בעיקר בגלל בחירת הדגם).

תודה אדם אבדוק זאת.

אם את רוצה תמורה למחיר אז יש את ה asus ux330ua הוא עולה באיזור ה700 דולר באמזון
הוא שוקל 1.2 ק"ג והסוללה גם די טובה (לדעתי הנתונים הכי חשובים לסטודנטים)
לגבי מסך טאצ' - לדעתי זה קצת מיותר (העדפה אישית) אבל זה בהחלט מוריד את חיי הסוללה אז קחי את זה בחשבון (וגם יותר יקר כמובן)
מציע לך לקרוא ביקורות בthewirecutter

בחודשים הקרובים צריכים לצאת לפטופים קלים מבוססי snapdragon
אמור להיות סולידי. לא ייתן כנראה כח עיבוד מפלצתי. בהחלט ייתן זמן בטריה ארוך. יהיה מאוד קל.
פיצ'ר נוסף שרוצה לנסות זה שאפשר לכתוב על המסך עם "עט", ושזה הופך את כתב היד לכתב מחשב.
יקר

@אנא-אל

ממה שזכור לי את עתידה ללמוד תואר במדעי הרוח. השאלה האם תלמדי סטטיסטיקה ותשתמשי בתוכנות סטטיסטיות כמו SPSS או R.
אם יש צורך - אז מחשב ווינדווז יתאים.
אם לא - אפשר בהחלט לבחור ב-Chromebook.

לגבי בעיית גובה העיניים - הפתרון הסולידי שאני משתמש בו הוא פשוט לשים את המחשב על ערמת ספרים. זה פותר את בעיית הצוואר אבל בהקלדה ארוכה, הלחץ עובר לחגורת הכתפיים. כדי לספק תמיכה מלאה חובה להפריד בין המקלדת למסך.

הלחץ עובר לחגורת הכתפיים. כדי לספק תמיכה מלאה חובה להפריד בין המקלדת למסך.
ניסיתי אבל כמו שאמרת בלי יכולת להפריד בין המקלדת למסך זה מפספס.
אולי אפשר לאלתר ולשים את המסך/טאבלט על מעמד רגיל ואת המעמד הרגיל על ערמת ספרים, אנסה את זה.

ניסיתי אבל כמו שאמרת בלי יכולת להפריד בין המקלדת למסך זה מפספס.
אולי אפשר לאלתר ולשים את המסך/טאבלט על מעמד רגיל ואת המעמד הרגיל על ערמת ספרים, אנסה את זה.
ממליץ להשקיע 500 שח במסך 25״ טוב ו-100 שח במקלדת ועכבר טובים ולעבוד כמו בן אדם.
שונא לעבוד ישיר על לאפטופ, זה עינוי עצמי.
לאפטופ זה סבבה כאשר נמצאים בהרצאה או ברכבת. בחדר/שולחן עבודה צריך לתת לעצמך תנאים ראויים.

לא הבנתי, מסך 25 אינץ ומקלדת זה לא לאפטופ? התכוונת שאפשר להפריד?

לאפטופ זה סבבה כאשר נמצאים בהרצאה או ברכבת. בחדר/שולחן עבודה צריך לתת לעצמך תנאים ראויים.
בבית (הסולידי) שלי אין די מקום לעמדת עבודה, אז עובד על הלפטופ כמו ברכבת :(

מנסיון אישי, יש את סדרת הטרנספורמר של אסוס. הם לפ טופ בגדלים של 11 אינץ בערך שחלק המסך יודע להתנתק מהמקלדת ולהפוך לטאץ'.
היו לי שניים כאלו והם מכשירים טובים ואמינים ובמחיר הוגן (את האחרון קניתי ב2,100 בערך לפני כשלוש שנים). חברה מצוינת, השירות שלהם בארץ לעיתים בעייתי ממה שאני קורא, אבל אישית אני לא נזקקתי מעולם לשירות שלהם.

לא הבנתי, מסך 25 אינץ ומקלדת זה לא לאפטופ? התכוונת שאפשר להפריד?
מוסיפים ללפטופ מקלדת ב 25-30 ש״ח +מסך חיצוני 500 ש״ח + עכבר 15 ש״ח

אני רוצה לחזק את מה שאמרו לפני: חובה חובה חובה מקלדת, עכבר, מסך וכיסא ראויים.

מקלדת: זה עולם ומלואו אבל ההכי פשוטה והכי טובה שאני מכירה היא ה4000 של מייקרוסופט. הramp up לוקח בדיוק שעה. להקליד עם מקלדת שטוחה ללא תמיכה לידיים זה אסון ומתכון לgolf elbows מבלי לשחק גולף.

עכבר: בלפטופים הtouch pad הוא הרוצח הארגונומי השקט... אני מאוד מרוצה מ Evoluent. לא זול אבל שווה את משקלו בזהב. אם את נמצאת עם המחשב הרבה אז עם עכבר רגיל את עלולה לפתח פציעה בתעלה הקרפלת.

מסך: לא יודעת כמה real estate את צריכה... בכל מקרה ישיבה בריאה נחשבת אם את מותחת את הידיים ישר מול המסך והם בחצי שלו, אחרת מאוד כואב הגב.

למה בעצם לא בכל מכשיר טאצ' אפשר להשתמש בעט?
זה לא עובד על אותו מנגנון.
ישנן כל מיני טכנלוגיות למימוש הפיצ'ר הזה.
זה מצריך תוספת יקרה של חומרה, וגם לא מעט תוכנה ואלגוריתמיקה. יקר.

@yossik
@adamshalev
מתנצלת לא הבנתי, גם לאפטופ וגם עוד מסך ומקלדת נפרדים.
מה שכן, לא חשבתי על הרעיון של להוסיף מקלדת בלוטוס נוספת ואז באמת אוכל לשים את המסך על ערמה ואת המקלדת על השולחן. אז תודה.

יש לכם מושג ממה נגרם הכאב בכתף של היד עם העכבר? לא מצליחה למצוא תנוחה ליותר מחמש עשר דקות.

כן באמת.
אם תעשה חיפוש בנושא תמצא לא מעט תלונות של לקוחות שגם התאגדו בקבוצות פייסבוק בתלונות אין סופיות ואפילו תביעות אם אני לא טועה.
אם אתה רוצה להביא דוגמאות לזה שיש שירות טוב, אז אחלה. אני תרמתי ממה שאני יודע. כל אחד מן הסתם ינסה להועיל לפ"ש במה שהוא יודע. אז לא ברור לי פשר התגובה שלך. זה שיש גם מקרים טובים זה אומר שאין בעיות מן הצד השני?

יש לכם מושג ממה נגרם הכאב בכתף של היד עם העכבר? לא מצליחה למצוא תנוחה ליותר מחמש עשר דקות.
כאבים בזמן עבודה מול מחשב קשורים לכל צורת הישיבה והעבודה, זו טעות נפוצה לחשוב שצריך לתקן רק את המקום בו יש את הכאב, למשל את האחיזה של העכבר במקרה שהכאב הוא בזמן שימוש בעכבר. אם את עובדת הרבה מול מחשב את צריכה להשקיע בהתאמת עמדת העבודה שלך לעבודה בצורה ארגונומית, אחרת בטווח הארוך זה לא רק גורם לכאבים אלא גם לנזקים בלתי הפיכים. אני עשיתי שינויים רק אחרי שכבר היו לי נזקים, היום פחות מבדיוק בדיוק מה שנכון לי גורם לי לסבל קשה.
מצרפת דוגמא לאיך צריך לשבת אבל תחפשי באופן כללי יותר ergonomic workstation ותמצאי הרבה מידע.
https://s-media-cache-ak0.pinimg.co...3be4ffc10abbd81a--desk-height-office-nook.jpg
בנוסף לטיפול בעמדת העבודה חשוב לדאוג לשרירי היציבה על ידי אימונים מתאימים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I חוק חינוך חינם עד גיל 3 - יש כזה? מיסים 105
A "דוחות מס/הערכות מס של השלוש השנים האחרונות" איך אני מוצא משהו כזה? מיסים 2
הפרופסור משרה ראשונה בתחום לא כזה מעניין ובתנאים לא מצויינים התפתחות אישית 10
P מחפש מחשבוני פנסיה להשוואת דמי ניהול ומסלולי תשואות, יש דבר כזה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
א סנופי לא מגודר בקרן פנסיה/השתלמות - יש דבר כזה? שוק ההון 12
ה רוצה להעביר את הקרן השתלמות, קופת הגמל, והפנסיה מאלטשולר, למקום אחר למסלול עוקב מדד s&p. בסלייס יש מסלול כזה עם דמי ניהול 0.3 אבל הבנתי שלא ככ מומלץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
A ביטול הקצאת אשראי וקרבה למינוס, מה עושים במקרה כזה שאי אפשר להכנס למינוס אך יש תשלום שמכניס למינוס ? צרכנות פיננסית 14
ב מערכת סולארית קטנה ניידת יש דבר כזה ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
שם משתמש בעייתי האם יש דבר כזה חיסכון בבנק עם ריבית מעל 2% לשנה? צרכנות פיננסית 5
אiהד תעודה או קרן מנוטרלת הייטק? יש כזה דבר? שוק ההון 14
D דמי ניהול לקופת גמל של מעל מיליון שקלים. כמה משלמים בממוצע בסכום כזה לבתי ההשקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
C מבצעים ״אמיתיים״ - יש דבר כזה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
R מיצוי מחיר של דירה (יש דבר כזה?) נדל"ן 41
klayhamn כמה מס משלמים על דבר כזה? פוסטים מאיכות נמוכה 2
יבגני_ל האם יש דבר כזה כ"תועלת פוחתת" בהמשך הפרשה שוטפת מהמשכורת לחיסכון אוף טופיק 10
סול מוצרי טבע סולידיים - יש דבר כזה? צרכנות פיננסית 12
I אלטרנטיבה לכרטיס אשראי ללא עמלות (בדומה ל "כזה אני רוצה") לבעלי דיירקט צרכנות פיננסית 7
M השקעה פאסיבית מנכס דיגיטלי - יש דבר כזה? פוסטים מאיכות נמוכה 2
סול השקעות פטורות לפנסיונרים - יש דבר כזה? צרכנות פיננסית 36
2028_שנת_פרישה אצולת הדיבידנד הישראלית - יש דבר כזה? פוסטים מאיכות נמוכה 13
LtWorf All Tech ETF – יש דבר כזה? שוק ההון 7
ג מה באמת המצב הכלכלי? כזה קשה? אוף טופיק 98
ד חזרה ללימודים -רלוונטי היום אפילו לשקול דבר כזה??? התפתחות אישית 13
V יעוץ מס לשכירים - יש דבר כזה? צרכנות פיננסית 8
E איך זה הגיוני שהמקבוק אייר הזה כזה זול? :\ אוף טופיק 36
P אין כבר דבר כזה פרטיות? אוף טופיק 89
M למה לדעתם השירות בארץ כזה גרוע? אוף טופיק 115
S קרן משקיע באגח צוברת דיבידנדים, יש דבר כזה? שוק ההון 29
ד כרטיס דביט חוץ בנקאי-קיים דבר כזה? צרכנות פיננסית 13
נ טאבלט שניתן לתיקון יש דבר כזה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
י תמא 38/1 - יש פה יזם שעושה/עשה פרויקט כזה? נדל"ן 4
R למה אני כזה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 33
G בית השקעות בלי עמלת מינימום חודשית - יש דבר כזה? שוק ההון 8
R ביגוד תרמי זול-יש דבר כזה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
א אג"ח ארהב ממונף, יש דבר כזה שוק ההון 9
א יש דבר כזה מקלדת בלוטוס וגם usb? אוף טופיק 1
I עבודה עם ביקוש תמידי-יש דבר כזה? אוף טופיק 18
מ האם יש דבר כזה קבוצת רכישה לפקדון צרכנות פיננסית 6
hommie תמהיל משכנתאות שנלקחו ע" הציבור - קיים מקור מידע כזה? אוף טופיק 1
מ בטח יש כזה אתר ואני פשוט לא מכיר אותו שוק ההון 9
Y פג תוקף על כספי הפיצויים בפנסיה. יש דבר כזה? צרכנות פיננסית 8
doc29 יש מצב שניהול אקטיבי לא כזה גרוע? שוק ההון 21
AlexNOSAM תרחיש שבו עולה ריבית הבנק המרכזי - מה כדאי להחזיק במצב כזה? שוק ההון 7
א תיק שבסופו של דבר מיועד לקניית דירה שוק ההון 56
A אני לא מבין שום דבר בכלכלה...מאיפה להתחיל? עדיפות לספר שמע אוף טופיק 17
L איך העלאת הריבית תוריד את מחירי הדיור- אם כבר תעלה אותם בסופו של דבר נדל"ן 610
ב טעויות של מתחילים? עד כמה תיק מנוהל זה דבר גרוע? שוק ההון 20
amikal למה האירית עם תשואה נמוכה יותר מהישראלית שמחקה אותו דבר? שוק ההון 25
L איפה ניתן לראות תשקיף או דבר דומה, לקרן אמריקאית? שוק ההון 1
T האם שכר מנהל קרן ונאמן הם דמי ניהול לכל דבר? שוק ההון 9

נושאים דומים

Back
למעלה