• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לפטופ או מחשב נייח לצפיה בסרטי 4k ואולי משחקים

1337justme

משתמש בכיר
דירוג
982
אהלן, אז הלפטופ בן ה10 שלי החליט להתקדם בתהליך הגסיסה שלו. וכנראה שאצטרך לקנות חדש.

אני לא ממש מעורה במפרטי מחשבים בשנים האחרונות כי הלפטופ דיי שירת אותי נאמנה והסתפקתי בfull HD וps4 למשחקים.

על איזה לפטופ הייתם ממליצים לצפיה בסרטים באיכות 4k? מניח שצריך כרטיס מסך שתומך ברזולוציות גבוהות.

האם יש הבדל גדול במחיר בין לפטופ ונייח לצרכים אלו?. אם כן, אעדיף נייח.

והאם כיום חומרה שמחזיקה משחקי מחשב חדשים לא ככ יקרה כמו פעם? בכמה מחשב כזה יכול לייקר את העסק?, אם זה ממש מייקר, אוותר.

תודה

על איזה לפטופ הייתם ממליצים לצפיה בסרטים באיכות 4k? מניח שצריך כרטיס מסך שתומך ברזולוציות גבוהות.
אני חושב שכל לפטופ עם i5 דור 8 ומעלה שאפשר לקנות היום בסביבות 2200 ש"ח יעשה את העבודה, כרטיס מסך לא חובה.
האם יש הבדל גדול במחיר בין לפטופ ונייח לצרכים אלו?. אם כן, אעדיף נייח.
בדרך כלל נייח מקביל זול יותר בכמה מאות שקלים, אתה גם מקבל כבונוס כרטיס מסך (אמנם חלשלוש), עוד יתרון שבנייחים הרבה פחות נדיר לראות מעבד AMD שנכון להיום לדעת רבים נותן תמורה גבוהה יותר למחיר מאשר אינטל מקביל ואולי היתרון הכי משמעותי - קל לשדרג בעתיד.
והאם כיום חומרה שמחזיקה משחקי מחשב חדשים לא ככ יקרה כמו פעם? בכמה מחשב כזה יכול לייקר את העסק?, אם זה ממש מייקר, אוותר.
תלוי איך אתה משחק, אם אתה רוצה FPS גבוה והגדרות קרובות למקסימום, זה ישלש את מחיר המחשב בערך.
חומרה לגיימינג הייתה ונשארה יקרה, השאלה אם אתה יכול להסתפק בפחות.
אבל גיימינג זה פחות התחום שלי, אני משחק רק פיפא ומשחקי אסטרטגיה במלחמת העולם השנייה:lol:

, כרטיס מסך לא חובה.
הכוונה שבשביל לתמוך ברזולוצית 4K, הכרטיס מסך שמגיע עם המחשב הנייד צריך לתמוך בכזו, לפי תשובתך אני מבין שכיום רוב המחשבים הניידים הזולים באים עם כרטיס מסך כזה?

חומרה לגיימינג הייתה ונשארה יקרה, השאלה אם אתה יכול להסתפק בפחות.
אני יודע שקונסולות נחשבות כבעלות חומרה בינונית יחסית למחשב גיימינג, האם מחשב שהחומרה שלו מקבילה מבחינת החוזק שלה לPS החדש (PS5 אני מניח) יהיה באמת יקר משמעותית (ישלש\יכפיל את המחיר?)

למה לא לקנות סטריימר יעודי לזה עם קודי.
לרוב זה זול יותר ויעיל יותר.

למה לא לקנות סטריימר יעודי לזה עם קודי.
לרוב זה זול יותר ויעיל יותר.
האם הוא לא מוגבל מדיי? איזה מערכת הפעלה בדר"כ מגיעה עם סטרימרים? android?

האם הוא לא מוגבל מדיי? איזה מערכת הפעלה בדר"כ מגיעה עם סטרימרים? android?
לרוב זה אנדרואיד, עם מפרט שמיועד לסטרימרים 4k.
יש את ה Nvidia Shield שיש עליו חוות דעת מעולות, תקרא קצת, הוא אחד החזקים

הכוונה שבשביל לתמוך ברזולוצית 4K, הכרטיס מסך שמגיע עם המחשב הנייד צריך לתמוך בכזו
ברזולוציה כולם תומכים כבר שנים.

מה שדורש קצת בדיקה הוא מה קורה עם פענוח פורמטי וידאו. גם בזה לא סביר שיש בעיה בשנים האחרונות, אלא אם אתה קונה מעבד מלפני כמה דורות, ויש לך דרישות לפורמטים קצת פחות סטנדרטיים (אולי HDR).

אגב, גם בלי פענוח ייעודי חומרתי כנראה אפשר לנגן וידאו ע"י תוכנה נטו, אבל זה עלול לגרום למאוורר להרעיש יותר.

כמה טבלאות השוואה:
https://en.wikipedia.org/wiki/Intel_Graphics_Technology#Capabilities_(GPU_video_acceleration)
https://en.wikipedia.org/wiki/Intel_Quick_Sync_Video#Hardware_decoding_and_encoding
https://en.wikipedia.org/wiki/Unified_Video_Decoder#Format_support

אני יודע שקונסולות נחשבות כבעלות חומרה בינונית יחסית למחשב גיימינג ... לPS החדש (PS5 אני מניח)
כשיוצא דור קונסולות חדש זה נוטה לכלול כמה תכונות ייחודיות. ל-PC לוקח זמן להדביק. אז מקביל ל-PS5 ב-PC לא יהיה זול, ובטח לא במחשב נייד.

נערך לאחרונה ב:
הכוונה שבשביל לתמוך ברזולוצית 4K, הכרטיס מסך שמגיע עם המחשב הנייד צריך לתמוך בכזו, לפי תשובתך אני מבין שכיום רוב המחשבים הניידים הזולים באים עם כרטיס מסך כזה?
כמו שאמרו, לא תיהיה בעיה.

אני יודע שקונסולות נחשבות כבעלות חומרה בינונית יחסית למחשב גיימינג, האם מחשב שהחומרה שלו מקבילה מבחינת החוזק שלה לPS החדש (PS5 אני מניח) יהיה באמת יקר משמעותית (ישלש\יכפיל את המחיר?)
אני חושב שמחשב שמספק חווית גיימינג דומה לPS5 יהיה כפול במחיר בערך מהPS5 , אולי קצת פחות.

מצטרף להמלצה לסטרימר , יש לי מי בוקס S (שיאומי) והוא מסתדר אחלה עם 4K של נטפליקס.
כמובן שאי אפשר לשחק עליו, אבל זה מאוד נוח.

אגב, שווה לשקול קניה של ציוד יד2 באחריות, השוק הזה מורכב מילדים שקונים בכסף של אמא ואבא כל דבר חדש שיוצא לשוק.

• אהבתי
Reactions: Roi
הייתי ממליץ לך לקנות אולטארבוק עם מעבד AMD 4000 (זן 2) ולהמשיך להשתמש בקונסולה למשחקי AAA.
למה?
1. לפטופ זה הרבה יותר נוח מנייח
2. המעבדים החדשים של AMD מגיעים עם VEGA ומאפשרים בכיף לשחק בהרבה משחקים (לא AAA חדשים!).
3. ה-SALES בקונסולות כבר משתווה ל-STEAM, ככה שלדעתי בעלות המינימלית שלהם אין טעם להשקיע בנייח

תודה לכל העוזרים, חזרתי לעדכן כי בסוף אני חייב לפטופ (המחשב היחידי שיש לי סוג של מת) - והצרכים כעת מאוד ברורים: צפיה בסרטי 4K בחיבור לטליזיה ותכנות (לא צריך להרים הרבה VMים ודברים שיכבידו יותר מדיי) - על איזה לפטופ תוכלו להמליץ לצרכים האלו (ללא משחקי AAA)?

רב תודות!.

תודה לכל העוזרים, חזרתי לעדכן כי בסוף אני חייב לפטופ (המחשב היחידי שיש לי סוג של מת) - והצרכים כעת מאוד ברורים: צפיה בסרטי 4K בחיבור לטליזיה ותכנות (לא צריך להרים הרבה VMים ודברים שיכבידו יותר מדיי) - על איזה לפטופ תוכלו להמליץ לצרכים האלו (ללא משחקי AAA)?

רב תודות!.
הזמנתי לא מזמן acer swift 3 עם ryzen 4700u מאמזון ב3k. המחשב מצוין, ממליץ.

הזמנתי לא מזמן acer swift 3 עם ryzen 4700u מאמזון ב3k. המחשב מצוין, ממליץ.
1) 8GB זכרון זה לא נחשב קצת מדיי היום? (אלא אם העובדה שזה DDR4 משנה משהו)
2) האם הradeon graphics הוא integrated? במחשב העגלה שלי שהולך למות יש אחד integrated של Intel ועוד geforce שמופעל כשהמחשב מבצע פעולות כבדות גרפית, האם זה משהו שכבר לא משתשים בו יותר והintegrated מספיק גם לצפיה בסרטים באיכות גבוהה וכו'?.

1) 8GB זכרון זה לא נחשב קצת מדיי היום? (אלא אם העובדה שזה DDR4 משנה משהו)
2) האם הradeon graphics הוא integrated? במחשב העגלה שלי שהולך למות יש אחד integrated של Intel ועוד geforce שמופעל כשהמחשב מבצע פעולות כבדות גרפית, האם זה משהו שכבר לא משתשים בו יותר והintegrated מספיק גם לצפיה בסרטים באיכות גבוהה וכו'?.
גם אני חושש מ-8gb. כרגע אני יכול להגיד שאני מריץ מספר קונטיינרים בווינדוס 10 מעל WSL, ו-UBUNTU מעל WSL, כמה IDEs, כמה טאבים בכרום והכל רץ בובלה. מה יהיה בעתיד קשה לי להגיד. מה גם שה-SSD בלפטופ מצוין ואני מניח שזה מאוד עוזר ל-SWAPPING.

תלוי אילו פעולות אתה עושה. מספיק לצפיה בסרטים זה בטוח. ה-UHD של אינטל יכול לשדר 4K וה-VEGA הרבה יותר חזק ממנו. יכול להגיד ששיחקתי אתמול ב-subnautica בלפטופ ועבד מצוין (גם rocket league).

1) 8GB בסדר, אבל סביר להניח שאפשר להרחיב. אם אתה צריך יותר (דיברת על VMים?) וודא שאפשר להרחיב בדגמים שמעניינים אותך.
בכל מקרה, נראה לי שלרוב זול יותר לקנות זכרון ורכיבים בנפרד מאפשר את הכל מההתחלה בקונפיגורציית היצרן המקורית.

2) דובר על זה קודם. כל מעבד גרפי שמשולב במעבד מהשנים האחרונות מספיק ל-4K. צריך להתעמק רק אם יש לך דרישות אקזוטיות יותר, כגון 4K60 HDR (גם זה סביר שיתמך ע"י כל דבר).

כמה דברים לחשוב עליהם:

- אורך אחריות. בארץ די נפוץ 3 שנים אצל ASUS ו-Dell, אם כי לא כל הדגמים.
- אם אתה קונה מחו"ל, ברר לגבי אחריות בינלאומית שאפשר להשתמש בה כאן.
- תצורת המקלדת.
- נפח סוללה סביר (ב-Wh, לא "מספר תאים" - מה שזה לא יהיה).
- מסך סביר (לא TN עלוב).
- חיבור רשת ישירות במחשב (לא מתאמי USB).
- בדגמים בסיסיים יש נטיה לכלול SSD של 256GB בלבד. נראה לי קטן מדי. נסה לשאוף ל-512GB. אם יש במחשב גם כונן אופטי (לא נפוץ בימינו), זה אולי יתרון כי יהיה אפשר להשתמש במקום הזה כדי להוסיף דיסק קשיח בנוסף ל-SSD.

מכיוון שרשמת חיבור לTV אז שיאומי מי בוקס ב 250 ש"ח יפתור לך את את נושא ה 4K בלי כבלים ושנאים. עכשיו תבחר איזה מחשב שתרצה שיתאים לצרכים שלך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
V לפטופ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 17
T לפטופ תומך שידור ב-4K מלא אוף טופיק 69
מ לפטופ סולידי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 145
the_newbie האם מקבלים לפטופ בהייטק? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 40
Cleo לפטופ עם מקלדת ללא חריטה בעברית - איך משיגים בארץ? אוף טופיק 6
Jtm קניית לפטופ חדש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
D החיפוש אחר לפטופ סולידי ידידותי לקמצן מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 17
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 19
E להמשיך לדוקטורט בפיזיקה או להסתפק בתואר שני? התפתחות אישית 5
J פריסייל אמיתי או פקטיבי נדל"ן 4
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A איתור מטען במכס לפי ח.פ או שם חברה מיסים 0
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
M מתימטיקה, פיסיקה או מדמ"ח התפתחות אישית 7
S דירה בהנחה - רווק או ידועים בציבור? נדל"ן 5
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
רוטב פיצה שכונת הפארק בבאר שבע-בעד או נגד. נדל"ן 3
I כלכלה ומשפטים או כלכלה חשבונאות? התפתחות אישית 3
S IBKR או מיטב טרייד? שוק ההון 8
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
littleSeal פתיחת מיזם או עסק התפתחות אישית 3
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17
עידו ג לימודים - לרוחב או לעומק? התפתחות אישית 7
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
מ Interactive brokers העולמית או ישראל שוק ההון 7
M איך כדאי למשוך RSU פירותי? בפעימה אחת או פעימות קטנות? מיסים 27
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
E הלוואת ״חרבות ברזל״ או פתיחת חסכונות - צורך בכסף זמין צרכנות פיננסית 1
P מתלבט אם להשאיר בבנק או להעביר לאינטראקטיב שוק ההון 43
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
צ אקזיטון כן או לא? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
N קרן אירית או אמריקאית שוק ההון 5
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
ש מה לעשות בגירושין למכור או לקנות בית נדל"ן 11
A הפסדים ברי קיזוז - חיובי או שלילי? מיסים 1

נושאים דומים

Back
למעלה