• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחשב ללימודים

• פותח הנושא Delta
  • פורסם בתאריך
האם הכל פועל לך 100% כשורה כשאת משתמשת בוינדוס שהותקן על מקבוק דרך bootcamp?
כן הכל עובד מצויין, העברית מושלמת יש 2 בעיות תפעוליות זניחות כמו זה שאי אפשר להחליף לעברית אנגלית דרך comm+space אלא צריך opt+shift המקבילה של אלט שיפט אני מניחה. דבר שני כאשר גוללים עם העכבר אז הכיוון הפוך , אם במערכת של מק הגילגול הוא למטה בוידוז צריך לעשות את אותה תנועה רק למעלה.
קיצר ממש בעיות לא רלוונטיות. מה שנחמד זה שאפשר לגשת לכל הקבצים של המק מהוינדוז וההיפך כך שאם יש לך קובץ שאתה רוצה לשלוח במיל אתה צריך להפעיל את המחשב מחדש אלא דאך הfinder יש לך כונן שנקרא bootcamp ובו שולחן העבודה של הוינדוז.

איך למדתי לעשות את זה: יש פורום מצויין ובו המון מדריכים מקום לשאול שאלות והמון פתרונות. יש שם מדריך מצולם על איך להתקין וינדוז.
http://www.iphones.co.il/forum/thread74427.html#post424838

אין למק פתרונות כמו virtual box שמאפשרים להתקין מערכת הפעלה אחרת כמערכת אורחת?
יש למק visual אבל לפני שהתקנתי את הוינדוז ניסיתי את כל האפשרויות שאתה יכול לדמיין על מנת לגרום לעברית לעבוד בוורד, ניסיתי את כל (אבל ממש את כל) התוכנות שיש כמו open office, office for mac , note pad התקנתי parallel ומשם ניסיתי לגשת לוינדוז שום דבר לא עבד. שורה תחתונה אי אפשר לעקוף את זה צריך להתקין וינדוז ואז הכל מסתדר. הbootcamp מגיע בחינם מובנה בתוך המחשב רק צריך לפתוח אותו לעבור צעדים יחסית פשוטים וזהו. הכי פשוט וקל שיש (כראיה אני הצלחתי לעשות את זה).

רזברי פי וקינדל ישן (kindleberry pi) כמובן D:

שורה תחתונה אי אפשר לעקוף את זה צריך להתקין וינדוז ואז הכל מסתדר.
virtual box מאפשר לך להתקין מערכת הפעלה חדשה בתוך מערכת הפעלה אחרת בלי צורך להפעיל מחדש את המחשב.
זה כמו מחשב בתוך מחשב.
אני השתמשתי בזה בשביל להריץ לינוקס על מערכת חלונות במהלך הלימודים בלי להפעיל מחדש את המחשב כל הזמן.

virtual box מאפשר לך להתקין מערכת הפעלה חדשה בתוך מערכת הפעלה אחרת בלי צורך להפעיל מחדש את המחשב.
זה כמו מחשב בתוך מחשב.
אני השתמשתי בזה בשביל להריץ לינוקס על מערכת חלונות במהלך הלימודים בלי להפעיל מחדש את המחשב כל הזמן.
ללא כוונה למשוך את הדיון הזה לכיוונים שנים, אז רק הערה/הארה אחת.
יש 3 אפשרויות להתקים לינוק על ווינדוז:
1. דואל-בוט ז"א שצריך ליצור מחיצה יעודית ללינוקס ולקנפג את הרום לכך (זה פשוט מאוד)
2. להתקין וירטואל מאשין או וירטואל בוקס ולהתקין עליה את לינוקס.
3. להקצות שטח עבודה ללינוק במחיצה קיימת של ווינדוז ולהריץ את לינוקס כתוכנה לכול דבר מווינוז.
הדואל בוט היא האופציה הטובה ביותר והאופציה השלישית היא הגרועה מכולם אבל טובה לנסיון וללמידה ואפשר למחוק אותה בפחות משנייה אחת...

דבר ראשון - בהצלחה.
ברצוני להציע לך אולטרנטיבה אחרת.
לקמפוס - טאבלט עם זיכרון מורחב, ובבקשה לא אפל כי זה גן נעול ויש בעיות בהעברת קבצים למערכות פתוחות יותר.
לבית - מחשב שולחני מיד 2 מדור קודם, למה? כי תוכל למצוא מחשב משומש שכבר מותקן עליו אופיס מלא.
בנוסף, על מחשב שולחני תוכל להתקין את Kodi ולהתנתק טוטאלית מהכבלים (פס אינטרנט רחב של 15 מגה מספיק)
** עריכה **
כמובן שהאפשרות האחרת והנוחה יותר ואם יש לך אבא עשיר זה לרכוש מחשב לפטופ/טאבלט היברידי עם כול החידושים האחרונים שצריך לקחת משכנתא עבורו.

יש לי את הטבלט הזה:
galaxy note 2014
משמש אותי בתור מחברות וגדג'ט , זה מעולה. ממליץ בחום. לעבודה רגילה אין כמו מחשב נייח לדעתי עד היום. בטכניון לפחות אתה מתחבר מרחוק לחוות מחשבים ויכול להריץ מה שתרצה שקשור לעבודה לימודית. אני מאמין שגם במוסדות לימוד אחרים.

זה כמו מחשב בתוך מחשב.

תראה יש אופציה כזו במק, אבל זה כמו פארלר בזמנו. אין מה לעשות יש חסרונות רבים בתור התחלה עם כל זה שהמק הוא מחשב על עם חומרה מצויינת עדין מדובר ב-2 מערכות הפעלה די כבדות שפועלות במקביל מה שגורם לההאטות בשתיהן. דבר שני הפאד החכם של המק קצת מתבלבל שמאלצים אותו לעבוד עם 2 מערכות שונות יחד וזה גורם לחוסר דיוקים עם העכבר (כך היה בפארלר לא ניסיתי מעולם את הקופסא הוירטואלית).
הbootcamp מגיע בחינם מובנה בתוך מערכת הפעלה של המק בייחוד בשביל המטרה הזאת של וינדוז. מניסיון כבר כמה שנים הוא פועל מצויין ובאמת שפתר לי את כל הבעיה של עברית באופיס.

מק מתאים לתכנות?

השאלה - איזה תכנות?
אני מניח שלתכנת ל-IPHONE עדיף על מק.
PHYTON/WEB/JAVA - אני מניח שצריך להיות סביבה זהה/דומה לשל WIN.
VISUAL STUDIO השונים - כנראה שכדאי לדבוק ב-WIN.

השאלה - איזה תכנות?
PHYTON/WEB/JAVA - אני מניח שצריך להיות סביבה זהה/דומה לשל WIN.
סתם שאלה,
בנוגע לJava לדוגמא, אני רואה שיש IDE שתואמים למק, אז למה בכל זאת אתה אומר שעדיף WIN?

@Delta או שאני קורא א' ואתה קורה ב' או שאני לא יודע על מה אתה מדבר.
PHYTON/WEB/JAVA - אני מניח שצריך להיות סביבה זהה/דומה לשל WIN. כלומר, אין עדיפות.

@c881 ״זהה/דומה לשל WIN״ התפרש אצלי כעדיפות לwin. לא משנה. תודה בכל מקרה

כדי לא לפתוח שרשור חדש אני אתקרצץ על הדיון הענתיק הזה (פותח השרשור נעלם למעלה משנה מהפורום...).
שנים יש לי מקבוק-פרו 2011 ושוקל המון וגורם לי כאבי גב בנסיעות שלי.
משרת אותי בנאמנה ואף פעם לא קרס גם לאחר שעבר 3-4 שידרוגים של מערכת ההפעלה.
אני בודק בימים אלו חלופה.
מצאתי משהו טוב וקל יחסית.
Lenovo 14" Yoga 510.
I5-7200U, 8GB, 256 SSD + Win 10 Home, מסך מגע + מקלדת פיזית.
לא זול 3900 ש"ח.
חוות דעת? חלופות?
תודה.

אני מצטרף להמלצה להתחיל את הלימודים ולקנות מחשב לפי הצורך שיעלה, ולא עכשיו לפי צפי כלשהו לצורך.
אני לומד שנה שלישית ללא לפטופ והוא גם מעולם לא היה חסר לי. יש לי מחשב נייח בבית (עדיף מכל בחינה על לטפוט מלבד הניידות). ואם אני צריך מחשב באוניברסיטה נגיד בשעת חלון או כדי ללמוד עם חברים אז פשוט הולכים לכיתת מחשבים. ולכל אחד יש בכיס סמארטפון שהוא בפועל טאבלט קטן (שזה אומר שהוא בעיקר משמש לבדיקת ציונים כשאין לך סבלנות לחכות לבית :))

קיים אתר (ופורום) בנושא כזה שם הם יוכלו לעזור הרבה יותר (יש קהילה גדולה בהרבה ויותר רלוונטיות.
אשלח לכל מי שירצה קישור בפרטי. (לא יודע אם מותר לפרסם בפורום את זה)

עדיף לך לשאול אנשים שכבר לומדים את התואר בשנה ב'-ד' במה הם משתמשים ולראות אחרי השבוע הראשון ללימודים מה אתה חושב שמתאים לך יותר. התשובות שאתה מקבל פה לא בהכרח רלוונטיות לתואר ולקורסים שאתה הולך ללמוד אלא להעדפות שלך האנשים שעונים לך.

כדי לא לפתוח שרשור חדש אני אתקרצץ על הדיון הענתיק הזה (פותח השרשור נעלם למעלה משנה מהפורום...).
שנים יש לי מקבוק-פרו 2011 ושוקל המון וגורם לי כאבי גב בנסיעות שלי.
משרת אותי בנאמנה ואף פעם לא קרס גם לאחר שעבר 3-4 שידרוגים של מערכת ההפעלה.
אני בודק בימים אלו חלופה.
מצאתי משהו טוב וקל יחסית.
Lenovo 14" Yoga 510.
I5-7200U, 8GB, 256 SSD + Win 10 Home, מסך מגע + מקלדת פיזית.
לא זול 3900 ש"ח.
חוות דעת? חלופות?
תודה.
הם נורא... לא אחידים הלנובו... היה לי 2 פרו שעבר לאמא, ויש לי 910 (IIRC) .
הם מעולים ואני מרוצה. מצד שני בינהם שמעתי המון פידבקים שליליים על דגמים.

יש איזה דגם חדש שאפשר להשתמש בו כמו מחברת, שמתי לינק לזה באשכול דומה ש @הסולידי פתחה.

אני לומד שנה שלישית ללא לפטופ והוא גם מעולם לא היה חסר לי.
התחלתי עם טאבלט, ומהר מאוד הצטרף לפטופ. לא מבין איך אפשר ללמוד בלי לפטופ.

אני גם חולק עליך בהשוואה לנייחים. לפטופ עדיף בכמעט כל מובן (לטעמי).

טוב זה עניין של טעם, לפטופים לא נוחים לי.

טוב זה עניין של טעם, לפטופים לא נוחים לי.
איך לא נוחים? אתה יכול להשתמש במחשב איפה שאתה רוצה: בספריה, בבית קפה, במרפסת, בשיעור, במיטה. הוא הופך לטאבלט, ואז אפשר לראות בו סרטים, או לגלוש באינטרנט. אפשר לחבר אותו לטלוויזיה.

גילוי נאות: הודעה זאת נכתבה על מקלדת אמיתית, אל מול שני מסכי 22, עם עכבר לוג'יטק נורמאלי, (ודיסק חיצוני) באמצעות docking station USB3.

@yossik @הסולידית
עכשיו יש עליו גם ביקורות:
https://www.youtube.com/watch?v=RRYbGtkg-gA
https://www.youtube.com/watch?v=UrNpj2_FqWQ

לא חושב שהייתי הולך על זה כ"מחשב ראשי" ולו בגלל המעבד החלש, וכי זה יותר בנוי כטאבלט, ולא כמחשב.

בכל מקרה הסדרות החדשות שלהם 300 - 500 - 700 - 900 , הן יותר בקטע של תמכור, והמחשבים נראים מאוד דומים. מצד שני, אני לא בטוח לגבי הבדלים ב build quality. אבל באופן כללי אני מרוצה מהמחשב שלי...

אה, ולפחות בפעם האחרונה שבדקתי היו לכל ה YOGA בעיות עם לינוקס....

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H מחפשת מחשב נייד ללימודים אוף טופיק 14
N מחשב נייד זול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
ט קניית מחשב גיימינג סולידי אוף טופיק 11
ט מחשב נייח סולידי למשחק ספציפי (cs 2) אוף טופיק 5
V קניית מחשב נייד מחודש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
E מחשב גיימינג פוסטים מאיכות נמוכה 10
H המלצה לעמדת עבודה / שולחן מחשב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
T המלצה למפרט מחשב עבור ML / AI אוף טופיק 12
מ המלצות על מחשב נייד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
R מחשב נייד לתואר במדמח אוף טופיק 27
Harvey בריאות עיניים בעבודה מול מחשב אוף טופיק 20
L מחשב נייד לגרפיקה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
א משתחרר עוד שמונה חודשים: היה לי מסלול בראש אני אני מחשב מסלול מחדש (עו"ד) התפתחות אישית 5
ל כסא מחשב והעסקים בישראל אוף טופיק 3
סול מחשב נייח סולידי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
ח כיסא מחשב מומלץ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
1337justme לפטופ או מחשב נייח לצפיה בסרטי 4k ואולי משחקים צרכנות פיננסית 14
O קניית מחשב נייד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
L מסך מחשב מומלץ אוף טופיק 3
cypriano de rore המלצה על מחשב נייד לעריכת וידאו אוף טופיק 48
cypriano de rore המלצה על מסך מחשב אוף טופיק 15
N מחפש מחשב גיימינג זול אוף טופיק 38
adamshalev מחשב נייד לפיתוח אוף טופיק 135
ח כיצד להגן על המידע האישי בעת גניבת מחשב אוף טופיק 61
N מחשב נייד סולידי צרכנות פיננסית 45
פסיוני לימוד יישומי מחשב התפתחות אישית 18
א כבר המציאו כזה דבר? (מחשב/טאבלט) אוף טופיק 22
משה הצטרפו להרפתקה וירטואלית - משחק מחשב כדרך להגברת מוטיבציה ופרודקטיביות התפתחות אישית 9
nicepo1 המלצה על כיסא מחשב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 61
F מישהו שיודע לקרוא פלט מבדיקה של מחשב רכב? אוף טופיק 6
א סרגל כלים של מחשב/טאבלט אוף טופיק 5
שרון קניית מחשב נייד חדש אוף טופיק 45
Sinister בדיקות על מחשב יד שנייה אוף טופיק 13
yossik ווינדוס 10 - לאחר תיקון מחשב אוף טופיק 4
ל דילמה בנוגע ללימודים התפתחות אישית 21
F תואר ראשון ללימודים מה כדאי? התפתחות אישית 7
מ מתלבט בנוגע ללימודים התפתחות אישית 6
ב מתלבט מה לעשות בנוגע ללימודים התפתחות אישית 1
O התלבטות בנוגע ללימודים אוף טופיק 1
O יעוץ בנוגע ללימודים אוף טופיק 3