• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל

ואיך זה יעזור? כבר היו מליונים ברחובות והממשלה המשיכה בשלה.
המחאה הפעם תצטרך להיות פחות מנומסת. מסוג המחאות שהזיזו את צ'אושסקו.
יש קונצנזוס רחב יותר כרגע מהמהפכה המשפטית, זה ברור לרוב הציבור שהאשמים צריכים ללכת.
המחאה הקודמת הייתה שנויה במחלוקת גם בקרב מצביעי אופוזיציה.

עריכה: אפתח בזה שהפורום הזה מלא באנשים טובים נדיבים שמשקיעים הרבה מחשבה וזמן פשוט בעזרה, אם זה בעצה טובה, חלוקה מידע או מניסיון החיים או סתם בהקשבה לכל מי שצריך ורוצה. אני קיבלתי הרבה מהפורום וניסיתי גם לתת לפי יכולתי. תודה לכולכם!

לצערי, מספר חודשים לפני המלחמה התנתקתי מהפורום בגלל השיח הרעיל שהתפתח בו.
חזרתי עכשיו מארבעה חודשי מילואים, אי של שפיות בתוך החברה הישראלית. היו שם אנשים מתל אביב, איתמר, שדרות, עלי, ניר עם וירושלים. היו שם ימניים ושמאלנים, דתיים וחילונים. היו שם בעלי משפחות של שמונה ילדים, רווקים וזוגות צעירים, צעירים ומבוגרים (שלא לומר ותיקים ;)). מה לא היה שם? ביטויים כמו "ביביסטים", "אתם", "בוגדים", "משיחיים", "סמולנים", "מנותקים". כן היו שם דיונים על כל נושא שבעולם בכבוד גם אם לא מסכימים על כלום. חיבור אמיתי של אנשים שהמדינה והחברה הישראלית כולה חשובים להם וכל אחד מוכן למות בשביל החבר שלו וגם בשביל החרדי/שמאלני/מתנחל שנמצא בעורף.

חשבתי שאולי משהו השתנה בחברה השיראלית כולה ובפורום בפרט בחודשים האלו, לפחות בפורום לצערי התבדיתי.

אנצל את הבמה שלקחתי לעצמי בשביל כמה כללים פשוטים שאני מנסה ליישם בעצמי, מי שרוצה לאמץ - מוזמן, מי שלא - זכותו:
1. הכללת - הפסדת. לא כל הבוחרים של הליכוד זהים בדעותיהם, וכך גם המתנחלים, השמאלנים, הדתיים, בוחרי לפיד, התל אביביים או החרדים
2. צא מתוך נקודת הנחה שגם האדם בצד השני רוצה בטובת המדינה ועם ישראל. תראה גם את הדברים החיוביים שהוא עושה, ויש כאלו, תעריך אותם. אתה בטוח שהוא טועה? מצוין, תגיד לו את זה, בכבוד.
3. קח בחשבון שהתקשורת, לפחות בחלקה, לא עוזרת לנו בכל השיח הזה. אתה רואה ידיעה שלילית על מישהו מהצד השני של המפה? נסה לבדוק לבד, אולי תגיע לאותה מסקנה וזה בסדר גמור ואולי לא.
4. תגיב לגופו של עניין ותקרא עוד פעם את ההדעה שכתבת לפני שליחתה. אולי אפשר לעדן את הניסוח? להוריד את העוקצנות? אולי אין בה שום דבר מועיל חוץ מויכוח שלא מוביל לשום מקום?

יום טוב לכולם

נערך לאחרונה ב:
לצערי, חודשיים או שלושה לפני המלחמה התנתקתי מהפורום בגלל השיח הרעיל שהתפתח בו.
חזרתי עכשיו מארבעה חודשי מילואים, אי של שפיות בתוך החברה הישראלית. חיבור אמיתי של אנשים שהמידנה והחברה הישראלית כולה חשובים להם עד מסירות נפש. מתל אביב, איתמר, שדרות, עלי, ניר עם וירושלים. ימניים ושמאלנים, דתיים וחילונים. לא היו שם ביטויים כמו "ביביסטים", "אתם", "בוגדים", "משיחיים", "סמולנים", "מנותקים", כן היו שם דיונים על כל נושא שבעולם בכבוד גם אם לא מסכימים על כלום.
חשבתי שאולי משהו השתנה בחברה השיראלית כולה ובפורום בפרט בחודשים האלו, לפחות בפורום לצערי התבדיתי.
קודם כל, תודה על השירות.
בנוגע לשסע העמוק בחברה הישראלית. האם אפשר להגיד שזו לא הייתה המטרה של הממשלה בשנים האחרונות? האם לפני השלטון של ביבי היינו מפולגים לביביסטים/סמולנים?
אני חושב שהקריאה לאחדות או לשינוי חברתי תוכל לקרות רק אם כולנו, מימין ומשמאל, נקרא לשינוי כולל של כל הממשלה. הרי לפני 15 שנים היינו פחות מפולגים. האם זה בגלל הממשלה? לא בטוח, אבל מה שבטוח שהיא נכשלה במשימה הזאת. לא בטוח שממשלה אחרת תתפקד טוב יותר, אבל חייבים לנסות.

מי שאין לו כוח פוליטי מרגיש שמי שבידיו הכוח ממשיך בתמרונים הפוליטיים תוך השתקת הביקורת כי עכשיו נלחמים ו"אחדות".
אולי לא יכול להיות אחרת, כי החיים נמשכים גם לאחר האסון הכבד ולצד המלחמה ופוליטיקאים בשלטון תמיד יקדמו מטרות / יסיטו משאבים לטובת מי שקרוב אליהם.
ברוך שובך.

• אהבתי
Reactions: HHH
עריכה: אפתח בזה שהפורום הזה מלא באנשים טובים נדיבים שמשקיעים הרבה מחשבה וזמן פשוט בעזרה, אם זה בעצה טובה, חלוקה מידע או מניסיון החיים או סתם בהקשבה לכל מי שצריך ורוצה. אני קיבלתי הרבה מהפורום וניסיתי גם לתת לפי יכולתי. תודה לכולכם!

לצערי, מספר חודשים לפני המלחמה התנתקתי מהפורום בגלל השיח הרעיל שהתפתח בו.
חזרתי עכשיו מארבעה חודשי מילואים, אי של שפיות בתוך החברה הישראלית. היו שם אנשים מתל אביב, איתמר, שדרות, עלי, ניר עם וירושלים. היו שם ימניים ושמאלנים, דתיים וחילונים. היו שם בעלי משפחות של שמונה ילדים, רווקים וזוגות צעירים, צעירים ומבוגרים (שלא לומר ותיקים ;)). לא היו שם ביטויים כמו "ביביסטים", "אתם", "בוגדים", "משיחיים", "סמולנים", "מנותקים", כן היו שם דיונים על כל נושא שבעולם בכבוד גם אם לא מסכימים על כלום. חיבור אמיתי של אנשים שהמדינה והחברה הישראלית כולה חשובים להם וכל אחד מוכן למות בשביל החבר שלו וגם בשביל החרדי/שמאלני/מתנחל שנמצא בעורף.

אנצל את הבמה שלקחתי לעצמי בשביל כמה כללים פשוטים שאני מנסה ליישם בעצמי (מי שרוצה לאמץ - מוזמן, מי שלא - זכותו):
1. הכללת - הפסדת. לא כל הבוחרים של הליכוד זהים בדעותיהם, וכך גם המתנחלים, השמאלנים, הדתיים, הלא אביביים או החרדים
2. צא מתוך נקודת הנחה שגם האדם בצד השני רוצה בטובת המדינה ועם ישראל. תראה גם את הדברים החיוביים שהוא עושה, ויש כאלו, תעריך אותם. אתה בטוח שהוא טועה? מצוין, תגיד לו את זה, בכבוד.
3. קח בחשבון שהתקשורת, לפחות בחלקה, לא עוזרת לנו בכל השיח הזה. אתה רואה ידיעה שלילית על מישהו מהצד השני של המפה? נסה לבדוק לבד, אולי תגיע לאותה מסקנה וזה בסדר גמור ואולי לא.
4. תגיב לגופו של עניין ותקרא עוד פעם את ההדעה שכתבת לפני שליחתה. אולי אפשר לעדן את הניסוח? להוריד את העוקצנות? אולי אין בה שום דבר מועיל חוץ מויכוח שלא מוביל לשום מקום?

יום טוב לכולם
האם באמת אתה חושב שיש שיוויון בין "הצדדים"? ששני הצדדים מעוניינים בטובת המדינה? שיש רצון בדיאלוג?
ההתנהלות של הממשלה במהלך השנה האחרונה, האגרסיביות, החוסר הקשבה, חוסר הבנה ו/או רצון לעשות מהלך משותף מתוך ההבנה שיש צורך בשכונה המסוכנת שלנו(ובכלל) במהלכים מוסכמים?(למישהו יש ספק שאפשר היה בכל נקודה במהלך השנה האחרונה לעשות שיח ולהוביל לרפורמה שהייתה עוברת את כל הצדדים?)
אתה רואה את הממשלה הזו, שבה ישנם גורמים אנטי ציוניים ברורים, אשר עוסקים בשדידת הקופה הציבורית + סידור הסדרים מיטיבים עבור עצמם(פטור משירות, עדיין, מהמקפצה ואחרי ה7 באוקטובר) כממשלה (וכן, כציבורים) שאפשר לעבוד איתם?

מאד קל לדבר על "אחדות", אבל במקרה שלנו יש כאן "אחד בפה ואחד בלב"...בצורה כל כך בוטה. מדברים אחדות מצד אחד של הפה, ממשיכים כרגיל ובצורה אגרסיבית אף יותר מהצד שני.
אם לא נכיר בזה שיש כאן בעיה ונתמודד איתה ובעיני, יש כאן בעיה עמוקה מאד...אז נמשיך לשלם מחירים גבוהים.
יכול להיות(וכנראה) שחלק ממצביעי הליכוד רוצים גם בטובת המדינה, כנ"ל מצביעי ש"ס וכו...אבל זה לא משנה את העובדה הבסיסית שהנציגים שלהם, שהיה מספיק מידע עליהם לפני הבחירות האחרונות ובוודאי מאז...גרמו וגורמים לנו נזק יום יום, נזק קיומי.
היה אפשרי, "בקלות", להגיע להסכמה רחבה על הרבה נושאים שרוב מוחלט של הציבור מסכים עליהם, בוודאי בנושא המשפטי...אם היו רוצים. הנבחרים שהגיעו מצד אחד של המפה הפוליטית הביאו אותנו לאסון וממשיכים לגרום נזק. אמסלם, לוין, נתניהו, מפלגת המתבדלים השודדים האנטי ציוניים("יהדות" התורה), רגב, קרעי, דיסטל, בן גביר, סמוטריץ וכו...כולם היו ידועים. אנחנו לא ארה"ב, תשים אנשים ברמה נמוכה, רעים, עם אינטרסים צרים בממשלה...יאכלו אותנו.

אז לא משנה אם ההצבעה לליכוד באה מבורות, טיפשות, רוע או פשוט בעלי אינטרס...מצביעי הליכוד-ש"ס-יהדות התורה, גרמו לאנשים רבים במדינה הזו נזק...אנחנו יכולים לדבר עד מחר על כמה הם רוצים בטובת המדינה או על כמה דעתם בנושאים מסוימים נכונה רלונטית ויש לדבר עליה(ואני מסכים)...בפועל, יש להם אחריות עצומה על מה שקרה וקורה.

בפורום שמדבר על אחריות אישית...הסבל והנזק שנגרם לאנשים שלא "עשו את הטעות" בשל אנשים שכן עשו....צריך לדבר על זה ולא להמשיך לעשות להם הנחות, או לדבר על "כולנו ביחד"...כן...כולנו ביחד באסון...לא לכולנו יש את אותה אחריות...ולא השיקול דעת של כולנו גרם לנזקים האלו...ואם ממשיכים באותה דרך...אנחנו בבעיה.

נערך לאחרונה ב:
כמה רפש וגועל נפש בהודעה אחת שאפשר לומר שמסכמת את הלך הרוח של השרשור.
הכללה היא פשע.
לחשוב שרק הממשלה אשמה זה פשע.

הממשלה אכן אשמה, אבל רק % מסויים.
האופוזיציה גם אשמה % מסוים,
התקשורת משני הצדדים שליבו את האש גם אשמים % מסוים,
האנשים שהציתו מדורות על כביש מהיר ראשי וחסמו אותו לילות כימים גם אשמים % מסוים,
הצמרת המאוחדת שגרמה לצמרת הצבאית לבצע הפיכה צבאית זוחלת לא מזויינת של המרדה וסרבנות גם אשמה % מסוים,
מי שלא ידע למצוא את עמק השווה ולהביא רפורמה בהסכמה הביא לפיצוץ הזה, העדיפו לריב מאשר לפתור הכל.

הכל הוביל לפיצוץ חברתי פוליטי צבאי ומדיני במשך כל שנת 2023 והחשבון הוגש עכשיו בשנת 2024.

מי שחושב שאין לו חלק בהורדת הדירוג טועה טעות מרה,
מי שממשיך להשניא ולשנוא עושה טעות מרה.
ומי שלא מבין שהוא חלק מהבעיה וקודם כל צריך לפתור קונפליקטים של עצמו, יגלה את זה כשיעלו לו כאן המחירים,

כולם אשמים,
ברור שיש בעיות שצריך לפתור,
פלגנות ושנאה הן בדיוק מה שהובילו לאי-סדר חברתי בחלקו אלים, שואה שמכוונת ליהודים במדינתם בדרום ולהורדת דירוג שמנהיגי מחאה ייחלו לה מאז הכל התחיל ושכחו שלא הפסיקו את "הפרוסס" אבל המשלוח כבר נשלח למודיז, פשוט רק עכשיו הם קיבלו אותו.

אני מציע לכולם, להירגע.
פעם הייתי ליכודניק, אני כבר לא, אבל לומר עליהם שהם לא מתגייסים ושכולם פושעים - גועל נפש שיוביל לעוד הורדות דירוג ועוד כאוס.
מקווה בשביל אנשים כמוך שלא הבינו עדיין כלום שאתה חי בחו"ל, כי אחרת, אתה הולך לסבול מהורדת הדירוג הזאתי בדיוק כמו האנשים שאתה שונא.

שנאה היא לא הפתרון, אתם אנשים בוגרים, תמצאו דרך להסתדר,
כי אם לא תמצאו,
חמאס זה רק ההתחלה,
מצרים ואיראן וכל העולם הערבי צופה ורואה הכל, הם מחפשים בכל יום שעובר את הזמן האולטימטיבי לסיים את הפרוייקט הציוני גם במחיר חצי מהעולם הערבי חרב,
הם יעשו הכל כדי שישראל תיפול,
מצרים הבאה בתור וכל מי שיש לו עיניים בפרצוף אמור להבין את זה.

אין לנו את הפריווילגיה להמשיך לשנוא ולריב ולפלג, הורדת הדירוג קרתה, בואו נראה למודיז שהצפי השלילי שלה היה שגוי.
מי שלא מבין אותי, יגלה שההורדה הבאה בדרך.
ברגע שאראה עוד מדורה או חסימה באיילון או תחנת כוח מופגזת, די ברור שההורדה הבאה תהפוך לעובדה מוגמרת.

הגישה "הכי טובה" לא לקחת אחריות.
הממשלה/הקואליציה היא עומדת בראש המדינה. כל האחריות עליה, או שהיא יודעת לקחת אחריות מלאה רק על הדברים הטובים?
גם הפלסינאים לא לוקחים אחריות ומאשימים את כל העולם במר גורלם. לאן זה הוביל אותם?

אתה טיפש או שאתה עושה את עצמך?
ציינת שאתה מתחרט שהמחאה לא עשתה יותר דברים חמורים. לטענתי דברים שהיו תורמים להורדת דירוג.
עצם קיום המחאה מוכיח על דמוקרטיה, אני מדבר על הורדת דירוג נוספת עקב צעדים מטורללים שהבעת מפח נפש שלא עשיתם במחאה.
באמת שחסר לכם IQ ואתם רובוטים על מלא.
כבר לבן אדם השני אתה קורה טיפש/IQ שלילי. העיקר אתה החכם הגדול פה.

וכל מי שבגללו חמאס תקף ומי שבגללו הפרוגרס פושה בצהל ומחליש אותו, לא עשיתי את זה
אוי באמת מעניין באיזה צד של המפה הפוליטית ואיזה ערוצי טלויזיה אתה רואה.
אתה יכול לחדד?

חזרתי עכשיו מארבעה חודשי מילואים
1. תודה ושמח שחזרת בשלום.
2. לעניות דעתי (זכותך כמובן לחלוק עלי) מה שיוכל להתחיל לאחות את הקרעים בעם זה הליכה לבחירות.
לתחושתי (ולפי הנתונים) הממשלה כבר לא מייצגת את מרבית העם ושרשרת האירועים שקרתה לנו בחודשים האחרונים מצדיקה בחירות.

חזרתי עכשיו מארבעה חודשי מילואים, אי של שפיות בתוך החברה הישראלית.
קודם כל תודה על השרות.

רק הערה לגבי ה"מתודולוגיה": מה שראית במילואים זה את ארץ ישראל היפה, אנשים שבאו להקריב מעצמם כדי לתקן את המחדלים של הממשלה. לא ראית חרדים (ביחס לחלקם באוכלוסיה) ולא ראית אנשים מסוגם של יאיר נתניהו או איציק זרכא. הבעיה היא שאלה האחרונים מובילים כרגע את המדינה.

כלומר להסתכל על המקום שבו כולנו מאוחדים ולהסיק מכך על המצב במדינה - לא מדוייק.

כן זה קשור אבל נושא השרשור יותר מעניין, איך הורדת הדירוג תשפיע עלינו האזרחים.. אם יש למישהו מושג נשמח לשמוע
זה יקח שנים, אבל אם לא יהיה שינוי אז
עוד כשנתיים - אין כסף, הלוואות יקרות, פופוליזם, אינפלציה של כלכלת בחירות
אח״כ - איסורי טורקיה, כי צריך לשלם את ההלוואות אחרת אין הלוואות חדשות. גם לא הלוואות יקרות.
עוד 15 שנים - תמ״ג יורד, שירותים קורסים.
15 שנים זה הרבה זמן. לישראל יש שכנים שרוצים להרוס אותה הרבה לפני זה.

נערך לאחרונה ב:
מילואים ביחידות לוחמות ובייחוד במלחמה, תמיד היו ככה. אבל אלה במקרה הטוב מהווים בסביבות 3% מהאזרחים במדינה.

להשליך מזה על מה שקורה או יקרה במדינה זה טעות.

נערך לאחרונה ב:
פה זה לא החברה הישראלית. פה זה אינטרנט. זו תהיה טעות להסיק משהו לגבי החברה הישראלית מטקסטים של משתמשים אנונימיים בפורום מקוון.
צא לעולם, פגוש אנשים בשר ודם, גם עכשיו אחרי שחזרת מהשטח.

ככלל אצבע, הנח תמיד לגבי כל משתמש בכל רשת חברתית שהוא בינה מלאכותית שכותבת תגובות אוטומטיות עד שיוכח אחרת. ככה לא תתבלבל לחשוב שמה שאתה קורא באינטרנט מייצג משהו בעולם האמיתי.

אני לא הייתי במילואים אמנם, אבל גם ליד השכונה בה אני מתגורר ראיתי שפיות בחברה הישראלית, ופגשתי אנשים בעלי תפיסות עולם שונות שהיו פתוחים לשיח אמיתי.
ייתכן שאתה הרגשת שפיות בחברה הישראלית לא בגלל שהיית במילואים, אלא פשוט כי הוצאת את הראש מהמסכים והתנתקת מהמדיה ונחשפת לעולם איך שהוא באמת.
לא במקרה תחושת הקיטוב בחברה הולכת יד ביד עם בדידות וחוסר אינטרקציה אנושית.
זה הכל בראש.

בכל מקרה,
תודה על השירות, ואחלה נקודות הבאת!

החלק הזה הוא די משעמם, פשוט יהיו עוד מיסים כדי לשלם את הריבית הגבוהה יותר על אג"ח של המדינה.
והקשחת תנאי האשראי, עליית ריבית על האשראי אם עקיף (פריים+Y ולא פריים+X) ואם ישיר (העלאת ריבית), ירידת ערך של אג"ח ישראל + פחות אטרקטיביות+קושי לגייס+גיוס יקר יותר, שבתורו ישפיע על המניות בתל אביב, כמו שכל תנודה אג"חית משפיעה על מניות.
זה נכון שהכלי להתמודד עם זה כנראה יהיה מיסים, אבל זה לא הכלי היחיד, וגם "יותר מיסים" לא מסתכם ב"צריך לשלם יותר", אלא פגיעה משמעותית בצמיחה.

בנוגע לשסע העמוק בחברה הישראלית. האם אפשר להגיד שזו לא הייתה המטרה של הממשלה בשנים האחרונות? האם לפני השלטון של ביבי היינו מפולגים לביביסטים/סמולנים?
לא, זאת נקודת המבט מהשמאל. אני מסכים איתה, ביבי מומחה בהפרד ומשול, אבל אי אפשר לתפוס את זה כאקסיומה, כשהצד השני לא רואה את זה כנכון,
ובמיוחד שפעם פשוט השתיקו קולות אחרים. הרי זה לא חוכמה להגיד "פעם היינו מאוחדים", כשפשוט כל אותם קולות אחרים היו מושתקים.

מהי השתקה? מפא"י.
מהו פילוג? מדיניות הליכוד.
אבל השניים תלויים אחד בשני, לחשוב שפעם היה פה איזשהי אוטופיה של אחדות, זה הרי או א. נאיבי, או ב. אוטופי מנותק מהמציאות.

רק הערה לגבי ה"מתודולוגיה": מה שראית במילואים זה את ארץ ישראל היפה, אנשים שבאו להקריב מעצמם כדי לתקן את המחדלים של הממשלה. לא ראית חרדים (ביחס לחלקם באוכלוסיה) ולא ראית אנשים מסוגם של יאיר נתניהו או איציק זרכא. הבעיה היא שאלה האחרונים מובילים כרגע את המדינה.

כלומר להסתכל על המקום שבו כולנו מאוחדים ולהסיק מכך על המצב במדינה - לא מדוייק.
אם כבר מתודולוגיה - אני לא בטוח. הרשתות מעוותות את נקודת המבט שלנו. רק המקטב מקבל רייטינג, במילים אחרות, החרא צף למעלה.
זה נכון שהממשלה חדלת אישים, אבל כשאתה מסתכל על איציק זרכא או יאיר נתניהו, ואתה מסיק שזו הממשלה - זה לא נכון, זה עוד לא שם.

האינטרנט בכלל, והרשתות בפרט, הן דבר חדש בהיסטוריה האנושית, זה ממש פסיק, אנחנו לא באמת יודעים מה ההשפעה ואיך לסנן את הרעש.
כל צד שטוף פרופגנדה מהצד שלו, ברמת אפקטיביות גבוהה בהרבה מיכולת השימוש ברדיו ובטלוויזיה של הנאצים (שהייתה מהפכנית).

חזרתי עכשיו מארבעה חודשי מילואים
תודה על השירות!

אנצל את הבמה שלקחתי לעצמי בשביל כמה כללים פשוטים שאני מנסה ליישם בעצמי, מי שרוצה לאמץ - מוזמן, מי שלא - זכותו:
1. הכללת - הפסדת. לא כל הבוחרים של הליכוד זהים בדעותיהם, וכך גם המתנחלים, השמאלנים, הדתיים, בוחרי לפיד, התל אביביים או החרדים
מסכים לגמרי באופן עקרוני.

לגבי הקישור ששמת בסעיף 3, ומכיוון שהוא כנראה מיועד להוות תגובה להודעה שכתבתי כאן בשרשור -
כדאי לשים לב שלא רק שהכתבה שקישרת אינה מחלישה את הביקורת הציבורית, אלא בדיוק להיפך.

אצטט מהכתבה שקישרת:
קמפיין הכזב הזה הוציא אותי מדעתי. בואו נתחיל בעובדות. סטרוק לא התלוננה באותה הודעה על השכר הנמוך שלה, ולא התלוננה על מצבה שלה. היא דיברה על אחרים. ומעשה שהיה כך היה. כשהחלו הקיצוצים במשרדי הממשלה, פנתה שרת ההתיישבות לחבריה השרים (אני יודע על חמישה כאלה, משלוש סיעות שונות) והציעה להוביל מהלך של קיצוץ בשכר הבכירים, ובהם גם של שרי הממשלה, כלומר שלה עצמה.

"שהציבור ירגיש שבתקופה הקשה הזו גם אנחנו נושאים בעצמנו בנטל", הסבירה להם. היוזמה שלה לא הסתייעה. שרים שאליהם פנתה התנגדו לה, איש איש וסיבותיו. שלושה מהם סיפרו לה שהם לא גומרים את החודש. אחד טען שהוא נעזר בהורים שלו. אחד העיר לה שקל לה לדבר על קיצוץ בשכר, כשהילדים שלה כבר בוגרים ולא נסמכים על שולחנה. האם הטענות שלהם נכונות? אין לדעת. זה גם לא חשוב כאן. מה שחשוב זה שסטרוק לא טענה אותן בעצמה או על עצמה. נהפוך הוא. היא, כאמור, הייתה זו שהציעה לקצץ משכרה. נראה קצת שונה מהתעמולה השקרית שהוצגה נגדה במהדורות, לא?
נתעלם לרגע מזה שהוא טוען שהיא לא דיברה על השכר הנמוך שלה,
כשבבירור היא כתבה "אף שר לא מקבל משכורות שמנות".
זו אמירה מנותקת לחלוטין כשהיא נאמרת לאזרח פרטי שמתלונן על קושי,
וכשמדובר על שכר של כ54.6K + רכב צמוד עם נהג + הוצאות אחרות (וזה עוד בלי להחשיב את ההפרשות לפנסיה ולקה"ש, ואת הקצבאות הנוספות לכל החיים ששרים שכיהנו שנתיים מקבלים).

אבל גם נתמקד בחלק של "שרים שלא גומרים את החודש" -
רוב הביקורת הציבורית הייתה על הממשלה (שיש בה שרים שלא גומרים את החודש) ולא על סטרוק עצמה.
אתה מוזמן להיכנס לקישור בתגובה הקודמת שלי (כתבה בוואלה) ולראות שהם לא כתבו בשום מקום שמדובר על סטרוק עצמה.
יותר מזה, אפילו הביאו את תגובתה על כך שהיא עצמה דווקא רצתה לקצץ בשכר השרים.

בכל אופן, תודה על ההפניה, כי עכשיו מתברר לי שהעובדות חמורות יותר ממה שחשבתי -
קלמן יודע על 5 שרים שהיא פנתה אליהם, ומתוכם 3 (60%!) סיפרו שהם אינם גומרים את החודש,
ואחד (לפי הניסוח בכתבה נשמע שאינו אחד מאותם שלושה) טען שהוא נעזר בהורים שלו.

כלומר, אם לפני כן חשבתי שמדובר כנראה על שני שרים (המינימום של הריבוי "שרים") מתוך 41,
עכשיו אני יודע שמדובר כנראה על 4 מתוך 5 שנדגמו.
זו כבר תמונת מצב חמורה בהרבה...

ומעבר לדיון במקרה הספציפי הזה, אפשר לגזור מזה גם נקודה כללית יותר -
בהחלט כדאי לקחת בעירבון מוגבל כל מה שקוראים בתקשורת (לכן אגב אני ממש מקפיד לצרוך תקשורת מכל המגזרים),
אבל כדאי לקחת בעירבון מוגבל גם את הביקורת על התקשורת...

לא כל טענה על הטיה וסילוף היא נכונה.

נערך לאחרונה ב:
מהי השתקה? מפא"י.
מהו פילוג? מדיניות הליכוד.
אבל השניים תלויים אחד בשני, לחשוב שפעם היה פה איזשהי אוטופיה של אחדות, זה הרי או א. נאיבי, או ב. אוטופי מנותק מהמציאות.
מפא"י מתה ואתם עדיין מאשימים את הגופה.
כן, פעם העיתונות היתה מגוייסת ולא השמיעה קולות אחרים (עד שהפנתרים התפוצצו)
היום הליכוד משתיקים את הטוענים נגדם על ידי פילוג בעם ושילוח מגזר במגזר.

זה נכון שהממשלה חדלת אישים, אבל כשאתה מסתכל על איציק זרכא או יאיר נתניהו, ואתה מסיק שזו הממשלה - זה לא נכון, זה עוד לא שם.
איציק זרכא ויאיר נתניהו זה לא הממשלה, כי הם לא נושאים תפקידים.
הם שליחים של מפלגת השלטון ברשתות החברתיות.
שניהם וכל אחד לחוד תקף בעצמו את הקיבוצים בעוטף (ובכל המדינה)

במילואים האחרונים שלי דיברו על סביב 1%
הפעם דיברו על 300% גיוס והתנדבות - אז הגיע ל-3% מהאוכלוסיה, כנראה.

ומאוד קל לשמור על בועה, כשיש האפלה תקשורתית ואנשים בלי טלפונים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
F לאיזה גיל מתייחס 'פנסיה צפויה' פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
M קרן עולמית צמודה למדד או קרן עוקבת סנופי צמודה לדולר - מי צפויה לתת תשואה ריאלית גבוהה יותר? שוק ההון 10
deussex בשנת 2022 צפויה להיפסק הנפקת איגרות חוב מיועדות לקרנות הפנסיה בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 25
stamEhad השפעה צפויה של עליית ריבית ושל אינפלציה גבוהה על סוגי נכסים שונים שוק ההון 27
ג קצבה חודשית צפויה מקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S מה אתם עושים עם החיסכון שלכם בימים של אינפלציה צפויה? שוק ההון 18
מ תוחלת תשואה צפויה מאגח ממשלתי שוק ההון 9
שודד הפינג פונג סקר - תשואה שנתית צפויה מתיק 100% מניות ל - 20 שנה. שוק ההון 26
ayeletavr עצה פסיכולוגית/כלכלית לגבי ירושה צפויה צרכנות פיננסית 29
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
D איך להוריד למינימום את התשלום המיוחד לרו"ח לדיווח על QEF ל-IRS? מיסים 0
ט ביטוח חיים - להעביר לפנסיה? או איך להוריד דמי ניהול צרכנות פיננסית 4
S כבר זמן מה אני חושב להיכנס לבורסה אבל עדיין מחפש דרך להוריד את הסיכון דרך פיזור טוב יותר שוק ההון 42
T מאמר וקישור לספר (Understanding big debt crises)- מישהו הצליח להוריד? התפתחות אישית 9
efrat איך להוריד עמלת כרטיס אשראי בעיסקאות מט״ח צרכנות פיננסית 3
Zegman האם מישהו הצליח להוריד דמי ניהול בביטוח מנהלים עם מקדם מובטח צרכנות פיננסית 12
A האם אפשר להוריד דמי ניהול בביטוח מנהלים ישן? צרכנות פיננסית 4
Z אם מפקידים סכום של כמה מאות ש"ח בבת אחת לפנסיה האם ניתן להוריד את שוק ההון 22
ה כמה נחשב יתרה גבוהה בקופת גמל כדי להוריד דמי ניהול? צרכנות פיננסית 4
ש ביטוח מנהלים- האם אפשר להוריד עמלות? האם כדאי להחזיק באופן עצמאי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 4

נושאים דומים

Back
למעלה