• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מדעי המחשב התלבטות

להתחיל לימודים בבן גוריון או לדחות לטכניון בחצי שנה?

• בן גוריון

הצבעות: 17 60.7%
  • טכניון

הצבעות: 11 39.3%

• סך הכל מצביעים
    28
קודם כל אל תשכח שכנראה שבבאר שבע יש תחרות יותר קשה על משרות סטודנט מאשר בצפון ובטח מאשר במרכז.
מצד שני להיות סטודנט (במיוחד למדמ"ח) בתל אביב זה לא פשוט, כנראה מבחינת יחס לסטונדטים וגם מבחינה חיי חברה הם בתחתית.
יש שם איזה דוקטור או פרופסור (מדעים מדויקים) עם עמוד פייסבוק שבו הוא ממש לא מחמיא לסטודנטים(בכיינים ועוד שלל כינויים מחמיאים) ולסגל המחלקה(מילים עוד יותר מחמיאות).

אגב, זה מאוד הגיוני למה 2 האוניברסיטאות (בנ"ג,אריאל) שנחשבות הכי חברתיות הן אכן אלה, זול יחסית לגור צמוד לאוניברסיטאות האלה - ויש הרבה היצע (היה לפחות, עכשיו פחות).
זה גורם לכך שחלק גדול מהסטודנטים גר במרחק כמה דק' הליכה מהאוניברסיטה, מה שלא קורה בת"א,בטכניון ובעברית למיטב הבנתי.

כנראה שבצפון יעדיפו מישהו מהטכניון, במרכז מת"א ובדרום מבן גוריון. אם אתה הולך ללמוד במוסד כלשהוא רק כדי שימצא חן בעיניי המראיין שלך - לדעתי חבל.

שימו לב שאתם שואלים שתי שאלות מאוד שונות.
אחד שואל האם לדחות את הלימודים בשנה שלמה על מנת ללכת לטכניון ולא לבן גוריון - בעיני התשובה היא חד משמעית לא.
השני שואל על הפער ברמה החברתית (שלדעתי הוא גדול) לעומת הפער ביוקרה של התואר (שלדעתי הוא קטן) ופה כבר יש הרבה יותר שטח אפור.

בגדול, למיטב ידיעתי, האוניברסיטאות שהכי נחשבות הן: טכניון, את"א, העברית ובן גוריון.
האם יש פערים מסויימים גם בתוך הקבוצה הזו? ייתכן, אבל הם יחסית מינימליים לדעתי.
בכל מקרה, אם למדתם בקבוצה הזו אז ברוב המוחץ של החברות לא יפסלו אותכם מלהגיע לראיון על סמך מוסד לימודי שזה הדבר החשוב.
אני דיי צעיר כמו שאמרתי ואם אדחה בשנה אז אתחיל את הלימודים בגיל 22 במקום 21

אבל אני אהיה כנה אני גם לא סגור 100% על מדעי המחשב בכלל, יש עוד תחום שמעניין אותי ולכן אני שוקל באמת לדחות בשנה וכך גם להגיע עם יותר בטחון לתואר שאבחר בו, גם לחסוך עוד קצת כסף וגם שתהיה לי האופציה לכל המוסדות.
מצד שני אני מפחד לבזבז זמן ואין לדעת אם איי פעם אסגר על תואר כך שאולי הדחיית שנה לא באמת תשנה הרבה מבחינת החלטות, למרות שאני צעיר, אני מרגיש שכל עוד לא התחלתי לימודים אני שורף זמן יקר

אבל אני אהיה כנה אני גם לא סגור 100% על מדעי המחשב בכלל, י
אני התייחסתי רק לדחיה בגלל הטכניון שבעיני היא מיותרת.
אם אתה מתלבט בין מדמח לבין חוג אחר אז למה לא לעשות דו חוגי?

אני התייחסתי רק לדחיה בגלל הטכניון שבעיני היא מיותרת.
אם אתה מתלבט בין מדמח לבין חוג אחר אז למה לא לעשות דו חוגי?
כן הבנתי, סתם העלתי עוד מחשבה...
את האמת שזה תחום שלא קשור בכלל למדעי המחשב ואי אפשר לעשות דו חוגי איתו

זה גורם לכך שחלק גדול מהסטודנטים גר במרחק כמה דק' הליכה מהאוניברסיטה, מה שלא קורה בת"א,בטכניון ובעברית למיטב הבנתי.
בטכניון שליש מהסטודנטים גרים במעונות שנמצאים בתוך הטכניון עצמו. השאר (פרט לאלו שגרים אצל ההורים) גרים ברחובות הסמוכים בדירות שכורות. בהחלט מרחק הליכה ושכר דירה לא גבוה. אני מנחש שפחות מ 1500 ש"ח לשותף בדירת שותפים.

• אהבתי
Reactions: Et1
כבר לא יודע למי להקשיב
חחח מבין לגמרי
מה שכן אתה יכול להבין זה שאין כאן בחירה לא טובה, שתי הבחירות טובות ובשתיהן יש לך סיכוי הצלחה טובים.
אתה אולי חושב שאתה נמצא בתחרות עם מישהו, מנסה להוציא ציון טוב יותר, להתקבל למקום יוקרתי יותר, אולי מנסה להוכיח לעצמך שגם לטכניון אתה יכול להתקבל, אין לי מושג מה, זה רק אתה יודע.
אגב אם יש לך חשש שמקום כלשהו פוסל אנשים, או נותן עדיפות מובהקת לאנשים שהגיעו ממוסד לימודים מסויים - תחשוב שוב אם זה המקום שהיית רוצה לעבוד בו.
אולי זה מקום עם אנשים מקובעים שלא פתוחים לעולם.

חשוב שברגע שתקבל את ההחלטה, תהיה שלם איתה ואל תסתכל אחורה

כבר לא יודע למי להקשיב
אני בעברי התלבטתי בדיוק על אותו דבר ובחרתי בטכניון, אבל נראה לי שסה"כ יש תמימות דעים פה שבסופו של דבר המוסד בו לומדים לא יקבע איפה תעבוד ואם תקים חברה של מיליארדים או לא.
בתוכנה החשיבות העליונה היא לכישורים, ניסיון וכמובן איזה בנאדם אתה (בוגר טכניון/ מכללה/ נסיון צבאי/ ללא תואר לא כזה משנה)
בחברות חומרה יש העדפה לבוגרי אוניברסיטאות (כי במובנים מסויימים עדין לא התעדכנו).
בקיצור אם כבר צריך לבחור ביו מוסדות, אז שיקולים כמו: המשך קריירה באקדמיה, מרחק, חיי חברה, אפשרויות עבודה בסביבה יותר רלוונטי מtitle של איפה למדת.

אני לא מבין גדול בחיי חברה, אבל אני מנסה לייצג את הדעה שאומרת שהטכניון לא בר השוואה לבן גוריון מבחינת ההשוואה של הקריירה שלך, ככה שכל השיקלולים למיניהם לא רלוונטיים לדעתי.

בקשר לדעות השונות בקשר לחשיבות המוסד האקדמי לקריירה: תנסה לדרג את איכות החברות בהן עובדים אותם מנהלים שאומרים שזה לא חשוב, לעומת איכות החברות של אלה שאומרים שחשוב. אני מנחש שתגלה דפוס.
עכשיו קיבלתי תוצאות של פסיכו שני ואני עדיין קצת רחוק מקבלה לטכניון, ניגש לבגרות בתנך 5 יחל עוד שבועיים וצריך שם 89 כדי להתקבל לטכניון, השאלה כי כזאת, בהנחה ואני מוציא ציונים טובים בבנ"ג וכנראה שהייתי מוציא ציונים פחות גבוהים בטכניון האם עדיין עדיף טכניון?
רשמת לי בהודעה מקודם שיש העדפה לבוגרי טכניון בחברה שאתה מכיר אבל אתהרוצה להגיד לי שאם אני בוגר בנ"ג עם ממוצע טוב (מה נחשב ממוצע טוב דרך אגב?) לא אוכל להתקבל או שיהיה לי הרבה הרבה יותר קשה להתקבל לחברות גאמפא מאשר בוגר טכניון? או רק "העדפה"?

את האמת שזה תחום שלא קשור בכלל למדעי המחשב ואי אפשר לעשות דו חוגי איתו
בדקת? כי ברוב המוסדות הגדולים אפשר לעשות דו חוגי עם הכל בערך ורק הבעיה היא שאין תוכנית מובנת ואתה צריך לבנות אחת לבד(ואז לא מבטיחים הפרשים בין מבחנים וכדומה וחלק נאלצים למרוח ל3.5 או 4 לשילובים קשים גם)
בעברית מציעים לפחות הרבה תוכניות כאלו אבל אני נאלצתי לוותר על הדו חוגי שרציתי(פיסיקה פילוסופיה) כי זה אומר לנסוע בין קמפוסים 30 דק במהלך היום, שממש לא בא לי בטוב בפקקים של ירושלים.

רשמת לי בהודעה מקודם שיש העדפה לבוגרי טכניון בחברה שאתה מכיר אבל אתהרוצה להגיד לי שאם אני בוגר בנ"ג עם ממוצע טוב (מה נחשב ממוצע טוב דרך אגב?) לא אוכל להתקבל או שיהיה לי הרבה הרבה יותר קשה להתקבל לחברות גאמפא מאשר בוגר טכניון? או רק "העדפה"?
תשמע, לא מדובר במדע מדויק... אבל עכשיו אתה מציב שיקולים ענייניים זה כנגד זה. חיי חברה הם בעיני לא שיקול מהותי וענייני לויתור על מוסד אקדמי מוצלח יותר, גם אם הוא ישפר את כושר ההשתכרות העתידי שלך רק ב-10%. לגשת לבגרויות חוזרות ופסיכומטרים חוזרים זה כבר סיפור אחר. לגמרי בקטגוריה של חישובי ROI...

תשמע, לא מדובר במדע מדויק... אבל עכשיו אתה מציב שיקולים ענייניים זה כנגד זה. חיי חברה הם בעיני לא שיקול מהותי וענייני לויתור על מוסד אקדמי מוצלח יותר, גם אם הוא ישפר את כושר ההשתכרות העתידי שלך רק ב-10%. לגשת לבגרויות חוזרות ופסיכומטרים חוזרים זה כבר סיפור אחר. לגמרי בקטגוריה של חישובי ROI...
אני עדיין חייל משתחרר עוד חודש ככה שאני עושה את זה על חשבון הצבא אז מהבחינה הזאת זה לא משנה.
תראה, אפשר להגיד ככה שאם חיי החברה יהיו לא טובים בטכניון המוטיבציה שלי תהיה יותר נמוכה ויהיה לי קשה יותר ללמוד מאשר אם אני עם חברים וכולנו לומדים ביחד, אפילו אמרתי לעצמי פעם לפני כמה זמן שאעדיף להרוויח פחות כסף ולעבוד עם אנשים שאני נהנה איתם מאשר ההפך, הקטע הוא שמאיזו בחינה נובע ההעדפה לטכניון? ברמה של לא יזמנו אותי לריאיון? לא יקבלו אותי לאחר הריאיון? יקבלו אותי אבל ישלמו לבוגר טכניון יותר ממני במשכורת באותה החברה ובאותו התפקיד? אני אוכל לדרוש שכר יותר נמוך בתור בוגר בנ"ג?

אם למשל אני עם 85 בנ"ג לעומת 82 טכניון לא יעדיפו את בוגר הבנ"ג?

אני בעברי התלבטתי בדיוק על אותו דבר ובחרתי בטכניון, אבל נראה לי שסה"כ יש תמימות דעים פה שבסופו של דבר המוסד בו לומדים לא יקבע איפה תעבוד ואם תקים חברה של מיליארדים או לא.
בתוכנה החשיבות העליונה היא לכישורים, ניסיון וכמובן איזה בנאדם אתה (בוגר טכניון/ מכללה/ נסיון צבאי/ ללא תואר לא כזה משנה)
בחברות חומרה יש העדפה לבוגרי אוניברסיטאות (כי במובנים מסויימים עדין לא התעדכנו).
בקיצור אם כבר צריך לבחור ביו מוסדות, אז שיקולים כמו: המשך קריירה באקדמיה, מרחק, חיי חברה, אפשרויות עבודה בסביבה יותר רלוונטי מtitle של איפה למדת.
רק שתדע כאחד ששוקל לעשות את זה שתנך ושאר ההרחבות ההומאניות נדחו לספטמבר ובלי קשר כדאי לך אולי להרחיב עוד דברים כי שנה הבאה הסכם יעלה כנראה

אני עדיין חייל משתחרר עוד חודש ככה שאני עושה את זה על חשבון הצבא אז מהבחינה הזאת זה לא משנה.
תראה, אפשר להגיד ככה שאם חיי החברה יהיו לא טובים בטכניון המוטיבציה שלי תהיה יותר נמוכה ויהיה לי קשה יותר ללמוד מאשר אם אני עם חברים וכולנו לומדים ביחד, אפילו אמרתי לעצמי פעם לפני כמה זמן שאעדיף להרוויח פחות כסף ולעבוד עם אנשים שאני נהנה איתם מאשר ההפך, הקטע הוא שמאיזו בחינה נובע ההעדפה לטכניון? ברמה של לא יזמנו אותי לריאיון? לא יקבלו אותי לאחר הריאיון? יקבלו אותי אבל ישלמו לבוגר טכניון יותר ממני במשכורת באותה החברה ובאותו התפקיד? אני אוכל לדרוש שכר יותר נמוך בתור בוגר בנ"ג?

אם למשל אני עם 85 בנ"ג לעומת 82 טכניון לא יעדיפו את בוגר הבנ"ג?
שתיהן מהאוניברסיטאות הטובות בארץ למדמ"ח. לטכניון יש יותר "שם", אבל בן גוריון היא ממש לא עוד מוסד אקדמי ויש לה מעמד ממש טוב.
מסכים שאחד הדברים החשובים זה חיי החברה. אמנם לא מסיבות כל יומיים, אבל אנשים נעימים ללמוד איתם ולצאת מדי פעם זה מאוד מאוד חשוב. יכול להגיד שמעדויות, לא הייתי באף אחת מהן אך מאנשים שאני מכיר, חיי החברה בבן גוריון שונים לגמרי מבטכניון, כמובן לטובה. בבן גוריון האווירה היא אחרת, אתה גר עם שותפים שהם סטודנטים וחווה הכל. בטכניון לעומת זאת, ובמיוחד במדמ"ח, זה פחות כיף מהבחינה הזאת. הכל יותר מוכוון הישגיות, שזה אחלה לגמרי, אבל חשוב גם להנות מהדרך לדעתי. חשוב לציין שמבחינת הסגל והפקולטה, כנראה היחס הוא כנראה אותו דבר - אל תצפה למשהו מיוחד.
לגבי השאלה הספציפית שלך, אי אפשר להשוות 85 בבנ"ג ל82 בטכניון. בלי קשר שמאוד קשה להגיע לציונים כאלה במוסדות האלה, ההחלטה היא לא ממש בינארית. כנראה שאת שניכם יזמינו לראיון ואז יחליטו, זה לא הפרש כזה עצום(ויש מצב שגם אז יזמנו לראיון).
בכל מקרה, גם מאוניברסיטאות אחרות ומכללות מובילות אפשר להגיע לכל מקום, גם למיקרוסופט וגוגל, אז שזה לא יהיה מה שידאיג אותך. מכיר אנשים מהטכניון עם 80+ שלא מזמינים לראיונות, ואנשים ממכללות שהתקבלו לגאמפא. חשוב כמובן להשקיע, להכיר אנשים ולשווק את עצמך טוב.
לסיום החפירה, הייתי ממליץ בן גוריון מאשר טכניון, במיוחד כשאתה מחכה עוד חצי שנה. כנראה שגם המחיה בבן גוריון תהיה זולה יותר.
רק קח בחשבון שהיצע המשרות בב"ש די נמוך, אז יש סיכוי כאשר תמצא עבודה כסטודנט תהיה הרבה על קו ב"ש-ת"א. למרות שגם בחיפה אין כזה היצע מטורף..אבל סתם משהו לקחת בחשבון.

שתיהן מהאוניברסיטאות הטובות בארץ למדמ"ח. לטכניון יש יותר "שם", אבל בן גוריון היא ממש לא עוד מוסד אקדמי ויש לה מעמד ממש טוב.
מסכים שאחד הדברים החשובים זה חיי החברה. אמנם לא מסיבות כל יומיים, אבל אנשים נעימים ללמוד איתם ולצאת מדי פעם זה מאוד מאוד חשוב. יכול להגיד שמעדויות, לא הייתי באף אחת מהן אך מאנשים שאני מכיר, חיי החברה בבן גוריון שונים לגמרי מבטכניון, כמובן לטובה. בבן גוריון האווירה היא אחרת, אתה גר עם שותפים שהם סטודנטים וחווה הכל. בטכניון לעומת זאת, ובמיוחד במדמ"ח, זה פחות כיף מהבחינה הזאת. הכל יותר מוכוון הישגיות, שזה אחלה לגמרי, אבל חשוב גם להנות מהדרך לדעתי. חשוב לציין שמבחינת הסגל והפקולטה, כנראה היחס הוא כנראה אותו דבר - אל תצפה למשהו מיוחד.
לגבי השאלה הספציפית שלך, אי אפשר להשוות 85 בבנ"ג ל82 בטכניון. בלי קשר שמאוד קשה להגיע לציונים כאלה במוסדות האלה, ההחלטה היא לא ממש בינארית. כנראה שאת שניכם יזמינו לראיון ואז יחליטו, זה לא הפרש כזה עצום(ויש מצב שגם אז יזמנו לראיון).
בכל מקרה, גם מאוניברסיטאות אחרות ומכללות מובילות אפשר להגיע לכל מקום, גם למיקרוסופט וגוגל, אז שזה לא יהיה מה שידאיג אותך. מכיר אנשים מהטכניון עם 80+ שלא מזמינים לראיונות, ואנשים ממכללות שהתקבלו לגאמפא. חשוב כמובן להשקיע, להכיר אנשים ולשווק את עצמך טוב.
לסיום החפירה, הייתי ממליץ בן גוריון מאשר טכניון, במיוחד כשאתה מחכה עוד חצי שנה. כנראה שגם המחיה בבן גוריון תהיה זולה יותר.
רק קח בחשבון שהיצע המשרות בב"ש די נמוך, אז יש סיכוי כאשר תמצא עבודה כסטודנט תהיה הרבה על קו ב"ש-ת"א. למרות שגם בחיפה אין כזה היצע מטורף..אבל סתם משהו לקחת בחשבון.
אין איזו קריית הייטק בבאר שבע?
נשמע מדכא נסיעות של שעה וחצי לכיוון לתל אביב לעבודת סטודנט עם כל העומס שיש גם ככה

אין איזו קריית הייטק בבאר שבע?
נשמע מדכא נסיעות של שעה וחצי לכיוון לתל אביב לעבודת סטודנט עם כל העומס שיש גם ככה
נשמע מדכא, אבל הרבה עשו לפניך וגם יעשו אחריך. אין באמת מקום לכל הסטודנטים למדמ"ח בב"ש. הצעה ליום שזה יגיע: תמקד את הימים שלך. לדוגמה אם זה משרת סטודנט שאתה צריך X שעות שבועיות, תנסה למקד את זה ביומיים שאתה נותן פול ג'וב ונשאר יותר מאוחר כדי שלא תצטרך להגיע פעם שלישית.
או שאתה יכול לעבור למרכז ולמקד את הימים שבהם אתה לומד(אם המערכת תתמוך בזה, וסביר להניח שבשנים המתקדמות זה יותר יתאפשר) ואז תוכל למקד ימים לימודיים ארוכים. או שתשיג משרה בב"ש. הכל זה טרייד אוף

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A מדעי המחשב התלבטות מסלולים לימודים התפתחות אישית 0
R התלבטות בין תואר במדעי המחשב לבין מדעי המחשב ומדעי החיים התפתחות אישית 37
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57
B משרת סטודנט מדעי המחשב למישהו עם ניסיון התפתחות אישית 9
ל דו חוגי מדעי המחשב עם כלכלה או ניהול? התפתחות אישית 15
B איפה ללמוד מדעי המחשב התפתחות אישית 3
S התייעצות - בחירת נושא ומנחה לתואר שני/שלישי [מדעי המחשב] התפתחות אישית 4
4 מדעי המחשב - בטכניון או בתל אביב? התפתחות אישית 18
A מוסד לימוד מדעי המחשב התפתחות אישית 4
C לימודי מדעי המחשב - מעבר לירושלים התפתחות אישית 11
F קורסים בהייטק או תואר מדעי המחשב מרופין ? התפתחות אישית 13
C תואר במדעי המחשב בהתמחות מדעי הנתונים התפתחות אישית 3
O משרת סטודנט, שנה א מדעי המחשב התפתחות אישית 7
P עומד לסיים תואר במדעים בהדגשת מדעי המחשב התפתחות אישית 15
מ מדעי המחשב באריאל פוסטים מאיכות נמוכה 13
M מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב התפתחות אישית 30
S מדעי המחשב חד חוגי או דו חוגי התפתחות אישית 15
S מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב או בטכניון? התפתחות אישית 27
N מדעי המחשב ברופין - משרות טכנות התפתחות אישית 2
R איפה ללמוד מדעי המחשב? התפתחות אישית 25
ב איך הרמה של מדעי המחשב באוניברסיטת חיפה? התפתחות אישית 2
ב מדעי המחשב באונ' באריאל, או מערכות מידע באונ' חיפה התפתחות אישית 35
ר מדוע יש נהירה לתחום של מדעי המחשב? אולי זה הזמן "לברוח" התפתחות אישית 118
ב מדעי המחשב באוניברסיטת חיפה או מתמטיקה עם מדעי המחשב בטכניון התפתחות אישית 58
E מדעי המחשב ועוד קצת התפתחות אישית 23
Y ייעוץ תעסקותי הנדסה/מדעי המחשב/רפואה אוף טופיק 1
amit ייעוץ לגבי לימודי מדעי המחשב אוף טופיק 9
G יעוץ לגבי לימודים- מדעי המחשב אוף טופיק 7
L למה רוב סרטי\סדרות מדע בדיוני נהיו לזבל פסאודו-מדעי? אוף טופיק 27
R תואר שני מדעי הנתונים התפתחות אישית 5
י תואר שני בכלכלה במגמת מדעי הנתונים ללא תזה התפתחות אישית 2
ש עבודה בהייטק בזמן לימודי תואר לא מדעי התפתחות אישית 11
ה סטטיסיקה וכלכלה - מדעי הנתונים התפתחות אישית 2
זאב מחקר מדעי על חתונות. אוף טופיק 124
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 41
ע דוקטורט במדעי המחשב - או איך לתמחר עניין התפתחות אישית 22
M מהלך הלימודים בתואר שני במדעי המחשב באוניברסיטה התפתחות אישית 1
M המלצה למוסד לימודים מעודף לתואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 58
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
C תואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 27
ל פרויקט בזמן פנוי כסטודנט למדעי המחשב התפתחות אישית 2
R שנה שנייה במדעי המחשב התפתחות אישית 7
ל תואר דו חוגי בכלכלה ומדעי המחשב התפתחות אישית 3
S תואר שני במדעי המחשב - האם כדאי? התפתחות אישית 5
V קורסים בתואר במדעי המחשב התפתחות אישית 23
א תואר במדעי המחשב בגיל 40? התפתחות אישית 20
T עושה הסבה מהנדסה למדעי המחשב (לימודי תעודה בפתוחה) -ממוצע נמוך התפתחות אישית 4
C שאלות בנוגע למציאת עבודה בשנה ב במדעי המחשב התפתחות אישית 17

נושאים דומים

Back
למעלה