• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מדעי המחשב התלבטות

להתחיל לימודים בבן גוריון או לדחות לטכניון בחצי שנה?

• בן גוריון

הצבעות: 17 60.7%
  • טכניון

הצבעות: 11 39.3%

• סך הכל מצביעים
    28
שמעתי שבטכניון פחות נחמדים

מיותר ללמוד בטכניון לטעמי אם זה דורש שיפור פסיכומטרי. החשיבות של זה לתפקידי מפתח תוכנה שולית.
ג.נ. למדתי בטכניון

בתור בוגר טכניון אני חושב שזה לא משנה, ההיפך - בעבודה הראשונה מאוד היה חשוב הממוצע וזה סגר לי דלתות, באונ' אחרת יותר קל להוציא ציונים טובים.

מבחינת האם זה מקום שכיף ללמוד בו / אנשים איכותיים / אנשי צוות אכפתיים - אז טכניון מצטיין באספקטים האלה

משמעותית יותר חשוב הממוצע מאשר המוסד (כל עוד זה מ4 האונ' המובילות). בייחוד של הקורסים הבסיסיים. השאלות מראיונות לרוב מבוססות על הקורסים הללו.
העניין הוא שאני לא בטוח שהמבחנים בבן גוריון קלים יותר מהמבחנים בטכניון, כנראה שלכל הפחות הם קשים באותה רמה.
קיצר, זה אופטימיזצית יתר. אם זה בא לך בקליל לשפר עוד 10 נקודותבפסיכו אז לך על זה, אם זה מאמץ גדול ושריפת הרבה זמן שיכולת לעבוד ולחסוך קצת כסף לשנה הראשונה, אז עזוב אותך.

תודה לכולם, בנוגע לשריפת זמן על הפסיכומטרי העכשווי זה כבר לא רלוונטי בגלל הקורונה, אין ממש עבודות.
חשוב לי לדעת על עניין העבודות בקרבה למוסד, הבנתי שיש פארק הייטק ליד בן גוריון, אבל האם זה באמת משתווה להיצע שיש בחיפה?

קורות חיים צריכים לעזור לך להגיע לראיון עבודה, ברגע שעברת ראיון עבודה (או כמה), אין משמעות לאיפה למדת או מה היה הממוצע שלך.
בראיון בודקים את הרמה המקצועית שלך אבל עוד דברים - אם עשית הכנה טובה לראיון, ביטחון עצמי, התרשמות כללית מבנאדם שהולך לעבוד איתך

אני חושב שיש לי דעה אחרת מהרב פה. אבל אני חושב שזה קצת יותר מורכב.
אם אתה לא צפוי להיות בצמרת של הציונים, כנראה שאין משמעות לפקולטה שבה קיבלת את התואר.
אבל אם אתה צפוי לככב ברשימות הדיקן אז, ללא ספק, לך לטכניון. הסיבה היא שיהיה לך הרבה יותר מאתגר וזה יהיה משמעותי למשרה הראשונה שתקבל בחוץ. אני חושב שהמשרה הראשונה מכתיבה עוגן למסלול קריירה של ההמשך אבל עוד לא הגעתי למשרה שניה בעצמי כדי להביא עדויות.

אישית, סיימתי את התואר במכון ויצמן ואני יודע שלשם של המוסד היה מקום בפתיחת דלתות עבורי.

אנקדוטה שאולי רלוונטית:
קיבלתי השבוע פרסומת בפייסבוק לאחת מחברות ההייטק הגדולות אשר מחפשת מהנדסי תוכנה. שאלתי את פייסבוק: "למה אני רואה את הפרסומת הזו"?
התשובה: כי הם בחרו לשלם עבור פרסומות לבוגרי הטכניון.

נא לא לשכוח את הפאן החברתי. אם אתה בחור שחשוב לו חי חברה יותר תוססים נקרא לזה, כנראה שעדיף לך בן גוריון, כי כמו שקראת פה כנראה שאין הבדל ביכולת שכר העתידית ואם יש, הוא מינורי.
שניים שעבדו איתי למדו בטכניון מדעי הטבע האומנם, אך פרשו בשנה הראשונה כיוון שלא התאימו ולא מצאו את עצמם באווירת "אולטרה חנונים" שם (אל תעלבו הכל בהומור, למרות שזה לא אמור להעליב בכלל). אחד עבר לתל אביב והשני לירושלים והם נהנים מאד. שלוש שנים קשות לקראתך, חשוב לקחת בחשבון גם את חיי החברה מסביבך.

1. אני לא חושב שיש קשר בין נקודת הכניסה לתואר, זה תלוי במועמד ובכמות הניסיון שהוא צבר, אם הוא עבד על פרוייקטים משמעותיים אז בן אדם עם תואר יכנס בנקודת כניסה נמוכה יותר
2. את העבודה הראשונה שלי בתחום התחלתי עם שכר של בוגר טכניון שקיבל שנתיים ניסיון + חסכתי 3-4 שנים, באחת החברות מה- S&P 500, אז אני שוב חוזר לזה שזה תלוי במועמד, בין אם עשה תואר או לא
אתה יכול לפרט קצת במה אתה עוסק? איך נכנסת לתחום? זה יעזור יותר להבין את העמדה שלך אם כבר אתה משתף

אני חושב שיש לי דעה אחרת מהרב פה. אבל אני חושב שזה קצת יותר מורכב.
אם אתה לא צפוי להיות בצמרת של הציונים, כנראה שאין משמעות לפקולטה שבה קיבלת את התואר.
אבל אם אתה צפוי לככב ברשימות הדיקן אז, ללא ספק, לך לטכניון. הסיבה היא שיהיה לך הרבה יותר מאתגר וזה יהיה משמעותי למשרה הראשונה שתקבל בחוץ. אני חושב שהמשרה הראשונה מכתיבה עוגן למסלול קריירה של ההמשך אבל עוד לא הגעתי למשרה שניה בעצמי כדי להביא עדויות.

אישית, סיימתי את התואר במכון ויצמן ואני יודע שלשם של המוסד היה מקום בפתיחת דלתות עבורי.
סיימת שם תואר ראשון? חשבת שהם מתעסקים רק בשני ומעלה לא?

תואר ראשון בעיברית בפיזיקה-מדמח.
תואר שני בויצמן בפיזיקה.
היה כדאי אולי לציין את זה בשלב מוקדם יותר.
אתה לא קרוב לייצג את הסטנדרט.

הכרתי פעם מישהו שהיה בעל נתונים אישיים גבוהים מאוד. נשלח למג"ב.
גם שם צריכים קצינים בכירים...

אבל אם אתה צפוי לככב ברשימות הדיקן
איך מישהו שטרם התחיל ללמוד יכול לדעת האם יככב ברשימת הדיקן?

אם הוא לא יודע, רוב הסיכויים שלא יככב
אני אישית נחשפתי לא מעט לתופעה ההפוכה.
אנשים שבהתבסס על פסיכומטרי והצטיינות בתיכון היו משוכנעים שיהיו כוכבים באוניברסיטה ותקוותיהם התבדו.
זה נובע כמובן מהעובדה שהאוכלוסיה שאתה מתמודד מולה באוניברסיטה הרבה יותר מוטה לכיוון בעלי היכולות הגבהוהות מאשר בתיכון.

אנשים שבהתבסס על פסיכומטרי והצטיינות בתיכון היו משוכנעים שיהיו כוכבים באוניברסיטה ותקוותיהם התבדו.
אבל כמה אתה מכיר שבתיכון היו חלשים יחסית, בפסיכומטרי גירדו את הציון שהם צריכים ופתאום באו לאוניברסיטה והם מצטיינים ? שואף ל0 כנראה.

אם תיקח 100 ממקבלי ה800 בפסיכומטרי, ותבחן אותם שוב - מישהו יהיה חייב לקבל 200 (כי זה ציון יחסי למיטב ידיעתי).
זה הגיוני לחלוטין שקבוצת המצטיינים באוניברסיטה מוכלת בקבוצת המצטיינים בתיכון.
ותקוותיהם התבדו.
אבל זה לא שהם סיימו עם ממוצע 70 כנראה, הם עדיין ממקבלי הציונים הגבוהים פשוט לא ב5-7% העליונים. או שאני טועה ?

אני אישית נחשפתי לא מעט לתופעה ההפוכה.
זה נובע כמובן מהעובדה שהאוכלוסיה שאתה מתמודד מולה באוניברסיטה הרבה יותר מוטה לכיוון בעלי היכולות הגבהוהות מאשר בתיכון.
קרה גם לי. פעם ראשונה שבאמת הצטרכתי להכין שיעורי בית וללמוד למבחנים מחוץ לשעות הלימודים. איזה הלם. לא היו לי הרגלי למידה בכלל.

אבל לא לזה התכוונתי, אלא למקרה ההפוך, כמו ש- @Et1 אמר.

תואר ראשון בעיברית בפיזיקה-מדמח.
תואר שני בויצמן בפיזיקה.

מתעלקת קצת על השירשור...
תואר (ראשון) בפיזיקה - היכן עדיף ללמוד אותו בטכניון/בןגוריון/עברית?

אבל כמה אתה מכיר שבתיכון היו חלשים יחסית, בפסיכומטרי גירדו את הציון שהם צריכים ופתאום באו לאוניברסיטה והם מצטיינים ? שואף ל0 כנראה.

אם תיקח 100 ממקבלי ה800 בפסיכומטרי, ותבחן אותם שוב - מישהו יהיה חייב לקבל 200 (כי זה ציון יחסי למיטב ידיעתי).
זה הגיוני לחלוטין שקבוצת המצטיינים באוניברסיטה מוכלת בקבוצת המצטיינים בתיכון.

אבל זה לא שהם סיימו עם ממוצע 70 כנראה, הם עדיין ממקבלי הציונים הגבוהים פשוט לא ב5-7% העליונים. או שאני טועה ?
אתה לא טועה כמובן, לדעתי אנחנו מדברים על שני דברים שונים.
אני מסכים איתך לגבי זה שהסיכויים של מישהו שהצטיין בכל מסגרת בעבר להיות מצטיין דיקן גבוהים משל מישהו שהתקבל לתואר בקושי.
הנקודה שלי הייתה שלא טריוויאלי בכלל לדעת לפני הלימודים האם תהיה מצטיין דיקן (למרות שיש קורלציה ללימודים בתיכון ולפסיכומטרי היא רחוקה מלהיות קורלציה מושלמת) ולכן, לבסס החלטות עתידיות על סמך זה שתהיה מצטיין זו אסטרטגיה בעייתית בעיני.

• אהבתי
Reactions: Et1
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A מדעי המחשב התלבטות מסלולים לימודים התפתחות אישית 0
R התלבטות בין תואר במדעי המחשב לבין מדעי המחשב ומדעי החיים התפתחות אישית 37
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57
B משרת סטודנט מדעי המחשב למישהו עם ניסיון התפתחות אישית 9
ל דו חוגי מדעי המחשב עם כלכלה או ניהול? התפתחות אישית 15
B איפה ללמוד מדעי המחשב התפתחות אישית 3
S התייעצות - בחירת נושא ומנחה לתואר שני/שלישי [מדעי המחשב] התפתחות אישית 4
4 מדעי המחשב - בטכניון או בתל אביב? התפתחות אישית 18
A מוסד לימוד מדעי המחשב התפתחות אישית 4
C לימודי מדעי המחשב - מעבר לירושלים התפתחות אישית 11
F קורסים בהייטק או תואר מדעי המחשב מרופין ? התפתחות אישית 13
C תואר במדעי המחשב בהתמחות מדעי הנתונים התפתחות אישית 3
O משרת סטודנט, שנה א מדעי המחשב התפתחות אישית 7
P עומד לסיים תואר במדעים בהדגשת מדעי המחשב התפתחות אישית 15
מ מדעי המחשב באריאל פוסטים מאיכות נמוכה 13
M מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב התפתחות אישית 30
S מדעי המחשב חד חוגי או דו חוגי התפתחות אישית 15
S מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב או בטכניון? התפתחות אישית 27
N מדעי המחשב ברופין - משרות טכנות התפתחות אישית 2
R איפה ללמוד מדעי המחשב? התפתחות אישית 25
ב איך הרמה של מדעי המחשב באוניברסיטת חיפה? התפתחות אישית 2
ב מדעי המחשב באונ' באריאל, או מערכות מידע באונ' חיפה התפתחות אישית 35
ר מדוע יש נהירה לתחום של מדעי המחשב? אולי זה הזמן "לברוח" התפתחות אישית 118
ב מדעי המחשב באוניברסיטת חיפה או מתמטיקה עם מדעי המחשב בטכניון התפתחות אישית 58
E מדעי המחשב ועוד קצת התפתחות אישית 23
Y ייעוץ תעסקותי הנדסה/מדעי המחשב/רפואה אוף טופיק 1
amit ייעוץ לגבי לימודי מדעי המחשב אוף טופיק 9
G יעוץ לגבי לימודים- מדעי המחשב אוף טופיק 7
L למה רוב סרטי\סדרות מדע בדיוני נהיו לזבל פסאודו-מדעי? אוף טופיק 27
R תואר שני מדעי הנתונים התפתחות אישית 5
י תואר שני בכלכלה במגמת מדעי הנתונים ללא תזה התפתחות אישית 2
ש עבודה בהייטק בזמן לימודי תואר לא מדעי התפתחות אישית 11
ה סטטיסיקה וכלכלה - מדעי הנתונים התפתחות אישית 2
זאב מחקר מדעי על חתונות. אוף טופיק 124
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 41
ע דוקטורט במדעי המחשב - או איך לתמחר עניין התפתחות אישית 22
M מהלך הלימודים בתואר שני במדעי המחשב באוניברסיטה התפתחות אישית 1
M המלצה למוסד לימודים מעודף לתואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 58
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
C תואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 27
ל פרויקט בזמן פנוי כסטודנט למדעי המחשב התפתחות אישית 2
R שנה שנייה במדעי המחשב התפתחות אישית 7
ל תואר דו חוגי בכלכלה ומדעי המחשב התפתחות אישית 3
S תואר שני במדעי המחשב - האם כדאי? התפתחות אישית 5
V קורסים בתואר במדעי המחשב התפתחות אישית 23
א תואר במדעי המחשב בגיל 40? התפתחות אישית 20
T עושה הסבה מהנדסה למדעי המחשב (לימודי תעודה בפתוחה) -ממוצע נמוך התפתחות אישית 4
C שאלות בנוגע למציאת עבודה בשנה ב במדעי המחשב התפתחות אישית 17

נושאים דומים

Back
למעלה