• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מדעי המחשב התלבטות

להתחיל לימודים בבן גוריון או לדחות לטכניון בחצי שנה?

• בן גוריון

הצבעות: 17 60.7%
  • טכניון

הצבעות: 11 39.3%

• סך הכל מצביעים
    28

Dianabol

משתמש סולידי
דירוג
14
אהלן, התקבלתי למדעי המחשב בבן גוריון השנה.

תמיד רציתי ללמוד בטכניון, אבל לצערי חסרות לי בערך 10 נקודות בפסיכומטרי.

על בן גוריון שמעתי לא מזמן ותחילה הייתי בטוח שהרמה היא נמוכה משמעותית מהטכניון אבל להבנתי זה לא המצב והמוסד מאוד מכובד.

המרחק לא מהווה מבחינתי שיקול, אני יוצא מהבית בכל מקרה.

כרגע אני לומד לפסיכומטרי השני, אבל במקרה ולא אצליח לשפר ישנה אפשרות לשפר בגרויות קיץ ולהתחיל סמסטר ב.
וזה אומר דחייה של הלימודים בחצי שנה.
האם זה שווה את זה?

בנוסף אני צעיר, כשיתחילו הלימודים השנה אהיה בן 21 אם זה רלוונטי

הייתי אומרת...
תדחה את הלימודים בשנה אם אתה לא מתקבל לסמסטר חורף הקרוב.
להתחיל בסמסטר אביב זה סיוט, לעשות סמסטר קיץ זה זוועה.
אני לומדת סמסטרים רצופים כבר שנתיים (קיץ, חורף, אביב, קיץ, חורף ועכשיו באביב) וצפויה להמשיך ככה גם השנה ושנה הבאה... זה קשה.
זה מתיש, אין לך זמן לנוח מהלימודים. זו הדרך האידיאלית להישרף.
אז עצתי- תדחה בשנה, תישאר בבית, תקרע את התחת ותחסוך מלא כסף כדי שלא תצטרך לעבוד במהלך השנה הראשונה ולך לטכניון.
גם ממה שאני יודעת, הרמה בטכניון הרבה יותר טובה.
(ממני, סטודנטית שנה שנייה להנדסת מכונות, בת 22 עייפה ושבוזה)

עריכה- עוד בעיה שעולה מלהתחיל באביב, במידה ונכשלים בקורסים, קשה למצוא מקום בלו"ז להשלים (כי באידיאל, משלימים בקיץ).

ההבדל בין המוסדות לא קריטי, כראיה יש ארגזים של עובדי הייטק איכותיים בלי תואר בכלל, מה שכן קריטי בעיניי זה לבזבז חצי שנה על עוד פסיכומטרי מיותר (ועוד בשביל 10 נקודות? בחיים לא) או על בגרות שכבר עשית ולא תתרום לך כלום, הרבה יותר עדיף שתתכונן לתואר שלך בשנה הזאת ו/או תתכונן כלכלית למגורים לבד

אם אתה מסוג האנשים האלה שפשוט חשוב להם להגיד שהם למדו בטכניון וזה יצבוט לך כל החיים אז לך לטכניון, תזכור רק שאף אחד לא מבטיח לך שזה מה שישפר לך את הקריירה (מה גם שיכול להיות שתגלה ששם שמים דגש על הנושאים הקשים יותר לדוגמה ותצטרך לחזור על הרבה קורסים), אף אחד לא מבטיח לך שאכן 10 נקודות זה כל מה שאתה צריך (הרף עולה כל פעם) ואף אחד לא מבטיח שתעבור את הבגרות בהצלחה, לי אישית יהיה מאוד קשה להתאמץ חצי שנה בשביל ללמוד משהו שלא מקדם אותי ושלא בטוח שבכלל יועיל לי

בתור מי שנמצא בצד המראיין שנים רבות, זה חסר משמעות מבחינת 99% מהמעסיקים.
נכון שיש מוניטין למוסדות אבל ממוצע טוב מאוניברסיטה נחשבת חשוב יותר, וכמו שציינו לפני, הזמן הוא פקטור חשוב.
שווה לך לבדוק גם אפשרות מעבר לקראת סוף השנה הראשונה. יודע שיש לטכניון כל מיני אפיקי מעבר.

אהלן, התקבלתי למדעי המחשב בבן גוריון השנה.

תמיד רציתי ללמוד בטכניון, אבל לצערי חסרות לי בערך 10 נקודות בפסיכומטרי.

על בן גוריון שמעתי לא מזמן ותחילה הייתי בטוח שהרמה היא נמוכה משמעותית מהטכניון אבל להבנתי זה לא המצב והמוסד מאוד מכובד.

המרחק לא מהווה מבחינתי שיקול, אני יוצא מהבית בכל מקרה.

כרגע אני לומד לפסיכומטרי השני, אבל במקרה ולא אצליח לשפר ישנה אפשרות לשפר בגרויות קיץ ולהתחיל סמסטר ב.
וזה אומר דחייה של הלימודים בחצי שנה.
האם זה שווה את זה?

בנוסף אני צעיר, כשיתחילו הלימודים השנה אהיה בן 21 אם זה רלוונטי
אני הייתי הולך על בן גוריון, זו אחלה אוניברסיטה והיא מספיק נחשבת בשביל שזה לא יסגור לך שום דלת.
למיטב ידיעתי גם מבחינה חברתית מאוד נחמד שם.

קח בחשבון גם שאף אחד לא מבטיח לך שתשפר פסיכומטרי ב10 נקודות, אני מניח שקיבלת כבר ציון גבוה ולשפר בציונים הגבוהים זה ממש לא טריוויאלי.

רציתי להגיב על אוטומט "הטכניון. רק הטכניון." כמו הסלוגן שהיה בשימוש פעם (לא יודע אם זה כך היום).

אבל אומרים שבבן גוריון הבחורות יפות יותר ויש יותר חיי חברה. ומעסיקים גם ככה לא נותנים חשיבות למוסד שבו למדת אחרי העבודה הראשונה כמו ש- @Minimi רשם.

לכן לדעתי זו החלטה לא טובה לבזבז שנה (התחלה בסמסטר ב' היא לא אופטימלית, כך שזה לא דחייה בחצי שנה) רק כדי להתקבל לטכניון.

התקבלת סופית למדמ"ח בבן גוריון השנה?
  1. הפסק ללמוד פסיכומטרי
  2. שכח מהבגרויות
  3. בזמן שנותר עד לתחילת הסמסטר עבוד כשליח או כל עיסוק אחר למטרת צבירה מירבית
  4. תמתח את התואר ל4 שנים, אל תעשה סימסטר קיץ
  5. אל תעבוד דקה בשום דבר עד שתסיים תכני שנה א'. לאחר מכן התחל לחפש משרת סטודנט בתחום
  6. סע לשלום

בתור מי שנמצא בצד המראיין שנים רבות, זה חסר משמעות מבחינת 99% מהמעסיקים.
בתור מי שגם נמצא שנים רבות בצד השני, חולק על האמירה הנ''ל. עשוי להשפיע משמעותית על כושר ההשתכרות העתידי.

בתור מי שגם נמצא שנים רבות בצד השני, חולק על האמירה הנ''ל. עשוי להשפיע משמעותית על כושר ההשתכרות העתידי.
בתור אחד בלי תואר שמשתכר משמעותית יותר מרוב האנשים עם תואר, חולק על האמירה הנ"ל.
אף אחד לא מעניין אם יש לך תואר או אין ברגע שאתה בעבודה. רק התפקוד שלך. למעשה ברוב החברות שהתראיינתי בעבר התרשמו יותר מהאוטודידקטיות ומהפרוייקטים שעשיתי לאורך השנים והתואר הייתה שאלה קטנה בסוף שלא היה לו שום משמעות. כנ"ל לגבי העלאות בשכר, למעט חברות ממשלתיות וגופים בטחוניים, ששם השכר נמוך יחסית גם ככה.

אני בכלל טכני אבל עם אהבה לתחום הגיוס ומעולם לא שמעתי בשנותיי (הרבות מאוד) בתחום מדמ"ח והנדסת חשמל מישהו אומר שהוא מעדיף טכניון על העברית\ת"א\באר שבע\חיפה.
זה לא אומר שזה לא קיים אבל הרבה פחות נפוץ ממה שחושבים. מניח שיש יותר סיכוי שזה מוטה ברמת המראיין\מנהל מגייס המסויים ולא ברמת פרופיל המשרה.
באופן כללי, ככל שהנסיון מרשים יותר כך יורדת החשיבות של מקום ההשכלה (מכללה מול אוניברסיטה) והציון.
אגב, אני מכיר ארגונים שגם עם 10 שנות נסיון מבקשים גליון ציונים אבל זה היוצא מהכלל.

בתור אחד בלי תואר שמשתכר משמעותית יותר מרוב האנשים עם תואר, חולק על האמירה הנ"ל.
שמח בשבילך שאתה משתכר יפה אבל זה אנקדוטלי ולא מוכיח את הטענה שלך.
מסכים שברגע שאתה כבר בעבודה זה פחות משנה אבל התואר יעזור לך להתקבל לעבודה (בוודאות לעבודה הראשונה וכנראה פחות בהמשך).
שהוא מעדיף טכניון על העברית\ת"א\באר שבע\חיפה.
הטכניון וחיפה לא נחשבים באותה מידה.
כתבה מעניינת (בעיני) בנושא.
"כ–6% ממשרות פיתוח התוכנה והחומרה הפתוחות בוורקי פתוחות לבוגרי אוניברסיטאות בלבד, עם העדפה לבוגרי הטכניון, אוניברסיטת תל אביב, האוניברסיטה העברית ואוניברסיטת בן־גוריון"

מסכים שברגע שאתה כבר בעבודה זה פחות משנה אבל התואר יעזור לך להתקבל לעבודה (בוודאות לעבודה הראשונה וכנראה פחות בהמשך).
התואר עוזר המון להתקבל לעבודה ולא חלקתי על זה! ואני ממליץ לעשות תואר. הטענה שלי הייתה על "יכולת ההשתכרות העתידית" שהוא ציין - שהכוונה היא אחרי שהתקבלת לעבודה, שלאחר מכן אין יחס ישיר בין התואר לשכר

שמח בשבילך שאתה משתכר יפה אבל זה אנקדוטלי ולא מוכיח את הטענה שלך.

כתבה מעניינת (בעיני) בנושא.
"כ–6% ממשרות פיתוח התוכנה והחומרה הפתוחות בוורקי פתוחות לבוגרי אוניברסיטאות בלבד, עם העדפה לבוגרי הטכניון, אוניברסיטת תל אביב, האוניברסיטה העברית ואוניברסיטת בן־גוריון"
זה קצת להפוך סיבה ותוצאה, מי שהולך למכללה בדרך כלל בממוצע פחות חכם ממי שהולך לאוניברסיטה (מקווה שלא העלבתי פה אף אחד זה פשוט הסטטיסטיקה) אז המספרים בהתאם. אבל אם אתה חכם ומוכשר ויודע לפתור שאלות במבני נתונים ואלגוריתמים ששואלים בראיונות עבודה אז לא תהיה לך בעיה למצוא עבודה. במיוחד כשאתה משווה בין שתי אוניברסיטאות מצוינות כמו הטכניון ובאר שבע - אין לזה חשיבות

התואר עוזר המון להתקבל לעבודה ולא חלקתי על זה! ואני ממליץ לעשות תואר. הטענה שלי הייתה על "יכולת ההשתכרות העתידית" שהוא ציין - שהכוונה היא אחרי שהתקבלת לעבודה, שלאחר מכן אין יחס ישיר בין התואר לשכר
אבל אם התואר עוזר להתקבל לעבודה, אז לבעלי תואר יש נקודת כניסה גבוהה יותר לתחום. זה לא משפיע בהמשך? (נניח כי הניסיון איכותי יותר, עבדו בחברות נחשבות וכו).

אבל אם התואר עוזר להתקבל לעבודה, אז לבעלי תואר יש נקודת כניסה גבוהה יותר לתחום. זה לא משפיע בהמשך? (נניח כי הניסיון איכותי יותר, עבדו בחברות נחשבות וכו).

1. אני לא חושב שיש קשר בין נקודת הכניסה לתואר, זה תלוי במועמד ובכמות הניסיון שהוא צבר, אם הוא עבד על פרוייקטים משמעותיים אז בן אדם עם תואר יכנס בנקודת כניסה נמוכה יותר
2. את העבודה הראשונה שלי בתחום התחלתי עם שכר של בוגר טכניון שקיבל שנתיים ניסיון + חסכתי 3-4 שנים, באחת החברות מה- S&P 500, אז אני שוב חוזר לזה שזה תלוי במועמד, בין אם עשה תואר או לא

1. אני לא חושב שיש קשר בין נקודת הכניסה לתואר, זה תלוי במועמד ובכמות הניסיון שהוא צבר, אם הוא עבד על פרוייקטים משמעותיים אז בן אדם עם תואר יכנס בנקודת כניסה נמוכה יותר
2. את העבודה הראשונה שלי בתחום התחלתי עם שכר של בוגר טכניון שקיבל שנתיים ניסיון + חסכתי 3-4 שנים, באחת החברות מה- S&P 500, אז אני שוב חוזר לזה שזה תלוי במועמד, בין אם עשה תואר או לא
אז מה המשמעות שהתואר עוזר להתקבל לעבודה אם הוא לא נותן נקודת כניסה גבוהה יותר? כלומר, סביר שלמשקות נחשקות יהיה קל יותר לבעל תוא להתקבל, לא?
וכפי שאמרו לך לפני, הניסיון (המאד איכותי) שלך לא מלמד על הכלל.

זה קצת להפוך סיבה ותוצאה, מי שהולך למכללה בדרך כלל בממוצע פחות חכם ממי שהולך לאוניברסיטה (מקווה שלא העלבתי פה אף אחד זה פשוט הסטטיסטיקה) אז המספרים בהתאם.
אני מסכים, זה לא רק שכל, מי שצלח תואר בטכניון הוא גם כנראה חרוץ, אוטודידקט ועוד שאר תכונות. זה עיקר התפקיד של התואר בעיני, לאותת למעסיק הפוטנציאלי שיש לך את התכונות האלו.

עריכה: אפשר להניח שאין לתואר כלל תכלית ושכל בוגרי הטכניון היו משיגים את אותן משכורות ללא התואר רק בזכות הכישורים שלהם, אם זה נכון אז נגזר מזה שיש פה בזבוז מטורף של זמן וכסף של הרבה מאוד אנשים חכמים בניגוד לכל הגיון כלכלי ולכן אני חושב שיותר סביר לאמץ את ההנחה שיש לתואר איזשהו ערך.
במיוחד כשאתה משווה בין שתי אוניברסיטאות מצוינות כמו הטכניון ובאר שבע - אין לזה חשיבות
מסכים, בן גוריון אוניברסיטה מצויינת ולדעתי זה לא יסגור לו שום דלתות.

נערך לאחרונה ב:
נכון אבל,
אסביר בדוגמה:
בד"כ בפרופיל משרה למנהל המגייס יש בראש ציון מינימלי שבו הוא נעזר במיון קורות החיים. אם זה X באוניברסיטה אז זה יהיה X + 10 למכללות טובות ומכללות פחות טובות בכלל לא או רק עם משהו מפוצץ כמו 95 וגם זה בזמן מצוקת גיוס. מעין קו מנחה. ממוצע 85 עם 100 בשחייה צורנית ו65 בקורס מתקדם מתתמטיקה כנראה לא יתקדם.
האמירה שלך על חיפה נכונה אבל לא באה לידי ביטוי בציון נדרש גבוה יותר בהשוואה לאחרות. אולי ההבדל יבוא לידי ביטוי עם 2 מועמדים עם אותו ציון מטכניון וחיפה למרות שגם אז כנראה יזמנו את שניהם. בקיצור, ההבדל קיים אבל לא משמעותי בתחומים שאני מכיר.

בכל מקרה, בן גוריון אחלה מקום.

חלקכם שוכחים כי הצלחה והצטיינות בתואר ראשון לא תמיד משקפת הצלחה והתאמה לעבודה.
בוגר טכניון עם ממוצע מעל 95 הוא כנראה אדם בעל תכונות מאוד מרשימות, אבל נתקלתי לא אחת באנשים כאלו שפשוט לא היו טובים בעבודה שלהם.
לעומת זאת שני מתכנתים אצלנו בעבודה, שהם בין החזקים ביותר שהכרתי, האחד למד בת"א והשני בבן גוריון.

מה לגבי עבודה במשרת סטודנט?
סטודנט בטכניון (וגם באוניברסיטת חיפה) יכול לעבוד במהלך הלימודים בכל חברות ההיטק הגדולות למעט פייסבוק: גוגל, אמזון, מיקרוסופט, אפל, אינטל, IBM, קוואלקום ואפילו רפאל או אלביט אם הציונים שלו לא משהו.
האם כל המעסיקים הללו נמצאים גם באיזור באר שבע?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A מדעי המחשב התלבטות מסלולים לימודים התפתחות אישית 0
R התלבטות בין תואר במדעי המחשב לבין מדעי המחשב ומדעי החיים התפתחות אישית 37
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57
B משרת סטודנט מדעי המחשב למישהו עם ניסיון התפתחות אישית 9
ל דו חוגי מדעי המחשב עם כלכלה או ניהול? התפתחות אישית 15
B איפה ללמוד מדעי המחשב התפתחות אישית 3
S התייעצות - בחירת נושא ומנחה לתואר שני/שלישי [מדעי המחשב] התפתחות אישית 4
4 מדעי המחשב - בטכניון או בתל אביב? התפתחות אישית 18
A מוסד לימוד מדעי המחשב התפתחות אישית 4
C לימודי מדעי המחשב - מעבר לירושלים התפתחות אישית 11
F קורסים בהייטק או תואר מדעי המחשב מרופין ? התפתחות אישית 13
C תואר במדעי המחשב בהתמחות מדעי הנתונים התפתחות אישית 3
O משרת סטודנט, שנה א מדעי המחשב התפתחות אישית 7
P עומד לסיים תואר במדעים בהדגשת מדעי המחשב התפתחות אישית 15
מ מדעי המחשב באריאל פוסטים מאיכות נמוכה 13
M מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב התפתחות אישית 30
S מדעי המחשב חד חוגי או דו חוגי התפתחות אישית 15
S מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב או בטכניון? התפתחות אישית 27
N מדעי המחשב ברופין - משרות טכנות התפתחות אישית 2
R איפה ללמוד מדעי המחשב? התפתחות אישית 25
ב איך הרמה של מדעי המחשב באוניברסיטת חיפה? התפתחות אישית 2
ב מדעי המחשב באונ' באריאל, או מערכות מידע באונ' חיפה התפתחות אישית 35
ר מדוע יש נהירה לתחום של מדעי המחשב? אולי זה הזמן "לברוח" התפתחות אישית 118
ב מדעי המחשב באוניברסיטת חיפה או מתמטיקה עם מדעי המחשב בטכניון התפתחות אישית 58
E מדעי המחשב ועוד קצת התפתחות אישית 23
Y ייעוץ תעסקותי הנדסה/מדעי המחשב/רפואה אוף טופיק 1
amit ייעוץ לגבי לימודי מדעי המחשב אוף טופיק 9
G יעוץ לגבי לימודים- מדעי המחשב אוף טופיק 7
L למה רוב סרטי\סדרות מדע בדיוני נהיו לזבל פסאודו-מדעי? אוף טופיק 27
R תואר שני מדעי הנתונים התפתחות אישית 5
י תואר שני בכלכלה במגמת מדעי הנתונים ללא תזה התפתחות אישית 2
ש עבודה בהייטק בזמן לימודי תואר לא מדעי התפתחות אישית 11
ה סטטיסיקה וכלכלה - מדעי הנתונים התפתחות אישית 2
זאב מחקר מדעי על חתונות. אוף טופיק 124
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 41
ע דוקטורט במדעי המחשב - או איך לתמחר עניין התפתחות אישית 22
M מהלך הלימודים בתואר שני במדעי המחשב באוניברסיטה התפתחות אישית 1
M המלצה למוסד לימודים מעודף לתואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 58
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
C תואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 27
ל פרויקט בזמן פנוי כסטודנט למדעי המחשב התפתחות אישית 2
R שנה שנייה במדעי המחשב התפתחות אישית 7
ל תואר דו חוגי בכלכלה ומדעי המחשב התפתחות אישית 3
S תואר שני במדעי המחשב - האם כדאי? התפתחות אישית 5
V קורסים בתואר במדעי המחשב התפתחות אישית 23
א תואר במדעי המחשב בגיל 40? התפתחות אישית 20
T עושה הסבה מהנדסה למדעי המחשב (לימודי תעודה בפתוחה) -ממוצע נמוך התפתחות אישית 4
C שאלות בנוגע למציאת עבודה בשנה ב במדעי המחשב התפתחות אישית 17

נושאים דומים

Back
למעלה