• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מדעי המחשב באוניברסיטת חיפה או מתמטיקה עם מדעי המחשב בטכניון

חברות ההייטק מלאות בבוגרי טכניון עם ממוצע נמוך, על אף שהם כנראה התחילו מפוזיציה נחותה משמעותית מבוגרי טכניון עם ממוצע גבוה.
תלוי כמה נמוך ותלוי איזה חברה. מאוד קשה להתקבל לחברה גדולה עם ממוצע נמוך ובלי נסיון או מעט נסיון. אני לפחות, לא שמעתי על כאלו בכלל (פרט לקשרים אישיים שסידרו ראיון).

אם הוא מסוגל לסיים עם ממוצע 80 ומעלה, אז הטכניון זה המקום בשבילו.
זה לא טריוויאלי. שוב, יש לקחת בחשבון שהוא לא הגיע מלכתחילה לציונים גבוהים ולכן הוא במצב הזה. ברור שעדיף 80 בטכניון על 80 בחיפה. אבל 90 בחיפה עדיף על 80 בטכניון. מדובר על תואר קשה בטכניון, של מתמטיקה ומדעי המחשב.
גם עם 80, זה לא שכל מקום יקרא לו לראיון. אבל בהנחה שהוא יקבל 80 ומעלה בקורסים החשובים, סביר שיהיו לי זימונים לראיונות. עם 90, כמעט ולא יהיו מקומות שלא יזמנו לראיון.

אני חושבת שההסתכלות לא נכונה. ציונים זה בסך הכל
מצד אחד מעדיף טכניון בגלל השם, ומצד שני מרתיע קצת הקורסים המתמטיים שהם ברמה הכי גבוהה בתואר הזה
מה אומרים?
אם כבר הלכת ללמוד תדאג שאתה מצליח הכי הרבה שאתה יכול. הציונים בסופו של דבר אלה רעשי רקע וזה אכן מצער שהם לא אחידים, אבל בסופו של דבר מדובר בקושי ספקולטיבי לקבל רעיון עבודה עבור המשרה הראשונה בקריירה. אני לא מזלזלת בגודל המעמד, אבל לא הייתי הולכת למוסד נחות רק כי הציון יהיה יותר גבוהה.

אני חושבת שההסתכלות לא נכונה. ציונים זה בסך הכל

אם כבר הלכת ללמוד תדאג שאתה מצליח הכי הרבה שאתה יכול. הציונים בסופו של דבר אלה רעשי רקע וזה אכן מצער שהם לא אחידים, אבל בסופו של דבר מדובר בקושי ספקולטיבי לקבל רעיון עבודה עבור המשרה הראשונה בקריירה. אני לא מזלזלת בגודל המעמד, אבל לא הייתי הולכת למוסד נחות רק כי הציון יהיה יותר גבוהה.
להגיד שאוניברסיטת חיפה זה מוסד נחות זה קצת הסחפות. מכיר אנשים מעולים משם. מאוד נפוץ בחיפה.

להגיד שאוניברסיטת חיפה זה מוסד נחות זה קצת הסחפות. מכיר אנשים מעולים משם. מאוד נפוץ בחיפה.
תראה אני באופן אישי חושבת שהטכניון טוב מחיפה, אבל אני ממש לא אובייקטיבית. וכדי לאזן את זה אגיד שאמנם למדתי בטכניון, אבל בגדול הציונים הכי גבוהים שלי היו כשלמדתי לבד עם ספר בלי ללכת לשיעור בכלל. אז את אותו ספר יכולתי לקחת מהספריה בכל מוסד אחר, ובכלל אני מאמינה שאפשר ללמוד הכל לבד ומה שהאוניברסיטה נותנת לך זה בעיקר מסגרת.

הטכניון נחשב יותר טוב מחיפה. גם אוניברסיטת תל אביב, ירושלים ובן גוריון אחלה.
זה שמוסד אחד נחשב יותר משני זה לא רק ״השם״, אלא זאת רמה שנדרשת מהסטודנטים.
מקומות העבודה יודעים זאת ויעדיפו לגייס מהמוסדות הטובים ביותר. ולכן אני הייתי בוחר באחד מהמוסדות שציינתי.

הטכניון נחשב יותר טוב מחיפה. גם אוניברסיטת תל אביב, ירושלים ובן גוריון אחלה.
זה שמוסד אחד נחשב יותר משני זה לא רק ״השם״, אלא זאת רמה שנדרשת מהסטודנטים.
מקומות העבודה יודעים זאת ויעדיפו לגייס מהמוסדות הטובים ביותר. ולכן אני הייתי בוחר באחד מהמוסדות שציינתי.
זו לא הייתה השאלה. רף הקבלה בטכניון לתואר מתמטיקה משולב מדעי המחשב די זהה לרף הקבלה של מדעי המחשב באוניברסיטת חיפה. מעסיקים יודעים את זה.

תראה אני באופן אישי חושבת שהטכניון טוב מחיפה, אבל אני ממש לא אובייקטיבית. וכדי לאזן את זה אגיד שאמנם למדתי בטכניון, אבל בגדול הציונים הכי גבוהים שלי היו כשלמדתי לבד עם ספר בלי ללכת לשיעור בכלל. אז את אותו ספר יכולתי לקחת מהספריה בכל מוסד אחר, ובכלל אני מאמינה שאפשר ללמוד הכל לבד ומה שהאוניברסיטה נותנת לך זה בעיקר מסגרת.
אין ספק שהטכניון מוסד טוב יותר. אני רק התייחסתי לאמירה שאוניברסיטת חיפה הוא מוסד נחות.

אין ספק שהטכניון מוסד טוב יותר. אני רק התייחסתי לאמירה שאוניברסיטת חיפה הוא מוסד נחות.

לעשות תואר באו״נ חיפה זה מכובד מאוד. לא אטען שהוא נחות. מה שכן, אני מאמין (וזה מבוסס) שמעסיק מחברה מבוקשת כמו מיקרוסופט שמקבלת הרבה קורות חיים לסנן מהם, תעדיף בוגר של טכניון או של או״נ ת״א על פני או״נ חיפה.

לעשות תואר באו״נ חיפה זה מכובד מאוד. לא אטען שהוא נחות. מה שכן, אני מאמין (וזה מבוסס) שמעסיק מחברה מבוקשת כמו מיקרוסופט שמקבלת הרבה קורות חיים לסנן מהם, תעדיף בוגר של טכניון או של או״נ ת״א על פני או״נ חיפה.
מבוסס על מה? משאבי אנוש שם לא מסננים החוצה את אוניברסיטת חיפה. אז, זה מבוסס על קבוצה ספציפית שם שעושה את זה? מה זה אומר תעדיף? ממוצע 60 בטכניון במתמטיקה מדעי המחשב עדיף על 90 באוניברסיטת חיפה?

מבוסס על מה? משאבי אנוש שם לא מסננים החוצה את אוניברסיטת חיפה. אז, זה מבוסס על קבוצה ספציפית שם שעושה את זה? מה זה אומר תעדיף? ממוצע 60 בטכניון במתמטיקה מדעי המחשב עדיף על 90 באוניברסיטת חיפה?
אני עובד באחת החברות האלה, מעביר קו״ח, וזאת ההערכה שלי. אין לי באמת סטטיסטיקה לכך אז מצטער אם זה השתמע כך.
השורה התחתונה היא כזאת - יש 2 ג׳ויניורים עם ממוצע 80, אחד מהטכניון ואחד מאו״נ חיפה, לפי דעתי חברה מבוקשת תעדיף לקחת מהטכניון.
וגם יש לה עודף של קו״ח שמגיעים מהמוסדות המבוקשים.

אני עובד באחת החברות האלה, מעביר קו״ח, וזאת ההערכה שלי. אין לי באמת סטטיסטיקה לכך אז מצטער אם זה השתמע כך.
השורה התחתונה היא כזאת - יש 2 ג׳ויניורים עם ממוצע 80, אחד מהטכניון ואחד מאו״נ חיפה, לפי דעתי חברה מבוקשת תעדיף לקחת מהטכניון.
אני עובד באחת החברות האלו כמהנדס בכיר ומחליט את מי לגייס ואת מי לראיין, מראיין ועובר על קורות חיים.
המנהלים שאני דיברתי איתם לא מסננים את אוניברסיטת חיפה (וגם אני). אין לנו מספיק קורות חיים של אנשים עם 90+ ובטח שלא בקורסים החשובים.
הדברים ממש לא עובדים כמו שאתה מציג. יש סף מסויים עבור כל אוניברסיטה ותואר וההחלטה על הסף היא מקומית של המחלקה/קבוצה (וזה מבוסס על ניסיון שמנסה להעריך את הסיכוי שמועמד יעבור ראיון ומשקלל כמה המנהל לחוץ לגייס ומוכן לבזבז זמן של מראיינים). כל מי שעובר את הסף, מנהל מגייס עובר על הקורות חיים וכנראה תמיד יוחלט לראיין אותו אפילו אם יש הרבה באותו שבוע שעוברים את הסף.

אני עובד באחת החברות האלו כמהנדס בכיר ומחליט את מי לגייס ואת מי לראיין, מראיין ועובר על קורות חיים.
המנהלים שאני דיברתי איתם לא מסננים את אוניברסיטת חיפה (וגם אני). אין לנו מספיק קורות חיים של אנשים עם 90+ ובטח שלא בקורסים החשובים.
הדברים ממש לא עובדים כמו שאתה מציג. יש סף מסויים עבור כל אוניברסיטה ותואר וההחלטה על הסף היא מקומית של המחלקה/קבוצה (וזה מבוסס על ניסיון שמנסה להעריך את הסיכוי שמועמד יעבור ראיון ומשקלל כמה המנהל לחוץ לגייס ומוכן לבזבז זמן של מראיינים). כל מי שעובר את הסף, מנהל מגייס עובר על הקורות חיים וכנראה תמיד יוחלט לראיין אותו אפילו אם יש הרבה באותו שבוע שעוברים את הסף.
דבר שמעניין אותי ולא היה לי את מי לשאול.
בתור אחד שעובר על קורות חיים, נאמר והמשרה היא טכנית שלא מיועדת רק לגוניורים(פיתוח וכיוב).
מה תעדיף, בוגר טרי מהטכניון ממוצע ציונים 80-85+ או לחילופין בוגר ממכלה עם ניסיון(בשביל הדיון נאמר של 3 שנים), וגם כאן ממוצע הציונים הוא 80-85+.

מה תעדיף, בוגר טרי מהטכניון ממוצע ציונים 80-85+ או לחילופין בוגר ממכלה עם ניסיון(בשביל הדיון נאמר של 3 שנים), וגם כאן ממוצע הציונים הוא 80-85+.
א. לגבי המועמד עם הניסיון - תלוי איזה ניסיון. זה לא רק כמה פז"ם יש לו בהייטק, אלא גם על מה הוא עבד בזמן הזה.
ב. יש פה גם פרמטר של כסף. כמה שכר דורש כל אחד מהם וכמה אתה מוכן לשלם.
ג. הבוגר מהטכניון לא ישאר לנצח בוגר מהטכניון. אם הוא יעבוד אצלך 10 שנים, אז העובדה שהוא בא על תקן "ג'וניור" כבר לא ממש רלוונטית. לשאלה האם אתה מנסה לאתר מועמד שישאר איתך לטווח הארוך או לטווח הקצר, גם כן יש השפעה על ההחלטה במי תבחר.

דבר שמעניין אותי ולא היה לי את מי לשאול.
בתור אחד שעובר על קורות חיים, נאמר והמשרה היא טכנית שלא מיועדת רק לגוניורים(פיתוח וכיוב).
זה מאוד תלוי. קודם כל, כמו שניסיתי להבהיר, מדובר על האם האדם עובר את הסף ולא את מי אעדיף. אם הניסיון של בוגר המכללה יראה לי שמדובר במועמד מצוין (אישיותית ומקצועית) אני אקרא לו לריאיון. למשל אם מהמעבר על קורות החיים אבין שבזמן קצר נהיה לאחד האנשים המובילים בצוות או שעשה משהו עם השפעה על כל המחלקה או משהו מאוד משמעותי טכנולוגית.
השאלת מפתח לכל מועמד ולכל דרגה היא: האם האדם הזה הוא מהנדס בכיר/מוביל? האם הוא יהפוך להיות כזה?

בשביל להבין את סדרי הגודל פה: 4 מתוך 100 בערך מקבלים הצעת עבודה מבין מי שהוחלט לראיין אותו. אחד מ20 נקרא לראיון.

אז בואו נסכים שאין איזה מנכל שנותן הוראה מלמעלה "רק טכניון!", אלא מנהלים, שהם בני אדם, עם כל מה שכרוך בכך. דעות קדומות, העדפה אישית, ראיית עולם וכו' וכו'.
הם אלה שמחליטים אם לגייס לעצמם עובד כזה או אחר.
ואם צריך לגייס עכשיו מישהו, ויש לי רק 5 מועמדים שמגיעים, ואני צריך לבחור ביניהם, אז אני אעשה את הבחירה לפי הנתונים והתנאים שמתאימים לי. אולי יתאים לי זה שהמועמד הגיע מאוניברסיטה כלשהי, ואולי לא, כי במקרה לא הלך לו בראיון, או שסתם יש לי דעות קדומות ואני לא מעסיק אשכנזים (כי אני אשכנזי אז מותר לי :) )

במקומות העבודה בהם עבדתי, השאלה הזאת פשוט לא היתה רלוונטית.
למשרות של מתחיל: ההוא מהטכניון.
למשרות של מנוסה: אף אחד מהם, אלא מישהו מנוסה מהטכניון.
בוגר המכללה עם ציונים כאלו בינוניים - לא היה מתקבל וזהו. אלא אם איכשהו היה מראה בקורות החיים שלו (או בהיכרות של עובד אחר איתו) שהוא מוצלח באופן יוצא דופן.

אם המגמה תמשיך באותו כיוון שאנחנו רואים בשנים האחרונות, למוסדות עצמם ולממוצעים נותנים פחות ופחות משקל בחברות הגדולות (הרבה חברות כבר הפסיקו בכלל לבקש גליון ציונים וממוצע בהגשת קו"ח למשרה ראשונית)

אם אלו השיקולים - הייתי ממליץ לך ללכת על תואר מדעי המחשב "נקי" באוניברסיטת חיפה - יתרום לך הרבה יותר ידע בתחום ויגדיל את הציון שלך לצבור "נכסים" שיבליטו אותך בהמשך (יותר סיכוי להצטיינות, יותר זמן להשתתף בהאקתונים, אירועים וכו).
תוך כדי השנה השניה\שלישית שלך תתחיל לחשוב על דרכים להתבלט (הצטיינות כמובן תמיד תעזור אבל גם פרויקטים מהצד \ יצירת קשרים בהאקתונים ועוד)
כמו כן תעבוד על כישורי ההתראיינות שלך (תתרגל שאלות ששואלים בראיונות לאורך תקופה ארוכה ותשים דגש על הבנת המושגים המשמעותיים ששואלים עליהם).

המטרה שלך היא לגרום לקורות חיים שלך לבלוט בצורה "מספיקה" על מנת להגיע לראיון עבודה במקומות שאתה שואף אליהם. פרויקטים מעניינים שעשית מהצד, אבני דרך מעניינים. עוד דרך אחת לעקוף את שלב הסינון היא להכיר מנהלי גיוס ישירות (ע"י למשל השתתפות באירועי האקתון ומינגלינג עם מנטורים\חברות)
אחרי נסיון העבודה הראשונה מוסד הלימודים והציונים מקבלים אף עוד פחות משקל.

ג"נ אני עובד באחת מהחברות הגדולות, מראיין מועמדים ומוקף בעובדים מוכשרים גם מאוניברסטאות שונות וגם מכללות.

ומוקף בעובדים מוכשרים גם מאוניברסטאות שונות וגם מכללות.
חשוב לזכור שזה תלוי חברה וזה לא המצב בכל המקומות.
לפי זה כשבדקו ב2017 גיוסים ב5 השנים האחרונות בחברות שונות אז ראו לדוגמא ש:
- בגוגל ובאמאזון 94% היו בוגרי אוניברסיטה.
- באלביט ובאיי בי אם היו 71-73% בוגרי אוניברסיטה.
בשום חברה שהוזכרה לא התקרב ל50% (שזה שיעור בוגרי המכללות מקרב הבוגרים לפי הכתבה).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב התפתחות אישית 30
S מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב או בטכניון? התפתחות אישית 27
ב איך הרמה של מדעי המחשב באוניברסיטת חיפה? התפתחות אישית 2
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57
B משרת סטודנט מדעי המחשב למישהו עם ניסיון התפתחות אישית 9
ל דו חוגי מדעי המחשב עם כלכלה או ניהול? התפתחות אישית 15
B איפה ללמוד מדעי המחשב התפתחות אישית 3
S התייעצות - בחירת נושא ומנחה לתואר שני/שלישי [מדעי המחשב] התפתחות אישית 4
4 מדעי המחשב - בטכניון או בתל אביב? התפתחות אישית 18
A מוסד לימוד מדעי המחשב התפתחות אישית 4
C לימודי מדעי המחשב - מעבר לירושלים התפתחות אישית 11
F קורסים בהייטק או תואר מדעי המחשב מרופין ? התפתחות אישית 13
C תואר במדעי המחשב בהתמחות מדעי הנתונים התפתחות אישית 3
A מדעי המחשב התלבטות מסלולים לימודים התפתחות אישית 0
O משרת סטודנט, שנה א מדעי המחשב התפתחות אישית 7
P עומד לסיים תואר במדעים בהדגשת מדעי המחשב התפתחות אישית 15
מ מדעי המחשב באריאל פוסטים מאיכות נמוכה 13
S מדעי המחשב חד חוגי או דו חוגי התפתחות אישית 15
R התלבטות בין תואר במדעי המחשב לבין מדעי המחשב ומדעי החיים התפתחות אישית 37
N מדעי המחשב ברופין - משרות טכנות התפתחות אישית 2
R איפה ללמוד מדעי המחשב? התפתחות אישית 25
ב מדעי המחשב באונ' באריאל, או מערכות מידע באונ' חיפה התפתחות אישית 35
ר מדוע יש נהירה לתחום של מדעי המחשב? אולי זה הזמן "לברוח" התפתחות אישית 118
D מדעי המחשב התלבטות התפתחות אישית 95
E מדעי המחשב ועוד קצת התפתחות אישית 23
Y ייעוץ תעסקותי הנדסה/מדעי המחשב/רפואה אוף טופיק 1
amit ייעוץ לגבי לימודי מדעי המחשב אוף טופיק 9
G יעוץ לגבי לימודים- מדעי המחשב אוף טופיק 7
L למה רוב סרטי\סדרות מדע בדיוני נהיו לזבל פסאודו-מדעי? אוף טופיק 27
R תואר שני מדעי הנתונים התפתחות אישית 5
י תואר שני בכלכלה במגמת מדעי הנתונים ללא תזה התפתחות אישית 2
ש עבודה בהייטק בזמן לימודי תואר לא מדעי התפתחות אישית 11
ה סטטיסיקה וכלכלה - מדעי הנתונים התפתחות אישית 2
זאב מחקר מדעי על חתונות. אוף טופיק 124
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 41
ע דוקטורט במדעי המחשב - או איך לתמחר עניין התפתחות אישית 22
M מהלך הלימודים בתואר שני במדעי המחשב באוניברסיטה התפתחות אישית 1
M המלצה למוסד לימודים מעודף לתואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 58
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
C תואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 27
ל פרויקט בזמן פנוי כסטודנט למדעי המחשב התפתחות אישית 2
R שנה שנייה במדעי המחשב התפתחות אישית 7
ל תואר דו חוגי בכלכלה ומדעי המחשב התפתחות אישית 3
S תואר שני במדעי המחשב - האם כדאי? התפתחות אישית 5
V קורסים בתואר במדעי המחשב התפתחות אישית 23
א תואר במדעי המחשב בגיל 40? התפתחות אישית 20
T עושה הסבה מהנדסה למדעי המחשב (לימודי תעודה בפתוחה) -ממוצע נמוך התפתחות אישית 4
C שאלות בנוגע למציאת עבודה בשנה ב במדעי המחשב התפתחות אישית 17

נושאים דומים

Back
למעלה