1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

לאומי - בנקאות פרטית כמשל

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י lidans5, ‏6/4/19.

1. lidans5

lidans5 משתמש ותיק

נתקלתי לאחרונה בלאומי בנקאות פרטית, מנהלים תיקי לקוחות מעל 8M,
    האם יתכן שיש להם באמת ידע שאין לשאר אנשים רגילים, האם יש להם אפשרות להציע מוצרים, תמהילים, הצעות שלבנק רגיל אין?

2. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

כן.

מחקה אוהב/ת את זה.
  3. כתום

כתום משתמש ותיק

@אורי ג.
    הצעות אחרות בטוח יהיו להם. האם יש יתרון ביחס תשואה-סיכון ביחס לתיק סולידי רגיל? כי נראה לי שזה מה שהוא שואל בעצם... ולדעתי אין סיבה לחשוב שכן. ומוכן לנחש שהשירות לא בחינם.

חתול לילה אוהב/ת את זה.
  4. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

יש הרבה סיבות, אם אתה חושב שהתשואות בשוק ההון הם טובות אז צר לי לבשר לך: הם עלובות.
    בוודאי גם שהשירות אינו בחינם, אתה חושב שבשוק ההון הוא בחינם? יש משהו בחינם בעולם שלנו? ההפך! דברים טובים נמכרים ביוקר.

5. chizhk

chizhk משתמש ותיק

מתקשה להעלות על דעתי מה הן. אולי אני פשוט לא יודע ...

6. yishai

yishai משתמש ותיק

מתוך סקרנות, איפה התשואות גבוהות יותר?

7. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

קורולציה נמוכה לשוק ההון, גיוון אחזקות, שיקולי מס כאלה ואחרים ותשואות גבוהות הרבה יותר.
    בהשקעות ויזמויות מחוץ לשוק ההון.

Yoss אוהב/ת את זה.
  8. גרהם

גרהם משתמש בכיר

מחוץ לשוק ההון, אבל זה לא הפרמטר היחיד. תשאל גם על סיכון, נזילות, מי המתווכים וכמה הם גובים ועוד.

כימאי ו-Yoss אוהבים את זה.
  9. Yoss

Yoss משתמש בכיר

זה דווקא פחות רלוונטי (בהשקעות שלא זמינות לך אחרת). משנה השורה התחתונה של האופציות הזמינות לך.

10. גרהם

גרהם משתמש בכיר

לא רואה סיבה שלא תהיה תחרות גם בתחום הזה.
    ובכל מקרה, תמיד עדיף לדעת כמה שיותר על זהות המתווכים ומנגנון התגמול שלהם (עד כמה שאפשר). שלא תמצא את עצמך בהשקעות של "הבטחת תשואה" בהן מתברר שהמתווך מבטיח את התשואה ובמקביל הוא זה שמכר לך את הנכס ביוקר ויקנה אותו ממך בזול אחרי תקופת "הבטחת התשואה" (וכבר היו דברים מעולם).

11. תמיד לומד

תמיד לומד משתמש ותיק

מצחיק להגיד את זה כך.
    אדם שהשקיע באמאזון ב2010 כ100,000 ש"ח כיום מחזיק מניות בשווי 2,300,000 אז נכון תוריד מיסים והכל זה בהחלט מבאס אבל זו בהחלט לא תשואה עלובה.

יותר מדוייק להגיד ש
    מורידים את החשק להשקיע בשוק ההון ומפחיתים בהרבה את סיכויי הרווח

12. קובי_חדש

קובי_חדש משתמש ותיק

אני מניח שיש מגוון רחב שייפתח לך בבנקאות פרטית שסגור לפניך כמשקיע פרטי לדוגמא:
    1. השקעות אלטרנטיביות (אומנות/יין).
    2. השתפות בקנייה בזמן הנפקה (לפני שזה מגיע בכלל לשוק - בזמן של המוסדיים).

ואני מניח שיש עוד עולמות שאני פחות מכיר שעוזרות ליצור תיק מאוזן יותר (עם פחות קורלציה לשוק) ומניב יותר.

אגב יש בנקים שווייצרים שנותנים לך שירותי בנקאות השקעות החל מ1M$ כך שלבעלי תקציב נמוך יותר זה אולי יכול להתאים יותר.

נ.ב.
    ההנחה של כל מי שמשתמש בבנקאות השקעות (פרטית) הוא טיפש כי תשואת השוק נותנת את התשואה המיטבית לאורך זמן היא טפשית בעיניי.
    מדובר באנשים שיש להם דיי הרבה כסף ולדעתי סביר להניח שהם עשו מחקר שוק בעצמם מכירים עלויות ומכירים את הסיכויים והסיכונים, אם זה היה כל כך לא משתלם המושג של בנקאות השקעות היה נעלם מהעולם.
    זאת אותה הלוגיקה בדיוק שאומרת שמכירי המניות תמיד משקפים נכון את ערך החבה - כל המידע גלוי לכולם ולכן אין סיבה להניח שאתה החכם היחיד וכולם טיפשים.

אורי ג. אוהב/ת את זה.
  13. YPV

YPV משתמש ותיק

מזה כ 20 שנה אני לקוח בנקאות פרטית באחד הבנקים הגדולים.
    גם מכיר באופן אישי בנקאים שמטפלים בלקוחות בנקאות פרטית.
    רוב הלקוחות לא מבינים דבר וחצי דבר בהשקעות או ניהול הון אישי.
    מליוני ש"ח סגורים בפקמים בהמלצת הבנק - "כדי לשמור על ההון". לשוטף לוקחים הלוואות "בתנאים מיוחדים" בהמלצת הבנק - "כדי לא לשחוק את ההון". בניית תיקי השקעות ע"י יועצי השקעות של הבנק - לפי מחשבון גנרי של 5/6 "רמות סיכון", לפיהן יש חלוקה של נכסים בין מניות/מדדים ואג"ח. כמובן דמי פעולה וניהול מירביים. הרוב אפילו לא חושב להתמקח.

מניח שלקוחות שהם באמת בשפיץ של השפיץ, ועוד לא מנהלים את ההון שלהם ב family office, מקבלים ליווי וייעוץ ברמה אחרת.

חתול לילה אוהב/ת את זה.
  14. lidans5

lidans5 משתמש ותיק

תראו, ג.נ. אין לי את הסכומים המדוברים, אבל הכניסו אותי לבנקאות פרטית, מכל מיני סיבות, לא יודע אם זה רווח או הפסד;) בדיוק מה שאני בודק ברגע זה,
    אין שום יכולת להתמקח על עמלת משמורת למשל, וזה שוחק רווחים בלי שום ספק, גם עמלות המרה, רק אחרי הרבה שרירים והשוואה לסניפים אחרים, הצלחתי להיטיב את המצב.
    הציעו כל מינו מוצרים ותמהילים, שלטענתם לא זמינים בשוק, ברגע זה הם בונים תמהיל, אשמח לשתף כשיהיה מוכן, לעצת ובחינת חכמי הפורום,

15. סולידי

סולידי משתמש ותיק

דיברתי בעבר עם מנהל הסניף הזה ושאלתי מה הם יודעים לעשות שמנצח מעקב אחרי מדד מניות עולמי.
    הוא סיפר שיש להם אנליסטים שמבצעים מחקר מעמיק על מניות ומוצאים הזדמנויות.
    כדוגמא הוא סיפר לי שההמלצה שלהם באותם ימים היתה על חברת החשמל של ונצואלה. לא בדקתי מה קרה מאז אבל השיחה התקימה לפני כשנתיים. מוזמנים לבדוק ...

16. קובי_חדש

קובי_חדש משתמש ותיק

אגב נראה שיש לך ניסיון עם זה, תוכל לפרט מה הם סכומי המינימום שאה מכיר , להמליץ על מקומות ולתת דוגמאות להשקעות אלטרנטיביות?

17. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

אויש די נו זו דוגמא כ"כ דמגוגית ומטופשת שלא אטרח להגיב.
    דווקא אין לי אבל המינימום משתנה מבנק לבנק והוא גם מפורסם באתר של כל אחד מהם, במזרחי ודיסקונט לדוגמא זה נמוך יותר.
    יש גם בנקאות פרטית בחו"ל ושם אין לי ספק שיש להם כל מיני דברים מעניינים להציע.

חתול לילה אוהב/ת את זה.
  18. קובי_חדש

קובי_חדש משתמש ותיק

מהניסיון שיש לך לא בבנקי השקעות , דיברת על תשואות גבוהות יותר באלטרנטיביות אני מניח שמדובר בנדלן?
    אם כן על כמה מדובר ומה הרף כניסה (ברמת הידע והכסף) אם לא האם תוכל לפרט על אופיים ועל הרפי כניסה הנדרשים אליהם (והנגישות של האוכלוסיה אליהם?)?

19. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

גם אבל לא רק, יש גם קרנות הון סיכון, קרנות PE, תשתיות, השקעות בחברות פרטיות, יזמויות שונות ומשונות, מימון חוץ בנקאי ובטח עוד דברים שאני לא חושב עליהם.
    אני לא ממש יודע אבל מדובר בדרך כלל על מיליונים והטובים שבהם על הרבה מיליונים (בדולרים).

20. חתול לילה

חתול לילה משתמש בכיר

וגם כמה זמן, עצבים ומתח ההשקעה תיקח ממך.

yrnkrn, גרהם ו-כימאי אוהבים את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.