• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כרטיסי אשראי אמריקאיים [ו- credit score אמריקאי]

עכשיו כשאני חוזר לישראל הפקידה בבנק אמרה שאין כל בעיה לשנות את כתובת החשבון לישראל, ואין בעיה גם לשלוח כרטיסי אשראי אם אצטרך לישראל
בכל מקרה, מבחינתי מה שחשוב בחשבון זאת דוקא העובדה שיש לו כתובת אמריקאית.
הוכחת כתובת וציון אשראי הם פתח הכניסה שלך לעולם כרטיסי האשראי האמריקאי, וזה פשוט לא אפשרי עם כתובת ישראלית.

אפשר להוסיף mailing address בישראל ככתובת שנייה ולהנות מ-2 העולמות.
כתובת רשמית אמריקאית וכתובת ישראלית לשימוש הפרקטי.

אפשר להוסיף mailing address בישראל ככתובת שנייה ולהנות מ-2 העולמות.
כתובת רשמית אמריקאית וכתובת ישראלית לשימוש הפרקטי.
עדיין לא ברור לי מה זה נותן.
במקרה הטוב זה חוסך לך שליחה של מכתב אחד פעם ב4 שנים. לא באמת שווה את ההתעסקות.

נשמע כמו תיאור הגיוני לפעולה של פתיחה וסגירה מרובה של חשבונות כדי "לסחוט" מהם את הבונוס.
בms אין את פעולת הסחיטה המחזורית הזאת אלא "סתם" קניה של דברים :)
זה כבר תלוי באינטואיציה אישית. שלי אומרת שחביצה כדי לסחוט עוד כמה דולרים מתאימה הרבה יותר ל-MS.
המחזוריות של MS (כל חודש - קניית ה-"נכסים" > הנזלה שלהם > הפקדה > תשלום הכרטיס) הרבה יותר צפופה, אקטיבית, וסחטנית; או במילים אחרות - חביצתית - מאשר פתיחה של כרטיסים ;)

רק לתקן...כתבתי שיש תחרות בהומור. כי לפעמים מקריאה בפורום זה מרגיש כך. אבל ברורה לי התכלית.
אבל כן לפעמים אני מוצא את עצמי תוהה לגבי המרווחים והכדאיות. לאנשים יחידים, ולא לבעלי עסקים, בפורום כזה, שבדרך כלל מקדש את הורדת ההוצאות. הרי ברגע שמורידים הוצאות מבחינה דרסטית, האחוזים הופכים לסכומים קטנים מאוד. אני לא מזלזל בכל סכום, אבל אילו לא סכומים גדולים. אבל אולי אני מפספס משהו...

אני לא מזלזל בכל סכום, אבל אילו לא סכומים גדולים. אבל אולי אני מפספס משהו...
לחלקינו יש גם עסקים ולחלקינו יש הוצאות גבוהות, בין אם חד פעמיות ובין עם קבועות.
יכול לומר לך שהשנה אני אעבור החזר של 7,000 ש"ח.
שווה את ההתעסקות?

אבל כן לפעמים אני מוצא את עצמי תוהה לגבי המרווחים והכדאיות. לאנשים יחידים, ולא לבעלי עסקים, בפורום כזה, שבדרך כלל מקדש את הורדת ההוצאות. הרי ברגע שמורידים הוצאות מבחינה דרסטית, האחוזים הופכים לסכומים קטנים מאוד. אני לא מזלזל בכל סכום, אבל אילו לא סכומים גדולים. אבל אולי אני מפספס משהו...
לא כל חברי הפורום נולדו אותו דבר :)

נכון שחלק מחברי הפורום "סולידיים" ודוגלים בצמצום הוצאות, אבל יש גם לא מעט כאלה שפה מסיבות אחרות ומוציאים די הרבה כסף.
ברור שאם אתה מוציא 100 ש"ח בחודש אז ההתעסקות מיותרת, אבל אפילו אם אתה מוציא 4-5 אש"ח (ולמשפחה זה לא הרבה) הקשבק יכול להגיע ל1000 ש"ח בשנה ויותר.

• אהבתי
Reactions: OJD
אם אין לך כתובת אמריקאית מאומתת אז אני חושב שכדאי. אשמח לעשות את התהליך במקביל עם מישהו. הרישום ל-ACA הוא זריז ואני עכשיו מחכה ש-SDFCU יבחנו את האפליקציה שלי.

אז דחו לי שוב את הבקשה, מסתבר שבצורה מוזרה הם כן רוצים שגם תושבי חוץ ירשמו דרך PERSONAL ולא SPECIAL.
ממליץ תוך כדי הרישום כבר להעלות תמונה של הדרכון האמריקאי, כרטיס סושיאל סיקיורטי ואימות לכתובת הישראלית.

על הדרך, מישהו פעם ניסה לשלם עם כרטיס אמריקאי לרשות המיסים/ביטוח לאומי/מע"מ?

שלום לכולם,
ראשית תודה על כל המידע, תמיד וגם עכשיו. החזרתי את הכתובת ב BOFA לכתובת אמריקאית כדי לאפשר בעתיד להוציא כרטיסים אחרים. אכן, כמו שנכתב פה, אפשר כתובת לחשבון וכתובת לקבלת דברי דואר אם רוצים (אני השארתי את שתיהן בארה"ב).
ברור שלכל אחד יש צרכים אחרים, וברור שבסכומים גדולים ההתעסקות הזאת שווה. זה תמיד מתח בין מידת החסכון, לבין מידת ההתעסקות בדבר. אילו דברים אישיים לגמרי. זה תלוי בסכומים שכל אחד מוציא ומה דורשת ההתעסקות בכך. יש כאלו שזו פעולה קלה ופשוטה שהם אפילו אוהבים לעשות, לאחרים זו מרגיש שונה.
בכל מקרה, העצות והמידע פה שווים זהב (או כל השקעה אחרת שאנשים עושים פה), תודה.

קראתי את כל התגובות ויש לי מספר שאלות
אני אזרח אמריקאי גר בישראל עם חברים בארהב (לכתובת לדואר) עם ssn בלי score ובלי חשבון בנק, מעוניין בכרטיס בעיקר בשביל לבנות score עדיף קאשבק כמה שיותר גבוה
ממה שאני מבין בsdfcu אני יכול דרך aca לפתוח חשבון בחינם עם כתובת ישראלית וכרטיס secured עם קאשבאק 2%, הבנתי נכון?
יש לי אופציה עדיפה? (אהיה בביקור בארהב בקרוב)
האם הכרטיס של sdfcu בונה את הסקור שלי?
בנוסף, קראתי שחשבון בנק עם כתובת ישראלית לא ניתן לשים עליו כרטיסים של בנקים אחרים למשל בBoF האם זה נכון גם במקרה של חשבון sdfcu?
@אורי ג. @roneng
תודה!

נערך לאחרונה ב:
ממה שאני מבין בsdfcu אני יכול דרך aca לפתוח חשבון בחינם עם כתובת ישראלית וכרטיס secured עם קאשבאק 2%, הבנתי נכון?
לא חושב שיש להם SECURED עם 2% CB, כנראה שתאלץ להתחיל עם כרטיסים פשוטים יותר, לבנות לעצמך את הCR ולאט לאט לשדרג לכרטיסים שווים יותר. בכל מקרה עדיף להתחיל את המהלך, זה תהליך שלוקח זמן.
רונן ידע לענות על זה, בכל מקרה SDFCU תוכל לפתוח גם מרחוק ואפשר גם עם כתובת שלא בארה"ב.
כיוון שזה לא עולה לך דבר עדיך לך לעשות זאת בכל מקרה לדעתי.
האם הכרטיס של sdfcu בונה את הסקור שלי?
כל כרטיס אשראי (לא דביט) בונה לך את הSCORE, שם לב שלא רק הSCORE חשוב אלא גם הREPORT עצמו שזה כבר יותר קשה לבנות מאשר רק ציון.
בנוסף, קראתי שחשבון בנק עם כתובת ישראלית לא ניתן לשים עליו כרטיסים של בנקים אחרים למשל בBoF האם זה נכון גם במקרה של חשבון sdfcu?
עם SDFCU אין בעיה שתגור בכל מקום בעולם, הם מאד מותאמים לעבודה עם תושבי חוץ ואני מאד מרוצה מהם בקטע הזה.
לגבי "לשים" כרטיס על חשבון אז בגדול אין כזה דבר בארה"ב, אין קשר בין החשבון בנק שלך לכרטיס אשראי שלך.
אתה יכול שיהיה לך חשבון בSDFCU ולקבל כרטיס של BOA וההפך, לפעמים כן עוזר (במיוחד עם כתובת שלא בארה"ב) שיהיה חשבון בנק מאותו המנפיק של הכרטיס אבל זה ממש לא חובה, לפעמים זה גם מזכה אותך בהטבות נוספות בכרטיס וכו'.

לא חושב שיש להם SECURED עם 2% CB, כנראה שתאלץ להתחיל עם כרטיסים פשוטים יותר, לבנות לעצמך את הCR
יש בנק עם אופציה להתחיל ישר unsecured בלי סקור?
לא רק הSCORE חשוב אלא גם הREPORT עצמו
איך עושים report?
לפעמים כן עוזר (במיוחד עם כתובת שלא בארה"ב) שיהיה חשבון בנק מאותו המנפיק של הכרטיס
רק לוודא: אתה הצלחת לשים כרטיסים של אליינט בחשבון sdfcu עם כתובת ישראלית או שציינת בנוסף כתובת אמריקאית בחשבון?

יש המון בנקים בארה"ב, גם אין אין לך הוכחת כתובת יש כמה כאלה שיסכימו לפתוח לך חשבון בנק, לפחות בחלק מהסניפים שלהם (למשל BofA ו WF).
לגבי עדיף או לא, אין לי מושג. לא מכיר מספיק את SDFCU.
עם SDFCU אין בעיה שתגור בכל מקום בעולם, הם מאד מותאמים לעבודה עם תושבי חוץ ואני מאד מרוצה מהם בקטע הזה.
לגבי "לשים" כרטיס על חשבון אז בגדול אין כזה דבר בארה"ב, אין קשר בין החשבון בנק שלך לכרטיס אשראי שלך.
אתה יכול שיהיה לך חשבון בSDFCU ולקבל כרטיס של BOA וההפך, לפעמים כן עוזר (במיוחד עם כתובת שלא בארה"ב) שיהיה חשבון בנק מאותו המנפיק של הכרטיס אבל זה ממש לא חובה, לפעמים זה גם מזכה אותך בהטבות נוספות בכרטיס וכו'.
הבעיה היא כמובן לא עם "שיוך" החשבון (כי אין שיוך כזה), אלא עם בניית הסטוריית אשראי.
הדרך לזהות אותך במאגר האשראי זה לפי שילוב של שם+כתובת. והמערכת שם לא תומכת בכתובות מחו"ל.

יש בנק עם אופציה להתחיל ישר unsecured בלי סקור?
לא קשור לבנק, קשור לכרטיס.
בגדול התשובה חיובית, בכמה דרכים שונות שאני מכיר:
1. להוציא כרטיס של capital one. בד"כ הם נותנים מסגרת של 300$ גם לאנשים בלי ציון. מה שכן, אתה צריך להיות "קיים" במערכת עם הכתובת שלך, מה שאומר בד"כ שאתה צריך חשבון בנק פעיל(כלשהו) על השם שלך עם אותה הכתובת למשך כחודש (כי הם מעדכנים מידע בסטייטמנט).
(*שים לב שמה שהבנקים מדווחים למערכת אחרת שנקראת ChexSystems, ולא משפיע על ציון האשראי).
2. יש בנקים, כמו BOFA, שאם יש לך אצלהם סכום גבוהה (מעל 15K לדעתי) אז יסכימו לפתוח ישר כרטיס אשראי "רגיל".
איך עושים report?
לא באמת רלוונטי בשלב הזה.
יש המון אתרים שנותנים גישה חינמית למידע קצת יותר מפורט מהציון עצמו, אבל בכל מקרה לרובם אי אפשר להכנס לפני שיש לך לפחות חצי שנה של הסטוריה (מבחינתם אין באמת ציון אם יש לך פחות מחצי שנה הסטוריה).

הדרך לזהות אותך במאגר האשראי זה לפי שילוב של שם+כתובת. והמערכת שם לא תומכת בכתובות מחו"ל.
השיוך הוא לפי שם וSSN, לא כתובת, מה גם כתובת יכולה להשתנות באופן תדיר. המערכת לא תומכת בכתובת מחו"ל זה נכון, אבל הם כבר מוצאים דרך הזויה לשייך לך כתובת אמריקאית, אצלי לדוגמא הם שייכו כתובת של איזה עיירה נידחת בטקסס שיש שם את אותו שם רחוב כמו שלי בארץ.
איך עושים report?
לא עושים, זה בה במשך הזמן לפי הותק שלך, הכרטיסים שלך, ההחזרים שלך, ניצול האשראי שלך ועוד הרבה פקטורים, בגדול השיטה היא ותק+מגוון מקורות אשראי+ניצול נמוך שלהם.

השיוך הוא לפי שם וSSN, לא כתובת, מה גם כתובת יכולה להשתנות באופן תדיר.
לא נכון.
סמוך עלי שבדקתי את זה מספיק לעומק :)

נכון שהSSN גם נרשם שם (אגב, ITIN לא. באופן מוזר משהו), אבל השיוך העיקרי הוא לפי שם + כתובת בלבד.
נכון שאפשר להחליף כתובת, אבל לוקח לזה זמן להתעדכן במערכת. אם אתה עובר כתובת, מומלץ לעדכן את כל ספקי האשראי שלך ולחכות שלפחות סטייטמנט אחד (מכל אחד מהם) יגיע עם הכתובת החדשה, לפני שאתה מגיש בקשה לכרטיס חדש.
ל credit shifu היה סיפור כזה לא מזמן, שהוא ביקש כרטיס בדיוק אחרי שהוא עבר דירה וקיבל דחיה בגלל השטות הזאת :)

המערכת לא תומכת בכתובת מחו"ל זה נכון, אבל הם כבר מוצאים דרך הזויה לשייך לך כתובת אמריקאית, אצלי לדוגמא הם שייכו כתובת של איזה עיירה נידחת בטקסס שיש שם את אותו שם רחוב כמו שלי בארץ.
זה נראה לי סתם טעות של פקיד או משהו כזה.
מומלץ בחום לשים כתובת אמריקאית אמיתית, אחרת עוד יהיו לך בעיות עם זה בעתיד.

לא כל הפואנטה היתה בלי דרכון אמריקאי?
לא. כדי לפתוח אונליין ב sdcfu צריך להיות אמריקאי.

בשביל לפתוח כזר אתה צריך להגיע פיסית לארהב

• אהבתי
Reactions: OJD
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S חשבון בנק + שני כרטיסי אשראי ללא עמלות? צרכנות פיננסית 1
A שימוש ב-3 כרטיסי אשראי בשביל להשיג הלוואה בריבית 0% שוק ההון 168
פיטר גריפין כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים - מה מהם שווה לכם? צרכנות פיננסית 123
D כרטיסי אשראי וצבירת credit score צרכנות פיננסית 10
grimble grumble התנהלות עם שני כרטיסי אשראי בנקאיים בשני בנקים שונים צרכנות פיננסית 12
X שאלות על כרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 13
D כרטיסי אשראי לצבירת נקודות טיסה צרכנות פיננסית 1
ז מה המודל העיסקי של כרטיסי אשראי ללא דמי כרטיס? צרכנות פיננסית 20
Y כרטיסי אשראי אמריקאים ו-credit score במהלך רילוקיישן צרכנות פיננסית 4
N כרטיסי אשראי - הסברים אוף טופיק 2
J ריבוי כרטיסי אשראי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 45
ד כרטיסי אשראי ישראליים חינמיים צרכנות פיננסית 148
tpr ריכוז הטבות (בנקים, כרטיסי אשראי וכו') צרכנות פיננסית 60
מ כרטיסי אשראי עם הטבות צרכניות צרכנות פיננסית 41
P כרטיסי אשראי עם גם חיוב מט"ח ישיר וגם המרה? צרכנות פיננסית 7
A הזמנת מספר רב של כרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 3
א כרטיסי אשראי בטוחים לקנייה באינטרנט צרכנות פיננסית 29
V אפליקציות למעקב אחרי הוצאות - בעיקר כרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 1
whybe חיבוץ (churning) של כרטיסי אשראי בארץ צרכנות פיננסית 11
Matias Katz כרטיסי אשראי אוף טופיק 10
ר מעקב אחר חיובי כרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 9
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מתכנת עוקץ כרטיסי האשראי 2021 - המרכז לגביית קנסות צרכנות פיננסית 145
adamshalev איך מוצאים כרטיסי טיסה בזול לחו״ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
oz1987 כרטיסי סים חו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
yossik רכישת כרטיסי טיסה באינטרנט. צרכנות פיננסית 13
אבישי ע חברות כרטיסי האשראי מעלות עמלה על השימוש בחו"ל! עמלה ממוצעת - 3% צרכנות פיננסית 25
T דירוג אשראי צנח דרסטית - חזרת צ'ק מסיבה טכנית צרכנות פיננסית 67
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ה כרטיס אשראי - עלות מט׳׳ח קרובה ל 0 פוסטים מאיכות נמוכה 9
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
ש כרטיס אשראי חוץ בנקאי עם הטבות צרכנות פיננסית 4
H שיעור ריבית שנתית על יתרת חוב בכרטיס אשראי צרכנות פיננסית 1
A סדר בכרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 12
ד אשראי לחיובים בחו״ל צרכנות פיננסית 1
H סרטון בטיקטוק על גביית חוב ודיון אודות אשראי ונזילות פוסטים מאיכות נמוכה 2
מ תסכול מכרטיס אשראי אמריקאי ראשון צרכנות פיננסית 1
T כרטיס אשראי בינלאומי - לא דרך חברות הסליקה הישראליות? צרכנות פיננסית 4
ע נווד דיגיטלי - אשראי ללא עמלות מטח צרכנות פיננסית 3
N האם אפשר לשלם יתרת אשראי לפני סוף החודש? צרכנות פיננסית 10
N כרטיס אשראי צרכנות פיננסית 1
A השפעות של חריגה מהמסגרת אשראי פוסטים מאיכות נמוכה 20
לאץ' תרומה ללא כרטיס אשראי אוף טופיק 1
א האם ניתן להוציא כרטיס אשראי חוץ בנקאי כשאין ברשותי כרטיס בנקאי? צרכנות פיננסית 3
B בנק + כרטיס אשראי עם פורטל ופירוט באנגלית צרכנות פיננסית 1
F תשלום מקדמות מס הכנסה עם כרטיס אשראי אמריקאי מיסים 13
WRLD כרטיס אשראי ראשון צרכנות פיננסית 22
A כרטיס אשראי flycard מסוים צרכנות פיננסית 1
TheOneTech כרטיס אשראי לא יקר לעסקאות מתמשכות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1

נושאים דומים

Back
למעלה