• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יש לי דולר בחשבון, מה לעשות איתו?

KleineMyy

משתמש רשום
דירוג
0
היי לכולם,
יש לי סכום דולר שיושב בחשבון מט"ח.
איך אני יכולה להשקיע את זה? מה האופציות שלי?
יצאתי מנקודת הנחה שעדיף לא להמיר לשקל ולהפסיד על עמלות ושיש אופציה להשקיע ישר בדולרים.
אשמח לשמוע מה האופציות, תודה!

במה את רוצה להשקיע? מה המטרה שלך?

על איזה סכום מדובר?

דולר אחד?
תיקני עוד כמה דולרים (אחרי התמקחות על עמלת המרה) ותחברי את כרטיס האשראי לחשבון הדולרי כך שחיובים דולרים ירדו ישירות בדולר.
אם מדובר על סכום יותר משמעותי את יכולה לקנות את כל ETFים שמדוסקסים בפורום וכל מניה שעולה על דעתך ישירות, בבורסות בחו"ל (אחרי התמקחות על עמלות...)

לא נראה לי שהכוונה לדולר אחד בודד אלא לסכום בדולר שיושב בחשבון.

לפותחת השרשור - השקעה במניות דרך הבנק היא לא זולה. אם מדובר בסכום קטן (נגיד כמה מאות או אלפים) הייתי שוקל לבדוק אפשרות לקשר את כרטיס האשראי לחשבון המט"ח ואז רכישות בדולר ירדו קודם כל מחשבון המט"ח במקום להמיר לך שקלים. טוב לקניות באמזון, איביי, אלי אקספרס, נסיעות לחו"ל, וכו'.

אם מדובר בסכום קצת יותר רציני - עדיף לבדוק אפשרות של פתיחת חשבון בבית השקעות (בד"כ יש להם מינימום של כמה עשרות אלפי שקלים, וגם לבדוק את עמלות העברת המט"ח מהבנק). אחרי שהדולרים נמצאים בבית ההשקעות אפשר להשקיע בניירות שנסחרים בארה"ב.

שימי לב שתצטרכי להפקיד גם סכום מסויים בשקלים כי את עמלות החשבון ועמלות קניה/מכירה הם גובים מהחשבון השקלי.

לא נראה לי שהכוונה לדולר אחד בודד אלא לסכום בדולר שיושב בחשבון.

לפותחת השרשור - השקעה במניות דרך הבנק היא לא זולה. אם מדובר בסכום קטן (נגיד כמה מאות או אלפים) הייתי שוקל לבדוק אפשרות לקשר את כרטיס האשראי לחשבון המט"ח ואז רכישות בדולר ירדו קודם כל מחשבון המט"ח במקום להמיר לך שקלים. טוב לקניות באמזון, איביי, אלי אקספרס, נסיעות לחו"ל, וכו'.

אם מדובר בסכום קצת יותר רציני - עדיף לבדוק אפשרות של פתיחת חשבון בבית השקעות (בד"כ יש להם מינימום של כמה עשרות אלפי שקלים, וגם לבדוק את עמלות העברת המט"ח מהבנק). אחרי שהדולרים נמצאים בבית ההשקעות אפשר להשקיע בניירות שנסחרים בארה"ב.

שימי לב שתצטרכי להפקיד גם סכום מסויים בשקלים כי את עמלות החשבון ועמלות קניה/מכירה הם גובים מהחשבון השקלי.
גובים בחשבון? רק אם פותחים חשבון בבית השקעות ישראלי. לפתוח תיק השקעות בבית השקעות זר זה לא מסובך.

גובים בחשבון? רק אם פותחים חשבון בבית השקעות ישראלי. לפתוח תיק השקעות בבית השקעות זר זה לא מסובך.

לא כל אחד רוצה לעבוד מול בית השקעות זר ולהתעסק לבד עם דיווחי המס. למעט בגמל/השתלמות ששם דמי הניהול בבתי השקעות הוא אחוז מגודל התיק (ועדיין לרוב נמוך מהבנקים), אני מניח שהשואלת מדברת על חשבון ממוסה, ששם העמלות של בתי ההשקעות הישראליים סבירות ביותר לדעתי, כולל דמי הניהול שהם כמה עשרות שקלים קבועים בלי קשר לגודל התיק.

לא כל אחד רוצה לעבוד מול בית השקעות זר ולהתעסק לבד עם דיווחי המס. למעט בגמל/השתלמות ששם דמי הניהול בבתי השקעות הוא אחוז מגודל התיק (ועדיין לרוב נמוך מהבנקים), אני מניח שהשואלת מדברת על חשבון ממוסה, ששם העמלות של בתי ההשקעות הישראליים סבירות ביותר לדעתי, כולל דמי הניהול שהם כמה עשרות שקלים קבועים בלי קשר לגודל התיק.
לא נכנסתי לשאלה של איזה בית השקעות עדיף, ישראלי או זר. רק אמרתי שהקביעה שהעלויות של תיק ההשקעות הן בשקלים היא קביעה בעייתית.

לגבי כדאיות של השקעה בבית השקעות זר, במיוחד כשיש כוונה לרכוש נכסים בדולרים... נראה לי שאין בית השקעות ישראלי שמספק תמחור תחרותי (במיוחד אחרי שחוצים את 100000 הדולר)

תודה על החידודים D:

נראה שפותחת השרשור נעלמה ולא משיבה על שאלות
אז כנראה שלא אכפת לה וסתם זרקה שאילתה.
אם @KleineMyy לא תחזור לדיון אז הוא ינעל.
אני מצפה מחברים ששואלים שאלות ומקבלים תשובות להיות חלק פעיל מהדיון שהם פתחו.

תודה רבה על התשובות, מדובר בכמה אלפי דולר. המטרה בגדול היא להשקיע אותם ולקבל עליהם משהו קטן בשנה הקרובה, בעדיפות אם יש תוכנית (למשל קניית אג"ח בחו"ל) שהם יוכלו להניב משהו לאורך שנה. אני מבינה מהתשובות שהאופציות הן או לפתוח חשבון אצל ברוקר זר או להשקיע דרך חברת השקעות בארץ ואז יש גם עמלות שקליות.

לקשר את כרטיס האשראי לחשבון המט"ח ואז רכישות בדולר ירדו קודם כל מחשבון המט"ח במקום להמיר לך שקלים. טוב לקניות באמזון, איביי, אלי אקספרס, נסיעות לחו"ל, וכו'.
+1

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א הצמדת דולר לשקל בחשבון בינלאומי שוק ההון 3
yossik לפי החוק האמריקאי, אזרח שמחזיק ביותר מ-10,000 דולר בחשבון בנק מחוץ לארה"ב נדרש לדווח על כך לרשות המס צרכנות פיננסית 10
ג תקרת מס ירושה - 60K דולר ליחיד. האם בחשבון ע"ש זוג זה 120K ? שוק ההון 37
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
י מכירת מניות בהפסד אך שער דולר יותר גבוה שוק ההון 6
I השקעה לטווח רחוק אינפלציה ומיסוי ריאלי שקל/דולר שוק ההון 20
מ מה לעשות עם 80 אלף דולר? שוק ההון 7
M האם יש קרן / תעודה על אינדקס מטבעות (דולר יורו וכו) מקבילה ל MSCI World Index פוסטים מאיכות נמוכה 8
A גידור כנגד התחזקות דולר שוק ההון 9
N איך הוא הגיע למליון דולר אוף טופיק 0
י האם כדאי להמיר עכשיו דולר לשקל (60K)? צרכנות פיננסית 24
M הימור על שער שקל/דולר שוק ההון 1
adirkol להעביר לארץ 200,000 דולר, עמלות ומיסוי שוק ההון 5
F הסבר בבקשה על פער בין 1159193 שנסחרת ב7310 אגורות לבין IUIT שנסחרת ב-20.99 דולר? שוק ההון 2
Y חיובים אונליין ביורו או דולר, חשבון מטח, אשראי של הבנק, רק מטבע אחד כל פעם צרכנות פיננסית 17
Z שער דולר שוק ההון 114
ע ברוקר ארה"ב- קרן כספית דולר או יורו שוק ההון 9
I קרנות כספיות דולריות נקובות דולר שוק ההון 6
R מדד תל בונד-דולר והתחזקות הדולר שוק ההון 0
M החלפת שטרות 100 דולר ישנים אוף טופיק 6
N מחפש משהו דומה לקרן כספית נקובה דולר רק שנסחרת בארהב שוק ההון 19
N מה המס על קרן כספית שיקלית ועל קרן כספית נקובה דולר? מיסים 9
ה קרן אגח ארהב מחמ קצר מנוטרלת דולר שוק ההון 10
R גידור דולר/שקל אבל עם טוויסט שוק ההון 4
T המרת שקל דולר בIB - הודעה שוק ההון 0
D קשר בין S&P 500 למדד השקל דולר בשנים האחרונות שוק ההון 24
I דולר\שקל שוק ההון 12
M מיסוי להשקעות שנקנו במטבע דולר מיסים 5
י קושי במילוי טופס 1325 - שער דולר מיסים 25
T צים מכריזה על דיבידנד מיוחד לרבעון 3 2020 של 2.5 דולר (~5% תשואה מובטחת?) שוק ההון 77
בייניש איך להפקיד 10,000 דולר במזומן בבנק? צרכנות פיננסית 9
T הפקדת מט"ח (דולר) לברוקר ישראלי, האם אפשרי? שוק ההון 19
Kipodi קנית דולרים ע"י בנק ישראל וקביעת שער דולר יציג צרכנות פיננסית 33
N 50K דולר פנויים להשקעה לטווח זמן ארוך שוק ההון 5
ה מליון דולר - והיעד הבא יומני מסע אישיים 55
ע המרת דולר לשקל: האם להודיע מראש לבנק על קבלת שקלים מ IB? צרכנות פיננסית 9
stamEhad הדרך היעילה והזולה להעברת כספים מישראל (ש"ח) לארצות הברית (דולר) נדל"ן 0
מתכנת ני״ע נקוב דולר בבורסת תל אביב שוק ההון 8
G המרת דולר לשקל - בבנק או בבית השקעות שוק ההון 1
I דוח שנתי דרך ברוקר זר - מטבע בסיס שקל/דולר שוק ההון 0
G 7000 דולר במזומן שוק ההון 19
M שער דולר/שקל שוק ההון 4
shirbi מעשה באלף דולר שנכנסו לי לחשבון הבנק צרכנות פיננסית 20
X מסטרקארד ארצות הברית בישראל , משיכה דולר בכספומט צרכנות פיננסית 2
א חוזה עתידי דולר שקל שוק ההון 4
ש המרת דולר לשקל צרכנות פיננסית 4
ר נפילת דולר שוק ההון 277
ר השקעות בארה״ב מעל 60 אלף דולר שוק ההון 10
הנודדת אירו-דולר - מה משפיע על השער והאם הוא צפוי להשתפר? צרכנות פיננסית 13