• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

יש לי דולר בחשבון, מה לעשות איתו?

KleineMyy

משתמש רשום
דירוג
0
היי לכולם,
יש לי סכום דולר שיושב בחשבון מט"ח.
איך אני יכולה להשקיע את זה? מה האופציות שלי?
יצאתי מנקודת הנחה שעדיף לא להמיר לשקל ולהפסיד על עמלות ושיש אופציה להשקיע ישר בדולרים.
אשמח לשמוע מה האופציות, תודה!

unrealx

משתמש ותיק
דירוג
563
במה את רוצה להשקיע? מה המטרה שלך?

yossik

מודרטור
דירוג
11,439
על איזה סכום מדובר?

AIML

משתמש בכיר
דירוג
1,036
דולר אחד?
תיקני עוד כמה דולרים (אחרי התמקחות על עמלת המרה) ותחברי את כרטיס האשראי לחשבון הדולרי כך שחיובים דולרים ירדו ישירות בדולר.
אם מדובר על סכום יותר משמעותי את יכולה לקנות את כל ETFים שמדוסקסים בפורום וכל מניה שעולה על דעתך ישירות, בבורסות בחו"ל (אחרי התמקחות על עמלות...)

yossik

מודרטור
דירוג
11,439

marmita

משתמש ותיק
דירוג
98
לא נראה לי שהכוונה לדולר אחד בודד אלא לסכום בדולר שיושב בחשבון.

לפותחת השרשור - השקעה במניות דרך הבנק היא לא זולה. אם מדובר בסכום קטן (נגיד כמה מאות או אלפים) הייתי שוקל לבדוק אפשרות לקשר את כרטיס האשראי לחשבון המט"ח ואז רכישות בדולר ירדו קודם כל מחשבון המט"ח במקום להמיר לך שקלים. טוב לקניות באמזון, איביי, אלי אקספרס, נסיעות לחו"ל, וכו'.

אם מדובר בסכום קצת יותר רציני - עדיף לבדוק אפשרות של פתיחת חשבון בבית השקעות (בד"כ יש להם מינימום של כמה עשרות אלפי שקלים, וגם לבדוק את עמלות העברת המט"ח מהבנק). אחרי שהדולרים נמצאים בבית ההשקעות אפשר להשקיע בניירות שנסחרים בארה"ב.

שימי לב שתצטרכי להפקיד גם סכום מסויים בשקלים כי את עמלות החשבון ועמלות קניה/מכירה הם גובים מהחשבון השקלי.

KickR

משתמש בכיר
דירוג
2,437
לא נראה לי שהכוונה לדולר אחד בודד אלא לסכום בדולר שיושב בחשבון.

לפותחת השרשור - השקעה במניות דרך הבנק היא לא זולה. אם מדובר בסכום קטן (נגיד כמה מאות או אלפים) הייתי שוקל לבדוק אפשרות לקשר את כרטיס האשראי לחשבון המט"ח ואז רכישות בדולר ירדו קודם כל מחשבון המט"ח במקום להמיר לך שקלים. טוב לקניות באמזון, איביי, אלי אקספרס, נסיעות לחו"ל, וכו'.

אם מדובר בסכום קצת יותר רציני - עדיף לבדוק אפשרות של פתיחת חשבון בבית השקעות (בד"כ יש להם מינימום של כמה עשרות אלפי שקלים, וגם לבדוק את עמלות העברת המט"ח מהבנק). אחרי שהדולרים נמצאים בבית ההשקעות אפשר להשקיע בניירות שנסחרים בארה"ב.

שימי לב שתצטרכי להפקיד גם סכום מסויים בשקלים כי את עמלות החשבון ועמלות קניה/מכירה הם גובים מהחשבון השקלי.
גובים בחשבון? רק אם פותחים חשבון בבית השקעות ישראלי. לפתוח תיק השקעות בבית השקעות זר זה לא מסובך.

marmita

משתמש ותיק
דירוג
98
גובים בחשבון? רק אם פותחים חשבון בבית השקעות ישראלי. לפתוח תיק השקעות בבית השקעות זר זה לא מסובך.

לא כל אחד רוצה לעבוד מול בית השקעות זר ולהתעסק לבד עם דיווחי המס. למעט בגמל/השתלמות ששם דמי הניהול בבתי השקעות הוא אחוז מגודל התיק (ועדיין לרוב נמוך מהבנקים), אני מניח שהשואלת מדברת על חשבון ממוסה, ששם העמלות של בתי ההשקעות הישראליים סבירות ביותר לדעתי, כולל דמי הניהול שהם כמה עשרות שקלים קבועים בלי קשר לגודל התיק.

KickR

משתמש בכיר
דירוג
2,437
לא כל אחד רוצה לעבוד מול בית השקעות זר ולהתעסק לבד עם דיווחי המס. למעט בגמל/השתלמות ששם דמי הניהול בבתי השקעות הוא אחוז מגודל התיק (ועדיין לרוב נמוך מהבנקים), אני מניח שהשואלת מדברת על חשבון ממוסה, ששם העמלות של בתי ההשקעות הישראליים סבירות ביותר לדעתי, כולל דמי הניהול שהם כמה עשרות שקלים קבועים בלי קשר לגודל התיק.
לא נכנסתי לשאלה של איזה בית השקעות עדיף, ישראלי או זר. רק אמרתי שהקביעה שהעלויות של תיק ההשקעות הן בשקלים היא קביעה בעייתית.

לגבי כדאיות של השקעה בבית השקעות זר, במיוחד כשיש כוונה לרכוש נכסים בדולרים... נראה לי שאין בית השקעות ישראלי שמספק תמחור תחרותי (במיוחד אחרי שחוצים את 100000 הדולר)

marmita

משתמש ותיק
דירוג
98
תודה על החידודים D:

yossik

מודרטור
דירוג
11,439
נראה שפותחת השרשור נעלמה ולא משיבה על שאלות
אז כנראה שלא אכפת לה וסתם זרקה שאילתה.
אם @KleineMyy לא תחזור לדיון אז הוא ינעל.
אני מצפה מחברים ששואלים שאלות ומקבלים תשובות להיות חלק פעיל מהדיון שהם פתחו.

KleineMyy

משתמש רשום
דירוג
0
תודה רבה על התשובות, מדובר בכמה אלפי דולר. המטרה בגדול היא להשקיע אותם ולקבל עליהם משהו קטן בשנה הקרובה, בעדיפות אם יש תוכנית (למשל קניית אג"ח בחו"ל) שהם יוכלו להניב משהו לאורך שנה. אני מבינה מהתשובות שהאופציות הן או לפתוח חשבון אצל ברוקר זר או להשקיע דרך חברת השקעות בארץ ואז יש גם עמלות שקליות.

yrnkrn

משתמש ותיק
דירוג
153
לקשר את כרטיס האשראי לחשבון המט"ח ואז רכישות בדולר ירדו קודם כל מחשבון המט"ח במקום להמיר לך שקלים. טוב לקניות באמזון, איביי, אלי אקספרס, נסיעות לחו"ל, וכו'.
+1

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
yossik לפי החוק האמריקאי, אזרח שמחזיק ביותר מ-10,000 דולר בחשבון בנק מחוץ לארה"ב נדרש לדווח על כך לרשות המס צרכנות פיננסית 10
ג תקרת מס ירושה - 60K דולר ליחיד. האם בחשבון ע"ש זוג זה 120K ? שוק ההון 37
ה מליון דולר - והיעד הבא יומני מסע אישיים 29
ע המרת דולר לשקל: האם להודיע מראש לבנק על קבלת שקלים מ IB? צרכנות פיננסית 9
S הדרך היעילה והזולה להעברת כספים מישראל (ש"ח) לארצות הברית (דולר) נדל"ן 0
מתכנת ני״ע נקוב דולר בבורסת תל אביב שוק ההון 8
G המרת דולר לשקל - בבנק או בבית השקעות שוק ההון 1
I דוח שנתי דרך ברוקר זר - מטבע בסיס שקל/דולר שוק ההון 0
G 7000 דולר במזומן שוק ההון 19
M שער דולר/שקל שוק ההון 4
shirbi מעשה באלף דולר שנכנסו לי לחשבון הבנק צרכנות פיננסית 20
X מסטרקארד ארצות הברית בישראל , משיכה דולר בכספומט צרכנות פיננסית 2
א חוזה עתידי דולר שקל שוק ההון 4
ש המרת דולר לשקל צרכנות פיננסית 4
ר נפילת דולר שוק ההון 277
ר השקעות בארה״ב מעל 60 אלף דולר שוק ההון 10
הנודדת אירו-דולר - מה משפיע על השער והאם הוא צפוי להשתפר? צרכנות פיננסית 13
I דולר/שקל - דעתכם שוק ההון 60
Yos מימוש Etf אמריקאי שלא דרך דולר שוק ההון 3
מ שאלה טכנית על אופציות דולר שוק ההון 0
סול דולר בעת הקורונה שוק ההון 47
1 שער דולר-שקל ושוק ההון שוק ההון 2
1 הבדלי תשואות בין קרנות בלקרוק ישראל לבלקרוק בלונדון מעבר לשער דולר-שקל שוק ההון 4
S עזרה בבחירת קרן מחקה כאשר יש לי כבר מטבע דולר שוק ההון 2
יבגני_ל יחס אמביוולנטי לשער שקל/דולר שוק ההון 579
ג VOO - מבט דרך דולר-שקל בעולם שהולך לקראת ריבית אפסית לעוד שנים רבות שוק ההון 91
Odnight קרן נאמנות כספית נקובה דולר שוק ההון 14
Dim הצמדה למדד/דולר שוק ההון 13
Mamaof מרווח שער בהמרת דולר - הטבה להמרה גדולה חד פעמית שוק ההון 8
ע תעודת סל/קרן נאמנות עוקבת דולר/שקל שוק ההון 19
מ איך להשקיע בזול במדדים עם נטרול של שקל דולר? שוק ההון 2
מ 14000 יורו לעומת 16,500 דולר שוק ההון 3
G שער דולר-שקל שוק ההון 117
G קבלת 2% זיכוי על קניות ב-eBay לרוכשים מעל 250 דולר ברבעון צרכנות פיננסית 3
א העברת סכומים גדולים לחו"ל (משקלים למטבע מקומי שאינו דולר/אירו) שוק ההון 19
ס רופא שיניים ומזכירה, חסכו עם תיק סולידי 400 מיליון דולר אוף טופיק 4
נ המרה שקל-דולר שוק ההון 4
H השקעה באמצעות דולר שוק ההון 4
I כיצד נקבע שער מטבע (נגיד דולר/שקל) שוק ההון 3
niceguy23 מיסוי ל non-resident תושב ישראל בחשבון השקעות אמריקאי? שוק ההון 0
M האם בונוס שנתי נלקח בחשבון לצורך חישוב יכולת החזר משכנתא? נדל"ן 9
מ עמלות בחשבון בנק עבור עוסק פטור צרכנות פיננסית 1
ש האם להסכים להצעת וועד הבית? לשלם על החשמל המשותף כמו בחשבון המים. אוף טופיק 5
yossik צ'ק לעצמי בחשבון מט"ח צרכנות פיננסית 1
aeh שאלה: חריגה מתקרת 10% השקעה למוצר אחד בחשבון IRA שוק ההון 0
McMurphy 9.9 מ' בבנק - מה לדרוש בחשבון העו"ש וההשקעות צרכנות פיננסית 152
C יש דרך לוותר על הריבית ב- IB בכדי לא ליצור בחשבון רווח שצריך להגיש בגינו דו״ח? פוסטים מאיכות נמוכה 9
BrightEyes השקעות בחשבון קטין בבנק צרכנות פיננסית 12
K קימוץ עמלות המרת מט"ח ע"י שימוש במט"ח שנמצא בחשבון ההשקעות צרכנות פיננסית 2
ל SRET והסיכון (הנוסף) בחשבון margin שוק ההון 2

נושאים דומים

למעלה