• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ימי קורונה - יומנה של בת העמק

ואם יש וירוס קליל מדבק (והוא קליל) ללא חיסון, אז עושים עוצר לאוכלוסיה כדי למנוע הדבקה, פשוט הזוי.

הוירוס בכלל לא קליל ולמעשה קטלני למאסה מספיק קריטית באוכלוסיה שעלולה לבדה לגרום לקריסת מערכות הבריאות בכל המדינות בעולם, אם ייתנו לו להתפשט ללא בקרה. זה שאתה תתמודד עם הוירוס הזה בלי שום בעיה ובלי שום תסמין לא יעזור לך כשתגיע לבית החולים לטיפול כלשהו ולא יכניסו אותך כי פיזית אין אף מיטה פנויה באף מחלקה.

אני בעד מסיכות, ומניעת התקהלויות, ומקסימום עבודה מהבית, אבל סגר??!! וההסכמה של האוכלוסיה לזה מדהימה אותי (בכל העולם)

הסגר הכרחי כי לא כל האוכלוסיה בעד מסיכות ובעד מניעת התקהלויות ועבודה מהבית. ניסו ללכת בטוב, לא הלך, עכשיו הולכים ברע.

הסגר הכרחי כי לא כל האוכלוסיה בעד מסיכות ובעד מניעת התקהלויות ועבודה מהבית. ניסו ללכת בטוב, לא הלך, עכשיו הולכים ברע.
הסגר הכרחי כי כשניסו לסגור רק את האיזורים האדומים לא הצליחו בגלל פוליטיקה.
הוא הכרחי גם כנראה בגלל שלפתוח את מערכת החינוך במתכונת שפתחו עבור הילדים מעל גיל 10 הייתה שגיאה שגרמה להדבקה מרובה.

יש פה בעיקר ניהול כושל ושתי אוכלוסיות שמצפצפות על החוקים, לאחת מהאוכלוסיות הנ"ל יש גם המון כוח פוליטי לצערי.

הסגר הכרחי כי כשניסו לסגור רק את האיזורים האדומים לא הצליחו בגלל פוליטיקה.

הפוליטיקה שלא הצליחו בגללה שואבת את כוחה בדיוק מאותו טיעון שהגבתי אליו - "למה צריך סגר? זו פגיעה בזכויות האזרח, בואו פשוט נסתובב במסיכות". פשוט אז זה היה ברמה המוניציפאלית ועכשיו זה הגיע לרמה הארצית.

פתיחת מערכת החינוך - אכן כשלון מהדהד. שכחתי להתייחס לזה, אבל אני משלם כרגע 3,050 ש"ח לחודש על גן שהבת שלי הייתה בו, במצטבר מה-1 לספטמבר ועד היום, פחות מ-8 שעות. התשלום הבא יירד בעוד שבוע, הגן בינתיים סגור.

יש פה בעיקר ניהול כושל ושתי אוכלוסיות שמצפצפות על החוקים, לאחת מהאוכלוסיות הנ"ל יש גם המון כוח פוליטי לצערי.

לצערי אני חושב שיש הרבה יותר משתי אוכלוסיות.. זה כמעט בכל מקום. אפילו אנשים "נורמטיביים" עסוקים כל היום בלחפש "פרצות" ובשאלות מטופשות של למה X מותר אבל Y אסור ובהתחכמויות, במקום להבין שהמדינה לא יכולה לתת מענה מושלם ומדויק לכל תרחיש דמיוני שהם ימציאו, ולכן הם צריכים פשוט להתרכז באחריות האישית שלהם.

בעוד זמן לא רב מישהו יצטרך לשלם מהכיס שלו את ה-100 ומשהו מיליארד שקל ששרפנו בחצי שנה האחרונה. ברור לי שהמישהו הזה לא יהיה חרדי, או עובד בנמל או חבר הסתדרות. המישהו הזה הוא אני.
לא נכון!
כל מי שעובד ומשלם מס הכנסה וכל מי שצורך ומשלם מע"מ וכל מי שיש לו רכב חדש וכל מי שמעשן וכן הלאה. יעלו את המיסים, זה בטוח. אולי יקצצו זכאויות.
יש להניח שעובד בנמל משלם הרבה יותר מיסים ממני :) ומה הקשר לחבר הסתדרות? הוא לא משלם מס?
הסיפור הפנימי השגוי הזה שכל האחרים הם פרזיטים הוא ממש לא טוב לבריאות הנפשית...

הגעתי רק כעת לפורום ולפוסט ולא תרמתי לו מההתחלה.

הדעות שלי הם מעט שונות מהמקובל (כרגיל אצלי..)
נתחיל עם העובדה שאני לא צורך חדשות בטלויזיה בכלל.
להבנתי/תפיסתי מהנדסים לנו את התודעה.
הנגיף אמיתי שלא יהיה ספק המגפה ממש לא והניהול ממש לא קיים.
אם יש בית חולים שנבנה בראשון לציון ולא אוכלס בחולה אחד וכעת עומד למכירה
ומציעים למכירה את מכונות ההנשמה שנקנו בסגר הראשון
ומשלחת ראש הממשלה מבקשת פטור מבידוד
ויועציו הקרובים יוצאים מהבית לקניות ולהפגנות כדי לקושש הון פוליטי
שלא לדבר על ארוח בני המשפחה בסגר הראשון.
אז מצטער לא קונה את זה.
הסגר הינו פוליטי כדי למנוע הפגנות שמטריפות את הנאשם מבלפור.
שני קוריוזים:
אחת התושבות בישוב שלי חלתה בקורונה,
שכן אחר התקשר אליה בטלפון לראות אם היא צריכה עזרה.
הודיעו לו להכנס לבידוד...
לקח 62 שיחות טלפון להסביר להם את הטעות...
שמשיחת טלפון לא נדבקים...
סיפור שני בחור יושב עם חבר
החבר מקבל הודעה שיצא חיובי בבדיקת קורונה שלא ביצע...
מערכת הבריאות בקריסה כי ייבשו אותה 10 שנים לפחות
אין חקירות אפידמיולוגיות אפקטיביות
אם מחר יכפילו את שכר העובדים במערכת הבריאותו
וישקיעו לא 35 מיליארד עלות הסגר אלא 3 מיליארד המשק לא יקרוס
בינתיים יש עליה של 30% במקרי המוות מבדידות
עליה באלימות במשפחה
ובהתאבדויות.
האדם הוא יצור חברתי שלא בנוי להיות בבידוד
עד היום העונש לאסירים זה להיות בצינוק בבידוד
אז אנשים מכניסים את עצמם לזה ביודעין?
באמת?
למה?
אני לא נכנס לנתונים של תמותה עודפת או לא
אני דואג לבריאות הנפשית של התושבים.
ובמישור האישי אני עובד חיוני ונוסע לעבוד
אשתי ממעטת לצאת מהבית ורואים את השינוי
יש פתרון אחד והוא החלפת המנבל הכושל שלקח אותנו כבני ערובה.
אני מוצא את עצמי משוטט באתרים למכירת בתים בעולם
ומסתכל על חלופות.
מעולם לא חלמתי שיגיע יום שבו זה יקרה.
וזה מה שנורא בעיניי!

לצערי אני חושב שיש הרבה יותר משתי אוכלוסיות.. זה כמעט בכל מקום. אפילו אנשים "נורמטיביים" עסוקים כל היום בלחפש "פרצות" ובשאלות מטופשות של למה X מותר אבל Y אסור ובהתחכמויות, במקום להבין שהמדינה לא יכולה לתת מענה מושלם ומדויק לכל תרחיש דמיוני שהם ימציאו, ולכן הם צריכים פשוט להתרכז באחריות האישית שלהם.
נכון, אבל האחוז הזה באוכלוסיה שלא מציית היה קיים לכל אורך התקופה ולעניות דעתי הוא לא הגורם לעליה בתחלואה שגרמה לסגר.
כשאני בוחן את הנתונים של ההדבקה אני מגיע למסקנה שישבנו על חבית חומר נפץ (היישובים האדומים שאף אחד לא טיפל בהם) והדלקנו אותה באמצעות פתיחת מערכת החינוך בצורה רשלנית, ראשית אצל החרדים באוגוסט ואח"כ אצלנו בספטמבר.
הדיבורים על ההפגנות ועל חוסר אחריות בציבור הכללי הם מסך עשן לראייתי (יש הדבקה שנגרמת בגלל זה אבל היא לא הגורם לסגר).

נקודת האור היחידה שאני רואה בכל הסיפור הזה היא שלהערכתי בסוף הגל הנוכחי למעלה מ10% מהאוכלוסיה יחלו (אני מניח שעל כל חולה שמתגלה מפספסים לפחות שניים) ואולי החסינות החלקית הזו, בשילוב ריחוק חברתי מסויים יעזרו לנו לסחוב עד החיסון.

נערך לאחרונה ב:

הנה, לזה בדיוק התכוונתי כשכתבתי שהכל פוליטי, אנשים בולעים תאוריות קונספירציה בלי שום יכולת לעצור רגע ולבחון את המציאות.
אנשים שמאמינים שהכל פוליטי והכל זה תאוריית קונספירציה הם אלו שמהם הפוליטיקאים שואבים את הכח שלהם לחבל במאבק בקורונה.
איך המשפט הזה מתיישב עם המציאות שבה ההפגנות ממשיכות להתקיים? ומה האינטרס של כל חברי הכנסת שהצביעו בעדו, כולל כאלו שהם יריבים פוליטיים מובהקים של נתניהו?

נכון, אבל האחוז הזה באוכלוסיה שלא מציית היה קיים לכל אורך התקופה ולעניות דעתי הוא לא הגורם לעליה בתחלואה שגרמה לסגר.
אני חושב שהאחוז הזה עלה מאוד מאוד משמעותית. במהלך הסגר הראשון הייתה ממש תחושה של פאניקה, אנשים באמת פחדו מהקורונה. היו מסתובבים בסופר עם מסיכה ועם כפפות ועם אלכוג'ל. היה מתפרסם חיתוך מצב יומי של כמה מאושפזים יש בכל בית חולים, ובאיזה מצב, וזה כשמדי יום היו מתגלים כמה עשרות מקרים. כל בני ברק הייתה סגורה, עם מחסומים של הצבא וחיילים חילקו חבילות מזון וחיתולים למשפחות בעיר.
ואז הקורונה דעכה, והמשמעת דעכה, ואנשים ראו שאפשר ללכת גם בלי כפפות ואז גם בלי מסיכה ולא קורה להם כלום...לא יודע אם שמת לב, אבל לא הייתה קורונה בקיץ (מבחינת הלך הרוח בציבור). כל מקומות הבילוי היו עמוסים עד אפס מקום.
וכשחזרנו למאות מאומתים ביום, זה לא שינה את הקונספציה. גם לא כשהגענו לאלף, ואלפיים ושלושת אלפים. ואז כשהציבור החליף דיסקט, זה כבר היה מאוחר מדי.

בסופו של יום, מי שמפיץ את הנגיף זה לא הממשלה בהחלטותיה (או החוסר בהן), אלא הציבור שההשלכות של המעשים שלו פשוט לא מעניינות אותו. ואז המדינה נאלצת להכנס בנעלי "המבוגר האחראי", והיא לא עושה זאת טוב, כמו שהיא לא עושה זאת טוב בכל תחום אחר שהיא מנסה.

קודת האור היחידה שאני רואה בכל הסיפור הזה היא שלהערכתי בסוף הגל הנוכחי למעלה מ10% מהאוכלוסיה יחלו (אני מניח שעל כל חולה שמתגלה מפספסים שניים) ואולי החסינות החלקית הזו, בשילוב ריחוק חברתי מסויים יעזרו לנו לסחוב עד החיסון.

ההערכות שקראתי הן יותר פאסימיות (או אופטימיות, תלוי איך אתה מסתכל על זה) מיחס של 1:2, למרות שאני מניח שזה תלוי אזור (אין לי ספק שבריכוזים חרדיים אנחנו כבר הרבה מעל ל-10%, אולי אפילו 50%). בכל מקרה, לנגיף יש גם השפעות ארוכות טווח שהמחקר עליהן עדיין בחיתולים...

לא צריך סגר.
זה לא רק אני אומר.
זה מה שאפידמיולוגים אומרים.
זה שכנראה רוב העם לפי סקר שראיתי חושב שצריך סגר זה נורא בעיני.
האסוסיאציה שלי היא תסמונת האשה המוכה שמגנה על בעלה.

לנגיף יש גם השפעות ארוכות טווח שהמחקר עליהן עדיין בחיתולים...
ייתכן*, אבל בהנתן שההדבקה, התמותה וההשפעות הן given ואין לי מה לעשות בנדון אני מנסה להסתכל על הצד ה"חיובי".

*סתם הערה, יש הרבה מדע גרוע שנעשה כרגע בכל מיני תחומים, קח לדוגמא את המחקר שבדק עם mri השפעת קורונה על הלב ועשה הרבה רעש - היו המון בעיות בסטטיסטיקה שלהם עד שבסופו של דבר הם פרסמו שורת תיקונים די נרחבת שביטלה חלק מהממצאים.
למרות שחלק מהמסקנות שלהם עדיין תקפות אני אישית ממתין למחקרים נוספים שיאששו את זה.
וכשחזרנו למאות מאומתים ביום, זה לא שינה את הקונספציה. גם לא כשהגענו לאלף, ואלפיים ושלושת אלפים. ואז כשהציבור החליף דיסקט, זה כבר היה מאוחר מדי.
אבל האלפים האלו היו בעיקר בריכוזים חרדים וערבים, עובדתית, עם כל ה"צפצוף" באוכלוסיה הכללית ההדבקה שם לא הייתה בכמויות שהצריכו סגר.
ההחלטה לא לאכוף שום דבר באוכלוסיה החרדית ולפתוח מסגרות חינוכיות הייתה החלטה ממשלתית, להגיד לך שהציבור פה ממושמע כמו בגרמניה? ממש לא, אבל בחלוקת האחריות בין הציבור לממשלה חלקה של הממשלה גבוה בהרבה לדעתי.

אבל האלפים האלו היו בעיקר בריכוזים חרדים וערבים, עובדתית, עם כל ה"צפצוף" באוכלוסיה הכללית ההדבקה שם לא הייתה בכמויות שהצריכו סגר.

נכון, אבל עכשיו היא כבר כן.. כל יום מתווספים כ-5,000 נשאים חדשים בקרב האוכלוסיה הכללית.

לא נכון!
כל מי שעובד ומשלם מס הכנסה וכל מי שצורך ומשלם מע"מ וכל מי שיש לו רכב חדש וכל מי שמעשן וכן הלאה. יעלו את המיסים, זה בטוח. אולי יקצצו זכאויות.
יש להניח שעובד בנמל משלם הרבה יותר מיסים ממני :) ומה הקשר לחבר הסתדרות? הוא לא משלם מס?
הסיפור הפנימי השגוי הזה שכל האחרים הם פרזיטים הוא ממש לא טוב לבריאות הנפשית...
המיסים שיעלו לכולם והחובות שישיתו על הדור הבא יהיו גבוהים יותר בין השאר בגלל מערכות שמסכלות התייעלות כי הם יושבות על שאלטרים עע הסתדרות עובדי נמל (בעלי פנסיה תקציבית וכו..)
(לטעון שהכותב התכוון שכל האחרים פרזיטים זה כבר טיעון איש קש)

הדעות שלי הם מעט שונות מהמקובל
בכלל לא, לצערי.
גם הסגרים שבאים והולכים בשאר העולם זה בגלל ביבי? לא נשמע לך הזוי?
בכל אופן, כולנו מסכימים שההנהגה שלנו היא פח זבל. לאחר שאמרנו את זה - מה הלאה? אם הם חסרי אחריות אז גם אנחנו נהיה?
אל תשכח שכל ה-V.I.P מקבלים חופשי בדיקות קורונה בכל פעם שמתחשק להם (להבדיל מאיתנו, פשוטי העם, שגם כשאנחנו בבידוד בגלל שהות ליד מאומת עדיין לא מאשרים לנו בדיקה) ואם הם יהיו חולים, הם יקבלו שירות שאתה יכול רק לחלום עליו.
אם יש בית חולים שנבנה בראשון לציון ולא אוכלס בחולה אחד וכעת עומד למכירה
ומציעים למכירה את מכונות ההנשמה שנקנו בסגר הראשון
יש בית חולים ואין מי שיאייש אותו. כבר קרוב ל-5000 עובדי רפואה נמצאים בבידוד ויש מחסור גם בבתי"ח קיימים.
מכונות הנשמה נקנו באלפים בתחילת המגפה כי אז חשבו (בכל העולם, ישראל איננה אי בודד) שזה הכלי לטיפול בחולים קריטים. היום יש אלטרנטיבות והרבה יותר ידע.
האדם הוא יצור חברתי שלא בנוי להיות בבידוד
נכון, ואנחנו במו טיפשותנו מכניסים את עצמנו למצב הזה. לא יכולים להתאפק ולשמור על ריחוק והימנעות מהצטופפות למשך כמה חודשים וככה מגיעים לסגר.
יש פתרון אחד והוא החלפת המנבל הכושל שלקח אותנו כבני ערובה.
פתרון לקורונה בישראל? או שזה יפתור את הבעיה גם בספרד ובשאר העולם? זה הזוי מה שאתה כותב - הכל מהסתכלות פוליטית צרה וללא קשר למגפה.

הוירוס בכלל לא קליל ולמעשה קטלני למאסה מספיק קריטית באוכלוסיה שעלולה לבדה לגרום לקריסת מערכות הבריאות בכל המדינות בעולם, אם ייתנו לו להתפשט ללא בקרה.

הוירוס קליל ל 99% מהאוכלוסיה, שדי קל לאבחן אותו, צעירים יחסית ונטולי מחלות רקע.

האם מותר להכניס את כל האוכלוסיה לכלא בגלל שיש 1% פגיעים? לדעתי לא.

הייתי בעד הסגר הראשון, כי לא ידענו עם מה מתמודדים, היום יודעים. לא משתמשים בפצצת אטום (סגר) אלא אם יש איום של כליה ממשית לאחוז משמעותי באוכלוסיה, ולא איום של "אי ספיקה בבתי החולים".

התרחיש השבדי של 6500 מתים נוספים (רובם ממילא על ערש דווי) , מעבר ל 45K שממילא מתים כל שנה לא מצדיק בעיני פצצת אטום של סגר לכל האוכלוסיה, כאשר ממילא לא ברור הערך שלו.

ניסו ללכת בטוב, לא הלך, עכשיו הולכים ברע.

"הם" עובדים עבורי , ולא אני עובד עבורם. מי שילך איתי "ברע" יחטוף בבחירות.
לצערי הרבה מהציבור מזוכיסט ולא חושב כמוני.

אם לא מסוגלים לכפות על החרדים ו\או הערבים ההתנהלות המתאימה לפי הממשלה, צריך ליצור מדיניות מתאימה, ולא ליצור עונש קולקטיבי, כאילו אנחנו מחלקה בצבא שאחד החיילים שבר שמירה.

כמו שכתבתי בעבר, לא אצביע לאף מפלגה שתמכה בסגר הזה. מפליא אותי שאין אף מפלגה שמתנגדת לזה באופן עקרוני, אפילו אם מעשית זה מוריד קצת התחלואה בטווח הקצר.

די עם הקשקוש הזה. אכן הסגר הוא פוליטי, אבל לא ראיתי את מפלגת הגנרלים (כחול לבן) מתנגדת לו, או אף מפלגה חילונית אחרת לצורך העניין.
היחידים שמתנגדים הם החרדים. כל הכבוד להם. כל הכבוד לליצמן.

זכותם לא להסכים באופן עקרוני לסגר, ואני מסכים איתם. לסגור משפחה של 12 ילדים בדירת 3 חדרים זה לא אפשרי ולא מעשי.
הממשלה צריכה להתאים המדיניות לעם (וערבים וחרדים הם חלק מהמדינה), ולא להיפך. לצערי חבורת הגנרלים שמנהלים אותנו (כולל נתניהו ובנט שגם אצלם המנטליות צבאית) חושבת שהם מפקדים של מחלקת טירונים.

זה שכנראה רוב העם לפי סקר שראיתי חושב שצריך סגר זה נורא בעיני.
האסוסיאציה שלי היא תסמונת האשה המוכה שמגנה על בעלה.

לחלוטין. הזוי בעיני.
אנשים רוצים שיכלאו אותם. ואין שום קשר לזהוי הפוליטי.

אחוז אחד מהאוכלוסיה במצב קשה זה 90,000 אנשים. בתי החולים לא יכולים לטפל אפילו ב-2% מהחולים הקשים אז על מה אתה מדבר?
כבר היום אנחנו מתקרבים ל-1000 חולים קשים והמצב בבתי החולים הולך ומחמיר. מי שיש לו סתם התקף לב כבר ימות לבד בבית.
מכניסים לסגר כדי להוריד את כמות התחלואה הקשה בו זמנית כדי שבתי החולים יוכלו לטפל בכולם, כולל אלה שאינם חולים בקורונה.
מדברים על זה מתחילת המגפה ועדיין אנשים לא קולטים את זה, פלא שאני בדיכאון?

אני כועס על הסגר שכפתה עלינו הממשלה הזו בעצמה כל כך רבה שממש קשה לי להכיל אותה.
על האזרחים אני כועס הרבה פחות.
אני ממש יכול להבין אותם כשהדג כל כך מסריח מהראש.
אבל הממשלה היא הנגזרת של האזרחים.
אם האזרחים היו שומרים על ההנחיות, מוותרים על התחכמויות, מוותרים לזמן מוגבל על הים, על התפילות, על ההפגנות - זה היה כבר נגמר.
אבל לא, אז נאכל סגר.

1. לא מאחל למלחמה שבה נאבד 1% מהאזחרים.
2. להסביר לך על ההבדל בין כלא לסגר?

נערך לאחרונה ב:
בואו נשים דברים על דיוקם:
1. הדיונים על סגר כללי התחילו בגלל שהציבור לא ממושמע, פה אין ספק בכלל.
2. סגר כללי לא משנה מאיפה אתה(וגם אם אתה גר ביישוב קהילתי עם 0 נדבקים) הוא בגלל פוליטיקה וחוסר הנהגה/מנהיגות משווע מצד בכירי הממשלה, יש כמה בדרגים נמוכים יותר שדווקא השמיעו קול הגיוני יותר לדעתי.

אחוז אחד מהאוכלוסיה במצב קשה זה 90,000 אנשים. בתי החולים לא יכולים לטפל אפילו ב-2% מהחולים הקשים אז על מה אתה מדבר?
כבר היום אנחנו מתקרבים ל-1000 חולים קשים והמצב בבתי החולים הולך ומחמיר. מי שיש לו סתם התקף לב כבר ימות לבד בבית.
מכניסים לסגר כדי להוריד את כמות התחלואה הקשה בו זמנית כדי שבתי החולים יוכלו לטפל בכולם, כולל אלה שאינם חולים בקורונה.
מדברים על זה מתחילת המגפה ועדיין אנשים לא קולטים את זה, פלא שאני בדיכאון?

בשבדיה, שם אין סגר, הגיעו ל 6500 מתים מעבר לתמותה הנורמלית. כך שמספרים כמו 90,000 הם לא לעניין.

כן, יש וירוס מדבק כרגע שאין לו חיסון, וכנראה כמה אלפים ימותו עד שיהיו חיסון , האם זה מצדיק כליאה של כל האוכלוסיה? לדעתי לא. האם זה מצדיק צעדים כמו מסיכות ומניעת התקהלויות? לדעתי כן. כשלון בשני לא מצדיק את הראשון.

לא מאחל למלחמה שבה נאבד 1% מהאזחרים.

אף אחד לא אומר ש 1% ימותו, אני כן אומר ש 1% פגיעים.

היחס היום הוא בערך כחצי אחוז של מתים יחסית לנדבקים, ולדעתי מספר הנחשפים האמיתי לנגיף גדול הרבה יותר, כי נבדקים רק מי שיש להם סיבה להבדק, כך שהיחס האמיתי טוב יותר.

לא זוכר מלחמה שבה אסרו על דוכן הפלאפל שלידי לפתוח אותו, או שאסרו עלי לצאת מביתי יותר מ X מטרים. ואני מהדור שזוכר מלחמות.

2. להסביר לך על ההבדל בין כלא לסגר?

טוב, אז מעצר בית ולא כלא ...
קראתי כתבה על מישהי שנהגה במהירות 200 קמ"ש בשלילה , כעונש היא קבלה מעצר בית (מדובר על הימים האחרונים) . ..

נערך לאחרונה ב:
זכותם לא להסכים באופן עקרוני לסגר.
לדעתי לא אבל ההנהגה שלנו כנראה חושבת כמוך כי מאפשרים להם לעשות ככל העולה על רוחם.
הממשלה צריכה להתאים המדיניות לעם (וערבים וחרדים הם חלק מהמדינה), ולא להיפך.
בהנתן ממשלה רופסת שלא מסוגלת לאכוף כלום על החרדים אני נוטה להסכים איתך לצערי, לדעתי היה צריך לשים מיליארדים על מערכת הבריאות במשך חצי שנה ולהעלות את רף הספיקה - סיכוי סביר שהיינו נמנעים מהסגר הנוכחי במצב כזה.
העניין הוא שבשביל זה צריך שתהיה איזושהי תוכנית סדורה - דבר שלא קיים במחוזותינו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M מותר להחתים ימי חופש בזמן שירות מילואים? אוף טופיק 3
ה תחשיב ימי מילואים מול תשלום בט'ל ומס הכנסה אוף טופיק 1
ס ימי חופשה, הבראה ומחלה צרכנות פיננסית 1
V קניות ביום הרווקים/cyber Monday ושאר ימי הקניות של נובמבר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
א דמי הבראה + ימי חופש אחרי הפסקת עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ז ימי חופשה מיסים 13
ה תשלום על ימי מילואים שהיו בסופ״ש פוסטים מאיכות נמוכה 5
U ימי מכירות רכב אוף טופיק 0
stamEhad סיום עבודה - מימון רכישת אופציות ע"י כספי פיצויים + ימי חופשה מיסים 6
G פדיון ימי חופשה מיסים 13
R קרנות ימי עדכון ושיטת עמלות שוק ההון 11
flower ימי מחלה - החזר מס מיסים 5
ז ימי מחלה אוף טופיק 59
E ימי חופש במקום עבודה חדש אוף טופיק 10
ח האם ניתן לקבל מענק עבודה על ימי אבטלה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
S ב-IB מופיע לי שצריכים לעבור 44 ימי עסקים לפני שמושכים לחשבון אחר פוסטים מאיכות נמוכה 1
ס להשתמש או לשמור ימי חופש? אוף טופיק 17
S שכר על ימי בידוד אוף טופיק 76
abby1994 ימי חופש, דמי הבראה ,החזר מס ומה שבינהם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 24
B מס שולי על פדיון ימי חופשה צרכנות פיננסית 1
Zach Moshe למה העברת סוויפט לוקחת עוד 2 ימי עסקים *אחרי* שהכסף הגיע לבנק בארץ? צרכנות פיננסית 8
ק ימי, מפגשי 'גיבוש' שלא על החשבון המעביד. אוף טופיק 13
liranviper מה עדיף: חל"ת או מינוס ימי חופש? צרכנות פיננסית 12
waskindalost בעזיבת מקום העבודה - האם לפדות או לקחת ימי חופש ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
קפיצת הדרך סין - קורונה - ומה שביניהן אוף טופיק 69
ח קיזוז הפסדים ומענקי קורונה בדוח השנתי 2021 מיסים 1
Zegman דיווח על החזר מענק קורונה למס הכנסה בטופס 1301 מיסים 0
D סיוע לעצמאים קורונה - האם נחשב שכר לא מבוטח? האם נחשב הכנסה מעסק? מיסים 6
ש החזר מענקי קורונה מיסים 18
קורומאטצו פליט קורונה. התפתחות אישית 0
ע איזה אתרים מומלצים לאזרחי ארה"ב (F-BAR, החזר מס, מענק טראמפ(קורונה))? מיסים 2
G בין קורונה לאוניברסיטה שוק ההון 7
בורג מענק קורונה, סף עשירון 7 אוף טופיק 53
ס פוסט קורונה == ירידות שערים? שוק ההון 10
ע מענק קורונה ראשון ושני לאזרחי ארה"ב שעדיין לא הגישו שום הצהרה\בקשה לארה"ב בעבר אוף טופיק 2
1337justme תור למנה שניה של חיסון קורונה אוף טופיק 48
G עבודה לקשישים בזמן קורונה? אוף טופיק 7
amikal חריגה זמנית מאסטרטגיית השקעה בזמן קורונה לצורך ניצול הזדמנויות שוק ההון 16
C פיקדון קורונה למשתחררים משירות מ-2015 צרכנות פיננסית 3
A זכאות למענק קורונה - עקב הכנסה משכר דירה שוק ההון 8
M אג"ח קורונה שוק ההון 2
א השקעה בזמן אי וודאות - קורונה שוק ההון 11
ש כמה גרפים על מדדי קורונה והבורסה שלנו שוק ההון 3
G ביצוע איזונים לתיק פסיבי בזמן קורונה שוק ההון 16
G איזונים לתיק פסיבי בזמן קורונה שוק ההון 3
Tim_Duncan התפטרות/פיטורין לאחר חודש+ של חל"ת קורונה אוף טופיק 8
Ayelet582 חיסכון בימי קורונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
ח מענק "קורונה" לעצמאיים צרכנות פיננסית 10
S מענק קורונה לאזרחי ארה"ב אוף טופיק 36
נולי השקעה לטווח קצרצר בימי קורונה שוק ההון 23