• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ימי קורונה - יומנה של בת העמק

מדברים בעיקר על תכנון חתונה על היום שאחרי הקורונה, דברים כאלו......
בינתיים תעשו ילדים, לא ישעמם לכם לרגע :)
את החתונה אפשר לעשות אחרי זה או בכלל לא (זה מה שאני רומזת לבן שלי אבל נראה לי שהוא מתעלם).

בינתיים תעשו ילדים, לא ישעמם לכם לרגע :)
את החתונה אפשר לעשות אחרי זה או בכלל לא (זה מה שאני רומזת לבן שלי אבל נראה לי שהוא מתעלם).
לא, אנחנו רוצים חתונה קודם. קצת מיושנים כאלו D:

מישהו רוצה לעצבן אותי?
מאז שהתפרץ הוירוס, אני מאושר.
אני לא מאושר שאנשים נפטרים ואני לא שמח שהמדינה קורסת, אבל אני מרגיש, שכל מה שהוציא אותי מדעתי לפני הוירוס, התכנז למקום והתפוצץ.
אני מדבר על חוסר האחריות, על גישת "יהיה בסדר, סמוך עליי", על אי כיבוד אחד של השני, על חרדים, על חוסר היגיינה בסיסית ,על פוליטיקאים, על ביריונים, על צפיפות באוטובוסים, על חתונות ואירועים שכל עושה טובה שהוא מגיע.
ה(חוסר) תרבות של הישראלים כרגע זו הבעיה הכי גדולה כאן. אז אני מאושר שסוף סוף אחרים מרגישים את מה שאני הרגשתי כבר שנים.

@בת העמק @קפה שחור
אתם טווענים ללא פוליטיקה.
כל הבעיה התחילה שם.
לפיקוד העורף יש תוכנית סדורה לטפל במגיפה. נחשו מי לא נתן להם להוציא אותה לפועל?
את לא צופה בחדשות, אבל דשבורד ומספרי תמותה , תחשבי שממחר יהיו דשבורדס של מחירי מניות / מדדים, צבע אדום מול העיניים כל היום וכותרות על אנשים שאיבדו את כל ממונם.
שמעתי אתמול בדיחה, ברגע שביטוח לאומי יצטרך לתת פיצויים למשפחות נפטרי קורונה - מספר המתים מקורונה יתאפס.
לא מכחיש ולא נעלים, אבל...
זוכרת הסגר של 2013? לא?
טוב, אז זו היתה רק שפעת.
http://globes.co.il/news/article.aspx?did=1000818781
בא נאשם בפלילים, ממנה אנשים עם רקורד בעייתי ואז נזכר לתקוף אותם אישית למטרה אחת.

נ.ב.
הכי נוח זה לאנשים במצבי. אנחנו יודעים איך נעזוב את העולם וזה לא יהיה ממחלה.

נ.נ.ב.
לפני חצי שנה כולנו היינו ממושמעים, פתאום כולם לא בסדר ומעגלים פינות?
מתי החליפו את העם ולא סיפרו לי?
כשיש הצלחה זה " אני הנחתי, אני אמרתי, אני עשיתי"
כשיש כשלון "העם לא מקשיב לנו, הפוליטיקאי ההוא מזלזל בי ואתם מקשיבים לו..."
לא הייתם נותנים למנהל בינוני שכזה לנהל צוות בחברה שלכם.

מתעלם מקיומה? מתנהל כאילו לא קיימת? או שפשוט הפסקת לקרוא ולדבר על זה?

היי
יש לא מעט סיבות מדוע לכעוס, הבעיה אם נכנסים למצב של כעס מתמשך זה משפיע אלינו
ברמה האישית, וגם ככה מדובר בתקופה הזויה אז מדוע להישאב לתוך זה.

אני באופן אישי מתמקד בעבודה, המגיפה הביאה אנשים רבים שלא נפגעו כלכלית, להחליט לפעול
כדי להיות מוכנים לבלתמים שונים שיגיעו במהלך השנים, אני יכול לומר בוודאות שהמגפה תרמה
לעלייה בפעילות העסקית שלי, והראיה לכך היא הוספת מספר עובדים למצבת כוח האדם של החברה.

המדינה נמצאת במצב של סחרור שלילי בתחומים רבים, התקשורת כמו תמיד מקצינה את המגמה,
אני בעד שכל אחד מאתנו ייקח צעד אחורה, זה הזמן להרגיע ולא לתקוף האחד את השני.

האוכלוסיה המטומטמת שלנו - בלי מסכות או מסכות על הסנטר, מסיבות, חתונות, פאבים, שירה בציבור, חדרי כושר, ישיבות, בתי כנסת, הפגנות צפופות... כי זהו- נגמרה הקורונה או היא רק שפעת.
מזל טוב על היומן...סוף סוף אפשר לשמוע את קולך הצלול:)
בלי קשר לזעם, לפוליטיקה, ולקושי הכלכלי של מעמד הביניים,
אם כבר קורונה, אם כבר סגר שני בדרך אז ראבאק למה אנשים צובעים על הגינות הציבוריות בהמוניהם עם הילדים שלהם, בהתקהלות אינסופית???
מה זה הפיגור הזה, מה אין לכם הורים? ויותר מזה אתם רוצים שנשאר לנצח עם בתיי חולים מפוצצים ותחלואה שאיבדה שליטה?
לא מבינה את זה. הבטחתי לעצמי שמחר מתקשרת למשטרה ולעירייה ומזמינה פקחים לגינות.

ובאשר לך גברת יקרה, יש בעייני שני פתרונות קסם לדיכאון:
1. ספורט יומי
2. התפתחות למוח, יצירה

ה(חוסר) תרבות של הישראלים כרגע זו הבעיה הכי גדולה כאן. אז אני מאושר שסוף סוף אחרים מרגישים את מה שאני הרגשתי כבר שנים.
אני די בטוחה שלאורך השנים ואלפי ההודעות שלי כאן הבעתי את דעתי הדומה מאד לשלך בנושא חוסר התרבות בארץ, ויש לי הרגשה שלא מעט מבאי הפורום הזה חושבים כמונו. עד היום די יכולתי להתחמק מכך ע"י בחירות אישיות שלי בנושא מגורים ובחירת חברים וסביבת עבודה.
אבל עכשיו ההפקרות הזאת גורמת לסיכון חיי וחיי יקיריי ואני משתגעת. ואגב, ההתנהלות המופקרת שאני מדברת עליה מתבצעת גם ע"י אנשים מחונכים ותרבותיים בסביבתי. זה ממש לא שייך רק ל"ההם".
כולם מדברים על מגזרים אחרים שאשמים אבל אני רוצה דווקא לשים את הספוט על השכבה המשכילה והתרבותית שיודעת לקרוא ויודעת לחפש נתונים ויודעת להקיש דבר מתוך דבר. רבים מאד מהשכבה הזאת מתנהלים באותו טימטום ואני טוענת שהסיבה שלהם היא אחת - פחד וחרדה וחוסר ודאות מוביל אותם לבחור לקרוא בפינצטה דווקא את אלה שטוענים שאין כלום ושום דבר מיוחד בוירוס הזה, שלא נורא אם האוכלוסיה הפגומה (קשישים וחולים כרונים בכל הגילאים) תידלל, שהכלכלה חשובה יותר וכן הלאה.
ואגב נוסף, ההתנהלות המופקרת הזאת מתקיימת במדינות רבות ולא רק בישראל. זה עניין אנושי ולא מגזרי או תלוי מדינה.

נ.ב.
הכי נוח זה לאנשים במצבי. אנחנו יודעים איך נעזוב את העולם וזה לא יהיה ממחלה.
זה כי האופנוע??? אבוי :(
אתם טוענים ללא פוליטיקה.
כל הבעיה התחילה שם.
ברור שעדר צריך מנהיגה טובה ואנחנו לא שונים משאר החיות. הלוואי עלינו ראשת ממשלת ניו זילנד.
אבל כשמסתכלים על מה כל אחד מאיתנו יכול להשפיע, זה קודם כל על עצמו ואז על סביבתו הקרובה ואולי אולי טיפה על המערכת כולה. להגיד לעצמי שבגלל מנהלים כושלים אני אתנהג בחוסר אחריות? לא מתאים לאדם בוגר, עצמאי ובעל אחריות אישית. זה כמו להעביר את חינוך הילדים שלך לידי משרד החינוך ואז לבוא אליהם בהאשמות שהם לא מחונכים.

ובאשר לך גברת יקרה, יש בעייני שני פתרונות קסם לדיכאון:
1. ספורט יומי
2. התפתחות למוח, יצירה
אכן כך אבל בעייתי בנקודת זמן זאת, לי באופן אישי (גם ללא קשר לקורונה). אני עושה הליכה מתונה בערב, יש לי רעיונות נהדרים ללא יכולת מימוש ואת היצירתיות מבטאת במטבח ובעסק. אני זוכרת להודות כל יום מחדש על קיום הטבע, על משפחתי הגרעינית וחבריי האוהבים, על הנוף הנשקף מחלוני, על כל מה שהשגנו ביחד ולחוד, על האינטרנט ועל עוד דברים שהם נפלאים בעיניי. זה עוזר לשים דברים בפרופורציה כשמתחיל להיות חשוך.

ממליצה לצפות בסטנד אפ או דברים אחרים מצחיקים.
לדבר עם אחרים (בטלפון) -למשל יש קשישים שחיים לבד ואין להם עם מי לדבר.
יש אתר ''רוח טובה'' לדוגמה שמרכז התנדבויות מסוגים שונים.

אפשר גם להדפיס תשבצים וכו' מהרשת אם יש לך מדפסת. לקרוא ספר או לכתוב אחד. לשחק משחקי קופסה אם יש.
לצפות פחות בחדשות. לפני הרבה שנים הורדתי את מינון הטלויזיה והעיתון למינימום וזה בהחלט עשה אותי אדם יותר אופטימי.
כשאנו צופים בחדשות, קשה לשים לב למה שעומד מאחורי זה, כי אנו מרוכזים בזה. לצרוך חדשות יכול להיות דבר מדכא.

אכן תקופה לקלה לרובנו. קשה הריחוק מאנשים, החשש התמידי מלהדבק, כל הקונספירטורים ומפיצי הרעות שצצו, האי ודאות בגזרות שעלולות לצוץ מהיום למחר.
באופן אישי, הקורונה הגיע אליי, בעבודה נמצא חולה מאומת, נסגרנו לעד אחרי סוכות. החלו לי תסמינים, הלכתי להבדק, נמצאתי שלילי, מאז החמירו התסמינים. כנראה שלאחר יום כיפור אלך להבדק שוב.
אם כבר נפתחת בפנינו, שמתי לב שאינך מודרטור כבר. האם זה קשור? מקווה שהשאלה במקום.

אני לבד בסיפור? מישהו מזדהה איתי? מישהו רוצה לעודד אותי? מישהו רוצה לעצבן אותי?
תספרו איך אתם חווים את התקופה המשוגעת הזאת ואיך מצליחים להתנהל בה.

אני הפסקתי לכעוס.
כמו שכתבו כאן החלטתי שזה פשוט לא בריא - לי.

מודה שהזעם אצלי התפוצץ כאשר מישהו כאן החליט שזה בסדר גמור להשאיר מדינה שלמה בלי תקציב בתקופה כזו. כאילו לא די במה שקורה, שמחליטים בכוח לא לתכנן מראש תקציב וסידרי עדיפויות.

אבל גם זה עבר לי. או יותר נכון החלטתי שזה יעבור לי.

בגדול... הדרך שלי לא להתעצבן מההתנהלות המוטרפת שמסביב (לא רק בישראל אגב) זה דווקא לא להיות שקועה בדעה האישית שלי. אני מכריחה את עצמי לראות ולהתחבר גם לדעות אחרות ולהסביר לעצמי את הרציונל מאחוריהן. כמו ברוב הדברים אין שחור ולבן במיוחד בדברים כל כך מורכבים כמו מגיפה ואיך נכון להתנהל מולה.

1. מכחישני המגפה - הפרופסורים, הגניקולוגית, הסיינטולוג, הפסיכיאטר, הפוליטיקאים, המדענים...

אז נכון שמתוכם אני בוחרת לקרא מאמרים של פרופסורים/רופאים/מדענים ולא של סיינטולוגים או פוליטיקאים. ונכון שאני משתדלת לקרוא מאמרים לא מתלהמים ולא צעקניים, שמביעים את העמדה שלהם תוך הצגת עובדות/מידע/נתונים/מחקרים והקריאה מבחינתי היא תמיד ביקורתית. אבל לא נשמע לי הגיוני לבטל במחי יד דעות של מדענים, בעלי שם עולמי, רק בגלל שאני חושבת אחרת (או שמדענים אחרים, בעלי שם עולמי, חושבים אחרת). החוכמה וההגיון אף פעם לא מרוכזים במקום אחד.

אז, כן, לי זה *דווקא עוזר* לחשוב שיש אנשים, חכמים לא פחות, שחושבים אחרת.
זה מקל עלי לראות התכנסויות, שלטעמי נראות משוללות כל הגיון.
זה מקל עלי לקבל אוכלוסיות שמתנהגות אחרת ממני (ברמה שלי נראית חסרת אחריות).
וזה במיוחד מקל עלי לקבל חברים ובני משפחה שחושבים אחרת.

אישית, אני שומרת על עצמי ועל היקרים לי ומקווה ש״הצד השני״ צודק.

זה כמו להעביר את חינוך הילדים שלך לידי משרד החינוך ואז לבוא אליהם בהאשמות שהם לא מחונכים
מערכת החינוך, עסוקה בללמד חומר לימודי, עם תוכן בעייתי.
אין אמון בנתונים ואין כוונה להתחבא במיטה מתחת לפוך.
שוב...
קחי שיחה בנושא אחר -
מכרתי את כל המניות שלי!
למה?
לא שמעת? קודאק פשטה רגל.
אבל לא היו לך מניות בקודאק!
נכון, אבל לכי תדעי איזו מניה תיפול הבאה בתור?
אז קוראים דו''חות, מקשיבים לשיחות עם הבעלים.
נו באמת, אם תלכי רק לפי נתונים, לא נגיע רחוק.

חושב שאת נוהגת נכון בהתחשב בגילך + גורמי סיכון אבל לא חושב שאפשר להשליך את הסטייט אוף מינד הזה על כולם ולצפות מדי. לאנשים יש צורך נפשי באיזונים שנגזרים מצורות החיים שלהם. למשל צעיר שבשיא פעילותו הכלכלית שמתאמץ מאד בעבודה יש לו צרכים לשובב את נפשו וליהנות בדחיפות ובאופנים שונים ממבוגר שכבר מסודר או פרש. אז להפקיע ממנו לזמן ארוך את היכולת הזאת לפצות את עצמו ולהתאזן יכניס אותו לאומללות (שבסוף תפגע גם בתפקודו בעבודה). ולפעמים העבודה עצמה מאלצת התערות בקהל . יש גם אנשים ממגזרים שונים עם יחסי גומלין שונים לגמרי עם החברה/השבט שסביבם ממה שאנחנו מכירים. יש מנעד ענק של אנשים חברותיים יותר ופחות. אז קל לדבר ולזעום אבל כל אדם הוא אקו סיסטם שלם ולרוב האנשים כנראה קשה הרבה יותר עם ההגבלות מאחת שעונה לפרופיל הספציפי שלך (או אולי בכלל של חברינו הסולידיים והמופנמים כאן). ובפועל זה מה שלדעתי מביא לפשרות מול ההנחיות. לא זלזול ובוז בד"כ אלא רצון להימנע מאומללות כי החיים פה קשים גם ככה. לא אומר שזה בסדר רק שלא ריאליסטי באמת לכבות אנשים, לסגור אותם, להכתיב מה ללבוש (מסכות) זה מצב לא טבעי ומטורף שלא פלא שלא כולם תמיד עומדים בו ומעגלים פינות. בפרט שהסכנה ממש לא מתחלקת שווה בין כולם. לרוב האנשים היא די וירטואלית ותכל'ס מצופה מהם להתגייס למען מיעוט. שזה רעיון יפה אבל יש גבול כמה אפשר להכפיף את היומיום למענו אז כמו בהשקעות לוקחים ריזיקות.

החלו לי תסמינים, הלכתי להבדק, נמצאתי שלילי, מאז החמירו התסמינים. כנראה שלאחר יום כיפור אלך להבדק שוב.
אוי אלכס :(
תבוא לעדכן אותנו, בסדר? ומחזיקה לך אצבעות שאם יתברר שחיובי, תעבור את זה בקלות ותחזור לעצמך במהירות.
אם כבר נפתחת בפנינו, שמתי לב שאינך מודרטור כבר. האם זה קשור?
אתה שמת לב רק עכשיו, אני כבר די הרבה זמן לא מודרטורית :)

אני מכריחה את עצמי לראות ולהתחבר גם לדעות אחרות ולהסביר לעצמי את הרציונל מאחוריהן.
אני משתדלת לקרוא מאמרים לא מתלהמים ולא צעקניים, שמביעים את העמדה שלהם תוך הצגת עובדות/מידע/נתונים/מחקרים והקריאה מבחינתי היא תמיד ביקורתית. אבל לא נשמע לי הגיוני לבטל במחי יד דעות של מדענים, בעלי שם עולמי, רק בגלל שאני חושבת אחרת
גם אני קראתי עד שהבנתי מה ריבוי הדעות גורם להתנהלות ההדיוטות. דבר ראשון, אני פותחת לשונית ובודקת מה המומחיות של אותו מדען/רופא/חוקר. יפתיע אותך אם אספר שרובם אינם מבינים כלום באפידמיולוגיה? ולמה הם אינם מבינים שבזמן מגפה צריך להיות הנחיות ברורות ואחידות ולכן לא מתאים שיפיצו את דעתם? למה שלא יביעו את דעתם במסגרת האקדמאית או יעבירו מכתבים לפרויקטור הראשי עם דעתם? למה כולנו צריכים לקרוא ולהתבלבל? מה זה יעזור להדיוטות כמונו לקרוא כל נפיחה שמישהו כותב כשאין לנו בכלל דרך לנתח את זה? לכולנו עדיף פרויקטור כמו בשבדיה שפעם ביום עולה לתקשורת וכולם מקשיבים להמלצותיו.
זה מקל עלי לראות התכנסויות, שלטעמי נראות משוללות כל הגיון.
זה מקל עלי לקבל אוכלוסיות שמתנהגות אחרת ממני (ברמה שלי נראית חסרת אחריות).
וזה במיוחד מקל עלי לקבל חברים ובני משפחה שחושבים אחרת.
כיף לך שאת מסוגלת, באמת.

לאנשים יש צורך נפשי באיזונים שנגזרים מצורות החיים שלהם. למשל צעיר שבשיא פעילותו הכלכלית שמתאמץ מאד בעבודה יש לו צרכים לשובב את נפשו וליהנות בדחיפות ובאופנים שונים ממבוגר שכבר מסודר או פרש. אז להפקיע ממנו לזמן ארוך את היכולת הזאת לפצות את עצמו ולהתאזן יכניס אותו לאומללות
אני לגמרי מסכימה איתך בעניין הזה. אבל בוא ניכנס טיפה לרזולוציה של האפשרויות בפועל (החכמות, לא המטומטמות).
רוצה לצאת לנופש? לך לצימר או תקים אוהל או תסבלט דירה אבל אל תלך למלון. הלכת למלון? אל תלך לחדר אוכל ואל תתקהל בלובי ואל תלך לחדר כושר. רוצה לחו"ל, תוותר על זה כרגע.
רוצה לצאת לבלות? קח את החברים לפארק הקרוב לביתך (כל עוד אין גשם) עם בירות ומנגל. רוצה מסעדה? לך רק לכזאת עם חצר פתוחה. אין? תוותר.
רוצה קרחנה? תוותר. רוצה מסיבות? תוותר. רוצה להתפלל בחברותא בבית כנסת? תוותר. רוצה קריוקי? תוותר.
כי בסוף אתה גם רוצה לבקר את ההורים שלך, הם לא קשישים אבל אתה דואג להם. אם בילוי במסיבות עדיף על קשר עם ההורים, אולי כדאי לזכור שלמחרת אתה אולי הולך לעבוד עם אנשים שחלקם עלולים לקבל את המחלה באופן קשה. זאת תקופת סולידריות, לא תקופת מה שבראש שלי. אנחנו נכשלים בזה :(

גם אני קראתי עד שהבנתי מה ריבוי הדעות גורם להתנהלות ההדיוטות. דבר ראשון, אני פותחת לשונית ובודקת מה המומחיות של אותו מדען/רופא/חוקר. יפתיע אותך אם אספר שרובם אינם מבינים כלום באפידמיולוגיה? ולמה הם אינם מבינים שבזמן מגפה צריך להיות הנחיות ברורות ואחידות ולכן לא מתאים שיפיצו את דעתם? למה שלא יביעו את דעתם במסגרת האקדמאית או יעבירו מכתבים לפרויקטור הראשי עם דעתם? למה כולנו צריכים לקרוא ולהתבלבל? מה זה יעזור להדיוטות כמונו לקרוא כל נפיחה שמישהו כותב כשאין לנו בכלל דרך לנתח את זה? לכולנו עדיף פרויקטור כמו בשבדיה שפעם ביום עולה לתקשורת וכולם מקשיבים להמלצותיו.

כיף לך שאת מסוגלת, באמת.

בימים ההם אין מלך בישראל איש הישר בעיניו יעשה

את באמת רוצה קול אחד שייתן לך את המידע הנכון? מה הוא המידע הנכון?
מבין את הקמיהה למנהיג חזק/קול אחד/מישהו חזק שיטפל בזמן משבר, אבל אם לחשוב על זה עוד דקה זה כלכך רע שאני לא יודע מאיפה להתחיל

אני לגמרי מסכימה איתך בעניין הזה. אבל בוא ניכנס טיפה לרזולוציה של האפשרויות בפועל (החכמות, לא המטומטמות).
רוצה לצאת לנופש? לך לצימר או תקים אוהל או תסבלט דירה אבל אל תלך למלון. הלכת למלון? אל תלך לחדר אוכל ואל תתקהל בלובי ואל תלך לחדר כושר. רוצה לחו"ל, תוותר על זה כרגע.
רוצה לצאת לבלות? קח את החברים לפארק הקרוב לביתך (כל עוד אין גשם) עם בירות ומנגל. רוצה מסעדה? לך רק לכזאת עם חצר פתוחה. אין? תוותר.
רוצה קרחנה? תוותר. רוצה מסיבות? תוותר. רוצה להתפלל בחברותא בבית כנסת? תוותר. רוצה קריוקי? תוותר.
כי בסוף אתה גם רוצה לבקר את ההורים שלך, הם לא קשישים אבל אתה דואג להם. אם בילוי במסיבות עדיף על קשר עם ההורים, אולי כדאי לזכור שלמחרת אתה אולי הולך לעבוד עם אנשים שחלקם עלולים לקבל את המחלה באופן קשה. זאת תקופת סולידריות, לא תקופת מה שבראש שלי. אנחנו נכשלים בזה :(
אפילו צעד לפני סולידריות, בואו נדבר על אגוצנטריות לשמה. אני לא מבינה את כל ההתנגדות הזו למסיכות, או לבקשה להפסיק חוגים ופעילות וולנטריות לשלושה חודשים - ואם היינו מפסיקים אותם ממש לא היינו בסגר השני הזה. אחוז המתים מקורונה בישראל הוא בערך 0.5% מהחולים. זה לא הרבה למחלה קשה, אבל זה מספר אמיתי. כל פעם שמדברים על 28000 מאומתים בשבוע, אנחנו מדברים על עוד 140 מתים ולא, לא כולם זקנים שגם ככה יומם הגיע ובסך הכל איבדו חודש מחייהם הארוכים. רבאק, בכל צוק איתן לא מתו ככה. אם היו אומרים למשפחות של החיילים האלה, בצוק איתן, שהסיכוי למותם אפסי אם רק יסכימו לא ללכת לפילאטיס חצי שנה, או לקולנוע, מישהו מהם היה אומר לא? כמה עצב וכאב זה מוות של אדם אחד, גם צעיר שאין לו אישה וילדים.
באמת, ליבי עם מי שמחויב לצאת החוצה ולעבוד - לא רק הצוותים הרפואיים, גם הטלרים בבנק, ואחרים. אבל מי שלא צריך? שבו בבית והורידו את מקדם ההדבקה!

ולבת העמק, לגבי החברים המטומטמים, אני יכולה להבין. יש לי קרובת משפחה כזו. מאד קשה ואין לי בדיוק איך לעזור, גם אני מתעצבנת נורא כאנשים עושים דברים שנראים בעיני פשוט אידיוטים, גם אם לא אומרת מילה. מצד מציאת העיסוק, מציעה לך לבדוק ביוטיוב סרטים תיעודיים של ה- bbc על היסטוריה ואמנות. דברים מאד קלילים, למשל על תולדות ההלבשה התחתונה, התפתחות המטבח וחיי היום יום בתקופות שונות בהיסטוריה. נסי לחפש לפי Lucy Worsley, אם זה מעניין אותך.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M מותר להחתים ימי חופש בזמן שירות מילואים? אוף טופיק 3
ה תחשיב ימי מילואים מול תשלום בט'ל ומס הכנסה אוף טופיק 1
ס ימי חופשה, הבראה ומחלה צרכנות פיננסית 1
V קניות ביום הרווקים/cyber Monday ושאר ימי הקניות של נובמבר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
א דמי הבראה + ימי חופש אחרי הפסקת עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ז ימי חופשה מיסים 13
ה תשלום על ימי מילואים שהיו בסופ״ש פוסטים מאיכות נמוכה 5
U ימי מכירות רכב אוף טופיק 0
stamEhad סיום עבודה - מימון רכישת אופציות ע"י כספי פיצויים + ימי חופשה מיסים 6
G פדיון ימי חופשה מיסים 13
R קרנות ימי עדכון ושיטת עמלות שוק ההון 11
flower ימי מחלה - החזר מס מיסים 5
ז ימי מחלה אוף טופיק 59
E ימי חופש במקום עבודה חדש אוף טופיק 10
ח האם ניתן לקבל מענק עבודה על ימי אבטלה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
S ב-IB מופיע לי שצריכים לעבור 44 ימי עסקים לפני שמושכים לחשבון אחר פוסטים מאיכות נמוכה 1
ס להשתמש או לשמור ימי חופש? אוף טופיק 17
S שכר על ימי בידוד אוף טופיק 76
abby1994 ימי חופש, דמי הבראה ,החזר מס ומה שבינהם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 24
B מס שולי על פדיון ימי חופשה צרכנות פיננסית 1
Zach Moshe למה העברת סוויפט לוקחת עוד 2 ימי עסקים *אחרי* שהכסף הגיע לבנק בארץ? צרכנות פיננסית 8
ק ימי, מפגשי 'גיבוש' שלא על החשבון המעביד. אוף טופיק 13
liranviper מה עדיף: חל"ת או מינוס ימי חופש? צרכנות פיננסית 12
waskindalost בעזיבת מקום העבודה - האם לפדות או לקחת ימי חופש ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
קפיצת הדרך סין - קורונה - ומה שביניהן אוף טופיק 69
ח קיזוז הפסדים ומענקי קורונה בדוח השנתי 2021 מיסים 1
Zegman דיווח על החזר מענק קורונה למס הכנסה בטופס 1301 מיסים 0
D סיוע לעצמאים קורונה - האם נחשב שכר לא מבוטח? האם נחשב הכנסה מעסק? מיסים 6
ש החזר מענקי קורונה מיסים 18
קורומאטצו פליט קורונה. התפתחות אישית 0
ע איזה אתרים מומלצים לאזרחי ארה"ב (F-BAR, החזר מס, מענק טראמפ(קורונה))? מיסים 2
G בין קורונה לאוניברסיטה שוק ההון 7
בורג מענק קורונה, סף עשירון 7 אוף טופיק 53
ס פוסט קורונה == ירידות שערים? שוק ההון 10
ע מענק קורונה ראשון ושני לאזרחי ארה"ב שעדיין לא הגישו שום הצהרה\בקשה לארה"ב בעבר אוף טופיק 2
1337justme תור למנה שניה של חיסון קורונה אוף טופיק 48
G עבודה לקשישים בזמן קורונה? אוף טופיק 7
amikal חריגה זמנית מאסטרטגיית השקעה בזמן קורונה לצורך ניצול הזדמנויות שוק ההון 16
C פיקדון קורונה למשתחררים משירות מ-2015 צרכנות פיננסית 3
A זכאות למענק קורונה - עקב הכנסה משכר דירה שוק ההון 8
M אג"ח קורונה שוק ההון 2
א השקעה בזמן אי וודאות - קורונה שוק ההון 11
ש כמה גרפים על מדדי קורונה והבורסה שלנו שוק ההון 3
G ביצוע איזונים לתיק פסיבי בזמן קורונה שוק ההון 16
G איזונים לתיק פסיבי בזמן קורונה שוק ההון 3
Tim_Duncan התפטרות/פיטורין לאחר חודש+ של חל"ת קורונה אוף טופיק 8
Ayelet582 חיסכון בימי קורונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
ח מענק "קורונה" לעצמאיים צרכנות פיננסית 10
S מענק קורונה לאזרחי ארה"ב אוף טופיק 36
נולי השקעה לטווח קצרצר בימי קורונה שוק ההון 23