• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חריגה מתקרת ההפקדה לפנסיה - אפשרויות

avishain

משתמש סולידי
דירוג
11
שלום רב,

השכר שלי היה עד כה בערך 18,500 אש"ח.
אני כבר שנים מפריש לקרן פנסיה , משלם 0.2 מצבירה ו2% מהפקדה.

השכר עכשיו עלה ל20,500 , המעסיק ביקש מסוכנות ההסדר לשלוח יועץ פנסיוני שיציג לי את האפשרויות העומדות בפניי ,כי הבנתי שאני חורג מתקרת ההפקדה לפנסיה.

היועץ הפנסיוני טען שאני יכול :

1.לפתוח קופה חדשה בביטוח מנהלים (הראל/כלל/פניקס)
לשלם דמי ניהול מצבירה של 0.5% ובנוסף 3% מהפקדה.
כמו כן,ישנה הטבה כזאת או אחרת שבה אקבל 0.7% החזר שנתי מדמי ההפקדה, כך שיוצא שאשלם 2.3% בסופו של יום.
כמו כן, הוא טען שיש אכ"א שהמעסיק משלם בגיני על החלק שהולך לביטוח המנהלים ולכן הוא גם ממליץ על זה.

2.לפתוח קופה משלימה בפנסיה.
4% מהפקדה
1.05% צבירה
בקופה זאת אין אובדן כושר עבודה ולכן הוא לא ממליץ עלייה.

אני לא מת על ביטוחי מנהלים ובעבר היה לי והעברתי הכל לפנסיה , אך נראה שבמקרה הזה אכן עדיף ב.מנהלים.
אני מתכנן להעביר רק את הדלתא של החריגה לביטוח המנהלים ,כלומר שקופת הפנסיה תמשיך לקבל את המקסימום מדיי חודש.

האם דמי הניהול נראים לכם? האם יש משהו חשוב שעליי לבקש? אופציות נוספות?
אודה לעזרה

תודה

יש מספר אופציות
קופת גמל לקצבה (ביטוחי חיים ואובדן כושר יש לרכוש בנפרד, וזה אפשרי לפעמים דרך המעסיק ולפעמים פרטי)
קרן פנסיה משלימה (כוללת אפשרות לאובדן כושר וביטוח שארים)
ביטוח מנהלים

היה פעם במיטב ד״ש מוצר שקראו ו גמל-מנהלים ששילב קות גמל עם ביטוח חיים ואובדן כושר, לא מיודע מה התמאים שם והאם זה כדאי.

לדעתי הסוכן מכוון אותך למוצר שמשתלם לו, אם תפנה ל בתי השקעות אחרים תקבל התעות הרבה יותר זולות לדעתן עם 0% מההפקדה ופחות מ 0.6% מהצבירה.

לגבי אובדן כושר - נכון שהברירה הרגילה זה לבטח ביטויי מנהלים, זה לא אומר שאי אפשר להוסיף פסקה לתנאי הפוליסה שגם קופות גמל יכללו בכיסוי (וזה לגבי שיחרור מתשלום פרמיות במקרה של אובדן כושר)

יש מעסיקים שנצמדים להגדרה המילולית ומפרשים אותה בצורה מוקצנת קח שמבחינתם רק קרנות משלימות וביטוחי מנהלים הם אפשריים
(כי קופות גמל הם לא תוכנית פנסיה עם חסכון/חיים/שארים בצורה ״מובנת״) ויש כאלה שפשוט ידרשו חתימה שאתה מודע לכל הסיכונים בלה-בלה-בלה
ויש כאלה שלא אכפת להם.

קופת גמל לקצבה (ביטוחי חיים ואובדן כושר יש לרכוש בנפרד
לא בהכרח.
אתה יכול להעביר תגמולים לפנסיה ופיצויים לגמל, ואז אתה מבוטח על השכר שלך דרך הפנסיה

לא בהכרח.
אתה יכול להעביר תגמולים לפנסיה ופיצויים לגמל, ואז אתה מבוטח על השכר שלך דרך הפנסיה
נכון , רק שגם על זה יש שינוי וחלק מהקרנות מאפשרות וחלק לא.

וגם במקרה כזה (למי שזה חשוב / רלבנתי)
על 45% מהגמל אין אגח מיועדות

לדעתי הסוכן מכוון אותך למוצר שמשתלם לו, אם תפנה ל בתי השקעות אחרים תקבל התעות הרבה יותר זולות לדעתן עם 0% מההפקדה ופחות מ 0.6% מהצבירה.

ם.

תודה רבה
תוכל לתת דוגמא למוצר או שניים של חברה כזאת או אחרת? רק כדי שאבין מה עליי לבקש כשאתקשר אליהם.

תודה רבה
תוכל לתת דוגמא למוצר או שניים של חברה כזאת או אחרת? רק כדי שאבין מה עליי לבקש כשאתקשר אליהם.
אין לי, אז אני יכול לתת שמות :)
אינטרגמל 0.35
IBI בין 0.48 - 0.6
מיטב ד״ש 0.3-0.35

לחלקן יש קופות גמל עוקבות מדדים בנוסף לקופות המנוהלות (לשיקולך, הרוב בפורום מעדיף עקיבת מדדים)

נערך לאחרונה ב:
יש לך חלופות ?משהו ספציפי

אני עובד בחברה דיי גדולה עם סוכנות הסדר
הם לא מוכנים להוריד דמי ניהול , בגדול יש לי אופציה לעבוד ישיר ולנהל בעצמי

בגדול יש לי אופציה לעבוד ישיר ולנהל בעצמי
סוכנות ההסדר מחויבת להוות סולק עבורך גם אם אתה משיג הטבה בצורה אישית ואפילו אם זו קרן םנסיה שהם לא "עובדים" איתה

סוכנות ההסדר מחויבת להוות סולק עבורך גם אם אתה משיג הטבה בצורה אישית ואפילו אם זו קרן םנסיה שהם לא "עובדים" איתה

תוכל להפנות אותי לסעיף בחוק ?

כי בפעם האחרונה שביקשתי להוריד דמי ניהול - אמרו לי שאני יכול לעבוד ישיר מול כמה חברות פנסיה אבל לא דרכם.

כי בפעם האחרונה שביקשתי להוריד דמי ניהול - אמרו לי שאני יכול לעבוד ישיר מול כמה חברות פנסיה אבל לא דרכם.
מי זה ״אמרו״ ?

אם זה הסוכן אז זה נכון, הוא לא חייב למכור לך כל דבר בכל מחיר, אתה יכול לעבוד ישירות דרך בית השקעות והמעסיק מעביר את הטיפול בסליקה לגורם מתפעל.

מי זה ״אמרו״ ?

אם זה הסוכן אז זה נכון, הוא לא חייב למכור לך כל דבר בכל מחיר, אתה יכול לעבוד ישירות דרך בית השקעות והמעסיק מעביר את הטיפול בסליקה לגורם מתפעל.
"אמרו" - סוכנות ההסדר.

שוב, למעסיק אין בעיה שאעבוד ישירות מול חברת ביטוח כזאת או אחרת.

עכשיו אני מחפש הצעה מעניינת להעביר את תיק הפנסיה שלי (יש שם כמעט 300K).

"אמרו" - סוכנות ההסדר.

שוב, למעסיק אין בעיה שאעבוד ישירות מול חברת ביטוח כזאת או אחרת.

עכשיו אני מחפש הצעה מעניינת להעביר את תיק הפנסיה שלי (יש שם כמעט 300K).
דבר עם @Fitch
או עם דש/הלמן אלדובי על קרנות ברירת מחדל

הבחור מסוכנות ההסדר חזר אליי ואמר לי שלא ניתן לפתוח קופת גמל על הדלתא (כלומר של החריגה מתקרת ההפקדה לפנסיה) מכיוון שאני חתום על סעיף 14 והמעסיק מחוייב לעשות לי אובדן כושר עבודה על כל השכר , ובקופת גמל לא ניתן לרכוש כיסוי שכזה.

הוא טוען שהמעסיק מחויב לבטל את סעיף 14 בשביל זה, כמובן שהמעסיק לא יסכים לכזה מהלך.

מה האפשרויות שלי?

הבחור מסוכנות ההסדר חזר אליי ואמר לי שלא ניתן לפתוח קופת גמל על הדלתא (כלומר של החריגה מתקרת ההפקדה לפנסיה) מכיוון שאני חתום על סעיף 14 והמעסיק מחוייב לעשות לי אובדן כושר עבודה על כל השכר , ובקופת גמל לא ניתן לרכוש כיסוי שכזה.

הוא טוען שהמעסיק מחויב לבטל את סעיף 14 בשביל זה, כמובן שהמעסיק לא יסכים לכזה מהלך.

מה האפשרויות שלי?

לא סביר שהמעסיק יעשה את זה עבורך,
אבל
אפשר לרכוש אובדן כושר על כל השכר גם כשמדובר בהפקדה לקופת גמל
מה שקורה לפעמים (תלוי בפוליסה) זה שחברת הביטוח לא משלמת שיחרור מפרמיות להפקדות שאינן לביטוח מנהלים,
כלור החלק של הפקדות העובד מעביד על קופ״ג לא יושלמו בעת אובדן כושר מה יצור פגיעה בכיסוי הביטוחי אחרי החזרה מהאובדן כושר.
זה בערך 20% מהשכר.

אם קופ״ג היאא בינתיים קטנה אתה יכול לוותר על הנושא,ולעבור לקופ״ג גם ללא השיחרור,
אתה יכול לפתוח קרן פנסיה משלימה,ולבדוק אם יש בה כיסוי לאובדן כושר או שהםוליסבה של הביטוח מנהלים גם מכסה קרן מקיפה

בעיקרון (מנסיון של אישתי) סוכנויות הסדר יכולות לפנות לחברת הביטוח ולהוסיף פיסקה לפוליסב שהכיסויים של השחרור תקפים גם לפרמיות שמופקדות קופ״ג/קרן מקיפה.

יכול להיות שאם תפתח קופ״ג/קרן מקיפה באותה חברה של האובדן כושר עבודה החברת הביטוח תהיה יותר חיובית כלפיך.

אפשר גם לפנות לחברת ביטוח אחרת לקבל הצעה שכוללת שיחרור פרמיות מקופ״ג ולחזור לחברת הביטוח ולסוכן ולומר שאם זה המצב אז אתה עובר לפתרון אחר,זהכנראה יכלול הפסקת היצוג על ידי הסוכן והפיכתו למטפל (תפעולית)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
aeh שאלה: חריגה מתקרת 10% השקעה למוצר אחד בחשבון IRA שוק ההון 20
ח חריגה בחשבון לכמה שעות, יש השלכות? צרכנות פיננסית 2
A עיכוב מחמת כח עליון לאחר חריגה מתאריך החוזה נדל"ן 18
A השפעות של חריגה מהמסגרת אשראי פוסטים מאיכות נמוכה 20
M ריבית על חריגה של 10 ימים? צרכנות פיננסית 1
1337justme חריגה פי 2 ממסגרת אשראי בנקאי צרכנות פיננסית 14
א יש פה וועדי בתים? קיבלתי עם חשבון המים "צריכה משותפת-חריגה" אוף טופיק 6
flower הודעה חריגה מהבנק - מיסוי דיבידנד של ניירות ערך NTR מיסים 20
amikal חריגה זמנית מאסטרטגיית השקעה בזמן קורונה לצורך ניצול הזדמנויות שוק ההון 16
O האם הגיוני להגיע לתקרות ההפקדה לפני שעוסקים במסחר עצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
C מה נכלל בתקרת ההפקדה לקופת גמל לשכיר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה מה ההפקדה המקסימלית שאני יכול לעשות כעצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M מיסוי של הסכום מעל תקרת ההפקדה הפטורה לאחר משיכה מקה"ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
M קופת גמל ותיקה - ג'וקר שמאפשר לעקוף את תקרת ההפקדה לקרן פנסיה מקיפה ולהצטייד במלא אגח מיועדות ופנסיה פטורה ממס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
Y תקרת ההפקדה הפטורה ממס רווחי הון לקהש לשכיר ולעצמאי שוק ההון 0
G העלאת ההפקדה בקרן ההשתלמות והפקדה עצמאית צרכנות פיננסית 10
E האם יש משמעות למועדי ההפקדה בקופ"ג להשקעה בהשוואה למועדי הפקדה בIB (במקרה של ירידות ושיטת DCA)? שוק ההון 7
Yos ביטוח מנהלים - גודל ההפקדה המומלץ בגישת פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
סולידי528 פנסיה 5K, לאן להפקיד את מה שמעל תקרת ההפקדה לפנסיה? צרכנות פיננסית 11
Z תקרת ההפקדה לפנסיה עצמאים. אם מי ששכרו נמוך מהרף של 200K+ ומפריש שוק ההון 7
A קרן השתלמות - מה לעשות עם הסכום שמעבר לתקרת ההפקדה? שוק ההון 17
ס האם ההפקדה לקה"ש מוגבלת ב2.5% מצד העובד? צרכנות פיננסית 3
Henchman34 קרן השתלמות וגודל ההפקדה שוק ההון 99

נושאים דומים

Back
למעלה