• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התפטרות, ודמי אבטלה

חלכאי

משתמש בכיר
דירוג
1,102
שלום חברים,
בעקבות שינויים ארגוניים שחלו בארגון בו אני עובד ולאור שינוי במהות העבודה שנדרש עלי לבצע, אני שוקל ברצינות להתפטר.
מעוניין לנצל את מלוא הזכויות בעניין דמי אבטלה.
שוקל כיצד לפעול נכון בכדי לא להפסיד חלק מדמי האבטלה, מסיבות טכניות.

בהנחה ובחודש העבודה האחרון אני עובד רק חצי חודש, האם מבחינת ביטוח לאומי זה יחשב כחודש עם הכנסה נמוכה יותר (וממנו יגזרו דמי האבטלה), או שיש התחשבות גם במספר ימי העבודה בפועל.
אני חושב שהתשובה ההגיונית היא שיש התחשבות במספר ימי העבודה בפועל, ושהתפטרות שלא בסוף החודש לא פוגעת בדמי הביטוח, רק רוצה לוודא...

שאלה שנייה: האם יש הבדל מבחינת הזכויות בין עובד שפוטר לבין עובד שהתפטר (למעט העובדה שעובד שמתפטר מקבל דמי אבטלה רק 90 יום לאחר התפטרותו).

תבדוק אם השינוי בתנאי התפקיד מאפשר לך להתפטר ולהיחשב כמפוטר.

אין עוד הבדלים מלבד 90 יום המתנה.
דברים שתשים לב אליהם:
אם חתמת כבר ב4 השנים האחרונות אתה נחשב מובטל חוזר ויש קיצוץ של 15% בשכר ו20% בימים המגיעים לך.
שים לב שיש מספר ימים שונה לכל גיל אז אתה ממש בתפר אולי שווה לך לחכות קצת. (עולה מ 70 ימים ל100 ימים בגיל 28, עולה ל 138 בגיל 35 ועולה מתישהו ל180 ימים)

ההגיון זה שגם מי שהתפטר שילם ביטוח לאומי.
חוץ מזה אם זה לא היה המצב, מי שהיה רוצה להתפטר היה דואג שיפטרו אותו, לא בעיה גדולה...

@FIYaacov אם מישהו רוצה לעזוב את מקום העבודה אבל לא להתפטר אלא להיות מפוטר הוא פשוט מתחיל להיות עובד גרוע, או נשאר עובד טוב ומעצבן את הבוס. למעסיק זה לא נח לפטר עובדים טובים אבל הוא בהחלט יפטר עובדים לא טובים למרות שזה יוצר לו עלויות.
@TunaGolem ההגיון זה שאם אדם שילם ביטוח לאומי, ומטרת הביטוח הלאומי היא לתת קצבה במהלך תקופה בה אדם ששילם ביטוח לאומי לא עובד אז מה זה משנה מה הסיבה לכך שהוא לא עובד?

אם מישהו רוצה לעזוב את מקום העבודה אבל לא להתפטר אלא להיות מפוטר הוא פשוט מתחיל להיות עובד גרוע, או נשאר עובד טוב ומעצבן את הבוס.
ללהפוך ל"עובד גרוע" כדי שיפטרו אותך יש עלויות אחרות שיכולות להיות גבוהות יותר בטווח הארוך.

אתה חייב לצרף לתביעה מכתב פיטורין כדי להיחשב מפוטר עקב הרעת התנאים שאתה מציין פה. המעסיק צריך לציין במכתב את תקופת ההעסקה ואת השכר בששת החודשים האחרונים או שאתה מצרף העתקי תלושים. ואז הם מחשבים את דמי האבטלה (נכנס כל 17 לחודש) לפי משכורת ממוצעת שלך. גם למי שמפוטר מנוכים 5 ימי המתנה מדמי האבטלה לפי החוק.

שלום חברים,
אני שוקל ברצינות להתפטר. מעוניין לנצל את מלוא הזכויות בעניין דמי אבטלה.
שאלת תם: אני מבין את הרצון שלך להתפטר, אבל אולי אתה מוכן לשתף מה הרעיון מאחורי הרעיון לנצל את הזכויות של דמי אבטלה?
נראה לי שהכי טבעי זה לחפש עבודה יותר טובה ולהתפטר כאשר חותמים במקום החדש. מה אני מפספס?

אתה חייב לצרף לתביעה מכתב פיטורין כדי להיחשב מפוטר עקב הרעת התנאים שאתה מציין פה. המעסיק צריך לציין במכתב את תקופת ההעסקה ואת השכר בששת החודשים האחרונים או שאתה מצרף העתקי תלושים. ואז הם מחשבים את דמי האבטלה (נכנס כל 17 לחודש) לפי משכורת ממוצעת שלך. גם למי שמפוטר מנוכים 5 ימי המתנה מדמי האבטלה לפי החוק.

הם לא מנוכים, מחזירים אותם בסוף. כך שמי שזכאי ל100 ימים בעצם צריך לחתום 105 ימים
@MMM אולי לנוח קצת ? במיוחד למי שלא אוהב את התחום, לעבוד חצי שנה פחות זה עוזר, מנסיון

שאלת תם: אני מבין את הרצון שלך להתפטר, אבל אולי אתה מוכן לשתף מה הרעיון מאחורי הרעיון לנצל את הזכויות של דמי אבטלה?
נראה לי שהכי טבעי זה לחפש עבודה יותר טובה ולהתפטר כאשר חותמים במקום החדש. מה אני מפספס?
לנוח...

בהנחה ובחודש העבודה האחרון אני עובד רק חצי חודש, האם מבחינת ביטוח לאומי זה יחשב כחודש עם הכנסה נמוכה יותר (וממנו יגזרו דמי האבטלה), או שיש התחשבות גם במספר ימי העבודה בפועל.
יש באתר הביטוח לאומי כמעט את כל המידע שתצטרך
סכום דמי האבטלה ליום מחושבלפי גילך והכנסותיך (החייבות בדמי ביטוח) ב-6 החודשים האחרונים המלאים שקדמו להתייצבות הראשונה שלך בשירות התעסוקה.
שאלה שנייה: האם יש הבדל מבחינת הזכויות בין עובד שפוטר לבין עובד שהתפטר (למעט העובדה שעובד שמתפטר מקבל דמי אבטלה רק 90 יום לאחר התפטרותו).
גם זה באתר שלהם
מי שהפסיק את עבודתו מרצונו, בלי סיבה מוצדקת – יתחיל לקבל את דמי האבטלה רק לאחר 90 ימים מיום הפסקת העבודה.
למרות זאת הוא צריך להתייצב בשירות התעסוקה בסמוך להפסקת העבודה, כדי לא לאבד את זכאותו.

מי שהפסיק את עבודתו מרצונו, מאחת הסיבות שהוגדרו בחוק ובתקנות כמוצדקות – צריך להמציא את המסמכים המתאימים להוכחת טענותיו, ויתחיל לקבל את דמי האבטלה כרגיל.
דוגמאות לסיבות מוצדקות להפסקת העבודה: התפטרות של עובד עקב מצב בריאותי שלו או של בן משפחתו, התפטרות בשל הרעה מוחשית בתנאי העבודה או שנוצרו נסיבות במקום העבודה שלא אפשרו לעובד להמשיך בעבודתו.
שינוי מקום המגורים או שינוי מקום עבודה, ייחשבו גם כן להתפטרות מוצדקת, בתנאי שהמרחק בין מקום המגורים החדש למקום העבודה עולה על 60 קילומטר, או 40 קילומטר לאם לילד שלא מלאו לו 7 שנים.

אני מדגיש את חשיבות ההודעה המוקדמת שוב
@חלכאי
תקרא כאן לפני שאתה ממשיך
פירוט הסיבות להתפטרות
  • ההודעה המוקדמת אינה צריכה לכלול את הסיבות להתפטרותו, ולמעסיק אסור לחייב את העובד לציין את הסיבה להתפטרותו או להחתימו על מסמך אחר שבו הוא מציין את הסיבה להתפטרות.
  • עם זאת, כאשר מדובר בהתפטרות עקב הרעת תנאים (נסיבות שמזכות את העובד בפיצויי פיטורים למרות שהוא התפטר ולא פוטר), על העובד להתריע מראש על ההרעה בתנאים ועל כוונתו להתפטר ולתת למעסיק הזדמנות נאותה לתקן את מה שמצריך תיקון ככל שהדבר ניתן לתיקון. אם לא יעשה זאת, עשוי העובד להתקשות להוכיח כי התפטרותו נעשתה עקב הרעת התנאים, ולפיכך יתקשה לזכות בפיצויי הפיטורים. למידע נוסף ראו פיצויי פיטורים לעובד שהתפטר עקב הרעה מוחשית בתנאי העבודה.

תודה למשיבים.
קראתי כבר את כל החומרים באתר הביטוח הלאומי ובאתרים אחרים.
להבנתי, אין הבדל משמעותי בין התפטרות לפיטורין, למעט קבלה מיידית של דמי האבטלה, לעומת המתנה של 3 חודשים.
בנושא פיצויי פיטורין, מי שהמעסיק מפקיד לקרן פנסיה בשיעור שנקבע בחוק והעובד חתום על ס 14, הפיצויים שייכים לעובד בכל אחד מה תרחישים, פיטורין או התפטרות.

להבנתי, אין הבדל משמעותי בין התפטרות לפיטורין, למעט קבלה מיידית של דמי האבטלה, לעומת המתנה של 3 חודשים.
כלומר אבדן כספי של השכר החדשי * 3 או במילים אחרות כופים עליך חופשה ללא תשלום.
בנושא פיצויי פיטורין, מי שהמעסיק מפקיד לקרן פנסיה בשיעור שנקבע בחוק והעובד חתום על ס 14, הפיצויים שייכים לעובד בכל אחד מה תרחישים, פיטורין או התפטרות.
ליתר דיוק, בהתפטרות, המעסיק יכול למנוע את משיכת הכספים טרם הפרישה למרות שהם בבעלות העובד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ קניית אופציות לאחר התפטרות - עמלות והעברה לחו"ל מיסים 1
B התפטרות עקב שינוי גיאוגרפי של מקום העבודה אוף טופיק 4
L משיכת כספים על ידי מעסיק התפטרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
B התפטרות במהלך תכנית espp שוק ההון 3
ה הודעה על התפטרות פוסטים מאיכות נמוכה 3
ה התפטרות מהעבודה וחלת פוסטים מאיכות נמוכה 30
I שאלה לגבי התפטרות לאחר חופשת לידה אוף טופיק 13
Tim_Duncan התפטרות/פיטורין לאחר חודש+ של חל"ת קורונה אוף טופיק 8
Y מה עדיף ? פיטורים או חלת? או התפטרות כדין מפוטר אוף טופיק 2
Y התייעצות בנוגע התפטרות בצל הקורנה התפתחות אישית 6
M התפטרות לשם הסבה התפתחות אישית 1
B תזמון התפטרות, דמי אבטלה וחופשה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
yossidiv הודעה לפני התפטרות אוף טופיק 9
Y שמתי מכתב התפטרות שבוע שעבר - איך ממשיכים עם ההפקדות הפנסיוניות צרכנות פיננסית 12
A חשבון בנק ללא עמלות עוש ודמי כרטיס צרכנות פיננסית 5
ttmoon פרישה מוקדמת ודמי ניהול בקרן פנסיה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
T קרן פנסיה משלימה ללא כיסוי ודמי ניהול - לעומת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ס קרנות סל: גודל הקרן, עירוב מט"ח מסוג שונה, ודמי ניהול שוק ההון 8
הדבורה מיה טופס 867 - האם כולל עמלות ודמי ניהול? מיסים 3
א אופן תשלום עמלות ודמי ניהול על קרנות סל איריות שוק ההון 11
A גמל להשקעה, סנופי ודמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
י עמלות ודמי ניהול שוק ההון 4
B פנסיה גמל להשקעה עוקב מדד בשקלים ודמי ניהול שוק ההון 0
Dinoman עמלות ודמי שמירה בברוקרים אצל SLICE הסבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
שלי סיימתי עבודה. מה קורה עכשיו עם קרן הפנסיה ודמי הניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 62
B תשלום עמלות ודמי ניהול שוק ההון 4
אני חדש סליחה אם זה שייך לנדלן, רק רוצה להבין. כשאני שוכר דירה, חובה לשלם ארנונה ודמי וועד? אוף טופיק 1
D מקדם המרה ודמי הניהול אחרי גיל הפרישה צרכנות פיננסית 1
V פנסיה, הסדר ריסק ודמי ניהול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
V קרן השתלמות לא פעילה ודמי ניהול פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 4
leibo עמלות ודמי ניהול לתיק השקעות בבנק מזרחי שוק ההון 4
S כיצד נגבים דמי ניהול ודמי נאמנות עבור אחזקת קרן נאמנות ומתי הם נגבים? שוק ההון 1
N בחירת קרן פנסיה/קופ"ג/קרן השתלמות ודמי ניהול צרכנות פיננסית 5
R IRA ודמי ניהול נמוכים או הלוואה כנגד קרן השתלמות? שוק ההון 15
A גודל קופה או תשואה ודמי ניהול שוק ההון 22
A שער קניה ודמי ניהול בקרן מחקה ישראלית צרכנות פיננסית 3
adamshalev לשכת תעסוקה ודמי אבטלה - 90 יום ראשונים צרכנות פיננסית 54
מתכנת עמלות ודמי ניהול - שרשור מתעדכן (ניהול אישי IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 865
M שאלה לגבי ביטוח בריאות ודמי ניהול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
לא חשוב שמות דמי ניהול מהחיסכון המצטבר ודמי ניהול מההפקדות צרכנות פיננסית 10
Lamur פרישה מוקדמת ודמי ניהול פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
Henchman34 צריך הבהראה על עמלת הפצה ודמי ניהול בקרנות נאמנות? שוק ההון 10
ארגמן עמלות ודמי ניהול בתיקים גדולים צרכנות פיננסית 34
הסולידית עמלות ודמי ניהול - שרשור מתעדכן שוק ההון 2058
E דמי אבטלה - לאחר תקופה ממושכת בחו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ התלבטות קשה לגבי דמי אבטלה, דמי לידה ומה שביניהם יומני מסע אישיים 2
ב הלוואת margin בתקופת אבטלה? שוק ההון 2
C רטרו דמי אבטלה? מיסים 5
Shnizelia תביעת אבטלה כאשר יש חוזה עבודה חתום אוף טופיק 5
ח האם ניתן לקבל מענק עבודה על ימי אבטלה? פוסטים מאיכות נמוכה 1