• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השחזת סכינים סולידית

אני פציפיסט.
פצפיסט, לוחם, וחובב שירה.

כתבתי פרקטיות, אבל בראש שלי היה משהו אחר...

אבל, גם פרקטיות זה חשוב. הביטחון שתוכל להתמודד עם עימות פיזי, זה דבר חשוב בחיים. בעיני לפחות. ובתכלס עוזר להימנע מעימותים...

חשבתי על האגרסיביות, והאינטנסיביות, שיש באומניות לחימה מגע מלא, והשליטה הנדרשת באגרסיביות. אולי גם על האנושיות (מגע מלא, ללא כלי נשק, וכו').

נראה מאוד טכני ה HEMA. שזה יתרון בעיני.

אתה גם מתאבק או רק חרבות?

גם משתמש בwaterstones שקניתי באייבי פעם בבערך 100 שח, צריך ללמוד לעשות את זה בזהירות בשביל לא לאבד אצבע וכדי באמת להפיק את המיטב אבל זה שווה את זה.

משתמש ב3 סוגים של japanese water stone בעלות צפיפות שונה.
ככל שהצפיפות של האבן נמוכה יותר, היא תוריד יותר מהסכין שלך.
בגדול משרים את האבנים במים ומתחילים להשחיז מהאבן בעלת הצפיפות הנמוכה יותר.
מחליפים לאבן בעלת צפיפות גבוהה יותר רק לאחר שהלהב אחיד וחותך.
תראה סרטונים בyoutube.

יש אבנים שמכילות 2 אבנים בצפיפות שונה.
קניתי את האבנים בארץ וכל הסיפור עלה לי כ1000 ש"ח.
האבנים שברשותי הם בצפיפות 100/250, 1000/4000 ו6000.
ה6000 עלתה לי 400 ש"ח ודי מיותרת לדעתי.
גם עם צפיפות של 1000 אפשר להגיע לתוצאות מאוד יפות.

הכי חשוב זה לשטוף ולייבש את הסכינים ישר אחרי שימוש.
לאחר שהסכין יבשה להעביר שטול.
השטול "מלטף" את הלהב ומחליק פגמים קטנטנים שנוצרו כתוצאה משימוש.

איכות הסכין נמדד גם באיכות הלהב. הזמן שהלהב שומר על חודו. לכן סכין איכותית שנמצאת בשימוש ביתי סביר תצטרך השחזה פעם בחצי שנה / שנה.

מקפיץ את השרשור בעקבות "אילוץ" לבחור שי לראש השנה מהעבודה. אחת האופציה היא סכין שף + מתקן השחזה NINJA Stay Sharp.
אשמח לחוות דעת אם למישהו יצא להתנסות בקונספט.

מקפיץ את השרשור בעקבות "אילוץ" לבחור שי לראש השנה מהעבודה. אחת האופציה היא סכין שף + מתקן השחזה NINJA Stay Sharp.
אשמח לחוות דעת אם למישהו יצא להתנסות בקונספט.
כתבתי תגובה מפורטת על מה כן מומלץ
לקנות, ואז ראיתי שזה שי.

אני חושב שבהקשר של סכין, עדיף שילוב של סכין שף מחברה סבבה, ואבן טובה. בסכום שהסט הזה עולה, אפשר לקבל ציוד הרבה יותר טוב.

אז נראה לי שכדאי לך לנסות לבחור משהו אחר.

אני חושב שבהקשר של סכין, עדיף שילוב של סכין שף מחברה סבבה, ואבן טובה. בסכום שהסט הזה עולה, אפשר לקבל ציוד הרבה יותר טוב.

אז נראה לי שכדאי לך לנסות לבחור משהו אחר.
תודה רבה! אם במקרה יש לך כוח לתת המלצה לדגם/חברה ספציפיים של סכין ואבן אשמח מאוד במחירים סבירים. נמאס לי שאין לי סכין שף חדה אחת בבית :)

תודה רבה! אם במקרה יש לך כוח לתת המלצה לדגם/חברה ספציפיים של סכין ואבן אשמח מאוד במחירים סבירים. נמאס לי שאין לי סכין שף חדה אחת בבית :)
יש הרבה המלצות על האבן הזו, לי אישית יש 2, אבל הבנתי שהיא מעולה למי שלא רוצה להסתבך עם כמה סוגי אבנים.

מבחינת סכין, זה תלוי כמה בא לך להשקיע, אני ממש אוהב הגיוטו הזו, לדעתי היא נותנת תמורה מעולה לכסף. למרות שהיא מעל המכס, אפשר לדבר עם האתר שידווחו מחיר אחר, הם שולחים הרבה לישראל. כמו כן, אם אתה שמאלי, שים לב שהגרסא לשמאליים מעט יקרה יותר.

אם לא בא לך לשלם כזה סכום, אתה יכול אולי גם למצוא משהו סבבה לגמרי של ויקטורינוקס, אבל אני פחות מכיר דגמים ספציפיים שלהם.

כבר ציינו את זה בתגובה קודמת, אבל כדאי להדגיש שיש קצת מיומנות שצריך לרכוש כדי לדעת להשחיז. בכל מקרה, זו פעולה שכנראה תבצע מעט מאוד (כל חצי שנה-שנה, כמו שנכתב).

נערך לאחרונה ב:
יש הרבה המלצות על האבן הזו, לי אישית יש 2, אבל הבנתי שהיא מעולה למי שלא רוצה להסתבך עם כמה סוגי אבנים.

מבחינת סכין, זה תלוי כמה בא לך להשקיע, אני ממש אוהב הגיוטו הזו, לדעתי היא נותנת תמורה מעולה לכסף. למרות שהיא מעל המכס, אפשר לדבר עם האתר שידווחו מחיר אחר, הם שולחים הרבה לישראל. כמו כן, אם אתה שמאלי, שים לב שהגרסא לשמאליים מעט יקרה יותר.

אם לא בא לך לשלם כזה סכום, אתה יכול אולי גם למצוא משהו סבבה לגמרי של ויקטורינוקס, אבל אני פחות מכיר דגמים ספציפיים שלהם.
תודה רבה

אם אתה חדש לעולם של סכיני מטבח איכותיות , לא הייתי מתחיל עם הסכינים היותר יקרות.

יש את ויקטורינוקס שאין לה מתחרות כסכין מטבח איכותית ראשונה. תעבוד איתה, תתנסה, תתרגל גם חיתוך נכון וגם השחזה. לי יש אותה כבר הרבה שנים ובקלות הייתי יכול להישאר רק איתה. וגם אם יקרה לה משהו או תיהרס, אז זה לא ביג דיל לקנות אחת חדשה.

לגבי אבן השחזה, KING מעולים, אבל עדיף אבן יש שני צדדים - לשיוף גם וגם עדין. לדוגמה כזאת.

אני מניח שהיא סבירה, אבל אני קורא תלונות שהיא מתפוררת די מהר בזמן ההשחזה. כמו כן, הבנתי שבפועל ה-grit שלה זה יותר כמו 600/2000, למרות מה שנכתב בתיאור. יכול להיות שמי שמתלונן מגזים, והיא עושה את העבודה, אבל על ה-1200 (שהיא באמת 1200) קראתי רק דברים טובים.

כמה איכות האבן חשובה? האם הקיטים המוצעים באמזון לא טובים? כזה לדוגמה

אני מניח שהיא סבירה, אבל אני קורא תלונות שהיא מתפוררת די מהר בזמן ההשחזה. כמו כן, הבנתי שבפועל ה-grit שלה זה יותר כמו 600/2000, למרות מה שנכתב בתיאור. יכול להיות שמי שמתלונן מגזים, והיא עושה את העבודה, אבל על ה-1200 (שהיא באמת 1200) קראתי רק דברים טובים.
משתמש בה בערך 5 שנים, לא נתקלתי בבעיות

שלום,
יש לי 2 סכיני מטבח ולצערי בזמן האחרון אני מתחיל להרגיש את איכות החיתוך יורדת.
רציתי להשחיז אותן, קניתי משחיז זול באלי אקספרס (הוא לא עושה את העובדה) אז התחלתי להסתכל ברשת וראיתי שאנשים משתמשים באבנים להשחזה.
הבעיה היא שהמחיר שלהו ממש יקר ואני לא יודע איזו אבן לבחור.
האם למישוה יש כאן ניסיון בעניין?
אני חותך ירקות, פירות, דגים ולפעמים עוף.

תודה
פתרון פשות וזול, במקום אלי אקספרס תקנה באמזון. תרשום "knife sharpening" ו- "sort by: Avg. Customer review" יוצא שם מתקן פשות ב-14.98 דולר ועוד 10% הנחה ועוד משלוח חינם אם תגיע ל-49 דולר. 10-20 משיכות במכשיר כזה מספיק לי מינימום ליום חיתוך במטבח בבית. מבחינתי זה נותן מענה מעולה, אני מבשל המון במטבח.
פעם התעסקתי עם השחזות , לדעתי לא שווה את זה בגלל האפשרות לחתוך אצבע. ותאמין לי אף אחד לא חסין לא משנה כמה עשרות שנים הוא חותך במטבח.
אבל אם בכל זאת תרצה להסתכן אז שם באתר יש כל האופציות. תנסה לא להגיע לזווית השחזה של 15 מעלות ומטה כמו בסכינים יפניים זה חותך אצבעות כמו חמאה עד עצם, לא תרגיש בהתחלה כלום. וכן יש כפפות מיוחדות שמגינים על ידיים רק לא תמיד נוח לעבוד איתם ולא תמיד שמים וכן כל הזמן חושבים "לי זה לא יקרה". בהצלחה.

כמה איכות האבן חשובה? האם הקיטים המוצעים באמזון לא טובים? כזה לדוגמה
ללא קשר לקיט אליו הפנית - אלא אם אתה רוצה לפתוח בית מלאכה לתיקון ושיחזור סכינים פגומות, חבל על הזמן והכסף.

לחובב בישול ביתי שלא הורס דרך קבע סכינים, אבן אחת טובה רגילה/כפולה, לתיקון קל והשחזה, תספיק לכל החיים

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
F פרישה מוקדמת סולידית בארה"ב פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 24
M השקעת 100K ביורו סולידית שוק ההון 8
א דרך סולידית ויעילה להכנסה שוטפת מאגח שוק ההון 28
ש הצמדה סולידית ליורו שוק ההון 18
ה בת זוג סולידית אוף טופיק 41
D מיקסום השקעה סולידית ל-3 שנים שוק ההון 14
K עיר סולידית- לרווקים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
yossik סולידית וחגיגית: ראיון טוויטר עם אושיית הרשת דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
Avi W האם השקעה בתל בונד היא סולידית? שוק ההון 19
Tsachi01 האם קופאית בסופר יכולה להיות סולידית? אוף טופיק 53
S השקעה במנית דיבידנד סולידית (פייזר כמשל) שוק ההון 10
Y כניסה ראשונה להשקעה עצמאית סולידית שוק ההון 8
נ גיטרה קלאסית אשמח להמלצה סולידית התפתחות אישית 10
Adrian חתונה סולידית בזמן הקורונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 29
S השקעה סולידית לאזרח אמריקאי שוק ההון 35
ל התיעצות: אסטרטגיית השקעה לא סולידית שוק ההון 2
R השקעה סולידית לשנה וחצי שוק ההון 0
ט קבועי זמן להשקעה סולידית שוק ההון 4
Bjron Rangarson קרן השקעות סולידית/פסיבית שוק ההון 51
א השקעה סולידית בשוק ההון: אסטרטגיה פשוטה למתחילים אוף טופיק 21
מ מגורים בעיר סולידית צרכנות פיננסית 6
T השקעה סולידית במוצר להשכרה שוק ההון 1
ל דירה סולידית במרכז מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
נ איפה אפשר לקנות יאכטה סולידית, מטוס סולידי, ושיט קרוז סולידי אוף טופיק 23
S יציאה למסעדות סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
C מחפש השקעה סופר סולידית לטווח מאוד קצר שוק ההון 4
flower סולידית אוף טופיק 4
unrealx המרת מט"ח סולידית צרכנות פיננסית 17
S רעיונות להשקעה סולידית ללא סיכון שוק ההון 11
L תיאורויות מתנגדות ל'סולידית'? מישהו מכיר? שוק ההון 105
E קרן 75/25 לא סולידית? שוק ההון 11
cypriano de rore חנות משקאות סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
N רעיונות לחצר וגינה סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
cypriano de rore ״חתונה״ סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
א קרן פנסיה סולידית הלכתית VS קופת גמל צרכנות פיננסית 44
N סולידית פר אקסלנס: נפטרה והתבררה כמיליונרית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
chen15 רכישת רכב סולידית - עזרה לחדשים בתחום מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 52
revital הורות משותפת סולידית אוף טופיק 67
G השקעה סולידית לטווח קצר/בינוני, עם אפשרויות יציאה שוק ההון 2
R השקעה סולידית במניות ע"י "ביטוח" אופציות PUT שוק ההון 33
מ השקעה סולידית שוק ההון 9
Q השקעה סולידית לחמתי הפנסיונרית שוק ההון 21
Jane Doe מתנות לאחיינים ברוח סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
Y המלצה סולידית לרמקול בלוטות׳ עמיד במים אוף טופיק 5
Benjamin W תאוריה פמיניסטית סולידית דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 1182
אורן הס כלים פרקטיים להתפתחות סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
ליאת - איפה שיש רצון... סולידית מאותגרת יומני מסע אישיים 18
ל שמאות סולידית אוף טופיק 55
רומן השקעה סולידית במדדים ועליית תשואות אגח - טוב או רע (ליהודים לשאר העמים)? שוק ההון 15

נושאים דומים

Back
למעלה