• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הנפקת תלוש לעוזרת - האם חייב לפתוח תיק במע״מ?

McMurphy

משתמש רגיל
דירוג
261
אני משלם את דמי הביטוח הלאומי ודמי בריאות לעובדת (כלומר קיים תיק ניכויים בביטוח לאומי). בנוסף בעבר עבדתי כעצמאי והתיק שלי במס הכנסה עדיין פתוח, אני מגיש דו״חות שנתיים, אבל תיק המע״מ סגור.

העוזרת מכל מיני סיבות מעוניינת שאוציא לה תלוש. יועץ המס שלי טוען שאני חייב לפתוח את תיק המע״מ כדי להפיק לה תלוש. ואני מכל מיני סיבות, מעדיף שלא.

האם באמת אני חייב לפתוח את תיק המע״מ ולדווח כל חודש? אני לא מעוניין לקזז שום דבר ולא אגבה שום דבר, רק אשלם לה.

האם יש למישהו המלצה על חברה או מישהו שמתעסק בזה במחיר סביר? רצוי שגם ישדר בעצמו את הדו״ח למס הכנסה , אבל לא חובה.

העוזרת מכל מיני סיבות מעוניינת שאוציא לה תלוש.
יש חברות שעוסקות בשירותי עוזרות בית. אם היא רוצה תלוש, שתלך לעבוד דרכם. לא ממליצה לך בכלל לפתוח מחדש את התיק במע"מ בשביל שטות כזאת וגם נשמע לי תמוה לפתוח תיק עצמאי שמראה רק הוצאה אחת ללא הכנסות בכלל.
אגב, כמה שעות היא עובדת אצלך בשבוע?

קודם כל, שים לב שלפי סעיף 24 (ד) לחוק הגנת השכר, אתה פטור מהפקת תלוש (ויש סעיף אחר שפוטר אותך מדיווח למס הכנסה).
במצב כזה, אם העובדת מבקשת, אתה יכול להדפיס לה "תחליף" חודשי.
תכין דף שמציין את העובדה שאתה פטור מהפקת תלוש, ותציין בו את הפרטים שהיא צריכה (כמה שעות עבדה בחודש, כמה השכר, כמה הופרש לביטוח לאומי ולפנסיה ועוד).

אל תקרא לזה תלוש שכר, תקרא לזה "אישור פרטי העסקה בפועל לחודש _____".

השאלה מה לכלול בדף הזה תלויה בעיקר בשאלה למה חשוב לעוזרת התלוש.
יכול להיות שהיא צריכה תלוש "חודשי", ויכול להיות שגם סיכום שנתי יספיק לה.

אגב, כמה שעות היא עובדת אצלך בשבוע?
כ10 שעות בשבוע, לפעמים יותר.

קודם כל, שים לב שלפי סעיף 24 (ד) לחוק הגנת השכר, אתה פטור מהפקת תלוש (ויש סעיף אחר שפוטר אותך מדיווח למס הכנסה).
במצב כזה, אם העובדת מבקשת, אתה יכול להדפיס לה "תחליף" חודשי.

תודה! אתה יכול להפנות אותי לסעיף שפוטר?

השאלה מה לכלול בדף הזה תלויה בעיקר בשאלה למה חשוב לעוזרת התלוש.
יכול להיות שהיא צריכה תלוש "חודשי", ויכול להיות שגם סיכום שנתי יספיק לה.
במסגרת הליכי האזרוח שלה, צריכה להראות שיש לה עבודה. עד עכשיו עבדה גם במקום אחר עם תלוש והתפטרה משם ובמקביל הסכימה להוסיף עוד שעתיים אצלי (מ8 ל10).

היא עובדת מסורה ומגיע לה שאעשה מאמץ בשבילה. גם אם זה כרוך בהוצאה מסויימת.

צריכה להראות שיש לה עבודה
אם הצורך שלה הוא במסמך שמאשר העסקה, אתה לא חייב דווקא תלוש משכורת. יכול להית שהיא מבקשת תלוש כי היא לא מכירה מסמכים אחרים שמוכיחים את זה.

אם הצורך שלה הוא במסמך שמאשר העסקה, אתה לא חייב דווקא תלוש משכורת. יכול להית שהיא מבקשת תלוש כי היא לא מכירה מסמכים אחרים שמוכיחים את זה.
נכון, אבל דווקא במקרה שלה אני לא רוצה להמר או להטריח אותה בנבכי הבירוקרטיה, כל עוד זה לא כרוך במאמץ מטורף מבחינתי או עלויות גבוהות. זה בפשטות מבחינתי ״ואהבתם את הגר, כי גרים הייתם בארץ מצרים״, אמנם האורתודוקסיה שאני נמנה עליה, מפרשת את הפסוק ביחס לגר צדק (= אדם שהתגייר והפך ליהודי) ולא ביחס לגר תושב (גוו שגר בארץ ישראל ומקבל עליו שלטון יהודי ו7 מצוות בני נח), אבל עדיין אין מקרא יוצא מכדי פשוטו ולדעתי צריך להתייחס בצורה נעימה ומקבלת לאנשים שנכנסו כדין לישראל ומתאזרחים כדין (בניגוד למהגרי עבודה שמתחזים לפליטים ופועלים בניגוד לחוק).

תודה! אתה יכול להפנות אותי לסעיף שפוטר?
הגדרת "שכר עבודה" בסעיף 1 בתקנות מס הכנסה (ניכוי ממשכורת ומשכר עבודה).
כשמדובר בעובדת בלי אזרחות, צריך לבדוק האם היא עונה על ההגדרה של "עובד זר", כי יש בתקנות הגדרה מיוחדת של "משכורת לעובד זר" לעובדי משק בית זרים, עם כללי ניכוי משלה.

העוזרת מכל מיני סיבות מעוניינת שאוציא לה תלוש. יועץ המס שלי טוען שאני חייב לפתוח את תיק המע״מ כדי להפיק לה תלוש. ואני מכל מיני סיבות, מעדיף שלא.
להפיק תלוש משכורת זה לגיטימי ורצוי.
תיק מע"מ? על מה ולמה?
תשאל עוד רואי חשבון.
@FIYaacov

הגדרת "שכר עבודה" בסעיף 1 בתקנות מס הכנסה (ניכוי ממשכורת ומשכר עבודה).
כשמדובר בעובדת בלי אזרחות, צריך לבדוק האם היא עונה על ההגדרה של "עובד זר", כי יש בתקנות הגדרה מיוחדת של "משכורת לעובד זר" לעובדי משק בית זרים, עם כללי ניכוי משלה.
היא תושבת ארעית, לא עובד זר.

להפיק תלוש משכורת זה לגיטימי ורצוי.
תיק מע"מ? על מה ולמה?
תשאל עוד רואי חשבון.
כן, הוא הבין בטעות שאני רוצה להעסיק אותה במסגרת העסק שהיה בזמנו, אבל עכשיו הוא אומר שעם אני אדפיס תלוש לבד, כי לא צריך לדווח עליה למס הכנסה - אני אשאל עוד מישהו

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
deussex בשנת 2022 צפויה להיפסק הנפקת איגרות חוב מיועדות לקרנות הפנסיה בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 25
M הנפקת כרטיס דביט של crypto.com בארץ הקודש צרכנות פיננסית 5
ע הנפקת קנבוטק שוק ההון 2
ס הנפקת אג״ח מדינת ישראל בדולרים, ל100 שנה שוק ההון 22
ה הנפקת ישראכרט שוק ההון 13
מ הנפקת שיאומי שוק ההון 0
flower שיקולי חברה - הנפקת אג"ח\מניות נוספות שוק ההון 0
flower שאלת הבנה - תחשיבי הנפקת חברה שוק ההון 1
P תהליכי הפקת תלוש שכר (לבד)? מיסים 17
I זיכוי מס בגין תשלום לביטוח חיים\אובדן כושר עבודה לשכירים (שלא דרך תלוש השכר) צרכנות פיננסית 8
D תלוש משכורת עבור עבודה חד-פעמית של 200 ש"ח צרכנות פיננסית 5
P תלוש משכורת לקרוב משפחה - באיזה מקרים? צרכנות פיננסית 7
י קבלת כרטיס אשראי ללא תלוש שכר צרכנות פיננסית 20
ד תלוש משכורת-איך קוראים אותו? צרכנות פיננסית 54
P החזר מס: תלוש לבנק, והודעה "לפני בדיקת שומה"? צרכנות פיננסית 7
P פרילאנס לעומת תלוש אוף טופיק 29
N תלוש שכר - סעיף 45 א צרכנות פיננסית 2
S איך להפיק תלוש שכר אוף טופיק 2
אוראל עזרה עם ניתוח תלוש שכר אוף טופיק 9
C תשלומים לעוזרת בית (מעל לגיל פרישה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6

נושאים דומים

Back