• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הנפקת ישראכרט

הארי פוטר

משתמש רשום
דירוג
0
כיצד ישראכרט מונפקת לפי שווי של "רק" 2.8 מיליארד אם יש לה הון של 2 מיליארד ש"ח ע"פ התשקיף, והיא מרוויחה 300 מליון ש"ח בשנה? הטענה היא שמכפיל הרווח (9) די גבוה, אבל מדוע לא מקזזים את ההון?

אני לא מומחה להערכות שווי (או לחשבונאות) אבל חשוב לזכור שהשוק של כרטיסי האשראי יגיע לסוף בשנים הקרובות.
לכן הגיוני שההנפקה תהיה במחיר נמוך כי צריך לתמחר את סוף החגיגה. הרווחים של היום לא מייצגים את השנים הבאות.

בכל העולם עוברים לסליקה ישירה ללא מתווכים באמצעות אפליקציות למיניהן (alipay, wechat בסין או google pay, apple pay במערב).
תסתכל מה קורה בסין. כולם משלמים בלי כרטיסי אשראי דרך אפליקציות אינטרנטיות:
https://www.youtube.com/watch?v=75AXINUL47g

אפילו בישראל יש כבר היום אפליקציות של הבנקים הסיבה היחידה שלא נותנים להם לפעול בחנויות היא שחברות האשראי מפעילות את הלובי שלהן בממשלה.

נערך לאחרונה ב:
הון הוא הגדרה חשבונאית, צריך להבין שברוב החברות- השווי ההוגן ( או מחיר השוק\ מחיר הנפקה) הוא גבוה יותר מההון העצמי, וזה כי במחיר המניה משוקלל צפי לרווחים עתידיים, בעוד בהון החברה ( שהוא הגדרה חשבונאית)- משוקלל רק תוצאות עבר.

אבל חשוב לזכור שהשוק של כרטיסי האשראי יגיע לסוף בשנים הקרובות.
אני מאוד בספק.
שוק כרטיסי האשראי רק גדל בשנים האחרונות, ואני לא רואה שום סיבה באופק שהמצב ישתנה.

בכל העולם עוברים לסליקה ישירה ללא מתווכים באמצעות אפליקציות למיניהן (alipay, wechat בסין או google pay, apple pay במערב).
למעט אולי סין, כמעט כל שאר האפליקציות מבוססות על כרטיסי אשראי.
במיוחד גוגל פיי ואפל פיי. אפל אפילו הוציאו כרטיס אשראי משלהם לא מזמן (כלומר לא ממש משלהם אלא בשת"פ עם בנק).
אפילו בישראל יש כבר היום אפליקציות של הבנקים הסיבה היחידה שלא נותנים להם לפעול בחנויות היא שחברות האשראי מפעילות את הלובי שלהן בממשלה.
להזכירך הבנקים הם אלו שהוציאו את האפליקציות, ולדעתי הם עדיין אלו שמחזיקים את חברות האשראי (מה שעכשיו בתהליכי שינוי).
למה שבנק יפעיל לובי נגד עצמו?

אני מסכים שזה נמוך מאוד. בעיתונות אמרו שזה גבוה, ועובדה שבנק הפועלים לא ניסה לבקש מחיר הרבה יותר גבוה.
לשיטתי, זה מחיר נמוך ברמה קיצונית. אם נפחית את ההון העצמי מהמחיר שביקש בנק הפועלים, כלומר 2.8 פחות 2, נקבל שתוך שנתיים-שלוש ההון העצמי יעבור את שווי ההנפקה, אם ישארו באותו רווח. אם הרווחים ירדו במעט (עקב הפחתת העמלה הצולבת הצפויה), אז יקח 4-5 שנים. עדיין, הייתי מצפה שיבקשו מחיר המשקף מכפיל רווח הרבה יותר גבוה.
מכיוון שהם לא עשו זאת, ואני מניח שבנק הפועלים יודע לתמחר את הנכסים שהוא מוכר, אני מניח שיש כאן משהו בסיסי שאנחנו מפספסים...

בעיתונות אמרו שזה גבוה,
תתעלם מהעיתונות, הם אינם מבינים דבר.
ועובדה שבנק הפועלים לא ניסה לבקש מחיר הרבה יותר גבוה.
בוודאי שהם ניסו, הם לא הצליחו.
לשיטתי, זה מחיר נמוך ברמה קיצונית.
נמוך כן, קיצונית לא, תבדוק את המכפילים של כל הבנקים בארץ (גם בארה"ב) ותראה שזה סה"כ סביר.
המכפיל של AXP אגב הוא 13.5 לדוגמא.
ית. אם נפחית את ההון העצמי מהמחיר שביקש בנק הפועלים,
להון העצמי אין משמעות, הוא נועד רק כדי לבלבל אותך, תתעלם ממנו.
הייתי מצפה שיבקשו מחיר המשקף מכפיל רווח הרבה יותר גבוה.
זה בכלל לא רלוונטי כמה מבקשים, רלוונטי כמה השוק מוכן לתת והמחיר שבוא הם הונפקו זה המחיר שהשוק היה מוכן לשלם.
מכיוון שהם לא עשו זאת, ואני מניח שבנק הפועלים יודע לתמחר את הנכסים שהוא מוכר, אני מניח שיש כאן משהו בסיסי שאנחנו מפספסים...
יש משהו בסיסי שאתה מפספס: אתה לא מבין איך הולך תמחור של הנפקה.

להזכירך הבנקים הם אלו שהוציאו את האפליקציות, ולדעתי הם עדיין אלו שמחזיקים את חברות האשראי (מה שעכשיו בתהליכי שינוי).
למה שבנק יפעיל לובי נגד עצמו?
הבנקים מחוייבים למכור את האחזקה שלהם בכרטיסי האשראי ולהתחיל להציע כרטיסים של כולם ולא רק שלהם.
פועלים התחילו להציע כרטיסים של MAX, אאל"ט.
זו גם הסיבה ש-ישראכרט מונפקת, בנק הפועלים לא מצא מי שיסכים לרכוש אותה AS IS ולכן יצא להנפקה, כך שהיא תהפך לציבורית ולא תהיה "שייכת" לבנק הפועלים.

נ.ב.
זו גם הסיבה ש-"לאומי קארד" הפכה ל-MAX, מניח של-"לאומי" יש זכויות על השם ו/או/ להתנתק.

הבנקים מחוייבים למכור את האחזקה שלהם בכרטיסי האשראי ולהתחיל להציע כרטיסים של כולם ולא רק שלהם.
נכון.
אבל בתקופה ש @sogi דיבר עליה, חברות האשראי עדיין היו שיכות לבנקים.
איזה אינטרס היה בזמנו לבנקים להפעיל לוביסטים נגד עצמם?
ויותר מזה - מה גורם לך לחשוב שלחברות האשראי יש לוביסטים יותר חזקים מאשר לבנקים?

נכון.
אבל בתקופה ש @sogi דיבר עליה, חברות האשראי עדיין היו שיכות לבנקים.
איזה אינטרס היה בזמנו לבנקים להפעיל לוביסטים נגד עצמם?
ויותר מזה - מה גורם לך לחשוב שלחברות האשראי יש לוביסטים יותר חזקים מאשר לבנקים?
הכוונה שלי היא שיש התנגדות עזה לאישור סליקה בנקאית ישירה דרך האפליקציות.
אחרת אני לא מבין למה זה כבר לא קורה עכשיו. בעלי העסקים לא רוצים לחסוך כמה אחוזים מכל עיסקה?

אחרת אני לא מבין למה זה כבר לא קורה עכשיו.
אם אתה לא מבין את הסיבה למה אתה חושב שהיא תעלם "בשנים הקרובות"?
בעלי העסקים לא רוצים לחסוך כמה אחוזים מכל עיסקה?
כרטיסי אשראי גובים כ1% (לעסקים עם מחזור גדול). למה אתה חושב שבנקים יגבו פחות?
מה לגבי תיירים? כרטיסי אשראי הם סטנדרט בינ"ל. לכל תייר יש כזה ולכן מאוד קל לקחת ממנו כסף.

כרטיסי אשראי גובים כ1% (לעסקים עם מחזור גדול). למה אתה חושב שבנקים יגבו פחות?
מה לגבי תיירים? כרטיסי אשראי הם סטנדרט בינ"ל. לכל תייר יש כזה ולכן מאוד קל לקחת ממנו כסף.
כי בעולם הטרנזקציות הישירות התשלום הוא לא אחוז מהעיסקה. כשאתה עושה העברת מס"ב הבנק לא לוקח אחוזים.
כאשר אתה מעביר דולרים על רשת האיתריום (usdc או tusd) הרשת לוקחת ממך עמלה שקשורה רק לגודל הטרנזקציה בבלוקצ'יין. העמלה לא קשורה לסכום העיסקה.
אם אתה לא מבין את הסיבה למה אתה חושב שהיא תעלם "בשנים הקרובות"?
כי לדעתי זה הולך להשתנות. יש גבול לכמה אפשר לחסום את הקידמה.
עצם זה שמוכר יכול להתקין אפליקציה בחינם בעסק שלו ופשוט לקבל תשלומים, זה אומר שעלות המעבר למערכות החדשות היא אפסית ולכן כל התהליך יכול להיות מהיר מאוד.

כי בעולם הטרנזקציות הישירות התשלום הוא לא אחוז מהעיסקה. כשאתה עושה העברת מס"ב הבנק לא לוקח אחוזים.
כאשר אתה מעביר דולרים על רשת האיתריום (usdc או tusd) הרשת לוקחת ממך עמלה שקשורה רק לגודל הטרנזקציה בבלוקצ'יין. העמלה לא קשורה לסכום העיסקה.
אבל שם גם אין fraud protection.
אחת הסיבות לעבוד עם כרטיסי אשראי זה הביטוח (וכמובן גם הנוחות וכו).
עצם זה שמוכר יכול להתקין אפליקציה בחינם בעסק שלו ופשוט לקבל תשלומים, זה אומר שעלות המעבר למערכות החדשות היא אפסית ולכן כל התהליך יכול להיות מהיר מאוד.
אבל אז אתה צריך שלכל הלקוחות תיהיה את אותה אפליקציה (או שלכל חנות יהיו כל מיני אפליקציות, ואז זה כאב ראש מטורף למוכר).
כרטיס אשראי זה סטנדרט בינ"ל.
תייר מאיטליה יכול לבוא ולשלם בארץ עם הכרטיס שלו בלי בעיה, וכנ"ל ישראלי שטס לקנדה וכו.
כן, יש כמה כרטיסים איזוטריים כמו אמקס ודינרס שלא מקבלים בכל מקום, וכמה מדינות שפחות נפוץ אצלהן השימוש באשראי, אבל בגדול כמעט בכל מקום תוכל להשתמש בכמעט כל כרטיס אשראי

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
deussex בשנת 2022 צפויה להיפסק הנפקת איגרות חוב מיועדות לקרנות הפנסיה בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 25
M הנפקת כרטיס דביט של crypto.com בארץ הקודש צרכנות פיננסית 5
McMurphy הנפקת תלוש לעוזרת - האם חייב לפתוח תיק במע״מ? צרכנות פיננסית 9
ע הנפקת קנבוטק שוק ההון 2
ס הנפקת אג״ח מדינת ישראל בדולרים, ל100 שנה שוק ההון 22
מ הנפקת שיאומי שוק ההון 0
flower שיקולי חברה - הנפקת אג"ח\מניות נוספות שוק ההון 0
flower שאלת הבנה - תחשיבי הנפקת חברה שוק ההון 1
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 2
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
Aslan הבדלים בהמרת מט״ח - כאל / מקס / ישראכרט צרכנות פיננסית 8
מ מניית ישראכרט שוק ההון 1
I כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט צרכנות פיננסית 19
כנשר מהי הדרך האופרטיבית ביותר לפנות אל ישראכרט בכדי להאריך פטור מדמי כרטיס? צרכנות פיננסית 2
L איך אני מבצעת פירעון מוקדם לעסקה באתר של ישראכרט? מישהו שעשה? צרכנות פיננסית 39
מ ישראכרט שוק ההון 2
S פרסומת של ישראכרט הופכים מינוס לפלוס? צרכנות פיננסית 24
לא חשוב שמות מהי משמעות השינויים של כרטיס האשראי "ישראכרט"? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2

נושאים דומים

Back
למעלה